Dodaj do ulubionych

Gierki dwu łotrów

04.05.21, 09:28
Korfanty i Kurzydło i garść prawdy o nich ich gierkach;

www.salon24.pl/u/alamira/778799,korfanty-a-grazynski
Grażyński za iście diabelskim podszeptem krakowskiego Boruty, głosił wszem i wobec, że to Korfanty winny jest temu, że Polska nie "wywalczyła" całego Śląska "co jej się święcie należało", bo przejął dowództwo "powstania"...
Jeszcze ino brakuje żeby zwalczali sie na poziom podłości te harunki dyplomowane
Obserwuj wątek
  • farel Re: Gierki dwu łotrów 06.05.21, 17:01
   Znamienne;
   Teofil Kupka krytykował również protekcjonalny stosunek Polaków w stosunku do Górnoślązaków, cytując galicyjskie gazety, które podawały (zgodnie z prawdą), że około 70% Polaków to analfabeci oraz dodawał, iż ponad 99,5% Górnoślązaków potrafi doskonale czytać i pisać, w tym 70% po niemiecku, natomiast 30% równocześnie po niemiecku i po polsku. Tymczasem to Polacy, którzy nie potrafili własnego ludu nauczyć czytać chcieli uczyć kultury "ludek śląski", jak prymitywnie nazywali naród górnośląski.
   ...Istnieją hipotezy, że polski komisarz (Korfanty) wydał jedynie polecenie pobicia swego przeciwnika, (Teofila Kupki), natomiast zamordowano go z inspiracji kręgów Polskiej Organizacji Wojskowej, kierowanej przez por. Grażyńskiego (właśc. Michała Kurzydło z małopolskiej wsi Gdów koło Wieliczki)."
   itd, itp
    • farel Re: Gierki dwu łotrów 07.05.21, 11:15
     Chyba ich jednak niy znoł. A jak w końcu poznoł, było za późno. Życiowo pomyłka kosztowała go życie, no i wiynziynie i Brześć. Jusz Pora lot po opanowaniu przez Polokow Śl;onska trza by go spytać co myśli o Polokach na Ślonsku - już wtedy napewno otrzyźwioł. Trucizna na Pawiaku ino przispieszyła jego epilog, bo Hitlerowcy trocha późnij by go na katowickim rynku, ku uciesze wielu Ślonzokow, na latarni powiesili.
     Głownym prześladowcom "Wojtka" był tyn krotkonogi, kiedyś pono "przijaciel" i kolega naczelnika
     Te kurzbeinige sind bekanntlich die Alleschlimmsten. Sehe heute

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka