Dodaj do ulubionych

droga długa jest

IP: *.chello.pl 08.07.09, 20:16
A droga długa jest
Nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest
Co dalej za zakrętem jest
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło to by się szło

Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać
Obserwuj wątek
    • obrotowy istotnie i wielu to widzi ::) 09.07.09, 15:31
      1. Przyszedlem z daleka i daleko zmierzam.

      Jan Pawel II w 1979.

      2. Droga nas czeka daleka...

      Wlodzimierz Lenin 1918

      3. Droga nas czeka daleka i musimy przedsiewziac Wielki Marsz...

      Mao Tse Tung 1949


      tak, ze masz do wyboru rozne drogi :)))


    • umatulman Re: droga długa jest 09.07.09, 19:45

      wyboista, kręta i pełna cierni raniących stopy pielgrzyma,
      a to już zmierzch zapada, noc się zbliża, do domu wciąż daleko,
      gdzie moje utrudzone wędrówką daleką członki odpoczynek znajdą, gdy
      przed nocą zdążyć nie zdołam ?
      • rokifeler Re: droga długa jest 09.07.09, 19:56

        w przydrożnej gospodzie "u Marysi",zawsze są wolne miejsca,
        tanio,niedrogo i swojskie jadło serwują:))
        • robispier Re: droga długa jest 09.07.09, 20:55

          i niebezpieczna, podążam nią w zupełnej samotności. Może to i lepiej
          bo już się przyzwyczaiłem, a tak byłoby mi jeszcze trudniej.
        • Gość: staryniedzwiedz Re: droga długa jest IP: *.silesiamultimedia.com.pl 09.07.09, 20:56

          wędruję..., wędruję.., do gawry w Tatrach podążam.
    • zakletawmarmur Re: droga długa jest 09.07.09, 21:32
      Może i długa...
      Może i kręta...
      Ale jakie piękne widoki rozciągają się dokoła:-)
      To nic, że czasami szkła i kamienie poranią nam stopy...
      Nie można przecież patrzeć pod nogi i w niebo jednocześnie...
      • anisia.bella Re: droga długa jest 22.07.09, 08:20
        kreta, dluga
        widoki rozne- i ladne i brzydkie
        poranione stopy czasami
        samotnosc tez
        pod nogi nalezy patrzec
        na niebo tez jednak
        nie spuscic glowy w dol na stale
        bo po co tak dalej isc by sie mialo
        wiele osob idzie tak wlasnie z opuszczona glowa, patrzac wiecznie
        tylko pod nogi
        jakby sie bali uniesc glowy
    • Gość: droga-drogi Re: droga długa jest IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.09, 09:58
      Bóg więc z wami wszystkimi, spod zamkniętych drzwi,
      wieje chłodem,
      wieje chłodem,
      co przeżyłem to moje sam do siebie mój głos
      za tym progiem,
      za tym progiem,
      być może zielone drzewa, być może rosną gdzieś,
      być może w słońcu błyszczy liść,
      nie mam dokąd iść...
      • kuasimodo Re: droga długa jest 19.07.09, 10:15

        Podłożyłeś się
        Słowem pod melodię
        Co jutra szuka
        Dziś nikt jej nie słucha
        Padłeś. Przechodnie
        Na karku stawiają ci nogę
        Depcą cię. Słusznie
        Depce się szczebel, drogę.
        • dondonio Re: droga długa jest 19.07.09, 19:59

          Stara Droga

          wieczór przychodzi
          rozsypuje gwiazdy
          tę Starą Drogę
          zdobi jesienny barwny strój

          kiedy zielona była -
          jakież to rózne drogi wiodły nas
          aż ta jedyna
          niosła do ciebie mnie

          teraz ty trzymasz
          moją ciepłą dłoń
          dzika wędrówka
          tu znalazła kres

          wieczór odchodzi -
          w głębi mej poczułem
          ta Stara Droga
          przywiodła mnie do domu...
    • leito170 Re: droga długa jest 20.07.09, 14:05
      Szukasz prawdziwej miłości?
      Nie wiesz gdzie możesz ją znaleźć?
      Może więc warto spróbowac to zrobić na iduo.pl

      To internetowe biuro matrymonialne i Twoja szansa na miłość.
      • endywia-44 Re: droga długa jest 27.07.09, 09:33

        Nie boję się linczu
        Ani pręgierza
        Mogą wyciąć mi serce
        Już donikąd nie zmierzam.
        • kuasimodo Re: droga długa jest 27.07.09, 13:33

          Kontusz oblekę,
          Pałasz zapasę,
          Pójdę do dziewczyny,
          Pójdę do jedynéj,
          Tam się ucieszę.

          Wyszła dziewczyna,
          Jak różowy kwiat,
          Oj stała, stała,
          Oczki zapłakała,
          Zmienił jéj się świat

          Czegóż ty płaczesz,
          Dziéwczyno moja?
          Jak nie mam płakać,
          Nie mam żałować,
          Nie będę twoja.

          Będziesz dziewczyno,
          Będziesz dalibóg,
          Ludzie mi ci rają,
          I rodzice dają.
          I sam sędzia Bóg.

          W niedzielę rano
          Wianek uwito,
          Bodaj cię hultaju,
          Bodaj cię niecnoto,
          Na pal przybito.

          Jak mnie zabiją,
          Któż mnie pochowa?
          Ja cię pochowam,
          Ja cię pochowam,
          Jak będę twoja.

          Płacze dziewczyna,
          Stojąc na ganku,
          Na coś mnie zdradził,
          Na coś mnie zdradził,
          Jasiu kochanku?

          Ty pójdziesz górą,
          A ja doliną,
          Ty zakwitniesz różą,
          Ty zakwitniesz różą
          A ja kaliną.

          Ty pójdziesz górą,
          A ja lasami,
          Ty się zmyjesz wodą,
          Ty się zmyjesz wodą
          A ja ślozami (łzami),

          Ty pójdziesz drogą.
          A ja gościńcem,
          Ty będziesz panną,
          Ty będziesz panną,
          A ja młodzieńcem.

          Ty będziesz panną
          Przy wielkim dworze,
          A ja będę księdzem,
          A ja będę księdzem
          W wielkim klasztorze.

          Ty pójdziesz drogą,
          Ja pójdę ścieżką,
          Ty zostaniesz księdzem,
          Ty zostaniesz księdzem,
          Ja zostanę mniszką.

          A jak pomrzemy,
          Każemy sobie
          Złote litery,
          Złote litery
          Wybić na grobie.

          A kto tam przejdzie,
          Przeczyta sobie:
          Złączona miłość,
          Złączona miłość
          Leży w tym grobie.






          • meteorystka Re: droga długa jest 27.07.09, 18:49

            Idz w górę sam
            Idz właśnie tam
            Gdzie dom mój
            Smukły stoi
            Gdzie brzozy trzy
            I grusza śni
            Parchatym pniem
            O lecie
            Tam wolny wiatr
            Do sadu wpadł
            I z wiśni kwiat
            Postrącał
            Tam rosa lśni
            Na liściu pstrym
            A noc jest moja
            Własna
            I każdy świt
            Podaje rytm
            Idz w górę sam
            Idz właśnie tam..
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka