Dodaj do ulubionych

Blokada pingów w XP

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 11:19
Jak skonfigurować systemowy ICF w win xp sp2 aby komputer nie odpowiadał na
pingi? Bo tam jakos takiej opcji nie znalazlem, a nie moge tez znalesc opcji
pozwalajacej blokowac dowolny port. HELP!!!!
Obserwuj wątek
    • amon-ra Re: Blokada pingów w XP 16.01.05, 11:47
      Gość portalu: maciek napisał(a):

      > Jak skonfigurować systemowy ICF w win xp sp2 aby komputer nie odpowiadał na
      > pingi? Bo tam jakos takiej opcji nie znalazlem,

      W oknie ustawień zapory przejdź na zakładkę Zaawansowane i klinij Ustawienia dla Protokół ICMP.

      > a nie moge tez znalesc opcji
      > pozwalajacej blokowac dowolny port. HELP!!!!

      XP SP2 firewall jest prosty - zalecam instalację któregoś z konkurencyjnych (Kerio, NIS, Sygate).
      • Gość: maciek Re: Blokada pingów w XP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 14:40
        Ale tam dla ICMP mozna tylko ustawic wyjatki, a jak chcialbym zablokowac pingi
        przy uzyciu ICF, czy to jest do zrobienia wogóle?
        • Gość: łopata dla maćka Re: Blokada pingów w XP IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 16.01.05, 17:30
          Gościu, sprawdź jeszcze raz. Masz wejść w zaawansowane a nie w wyjątki. tam są
          ustawienia połączenia oraz zakładka protokół ICMP a tam możesz odznaczyć
          "zezwalaj na przychodzące żądanie echa".
          • Gość: maciek Re: Blokada pingów w XP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 20:47
            no to zrób tak jak mówisz i zobacz efekt mądralo
            • Gość: dominik666 ping nie działa po właczeniu zapory - film IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.01.05, 21:10
              www.dominik666.prv.pl/PING.avi

              pinguje z linuxa - windows jest przed a później po włączonym firewall`u

              jak widać nie można spingować systemu po włączeniu firewall`a

              • Gość: Maciek Re: ping nie działa po właczeniu zapory - film IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 21:16
                A u mnie jakos daje sie spingowac mimo ze w zaawansowanych ustawieniach ICMP
                opcje pozwalajaca na odpowiadanie na pingi mam wyłaczona
                • Gość: dominik666 Re: ping nie działa po właczeniu zapory - film IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.01.05, 21:28
                  Gość portalu: Maciek napisał(a):

                  > A u mnie jakos daje sie spingowac mimo ze w zaawansowanych ustawieniach ICMP
                  > opcje pozwalajaca na odpowiadanie na pingi mam wyłaczona

                  hmm więc jeśli po odznaczeniu (nie zezwalaj na wyjątki) też się da pingować
                  to wpisujesz zły adres (swój) ...

            • broch Re: Blokada pingów w XP 16.01.05, 21:18
              w jaki sposob sprawdzasz ping?
              • Gość: Maciek Re: Blokada pingów w XP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 21:20
                wpisuje na innym kompie ping i adres IP
                • broch Re: Blokada pingów w XP 16.01.05, 21:28
                  wyglada na to ze niestety masz uszkodzona ICF albo Twoja konfiguracja
                  uniemozliwia wylaczenie ping. Nie uzywam firewall XP, ale o ile sie nie myle to
                  w przypadku niektorych konfiguracji ping nie da sie wylaczyc (np internet
                  sharing???). Oczywiscie outgoing traffic nie jest nigny blokowany.

                  Faktycznie rozejrzalbym sie za inna opcja. Choc musze przyznac ze zaden program
                  do windows nie spelnia wymagan dobrej sciany.
                  • Gość: maciek Re: Blokada pingów w XP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 21:32
                    > Oczywiscie outgoing traffic nie jest nigny blokowany.

                    A co to jest ten outgoing traffic???
                    • broch Re: Blokada pingów w XP 16.01.05, 22:37
                      zaden pakiet wychodzacy z Twojego komputera niejest blokowany. Oznacza to iz
                      jesli masz na komputerze program szpiegujacy, to bedzie on bez klopotu wysylal
                      informacje na zewnatrz. Iwekszosc firewall potrafi blokowac ruch wychodzacy. ICF
                      nie umie tego zrobic.
                      • broch Re: Blokada pingów w XP 16.01.05, 22:41
                        nie ma dowodow ze inne sciany do windows potrafia blokowac wychodzacy ruch. Bez
                        watpienia radza sobie z testami, nie oznacza to iz faktycznie radza sobie z
                        problemem.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka