Dodaj do ulubionych

dziwne emaile

01.02.06, 20:47
od wczoraj dostaję emaile z mojego konta na onecie na emaila na wp
w treści są trzy okienka z photo ale puste, załącznik sie nazywa
AttachmentsOO.HQX(134kb) i nie otwiera się
temat emaila - Re: albo Fwd: Photo
Możecie mi pomóc rozszyfrować o co chodzi?
Obserwuj wątek
    • Gość: Antek Re: dziwne emaile IP: *.acn.waw.pl 01.02.06, 21:16
      Pewnie jakis spam/wirusy/trojany ... skasowac i zapomniec.
      • bozena62 Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:18
        niestety skasowanie nic nie daje, ciągle przychodzą
        właśnie przed chwilą przyszedł już trzeci dzisiaj
        temat-Funny i niby trzy zdjęcia DSC-00465.jpg, DSC-00466.jpg
        DSC-00467.jpg
    • Gość: T-800 Re: dziwne emaile IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 01.02.06, 21:25
      bozena62 napisała:

      > od wczoraj dostaję emaile z mojego konta na onecie na emaila na wp
      > w treści są trzy okienka z photo ale puste, załącznik sie nazywa
      > AttachmentsOO.HQX(134kb) i nie otwiera się

      Jeśli próbowałaś otworzyć załącznik i, jak piszesz, "nie da się", to
      prawdopodobnie w ten sposób zainfekowałaś system. Te maile to pewnie jakieś
      robaki.
    • mbucz Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:28
      > AttachmentsOO.HQX(134kb) i nie otwiera się

      My god, nie próbuj nigdy otwierać takich rzeczy!
      To sie nazywa ekstremalna głupota!

      Nie wiem, jak długo masz internet, ale nigdy nie otwieraj załączników maili,
      których nadawcy nie znasz. Nie otworzył się ale wcale nie zdziwiłbym się gdyby
      na twoim kompie zainstalował się trojan.
      To że przychodzi kilka takich maili dziennie, to niestety normalne i nic już na
      to nie poradzisz. Do niektórych przychodzi dziennie nawet kilkanascie i jakoś z
      tym zyją, ew używaja filtrów antyspamowych.
      Poczytaj też tu i stosuj sie do tych porad:
      pl.wikipedia.org/wiki/Spam#Jak_si.C4.99_samemu_broni.C4.87_przed_spamem
      • bozena62 Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:33
        dzięki
        chyba trzeba na nowo przeistalować
        • mbucz Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:34
          Co masz na mysli?
          • bozena62 Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:37
            niebardzo sie zna ale wiem, że jak cos było nie tak z komputerem to na nowo był
            przeistalowany windows
            nie pomoże?
            • neder Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:43
              pomóc pewnie by pomogło ale po kiego. Są inne sposoby. Masz jakiegoś antywirusa?
              Przeskanuj nim.
              • bozena62 Re: dziwne emaile 01.02.06, 21:49
                zwrócę się jutro do młodzieży o antywirusa,może cos da
                • Gość: T-800 Re: dziwne emaile IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 01.02.06, 21:54
                  Wirus to nie koniec świata, można z nim żyć. Chociaż warto w miarę szybko go
                  się pozbyć.
                  • mbucz Re: dziwne emaile 01.02.06, 22:02
                    > Wirus to nie koniec świata, można z nim żyć.

                    :)
                    Jasne, ale proponuję jakieś wieksze konsultacje, jesli nie chcesz mieć takich
                    problemów cały czas i mieć z tego internetu jakąś radochę, a nie tylko problemy.
                    Popytaj w szczególności o:
                    1) Zaktualizowany system (wgrane przynajmniej krytyczne poprawki)
                    2) Antywirus z aktualizowaną bazą wirusów, np. Avast
                    3) Firewall (nazywany tez zaporą) Np Kerio
                    4) Alternatywna przeglądarka i klient poczty, czyli nie Internet Explorer i
                    Outlook Express, tylko Firefox i Thundrerbird, albo Opera.

                    To taki minimum bezpieczeństwa (szczególnie, jesli masz tendencje do klikania w
                    rzeczy, których nie jestes pewna).
                    • mufka51 Re: Cześć mbucz! 01.02.06, 23:13
                      • mbucz Re: Cześć mbucz! 02.02.06, 21:26
                        Cześć!
                        ;P
    • hippeastrum Re: dziwne emaile 02.02.06, 21:08
      Zasada 1: nie otwierać załączników nie zamawianych
      Zasada 2: gdy nadawca (Tobie znany) nie pisze w mail'u o załączniku - pisz do nadawcy
      Zasada 3: gdy piszesz sama do siebie, wszystko z Twoim komputerem raczej jest w porządku (o ile przestrzegałaś powyższych dwóch zasad)

      A teraz poważnie: zakładam, że jednak nie próbujesz otwierać załączników, a wtedy oznacza to, że Twój komputer raczej jest czysty. Sam też mam takie przypadki, gdy podobno sam do siebie wysyłam listy z jednego konta na drugie. Ponieważ mam zabezpieczony komputer, a konta e-mail są sprzężone z komórkami wiem, iż te mail'e są wysyłane w czasie, gdy mój komputer nie pracuje.
      Jaki stąd wniosek: jest ktoś, kto ma zainfekowany komputer (ale nie ja) i oba moje adresy w swoich książkach adresowych. Panujący u niego wirus wysyła się pod adresy znalezione w komputerze i jeden z nich (akurat losowo mój) podaje jako nadawcę. Gdy będziesz otrzymywać takie mail'e, nie otwieraj załączników, ale spróbuj podejrzeć w nagłówku ostatnią linię 'Received:' - przy pewnej dozie szczęścia znajdziesz tam IP (a może i nazwę) zainfekowanego komputera. Ja niestety jestem w gorszej sytuacji, bowiem zbyt liczne linie nagłówków są u mnie obcinane (na serwerze) i dlatego nie wiem, kto mnie tymi mail'ami raczy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka