Dodaj do ulubionych

Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew...

IP: 212.2.115.* 24.06.09, 13:10
A przepraszam bardzo, czy telewizja to jest produkt pierwszej potrzeby, który
jest nam do zycia niezbędny jak jedzenie, odzież czy mieszkanie, że rząd musi
ją finansować obywatelom? Mysle, że wręcz przeciwnie, telwizja ogłupia i
marnotrawi nasz czas. I jak kogoś nie bedzie stać na dekoder, to telwizji nie
będzie po prostu oglądał. I wyjdzie mu to na dobre.
I proponuje nie ogladać się na Amerykę w każdej sprawie. To, że telewizja jest
podstawową rozrywką dla przeciętnego Amerykanina, który siedzi przed
telewizorem i się obżera (i dlatego Amerykanie są najbardziej otyłym narodem
na świecie), nie oznacza, że Polak ma zachowywać sie tak samo. To nie jest
wzór do nasladowania.
Obserwuj wątek
    • Gość: ? Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: 193.227.116.* 24.06.09, 13:35
      Kablówki nie dotyczy proces cyfryzacji?
      • Gość: gari Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.09, 09:15
        Kablówka sam dostarcza ci dekoder, więc nie ma problemu. Niektóre kablówki już
        są cyfrowe
        • tetlian Po co ludziom telewizja? 25.06.09, 09:40
          Nie rozumiem, po co ludziom bierna telewizja, skoro jest interaktywny Internet?
          A w 2013 roku, TV całkowicie przeniesie się do netu, i wszystko będzie można
          oglądać strumieniowo o dowolnej porze.
          • Gość: zzz Nie w Polsze IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.09, 13:14
            nie, jeżeli infrastrutura nie ulegnie masowej poprawie i nie stanieje. Oczywiście, jeżeli mówimy o masowości takiej usługi. TP i Netia, najwięksioperatorzy 'tradycyjni' cały czas kombinują z VoD oraz IPTV, ale coś słabo im idzie. Przeszkodą jest pewnie ostatnia mila w małych miastach i wsiach.

            Sam praktycznie nie oglądam telewizji, bazuję na treściach pobieranych z internetu, także niestety nielegalnie - np. seriale z USA, filmy które nie mają dystrybucji w Polsce, czy tez rzadkie dokumenty. Oczywiście wolałbym korzystać z HULU, czy BBC playera w normalny sposób, ale skoro musze wymyślać jakieś dzikie sposoby na oszukanie mojego geo-IP to wolę już pobrać daną treść.
            • jimmyjazz Odetną ludziom TV??? Brednie 25.06.09, 15:21
              Już stacje tv się palą żeby ludzie nie mieli dostępu do tv i aby im
              wpływy z reklam spadły.
              Dziennikarskie brednie.

              Po prostu przesuną termin i tyle.
              Czemu państwo ma dopłacać do dekoderów? bez sensu.
              • manhu Re: Odetną ludziom TV??? Brednie 25.06.09, 22:05
                > Po prostu przesuną termin i tyle.
                Zbyt dużego manewru nie mają, bo w 2015 napewno wyłączą (wisi nad nimi świat:). A będzie jak w USA, lekko przesuną, a gdy przyjdzie co do czego to hołota kupi to szybciej niż chleb (a i "dekoder" czyli tuner DVB-T nie będzie kosztował 250, ale znacznie mniej, ok.100-150 zł).
          • business3 POdymał was POpaprany Ryży Donek !!! 25.06.09, 21:43
            POdymał was POpaprany Ryży Donek !!!
          • Gość: <,.> Re: Po co ludziom telewizja? Czasem sie przydaje IP: *.superkabel.de 05.08.09, 19:09
            Ale tylko czasem bo prawie wszystko jest w necie
            ________________
            697952.w.interia.pl
    • Gość: Bart Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.cust.tele2.pl 24.06.09, 17:40
      W zupełności się z przedmówca zgadzam. Straszna tragedia dotknie setki tysięcy
      Polaków, nie będą mieli możliwości obejrzenia Gwiazd w Chlewie, sezonu
      piątego!!! Może jakiś ułamek z tych osób chwyci za książkę dla odmiany?? Moim
      zdaniem całą kwotę na dopłaty na dekodery powinni przeznaczyć na projekt
      bezpłatnego internetu - z tego przynajmniej mogą być jakieś korzyści dla obywateli.
      • norbertrabarbar "Gwiazdy w chlewie" - to jest świetny tytuł! 25.06.09, 09:01
        Dzięki, zaraz rezerwuję domenę ;)
        • Gość: Bolek Walek "Taniec z pi...mi" - sprzedam domene IP: 205.168.84.* 25.06.09, 14:18
      • Gość: q Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.uz.zgora.pl 25.06.09, 09:19
        No. A jak się skapną że "torrentem" to sobie wszystkie premiery ściągną, plus to, co jescze premiery nie miało, to trzeba będzie prosić, żeby do TV wrócili.
        • Gość: Bart Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.cust.tele2.pl 25.06.09, 13:29
          Nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale projekt zakłada baaardzo ograniczony
          transfer, więc o torrenach nie mamowy. Sesja ma trwać 30 minut, potem należałoby
          się ponownie zalogować. Zrozumiałe i logiczne rozwiązanie. Do przeglądania stron
          i maila w zupełności wystarcza. Więc ściągnąć to najwyżej można telewizyjną
          reklamę.
          Zresztą już trwają przygotowania do przetargu na dostawcę tegoż internetu.
      • Gość: benek_z_watykanu Zmiany,zmiany,zmiany... IP: *.rev.stofanet.dk 25.06.09, 11:53
        Popieram i obywatela Barta:)Te wszystkie milosci,kiepscy i inne
        obsraki tylko wypaczaja umysly i promuja badziewa w stylu
        Cichociopkow,Hakielarzy,Dodziow,Gorniakowych i im
        podobnych.Przeznaczyc kase na internet - zaraz sie inteligencja w
        narodzie podniesie,a stare dziadkowe pryki przestana sluchac i
        obgladac tv na najwyzszych odglosach.
    • Gość: Flip Cyfryzacja TV IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.09, 17:46
      Niektórych dziwić może chęć pomocy w tej sprawie jeśli wziąć pod
      uwagę niechęć do finansowania innych wiele ważniejszych rzeczy.
      Odpowiedź pewnie jest prosta. Telewizję wykorzystuje się w myśl
      zasady wygłoszonej przez obecnego europosła ciemny lud....
    • Gość: woo Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew.. IP: 91.107.119.* 24.06.09, 22:29
      Co to za bzdury z ta cena... dekoder DVB-T kosztuje 19,90 Funta w każdym
      hipermarkecie w UK (100zl?) tego złomu co nie obsluguje HDTV pojawi się napewno
      na czas na allegro tysiace i pewnie w cenie 50-60 zlotych max ... więc ta
      ogromna bardzo potrzeba dostepu do naziemnych nadajnikow nie zostanie odebrana
      drobnomieszczanom przez brak technologicznego podlaczenia sygnału do leciwego
      Rubina. A w ogóle to kto jeszcze nie ma kablówki albo satki a ogląda TV ? ;]
      • cloclo80 Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 25.06.09, 10:39
        19.90 kosztuje dekoder SD na MPEG2. W Polsce będą potrzebne dekodery HD w
        standardzie MPEG4. To technologicznie zupełnie inna półka.
        • lmpk Na reszcie krok naprzód 25.06.09, 13:15
          Sygnał cyfrowy bije analogowy pod każdym względem - brak zakłóceń, czysty obraz,
          możliwość upchania większej ilości stacji na takim samym paśmie i przesyłania
          dodatkowych informacji poza telewizją...

          Co do ceny dekoderów - jak staną się powszechne, to na allegro będzie można
          kupić je po góra 50zł. Kogoś, kogo nie stać na wydanie 5 dych prawdopodobnie i
          tak nie stać na telewizor i prąd, więc i tak nic nie straci.
      • Gość: Nana Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: 212.160.172.* 25.06.09, 11:09
        Co to za bzdury z ta cena... dekoder DVB-T kosztuje 19,90 Funta w każdym
        > hipermarkecie w UK (100zl?)

        Ale problem w tym, że te dekodery obsługują popularny w całej europie system
        mpeg-2, natomiast nasi rządzący wymyślili, że w Polsce lepszy będzie
        nowocześniejszy i pojemniejszy (a także obsługujący HDTV) system mpeg-4, który
        na dziś jest jakieś 4 razy droższy
        • Gość: Bruno Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.class147.petrotel.pl 25.06.09, 13:31
          > Ale problem w tym, że te dekodery obsługują popularny w całej europie system
          > mpeg-2, natomiast nasi rządzący wymyślili, że w Polsce lepszy będzie
          > nowocześniejszy i pojemniejszy (a także obsługujący HDTV) system mpeg-4, który
          > na dziś jest jakieś 4 razy droższy
          No właśnie DZIŚ. 2-3 lata w elektronice to obecnie cała epoka. Za dwa lata dekodery będą po 50-100 PLN więc nie ma się co spieszyć i dopłacać z państwowej kasy importerom i producentom. Nie tak dawno odtwarzacz DVD kosztował 500-1000 PLN i odtwarzał tylko mpeg-2, dziś za za 100-200PLN kupisz sprzęt odtwarzający DivX (czyli z grubsza mpeg-4). Najpierw wypadałoby podpisać odpowiednie rozporządzenie i potwierdzić, że to będzie na pewno mpeg-4.
          • Gość: markowe może, ale Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: 156.17.230.* 25.06.09, 22:38
            > y importerom i producentom. Nie tak dawno odtwarzacz DVD kosztował 500-1000 PLN
            > i odtwarzał tylko mpeg-2, dziś za za 100-200PLN kupisz sprzęt odtwarzający Div
            > X (czyli z grubsza mpeg-4).
            Troche przesadziłeś z tymi cenami.
            W 3-4 lata temu tyle kosztowały "markowe" odtwarzacze DVD, a za DivX dopłacało następne 500 zł i następne 500 za obsługę napisów.
            Czepiam sie bo w tym samym czasie niemarkowe (konkretniej Bellwood) kosztował niecałe 300 zł, a miał wszystkie te bajery w standardzie. O dziwo do tej pory działa. Choć z czasem robi sie wrażliwy na rysy na płytkach.

        • nessie-jp Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 25.06.09, 18:12
          > natomiast nasi rządzący wymyślili, że w Polsce lepszy będzie
          > nowocześniejszy i pojemniejszy (a także obsługujący HDTV) system mpeg-4

          No jeszcze tego by brakowało, żeby propagowali prastare technologie! A za parę
          lat co, kolejny płacz i załamywanie rączek, bo "może niektórych nie będzie stać
          na zmianę dekodera z mpeg2 na mpeg4, ojejku zły rząd?"

          Nie bój żaby, przedsiębiorcy ruszą z kopyta i zaraz ci powstanie kilkadziesiąt
          firemek "U nas najtaniej" produkujących dekodery metodą składania podzespołów z
          Chin... :) Na każdym targu będzie można kupić.

          Tak, jak kiedyś "dekodery" do Canalu+ ...
    • Gość: piki Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew.. IP: *.acn.waw.pl 24.06.09, 23:24
      do 2013 sa trzy lata. Wystarczy odkladac miesiecznie po 2 zl, nawet do
      skarbonki. naprawde ktorejs rodziny posiadajacej tv na to nie stac?
      • Gość: Stary Zgred Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.09, 08:55
        Kilka lat temu wyrzuciłem telewizor. Zupenie nie jest mi brak w domu tego ogłupiacza. Tak więć żadna strata jak ktoś nie oglada m jak matoły czy czegos podobnego. Wychodzi natomiast prawda o Polskiej publicznej TV. Tuba propagandowa więc rządzacy już sie boją, że częśc ludzi nie bedzie mogła ogladac ich gadajcych głow z popisami intelektu wicie rozumicie a na dodatek mając troche czasu zaczną myśleć
    • Gość: beno dekoder z anteną sat kupisz za 200zł na Allegro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.09, 08:50
      tv na kartę, znowu w tej gazecie banialuki wypisują i straszą ludzi co będzie za
      5 lat
    • Gość: płyn lugola Niestety niewielu straci dostęp do teleszczekaczki IP: *.aster.pl 25.06.09, 08:56
      Coś Wam powiem. Od 3 miesięcy nie włączyłem telewizora. Czuję się świetnie.
      Słucham dużo muzyki, rankiem radia, korzystam z Internetu, czytam trochę
      prasy. Zamierzam pozbyć się telewizora i kupić rzutnik, żeby czasem oglądać
      wybrane filmy i koncerty.
      Ciekawe jakie skutki wywołałoby upowszechnienie się takiej postawy?
      Prawdopodobnie represje, bo gdyby Stalin miał telewizję, nie musiałby budować
      gułagów.
      • Gość: gari Re: Niestety niewielu straci dostęp do teleszczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.09, 09:17
        > Prawdopodobnie represje, bo gdyby Stalin miał telewizję, nie musiałby budować
        > gułagów.

        Chcesz powiedzieć że w ZSRR nie było telewizji?
        • viscon Re: Niestety niewielu straci dostęp do teleszczek 25.06.09, 11:10
          no, za Stalina to raczej nie było
          • Gość: beria Re: Niestety niewielu straci dostęp do teleszczek IP: *.chello.pl 25.06.09, 16:45
            Żeby oglądać Tv potrzebny jest prąd a ten pojawił się na większości terytorium
            ZSRR dopiero po kadencji tow Stalina.
            • Gość: Loki Są kraje, gdzie nie było Wielkiego Językoznawcy IP: *.ists.pl 26.06.09, 00:32
              a prąd w gniazdkach jest
      • janek344 Niestety niewielu straci dostęp do teleszczekaczk 25.06.09, 12:36
        Jeżeli ktoś uważa,że go nie stać na tv to niech nie ogląda. Nie jest to
        artykuł pierwszej potrzeby, żeby cudzym ( podatników)kosztem musiał być komuś
        opłacany. Dziwi mnie sam pomysł.Nigdy !!
        • Gość: smutas Re: Niestety niewielu straci dostęp do teleszczek IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 25.06.09, 21:11
          Kurcze, ale czlowieku myslisz samolubnie i jednostronnie. Pomysl o tych, co nie
          maja zadnej innej rozrywki niz to durne tepatrzydlo. Na wsiach nie czesto jest
          kablowka a satelita dla rolnika - emeryta jest za droga. do tego mozna doliczyc
          spora liczbe PRAWDZIWYCH rencistow, ktory nie poruszaja sie o wlasnych silach i
          nie moga isc do kiosku po gazetki. Internet to dla nich magia. Po to istnieje
          instytucja panstwa by tym co sobie nie radza najlepiej pomoc. Tobie tez moze sie
          zdarzyc wypadek w ktorym stracisz nogi - i co? Reszta spoleczenstwa powinna
          powiedziec, ze jako pasozyt i jak cie nie stac to "sobie mozesz"?

          cheers
    • ksionc_proborzdz Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 25.06.09, 08:57
      Politycy stoją w jakimś dziwnym rozkroku. Z jednej strony biorą za pysk TVP i
      robią z niej wasala ekipy rządzącej, a z drugiej strony nie chcą aby ich tuba
      docierała do 1mln potencjalnych wyborców.
      • Gość: Katastrofa? Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.09, 09:13
        Panie Koryszewski, jeśli o braku dostępu do TV przynosi wg Pana "katastrofalne
        skutki", to ja Pan będzie pisał o trzęsieniu ziemi lub powodzi z ofiarami? Jakaś
        odpowiedzialność za słowa by się przydała...
      • Gość: x Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.geod.agh.edu.pl 25.06.09, 09:57
        Nie, politycy nie stoją w rozkroku, to tylko Tusk chce za wszelką
        cenę zostać prezydentem, a jego PO-paprani prydupnicy załapać się na
        konfitury. Pozbawiając publiczne media źródeł finansowania klika
        Tuska załatwia kilka spraw naraz: po pierwsze zapewnia sobie
        służalczość TVP i PR, zreszta w tym samym celu utrzymuje Frafała -
        chcesz bratku dalej być szefem TVP, szczuj ludzi na PiS i
        bałwochwalczo wielb ryżego; po drugie, dusząc media publiczne
        zaskarbia sobie wdzięczność właścicieli mediów niepublicznych,
        mistrzów w manipulowaniu opinią i robieniu ludziom kaszanki z
        mózgów, bo poparcie tub GTW, różnych TVN-ów, Polsatów czy
        idiotenrundfunków w rodzaju radia-zet, jest, jak uczy najnowsza
        historia, warunkiem koniecznym i wystarczającym do zwycięstwa
        wyborczego.
        Jak to zwykle w Polsce, prywata byle chłystka i kibola bierze prym
        nad interesem państwa.
        • Gość: y Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: 62.29.136.* 25.06.09, 13:06
          ile płacą za PISanie takich bzdur - taj jakiś namiar, może też bym sie zatrudnił - prowadzę działalność
        • Gość: taka prawda Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.09, 01:08
          Przygłupku jak chcesz to sobie finansuj TVP ja nie mam zamiaru. A
          misje to ta stacyjka ma tylko i wyłącznie wobec Watykanu.
    • Gość: Zenek ale jaki rząd? IP: *.ghnet.pl 25.06.09, 08:57
      Przecież to JA będę musiał dołożyć ze swoich podatków.
      Chętnie bym dołożył w szczytnym celu, ale nie po to
      żeby ktoś oglądał Klan, czy gwiazdy w chlewie (jak ktoś napisał).
      • Gość: ps Re: ale jaki rząd? IP: 89.174.237.* 25.06.09, 09:15
        Czy moze wiecie kiedy nastepny sezon Gwiazd w chlewie? Ja i moja malzonka nie
        mozemy sie tego doczekac :/ BTW. Profilaktycznie takze juz teraz kupilismy
        dekoder DA, ze jesli nagle wylacza analoga na eterze, to zeby nie zostac z niczym.
    • norbertrabarbar Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 25.06.09, 09:00
      Nie siał bym paniki - do tego czasu nadawcy prywatni przygotują dekodery za
      1PLN, żeby tylko przyciągnąć i zachęcić klientów. Będą go rozdawać razem z
      kiełbasą na wiejskich festynach.
      • gem58 Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 26.06.09, 08:59
        Jeśli rząd będzie zapowiadał że dofinansuje - to ceny nie spadną. Nie istnieje
        łatwiejszy pieniądz niż ten z podatków.
    • Gość: rewers Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew... IP: *.mgsp.pl 25.06.09, 09:05
      im wiecej straci dostep do tv tym lepiej
    • Gość: gosc Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew... IP: 212.244.174.* 25.06.09, 09:10
      Tak, świetny pomysł - jak kogoś na coś nie stać, to dofinansujmy!! Szczególnie, że bez TV nie da się żyć...
    • fagusp Gazeta kiepsko płaci swoim dziennikarzom 25.06.09, 09:14
      i muszą chłopcy dorabiać na boku. Teraz red. Mariusz Koryszewski dołączył do imć
      Wielgo, tyle że jego sponsorują Solorz i Walter. Jak widać TVN i Polsat zrobią
      wszystko, aby opóźnić wejście konkurencji (jakie brzydkie słowo).
      PS. Odszczekam na forum wszystko co napisałem, jak ktoś mi wskaże chociaż jeden
      fragment wskazujący, że red. Koryszewski (nomen omen nazwisko kojarzy się z
      korytem) zadał sobie trud wskazania korzyści wynikających z cyfryzacji. Nie ma
      to jak dziennikarstwo rzetelne inaczej.
      • Gość: Koryto Korysza Re: Gazeta kiepsko płaci swoim dziennikarzom IP: *.dyn.optonline.net 25.06.09, 14:01
        Koryszewski b. wolno mysli moze w ogole. Gdy jego mocodawcom zaczna spadac
        wplywy z reklam prawdopodobnie dostanie wytyczne na nowy "artykul".
        Ale z drugiej strony jesli takie telewizje jak TVN czyli de facto tuby
        propagandowe Przestepczej Organizacji maja Polacy ogladac to chyba lepiej zeby
        Koryszewskiemu sie nie polepszylo na mozgu.
    • Gość: Yep Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: *.ph.ph.cox.net 25.06.09, 09:21
      Swieta racja. Ja sam pozbylem sie telewizora rok temu i jest mi z tym bardzo
      dobrze. Teraz to ja wybieram co chce ogladac i przy okazji o wiele wiecej czytam.
      • Gość: hmm Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel IP: 156.17.60.* 25.06.09, 09:38
        Można oglądać telewizję i dużo czytać. To że się ma telewizor nie oznacza wcale,
        że trzeba oglądać wszystko jak leci. Lubię obejrzeć jakiś mecz, ciekawy film,
        nawet jakiś serial, np. Detektyw Monk, ale wcale to nie oznacza, że nie jestem w
        stanie przeczytać 2-3 książki miesięcznie i zaznajomić się z pracą codzienną. Po
        prostu z telewizji trzeba umiejętnie korzystać, tak jak i z internetu:)
    • jakeww Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew... 25.06.09, 09:32
      250zł, no,no, materiał na artykul i narodową debatę
    • Gość: Leszek Kłamstwa, kłamstwa i straszenie IP: 195.47.201.* 25.06.09, 09:36
      Dekodery są tańsze niż podano w artykule i będą jeszcze tańsze, a
      część widzów wymieniająca TV dostanie je wbudowane w LCD, czy inny
      płaski, który zastąpi LCD czy plazmę. Sezon ogórkowy, więc
      dziennikarzyny wyciagają zakurzone tematy. Przykre, że kłamią i
      szukają sensacji. Jak to o nich świadczy?
      • mozdzins Re: Kłamstwa, kłamstwa i straszenie 25.06.09, 09:44
        No wiele się nie pomylili - dekodery kosztują około 420 PLN w tej chwili:
        hollex.pl/index.php?page=spis&kat=55
        Przypominam róznym durniom na zmywaku że technologiczne starocie MPEG2 jakie są
        w sprzedaży w UK i RFN nie nadają się do standardu przyjętego w Polsce.
        Pocieszające jest to że wszystkie nowe modele LCD i plazm jakie wchodzą do
        sklepów mają już tuner MPEG4 Ostatnio nawet widziałem 32 calowego Funai za 1300
        PLN z takim tunere.
        • Gość: Leszek Re: Kłamstwa, kłamstwa i straszenie IP: 195.47.201.* 25.06.09, 13:28
          Doskonale wiem, że chodzi o MPEG-4.
          Nikt nie estymował również ile osób przejdzie na odbiór
          satelitarny/"osiedlowy" i bedzie miało cyfrowe/"osiedlowe" dekodery -
          nie bedzie ich obchodził system nadawania. Nikt nie zakładał, że
          ludzie będa mieli tunery w komputerach i zaczna ogladac TV na coraz
          większych LCD do komputerów (do których tunery są 2-3 razy tańsze.
          Nie wzięto pod uwage zwiększającej sie w czasie konkurencji i
          taniejacej produkcji - nawet kilkukrotnie zmniejszającej ceny
          sprzetu (a będzie to konieczne za 4 lata).
          Jak pisałem - straszenie, w dodatku bez głebszej analizy.

          P.S.
          Dlaczego na zmywaku sa wg ciebie durnie?
    • hollowcat bez telewizji da się żyć... 25.06.09, 10:03
      Ja jakoś żyje juz 7 lat bez TV i nic mi nie jest. Na studiach się odzwyczaiłem bo w akademiku ciężko trzymać telwizor i tak już zostało.
      Wystarcza mi radio w samochodzie + portale typu bankier, money, gazeta, wp. TV to tylko pożeracz czasu.
      • Gość: Przemo Kto z Was żyje bez TV? IP: 188.33.56.* 25.06.09, 10:59
        Mi się udaje od ponad 6 lat żyć bez telewizji i świadomie wystawiłem
        telewizor na śmietnik:). No może nie do końca całkowicie bez, bo na
        mecze Ligi Mistrzów chodzę ze znajomymi do knajpy - a na filmy do kina.
        Żyje mi się z tym dużo lepiej mam więcej czasu na inne sprawy typu
        sport, książki czy spotkania z ludźmi. Pozdrawiam.
      • Gość: beautiful Re: bez telewizji da się żyć... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.09, 12:39
        Nie do końca.Telewizja służy w tych nienormalnych czasach jako
        dostawca informacji ,a nie pożeracz czasu.I to nie tylko "here is
        the news" ale wszelkich informacji o świecie,których nie ma w
        gazetach i w necie(reportaże,filmy przyrodnicze,filmy o technice czy
        modzie).
        • Gość: PG Re: bez telewizji da się żyć... IP: *.devs.futuro.pl 25.06.09, 19:17
          Ja żyję bez telewizji już 10 lat. Podobnie jak, w poście powyżej przygoda z telewizją skończyła się wraz z początkiem studiów. A co do tego, że telewizja jest nośnikiem informacji, może i jest, jeśli ktoś chce widzieć świat oczami wielkich koncernów medialnych, to rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie. Ja jestem nieufny i wolę pogrzebać w necie żeby mieć pełniejszy obraz sytuacji.
        • ethebor Re: bez telewizji da się żyć... 25.06.09, 23:11
          TV nie mam od 10 lat. Słucham nałogowo radia bo informacje są również w radiu.
          Reportaże też, dobra publicystyka, programy popularnonaukowe też. Co do
          programów popularnonaukowych w telewizji to poziom większości jest dość niski, z
          trudem mogę oglądać programy np. z Discovery Channel - roi się w nich od
          podstawowych błędów - a zakładam że wychwytuje je tylko z części gdy mniej
          więcej mam pojęcie o danym zagadnieniu.

          Gość portalu: beautiful napisał(a):

          > Nie do końca.Telewizja służy w tych nienormalnych czasach jako
          > dostawca informacji ,a nie pożeracz czasu.I to nie tylko "here is
          > the news" ale wszelkich informacji o świecie,których nie ma w
          > gazetach i w necie(reportaże,filmy przyrodnicze,filmy o technice czy
          > modzie).
          • Gość: M Re: bez telewizji da się żyć... IP: *.icpnet.pl 04.08.09, 06:36
            nie oglądasz TV od 10 lat i jednocześnie wiesz co nadaje discovery? hmmm
    • Gość: Galaktyczny Edek Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.09, 10:05
      Przyznam, że ja mam telewizor w domu, ale włączam go rzadko. Zapewne jak się skończy przekaz analogowy to go komuś oddam i niech go sobie ma, jeśli podłączy do niego jakąś przystawkę czy kabelek to niech sobie dalej działa. Przy czym mowa wcale nie o jakimś rzęchu a Loewe 32 cale. Po prostu straciłem zainteresowanie telewizją jako medium. Reportaż i rozumne dyskusje to margines, większość to jakieś bzdurne komedie w których reżyser wskazuje kiedy należy się śmiać (buhehe z głośnika) czy inne "tańce z małpami".

      A jak widzę przyszłość - cóż już teraz mam łącze szerokopasmowe i monitor 24 calowy. Do roku 2012 szerokość łącz jeszcze się zwiększy, a monitor pewnie będę mieć 28 cali. Już dzisiaj jestem w stanie obejrzeć filmy w naprawdę niezłej jakości (zapraszam na testy tu www.pazera-software.pl/products/fcp i tu www.yourlivecinema.tv/forumdisplay.php?f=5 ) a przez te parę lat jakość przekazu się jeszcze podniesie. Generalnie tak jak kiedyś słuchałem radia "klasycznie" (choć odtwarzacza CD nie wyrzuciłem, a nawet instalację stereo znacznie polepszyłem - wzmak Krella i kolumny Cabasse to miód dla uszu!) a obecnie poprzez wtyczkę do AQQ (radia z całego świata, polecam norweskie NRK i mówione WBUR NPR Radio - takiego mi w Polsce brak), kiedyś miałem telefon "klasyczny" a obecnie SIPowy (polecam routery Fritzboksa), zamiast szmatławych polskich papierowych dzienników wole Ohmynews czy mojeopinie.pl tak niedługo pewnie całość przekazu wizualnego to będzie jakiś StreamTorrent czy coś podobnego.

    • Gość: gertka Bez TV żyje się lepiej :) IP: 141.189.251.* 25.06.09, 10:11
      Ja nie oglądam TV od 5 lat. Nie posiadam telewizora. Jestem
      szczęśliwa - mam czas poczytać, pogadać z mężem, spotkać się z
      przyjaciółmi, pójść na spacer, pomóc komuś w potrzebie i nie
      denerwuję się polityką, czy obyczajowością, która schodzi na psy.
      Co prawda część znajomych patrzy na nas, jak na UFOludki, ale... czy
      to mój problem.
      No i nie chciałabym, żeby rząd moje podatki przeznaczał na
      fundowanie komuś dekodera, który jest przecież kompletnie do niczego
      niepotrzebny :P
    • Gość: Bogul Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew... IP: *.t-mobile.co.uk 25.06.09, 10:18
      Oto Polska wlasnie. W Wielkiej Brytanii wiekszosc nowych TV ma wbudowany
      dekoder. Ciekawe kiefy tak bedzie w Polsce :)
      • mozdzins Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 25.06.09, 10:28
        Wszystkie nowe modele które trafiają do sklepów już mają dekoder z mpeg4. Nawet
        wynalazki typu Funai.
    • Gość: michzio Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew... IP: *.wil.pk.edu.pl 25.06.09, 10:25
      co to za katastrofa nie mieć telewizji? błehehe ale się uśmiałem
    • Gość: Eustachy Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew.. IP: 213.68.11.* 25.06.09, 10:28
      Byzydura.
      Bardzo dużo osób w Polsce korzysta z telewizji satelitarnej lub kablówki, w ich
      wypadku nie potrzeba żadnych dekoderów, dekodery są potrzebne tylko osobom które
      używają anten naziemnych, tak więc krąg osób jest przez to mocno zawężony. Ale
      skoro nasze bogate państwo zamierza nadwyżkę budżetową przeznaczyć na igrzyska
      dla ubogich to ja nie mam nic przeciwko. Ba do każdego dekodera nowa lodówka
      wypełniona browarem.
      • cloclo80 Re: Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do tel 25.06.09, 10:43
        W sensie technicznym masz rację ale w znacznej mierze to TV płatne. Naziemna ma
        być (teoretycznie) bezpłatna (psss. to tylko bujda dla ubogich).
    • absurdello A po co komu ta cała cyfryzacja i ciężkie wydatki 25.06.09, 10:33
      na nią ?

      Czy transmitowana cyfrowo n-ta powtórka, durny serial czy inne g...
      przestaje być n-tą powtórką, durnym serialem czy innym g..em ?
      • Gość: z Re: A po co komu ta cała cyfryzacja i ciężkie wyd IP: 217.98.20.* 25.06.09, 11:23
        A może by tak poszukać i poczytać, zanim zaczniesz zadawać tzw.
        głupie pytania? Skoro masz dostęp do internetu, to nie jest to takie
        trudne, nie trzeba grzebać po księgarniach i bibliotekach szukając
        odpowiednich pozycji. Dowiesz się, jakie są przesłanki do
        przechodzenia na emisje cyfrowe. Lenistwo ogarnia, czy jak?
        • absurdello Przesłanki są wydumane ... 25.06.09, 12:04
          a ja robię w serwisie elektronicznym i wiem, że ta cała cyfryzacja
          to jeden wielki kit i źródło problemów, szczególnie w warunkach
          polskich, gdzie mimo pozornej dostępności do części jest bardzo
          trudno (i drogo) ściągnąć części zamienne, pomijając już mierną
          dostępność do dokumentacji urządzeń.
          Poza tym transmisje cyfrowe są dużo bardziej podatne na zakłócenia,
          zaniki, odbicia i siłę sygnału niż urządzenia analogowe, które
          chociaż ze śniegiem to odtworzą sygnał a cyfrowe w najlepszym razie
          pokażą ci kwadraciki o ile nie czarny ekran, jak satelita przy
          ostrych chmurach.
          • nessie-jp Re: Przesłanki są wydumane ... 25.06.09, 18:46
            absurdello napisał:

            > a ja robię w serwisie elektronicznym i wiem, że ta cała cyfryzacja
            > to jeden wielki kit i źródło problemów,

            Jak dla kogo. Chyba nie jesteś na tyle naiwny żeby przypuszczać, że cyfryzacja
            ma poprawić jakość telewizji? Przejście na nadawanie cyfrowe robi się po to,
            żeby zwolnić częstotliwości analogowe, które są teraz towarem deficytowym i
            szkoda ich na "Klan" oraz "Na plebanii" :)
            • Gość: raf Re: Przesłanki są wydumane ... IP: *.icpnet.pl 25.06.09, 23:39
              po pierwsze na jednym kanale analogowym mozna przeslac kilkukrotnie więcej
              kanałów cyfrowych dzieki czemu mozna zaoszczedzic jak to ktos wczesniej zauwazyl
              pasmo czestotliwosci, ktore jest towarem deficytowym. Nie wspominajac juz o
              zwiększeniu jakości obrazu i dziwieku, porównajcie sobie obraz z telewizji
              analogowej z kablowa albo satelitarna. Ludzie jestesmy w 21 wieku...
    • Gość: spiro77 Cyfryzacja - ilu Polaków straci dostęp do telew... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.09, 10:34
      A w latach 70 wszyscy mieli telewizor??? Kto miał chody - panstwo nie
      dokłądało to z jakiej racji teraz - stać cię to kupuj - nie to nnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka