01.03.11, 07:39
Dzień dobry,u nas dzisiaj spory mróz -12,dzień jasny i słoneczny,na szczęście nie wybieram się nigdzie z rana,może w południe będzie cieplej.Miłego dnia i miesiąca życzę.
Obserwuj wątek
      • sagittarius954 Re: Marzec. 01.03.11, 10:01
        Mimo iż na niebie słońce , wychodząc na dworek myślałem że jest cieplej , zmarzły mi nogi bo założyłem wiosenne biegacze , zmarzły mi ręce bo nie wziąłem rękawiczek i tak się rozeźliłem że teraz nie wyjdę wcale na świeże powietrze .
        Dzień dobry big_grin
          • drugi.super222 Re: Marzec. 01.03.11, 12:23
            Wyszła pani Ania. Mieszkanie pachnie.
            Muszę jednak odpocząć aż do obiadu - klikając smile
            Piękna pogoda...za oknem. Mówią, że zimno.
            Jeszcze mogę ponarzekać, ale czy warto?
            ---
            https://emoty.blox.pl/resource/th_0girl157.gif- kobieta zatroskana -

W pierwszym dniu marca pozdrawiam w sposób szczególny.
            • gklej Re: Marzec. 01.03.11, 13:38
              ja dziś też po sprzątałam, miałam gości z Norwegii, ponieważ chrzcilismy wnuczka, chrzestna przyjechała aż z Norwegii bo tam mam rodzinkę.
              Jest pielęgniarką, super tam jej się żyje, pracuje w domu starców, jest zadowolona z pracy i zarobków choć pracuje 80% etatu.
              Witam w marcu, piekna pogoda dziś, w nocy było -5.
              • jagoda491 Re: Marzec. 01.03.11, 13:41
                Słońce przepięknie świeci, chociaż jest jest jeszcze chłodno. Ale promienie słoneczne bezlitośnie pokazały,że mam duże zaniedbania "w temacie" okien. Niestety. Trzeba się będzie zabrać za tę robotę, mam nadzieję,że znajdę trochę czasu.
                • iryska2604 Re: Marzec. 01.03.11, 16:26
                  Lepiej nie wspominaj nic w "temacie okien" bo mnie ciarki przeszły.A krasnoludków ni widu,ni słychu...Tez jakby wiosennie,z dachu kapie, kotów znów drugi dzień nie ma w domu.Kawalerka,psia kosc.Znowu wrócą wychudzone i z poszarpanym uchem.
                  • pragata Re: Marzec. 01.03.11, 18:08
                    ...a dziś jest pierwszy dzień astronomicznej wiosny....To słowa Zalewskiego z prognozy pogody
                    w pr.I Pol.Radia....a jednak panuje nam zima....zmarzłam,bo zaufałam słońcu i nie chciałam widzieć resztek śniegu na trawnikach; wyszłam bez czapki,rękawiczek i w półbutach....
                    Nie bierzcie ze mnie przykładu.....
          • aga-kosa Re: Marzec. 09.03.11, 09:00
            W Pyrlandii słonecznie byłam po mleko u pani Hanki po wczorajszej imprezie to miód na żołądek. Następnym razem trzeba będzie uzgodnić co przynosimy bo mieszanki szkodzą.
            Wrzosowapolano broda ta od góry nie zarasta -tylko wąsy ale to kłopot wielu kobiet w moim wieku. aga
                • xy.5 Re: Marzec. 09.03.11, 14:12
                  Witam,słonecznie i chłodno dziś na wschodnich kresach lubelskiego.Pierwszą czynnością po wstaniu z łóżka jest u mnie rzut oka na termometr,ale niezależnie od wskazań drugi raz już się nie kładę tylko zaczynam poranny rozruch,stąd u mnie takie wpisy na temat pogody.Miłej środy!
      • aga-kosa Re: Marzec. 12.03.11, 09:00
        Mój pies dostał "kota" jak zobaczył,że ubieram buty do lasu. Nie ma mocnych, prócz kijków trzeba go będzie wziąć.
        Z powyższego wynika, że w Pyrlandii już pogoda spacerowa. aga
        • waga_1949 Re: Marzec. 12.03.11, 09:51
          A mnie rano zaskoczył przymrozek. Przed szóstą szłam na działkę do kotów, i kałuże były scięte lodem. Ale teraz słoneczko śmieje się całą gębą, wiosennie. Czyli optymistycznie się zapowiada.A propos mycia okien. Kiedy pracowałam,brałam urlop aby je umyć. Jak przeszłam na emeryturę, to przez dłuższy czas myłam je raz w tygodniu. Ale już mi przeszło.Zmądrzałam na stare lata. A dzisiaj jedziemy do mojej Mamy na imieniny, to szampanka strzelę.
      • anoagata Re: Marzec. 15.03.11, 08:17
        https://supergify.pl/images/stories/instrumenty/instrumenty15.gif Włączyłam muzykę,bo za oknem ponoć bardzo zimno.Dzis trzeba opłacic podatek od nieruchomości,nie wiem po co to i dlaczego.Dobrego dnia.
          • pragata Re: Marzec. 15.03.11, 11:59
            ...do wiary dodać trzeba działanie i staje się cud.....
            Tak paskudnie i zimno za oknem,że nawet kawa nie pomaga,robię sobie drugą z duuuużą ilością bitej śmietanki.....
              • aga-kosa Re: Marzec. 15.03.11, 13:33
                W mojej części Pyrlandii cieplutko i miło. Byłam podglądać jak sie robi jaja na wielkanoc. Wiele wzorów juz znałam ale w tym roku będę miała tylko "motane". aga
                    • aga-kosa Re: Marzec. 15.03.11, 15:33
                      Do Sigittariusa; Abracham Apfelbaum się przechrzcił i nazywał się Adam Jabłkowski.
                      Przed świętami wielkanocnymi przychodzi do niego Icek i żona Adama mówi,że mąż nie będzie się mógł z Ickiem spotkać bo jest bardzo zajęty.
                      - a co on robi, że spotkać się nie może?
                      - maluje jajka
                      - aj,aj ,jaj jak on spaniał jak się przechrzcił.
                      A swoją drogą miło było patrzeć jak panie jaja głaskały delikatnie ,farbkami i lakierem. aga
                      • drugi.super222 Re: Marzec. 15.03.11, 16:05
                        Jedynie kobiece dłonie zdolne są wyczarować
                        cudeńka na jajkach. No....co? https://emoty.blox.pl/resource/bravojs0.gif

Nie uznaję takiego przedwczesnego gloryfikowania obrządków
                        związanych ze świętami: Bożego Narodzenia w adwencie,
                        Świąt Wielkanocnych w wielkim poście i na początku października
                        Wszystkich Świętych. Gdyby ekspozycja malowania *kraszanek*
                        (bo o nich tutaj piszemy?) big_grin big_grin big_grin odbywała się w Wielkim Tygodniu
                        czyli na kilka dni przed Świętami, to odbiór tych piękności byłby
                        pełniejszy i bogatszy. Moja awersja do komercji przybiera przed
                        świętami prawie obrzydzenie i z tego powodu nie robię zakupów
                        w dużych centrach handlowych.
                        • waga_1949 Re: Marzec. 15.03.11, 17:00
                          Witajcie, pogoda wiosenna, ale na jajka malowane chyba mimo wszystko za wcześnie? Spowszednieje wszystko. Ale cóż, co kraj to obyczaj. Ja mam jeszcze czas.
                        • xy.5 Re: Marzec. 16.03.11, 13:43
                          Witam, u nas dzisiaj chłodno przez wiatr,godzinę temu wyszło słonko,widziałam już rozwinięte
                          bazie na wierzbowym drzewku.Miłego dnia!
                          • waga_1949 Re: Marzec. 16.03.11, 15:49
                            Witajcie. taka ostatnio jestem zagoniona, a na działce prace czas zacząć. Albo się wyrobię, albo zwariuję. Innej opcji nie ma. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    • sagittarius954 Re: Marzec. 16.03.11, 06:43
      Dzień dobry smile Jeszcze się nic nie trzęsie , więc święta mogą upłynąć w spokojnej atmosferze , ja w odróżnieniu do super do hipermarketów chadzam , przed i po świętach każdych , niestety nie jestem tak ciepłym rencistą ,żebym mógł sobie pozwolić na wybrzydzanie sklepów . To raczej sklepy wybrzydzają na mnie .smile
      • drugi.super222 Re: Marzec. 16.03.11, 06:52
        Oszszszsz żeszszsz Ty Sagittariusie...
        Chadzasz do marketów, bo możesz sobie pooglądać...
        tyle ładnych pań, panienek, kasjerek... i nie mam Ci
        tego za złe, bo każdy mężczyzna się oglonda... tak.

Poważnie, to męczą mnie tłumy,nie mogę pozierać
        na pełne koszyki, bo zaraz widzę tych konsumentów
        jak oni muszą to wszystko zjeść. Nie...
        big_grin big_grin
        • sagittarius954 Re: Marzec. 16.03.11, 10:37
          A mnie właśnie przestrasza coraz większe zanikanie naszego społeczeństwa , młodych nie zobaczy się , jak staną bokiem , jeszcze tylko starsi swymi zaokrągleniami dają powody do spostrzegawczości . Może latem ....coś tam żurawia zapuszczę , gdzie niegdzie big_grinbig_grinbig_grin
          • iryska2604 Re: Marzec. 16.03.11, 12:05
            Nic w tym złego ze człowiek na ładne rzeczy popatrzy.Wrzosowa napisała ze bedzie padać? No i rano troszke popadało.Teraz siedzę i pilnuję młodym dobytku bo juz miesiac maluja klatke schodową - wreszcie doszli do farb olejnych no i pomalowali drzwi.Nie mozna ich teraz zamknac wiec siedzę i pilnuję.Tyle razy juz mówiłam zeby te nieszczęsne drzwi wymienili no ale jak maja w planie budowę...
      • aga-kosa Re: Marzec. 17.03.11, 09:20
        Drugi super napisała, że nie lubi tak wczesnego zajmowania się świętami ( pisałam o podglądaniu jak się robi jaja), ja też, ale w sklepach , gdy to jest tylko komercja ale robótki domowe, to jest to co powinnyśmy przekazać potomnym.
        W taką pogodę jak dziś ;szaro, buro i ponuro nasza babcia robiła z nami przecudnej urody żonkile, narcyzy, niezabudki, uczyła krasić jajka - przy stole, w kuchence prawdziwy ogień, zapach gotujacego się obiadu czy tez kocioł z bielizną do wygotowania.
        A wiecie jak nasz wnuk zobaczył jak wygotowuję zmywaczki - ściereczki bardzo się zdziwił.
        Miłego dnia. aga
        • waga_1949 Re: Marzec. 18.03.11, 15:59
          Dopiero dzisiaj znalazłam czas, aby wysłać życzenia imieninowe kuzynowi. niby spóźniłam się tylko jeden dzień. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Wszystko przez ten brak czasu. Ale może i dobrze,że nie mam czasu na rozmyślania. U nas dzisiaj były dwa pogrzeby - kobiety w wieku 56 i 52 lata. To mnie zawsze przygnębia.Ale nie mam czasu na zastanawianie się dlaczego coś czasami boli, łyka się coś p/bólowego i do przodu.
          • wrzosowapolana Re: Marzec. 19.03.11, 07:53
            Wśród rodziców kolegów syna sami wdowcy, ani jednej wdowy (mówię o tych rodzinach, gdzie śmierć zabrała jedno z rodziców). To coś nowego - kobiety żyją krócej. Czemu mnie to nie dziwi?
            Za oknem biało-szaro. To mój drugi dzień wagarów. Od jutra znowu będę się śpieszyć i spinać.
                • xy.5 Re: Marzec. 19.03.11, 20:08
                  Witam wieczorem,bo cały dzień byłam zajęta,teraz dopiero wróciłam z długiego spaceru,chociaż
                  pogoda u nas taka sobie-przelotny deszcz i wiatr raczej chłodny.
                  • xy.5 Re: Marzec. 20.03.11, 09:37
                    Witam dzisiaj z rana,u nas wieje chłodny wiatr,kałuże zamarznięte,słońce próbuje się przebić przez chmurzyska.jeśli nie będzie deszczu to idę dziś na spacer.Miłej niedzieli,pozdrawiam wszystkich.
                    • aga-kosa Re: Marzec. 20.03.11, 10:04
                      W Pyrlandii chłodno ale przyjemnie a ja muszą jechać na Dolny śląsk w okolice Gór Sowich.Tym tazem bez optymizmu , może po drodze mi się wyrobi. aga
                        • iryska2604 Re: Marzec. 20.03.11, 15:00
                          Całkiem ładny calkiem dzień,słoneczny - dopiero teraz zaczyna sie chmurzyc.
                          Wrzosowa - jakbys zajrzala w wizytowke to bys wiedziała.Po to one są...
                          • waga_1949 Re: Marzec. 20.03.11, 18:50
                            Nie najgorsza pogoda. tylko,że natyrałam się. jak zwykle, co drugi tydzień - obiad rodzinny. Ponieważ nie uznaję pomocy, padam na twarz. Ale cieszę się,że mam rodzinę,że jestem potrzebna, bo to bardzo ważne, aby żyć po coś. Dla mnie bardzo ważne jest to,że wnuczka,prawie siedemnastoletnia odwiedza nas, mimo,że jej rodzice(mój synek jej tatuś) rozwiedli się przed 12 laty. Mimo,że wiele rzeczy u niej nie podoba mi się(niepotrzebnie postarza się przesadnym makijażem), cieszę się,że nas odwiedza. Cieszy mnie to,że syn utrzymuje kontakt ze swoimi dziećmi,wspiera je i pomaga. Jednym słowem udało nam się wychować go na przyzwoitego człowieka.
    • waga_1949 Re: Marzec. 20.03.11, 19:32
      To znowu ja. Wczoraj byliśmy u naszej przyjaciółki na imieninach. jej wnuczka chciała nas odwieźć do domu ,ale woleliśmy spacer. Przed chwilą dowiedzieliśmy się,że tej młodej dziewczynie ktoś podpalił pod blokiem samochód. czy to nie sk...syństwo?
        • xy.5 Re: Marzec. 21.03.11, 12:10
          Witam,urodziłam się w Zamościu i dłuższy czas mieszkałam w jego okolicach,w tej chwili mieszkam przy samej granicy.U nas dzisiaj wiosennie świeci słońce,ale wieje dość silny wiatr i przynosi chmurzyska,jest chłodno choć dzięki słońcu wiosennie.Pozdrawiam serdecznie wszystkich piszących życzę miłego dnia i tygodnia oraz piękniejszej z dnia na dzień wiosny.
          • waga_1949 Re: Marzec. 21.03.11, 16:34
            W Zamościu byłam turystycznie jeden raz i jeden raz w szpitalu - gipsowali złamaną rękę mojej córce. Piękne miasto. Natomiast często jeździmy do teściowej, powiat Krasnystaw, a gmina Żółkiewka.
            Rozpoczęłam sezon na działce, zgrabiłam i spaliłam pozostałości liści i gałązki. Na więcej zabrakło mi sił.
            • iryska2604 Re: Marzec. 21.03.11, 16:42
              Pamiętam Zamość jak jeszcze na rynku stała taka pompa gdzie kobietki przychodziły po wodę.To chyba w 1959 ? Przez rok byłam uczennicą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych - szkoła była w tym budynku co kino,za rynkiem.Smiesznie było bo chłopcy mieli internat na Pereca a dziewczyny na II pietrze gmachu sądu - w dosc spartańskich warunkach.Po roku przeniosłam sie do Wrocławia.Stare dzieje...
              A pogoda dzis przepiękna,czytałam ksiażke na tarasie.
              • xy.5 Re: Marzec. 22.03.11, 09:04
                Witam,u nas dość chłodno i ponuro rano,potem zobaczymy jaki będzie dzień,może nie będzie padać.Studnie w Zamościu w kilku miejscach przetrwały,liceum plastyczne również z tym,że kino
                zostało przeniesione na ulicę Odrodzenia.Został tam wybudowany nowy piękny budynek(ulica Odrodzenia to okolice dawnego" ruskiego" cmentarza.Na miejscu kina jest kościół franciszkanów.
                Starówka jest odnawiana po kawałku każdego roku i po remoncie jest jeszcze ładniejsza.
                • anoagata Re: Marzec. 22.03.11, 09:37
                  Zimno,zimno i zimno,czytam że coś tam grabicie w ogrodzie,czytacie książki na tarasie,ja mogę grabić śnieg bo jest tego jeszcze multum,na tarasie to mogę tylko wystawić śniadanie kotom,wczoraj dokupiłam dwie przyczepy drzewa,przez ta zimę można dojść do bankructwa.Pozdrawiam jednak ciepło.
                  • iryska2604 Re: Marzec. 22.03.11, 10:03
                    Z chęcia bym ci troche słońca podesłała bo grzeje u mnie od rana choć rano był szron. a jeszcze o Zamosciu - tam płynie Łabuńka czy jakos tak? Wtedy od dworca mozna było dojechac dorozka bo były takowe.Pamietam ZOO ,ogród botaniczny i przepiekna kolegiatę.Na wagary chodziło sie na Żdany do małpiego gaju.Czy jest jeszcze Rotunda?