Dodaj do ulubionych

Czy muszę zrobić ...

01.04.17, 19:02
Witam was babeczki. Sorry jesli pytanie sie powtarza, ale nie mam czasu na wczytywanie się w forum.
Czy muszę wyrobić sobie permanent residency card (100 stron formularza?!) zanim zaaplikuje po brytyjskie obywatelstwo?

Moja sytuacją wygląda następująco: w UK prawie 7 lat i tyle też jestem żoną Brytyjczyka ( mamy dziecko).
Chodziłam do szkół j. Ang, potem studiowałam. Od 3 lat pracuje wolontaryjnie. ( jednym slowem na utrzymaniu meza).Teraz będę zakładać własną działalność.
Nie wiem Czy te informacje są istotne, ale na wszelki wypadek napisałam żeby ułatwić wam odpowiedź.

Będę wdzięczna za pomoc
Obserwuj wątek
    • andgie Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 19:20
      Tak, musisz.
    • yourdoubt Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 20:32
      Ok, dziękuję. Czy jeżeli aplikuj jako żoną, czy też że po 5 latach mieszkania tu, muszę tłumaczyć swój certyfikat urodzenia do tej rezydentury czy też obywatelstwa?
      • andgie Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 20:44
        Ja Nie tlumaczylam I karte otrzymalam, zatem nie .
        • szczepka75 Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 21:47
          niestety maz Brytyjczyk nie moze byc Twoim sponsorem ,
          skoro nie pracujesz to karty nie dostaniesz ,chyba ,ze masz Comprehensive Health Insurance
          albo maz z pracy ma prywatne ubezpieczenie ,ktore obejmuje tez Ciebie
          • princesswhitewolf Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 21:51
            no ale ona nie musi starac sie o perm residence jako EU citizen. Moze to zrobic w taki sam sposob w jaki robia ludzie z poza EU ktorzy przybyli do UK. Starac sie z tytulu bycia zona obywatela UK.
            • szczepka75 Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 22:04
              musi ,na Facebooku jestem w grupie gdzie doradzaja prawnicy .
              i grupa jest pelna rozzalonych ,przestarszonych zon z Francji ,Niemiec ,Hiszpanii .......

              ktore nigdy albo zbyt krotko pracowaly w UK.
              • princesswhitewolf Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 22:11
                paskudna sprawa zatem bo wyglada na to ze niepracujaca zona Anglika z np Argentyny moze miec latwiejsza sytuacje niz zona z EU
                • andgie Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 22:52
                  Wlasnie tak jest.
                  • princesswhitewolf Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 23:07
                    robi sie to chore bo z zalozenia ci z EU powinni miec do czasu wyjscia UK z UE na pewno latwiej niz co z poza UE
    • plain-vanilla Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 22:52
      blogs.lse.ac.uk/politicsandpolicy/the-little-known-loophole-used-to-deny-eu-citizens-permanent-residency/
      • szczepka75 Re: Czy muszę zrobić ... 01.04.17, 23:11
        No paskudnie bo polski mąż może być sponsorem polskiej żony.
        Ale Brytyjczyk nie może..
        • yourdoubt Re: Czy muszę zrobić ... 04.04.17, 17:31
          Mąż jest samozatrudniony, czyli nie mam jakiegoś specjalnego ubezpieczenia. Ale to co, mówicie że nie mam szans dostać tej karty i obywatelstwa? No a co z tym że od kilku lat pracuje wolontaryjnie i pomagam Brytyjczykom? Że podnosiłam kwalifikacje by zajmować się tym co chce?
          • szczepka75 Re: Czy muszę zrobić ... 04.04.17, 18:12
            bardzo mi przykro ale nie dostaniesz niestety .
            gryby maz byl z ktoregos kraju z EU to bys dostala .
            nie sprawiedliwe to bardzo .
            • yourdoubt Re: Czy muszę zrobić ... 04.04.17, 18:27
              I tak spróbuje
              • andgie Re: Czy muszę zrobić ... 04.04.17, 18:48
                Probuj. Najgorsze, co moze sie stac, to utrata 65 funtow.
                Moze by zaczac petycje domagajaca sie zniesienia wymogu dodatkowego ubezpieczenia? To jest dyskryminacja obywatelek EU.
                • szczepka75 Re: Czy muszę zrobić ... 04.04.17, 20:04
                  juz jest taka petycja prosze popiszcie
                  petition.parliament.uk/petitions/172343
                  • szczepka75 Re: Czy muszę zrobić ... 04.04.17, 20:11
                    zly petycja mi sie wkleila .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka