Dodaj do ulubionych

NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.05, 22:01
Co to jest do jasnej anielki ??? Ta cała "nowa matura" jest śmiechu warta.
Napisana przez matołów dla matołów !!! Tematy maturalne w "nowej maturze" z
jezyka polskiego to banał zakrapiany żenadą !!! My 85' rocznik takie tematy
jak "jaki obraz Polaków w XVII w. wyłania się z "Potopu" Henryka Sienkiewicza"
to pisaliśmy jako notatke do zeszytu. A gdzie jakis przekrój przez epoki ??? I
jeszcze wszystko na tacy podane, wszystko napisane..tylko porównać...88%
matołów maturzystów pewnie wogóle Potopu nie czytała, moze oglądała na
video... ehhh matoły matoły i jeszcze raz matoły. Tak samo jest z jezykiem
angielskim ale to juz inna sprawa. No poczekam jeszcze na matme...moze tam
ktos wkoncu pomyslal i nie da zadanek typu policz pierw row
kwardatowego...ehhh polsko kochana co oni z toba zrobili...
Obserwuj wątek
    • Gość: Vika86 Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.marton.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.05, 11:21
      To,że jesteś roczek starszy to nie znaczy, że możesz nas rocznik '86 nazywać
      małolatami! Nie wywyższaj się! Może i łatwiej zdać nową maturę z polskiego, ale
      żeby zdać dobrze to już trudniej. Za to czego nie ma w kluczu nie mamy punktów;
      ( Musimy pisać raczej schematycznie. Co do angielskiego to się w ogólę z Tobą
      nie zgadzam! Ile my musimy zadań wykonać! Napewno teraz jest trudniej. Ciekawa
      jestem jak Ty byś ją zdał??? Pewnie uważasz, że na 100%? Nie bądz taki pewny!
    • Gość: paula Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.05, 13:52
      Przeszanowny studencie!
      Wasza matura wyglądała tak: hulaj dusza piekła nie ma! Mogłeś pisac o
      wszystkim! Chwalić się co to Ty nie widziałeś, czego nie czytałes, gdzie to nie
      byłeś, czego to nie oglądałeś etc. Poprostu mieliście rzucone hasło: np:
      forma...i piszesz co Ci ślina na język przyniesie. Teraz jest inaczej jak
      widzisz Różewicza to musisz użyć takich pojęc jak np nihilizm i tego nie ma w
      wierszu a jest w kluczu. Więc nie udawaj genialnego panicza chłoptasiu, co to
      wszystkie młodsze rozumki pozjadał! Nie wiesz, nie pisałeś tej matury więc się
      nie wypowiadaj czy łatwa czy trudna!!!!!!!!
    • Gość: Anka Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.provider.pl / 62.233.154.* 08.05.05, 23:14
      drogi studencie MAToLE do potęgi N-tej..matuey nie wymyślali tegoroczni
      maturzyści więc dlaczgeo wyzywas zich od matolów?widac ze ty jednak nie jestes
      w pełni dojrzały i że matura która zzdałes (bo wnioskuje ze tak jest) nie jest
      adekwatna do stanu twojego mózgu:)no Polsko Polsko ze tez takich matolów jest
      wiecej:(
      a jak masz ochote to zgłoś sie jescze raz do liceum i napisz nowa mature moze
      ci ulzy:)
      • Gość: Student^2 Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.05, 11:11
        Droga Aniu. Jeżeli nie rozumiesz zdania "Napisana przez matołów dla matołów" to
        oznacza to że albo nadinterpretujesz własne myśli...albo jesteś niedojrzałym
        matołem :) Nie mam takiej ochoty żeby się zgłaszać do liceum i pisać jeszcze raz
        mature, gdyż urażało by to moją inteligencje :) gdyż nowa matura jest na niskim
        bardzo poziomie, jest jedym słowem banalna(trywialna :)) [dla matołów] :D

A studentka-Meg chyba nie wie o czym mówi, pewnie patrzy przez pryzmat czegoś...
          • Gość: Student x2 Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.05, 13:48
            Yyy jakie gotowce jakie rozwiazania ?? Z matematyki na 100% nie bylo takiej
            możliwości. Natomiast z polaka w mojej klasie mat-fiz 3 osoby miały pod dupą
            wypracowania wydrukowane na kompie :) A wy to co ? UV dlugopisy, komoreczki z
            zestawem słuchawkowym..milion sposobów na ściąganie. A takie gadanie ze
            nauczyciele ostro pilnowali sobie daruj...bo ten kto umie sciągać to ściągnie..
            • Gość: Geniusz86 Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: 217.153.157.* 27.06.05, 18:52
              Haha, może jeszcze powiesz, że u nas na maturze można było laptopa zabrać i
              wszystko zżynać z Internetu. Gorteska! Wpadłeś, boisz się pokazać jaki jesteś
              zdolny i nie chcesz pisać nowej matury ? Boisz się tak dla pewności napisać jej
              i zobaczyć, czy rzeczywisie jest tak trywialna ? Na kazdy przedmiot
              wchodzilismy tylko z długopisem za wyjątkiem matematyki, na którą mozan bylo
              wnieśc ... linijkę. Wszystkie wcześniejsze roczniki zdawały maturę, bo szkoły
              walczyły o renomę, teraz ludzie nie patrzą na to, czy ktoś jest genialny, czy
              nie, czy ma na nazwisko Kowalski. Wszystko w nowej maturze wydaje się tak
              banalne jak się jej nie pisze i patrzy się na wszystko z boku. Groteska :] A Ty
              zdałeś maturkę, bo uśmiechnąłeś się do Pani od polskiego ? i może jeszcze
              mrugnąłeś okiem ? he ! przyznaj się jak to było. ;))))))
        • Gość: Anka Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.provider.pl / 62.233.154.* 09.05.05, 13:35
          yhymmmmmmmmmmmm nie masz ochoty sie zgłaszac i pisac jeszcze raz bo takich
          matołów do liceum nie przyjmują buhaha:Di bardzo dobrze wiesniaku ty ty jeden
          samolubie zdaufany w sobie!!!oooo!!!
          a przez matołów napisna??:D myśle ze raczej przez wiekszac tych smaych
          egzaminatorów co układało waszą:)wiec taki sam z ciebie matoł jak ze wszytskich
          tegorocznych maturzystów:)
          ble nara
            • Gość: Meg Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.akademiki.uni.torun.pl 09.05.05, 14:02
              Oj studenciku Pierwszego zapewne roku - NIE BĄDŹ TAKIM CHOJRAKIEM!!!Na Nową
              Maturę patrzę przez pryzmat tego, iż przygotowywałam do niej wielu uczniów, z
              których wszyscy na pewno posiadali większą wiedzę od Ciebie (i na pewno żaden z
              nich nie napisałby słowa WOGÓLE łącznie - matole!!!)nie wsopminając o innych z
              Twoich błędów...Widać, że nie masz na ten temat zielonego pojęcia i piszesz
              byleby się tylko z kimś posprzeczać.Lepiej idź się ucz Ważniaku, bo sesja się
              zbliża...
              • Gość: Student^2 Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.05, 14:14
                No własnie, patrzysz przez pryzmat tego, jak sama piszesz, że przygotowałaś do
                nich wielu uczniów - i na ich podstawie wnioskujesz, że jest trudna :) Tzn. że
                dla nich była trudna, a jeżeli dla nich była trudna to także dla ciebie była
                trudna :) co oznacza że ..... ----> jesteście matołami :D przeglądałem pytania z
                testu z polaka - banał, wystarczy tylko logicznie pomyśleć, nie posiadając
                szerokiej wieeeeeedzy. Tematy maturalne to...nie wmówisz mi chyba polonistko, że
                były trudne ????

zacytuje kolege kerpala :)

"przeciez to cos jest na poziomie 8
                klasy podstawowki a nawet nizej..... tekst: "mis koralgol poszedl spac o
                godzinie 20:30" Pytanie 1: o ktorej godzinie poszedl spac mis koralgol....
                takiej matury to az sie nie da komentowac... Nie wiem ale wydaje mi sie za ci
                co ja robili stwierdzili ze oni sa po prostu najgorszymi głąbami jakich
                świat widzial...

aha i sproboj na ustna przygotowac tak ladnie nie 1 temacik tylko
                okolo 300!!!!! i to tak zeby potem wylosowac 3 i miec 10 min na
                przygotowanie..... taka mature co wy macie to i szympans by zdal..........."

Nowa matura jest baaardzo trudna...ehe
                • Gość: Tycia Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.05, 11:43
                  Ja proponuje zakończyć ten wątek, bo kolega jakis niewyżyty i agresywny jest, a
                  w jego wypowiedzi świadcza iż bardzo chciałby być postrzegany za kogoś
                  inteligentnego, ale słownictwo, agresja i ... głupota, nie pozwalaja w to
                  wierzyć ...
                  Proponuje koniec wątku, bo kolega tylko stayswakcje z naszej złości czerpie, a
                  po co sprawiać przyjemność człowiekowi, który używa słowa matoł ponad 10-
                  krotnie w jednej wypowiedzi ;)

ps. Pozdrawiam kolegę - inicjatora wątku, chyba masz problemy z niska samooceną
                  i bawiąc sie w prowokacje na forum, próbujesz ją podnieść - ale to nie jest
                  dobru sposób - uwierz ...
            • Gość: Anka Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.provider.pl / 62.233.154.* 09.05.05, 15:29
              no idiota no boze ratuj bo nie moge co za pacan!!!!!!!przeciez wiadome ze nie
              masz takiej mozliwosci TO LOGICZNE widac ze nie odczytałes sensu mojej
              wypowiedzi...czytenie ze zoruzmieniem sie kłania:)debilu
              rocznik 86 wcale nie jest banda kryminalistów i matolów ...sama do niego naleze
              i jakos nie uwazam sie za kryminalistke ani matoła:)
              ale tak to jzu jest z ludzmi jak im żal dupe sciska ze ktos moze miec cos
              lepiej to mało sie nie posraja zbey to pogorszyć ale niestety nci nie
              poradzisz:D
        • Gość: polonista Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.demo.pl 16.05.05, 10:24
          Nowa matura nie jest dla matołów. Ma jeszcze pewne niedoskonałości, ale
          generalnie stawia się w niej na samodzielność myślenia. Poziom Twoich
          wypowiedzi jak najgorzej świadczy natomiast o nas, nauczycielach. Jak ktoś mógł
          pozwolić Ci zdać? Z taką arogancją i pychą ciężko będzie Ci w życiu. Mam
          nadzieję, że już niebawem się o tym przekonasz.
    • ssylvia1 Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! 10.05.05, 12:11
      Gość portalu: Student x2 napisał(a):

No poczekam jeszcze na matme...moze tam
      > ktos wkoncu pomyslal

Jeżeli udajesz człowieka inteligentniejszego ode mnie, naucz sie stosować język
      polski w piśmie
      W KOŃCU to dla ciebie nie powinno być takie trudne, przecież zdałeś
      maturę "starą" w związku z czym jesteś na wyższym poziomie rozwoju
      intelektualnego więc i ty mógłby W KOŃCU pomyśleć

• Gość: 86 Strat nowa matura jest robiona przez MATOŁÓW IP: *.chello.pl 10.05.05, 12:24
        Spójrzcie na siebie! Kłócicie się jak małe dzieci...Niby dorośli ludzie,
        maturzyści, studenci, inteligencja norodu, a nawet zachowywać sie kulturalnie
        nie potrafią. Nie chcę być złośliwy, ale opamiętajcie się.

Nowa matura z polskiego - banalna, nie trzeba posiadać wiedzy, wytarczy tylko
        TROSZKĘ myśleć. Więc łatwa? Niekoniecznie. Już nie raz zdarzyło się, że
        logiczna DLA MNIE odpowiedź na jakies pytanie nie była uwzględniona. Tak samo z
        ujęciem tematu wypracowania. Za wszystko są punkty z klucza, który nie jest do
        końca...hmm...logiczny.

Ale zgadza się - ZDAĆ maturę to nawet matoł by umiał. Ale prawdziwe matoły to
        dą ci, którzy ją tak NA ODWAL układali. (takie jest moje zdanie, ale nie
        posiadam wszystkich możliwych informacji, moze ktos mnie przekona)

Rocznik 86 to nie są matoły. To pokolenie jak każde inne. I to chyba oczywiste,
        nie?

Matma też okazała się banalna. (były pierwiastki wielomianu)

Ale w 3 lata nauczenie się tego wszystkiego nie musi być łatwe. Rok różnicy to
        kawał czasu.
    • Gość: Aska Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.szuwarowa.krakow.pl 11.05.05, 09:24
      co do tego ze nepisana przez matolow to sie zgodze...ale czy musisz obrazac
      wszystkich piszacych ja...oni niewazne czy sa matolami czy nie..jesli chca sie
      gdzies pozniej dostac na studia to musza ja pisac..i nie maja tego wyboru co
      ktorystam rocznik wstecz "moje drogie dzieci piszecie stara czy nowa?";)-min
      edukacji.no wlasnie wasza matura to bylo czyste lanie wody.na podstawie
      preczytanych 3 wiekszych ksiazek i jakiegokolwek tla epok mogles spokojnie
      wszystko napisac...(to opinia tych, ktorzy pisali sm)a teraz masz liste lektur
      ktora na doodatek zmienila sie w trakcie nauczania (sic!)i wcale nie jest
      powiedziane ze dostaniesz do interpretacji i analizy ktoras z nich czy jakas
      spoza listy, ktora tylko bedzie bazowac na poruszaniu podobnego problemu.a klucz
      jest jeden i wstrzelic sie w niego, zareczam Ci, wcale nie jest tak prosto. co
      autor mial na mysli??-moje ulubione pytanie..nawet sam autor szczegolnie w
      czesci czyt ze zrozumieniem mial inna opinie na temat tego co napisal niz
      "eksperci".IMHO nowa matura ogranicza myslenie uczniow i Ci naprawde zdolni nie
      moga sie wykazac tak jak w sm:(duzo zalezy od szczescia..interpretacje
      wierszy..kazdy mooze miec inna..a tu wstrzel sie w klucz, no i masz babo placek;)
      pozdrawiam:)
      ps.a apostrofa "polsko kochana" z malych liter byla tylko kpina na podsumowanie
      Twojego posta??echh..pomysl czasem zanim cos napiszesz..i jeszce jedno moze bys
      tak spauzowal z tymi uogolnieniami??!!!cala my 85' wszystko ---jeczysz jak
      Skarga w kazaniach..;)
      • Gość: Egzaminator Tu egzaminator! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.05, 21:11
        Kwiatki, dość plwania na siebie. Powiem, jak jest (czytam właśnie prace
        o "Potopie"). System punktowania wypracowania jest taki, że ci, którzy piszą
        fajnie - są logiczni i dają z siebie wszystko - i tak lądują z bardzo małą
        ilością punktów (bo się nie wstrzelą w klucz - nie ma siły), więc przykro mi,
        kiedy wyobrażam sobie, jak będą rozczarowani, gdy poznają swój wynik. Ci zaś,
        co sadzą głupotę za głupotą (naprawdę - sam Kmicic nie zdzierży i wróci na ten
        padół, żeby lać po gębach za kretyństwo), i tak dostają tyle punktów, że
        wystarczy, aby spokojnie zdać. Ergo: śmierdzący leń oraz przyzwoity,
        rozgarnięty (na tyle, żeby wypisać, ile się da z dwóch podanych fragmentów
        powieści, zamiast klepać, że "Potop to książka o takiej jednej bitwie z
        Norwegami" i szeregiem takie kwiatki) trafiają w tym rankingu na pozycje bardzo
        blisko siebie. I tu mój bunt. W tym piszący tu Student ma rację: matoł wygrywa.
        Matoł dostaje maturę i śmieje nam się w nos.
          • brzoskwinija Re: Tu egzaminator! 22.05.05, 00:18
            powiem tak- na rozszerzonej sadze ze napisalam piekny esej lecz nie wyczerpalam klucza- co wiecej- sporo pominelam, rzeczy wydaly mi sie oczywiste i chcialam wyrazic wiecej opinnii, przytoczyc konteksty... I pewnie dzieki KLUCZOWI i temu ze dalam sie porwac swoim przemysleniom piszac mature, temu, iz nie wyczerpalam "analizy i interpretacji >>zabawy w klucz<<" zobacze swoje nazwisko pod kreską na liście studentow pierwszego roku historii sztuki.

Matoł być moze wygra. Nowa Matura kaze byc nam 'od kropki do kropki', chce, by sposob myslenia byl jednakowy (nawet dlugopis w typ samym kolorze).. A swiat opiera sie przeciez na tworczym dzialaniu jednostek nieprzecietnych, nieprawdaz?
      • ratyzbona Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! 06.06.05, 23:01
        ,, Spójrzcie jak dobrze trzyma się w naszym stuleci nienawiść" im dłuzej was
        czytam tym bardziej te słowa wydają się być prawdziwe. Ludzi , którzy wami
        pogardzają nalezy ignorowac - myslicie ,ze przkonacie gościa forum o tym ,ze
        Nowa Matura nie jest dla bandy matołów? Nie ma takiej siły - na osoby które są
        zadufane w sobie nie działają logiczne argumenty, a zwłaszcza tamkie ,, nowa
        matura dla matołow stara dla ściagaczy". Uogólnienia nie mają sensu - ja sama
        nie nawidze Nowej Matury - jest dla mnie najtrudniejszym egzaminem - i choć
        czytałam wszytkie lektury i całe liceum maiałm 6 z polskiego to bałam się
        wypracowania na polskim. Wiem że nowa matura nie jest dla mnie - żal mi z tego
        powodu ale z drugiej strony rozumiem - nie wszyscy uczniowie to poloniści. Nie
        zacznę ninawidzić słabszych i leniwszych uczniów tylko dlatego ,ze na maturze
        mogło im pójśc lepiej. Tak samo nie zacznę myśleć źle o porzednich rocnzikach ,
        które mogły popisywac się erudycją - zazdroszcze im to wszystko.
        Nowa Matura wyrządziłą wiele szkód zapewne załamały się niejedne marzenia ,
        kilku świetnych uczniów zostało skrzywdzonych. Czy jednak ma sans kółcić się
        między sobą , wyzywac od matołow i kretynów? Przecież ten egzamin sprawdzał
        tylko wiedzę i to na dodatek nie zupełnie kompetentnie. Może więc przestać
        dogryzać sobie nawzajem - matura była matury już nie ma . Ja aleluje o zgodę bo
        inaczej źle bedzie z rocznikiem 86 który nawet jeszcze nie zna wyników swojego
        egzaminu dojrzałości.
      • roztoka Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! 26.06.05, 20:31
        Znam polonistów, którzy twierdzą, że powinno oblać maturę conajmniej 40 do 50 %
        uczniów, poniewaz przynajmniej połowa maturzystów nie potrafi płynnie czytać. A
        przecież płynne czytanie powinno być tym oczywistym minimum, podstawową
        umiejętnością wyniesioną ze szkoły.
        Poza tym już chociażby na tym forum u "internautów" widać brak umiejętności
        logicznego myślenia, chaos w myśleniu, pomieszanie i poplątanie rzezzy ważnych
        z nieważnymi, jakieś nonsensowne obserwacje typu, że ta obecna matura rzekomo
        sprawdza wiedzę itp. Ogłupianie polskiej młodzieży idzie na całego i będzie
        jeszcze gorzej.
    • Gość: Meeeeee Re: NOWA MATURA JEST DLA MATOŁÓW !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.05, 22:00
      A ja powiem tak: ustna z polskiego to rzeczywiście nic trudnego, tylko trochę
      silnej woli. Pisemna- wypracowania: zero twórczych myśli, trzeba tak samo, jak
      wszyscy, zaś pytania do tekstu- proste, tak, jak w gimnazjum w sumie...
      Angielski podstawowy prosty, z rozszerzonym gorzej :D, historia ohydna, bo jej
      nie lubię,a pisac musiałam, żeby to na polonistykę i ble, ble, ble.. chociaż
      wypracowanie było proste ( w koncu jesteśmy dziećmi prl-u :P ) a na
      rozszerzonej z polksiego liczyłam na Gombrowicza i nie bylo :(, eh..
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka