Dodaj do ulubionych

Zaproszenie Turka do Polski

18.11.06, 19:19
Witam bardzo serdecznie!
Mam zapytanie czy może ktoś wie jakie trzeba spełnić warunki,żeby Turek mógł
przyjechać do Polski na okres 2 tygodni, bardzo proszę o odpowiedź.Dziękuję.
Aneta
Obserwuj wątek
    • paulina.malinowska1985 Re: Zaproszenie Turka do Polski 18.11.06, 22:45
      Witam Cię. Jezeli chcesz zaprosic Turka to nie ma większego problemu. Musi on
      jednak wystapić o wizę do Polski w polskiej ambasadzie w Turcji. Może ona wydac
      mu ją bez problemu lecz czasem chą także zaproszenia z Polski, czyli wtedy Ty
      musiałabyś wystąpic po nie do Urzędu Wojewódzkiego do wydziała spraw migracji o
      wpisanie do rrejestru zaproszeń, taki formularz jest dostępny na internetowej
      stronie Urzędu więc nie ma problemu. z tym , ze trwa to ok 3 tygodnie... powodzenia
      Paulina
    • alexa195 Re: Zaproszenie Turka do Polski 19.11.06, 00:05
      droga urzedowa to owszem wojewoda. ale mozesz tez napisac zaproszenie
      wlasnorecznie, wtedy jest o wiele latwiej i nie musisz biegac po urzedach. jesli
      cie to interesuje to moge ci wyslac przyklad takiego listu na maila. twoj gosc
      idzie wtedy z tym listem do konsula i po kilku dniach odbiera wize.

pozdrawiam
    • kochanionka urzedowe a odreczne 20.11.06, 16:38
      Zalatwialam zaproszenie ale ,jak to zwiecie,urzedowe.Potrzeba
      troche "swistkow"zeby takowe dostac wiec zastanawia mnie prostota w zalatwieniu
      wizy z takim odrecznym zaproszeniem.Jakie warunki musi spelnic cudzoziemiec
      chcac dostac wize na taka forme zaproszenia.Jakie warunki ma spelniac osoba
      zapraszajca.Prosze o wyjasnienie roznic.
      do tzw urzedowego trzeba sie wykazac odpowiednio wysokimi zarobkami(okolo 900zl
      na osobe),posiadaniem konta w banku(ilosc pieniazkow),akt prawny do lokalu w
      ktorym osoba zapraszajaca bedzie mieszkac(wlasnosc lub umowa najmu),zgoda
      wspolwlwscicieli mieszkania na przyjazd goscia.
      Temat ten byl juz poruszany na forum polonia w Turcji ale tylko odnosnie
      zaproszen urzedowych.
      z gory dziekuje i pozdrawiam.
      • alexa195 Re: urzedowe a odreczne 20.11.06, 17:42
        yıldız, kochanionka, juz wyjasniam. zdaje sobie sprawe, ze na pierwszy rzut oka
        moze to wygladac troche podejrzanie, lub zbyt prosto :) uwierzcie mi, ze to
        jest taka sama legalna droga, ale po prostu nieoficjalna. pomysl o napisaniu
        odrecznego zaproszenia (ktore jest akceptowane na rowni z tym urzedowym)
        podsunal mi byly konsul, a weryfikowal je nasz obecny.
        chcac robic wszystko urzedowa droga, jak zawsze, mamy do czynienia z mnostwem
        papierkow. wiaze sie to z tym, ze panstwo chce sprawdzic nasz profil jako
        obywatela polskiego (stad pytania o dochody, zaswiadczenia o (nie-) karalnosci
        itp. itd.) ja swojego meza zapraszalam dwa razy do polski (w tym i w zeszlym
        roku) wlasnie na podstawie zaproszenia, ktore napisalam wlasnorecznie. co
        wiecej, za drugim razem "za jednym zamachem" (na jednym zaproszeniu) zaprosilam
        dwie osoby... wize dostali bez problemu.
        maz jak przyjechal do mnie 1,5 roku temu (wowczas jeszcze nie bylismy
        malzenstwem) musial podac strazy celnej moj nr tel. Byly pytania dot. osoby
        ktora zaprosilam (w jakim celu przyjechala, ile sie znamy, jak dlugo zostanie w
        polsce itp.). a potem tylko stempelek do paszportu i tyle :) z urzedami zawsze
        jest wiecej (niepotrzebnej) roboty.

pozdrawiam
    • alexa195 zaproszenie odreczne 23.07.07, 14:15
      Przesylam Wam linka do wczorajszej wypowiedzi nt. co powinno znalezc sie w
      zaproszeniu odrecznym.
      Powodzenia :)

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=21019&w=66282203&a=66317400

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka