Dodaj do ulubionych

Narod Slonski-Parlament Europejski

28.05.03, 15:02
W dniu 2. lipca 2003 o godzinie 9.00 odbędzie się rozprawa w sprawie odmowy
rejestracji Związku Ludności Narodowości Ślaskiej. Wszystkich chętnych do
wzięcia udziału w rozprawie prosimy o zgłoszenie się do 10. czerwca do
Andrzeja
Rocznioka, który organizuje wyjazd do Strasburga. Ilość miejsc ograniczona.
Wyjazd w dniu 01.07.2003 około południa z Katowic. W zależności od zgłoszeń,
możliwe będzie zabranie uczestników na trasie przejazdu w Gliwicach i Opolu.
Koszt wyjazdu wynosi 300 zł.
Zapisy na wyjazd przyjmuje Andrzej Roczniok:

e-mail: aroczniok@raslaska.org

tel.: 502-260511

Po rozprawie przewidziano wizyte w Parlamencie Europejskim i spotkanie z
przedstawicielami Wolnego Sojuszu Europejskiego (w tym z poslami Parlamentu
Europejskiego).
Wyjazd ze Strasburga w godzinach wieczornych.


Obserwuj wątek
    • silesius Re: Narod Slonski-Parlament Europejski 28.05.03, 17:41
      Na stronie RAS jest jeszcze wyjasnienie, warto je tez przytoczyc:

      Warto w tym miejscu zauważyć, że rozpowszechniona zostala w mediach fałszywa
      informacja co do przedmiotu sporu rozstrzyganego przed trybunałem w Strasburgu.
      Usiłowano wmówić społeczeństwu, że jest nim kwestia istnienia narodu śląskiego.
      Tymczasem naprawdę, trybunał w Strasburgu rozpatruje, czy w demokratycznym
      państwie można odmówić obywatelom prawa do stowarzyszania się. Bez względu na
      to, kto się chce zrzeszać! Próbując ośmieszyć sprawę rejestracji Związku
      Ludności Narodowości Śląskiej rząd Rzeczypospolitej Polskiej usiłuje ukryć
      fakt, iż łamane jest w ten sposób jedno z podstawowych praw obywatelskich -
      prawo do swobodnego zrzeszania się.

      Przypomnę, że Sąd Rejonowy w Katowicach zarejestrował ZLNŚ nie dopatrując się
      żadnych niezgodności z polskim prawem. Dopiero polityczna interwencja
      spowodowała uchylenie tej decyzji przez sąd wyższej instancji. Przykład ten
      pokazuje dobitnie, jak politycy w Polsce widzą praworządność. Jako żywo staje
      przed oczami scena z filmu "Sami swoi", w której babcia Pawlaczka daje
      wybierającemu się na rozprawę Pawlakowi granaty mówiąc „...sąd sądem, a
      sprawiedliwość i tak musi być po naszej stronie...”



      • Gość: Pytek Norood S'loonski-Parlamynt Europyjski IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.03, 00:46

        Soond we Katowicah nijlepi zno PROWDA. Bo joom postrzego z bliska i uod lot.

        Bez to joom uznou.

        Pojakymu zwjyrzhniki, hoc' bez wjedze w ty tymacie i ze uoddalynio, jego wyrok
        zmjyniyli?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka