Dodaj do ulubionych

MjakMilosc-opisy nowych odcinkow

IP: *.home.aster.pl 22.08.11, 14:26
05.09.2011
Odcinek: 844
Lewicki błaga Dorotę o wybaczenie. Wieczorem oboje spotykają się z Rogowskimi. W Gródku zjawia się Bogucki i dziękuje lekarzowi za uratowanie mu życia. Kuba jedzie do Frankfurtu, by odwiedzić Nataszę. Igor wyznaje rywalowi, że stan dziewczyny się pogarsza - może ona umrzeć w ciągu kilku tygodni. Sandra rezygnuje z pracy w domu mody. Mirka i Irek desperacko szukają sekretarki. Agnieszka wraca z urlopu. Chce zapomnieć o nocy spędzonej z Budzyńskim. Wkrótce odkrywa, że jest w ciąży.


odcinek 845
Natalka i Ula mają problemy w nowej szkole. Mateusz tęskni za dziadkami i jedzie do Grabiny, nie informując rodziców. Bogdan szantażuje Annę, grożąc, że zrobi krzywdę dzieciom Hanki. Gruszyńska opowiada o swoich problemach siostrze. Razem idą porozmawiać z Bogdanem, ten wyciąga nóż. Agnieszka jest załamana ciążą. Wyznaje Sandrze, że nie chce tego dziecka. Małgosia postanawia walczyć o męża, urządza romantyczną kolację. Kornacki wraca z urlopu. Gdy okazuje się, że on i Marta mieszkają na jednym osiedlu, odwozi ją do domu. Janka ich zauważa.
Obserwuj wątek
  • meeegotka Re: MjakMilosc-opisy nowych odcinkow 22.08.11, 16:04
   Kornacki wraca z urlopu. Gdy okazuje się, że on i M
   > arta mieszkają na jednym osiedlu, odwozi ją do domu. Janka ich zauważa.


   No i wiedzialam! Budzyn jedna noga poza serialem i juz Martunia jest obiektem zainteresowania, a w rezultacie dozgonnej milosci i uwielbienia kolejnego amanta. I do tego pana sedziego. I do tego mieszkajacego na tym samym osiedlu. Co za zbieg okolicznosci ;-/ No wprost niepojete!
      • Gość: Jola 846 i 847 IP: *.bb.sky.com 06.09.11, 14:13
       846

       Kuba, wraz z Igorem, cały czas towarzyszy Nataszy w szpitalu. Dziewczyna opada z sił i prosi Ziobera, by - po jej śmierci - wiódł dalej normalne, szczęśliwe życie. Zduńscy zapraszają na Deszczową Pawła z Joanną. Spotkanie jest udane - do chwili, gdy Asia wyznaje ukochanemu, że dostała propozycję pracy poza Warszawą. Sandra zaczyna pracę w firmie Irka i Mirki. Kwiatkowska od razu prawi jej złośliwości, ale nowa sekretarka zmusza bizneswoman, by traktowała ją z szacunkiem. Mirka skarży się później na zachowanie dziewczyny Jankowskiemu i Kindze. Oboje jednak opowiadają się po stronie Sandry, a Kwiatkowską krytykują za egoizm. Ola zdobywa aktualny adres ojczyma, ale nie zastaje mężczyzny w domu, o czym informuje ją jego żona. Ula dostaje kartkę od ojca, który czuje się już coraz lepiej. Tymczasem Natalka wraca ze szkoły z torbą pociętą przez złośliwą koleżankę. Nastolatka próbuje ukryć swoje problemy przed rodzicami, jednak Hanka szybko odkrywa prawdę. Gruszyński terroryzuje Annę i Hankę nożem, i ucieka dopiero, gdy do drzwi puka Nowacki. Między mężczyznami dochodzi do krótkiej bójki. Odchodząc, bandyta mówi Arkowi o kryminalnej przeszłości Anny. Dyrektor jest w szoku. Nie rozumie, dlaczego ukochana nie wyznała prawdy sama, ale w końcu wybacza jej kłamstwo.

       847

       Ula z Natalką proszą Annę o radę. Nie wiedzą, jak poradzić sobie z jedną z wrednych, warszawskich koleżanek, a ciotka tłumaczy, że powinny dać dziewczynie ostrą nauczkę. Bogdan Gruszyński odwiedza Grabinę i ostrzega Barbarę przed swoją bratową. Mostowiakowa od razu jedzie do Warszawy i przypadkiem słyszy część rozmowy Anny z siostrzenicami. Barbara - pewna, że Gruszyńska uczy dzieci przemocy - ostro Annę krytykuje. A Hanka, widząc "atak" teściowej na jej siostrę, jest oburzona. Lucjan z Kisielem - po kontrolnych badaniach u Artura - ruszają na podbój Gródka. Najpierw odwiedzają lokalną kawiarnię, a później pub w Lipnicy, gdzie pomagają Kaśce rozprawić się z natrętnym klientem. Agnieszka zapowiada Sandrze, że chce dokonać aborcji. Zmienia jednak zdanie, gdy okazuje się, że ciąża jest zagrożona. Olszewska chce walczyć o życie dziecka, choć nie ma pewności, że ciążę uda się donosić. Przez problemy ze zdrowiem, Agnieszka rezygnuje z prowadzenia sprawy Ronireksu. Wciąż jednak ukrywa swoją ciążę przed Tomkiem. Mirka robi wszystko, by przyjaciele na nowo ją polubili, w pracy jest nawet wyjątkowo miła dla Sandry. Razem z Irkiem jedzie też na kilka godzin do Frankfurtu, by okazać wsparcie Kubie. Ziober jest coraz bardziej załamany, a stan Nataszy wciąż się pogarsza.
       • Gość: Jola 848 i 849 IP: *.bb.sky.com 06.09.11, 14:14
        848

        Kuba przyjeżdża do Polski - Natasza zmarła. Zrozpaczony, rzuca się na ulicy pod tramwaj, ale wypadek okazuje się niegroźny. Po tej "przygodzie" Ziober ucieka jednak ze szpitala i znika. Przyjaciele szukają go w całym mieście, ale chłopak nie daje znaku życia. Tymczasem Igor ostrzega Mirkę, że Kuba już raz próbował się zabić i przechodzi załamanie nerwowe. Werner pragnie zbliżyć się do Agnieszki, ale dziewczyna go odrzuca. Z kolei Budzyński domyśla się, że koleżanka jest w ciąży, i otwarcie pyta, czy dziecko jest jego. Olszewska przysięga jednak, że ojcem jest ktoś inny. Agnieszka mówi też o swojej ciąży Tomkowi, którego szokuje fakt, że była ukochana związała się z innym mężczyzną. Tymczasem Małgosia próbuje wzbudzić zazdrość męża i zaprasza do domu Artura - przyjaciela, który pomagał jej we Włoszech. Chodakowski, wciąż myśląc o Agnieszce, na wysiłki żony nie zwraca jednak uwagi. Tomek przekazuje też Agnieszce złą wiadomość z pracy. Kalinowski - świadek, któremu Olszewska obiecała bezpieczeństwo i ochronę - nie żyje.

        849
        Nowacki - po tym, jak dostał propozycję pracy w Warszawie - chce przenieść się do stolicy, by częściej spotykać się z Anną. Z kolei Gruszyńska, w tajemnicy przed siostrzenicami, obserwuje ich szkołę. A Patrycja - koleżanka, która wcześniej im dokuczała - nagle staje się wyjątkowo miła i wygląda na przestraszoną. Córki Mostowiaków poznają też przystojnego Olka - licealistę, który będzie dawał Uli korepetycje. Szef Oazy wciąż chodzi zirytowany - nie rozumie, dlaczego Sylwia męczy się z synkiem w wynajętym mieszkaniu. Paweł spotyka się z Joanną i prosi ukochaną, by odrzuciła propozycję pracy poza Warszawą. Michał wraca z Grażyną z USA. Postanawia wybudować w Gródku nowe laboratorium i do spółki wziąć Rogowskich oraz Renię. Architektem, który zajmie się inwestycją, jest Glińska. Tymczasem na parkingu przed przychodnią Lewicki ma stłuczkę z Filarskim - i obaj mężczyźni ostro się sprzeczają. Piotrek przyjeżdża na Deszczową z Moniką, co od razu irytuje Kingę. Po wyjściu gościa, między Zduńskimi dochodzi do kolejnej kłótni. Piotrek jest rozczarowany zachowaniem żony i tym, jak wygląda jego życie, zwłaszcza gdy porównuje je z sukcesem, jaki osiągnęła Monika.
        • Gość: aga Re: 848 i 849 IP: 94.75.112.* 06.09.11, 14:52
         Nowacki - po tym, jak dostał propozycję pracy w Warszawie - chce przenieść się do stolicy,

         jeśli szukasz pracy w oświacie najpierw pojedź do Gródka/Grabiny a stamtąd to już na pewno cię wezmą do roboty w Warszawie.Co takiego jest w tej wiejskiej szkole,że każdy bez problemu dostaje pracę w stolicy?
       • Gość: S. Ruda IP: *.mmpnet218.tnp.pl 06.09.11, 14:59
        No, wiadomo było że nie usunie. W przedwakacyjcych kulisach były sceny że jest w szpitalu, więc będą utrzymywać tę jej ciążę zagrożoną. A może się jeszcze okazać że poroni- nie mam pojęcia co oni jeszcze mogą wymyślić, oczywiście wcześniej wszyscy się dowiedzą o ciąży- jak z tych kulis wynikało wiedział już Tomek i Budzyn.
        Chociaż już w MjM było kilka co ciążę straciły, Madzia- o właśnie identyczna sytuacja, też najpierw chciała usuwać a potem poronienie, chyba to samo Kaśka co z Dyrem zaciążyła, i Sylwia z Pawłem, także może by zmienili śpiewkę?
        • Gość: Zenada Swietojebliwa Lepkowska IP: *.4web.pl 06.09.11, 17:52
         Juz ja to widze, jak w jakimkolwiek serialu Łepkowskiej jakakolwiek kobieta usunie ciąże - zaraz dostają macicowscieku poczętego , nie mówiąc juz o tym, ze magawykształcone prawniczki i inne takie wpadają za pierwszym razem, jak głupie cipki ze wsi w latach 30. Zenada. Ta baba konstruuje scenariusze z księzyca - juz widzę te kobiety, które nagle zmieniają zdanie o aborcji , bo ciąza jest zagrozona... własnie dlatego mamy takie swietojebliwe, nudne seriale - nie potrafią w nich mówić ani o aborcji, ani o zdradzie, ani o homoseksualizmie
         • Gość: wuwu Re: Swietojebliwa Lepkowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.11, 18:03
          życia widac nie znasz
          te wykształcone prawniczki i inne jak się nawalą i się z kimś prześpią przypadkowo, to tak, mogą zajść w ciążę
          te same wykształcone zwolenniczki aborcji jak staną przed faktem dokonanym, że w tej ciąży są, tutaj do tego w zagrożonej, to bardzo często zdanie zmieniają
          zrozumieć to może osoba, której dane było nosić w sobie życie i tyle w temacie
          • Gość: Żenada Re: Swietojebliwa Lepkowska IP: *.4web.pl 06.09.11, 18:13
           Wiesz, znam to zycie zdecydowanie az za bardzo. Te megawykształcone prawniczki to się zazwyczaj ZABEZPIECZAJĄ, a jak się z kimś prześpią przypadkowo i bez zabezpieczenia, to mają potem jeszcze 72 godz na antykoncepcję po stosunku, bo własnie wykształcenie sprawia, ze myslą PO STOSUNKU jesli nie myslały przed nim..

           A osoba, której dane było nosić w sobie zycie doskonale wie, JAKA JEST RÓZNICA MIĘDZY WPADKĄ Z PRZYPADKOWEGO SEKSU a chcianym dzieckiem, które jest wpadką w stałym związku. Roznica jest gigantyczna.

           U Łepkowskiej WSZYSTKIE baby, które zaszły w nieplanowaną ciąże, albo radośnie rodzą, albo ronią i strasznie wyją i płaczą z tego powodu, choć chciały usuwać. A ja w moim realnym zyciu znam wystarczająco duzo historii kobiet, które aborcję zrobiły i dzieci mają, ale nie te z przypadkowego, głupiego seksu. Po prostu w polskim serialu, tak samo jak w Polsce panuje na ten temat hipokryzja i wszystkie "radośnie noszą zycie w sobie", a najradiośniej z przypadkowego seksu z jakimś zonatym gosciem. Paranoja i tyle,a nie zycie.
           • Gość: S. Re: Swietojebliwa Lepkowska IP: *.mmpnet218.tnp.pl 06.09.11, 19:29
            Tak na marginesie, to Łepkowska już od dawna nie pisze scenariusza do MjM ;>

            Ale jeśli o filmie mowa, to tak jak mówię- albo Ruda ciążę straci i będzie wielka rozpacz, albo urodzi i będzie wielka radość. Czy w ogóle w jakimkolwiek serialu odbyła się aborcja, bo sobie nie przypominam? (Chodzi o fakt że jej dokonano, a nie że ktoś rozważał- bo takich wątków to z kolei było mnóstwo- no chociażby teraz również w NW).
            • aga_ata Re: Swietojebliwa Lepkowska 06.09.11, 19:40
             Podejrzewam, że albo Budzyn się w Rudej zakocha z nagła i będzie love - ale to za jakiś rok pewnie. Albo faktycznie poroni, bo to najłatwiejsze, a jednocześnie temat rozpaczy na długo można pociągnąć.

             Czy w ogóle w jakimkolwiek seri
             > alu odbyła się aborcja, bo sobie nie przypominam? (Chodzi o fakt że jej dokonan
             > o, a nie że ktoś rozważał- bo takich wątków to z kolei było mnóstwo- no chociaż
             > by teraz również w NW).

             Coś mi się wydaje, że gdzieś była, ale za Chiny nie pamiętam gdzie...
             W Klubie Szalonych Dziewic była tylko mowa o tym, ze Karolina (Przybylska) usunęła dziecko za namową matki będąc nastolatką.
               • Gość: S. Re: Swietojebliwa Lepkowska IP: *.mmpnet218.tnp.pl 06.09.11, 20:36
                Teraz mi coś świta, że w MjM laborantka Dorota jak się w przychodni zjawiła, opowiadała że dawno temu była w ciąży z Rogowskim i usunęła bo myślała że on się z kimś tam zaręczył, ten jej wyjaśniał że wtedy nie zaręczył no i ogólnie ona rozpaczała że tej aborcji dokonała. To było ze 4-5 lat temu..
                 • maniaczytania Re: Swietojebliwa Lepkowska 06.09.11, 22:09
                  Gość portalu: Żenada napisał(a):

                  > I własnie dlatego te filmy są tak odlegle od zycia!

                  Odlegle od zycia? To gdzie Ty zyjesz, ze masz znajome, ktore bez problemu traktuja aborcje jako srodek antykoncepcyjny?
                  Odlegle od zycia to bylo usuniecie ciazy przez Julke w "Usta-usta", bo na podstawie jej powodow, nikt by w Pl legalnie tego nie zrobil.
                  • Gość: Żenada Re: Swietojebliwa Lepkowska IP: *.4web.pl 07.09.11, 10:48
                   >Odlegle od zycia? To gdzie Ty zyjesz, ze masz znajome, ktore bez problemu trakt
                   > uja aborcje jako srodek antykoncepcyjny?


                   Oooooooooooooo, już się zaczęło moralizowanko :))))))) Zyję w Polsce. I moje znajome BARDZO STARAJĄ SIĘ nie zajśc w ciążę z przypadku, z byle kim, bo samotne macierzyństwo w Polsce to koszmar finansowy, czego W ZADNEJ TELENOWELI OCZYWIŚCIE nie uświadczysz.

                   A aborcji nie traktują jako srodka antykoncepcyjnego, ale jako mozliwosc , ktora moze się raz w zyciu wydarzyć ABSOLUTNIE KAZDEJ KOBIECIE.

                   >nikt by w Pl legalnie tego nie zrobil.
                   >

                   W Polsce nie robi się aborcji legalnie, ale wtedy, kiedy ma się pieniądze. Dlatego niechciane dzieci rodzą kobiety z warzywniaków, a nie -prawniczki.
                   • Gość: Żenada Re: Swietojebliwa Lepkowska IP: *.4web.pl 07.09.11, 11:12
                    Aha i jeszcze coś...Bardzo blisko w związku z tzw. odległoscią od zycia zwykłych ludzi... W niejakim serialu "Klan" 50 letnia nauczycielka akademicka , z zaawansowanym rakiem, kiedy zaszła w ciążę z wpadki i lekarze jasno postawili sprawę, oczywiście natychmiast porzuciła wszelkie leczenie i zaczela tylko pić sok z marchewki- a w efekcie urodziła i rak sam się zdematerializował w niewiadomy sposób... Problem w tym, ze miała raka jajnika , na którego ciąża działa jak przyspieszenie atomowe... i to u 20-30 latek, nie u 50 latki... Tak wlasnie serwowane są wzorce Matek {Polek w serialach, problem w tym, ze w realu, to się umiera do roku po urodzeniu - i takie przypadki to 90%, ale kto by tam się troszczył o realia....
             • Gość: Jola 850 i 851 IP: *.bb.sky.com 12.09.11, 23:05
              850
              Kisiel, za namową żony, postanawia urządzić konkurs na spadkobiercę. Nie ma bliskiej rodziny, a nie chce zapisać majątku komuś, komu zależy wyłącznie na pieniądzach. Marek odwiedza wraz z dziećmi Grabinę i tłumaczy Barbarze, że powinna w końcu zaakceptować fakt, że Anna weszła do rodziny. Ula i Natalka spotykają się z Jarkiem, a Mateusz cały dzień spędza z ukochanym dziadkiem. Sylwia przeprowadza się z synkiem do Zawadzkiego - na razie tylko jako zwykła przyjaciółka. Ola jedzie wraz z Pawłem na spotkanie ze swoim ojczymem. Nie wie, że Przegrodzki jest niezwykle zdenerwowany, gdyż chwilę wcześniej odeszła od niego żona. Po kilku minutach, mężczyzna dostaje wylewu. Ojczym Oli od razu trafia do szpitala, ale lekarze nie wiedzą, czy odzyska zdrowie. A dziewczyna jest załamana i ma wyrzuty sumienia, że to właśnie ona przyczyniła się do jego choroby. Przez cały czas Ola może jednak liczyć na wsparcie Pawła oraz Joanny - ukochana Zduńskiego okazuje jej dużo sympatii i pomaga przetrwać najgorsze chwile.
              851
              Joanna odwiedza wraz z Pawłem Rogowskich i bez trudu podbija serce Marii. Do przychodni zagląda też Filarski - a gdy spotyka Lewickiego, znów dochodzi do ostrej kłótni. Artur postanawia jednak obu mężczyzn pogodzić i namawia seniorów na wspólny, ostry trening. Z kolei w rozmowie z żoną Rogowski wyznaje, że najwyraźniej wpadł Glińskiej w oko, bo pani architekt zaczęła go podrywać. Budzyński rozmawia z Wernerem i odkrywa, że kolega wcale nie jest ojcem dziecka Agnieszki. Tymczasem Olszewska trafia do szpitala, bliska poronienia. Małgosia dostaje od Artura ciekawą propozycję zawodową. Mostowiakowie wybierają się do Warszawy w objazdowe odwiedziny u dzieci i pierwszą noc spędzają u Marty.
  • Gość: subiektywna 852 i 853 IP: *.dynamic.mm.pl 26.09.11, 21:51
   852
   Małgosia - widząc, jak Tomek opiekuje się Agnieszką - z trudem panuje nad zazdrością. W końcu jednak przeprasza męża za swoje zachowanie, gdy odkrywa, że Olszewska jest w ciąży i leży w szpitalu. Chodakowska decyduje się też na udział w programie telewizyjnym o ogrodach, który zaproponował jej Artur. Związek Marka i Hanki rozkwita. Oboje spędzają romantyczny wieczór przy świecach. Mostowiakowie seniorzy wciąż są w Warszawie. A Barbara niepokoi się o małżeństwo Tomka i Małgosi, zwłaszcza po tym, jak Budzyński oskarża w jej obecności Chodakowskiego o romans z Agnieszką. Mostowiakowa przyznaje też, że popełniła błąd i przeprasza Hankę za swój "atak" na Annę. Monika znów odwiedza Piotrka na Deszczowej, i tym razem staje się celem docinków nie tylko dla Kingi, ale też dla Mirki. Zduński - przekonany, że przyjaciółki zmówiły się, by dziewczynie dokuczyć - ostro sprzecza się z żoną. A Kinga, oburzona, wyprowadza się z Lenką do matki. Tymczasem Mirka poznaje wspólnika Jankowskiego: Miłosza Leszczyńskiego. Kuba wciąż nie daje znaku życia. Do poszukiwań włącza się jednak Ala i odkrywa, że Ziober przebywa w klasztorze.

   853
   Tomek tłumaczy Barbarze, że Agnieszka jest tylko jego przyjaciółką. Sprawę plotek o swoim romansie wyjaśnia też z Budzyńskim. Tymczasem Olszewska wręcza Chodakowskiemu zapieczętowany list. Są w nim dane przyszłego ojca - na wypadek, gdyby spotkało ją coś złego i sama nie mogła się dzieckiem zaopiekować. Mirka postanawia wyciągnąć Kubę z klasztoru - choćby siłą. A w wyprawie "ratunkowej" towarzyszą jej Piotrek oraz Irek. Wspólnie próbują zmusić zaprzyjaźnionego z Zioberem księdza, by podał im jego adres. W końcu, kapłan daje Mirce namiary na klasztor, ale nie wiadomo, czy są prawdziwe. Joanna spędza pierwszą, romantyczną noc z Pawłem. Niespodziewanie, do jej życia powraca także Jan - mężczyzna, z którym miała romans. Były ukochany chce odnowić znajomość, ale dziewczyna go odrzuca. Stan Przegrodzkiego poprawia się. Ola opiekuje się ojczymem w szpitalu i dziękuje Joasi za pomoc.
  • Gość: subiektywna 854 i 855 IP: *.dynamic.mm.pl 26.09.11, 21:52
   854
   Ula urywa się razem z Natalką ze szkoły i dzięki pomocy Olka jedzie do ośrodka, w którym leczy się Jakubczyk. Nastolatka martwi się, bo ojciec przestał do niej pisać. Okazuje się, że znów sięgnął po alkohol i musi zacząć terapię. Gdy siostry Mostowiak są na wagarach, zamierza odwiedzić je w domu Patrycja, przekonana, że koleżanki chorują. Dziewczyna przypadkiem spotyka Annę i na jej widok od razu ucieka. Gruszyńska umawia się później na spotkanie ze swoim szwagrem i grozi mężczyźnie śmiercią, jeśli nadal będzie ją oczerniał lub kontaktował się z jej rodziną. Tymczasem Marek ma w pracy kłopoty. Jest kryzys i klienci nie chcą zamawiać luksusowych towarów, które rozprowadza jego firma. Niespodziewanie, wpływa duże zlecenie od sieci restauracji, a Mostowiak od razu podejrzewa, że załatwiła je Anna, która ma w tej branży znajomości. Michał podpisuje umowę na budowę centrum analiz. Grażyna zaczyna jednak tego żałować, gdy widzi, że Glińska bardziej interesuje się jej mężem niż pracą nad nowym projektem. Filarski znów wpada na Lewickiego i wybucha kolejna awantura. Przy świadkach: Marii, Dorocie i Arturze - kierowcy próbują odtworzyć sytuację, w jakiej doszło do stłuczki i ich auta znów się zderzają.

   855
   Ola każdą wolną chwilę spędza z ojczymem w szpitalu. A jego żona, Przegrodzka, oskarża dziewczynę o zakusy na jego majątek. W Oazie kobieta robi Malinowskiej ostre wymówki. W bronie koleżanki staje jednak Paweł, który pomaga Oli również w szpitalu i przekonuje lekarzy, by pozwolili jej na dalsze kontakty z ojczymem. Z kolei Joasia opowiada Zduńskiemu o swoim związku z Janem. Mężczyzna był jej wykładowcą na uczelni i okłamał ją, mówiąc, że jest z żoną w separacji. Artur zmusza Marię, by wsiadła na rower i pojechała z nim aż do Grabiny. Z kolei Filarskiego i Lewickiego zaprasza do klubu karate. Po ostrej walce na macie, którą aktor kończy z podbitym okiem, emocje opadają. Mężczyźni zaprzyjaźniają się. Tadeusz zagląda do Grabiny i wyznaje Barbarze, że planuje rychły ślub z dawną ukochaną, którą odnalazł w Krakowie. Ktoś próbuje ukraść samochód Lucjana. Na widok Mostowiaka, złodzieje uciekają. Lucjan ma wrażenie, że jeden z bandytów wyglądał znajomo, ale nie zdradza Barbarze, kogo zobaczył przy aucie. Zapisane
   • meeegotka Re: 854 i 855 26.09.11, 22:02
    To w koncu kogo chce ta Glinska wyrwac? Artura czy Michala??? A moze obu naraz?
    I o co chodzi z tym ojczymem? Do tej pory byla mowa, ze to ojciec Zebatej a nie ojczym?
    • Gość: subiektywna O Budzynie i reszcie IP: *.dynamic.mm.pl 26.09.11, 22:14
     Glińską kto tam wie, ale może dla Santany scenarzyści szykują jakiś romansik? Eee, nie, to nie przejdzie..
     A ten gość to jest ojczym Zębatej, chyba nigdy nie było mówione że to ojciec, zawsze było że szuka ojczyma.
     Mnie zastanawia natomiast co innego, " A Barbara niepokoi się o małżeństwo Tomka i Małgosi, zwłaszcza po tym, jak Budzyński oskarża w jej obecności Chodakowskiego o romans z Agnieszką.". Może Budzyn będzie myślał że to z Tomkiem jest w ciąży Ruda? W każdym razie chce na niego zrzucić swoją winę, nieładnie ;> Ciekawe czy Myszce też takie myśli po głowie będą chodzić..
    • Gość: elin Re: 854 i 855 IP: *.noc.fibertech.net.pl 26.09.11, 22:18
     Nie, to ojczym, od początku było tak powiedziane.
     Ja nie rozumiem historii z Janem - wykładowcą tej pawłowej dziuni w wełnianych czapkach. Czy to ten sam Jan-Janek z Oazy? Ten, który teraz właśnie próbuje związać się z Sylwią? Albo dali dwa takie same imiona, albo mnie się coś pomerdało.
       • aga_ata Re: 854 i 855 27.09.11, 12:06
        Ruda nie umrze, skoro wlazła do czołówki, to raczej rozpanoszy się na stałe. Jan od Pavulonowej Joanny to zdaje się będzie B. Świderski. A że dają takie same imiona, to akurat mnie nie dziwi, chyba w życiu też czasami wśród rodziny i znajomych imiona się powtarzają, to normalne;)

        Rozwalił mnie tekst o "luksusowych artykułach", którymi to się Zaczes zajmuje. A że przepraszam, ale jakie to te luksusy są? :D Łukasik-widmo miał zdaje się delikatesy, ale czyżby to był aż takie delikatesy przez duże D...?
  • Gość: S. Ruda i Budzyn- spojler z ŚS IP: *.dynamic.mm.pl 27.09.11, 12:23
   We wczorajszym Świecie Seriali wyczytałam że Gośka dowie się że Budzyn jest ojcem dziecka Rudej, a stanie się to tak: Ruda poprosi Tomka o zniszczenie koperty w której są dane ojca, Mysz podsłucha tą rozmowę i JAKIMŚ CUDEM koperta trafi w jej ręce (Myszko, ciekawość to pierwszy stopień do piekła!). Marcie oczywiście nie powie, ale zrobi awanturę Budzynowi i będzie chciała żeby to on wyznał prawdę, natomiast potem po rozmowie z Rudą zmieni zdanie i Budzynowi gadać o tym zakaże ;) A o Rudej piszą że będzie chciała przenieść się na stałe do Szczecina, Tomek będzie jej to wybijał z głowy, więc pewnie będą się tak miotać przez parę odcinków, a do akcji wkroczy jeszcze Werner (ten kandydat na ojca, który się połamał nieszczęśliwie na Walentynki) i będzie "walczył o Agnieszkę".. Więc ta się pewnie do Szczecina nie przeniesie i z życia im nie zniknie, bo by się im wątek urwał, a poza tym jest przecież Ruda w czołówce. No i jest w ŚS jej zdjęcie z brzuchem, także nie poroni i ona sama też nie umrze.
   Mnie tam się nie widzi żeby ona z tym Wernerem i dzieckiem stworzyli szczęśliwą rodzinę, wolałabym ją z Budzynem. Marty nie trawię, a jego lubię ;)
   • pluskotka 856 i 857 11.10.11, 14:46
    856
    Agnieszka może wyjść ze szpitala, ale tylko pod warunkiem, że ktoś będzie się nią opiekował. Tomek zapewnia lekarza, że razem z Sandrą zadba o bezpieczeństwo przyjaciółki. Tymczasem Budzyński chce odwiedzić Olszewską w szpitalu, ale widząc Chodakowskiego szybko się wycofuje.
    Henio - jako stylista fryzur - jest tak zapracowany, że nie ma nawet czasu, by odwiedzić w szpitalu chorą Ninę. W zastępstwie posyła więc Martę do narzeczonej. Wojciechowska pociesza załamaną dziewczynę, która jest przekonana, że Henio już jej nie kocha. W szpitalu, Marta wpada też na Kornackiego. Kolega wręcza jej klucze do swojego mieszkania i prosi, by zaopiekowała się jego drzewkiem bonsai.
    Barbara znajduje obok auta, które próbowali ukraść złodzieje, ręcznie wiązaną ozdobę na rękę. Przypomina ona do złudzenia bransoletkę zrobioną przez Natalkę dla Jarka. Mostowiakowa przeprowadza też małe "śledztwo" i odkrywa, że w okolicy była ostatnio seria drobnych kradzieży.
    Do Gródka przyjeżdża Jakub Weimann - ojciec dawnej pacjentki Rogowskiego, która teraz jest w bardzo ciężkim stanie. Mężczyzna przeczytał artykuł o Glińskim i jest pewien, że Artur pozbawił zdrowia również jego córkę.
    Rogowscy spotykają się z Michałem i Grażyną. Okazuje się, że Ewelina trafiła do więzienia i za pośrednictwem adwokata poprosiła Raczyńską o spotkanie. Grażyna, mimo sprzeciwu męża, chce porywaczkę odwiedzić.

    857
    Na jednym z wykładów Rogowski spotyka się z kolegami z dawnych lat. Jeden z nich leczył córkę Weimanna i potwierdza, że choroba dziewczyny nie ma żadnego związku z terapią, którą zalecił Artur. Drugim z przyjaciół Rogowskiego jest Jan, były kochanek Joasi.
    Małgosia podsłuchuje rozmowę Tomka z Agnieszką. Dowiaduje się o tajemniczym liście,
    który powierzyła mu przyjaciółka. Zazdrosna o męża Chodakowska odnajduje list, otwiera kopertę i odkrywa, kto jest ojcem dziecka. Małgosia jedzie też z Arturem do telewizji na pierwszą rozmowę dotyczącą ich wspólnego
    programu.
    Grażyna zagląda do Oazy i rozmawia z Pawłem o Ewelinie. Zduński zapewnia jednak, że jest teraz w szczęśliwym związku i nie chce kontaktować się z dziewczyną, przez którą miał same kłopoty.
    W klubie pojawia się także Przegrodzka. Tym razem próbuje oczernić Olę przed Zawadzkim, ale szef od razu wyprasza ją z lokalu.
    Na Deszczowej Monika wręcza Piotrowi nietypowy prezent: bilety na koncert jego ulubionego
    zespołu. Kinga jest oburzona zachowaniem dziewczyny. Między Zduńskimi dochodzi do kolejnej kłótni.
    • pluskotka Re: 858 i 859 11.10.11, 14:50
     858
     Irek wyjeżdża na Ukrainę, by dopilnować transportu kamienia. Wcześniej dostaje jednak
     ostrą burę od Mirki za to, że wybrał firmę przewozową, która celowo opóźnia dostawę i próbuje wyłudzić dodatkowe pieniądze. Kwiatkowska odkrywa też, że adres Kuby (podany przez jego przyjaciela księdza) jest fałszywy. Zdesperowana kobieta opowiada o swoich problemach Wrońskiemu, gdy ten odwiedza firmę, by zapytać o Ziobera. Igor postanawia jej pomóc. W ciągu kilku godzin przekazuje Mirce adres klasztoru, w którym zatrzymał się Kuba i przyspiesza transport kamienia z Ukrainy.
     Okazuje się, że Barbara dość mocno oparzyła rękę. Dzieci od razu martwią się, czy seniorzy poradzą sobie sami w domu. Tymczasem Mostowiakowa - bardziej, niż chorą ręką - przejmuje się problemami Jarka. Odkrywa, że chłopak zadaje się z okolicznymi łobuzami, bo ma problemy w domu, jest regularnie bity przez ojca. Barbara obiecuje Jarkowi, że zawsze
     może liczyć na jej pomoc.
     Henio proponuje narzeczonej, by ich ślub odbył się już w lipcu, tak, jak ślub bratowej.
     Tymczasem Marta, wbrew radom Kornackiego, postanawia pomóc Katarzynie Mularczyk,
     którą poznała w trakcie jednego z procesów. I prosi Barbarę, by przez jakiś czas gościła ją w Grabinie.
     Z kolei Małgosia ukrywa przed Martą fakt, że Andrzej dopuścił się zdrady. Zmusza jednak Budzyńskiego, by obiecał, że wyzna narzeczonej prawdę.

     859
     Do Gródka znów przyjeżdża Weimann. Opowiadając o chorej córce, wzbudza litość Marii, ale przy Rogowskim zmienia zachowanie i grozi, że całą sprawę nagłośni w mediach.
     Kiedy Barbara prosi Martę o pomoc w sprawie Jarka, ta decyduje się na rozmowę z jego ojcem. Przekonuje mężczyznę, by zaczął okazywać synowi miłość i zrezygnował z przemocy.
     Tymczasem do Grabiny przyjeżdża Kasia, którą zaprosiła Wojciechowska. Dziewczyna
     od razu zdobywa sympatię całej rodziny.
     Małgosia otwarcie mówi Agnieszce, że jej zachowanie uważa za podłe. A Olszewska wyznaje, że Andrzeja po prostu wykorzystała. Pod wpływem jej słów, Chodakowska postanawia zataić przed Martą fakt, że Budzyński nie dochował wierności.
  • Gość: subiektywna 860 i 861 IP: 83.230.66.* 20.10.11, 12:43
   860
   Łukasz wyznaje Marcie, że nie radzi sobie z uczuciami i ze związkiem, w który "zaplątał" się z Gabi, z Ewą i Wojtkiem. Tymczasem Werner proponuje Budzyńskiemu, by zajął się prowadzeniem kancelarii na Cyprze. Andrzej, ze względu na z Martę, pracę za granicą jednak odrzuca. Z kolei Agnieszka postanawia wrócić na stałe do Szczecina, dokąd odwozi ją Tomek. Podleśny odkrywa, że Mirka skorzystała z pomocy Wrońskiego i robi wspólniczce ostre wymówki. Sytuację pomaga załagodzić jednak Sandra. A Kwiatkowska namawia później przyjaciół, by pojechali razem z nią do Kuby do klasztoru, który wskazał im właśnie Igor. Hanka zaprasza Annę na Wielkanoc do Grabiny. Wcześniej, siostra wybiera się jednak do Suwałk. Tymczasem rodzina Mostowiaków zbiera się w rodzinnym domu, a Kasia pomaga gospodarzom w przygotowaniach do świąt.

   861
   Hanka ma dla teściów niespodziankę. Cała rodzina, wspólnymi siłami, chce przebudować i upiększyć teren wokół domu: werandę i ogród. Dobrą wiadomość ma także Marek. Dostał w pracy awans, podwyżkę i z tej okazji wręcza żonie romantyczny prezent: piękny naszyjnik. Spokój rodziny niszczy jednak telefon od Anny. W środku nocy, siostra błaga Hankę, by przywiozła jej pieniądze, których żąda jej szwagier, a Mostowiakowa, nie zważając na protesty męża, wyrusza w drogę. Paweł zaprasza Joannę na romantyczną kolację, wręcza jej klucze do swojego mieszkania i prosi ukochaną o rękę. Dziewczyna się zgadza. Wcześniej oboje poznają też starszego mężczyznę, który opiekuje się gromadką szczeniaków i wspólnie adoptują "na odległość" psa, któremu nadają imię Tango. Mirka, Irek, Piotrek oraz Kinga jadą do klasztoru, w którym przebywa Kuba. Okazuje się, że wuj Kwiatkowskiej jest biskupem - dzięki czemu dziewczyna załatwia spotkanie z Zioberem. Kuba na widok przyjaciół się cieszy, ale odmawia powrotu do Warszawy.
  • Gość: subiektywna 862 i 863 IP: 83.230.66.* 20.10.11, 12:46
   862
   Budzyński rozmawia z Łukaszem o trudnych stronach miłości... A sam dostaje list od Agnieszki, w którym Olszewska zapowiada, że na dłuższy czas znika - i nie chce komplikować mu życia. Z kolei Werner zmusza wspólnika, by tuż po świętach wyjechał do kancelarii w Berlinie, czym rujnuje jego urlopowe plany. Rodzina Mostowiaków szykuje się do Wielkanocy. Mateusz rozkręca nowy biznes - i sprzedaje pisanki malowane przez siostry i Kasię w sklepie Kwaśniakowej. Tymczasem Hanka wraca z Anną z Suwałk. Tuż przed Grabiną, Mostowiakowa gwałtownie hamuje, żeby wyminąć dziecko, które wbiegło na jezdnię. Po uderzeniu w głowę, z pozoru niegroźnym, Hanka szybko traci przytomność. A gdy Marek dociera do szpitala, jego żona już nie żyje...

   863
   Mijają dwa miesiące od śmierci Hanki. Przyjaciele, zwłaszcza Kasia, robią wszystko, by wspierać Mostowiaków, a Jarek proponuje Uli i Natalce wspólny wyjazd nad morze. W Grabinie zjawia się także Grażyna, która zapewnia Marka o swojej przyjaźni. Tymczasem Anna przekazuje dzieciom prezenty, które mama kupiła dla nich w dniu wypadku. Przyjazd Gruszyńskiej wywołuje skrajne emocje, Barbara oskarża ją o to, że przyczyniła się do śmierci Hanki. Paweł pomaga Irkowi uporać się z zaległościami w księgowości - pod nieobecność Kuby, firma ma problemy finansowe. Tymczasem Mirka wyznaje Podleśnemu, że jej związek z Jankowskim się rozpada. A Irek, po tym, jak Sandra wyjechała bez słowa wytłumaczenia, postanawia odnowić ich romans i namiętnie dziewczynę całuje. Piotrek broni pracę magisterską. Nowym tytułem od razu chwali się przed Marią, a na Deszczowej Kinga organizuje dla męża imprezę - niespodziankę. W Gródku znów pojawia się Weimann. Dziękuje Marii za pożyczkę, dzięki której jego córka ma szansę na przeszczep. Rogowski jest zaskoczony i wściekły, bo żona nie powiedziała mu, że dała mężczyźnie jakiekolwiek pieniądze.
    • Gość: S. Re: 862 i 863 IP: 83.230.66.* 20.10.11, 13:43
     Kasia to dziewczę które ukrywa się u Mostowiaków przed mafią (?) (pomysł autorstwa Martusi). Będzie pocieszać Zaczesa po śmierci żonki :]

     A ta od Sebka to Kaśka ;) I oczywiście jest tyle innych imion, a oni po raz n-ty powtarzają. Ja wiem że w życiu też tak się zdarza, ale w serialu mogliby już nie komplikować...
     • eo_wina Re: 862 i 863 20.10.11, 14:02
      A kto gra te Kasie?
      I co to za idiotyczny pomysl na to, zeby Hanka wiozla pieniadze dla szwagra Anny? To one jeszcze nie zawiadomily policji, ze ten wstretny koles (swoja droga, strasznie nie cierpie zakazanej paszczy tego aktora) ja szantazuje, wyludza kase, oczernia, przystawia noz do gardla DOSLOWNIE!!!, tylko dalej brnie w te uklady? I podobno juz go w ostateczny sposob ostrzegla (w tej knajpce w galerii handlowej), zeby dal jej spokoj - a tu masz, znowu mu kase wrecza! Zenada!
  • Gość: subiektywna 864, 865, 866 i 867 IP: 83.230.66.* 07.11.11, 17:20
   864
   Nowacki wyznaje Markowi, że Anna zerwała z nim kontakt. Dyrektorowi wciąż jednak na Gruszyńskiej zależy. Tymczasem Marek ma problemy ze zbuntowanymi córkami. Gdy zabrania nastolatkom wyjazdu nad morze - z Jarkiem - Ula zapowiada, że ucieknie z domu. Ze względu na śmierć Hanki Marta i Budzyński odwołują ślub, a Henio idzie w ich ślady. Do życia Wojciechowskiego powraca też Matylda. Wyznaje, że jest śmiertelnie chora i ostatnie miesiące życia pragnie spędzić z dawnym ukochanym, z czego Nina wcale nie jest zadowolona. Janka przypadkiem zauważa Łukasza z Gabi i od razu opowiada o tym córce. Ewa donosi o schadzce Wojtkowi, a ten, załamany, rzuca się na przyjaciela z pięściami. Gdy interweniuje policja, okazuje się, że jeden z chłopaków zgubił podczas bójki torebkę z "trawką". Narkotyki należą do Wojtka, jednak nastolatek zeznaje, że przyniósł je Łukasz. Małgosia, pracując dla telewizji, żyje pod coraz większą presją. Gwiazda, której ma na antenie urządzić ogród - Anita Morawska - wyraźnie okazuje jej niechęć. I ma pełne poparcie Artura, z którym łączy ją bliska przyjaźń. W dodatku, gdy Anita poznaje Tomka, od razu zaczyna się nim interesować.

   865
   Paweł informuje Kingę, Piotrka i Zawadzkiego, że w najbliższą sobotę bierze ślub z Joanną. Bratowa pomaga mu wybrać suknię ślubną - prezent dla narzeczonej - i doradza, gdy Zduński decyduje się na kupno nowego mieszkania. Tymczasem do Joanny uparcie dzwoni jej "były" - Jan - i to mimo że dziewczyna wcale nie chce z nim rozmawiać Irek przylatuje do Polski z Krzysiem i - razem Mirką - od razu jedzie do Kuby. Po rozmowie z synem, Ziober opuszcza w końcu klasztor. Ula próbuje uciec z domu, by wyjechać z Jarkiem nad morze. Widząc rozpacz Mateusza, postanawia jednak zostać w Grabinie. Junior załatwia też siostrom wakacyjną pracę - w sklepie Kwaśniakowej. Kasia wyznaje z kolei nastolatkom, że niedawno zaczęła współpracę z gazetą, dla której pisze romantyczne opowiadania.

   866
   Zduńscy znów mają problemy. Piotrek odwołuje rodzinne wakacje, bo całe lato będzie musiał spędzić w pracy - z Moniką. Kinga zauważa w jednym z sąsiednich domów podejrzanych lokatorów. Wygląda na to, że na Deszczowej otworzono agencję towarzyską. Grażyna wyznaje Michałowi, że pragnie adoptować dziecko. Łagoda przynosi jednak złe wieści: Raczyńska - jako osoba karana - nigdy nie dostanie zgody na adopcję. Do Maria - Medu docierają niepokojące wiadomości. W Gródku - jeśli na budowę zgodzą się radni - powstanie przychodnia dużej sieci Permed. A to oznacza, że Maria - Med może zbankrutować. Raczyńska, szukając sposobu na ratowanie przychodni, odwiedza w więzieniu Ewelinę, a później dzwoni do poleconego przez nią "znajomego". Wojtek, mimo próśb Gabi, wciąż okłamuje policję, twierdząc, że znaleziona przez funkcjonariuszy "trawka" należała do Łukasza. Wojciechowskiego ratuje dopiero Ewa, która zeznaje prawdę. Henio nadal ma miłosne problemy - i przez Matyldę, zrywa zaręczyny z Niną. Marta porusza temat wesela w rozmowie z Markiem. A brat daje jej swoje błogosławieństwo i mówi, że czeka na rychły ślub.

   867
   Tomek przynosi z pracy niepokojącą wiadomość: jego partnerka - Iwona - zaginęła. Agnieszka wraca do Warszawy. Jej dziecko ma wadę serca i potrzebuje konsultacji specjalisty - profesora Raihnera. Małgosia, słysząc o problemach Olszewskiej z ciążą, od razu okazuje jej wsparcie. Chodakowska pokonuje też w końcu złą passę w pracy, i zaprzyjaźnia się z Anitą. Obie zauważają, że Artur dziwnie się zachowuje i ukrywa jakąś tajemnicę. Budzyński dostrzega sympatię, jaka łączy w pracy Piotrka oraz Monikę. Niepokoi się i radzi Zduńskiemu, by nie ulegał pokusie. Grażyna robi wszystko, by na nowo zbliżyć się do Marka. Namawia Marię, by wspólnie zorganizowały rodzinny wyjazd na weekend w czasie, gdy Michał będzie w Stanach. A później "przypadkowo" wpada na Mostowiaka na stacji benzynowej. Raczyńska, w tajemnicy przed mężem, opłaca też bandytę, który ma zablokować budowę nowej przychodni w Gródku. Lewicki prosi Rogowskiego o pożyczkę na alimenty, a przyjaciel nie odmawia. Kilka godzin później Dorota robi jednak Arturowi ostre wymówki. Okazuje się, że aktor jest hazardzistą i pieniądze stracił u bukmachera.
   • flyswatter Re: 864, 865, 866 i 867 07.11.11, 19:57
    "na Deszczowej otworzono agencję towarzyską" może Kinia się zatrudni i znikną ich problemy finansowe po tym jak przeputali milion

    a tego Zaczesa muszą tak od razu baby pocieszać?nie mógłby trochę samotnym wdowcem z 3 dzieci pozostać?to byłoby ciekawsze
   • mabingo Re: 864, 865, 866 i 867 07.11.11, 20:33
    Gość portalu: subiektywna napisał(a):

    Ze względu na śmierć Hanki Marta i Budzyński odwołują ślub,

    OMG! Który to już raz??

    Do życia Wojciechowskiego powraca też Matylda. Wyznaje, że
    > jest śmiertelnie chora

    Nuuuuuuuuuda i dłużyzna...


    . W dodatku, gdy Anita po
    > znaje Tomka, od razu zaczyna się nim interesować.

    Jakiż ten Tomasz rozrywany. Każda babka jak tylko go pozna, natychmiast zaczyna się nim interesować.
    >
    >
    , gdy Zduński decyduje się na kupno nowego mieszkania.

    A po jaką cholerę mu nowe mieszkanie? Czy to jest za małe dla małżeństwa?


    Tymczasem do Jo
    >
    . Junior załatwia też siostrom wakacyjną pracę -
    > w sklepie Kwaśniakowej.

    Ale szał!!!!


    Kasia wyznaje z kolei nastolatkom, że niedawno zaczęła
    > współpracę z gazetą, dla której pisze romantyczne opowiadania.

    Rzyg, rzyg.....


    . Grażyna wyznaje Michałowi, że pragnie adoptować dziecko.

    Następna chętna do adopcji. Hanka, Gośka i teraz ta. Jakaś ogólnopolska akcja adopcyjna?    . Grażyna robi wszystko, by na nowo zbliżyć się do Marka.


    No i wszystko jasne zkim będzie owdowiały Zaczes.


    Okazuje się, że aktor jest hazardzistą i pieniądze stracił u bukmachera


    Zieeeeeew..... to już było Na wspólnej. Powtarzają się..
  • Gość: S. Tomek i Budzyn- spojler IP: *.dynamic.mm.pl 12.11.11, 19:32
   Jak głosi Świat Seriali:

   "Tomek pobije Budzyńskiego!"
   Chodakowski zajrzy do laptopa Agnieszki. Dowie się, że to Andrzej jest ojcem jej dziecka. Postanowi się z nim rozmówić. Spotkanie zakończy się ostrą bójką. Tomek jednym ciosem powali Budzyńskiego na ziemię. Po wszystkim odjedzie..
   Tomek nie wie, że jego przeciwnik, upadając, mocno uderzył się w głowę. W ciężkim stanie trafi do szpitala...

   ----
   A to niegrzeczny Tomeczek! Mnie dziwi czemu on zagląda do laptopa Ryżej? Sam postanowił przeprowadzić śledztwo? I jak ta Ryża trzyma tajemnicę skoro każdy kto do jej laptopa spojrzy może się tego dowiedzieć?
   I co powie Tomasz biednej Martusi, że jej niedoszłego pobili chuligani? Ale go Endrju wkurzył ;>
  • Gość: subiektywna 868 i 869 IP: 83.230.66.* 17.11.11, 10:09
   868
   Mateusz prosi rodzinę, by spełnili ostatnie życzenie Hanki - przebudowali werandę i ogród tak, jak to zaplanowała. Do Grabiny przyjeżdża Irena, ukochana Tadeusza. Wygląda na to, że ostro się z narzeczonym pokłóciła - i ma nadzieję, że Barbara pomoże jej seniora udobruchać. Irek dostaje tajemniczy list i odbiera telefon, które wytrącają go z równowagi. Od razu dzwoni do ojca z informacją, że mają kłopoty. W dniu ślubu Joannę odwiedza były ukochany, Jan. Mężczyzna oznajmia, że dostał rozwód i chce się z Asią ożenić. Dziewczyna jego propozycję jednak odrzuca. By przeszkodzić w ślubie, Jan informuje o planach Asi jej matkę, Laurę. Kobieta przyjeżdża do USC i stara się przekonać córkę, by wróciła do dawnego ukochanego. Wyznaje, że Jan od dłuższego czasu ją utrzymuje i zapłacił też za należące do Joanny mieszkanie. Dziewczyna nie ulega jednak presji i w obecności Zduńskich oraz Marii zostaje żoną Pawła. Jedna z nowych sąsiadek, Elka, szuka u Kingi schronienia po kłótni z "przyjacielem". Mężczyzna jest agresywny i próbuje zmusić dziewczynę, by wróciła z nim do agencji. Rezygnuje jednak z kłótni, gdy pojawiają się Kuba i Piotrek.

   869
   Tadeusz odwiedza Grabinę i skarży się Barbarze na "rozrywkowy" charakter Ireny. Staszek przedstawia Mostowiakom swojego siostrzeńca, Roberta, który również zaczyna karierę w policji. Natalka z Ulą są nowym "mundurowym" zachwycone. Marek spotyka na cmentarzu Annę, która zapowiada, że w razie problemów, zawsze może na nią liczyć. Kasia wyznaje, dlaczego ukrywa się w Grabinie. Okazuje się, że kiedyś prowadziła z wujkiem małą restaurację. Niestety, bandyci zażądali od nich haraczu. Kasia zgłosiła sprawę na policji i namówiła wujka, by złożył zeznania, a mafia w odwecie mężczyznę zabiła. Henio zdaje sobie w końcu sprawę, że Matylda kłamie, i zrywa ich znajomość. Przeprasza Ninę za swoje zachowanie i namawia ukochaną na szybki ślub. Oboje planują wyjechać do rodzinnego miasta Niny, gdzie Henio chce prowadzić zakład fryzjerski. Nowy termin ślubu wybierają też Marta z Andrzejem. Tymczasem Małgosia informuje Budzyńskiego, że jego dziecko ma wadę serca, i poruszona trudną sytuacją Agnieszki proponuje, by Olszewska na jakiś czas zamieszkała z jej rodziną. Małgosia odkrywa też, że Artur ma młodszą siostrę, Oliwię. Dziewczyna sprawia jednak dużo problemów i dlatego nie utrzymuje z nią kontaktu. Tomek przynosi z pracy nowe informacje o Iwonie. Wygląda na to, że jej zniknięcie ma związek z mężczyzną, którego poznała przez Internet. Ślady prowadzą do miejscowości Bochum w Niemczech, gdzie mieszka wraz z rodziną brat Chodakowskiego.
   • mabingo Re: 868 i 869 17.11.11, 11:56
    Gość portalu: subiektywna napisał(a):
    Dziewczyna nie ulega jednak presji i w obecnoś
    > ci Zduńskich oraz Marii zostaje żoną Pawła.

    Szkoda bo te przepychanki mogłyby potrwać kolejne sto odcinków.    > Oboje planują wyjechać do rodzinnego miasta Niny, gd
    > zie Henio chce prowadzić zakład fryzjerski.

    Co????? A kto będzie Marcie dom prowadził?

    Nowy termin ślubu wybierają też Marta z Andrzejem.

    OMG!!!! Który to już raz?


    Tymczasem Małgosia informuje Budzyńskiego, że jego dziecko ma
    > wadę serca, i poruszona trudną sytuacją Agnieszki proponuje, by Olszewska na ja
    > kiś czas zamieszkała z jej rodziną.

    Ciekawe gdzie. Mieszkania w MjM są z gumy.

     • jak-kania-dzdzu Re: 868 i 869 17.11.11, 13:15
      Ja myślę, że Agnieszkę do Grabiny wyślą, Tam przecież taki przytułek dla zabłąkanych dusz...., a dziecko Budzyna, to jakby wnuk Mostawiaków, jeszcze jeden przygarnięty członek rodziny w tę czy inną stronę nie zrobi im żadnej różnicy, może nawet do Lucka dziadku mówić, bo jestem jakoś tak przekonana, że Ruda z pewnością nie ma żadnej rodziny bliższej, która mogłaby by się nią zaopiekować.
       • myszka1969 Re: 868 i 869 19.11.11, 15:05
        Gość portalu: subiektywna napisał(a):

        Ze względu na śmierć Hanki Marta i Budzyński odwołują ślub,

        OMG! Który to już raz??

        Ale może sie zrobic ciekawie jesli Marta w tzw. miedzyczasie tj. czekaniu na dzień ślubu dowie sie jednak o dziecku swego lubego...
        • myszka1969 Re: 868 i 869 19.11.11, 15:22
         Poniedziałkowy odcinek kompletnie mi się nie podobał- ta scena z narkotykami w roli głównje z Łukaszem, buntujące sie córki Marka i ten wątek tego projektu ogrodu Gosi dla telewizyjnej gwiazdy były dla mnie jakies banalne i zupełnie nie pasujące do klimatu tehgo serialu...Poza tym o dziwo nardzo nie lubie wszelkich scen z Małgosią i Tomkiem- w ogóle tej pary...dobrze chociaz, ze córeczkę maja przeuroczą...
         Paweł, który ni stąd ni zowąd się ochajtał, tez mnie jakos kłuje w oczy, zwłaszca po tylu jego zawiedzionych miłosciach...Co prawda dziewczyna super laska ale jakos mam złe przeczucia....

         A odcinek z wtorku jak dla mnie rewelacja :)...Strasznie mi się podobało, jak Ula szybko zrezygnowała z włóczęgowskich planów z uwagi na Mateusza :)...Sama miałam podobne zapędy w jej wieku i tez lubiłam jezdzić stopem wiec tym bardziej podziwiam ją za odpowiedzialność wobec brata...
         Starsznie mnie tez ucieszył widok syna Kuby- bardzo lubię to dziecko choc Mateuszek chyba jest nie do przebicia:)...To znalezienie pracy dziewczynom na wakacje zupełnie w jego stylu- małego ekonomisty :)...I sceny łowienia ryb z ojcem super- bardzo mi pasują do ogólnego klimatu tego serialu:)
         Wątek przyjazdu Mirki i Irka do Kuby w klasztorze z jego synem tez bardzo ciekawy i poruszajacy...zwłaszcza tradycyjnie odlowotowe zachowania Mireczki ;)..Dobrze, ze coś drgnęło w wątku Kuby..
         Odcinek na szóstkę :)
        • Gość: żabula Re: 868 i 869 IP: 83.230.66.* 19.11.11, 17:02
         To musi wyjść i na pewno wyjdzie. Przede wszystkim- serial musi o czymś być, a nie po to taki wątek stworzyli, żeby teraz wszystko się rozeszło po kościach. Poza tym- po kolei będzie się dowiadywać coraz więcej osób- wie przede wszystkim sam ojciec, wie Gośka, niedługo będzie wiedział Tomasz (swoją drogą- muszą też jakoś wytłumaczyć Martusi pobicie jej lubego), może Łukasz też coś skojarzyć. Z tym, że Marta pewnie dowie się na samym końcu, (jak to u nich zawsze bywa) bo wątek nieprędko się skończy.
  • Gość: subiektywna Spojler IP: 83.230.66.* 22.11.11, 19:53
   Po bójce z Tomkiem Chodakowskim (Andrzej Młynarczyk), Andrzej Budzyński (Krystian Wieczorek) w ciężkim stanie trafi do szpitala na oddział intensywnej opieki medycznej. Lekarze stwierdzą u niego poważny uraz mózgu. Oczywiście przy jego łóżku czuwać będzie cała rodzina z narzeczoną Martą Wojciechowską (Dominika Ostałowska) i jej synem Łukaszem (Adrian Żuchewicz) na czele. W odwiedziny przyjdą Chodakowscy.
   Gdy tylko Budzyński odzyska siły i znajdzie się sam na sam z Tomkiem, posunie się do szantażu. - Nie powiem policji, kto mnie pobił, jeśli ty będziesz milczał na temat mojej zdrady - usłyszy zdumiony Chodakowski. Czy gliniarz przystanie na propozycję adwokata?
  • Gość: subiektywna 870 i 871 IP: 83.230.66.* 25.11.11, 18:29
   Odcinek 870
   Andrzej próbuje spotkać się z Agnieszką, ale na jego drodze staje Małgosia - pewna, że taka rozmowa źle wpłynie na stan dziecka. 7iO6FKj1Q97 Z kolei Tomek przypadkiem czyta list, który Olszewska chciała wysłać do Budzyńskiego - i odkrywa, że to właśnie on jest ojcem dziecka. Przyjaciele z Maria-Medu wpadają na pomysł, by zmienić profil przychodni - i stworzyć placówkę przyjazną matkom z dziećmi. Tymczasem Grażyna kolejny raz spotyka się ze znajomym" Eweliny, który ma powstrzymać budowę Permedu. Decyzja w sprawie należy do Juliana Strzelczyka - a kryminalista zleca podpalenie jego . Raczyńska, przerażona, chce zerwać umowę, ale bandyta zaczyna jej grozić? Grażyna odwiedza też Ewelinę, która szantażuje ją - i zmusza, by załatwiła jej z Pawłem. W efekcie Zduński pojawia się w więzieniu, ale tylko po to, by wyznać , że się ożenił i jest szczęśliwy. Mirka odkrywa, że Jankowski ma problemy finansowe i w Texterze stracił fotel prezesa. Za to jej wspólnicy - Irek oraz Kuba - wyjeżdżają z Krzysiem na weekend. Pod nieobecność Podleśnego, w firmie szukają go jednak policjanci.

   Odcinek 871
   Grażyna chce odwiedzić Marka w Grabinie, ale szybko odjeżdża,
   wyproszona przez Barbarę, która wciąż obawia się jej intryg. Raczyńska
   odnajduje jednak Mostowiaka w pubie. Marek topi smutki w alkoholu.
   Właśnie przypada rocznica jego ślubu z Hanką. Grażyna zabiera go do swojego
   apartamentu.
   Joanna zwraca Janowi klucze do mieszkania. Chce zerwać kontakty
   z byłym ukochanym. Mężczyzna od razu wstrzymuje pomoc finansową
   dla jej matki.
   Asia wyjeżdża w końcu z Pawłem w podróż poślubną do Szwecji.
   Na promie poznają sympatycznego Jacka, który jest księdzem i mieszka
   za granicą. Wcześniej Zduńscy wstępują do Grabiny, gdzie Paweł przedstawia
   żonę dziadkom. Barbara wręcza dziewczynie wzruszający prezent: pierścionek,
   który kiedyś dostała od Lucjana.
   Mimo sprzeciwu Małgosi, Tomek chce powiedzieć Marcie o zdradzie Andrzeja.
   Gdy spotyka się z Budzyńskim, dochodzi do bójki. Chodakowski odjeżdża, zostawiając
   prawnika na ziemi. Nie wie, że Andrzej wskutek upadku doznał urazu mózgu i leży
   nieprzytomny. Budzyński trafia do szpitala.
  • Gość: subiektywna 872 i 873 IP: 83.230.66.* 02.12.11, 12:12
   872
   Irenka odwiedza Grabinę razem z Tadeuszem i od razu udziela Mostowiakom "dobrych rad". Tymczasem Marek budzi się rano w mieszkaniu Grażyny. Otwarcie wyznaje, że już nie potrafi zaufać dawnej ukochanej. W Gródku zostaje zablokowana budowa Permedu. Kłopoty Raczyńskiej jednak się nie kończą. Wciąż grozi jej i żąda dodatkowych pieniędzy, podejrzany znajomy Eweliny. Zdesperowana Grażyna spotyka się z Walczakówną i zapowiada jej, że jeśli nie powstrzyma swego "przyjaciela", ona sama zrobi coś bardzo złego, wynajmie kogoś, kto zabije Ewelinę w więzieniu. Maria zauważa przypadkiem w kawiarni Piotrka w towarzystwie Moniki. Ostrzega syna, by uważał na bliską znajomość z piękną koleżanką. Tymczasem Paweł i Asia zwiedzają z księdzem Jackiem Karlskoronę. Zduński kupuje ukochanej piekny welon na ich przyszły ślub w kościele. Jan spotyka się z Rogowskimi i namawia oboje na wakacyjny wyjazd do swojego domu nad jeziorem. Przy okazji ogląda rodzinne zdjęcia z bliźniakami. Irek dowiaduje się, że szuka go policja i od razu wraca do Warszawy, gdzie zostaje zatrzymany. Okazuje się, że chodzi o oszustwo związane z firmą Podleśnego, seniora. Przed aresztowaniem, Irek odwiedza swojego chorego ojca i obiecuje, że zachowa w tajemnicy kto podpisywał faktury.

   873
   Paweł wciąż podziwia z Joanną uroki Szwecji. Oboje proszą księdza Jacka, by za kilka miesięcy udzielił im ślubu kościelnego… Tomek zmienia w końcu zdanie i obiecuje Budzyńskiemu dyskrecję. Nie powie Marcie o zdradzie, pod warunkiem, że prawnik otoczy Agnieszkę i dziecko opieką. Kuba wraca z Krzysiem do Warszawy. Wspólnie z Mirką robi wszystko, by pomóc Irkowi. Podleśny jest niewinny, ale może spędzić za kratkami nawet kilka lat. Nie chce, by jego chory ojciec trafił do więzienia i dlatego zamierza przyznać się do fałszowania faktur. Jankowski informuje Mirkę, że jest bliski bankructwa przez byłą żonę, która odebrała mu firmę.
   • Gość: niko Re: 872 i 873 IP: *.CNet.Gawex.PL 02.12.11, 12:47
    No i oczywiście, temat zdrady Budzynskiego będzie się ciagnął przez nastepne 30 odcinków jak w operze mydlanej, będą się o tym dowiadywały kolejne osoby, na końcu dowie się Marta i obrazi się na całą rodzinę. Ale to dopiero kiedy zacznie spadac oglądalnośc, żeby ożywić akcję.
     • mhadau1 Re: 872 i 873 02.12.11, 15:11
      Muszą chyba zakończyć wątek Budzyńskiego - być może wyjedzie z Agnieszką np. do Szczecina?

      Z tego co pamiętam aktor podjął się roli w nowym serialu codziennym tvn-u - i mieli go wyprosić z M jak milość.
      • aga_ata Re: 872 i 873 02.12.11, 15:42
       > Z tego co pamiętam aktor podjął się roli w nowym serialu codziennym tvn-u - i m
       > ieli go wyprosić z M jak milość.

       Ale koniec końców się dogadali. Nie dawaliby zresztą Budzyna z Rudą do czołówki, gdyby mieli grać kilka m-cy.
  • Gość: subiektywna 874, 875 i 876 IP: 83.230.66.* 06.12.11, 18:13
   874
   Po utracie żony, Marek jest coraz bardziej załamany. W desperacji kupuje pistolet na czarnym rynku. Tymczasem Anna postanawia zabezpieczyć finansowo dzieci siostry. Składa Mostowiakowi szokującą propozycję. Chce nakłonić Marka do "białego małżeństwa", wyłącznie dla dobra rodziny. Mostowiak jednak odmawia. Natalka i Ula planują wyjechać we wrześniu do Urli i tam zacząć naukę w liceum dla przyszłych policjantów. A wszystko dlatego, że zakochały się w Robercie. Nastolatki nie wiedzą jednak, że policjant adoruje w tajemnicy Kasię. W końcu Robert wyznaje swoje uczucia, ale dziewczyna go odrzuca. Tadeusz wciąż sprzecza się z Irenką, która uparcie próbuje nim rządzić. Obydwoje szukają pomocy u przyjaciół w Grabinie Kuba wraca do firmy i ostro zabiera się do pracy. Tymczasem Irek zostaje zwolniony z aresztu, dzięki interwencji Wernera i zeznaniom ojca. Mirka większość wolnego czasu poświęca Jankowskiemu. Wspiera ukochanego, gdy ten spotyka się z prawnikiem żony i odchodzi z firmy.

   875
   Grażyna - by wprowadzić w przychodni planowane zmiany - chce zamknąć laboratorium i zlikwidować etat Doroty. A Stadnicka, urażona propozycją zatrudnienia w recepcji, postanawia wyjechać z Gródka. Chce przyjąć atrakcyjną propozycję pracy na Wybrzeżu, jednak gdy mówi o tym Lewickiemu, dochodzi do ostrej kłótni. Aktor nie zgadza się na przenosiny nad morze - i ukrywa przed ukochaną, że sam zdobył rolę w serialu. Okazuje się, że siostra Artura (włoskiego przyjaciela Gosi) - Oliwka - jest narkomanką i jej stan wciąż się pogarsza. Anita i Małgosia radzą koledze, by spróbował dziewczynę ubezwłasnowolnić, bo sama nigdy nie zgodzi się na leczenie. Iwona dzwoni do Tomka z informacją, że nie wróci już do pracy. Zdradza jedynie, że "zmieniła plany na życie" - i kończy rozmowę po dwóch zdaniach. Tymczasem Budzyński niepokoi się o Agnieszkę, która nagle zerwała kontakt z przyjaciółmi. W końcu, zmusza Olszewską do rozmowy - i dowiaduje się, że straciła dziecko. Płód miał poważną wadę genetyczną, prawdopodobnie odziedziczoną po obojgu rodzicach. Asia namawia Pawła, by spróbowali zbliżyć do siebie Sylwię i Zawadzkiego. Okońska zostawia synka pod opieką Zduńskich, a sama idzie z szefem na romantyczny spacer Który kończy się wspólną nocą.

   876
   Marta przyjeżdża do Grabiny i odkrywa, że Jarek znów został pobity przez ojca - tak ciężko, że trafił na pogotowie. Wojciechowska chce z agresywnym mężczyzną porozmawiać, ale ten brutalnie ją odpycha - i ucieka. Marta od razu zgłasza atak na policję. A Jarek, dopóki cała sprawa nie zostanie wyjaśniona, ma zamieszkać z ciotką. Tymczasem Andrzej mówi Tomkowi o dramacie Agnieszki, a policjant od razu prosi o pomoc znajomą psycholog - Ewę Szczepanek. Kobieta przekonuje Olszewską, by zgodziła się na rozmowę z przyjacielem. Agnieszka wyznaje Tomkowi, jak bardzo załamała się po utracie dziecka. Chodakowski, wstrząśnięty, spędza z nią niemal całą noc - a gdy w końcu wraca do domu, wita go zirytowana żona. Maria zaprasza Pawła i Joasię na rodzinny obiad. Niespodziewanie, Rogowskich odwiedza także Jan - który przyjeżdża wraz z Arturem. Cała trójka ukrywa swoją znajomość i udaje przed gospodarzami, że widzi się pierwszy raz w życiu. Paweł domyśla się jednak, że Jan celowo zjawił się w Gródku i knuje jakąś intrygę. Po powrocie do domu, w tajemnicy przed Asią, Zduński dzwoni do rywala i umawia się z Janem na spotkanie.
    • monia515 Re: MjakMilosc-opisy nowych odcinkow 08.12.11, 14:12
     Ja w ogóle nie zrozumiałam tej sceny jak Budzyński przyszedł w walentynki do Agi. Wrócił, że niby zapomniał komórki, a potem nagle leżał rozebrany na jej łózku.
     Jak to było? O co chodziło w tej scenie? Kto kogo zaciągnął do łóżka?
     • Gość: agnieszka Re: MjakMilosc-opisy nowych odcinkow 874-875 IP: 91.212.84.* 13.12.11, 21:02
      874
      Po utracie żony, Marek jest coraz bardziej załamany. W desperacji kupuje pistolet na czarnym rynku. Tymczasem Anna postanawia zabezpieczyć finansowo dzieci siostry. Składa Mostowiakowi szokującą propozycję. Chce nakłonić Marka do "białego małżeństwa", wyłącznie dla dobra rodziny. Mostowiak jednak odmawia. Natalka i Ula planują wyjechać we wrześniu do Urli i tam zacząć naukę w liceum dla przyszłych policjantów. A wszystko dlatego, że zakochały się w Robercie. Nastolatki nie wiedzą jednak, że policjant adoruje w tajemnicy Kasię. W końcu Robert wyznaje swoje uczucia, ale dziewczyna go odrzuca. Tadeusz wciąż sprzecza się z Irenką, która uparcie próbuje nim rządzić. Obydwoje szukają pomocy u przyjaciół w Grabinie Kuba wraca do firmy i ostro zabiera się do pracy. Tymczasem Irek zostaje zwolniony z aresztu, dzięki interwencji Wernera i zeznaniom ojca. Mirka większość wolnego czasu poświęca Jankowskiemu. Wspiera ukochanego, gdy ten spotyka się z prawnikiem żony i odchodzi z firmy

      875
      Grażyna, zamierzając wprowadzić w przychodni planowane zmiany, chce zamknąć laboratorium i zlikwidować etat Doroty. Stadnicka, urażona propozycją zatrudnienia w recepcji, postanawia wyjechać z Gródka. Rozważa przyjęcie atrakcyjnej propozycji pracy na Wybrzeżu, jednak gdy mówi o tym Lewickiemu, dochodzi do ostrej kłótni. Aktor nie chce przenosić się nad morze i ukrywa przed ukochaną, że sam zdobył rolę w serialu. Okazuje się, że siostra Artura, Oliwka, jest narkomanką i jej stan się pogarsza. Anita i Małgosia radzą koledze, by spróbował ubezwłasnowolnić dziewczynę, bo sama nigdy nie zgodzi się na leczenie. Iwona dzwoni do Tomka z tajemniczą informacją, że nie wróci już do pracy. Zdradza jedynie, że "zmieniła plany na życie". Budzyński niepokoi się o Agnieszkę, która nagle zerwała kontakt z przyjaciółmi. W końcu zmusza Olszewską do rozmowy i dowiaduje się, że straciła dziecko. Asia namawia Pawła, by razem spróbowali zbliżyć do siebie Sylwię i Zawadzkiego. Okońska zostawia synka pod opieką Zduńskich, a sama idzie z szefem na romantyczny spacer, który kończy się wspólną nocą.
       • myszka1969 Re: ups 13.12.11, 21:22
        Dżizass a dzis znowu sam kryminał- jeszce Mirka w cos wplątali..a do tego ta histora z pobtym Budzynem jakby mało było pobitej Grazi...nie no bez sensu...najlepszy w tym wszystkim przeciez tylko wątek szwedzkiej poślubnej ;)..nawet jesli zdeczka przeszłodzony :)

        I jeszcze Tomek ze swoimi idiotycznymi wyznaniami do Budzyna, że "juz nie moge opiekowac się Agnieszką"...nie no co za koszmarek robi się z tego serialu?? :( :(

        A ten Prezesunio rzucający sieę na Mirke top co, oczadział??...
  • Gość: subiektywna 877 IP: 83.230.66.* 14.12.11, 14:28
   877
   Irek jest załamany pogarszającym się stanem zdrowia ojca. Igor wpada do Gabro i przekazuje Kubie pamiętnik, który za życia pisała
   Natasza. Biznesmen udziela też firmie pożyczki - na zakup cennego kamienia. Paweł ostrzega Piotrka, by uważał na zbyt bliską przyjaźń z Moniką. Na Deszczowej dochodzi do kłótni i damskiej bójki. Nowe sąsiadki Zduńskich ostro się sprzeczają. Ela biegnie po pomoc z rozbitym nosem. Paweł spotyka się z Janem i uprzedza rywala, by trzymał się z daleka od jego rodziny. Joanna opowiada Kindze o swoim związku z Kozłowskim. Lewicki dostaje rolę w nowym serialu. Zirytowana jego zachowaniem Dorota, jest bliska zerwania. Bogucki prosi Grażynę o wywiad, a w zamian obiecuje cenne informacje. Dziennikarz przekazuje Raczyńskiej zdjęcia, na których widać Michała z inną kobietą.
   • kochamcie 878 i 21.12.11, 08:20
    878
    Kasia odkrywa, że w gazecie wydrukowano jej zdjęcie. Obawia się, że fotografia naprowadzi bandytów na jej ślad. Barbara znajduje broń ukrytą przez Marka, wzywa na pomoc Tomka. Anna zabiera Ulę oraz Natalkę na dwa tygodnie nad morze. Okazuje się, że kobieta, z którą spotyka się Łagoda, to Małgosia. Grażyna żąda od kuzynki wyjaśnień, chce dać Chodakowskiej nauczkę. Marta zaprasza Agnieszkę na ślub. Olszewska przyjmuje zaproszenie. Dorota dostaje pracę w laboratorium w Gdyni. Lewicki przygotowuje się do roli w serialu. Ma zagrać homoseksualistę.

    879
    Michał odkrywa, że Bogucki zrobił zdjęcia, które przesłano Tomkowi. Jedzie do redakcji, żąda od dziennikarza wyjaśnień. Agnieszka zaprzyjaźnia się z Martą. Wojciechowska pomaga Jance znaleźć pracę asystentki w sądzie. Irek wybiera się za granicę, by przywieźć zioła dla chorego ojca. W podróż zabiera Krzysia. Wroński poleca Mirce klienta - Romana Zajdla. Biznesmen może złożyć w Gabro duże zamówienie, ale Ziober obawia się, że jego interesy nie są legalne.
  • Gość: subiektywna Dużo nowych streszczeń IP: 83.230.66.* 09.01.12, 16:59
   880
   Szefowa przeprasza Kasię za opublikowanie w jej zdjęcia. I ostrzega, że jakiś mężczyzna próbował zdobyć w redakcji jej adres. Kinga widzi przypadkiem, jak Piotrek obejmuje Monikę. Zazdrosna - i zraniona - Zduńska chce wyprowadzić się z Lenką z domu. Piotrek robi jednak wszystko, by wyjaśnić nieporozumienie Kisiel aż kipi ze złości - szuka pirata drogowego, który o mało nie przejechał go tuż pod Grabiną. I w końcu odkrywa, że za kierownicą siedziała Irenka. Tymczasem Grażyna odchodzi od Michała. Od razu jedzie do Grabiny i wyznaje Markowi, że pragnie zacząć u jego boku nowe życie

   881
   Janek zdradza Pawłowi, że myśli o ślubie z Sylwią. Kupił już pierścionek zaręczynowy. Laura nie ma pieniędzy i straciła dach nad głową. Prosi Asię i Pawła, by pozwolili jej przez pewien czas u nich zamieszkać. Marta spędza swój wieczór panieński z siostrami w Grabinie. Małgosia zastanawia się, czy powiedzieć jej o zdradzie Andrzeja. Basia rozmawia z policjantem Robertem o problemach Jarka. Zapewnia później nastolatka, że zawsze i w każdej sytuacji może liczyć na jej pomoc. Kasia mówi Robertowi o swoich problemach z mafią. Funkcjonariusz obiecuje dziewczynie, że będzie ją ochraniał.

   882
   Marta i Andrzej biorą ślub. Na uroczystości zjawiają się członkowie rodziny Mostowiaków i przyjaciele. Po ceremonii Agnieszka prosi pannę młodą o chwilę rozmowy. Mirka i Irek idą na kolację z nowym klientem "Gabro", Romanem Zajdlem. Kwiatkowska wbrew wspólnikowi chce zatrudnić w firmie Krzysztofa. Laura sugeruje Pawłowi, że powinien poszukać sobie ambitniejszego zajęcia. Proponuje, by postarał się o etat w dziale PR firmy farmaceutycznej, w której pracuje jej dobra znajoma.

   883
   Za namową Moniki Piotrek rozmawia z jednym z klientów kancelarii. Mężczyzna zrywa współpracę z firmą. Zduński obawia się, że ten błąd może go kosztować utratę pracy. Kinga jest zła na męża, że zachował się tak nieodpowiedzialnie. Janek chce poprosić Sylwię o rękę. Radzi się Pawła w tej sprawie. Michał zapowiada Marii, że nie będzie ratować swojego małżeństwa z Grażyną. Dorota zwierza się przyjaciółce, że nad morzem znalazła prawdziwą miłość. Jarek mówi Basi, że jego ojciec został zatrzymany przez policję. Ma nadzieję, że Marta wstawi się za nim przed sądem. Anna wraca wcześniej znad morza, towarzyszy jej tylko Natalka. Okazuje się, że siostry spotkały na wyjeździe Olka i bawiły się razem z nim. Po kłótni z ciotką Ula zapowiedziała, że wróci do Grabiny sama.

   884
   Zduńscy wciąż są skłóceni. Kinga i Joanna organizują spotkanie, by pogodzić braci. Jednak problemy Piotrka na tym się nie kończą. Za utratę klienta, Werner wyrzuca Zduńskiego z pracy. Paweł kontaktuje się z firmą farmaceutyczną, którą poleciła mu teściowa. Nie wie, że nową pracę załatwił mu Kozłowski. Kasia obiecuje Markowi, że wyjedzie z Grabiny, jeśli gangsterzy wpadną na jej trop. Nie chce, by zemsta mafii dosięgnęła także Mostowiaków. Ula i Natalka proszą Kasię o radę. Okazuje się, że Ula chce pojechać na kilka dni do Olka, do Warszawy.

   885
   Tadeusz udaje przed Irenką, że cierpi na sklerozę, by zniechęcić do siebie kobietę. O swoim podstępie mówi Lucjanowi. Kasia za zgodą Marka zatrzymuje się w warszawskim mieszkaniu Mostowiaków. Tomek próbuje ustalić, z kim kontaktowali się w więzieniu bandyci, którzy grozili dziewczynie. Redakcja zleca Kasi napisanie powieści miłosnej. Małgosia odkrywa, że Tomek zarezerwował weekendowy pobyt w spa dla dwóch osób. Jest pewna, że mąż wyjedzie tam z Agnieszką. Za namową Michała postanawia otwarcie porozmawiać z rywalką. Mirka umawia się z Zajdlem na kolację, by porozmawiać o interesach. W restauracji zjawia się Krzysztof. Artur mówi Glińskiej, że wycofał się z planów budowy nowego laboratorium. Bogucki informuje Rogowskich, że Grażyna sprzedała połowę swoich udziałów Permedowi.
  • Gość: S. Spoiler- Budzyn i Martusia, Werner IP: 83.230.66.* 12.01.12, 22:18
   Wszystko wskazuje na to, że Marta niedługo dowie się, że Andrzej (Krystian Wieczorek - przyp. aut.) ją zdradził. Kiedy do tego dojdzie?
   Dowie się, ale nie powiem kiedy, żeby nie psuć zabawy fanom serialu. Jak zwykle w takich sytuacjach, prawda wyjdzie na jaw przez przypadek. Lepiej uważać na zazdrosnych kolegów i koleżanki, bo są tykającą bombą zegarową.

   Werner...
   Tak. Nikt z rodziny nie powie Marcie, co wydarzyło się między Agnieszką (Magdalena Walach - przyp. aut.) i Andrzejem. Trochę im się nie dziwię, bo to szczególna sytuacja i trudno powiedzieć, jak powinni zareagować. Zdrada jest - zdaje się - dosyć powszechnym zjawiskiem wśród ludzi, ale tutaj mamy do czynienia z - jak to określił sam Budzyński - jednorazowym „potknięciem”, które miało bardzo poważne konsekwencje. Doprowadziło do tego, że pojawiło się dziecko, które nie przeżyło. Zdarzyło się, ale nie było kontynuacji, Budzyński nie prowadził podwójnego życia.

   Jak zareaguje Marta, gdy dowie się o zdradzie?
   Ludziom, którzy doświadczają zdrady, bardzo trudno podejść do tego rzeczowo i racjonalnie, rozebrać sytuację na czynniki pierwsze. Musi minąć trochę czasu. Tak będzie także w przypadku Marty. Na pewien czas odsunie od siebie wszystkich. Dostanie się trochę rodzinie, która jej nie powiedziała o zdradzie, zerwie kontakt z Agnieszką i w dużym stopniu z Budzyńskim. Nie będzie chciała go widzieć, karze mu się wyprowadzić. Gdy Andrzej powie, że chce być dalej ojcem dla Ani (Julia Paćko - przyp. aut.), pozwoli żeby spotykał się z dzieckiem. Ale bez jej udziału, bo to dla niej zbyt bolesne.

   Rozstaną się definitywnie?
   Zostawią uchyloną furtkę, ale jak to się potoczy dalej, nie wiem. Marta spróbuje wziąć swoisty odwet, zaskakujący i niedojrzały jak na swoje doświadczenie życiowe. No, ale ludzie w chwilach wzburzenia bywają często nieprzewidywalni. W jej życiu pojawi się inny mężczyzna. To będzie nowy bohater w serialu. Poznają się podczas konferencji połączonej z wyjazdem integracyjnym.

   I jeszcze o Wernerze
   Wielka tajemnica Wernera
   Wkrótce na jaw wyjdzie wielka tajemnica mecenasa Adama Wernera (Jacek Kopczyński), który rzekomo na zabój kocha się w prokurator Agnieszce Olszewskiej (Magdalena Walach). Stanie się to za sprawą prostytutki Elki (Joanna Majstrak). Kobieta rozpozna go na zdjęciu u Zduńskich. - Ja go znam! - ucieszy się prostytutka. - To stały klient naszej agencji towarzyskiej! Elka poradzi Piotrkowi (Marcin Mroczek), by szantażował prawnika... Zduński odrzuci ten szalony pomysł.