Dodaj do ulubionych

Klan - omówienia odcinków 2012/2013

20.08.12, 16:32
"Klan" startuje w poniedziałek 3 września 2012. W tym sezonie będą emitowane tylko cztery odcinki tygodniowo, od poniedziałku do czwartku o 17:45. Powtórki w dniu następnym o 14:00.
Obserwuj wątek
  • michal_82 Odcinki 2312-2315 20.08.12, 16:33
   odc. 2312 - PONIEDZIAŁEK 03.09.2012

   Maciek i Martyna w towarzystwie swoich matek udają się do Urzędu Stanu Cywilnego, aby złożyć odpowiednie dokumenty. Na miejscu urzędnik informuje ich, że nie może zgodzić się na ślub osób niepełnosprawnych i musi przekazać sprawę do sądu rodzinnego. Grażyna umawia się z prawniczką. Od czasu narodzin Stefanka Michał jest bardzo zmęczony. Wytrwale pomaga jednak Zycie w opiece nad dzieckiem. Bożenka przygotowuje się do wyjazdu na obóz integracyjny przed rozpoczęciem studiów na AWF-ie. Jerzy i Elżbieta próbują przekonać Kamilę, aby próbowała dostać się na studia. Dziewczyna woli jednak iść do pracy. Wkrótce dowiaduje się od Błażeja, że dostał on propozycję dalszej nauki w Szkocji i niedługo musi tam wyjechać. Krystyna i Paweł zauważają, że ich syn bardzo wydoroślał na obozie sportowym.

   ***

   odc. 2313 - WTOREK 04.09.2012

   Kamila jest zła na Błażeja i nie chce z nim rozmawiać. Zrozpaczony chłopak prosi Jerzego, aby pomówił ze swoją młodszą siostrą. Grażyna z Maćkiem, Martyną i jej matką odwiedzają prawniczkę. Specjalistka od prawa rodzinnego uprzedza ich, że przed ślubem trzeba będzie zdobyć opinię biegłego, psychologa. Michał po powrocie z pracy zastaje w domu teściów, którzy zajmują się Stefankiem. Dowiaduje się od nich, że jego żona poszła na spotkanie z koleżankami ze szpitala. Błażej rozmawia z Tadeuszem o swoich planach na wyjazd. Zdradza, że bardzo boi się reakcji Surmaczowej. Rozżalony Maciek odwiedza Norberta, który przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej. Pyta go, czy on też ma problemy z wzięciem ślubu z ukochaną osobą.

   ***

   odc. 2314 - ŚRODA 05.09.2012

   Zyta opowiada matce o wczorajszym spotkaniu z koleżankami i pomyśle na biznes, który omawiały. Młode matki chcą prowadzić szkołę języka migowego dla niemowlaków. Koziełło informuje żonę o planach Błażeja. Surmaczowa jest wstrząśnięta i nie może sobie wyobrazić tak długiej rozłąki z wychowankiem. Michał odwiedza rodziców na Sadybie i żali się im, że nikt nie ma czasu dla niego gotować w domu, bo wszyscy zajmują się Stefankiem. Elżbieta zaczyna obawiać się, że rodzice Zyty będą utrudniali jej synowi kontakt z dzieckiem. Zdesperowany Błażej przychodzi pod dom Kamili i zaczynać śpiewać i grać na gitarze. Krystyna oznajmia Pawłowi, że dyrektor instytutu trafił do szpitala, a na czas jego nieobecności ona przejmie jego obowiązki.

   ***

   odc. 2315 - CZWARTEK 06.09.2012

   Krystyna bardzo poważnie podchodzi do swoich nowych obowiązków. Paweł proponuje jej, aby poprosiła o pomoc profesora Deptułę. Miłosz odbiera telefon od zdenerwowanej matki, która informuje go, że jego ojciec zaginął. Okazuje się, że małżeństwo przyjechało na kongres drobiarzy, a Bolek poszedł na jeden z bankietów i nie wrócił. Tymczasem mężczyzna budzi się w pokoju hotelowym kolegi. Za jego namową postanawia jednak jeszcze nie wracać do Heni. Błażej spotyka się z Kamilą w parku. Pociesza ją i tłumaczy, że będzie często ją odwiedzał. Po powrocie do domu chłopak zastaje zapłakaną Surmaczową, która obawia się, że straci wychowanka na zawsze. Henia odwiedza Lubiczów i zdradza im, że szuka Bolka. Przyznaje, że mężczyzna ma pewien problem z alkoholem i powinien go jednak unikać.
   • shatmach Re: Odcinki 2312-2315 20.08.12, 21:10
    Znowu Maciuś i ślub z Martynką. To się pośmiejemy... Myślałem, ze odpuszczą.
    • klan3 Re: Odcinki 2312-2315 20.08.12, 22:12
     No może wreszcie Krycha awansuje!! :)
   • kochamcie Re: Odcinki 2312-2315 21.08.12, 08:45
    Scenarzysci naczytali sie naszych postow i poszli po rozum do glowy - ciekawe, czy wczesniej wiedzieli, ze osoby niepelnosprawne umyslowo nie moga tak po prostu wziac slubu... :)
  • ohmydarling Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 22.08.12, 17:49
   Mam nadzieję, że do tego ślubu Maćka i Martynki nie dojdzie....
   A swoją drogą, Bożenka mocno zgrubła przez te 2 miesiące:))
   aleseriale.pl/gid,10350,img,322562,page,2,fototemat.html
   • shatmach Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 22.08.12, 22:34
    Info z fanpage'a Klanu:

    W związku z Waszymi licznymi pytaniami o liczbę emisji "Klanu" w nowym sezonie, informujemy, że w dwóch pierwszych tygodniach września Lubiczowie będą obecni na antenie TVP 1 pięć razy w tygodniu. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.50:)
  • michal_82 Odcinki 2316-2319 24.08.12, 15:42
   odc. 2316 - PIĄTEK 07.09.2012

   Zmartwiona Henia wciąż nie może nigdzie znaleźć męża. Obawia się, że Bolek ją zdradził i wyjechał z jakąś inną kobietą. Elżbieta przypomina Jerzemu, że ciocia Stasia niedługo obchodzi osiemdziesiąte urodziny. Chojniccy postanawiają wyprawić jej huczne przyjęcie-niespodziankę na Sadybie. Błażej opowiada Kamili, że zastosował wobec Surmaczowej podstęp i udał przed nią, że rezygnuje z wyjazdu. Wkrótce okazuje się, że jego plan się powiódł i dręczona wyrzutami sumienia kobieta zgodziła się na jego pobyt w Szkocji. Feliks w restauracji na stanowisku intendenta, jednak stale myśli o innym zajęciu. Podczas rozmowy z Rutką wpada na pomysł na swoją dalszą karierę, tym razem chce zostać agentem sportowym i zajmować się transferami zawodników. Do załamanej Heni dzwoni Bolek. Zdradza jej, że jest w jakimś pokoju hotelowym w Berlinie, ale zupełnie nie pamięta jak się tam znalazł.

   ***

   odc. 2317 - PONIEDZIAŁEK 10.09.2012

   Po weekendzie spędzonym w Warszawie Bolek pakuje się do domu. Obawia się powrotu na wieś, gdzie czeka na niego zdenerwowana żona. Przed wyjazdem dowiaduje się od Oskara o wydarzeniach z ostatniego piątku. Okazuje się, że sam chciał jechać do Berlina, aby rozwinąć biznesowe skrzydła. Kazuń zaczyna podejrzewać, że w pijackim amoku podjął jakieś nieodpowiedzialne decyzje. Surmaczowa obiecuje Błażejowi, że zaopiekuje się jego przyrodnim rodzeństwem. Wkrótce jednak odkrywa, że dzieci od początku roku nie pojawiły się jeszcze w szkole. Ola zwalnia się wcześniej z pracy, aby wspierać Norberta podczas obrony pracy magisterskiej. Na uczelni jednak nikogo nie zastaje. Zaniepokojona wraca do domu, gdzie czeka już na nią szczęśliwy ukochany. Grażyna wypytuje Kasię o nową szkołę, nauczycieli i znajomych. Dziewczynka bardzo niechętnie opowiada jej o swoich pierwszych dniach w nowym miejscu.

   ***

   odc. 2318 - WTOREK 11.09.2012

   Surmaczowa nie wierzy w wyjaśnienia Marylki i Mateusza dotyczące pochodzenia starego zestawu komputerowego, który znalazł się w ich domu. Postanawia spotkać się z mężczyzną, któremu dzieci rzekomo pomagają w sprzątaniu remontowanego domu. Pan Tomek uspokaja ją i tłumaczy, że uczniowie już jutro wrócą do szkoły, a on sam jest dawnym znajomym Błażeja. Bolek próbuje znaleźć prezent dla żony, bo nie wierzy, że nowy kontrakt na dostawy drobiu do Niemczech mu wystarczy. Skruszony zjawia się w domu Lubiczów, gdzie czeka na niego Henia. Kobieta daje mu ostatnią szansę i informuje, że jego biblioteczka z ukrytym alkoholem już nie istnieje. Zyta prosi Michała, aby po pracy od razy wrócił do domu, bo ona umówiła się na spotkanie biznesowe z koleżankami ze szpitala. Pawełek pertraktuje z ojcem w sprawie demonstracji rzutów judo. Ich rozmowę przerywa Miłosz, który przyszedł, aby pożyczyć świerszcze chłopca. Wieczorem oddaje je i wyjawia, że dzięki nim dostał pracę u znanego reżysera.

   ***

   odc. 2319 - ŚRODA 12.09.2012

   Miłosz opowiada Pawłowi i Krystynie o okolicznościach swojego angażu na stanowisku asystenta reżysera. Surmaczowa odwozi rodzeństwo Błażeja do szkoły i informuje dyrektora, że od teraz ona będzie doglądała dzieci. Czesia denerwuje się na Darka, który od rozpoczęcia pracy w nowej firmie nie przyniósł jeszcze do domu ani jednej wypłaty. Mężczyzna idzie na rozmowę z szefową. Karolina tłumaczy mu, że dochody firmy pozwalają jedynie na bieżące opłaty, a żaden bank nie chce jej udzielić kredytu. Proponuje, aby Darek wziął dla niej pożyczkę, a ona wtedy wypłaci mu zaległą pensję. Kurzawski opowiada o wszystkim Czesi, która jest oburzona. Ola namawia Norberta na wizytę u jej rodziców. Chłopak bez entuzjazmu zgadza się. Grażyna wspomina Kasi, że Miłosz będzie pracował na planie teledysku jej idola, Korbasa. Dziewczynka jest zachwycona i liczy na zdobycie autografu gwiazdy.
   • mmk9 Re: Odcinki 2316-2319 24.08.12, 20:38
    nowy kontrakt na dostawy drobiu do Niemczech

    Do Niemiec, psiamać. W NiemCZECH zawarł kontrakt na dostawy do NieMIEC.
   • mmk9 Re: Odcinki 2316-2319 24.08.12, 20:49
    nowy kontrakt na dostawy drobiu do Niemczech

    Taa, do NiemCZECH, d o WłoSZECH. Poszłem. Bez most przez kapelusza, ale bynajmniej była ładna pogoda. Podobno są jacyś bezrobotni poloniści.
    • havana06 Re: Odcinki 2316-2319 24.08.12, 21:26
     mmk9 przesadziłaś z tą poprawnością językową wg. Ciebie !
     Jeżeli chodzi o ten słynny "Klan", to mam nadzieję, że przestanie nas nudzić może w przyszłym sezonie.
    • panna_beata Re: Odcinki 2316-2319 24.08.12, 22:09
     mmk9 napisała:

     > nowy kontrakt na dostawy drobiu do Niemczech
     >
     > Taa, do NiemCZECH, d o WłoSZECH. Poszłem. Bez most przez kapelusza, ale bynajmn
     > iej była ładna pogoda. Podobno są jacyś bezrobotni poloniści.

     Są. Na przykład ja. Tylko nikt mnie nie chce zatrudnić. Zresztą kto teraz zwraca uwagę na poprawność językową, poza nielicznymi wyjątkami? Ale już serio, to gdyby ktoś potrzebował redaktora językowego, to ja bardzo chętnie. ;p
     • petshopgirl Re: Odcinki 2316-2319 24.08.12, 23:27
      uuu, polonistka i zdanie od "ale";)

      Niemal zapomniałam o "Klanie" i streszczenia średnio mnie do niego przekonują, a dobre bywały z niego herbatniki
      • panna_beata Re: Odcinki 2316-2319 25.08.12, 07:33
       petshopgirl napisała:

       > uuu, polonistka i zdanie od "ale";)

       To nie wiesz, że tak można? ;)

       • ami_lii Re: Odcinki 2316-2319 25.08.12, 13:53
        Czesia denerwuje się na Darka, który od rozpoczęcia pracy w nowej firmie nie przyniósł jeszcze do domu ani jednej wypłaty. Mężczyzna idzie na rozmowę z szefową. Karolina tłumaczy mu, że dochody firmy pozwalają jedynie na bieżące opłaty, a żaden bank nie chce jej udzielić kredytu. Proponuje, aby Darek wziął dla niej pożyczkę, a ona wtedy wypłaci mu zaległą pensję.

        Czuję hit :D Darek weźmie pożyczkę dla szefowej, szefowa się zapewne nagle i niespodziewanie ulotni a biedny Dareczek zostanie z kredytem :D
        • santana2000 Re: Odcinki 2316-2319 25.08.12, 19:40
         ten Dareczek od początku był kompletną porażką życiową
         • eo_wina Re: Odcinki 2316-2319 28.08.12, 16:02
          O ile mnie pamiec nie myli, to ta Karolinka juz raz w bambuko Dariusza zrobila - w tej firmie od serow irlandzkich, zdaje sie :-)
          A teraz mial bidulek taka kasiore czesac, od Moni z Rosso zwial, a tu zonk!
          No i zupelne rozczarowanie, bo myslalam, ze Olka jednak rozstanie sie z Norbertem, a tu coz...
          Juz nie wspomne o kolejnym walkowaniu slubu M&M :-/ Czemuz, ach czemuz wuj Stefan nie poinformowal Grazy, ze slub niepelnosprawych ludzi to nie tak hop-siup?
   • z_plus_z Re: Odcinki 2316-2319 17.09.12, 17:30
    > Proponuje, aby Darek wziął dla niej pożyczkę, a ona wtedy
    > wypłaci mu zaległą pensję.

    To chyba bzdura dekady! Po pierwsze, nikt normalny nie wziąłby kredytu "na pracodawcę". Po drugie, to chyba nie do końca legalne (piramidka?) - "wpłać nam 2000 zł a my ci może wypłacimy jakiś grosz kiedyś, jak sprzedasz towar" itp.
    • z_plus_z Re: Odcinki 2316-2319 17.09.12, 17:39
     Mało tego, "wzięcie kredytu na własne wynagrodzenie i wynagrodzenie pracodawcy" (wtf?) to poplątanie, ale skoro Daro ma zdolność kredytową, to niech sobie po prostu weźmie "kredyt konsumencki", i będzie miał 100% kasy. I najwyżej część pożyczy "pracodawcy". ;D

     Wg mnie scenarzyści - pewnie jakieś stare pierdziuszki oderwane od normalności - nie wiedzą po prostu co właściwie wymyślili. To jakiś kosmos już.
  • michal_82 Odcinki 2320-2321 27.08.12, 15:34
   odc. 2320 - CZWARTEK 13.09.2012

   Czesia nie zamierza brać kredytu dla Karoliny. Gdyby miała starać się o pożyczkę, to wyłącznie na potrzeby przedszkola. Karolina próbuje przekonać Darka, że nie musi pytać o zgodę żony, bo dom należy do Ani, zaś on jako ojciec zarządza jej majątkiem. Kasia mówi matce, że zależy jej na jak najlepszej pozycji wśród kolegów w nowej szkole, zaś autograf od idola - Korbasa byłby świetną przepustką do wejścia w grono elity gimnazjalnej. Jednak Grażyna definitywnie zabrania Kasi iść na plan teledysku do Miłosza. Krystyna udaje się do szpitala, aby zadać dyrektorowi instytutu kilka pytań na temat problemów, z którymi jej samej trudno sobie poradzić. Okazuje się, że dyrektor nie może jej pomóc, bo po udarze ma problemy z mówieniem a ponadto nie wolno go denerwować. Po rozmowie z Agnieszką do Grażyny dociera, że musi zmienić swoje postępowanie w stosunku do zbuntowanej córki. Zgadza się, żeby Kasia pojechała po autograf Korbasa. Krystyna opowiada Pawłowi o braku możliwości rozmowy z dyrektorem. Nieoczekiwanie pojawia się zdenerwowany Deptuła, który przejrzał korespondencję dyrektora. Wynika z niej, iż ich instytut ma być restrukturyzowany.

   ***

   odc. 2321 - PIĄTEK 14.09.2012

   Krystyna obawia się, że restrukturyzacja, przeprowadzana z powodu cięcia wydatków na naukę, pociągnie za sobą likwidację jej placówki. Alicja, która podziela te obawy, namawia ją do czynnego protestu i zapewnia o poparciu studentów. Kasia z dumą prezentuje koleżankom fotografię Korbasa z autografem, ale jedna z koleżanek kwestionuje prawdziwość podpisu. Kasia ponownie jedzie na plan teledysku i prosi Miłosza, żeby zrobił jej zdjęcie z Korbasem. Gdy czekają na gwiazdora, na hali zjawia się zdenerwowana Grażyna i zabiera córkę na Sadybę. Monika dostaje mailem podziękowania od kolejnego zadowolonego klienta Rosso. Okazuje się, że zmiana szefa kuchni na Halszkę wyszła restauracji na dobre. Gabriela chwali Halszkę w imieniu swoim i Moniki. Niespodziewanie dzwoni Adam - były kucharz, który właśnie wrócił ze Szkocji i teraz szuka pracy. Cukiernik przywozi na Sadybę tort urodzinowy dla cioci Stasi. Wręcza jej też zaproszenie na spotkanie od swojego ojca - również repatrianta z Kazachstanu. Jerzy przywozi ciocię Stasię z panem Jeremiaszem. Cała rodzina śpiewa jej sto lat i składa życzenia urodzinowe.
   • klan3 Re: Odcinki 2320-2321 30.08.12, 11:07
    Fajnie, że już od 3 września nowe odcinki! :) Jakoś tak bez klanu jest nudno. To już taki "chleb powszedni". Widziałam, że p. Kotulanka i p. Stockinger zapraszają na nowy sezon w jedynce! Bardzo lubię tę parę. :)
  • michal_82 Odcinki 2322-2325 01.09.12, 14:14
   odc. 2322 - PONIEDZIAŁEK 20.09.2012

   Stasia z Jeremiaszem próbują uruchomić zmywarkę, którą dostali w prezencie z okazji jubileuszu urodzin. Niestety ich wysiłki nie przynoszą żadnych efektów. Z pomocą przybywa Jasiek, który ustawia właściwy program. W Rosso pojawia się dawny kucharz, który właśnie powrócił do kraju. Ma nadzieją na powrót do pracy. Monika, zadowolona z dotychczasowej pracy Halszki, nie zamierza się z nią rozstawać. Proponuje Adamowi zatrudnienie na pół etatu przy obsłudze cateringu dla firm. Kasia ma pretensje do matki, że uniemożliwiła jej zdobycie autografu Karbasa. Twierdzi, że przez Grażynę straciła autorytet w oczach koleżanek. Na uczelni planowana jest akcja protestacyjna przeciwko likwidacji Instytutu.

   ***

   odc. 2323 - WTOREK 21.09.2012

   Krystyna, która tymczasowo pełni obowiązki dyrektora, zastanawia się jakie stanowisko powinna zająć w obliczu zbliżającej się akcji protestacyjnej. Ostatecznie próbuje przekonać koleżanki i kolegów do zaniechania wszelkich działań. Zwolenniczka protestu Alicja jest zawiedziona postawą przyjaciółki. Czesia zwierza się Kazi ze swoich problemów małżeńskich. Podejrzewa, że Darek ponownie wplątał się w romans z Karoliną. Tymczasem Darek decyduje się załatwić w banku kredyt dla Karoliny.

   ***

   odc. 2324 - ŚRODA 22.09.2012

   Czesia, którą niepokoi zachowanie męża, staje się w stosunku do niego coraz bardziej podejrzliwa. Tymczasem Karolina wywiera na Darku coraz większą presję, ciągle wypytując na jakim etapie znajduje się sprawa załatwienia kredytu. Kiedy mężczyźnie do sfinalizowania transakcji pozostaje tylko podpis żony, Darek ponownie stara się przekonać Czesię, aby wyraziła swoją zgodę. Feliks razem z Moniką towarzyszą Halszce podczas zeznań w sądzie. Halszka obawia się, że po złożeniu zeznań Monika nie będzie jej już potrzebować, co może skończyć się jej zwolnieniem z Rosso. Zyta wspólnie z koleżankami rejestrują firmę Akademia Niemowlaka.

   ***

   odc. 2325 - CZWARTEK 23.09.2012

   Paweł usiłuje dowiedzieć się czegoś na temat inwestycji, która ma powstać w pobliżu Elmedu. Niestety nie udaje mu się zdobyć żadnych informacji. Michał nie akceptuje działalności żony w Akademii Niemowlaka. Jego zdaniem Zyta cały swój czas powinna poświęcić małemu Stefankowi. Czesia udaje się wraz z Darkiem do banku w celu złożenia swojego podpisu na umowie kredytowej. Przypadkowo spotykają Karolinę, która dziękuje jej, że zgodziła się pomóc. W Instytucie Krystyny sprawy komplikują się coraz bardziej. Surmaczowa spotyka się ze swoim nowym agentem ubezpieczeniowym, którym okazuje się Jacek Borecki.
   • pawel-strzalka Re: Odcinki 2322-2325 01.09.12, 14:36
    >Surmaczowa spotyka się ze swoim nowym agentem ubezpieczeniowym, którym okazuje się Jacek Borecki.

    I tak właśnie rozpoczyna się kolejny romans Jacka Boreckiego :)
   • chlopekzpolany17 Re: Odcinki 2322-2325 01.09.12, 20:45
    Stasia z Jeremiaszem próbują uruchomić zmywarkę, którą dostali w prezencie z okazji jubileuszu urodzin. Niestety ich wysiłki nie przynoszą żadnych efektów

    Produkt plejsment znowu?
  • ami_lii Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 01.09.12, 14:59
   Tymczasem Darek decyduje się załatwić w banku kredyt dla Karoliny.

   Wiedziałam! Ten Darek to jest jednak totalny idiota. Karolinka z pieniędzmi zwieje, firma upadnie a Dareczek zostanie bez pracy za to z pokaźnym kredytem.

   Surmaczowa spotyka się ze swoim nowym agentem ubezpieczeniowym, którym okazuje się Jacek Borecki.

   Właściwie, dlaczego mnie to zdziwiło? Warszawa to taka malutka mieścina, mają jednego lekarza, jednego psychologa, jednego prawnika i jak widać, jednego eksperta od banków i ubezpieczeń...

   • aga_ata Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 01.09.12, 19:53
    ami_lii napisała:

    > Tymczasem Darek decyduje się załatwić w banku kredyt dla Karoliny.
    >
    > Wiedziałam! Ten Darek to jest jednak totalny idiota. Karolinka z pieniędzmi zwi
    > eje, firma upadnie a Dareczek zostanie bez pracy za to z pokaźnym kredytem.

    No nie! A ja tej Karolinie nawet uwierzyłam :d
   • maitresse.d.un.francais Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 13.09.12, 17:37
    Warszawa to taka malutka mieścina, mają jednego lekarza, jednego psychologa, jednego prawnika i jak widać, jednego eksperta od banków i ubezpieczeń...

    No i już wiemy, dlaczego wyżej wymienieni bezustannie wpadają na siebie na ulicy. ;-)
  • michal_82 Odcinki 2326-2328 08.09.12, 12:41
   odc. 2326 - PONIEDZIAŁEK 24.09.2012

   Krystyna zastanawia się, czy stanąć po stronie dyrektora instytutu, czy pracowników. Postanawia porozmawiać z kolegami i przekonać ich, że reorganizacja może okazać się dla nich korzystna. Zyta angażuje się w swój nowy projekt, Akademię Niemowlaka. W tym czasie Stefankiem zajmuje się jej matka. Synowie Michała przychodzą poznać nowego braciszka. Bożenka wraca z obozu studenckiego. Miłosz, który na nią czeka, widzi, że dziewczynę adoruje przystojny kolega.

   ***

   odc. 2327 - WTOREK 25.09.2012

   Grażynka jest zaintrygowana wisiorkiem, który Bożenka przywiozła z obozu integracyjnego. Dziewczyna wyjaśnia, że to symbol czystości, którą chce zachować do ślubu. Miłosz nie jest zachwycony jej decyzją. Kamilę cieszy zaangażowanie Jerzego w jej sprawy. Brat chce jej towarzyszyć w sprawdzaniu, czy dostała się na studia. Zyta odbiera telefon od wspólniczek. Musi obejrzeć kilka lokali na ich Akademię Niemowlaka. Kiedy kobieta wraca do domu, zastaje śpiącego na kanapie Stefanka i Michała. Wybudzonego ze snu męża informuje, że jutro będzie musiał zostać w domu i zająć się dzieckiem.

   ***

   odc. 2328 - ŚRODA 26.09.2012

   Jerzy złości się na Zytę i szuka kogoś, kto zastąpi Michała w pracy. Tymczasem pozostawiony sam z dzieckiem mężczyzna prosi o pomoc Elżbietę. Antek znajduje w telefonie Renaty kilka niepokojących SMS-ów. Zaczyna podejrzewać ją o romans. Kamila wraca z inauguracji roku akademickiego. Miłosz wypytują ją o powody ślubowania czystości do ślubu przez Bożenkę. Martwi się, że dziewczyna go nie kocha. Deptuła wręcza Krystynie pismo komitetu obrony Instytutu Neofilologii Słowiańskiej z informacją o rychłym rozpoczęciu protestu. Grażyna z Maćkiem i Martyna z mamą konsultują się z biegłym psychologiem.
   • karolina.delila Re: Odcinki 2326-2328 09.09.12, 12:40
    Symbol czystości az do slubu:))) scenarzysci chyba sobie jaja robią, za chwilę Bożenka zacznie słuchać radia maryja, wstąpi do Solidarnych 2010 a jej najlepszą przyjaciółką zostanie rezyser Ewa Stankiewicz;))))))))
    • panna_beata Re: Odcinki 2326-2328 09.09.12, 13:21
     karolina.delila napisała:

     > Symbol czystości az do slubu:))) scenarzysci chyba sobie jaja robią, za chwilę
     > Bożenka zacznie słuchać radia maryja, wstąpi do Solidarnych 2010 a jej najlepsz
     > ą przyjaciółką zostanie rezyser Ewa Stankiewicz;))))))))

     To nic nowego w serialach. W Beverly Hills też była Donna Martin, która miała zachować cnotę aż do nocy poślubnej. Bez formalnych znaczków, ale jednak. I pamiętacie, jak to się skończyło... Aczkolwiek Bożence takiej kariery nie życzę... ;)
     • maitresse.d.un.francais Re: Odcinki 2326-2328 13.09.12, 17:39
      "Klon" coś niedoinformowany. Symbolem takowego przyrzeczenia jest pierścień, a nie żadne wisiorki.
    • mmk9 Re: Odcinki 2326-2328 09.09.12, 13:41
     arolina.delila napisała:

     > Symbol czystości az do slubu:))) scenarzysci chyba sobie jaja robią, za chwilę
     > Bożenka zacznie słuchać radia maryja, wstąpi do Solidarnych 2010 a jej najlepsz
     > ą przyjaciółką zostanie rezyser Ewa Stankiewicz;))))))))

     No to co ? Ani z prawem to sprzeczne, ani z realizmem.
   • sadosia75 Re: Odcinki 2326-2328 13.09.12, 15:17
    Oho coś czuję, że Miłoszek zażąda od Bożenki "dowodu miłości"
  • pawel-strzalka Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 12.09.12, 10:30
   Nie wiem czy też zauważyliście, ale Pawełek junior coraz bardziej z wyglądu i sposobu mówienia zaczyna przypominać Danusię od Vujkovicia :)
   • wioskowy_glupek Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 14.09.12, 12:36
    "Michał odwiedza rodziców na Sadybie i żali się im, że nikt nie ma czasu dla niego gotować w domu, bo wszyscy zajmują się Stefankiem."

    To są jakieś jaja ? Ile ten człowiek ma lat... Klan to już jakiś totalny odlot umysłowy jest...
  • michal_82 Odcinki 2329-2333 17.09.12, 20:08
   odc. 2329 - CZWARTEK 27.09.2012

   Na Sadybie zjawia się Małgorzata. Znalazła maile Eugeniusza do Renaty i obawia się, że mają oni romans. Grażyna dowiaduje się o kłopotach Kasi w szkole. Prześladuje ją kilka koleżanek w klasie. Dziewczyna prosi, by nie mówić o tym nauczycielom. Na uczelni Kamila spotyka koleżankę z liceum oraz jej brata. Po zajęciach we troje idą do kina. Po kolejnym dniu opieki nad Stefankiem Elżbieta dochodzi do wniosku, że Zyta za wcześnie chce wrócić do życia zawodowego. Uważa, że nikt nie zastąpi dziecku matki. Norbert dzieli się z Olą dobrymi wieściami. Zaproponowano mu posadę asystenta profesora.

   ***

   odc. 2330 - PONIEDZIAŁEK 01.10.2012

   Jerzy opowiada Antkowi o wczorajszej wizycie Małgorzaty i jego podejrzeniach na temat nowej znajomości Eugeniusza. Współpracownik prosi Chojnickiego o namiary kobiety. Norbert jest zachwycony w związku z propozycją pracy u profesora Jaremy. Ola przekonuje go, aby jednak jeszcze nie zwalniał się z sądu. Bolek pod pretekstem ustalania menu na bankiet przychodzi do Rosso. Tam umawia się z Halszką. Na Sadybę dzwoni cukiernik, którego ojciec spędził dzieciństwo w Kazachstanie i teraz chciałby porozmawiać o dawnych czasach ze Stasią. Kobieta spędza długie popołudnie na rozmowie z panem Wiesławem. W domu czeka na nią zdenerwowany Jeremiasz. Małgorzata proponuje Antkowi, aby spróbowali wzbudzić zazdrość u swoich partnerów.

   ***

   odc. 2331 - WTOREK 02.10.2012

   Jeremiasz wypomina żonie, że wczorajsze popołudnie spędziła z obcym mężczyzną i zupełnie zapomniała o mszy za panią Malinę. Stasia chce zerwać znajomość z panem Wiesławem, aby nie prowokować kolejnych kłótni. Elżbieta zachęca ją jednak do asertywności. Pracownicy instytutu rozpoczynają protest w bufecie. Deptuła nie radzi sobie na konferencji prasowej, więc na pytania dziennikarzy postanawia odpowiedzieć Krystyna. Antek próbuje wywołać zazdrość u żony, ale jego starania nie przynoszą efektu. Stasia wyznaje panu Wiesławowi, że jej mężowi nie podobają się ich spotkania. Mężczyzna proponuje więc, aby następnym razem zabrała ze sobą Jeremiasza. Maciek i Martyna czekają na decyzję sądu w sprawie zawarcia związku małżeńskiego.

   ***

   odc. 2332 - ŚRODA 03.10.2012

   Sąd nie wydaje pozwolenia na zawarcie związku małżeńskiego przez Maćka i Martynę. Swoją decyzję uzasadnia tym, że para jest niesamodzielna. Chłopak postanawia udowodnić, że potrafi poradzić sobie sam w domu. Pod nieobecność rodziny stara się ugotować obiad. Jeremiasz wciąż jest obrażony na żonę. Elżbieta radzi Stasi, aby zaprosiła pana Wiesława na Sadybę. Naukę w szkole Kasi zaczyna jej dawna przyjaciółka z podstawówki, Basia. Nieznajomą szybko zaczyna interesować się klasowy gang Jolki. Krystyna dowiaduje się na spotkaniu z rektorem, że wcielenie instytutu do większej jednostki jest koniecznością ze względów ekonomicznych. Agnieszka odwiedza rodziców, aby przekazać im informacje o deweloperze, którzy będzie odpowiadał za inwestycje obok Elmedu. Okazuje się, że Krystyna zna architekta projektu.

   ***

   odc. 2333 - CZWARTEK 04.10.2012

   Paweł odwiedza przyjaciela Gabrieli, Romana, który zajmuje się projektem. Mężczyzna nie jest mu jednak w stanie udzielić żadnych informacji o inwestorze, bo kontaktuje się głównie z deweloperem, spółką "Plombud". Jeremiasz nie może darować żonie, że zaprosiła na Sadybę pana Wiesława. Grażyna szykuje się na pogadankę w przedszkolu Czesi o myciu rąk i rodzaju mydełek. Przy okazji zauważa kiepski nastrój kuzynki. Kobieta zdradza jej, że ma coraz większe wątpliwości wobec Darka, który chyba znowu wdał się w romans ze swoją szefową. Krystyna opowiada o spotkaniu z rektorem Alicji i Deptule. Tłumaczy im, że akcje protestacyjne nie mają sensu. Prosi też, aby pomogli jej podczas wizyty w siedzibie ośrodka międzyuczelnianego. Paweł idzie do biura "Plombudu", gdzie udaje zwykłego klienta. Dowiaduje sie, że budowa obok kliniki potrwa dwa lata.
   • aga_ata Re: Odcinki 2329-2333 17.09.12, 20:37
    >Grażyna szykuje się na pogadankę w przedszkolu Czesi o myciu rąk i rodzaju mydełek.

    :-D cudo!
    • eo_wina Re: Odcinki 2329-2333 17.09.12, 20:39
     Rodzaju mydelek???? To sa jakies jaja.
     Maciek gotujacy obiad - czuje nosem jakis pozar.
     • krzysiekm20 Re: Odcinki 2329-2333 17.09.12, 21:36
      "Grażyna szykuje się na pogadankę w przedszkolu Czesi o myciu rąk i rodzaju mydełek".

      Ale się uśmiałem :D Ja rozumiem, że TVP chce być misyjna, ale scenarzyści chyba są niepoważni. I pewnie będą o tym gadać o tym z pół odcinka. Szkoda że Ryśka nie ma, ten to mógłby wykład na ten temat poprowadzić. Pewnie się w grobie przewraca. Kto to wymyśla?
      • maitresse.d.un.francais A jakie są rodzaje mydełek? 18.09.12, 17:30
       Bo o ile mi wiadomo, mydła (dlaczego mydełka) możemy podzielić na:

       - tanie i drogie,
       - biodegradowalne i te, które takie nie są,
       - glicerynowe i perfumowane.

       No i jeszcze na mydła w kostce i w płynie.

       Ale żeby pogadankę o tym robić? Product placement się szykuje?
     • pawel-strzalka Re: Odcinki 2329-2333 17.09.12, 21:57
      Jeszcze się zdziwisz jak zostanie szefem kuchni w Rosso :>
   • z_plus_z Re: Odcinki 2329-2333 17.09.12, 21:35
    > Grażyna szykuje się na pogadankę w przedszkolu Czesi o myciu rąk i rodzaju mydełek.

    Ja pie@#%ę.
    Oni są chorzy.
    • ami_lii Re: Odcinki 2329-2333 17.09.12, 21:58
     Ja tu czuję nosem product placement :D Np. Grażynka będzie tłumaczyć czemu pewne bezdotykowe mydełko antybakteryjne jest lepsze od normalnego mydełka :D:D Nawet będzie można poopowiadać ile to bakterii jest na pompce od dozownika i dlaczego mydełko bez pompki jest cudem techniki :DDD Ewentualnie, czym się różni szare mydełko od zapachowego a antybakteryjne od leczniczego :D


     • mmk9 Re: Odcinki 2329-2333 18.09.12, 08:24
      Cóż, prawdziwa opera mydlana, hihi
     • kanna Re: Odcinki 2329-2333 18.09.12, 09:35
      O to to :)

      na pewno będzie o tym rewelacyjnym mydełku w pompce, co się go nie dotyka, żeby bakterie nie przelazły.
      +prezentacja produktu. Stawiam na jakieś 3 minuty pogadanki/prezentacji + kolejne kilka minut wątpliwości Grażynki i jej rozmów z rodziną na temat produktu.

      "Ale czy to na pewno bezpieczne jest? nie wybuchnie?"
      "Ale co będzie, jak się dozownik zatka.. no nie wiem.. "
     • maitresse.d.un.francais a potem antybakteryjne dzieci 18.09.12, 17:35
      wyrosną na alergików, co da asumpt do pogadanki Grażynki o alergiach i następnego product placement :-P
  • michal_82 Odcinki 2334-2337 26.09.12, 17:16
   odc. 2334 - PONIEDZIAŁEK 08.10.2012

   Stanisława narzeka Elżbiecie na zachowanie męża, który podczas wczorajszej wizyty pana Wiesława był niezbyt rozmowny. Tymczasem nowy znajomy zaprasza ich do siebie w ramach rewanżu. Krystyna informuje Deptułę, że dyrektor międzyuczelnianego ośrodka językowego jest bardzo zainteresowany jego zatrudnieniem. Jola zaprasza Basię na piątkową imprezę. Uprzedza ją jednak, aby nie zabierała ze sobą Kaśki, która jest oszustką. Córka Grażyny opowiada przyjaciółce o całej sytuacji z Korbasem. Antek prosi Jerzego o pomoc. Chce, aby przekonał on jego żonę, że Małgorzata jest nim bardzo zainteresowana. Chojnicki idzie porozmawiać z Renatą, która od razu wyjaśnia, że domyśliła się intrygi męża i nie uwierzy w żaden jego romans. Przy okazji wyznaje Jerzemu, że Eugeniusz jest bardzo interesującym mężczyzną. Grażyna wpada na pomysł, aby Maciek z Martyną wzięli tylko ślub kościelny. Ksiądz Andrzej tłumaczy jej jednak, że nie będzie to możliwe bez zawiadomienia urzędu.

   ***

   odc. 2335 - WTOREK 09.10.2012

   Deptuła czeka z bukietem kwiatów na Krystynę. Chce podziękować jej za pomoc w znalezieniu pracy i przeprosić za swoje wcześniejsze zachowanie. Do Pawła przychodzi Furtecka, która pokazuje mu oficjalne zawiadomienie z urzędu o rozpoczęciu budowy nieopodal jej osiedla i Elmedu. Lubicz idzie do Romana, aby dowiedzieć, czy istnieje możliwość zmiany projektu budynku. Jeremiasz postanawia sprawdzić, czy żona go nie okłamała, gdy powiedziała, że idzie na Sadybę. Jedzie do cukierni. Tam spotyka Stasię, która przyszła odwołać ich wizytę u pana Wiesława. Maciek jest przeziębiony i zostaje w domu. Postanawia wykorzystać nieobecność bliskich i posprzątać. Bolek odwiedza Pawła i Krystynę. Informuje ich, że kupił udziały w spółce, która buduje się niedaleko Elmedu i za jakiś czas będą sąsiadami.

   ***

   odc. 2336 - ŚRODA 10.10.2012

   Paweł jest zły na Bolka. Kazuń odwiedza go w Elmedzie i próbuje załagodzić sytuację. Lubicz nie chce jednak z nim rozmawiać. Basia informuje Kasię, że impreza w końcu się nie odbyła. Niespodziewanie do przyjaciółek podchodzi Jolka, która zaprasza je na dzisiejszą prywatkę. Zaskoczona córka Grażyny po powrocie do domu próbuje właściwie ubrać się na zabawę. Bożena pożycza siostrze swoją najlepszą bluzkę. Stasia dowiaduje się, że w cukierni syna pana Wiesława pojawili się kontrolerzy z sanepidu. Podejrzewa, że nasłał ich Jeremiasz. Elżbieta próbuje przekonać ją, że to niemożliwe. Norbert zabiera Olę do sklepu meblowego. Tłumaczy ukochanej, że zwolniło się miejsce w hotelu asystenckim i może dostać mieszkanie. Do bawiącej się na imprezie Kasi podchodzi Jolka i rozrywa jej bluzkę. Twierdzi, że zrobiła to niechcący. Zapłakana dziewczyna wraca z Basią do domu.

   ***

   odc. 2337 - CZWARTEK 11.10.2012

   Bożena jest zła na siostrę, choć wie, że bluzkę zniszczyła jej koleżanka. Kasia nie chce iść do szkoły, ale Grażyna nie zgadza się na dzień wolnego. Dziewczynka spotyka w szatni Jolkę. Zdenerwowana rzuca się na nią. Dyrektor wzywa jej matkę do szkoły. Maciek i Martyna rozmawiają z księdzem Andrzejem w kancelarii parafialnej. Duchowny tłumaczy im, że nie każdy może wziąć ślub. Norbert informuje ukochaną, że aby zamieszkać w nowym mieszkaniu muszą spełnić jeden warunek, wziąć ślub. Ola opowiada o wszystkim Rafałowi. Współpracownik szczerze odpowiada jej, że byłby lepszym kandydatem na męża. Bolek próbuje znowu przekonać Pawła do inwestycji przy Elmedzie. Lubicz nie chce jednak słuchać jego argumentów. Agnieszka postanawia sprawdzić, czy inwestor ma zgodę na wycięcie drzew z terenu przyszłej budowy. Jedzie do fundacji ekologicznej. Tam dowiaduje się, że szefem organizacji jest Max Karos, jej kolega z dawnych lat.
   • ami_lii Re: Odcinki 2334-2337 26.09.12, 20:44
    Agnieszka postanawia sprawdzić, czy inwestor ma zgodę na wycięcie drzew z terenu przyszłej budowy. Jedzie do fundacji ekologicznej. Tam dowiaduje się, że szefem organizacji jest Max Karos, jej kolega z dawnych lat.

    Oho, już widzę że szykuje się kolejny romans. Który to już kandydat na amanta?
    • the_accidental Re: Odcinki 2334-2337 26.09.12, 21:48
     To samo sobie pomyślałam. Mamy jak w banku, że kolega oniemieje na widok Agnieszki i nie będzie mógł zrozumieć, jak mógł bez niej żyć przez te wszystkie lata. I znowu biedna Zosia będzie się przyzwyczajać do nowego wujka...
     • pawel-strzalka Re: Odcinki 2334-2337 27.09.12, 12:19
      No tak, w końcu Agnieszka w nowym sezonie się jeszcze nie bzykała a tu już październik :)
      • the_accidental Re: Odcinki 2334-2337 27.09.12, 16:47
       > No tak, w końcu Agnieszka w nowym sezonie się jeszcze nie bzykała a tu już październik :)

       Dobre, dobre! A ja czasem czytam Świat seriali - przyznaję się bez bicia - i dzisiaj wyczytałam takie coś:
       "Poznają się przypadkowo na parkingu. Agnieszka będzie miała problem z oponą, a Janusz (Michał Lesień) natychmiast rzuci się jej z pomocą. Zauroczy się nią od pierwszego wejrzenia. Żeby wkraść się w łaski Lubiczówny, wykupi najdroższą reklamę w prowadzonej przez nią gazecie El-Medu".
       Czyli w listopadzie szansa na bzykanie wzrasta dwukrotnie.
       • pawel-strzalka Re: Odcinki 2334-2337 27.09.12, 17:10
        Ciekawe kiedy się stykną z deutche-zechsoholiken Oskahem Chojnickim. :)
  • michal_82 Odcinki 2338-2341 28.09.12, 09:18
   odc. 2338 - PONIEDZIAŁEK 15.10.2012

   Agnieszka spotyka się z Maksem z fundacji ekologicznej. Wspólnie udają się do El-Medu, żeby przedyskutować z Pawłem kwestie związane z nową inwestycją. Przed rozstaniem Max proponuje Adze pracę w fundacji. Na wezwanie dyrektora Grażynka przychodzi do szkoły. Tymczasem koleżanki atakują Kasię. Basia nagrywa zdarzenie telefonem komórkowym. Ola zwierza się siostrze z rozterek miłosnych. Kocha Norberta, ale Rafał również nie jest jej obojętny.

   ***

   odc. 2339 - WTOREK 16.10.2012

   Agnieszka stara się przekonać siostrę, że Rafał jest odpowiedniejszym kandydatem na męża. Tymczasem Ola oświadcza, że wkrótce poślubi Norberta. Ślub musi odbyć się szybko ze względów mieszkaniowych. Agnieszka dowiaduje się, że nie ma żadnych regulacji prawnych określających kwestie legalizacji związków mieszkańców hotelu. Kasia jest załamana z powodu mobbingu, jakiego doświadcza w szkole. Prosi Grażynkę, by zgłosiła sprawę policji. Stasia przekonuje się, że Jeremiasz nie miał nic wspólnego z kontrolą cukierni Wiesława.


   ***

   odc. 2340 - ŚRODA 17.10.2012

   Norbert tłumaczy Oli, że źle zrozumiał słowa administratora hotelu i nie chciał zmuszać jej do małżeństwa. Zdesperowany prosi administratorkę, by poświadczyła jego słowa. W klasie Kasi zjawia się policjant, który tłumaczy dziewczynkom, że za naganne zachowanie grozi nadzór kuratora. Jeremiasz i Stasia otrzymują potwierdzenie rejsu po Morzu Śródziemnym. Nowy sąsiad, Krzysztof Bąk, odwiedza Chojnickich.


   ***

   odc. 2341 - CZWARTEK 18.10.2012

   Korzystając z zaproszenia nowego sąsiada, Jerzy, Elżbieta i chłopcy wybierają się do cyrku. Norbert rezygnuje z rezerwacji w hotelu. Ola anuluje jego decyzję i informuje Grażynkę, że wkrótce opuszczą jej mieszkanie. Maciek uważnie przysłuchuje się rozmowie. Trener Pawełka dzwoni do Lubiczów z informacją, że chłopak uległ wypadkowi podczas treningu i został przewieziony do szpitala.
   • aga_ata Re: Odcinki 2338-2341 28.09.12, 15:52
    >> Nowy sąsiad, Krzysztof Bąk, odwiedza Chojnickich.
    Oooo, a jakież to plany scenarzyści wiążą z tajemniczym Bąkiem?

    Ola anuluje jego decyzję
    > i informuje Grażynkę, że wkrótce opuszczą jej mieszkanie. Maciek uważnie przysł
    > uchuje się rozmowie.
    Jeśli Grażynka wpadnie na ten pomysł, o którym ja myślę - to zwątpię w jakiekolwiek szare komórki w jej głowie. A wciąż mam nadzieję, że choć jedna się ostała...
    • ami_lii Re: Odcinki 2338-2341 28.09.12, 17:31
     Czyżbyś pomyślała o tym samym co ja, czyli o przeznaczeniu mieszkanka dla przyszłej młodej pary Maćka i Martynki? Jestem na stówę pewna że właśnie na to wpadną.
     • the_accidental Re: Odcinki 2338-2341 28.09.12, 17:48
      No chyba nie, bo Olbrychski, nowy adorator Grażynki, ma tam przecież mieszkać.
  • michal_82 Odcinki 2342-2345 05.10.12, 09:38
   odc. 2342 - PONIEDZIAŁEK 22.10.2012

   Po przebytym wstrząśnieniu mózgu Pawełek musi pozostać kilka dni w szpitalu. Doktor Lubicz udaje się na rozmowę do trenera, który przeprasza za zaistniałą sytuację i odpowiedzialność bierze na siebie. Maciek pakuje swoje rzeczy i przeprowadza się do mieszkania, które Ola i Norbert wkrótce mają opuścić. Oświadcza Grażynce, że zamierza zamieszkać tam z Martyną. Zytę pochłaniają nowe obowiązki związane z działalnością firmy. Michał przejmuje opiekę nad Stefankiem. Podczas spaceru z synem spotyka Mariusza i Kubusia.

   ***

   odc. 2343 - WTOREK 23.10.2012

   Na Sadybie tymczasowo przebywa egzotyczne zwierzę, które bardzo denerwuje Jerzego. Pawełek wraca ze szpitala i odkrywa w sobie zainteresowania medyczne. Grażyna przeprasza Olę za ostatnią wizytę syna. Obawia się, że jeśli sąd nie wyda zgody na zawarcie małżeństwa Maćka i Martyny, zaczną się kłopoty. Kiedy Michał ponownie spotyka w parku Mariusza z synkiem, zaprasza ich na herbatę. Kamila wspólnie z kolegą próbują załatwić miejsce w zoo dla wielbłąda, który znalazł się na posesji Chojnickich.

   ***

   odc. 2344 - ŚRODA 24.10.2012

   Chojniccy mają kłopot z wielbłądem, który nadal zamieszkuje na ich posesji. Małgorzata ratuje sytuację, organizując mu miejsce w zoo. Pawełek ujawnia nadprzyrodzony talent - przewiduje choroby. Paweł stara się wytłumaczyć synowi, że nie można stawiać diagnozy lekarskiej bez przebytych studiów medycznych. Wiesław odwiedza Stasię i zaprasza na otwarcie nowej cukierni syna. Jeremiasz wybiera się na rozmowę w sprawie pracy.

   ***

   odc. 2345 - CZWARTEK 25.10.2012

   Krzysztof przychodzi do Chojnickich i dziękuje za opiekę nad wielbłądem. Elżbieta cieszy się, że mogła pomóc i obiecuje wspólnie z chłopcami odwiedzić zwierzę w zoo. Paweł konsultuje z Koziełłą nową umiejętność syna. Postanawia go obserwować. W sądzie Norbert spotyka Arkadiusza, który rozwiódł się z żoną, a jemu radzi, żeby nie wstępował w związek małżeński. Stasia z Jeremiaszem wychodzą na wieczorek, na którym Wiesław śpiewa przedwojenną piosenkę.
   • pawel-strzalka Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 10:05
    Chojniccy mają kłopot z wielbłądem, który nadal zamieszkuje na ich posesji.

    CO KU*WA?
    • kanna Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 10:26
     Nic, ktoś własną radosną tfurczość wrzucił.
     • ami_lii Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 11:50
      Nic mnie już nie zdziwi, ani wielbłąd na Sadybie ani nagłe i niespodziewane zdolności Pawełka związane z medycyną...
      • i_love_tweety Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 15:27
       Zmienili scenarzyste. Albo ten co byl zwariowal. Innego wytlumaczenia nie ma :P
    • wiotka_trzpiotka Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 12:40
     normalnie uwierzyłam przez chwile :)))
     mistrzostwo świata
     • aga_ata Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 12:59
      Ej, ja też uwierzyłam!
      Paranormalne zdolności Juniora? :-D
      • i_love_tweety Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 13:43
       Ej, ale to jest prawda! Te same opisy odcinkow sa na stronie tvp :D
       • pawel-strzalka Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 14:03
        Przede wszystkim nie podejrzewałbym Michała, że wrzuca niesprawdzone opisy :>
        • ami_lii Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 15:42
         Wielbłąd cyrku Korona zadebiutował na planie telenoweli Klan. Zwierze wystąpi obok Barbary Bursztynowicz, Andrzeja Grabarczyka oraz Jacka Kawalca. Nowy bohater (Jacek Kawalec) będzie dyrektorem upadającego cyrku, który zamieszka nie opodal domu Chojnickich na Sadybie. Będzie prosił Elżbietę i Jerzego aby zgodzili się na jakiś czas zamieszkać Wielbłądowi u nich w ogrodzie. Czy Elżbieta i Jerzy się na to zgodzą? Oglądaj serial Klan w TVP od poniedziałku do piątku o godz. 17:45.

         Odcinki serialu Klan z cyrkowym wielbłądem TVP wyemituje 22, 23 oraz 24 października.


         Scenarzyści musieli dostać ostatnio fenomenalny towar że wymyślili takie coś...
         • mmk9 Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 18:34
          a to? Lepsze od wielbłąda, imo
          >Jeremiasz wybiera się na rozmowę w sprawie pracy.
         • aga_ata Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 18:34
          Nie zwróciłam uwagi na autora postu.

          W takim razie... o matko.
         • kappa77 Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 18:56
          No właśnie. Czym scenarzyści się uraczyli przed popełnieniem tego scenariusza i gdzie można to kupić? Bo ja też chcę...
   • sadosia75 Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 19:02
    Bożesztymój !
    Wielbłąd, przewidujący Pawełek, ostrzegany Norbert, Michał zafunfluje się z Mariuszem, powstanie na bank nowa opowieść o samotnych ojcach i na bank ją spartolą, Małgorzata ratuje sytuację i zoo a Wiesław śpiewa przedwojenną piosenkę....
    Nie sądziłam, że dożyję tego dnia. Baa ! byłam swięcie przekonana, że dzieci moich wnuków kiedyś siadając przed tv żeby obejrzeć Klan powiedzą " nie sądziłam, że dożyję tego dnia ! dobrze, że moja prababka Sadosia tego nie dożyła. na pewno przewraca się teraz w grobie" a tu proszę... dożyłam!
    Bożesztymój nawet czaj nie pomoże !
   • z_plus_z Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 20:02
    > Chojniccy mają kłopot z wielbłądem

    Chryste, a nam wydawało się, że ślub Marciusów to odlot...
    Ponadto wątek cyrku z udziałem zwierząt - w roku 2012 - dowodzi, że scenarzyści są w wieku co najmniej Jeremiasza. Mentalnie.
    Ponadto to kompletni amatorzy, bo serial ma być "życiowy" a bzdury bieżące są dosłownie sci-fi.
    • pawel-strzalka Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 20:47
     Możemy już chyba powoli zacząć obstawiać u kogo wyląduje UFO pod domem.
     • kanna Re: Odcinki 2342-2345 05.10.12, 23:31
      No nie wierzę, po prostu nie wierzę... Jak go pokażą to będzie WIELKI BŁĄD (= Wielbłąd)
      • pawel-strzalka Re: Odcinki 2342-2345 06.10.12, 09:43
       A to też moze być ciekawa kwestia czy ekipa pokusiła się o sprowadzenie na Sadybę prawdziwego wielbłąda czy tylko jak w tanich komediach pan Miecio i pan Henio stanęli jeden za drugim w kostiumie wielbłąda :DDD
       • ami_lii Re: Odcinki 2342-2345 06.10.12, 12:03
        Prawdziwy, prawdziwy - patrz mój post powyżej.
        • madi138 Re: Odcinki 2342-2345 06.10.12, 18:54
         tak sie sklada, ze 'sadyba' znajduje sie w realu w Podkowie Lesnej pod Warszawa (przy okazji ten dom nalezy do mojej nauczycielki historii z liceum :) )- w poblizu bazy cyrku Zalewski, gdzie wielbladow maja mnostwo. pewnie stamtad go wypozyczyli. ale sam pomysl na watek z wielbladem... coz, nie zdziwie sie, gdy Beatka po powrocie wyzna, iz porwali ja kosmici :)
         • ex.mila Dyskutujecie o tym 06.10.12, 19:07
          czy wielbłąd może pojawić się na Sadybie?

          być może obejrzę pierwszy odcinek tego serialu od 15 lat, - sugestia, ze pan mieciu jako przednie nogi, a pan wiesiu jako tylnie przesmieszny. Dużo lepszy niż zestresowane prawdziwe zwierzę z cyrku.
          • j-laki Re: Dyskutujecie o tym 08.10.12, 13:43
           odc. 2345 - CZWARTEK 25.10.2012

           Krzysztof przychodzi do Chojnickich i dziękuje za opiekę nad wielbłądem. Elżbieta cieszy się, że mogła pomóc i obiecuje wspólnie z chłopcami odwiedzić zwierzę w zoo. Paweł konsultuje z Koziełłą nową umiejętność syna. Postanawia go obserwować. W sądzie Norbert spotyka Arkadiusza, który rozwiódł się z żoną, a jemu radzi, żeby nie wstępował w związek małżeński. Stasia z Jeremiaszem wychodzą na wieczorek, na którym Wiesław śpiewa przedwojenną piosenkę.

           Odcinek 2899 –
           Elżbieta nie może się otrząsnąć po stracie wielbłąda. Całe dnie spędza przed tivi oglądając programy zwierzęce. Zwierza się ze swojej tęsknoty bliskim. Jednak nikt jej nie rozumie. Ciocia Stasia zajęta jest przeprowadzeniem rozwodu oraz promocją nowej płyty Wiesława, zawierającej szlagiery przedwojenne. Jej wsparcie polega na tym, że do każdej płyty dołączone będzie ciastko z cukierni pana Wiesława oraz mała torebeczka czaju. Ciocia stasia całe dnie spędza na zawijaniu giftów w wyhaftowane ściereczki. Elżbiety nie cieszy nawet powrót Beaty, która stała się teraz czarnoskórym młodzieńcem. Paweł obserwuje dzień i noc juniora. Jak na razie chłopiec wygina tylko łyżki aluminiowe wzrokiem, które następnie Paweł kładzie na chorych na rwę kulszową. Wyleczyli już 10 osób. Planują rozszerzyć usługi również o leczenie korzonków. Promocją zajmuje się Agnieszka, która dodatkowo ma kłopoty sercowe, gdyż o rękę poprosili ją profesor Deptuła, dyrektor cyrku oraz przypadkowy przechodzień.
           • miriam09 Re: Dyskutujecie o tym 11.10.12, 21:28
            !!!!!!! Boskie, aż zachłysnęłam się czajem!
            • maitresse.d.un.francais A wiecie, że aż do Beaty 26.10.12, 18:57
             sądziłam, że to na serio. Co dowodzi, że "Klan" istotnie przesadza.

             Ciocia Stasia, czaj i ściereczki? A czemuż nie? Przecież ją wzięli nie z żadnego Kazachstanu, tylko prosto ze Stepford!
  • michal_82 Odcinki 2346-2348 15.10.12, 22:21
   odc. 2346 - PONIEDZIAŁEK 29.10.2012

   Wbrew zakazowi Krystyny Stenia przyprowadza do domu Lubiczów koleżankę, by Pawełek zdiagnozował jej dolegliwość. Helena i Stasia są zawiedzione - chłopiec radzi kobiecie zbadać nerki, mimo iż ona narzeka na bóle rąk. Matka Zyty skarży się córce na niewłaściwe menu serwowane Stefankowi przez Elżbietę. Jerzy wspólnie z chłopcami odwiedza wielbłąda Tomka, który niedawno przebywał w ogródku na Sadybie. Arkadiusz jest zainteresowany ewentualnym wynajmem mieszkania, które Ola i Norbert wkrótce opuszczą.

   ***

   odc. 2347 - WTOREK 30.10.2012

   Grażynka decyduje się wynająć kawalerkę Arkadiuszowi, który zwozi do mieszkania swoje meble. Okazuje się, ze jedna z jego skrzyń zajmuje pół pokoju. Elżbieta spotyka nowego sąsiada, Krzysztofa. Mężczyzna ma do zaoferowania małego pieska. Elżbieta nie jest zainteresowana jego ofertą, ale obiecuje popytać znajomych. Agnieszka ma kłopot z samochodem i nie może ruszyć z parkingu El-Medu. Młody biznesmen Janusz ostentacyjnie ją podrywa i odprowadza do siedziby fundacji.

   ***

   odc. 2348 - ŚRODA 31.10.2012

   Janusz, który podrywał Agnieszkę, okazuje się dostawcą sprzętu medycznego do El-Medu. Uprzedza Agę, by uważała na Maksa Karosa. Olę i Norberta intryguje skrzynia, z którą Arkadiusz wprowadził się do mieszkania. Próbują go wypytać, ale chłopak jest bardzo tajemniczy. Małgorzata zgadza się zaopiekować psem Krzysztofa. Paweł zaprasza Grażynkę wraz z dziećmi na obiad następnego dnia. Tymczasem bratowa postanowiła wziąć popołudniowy dyżur, by nie myśleć o Ryśku.
   • eo_wina Re: Odcinki 2346-2348 15.10.12, 22:28
    No dobra! Mamy kolejnego absztyfikanta boskiej Agnes. Ja juz przestalam ich liczyc. Przeciez ona nie moze miec zwyklych kolegow. Kazdy jeden pada do jej stop. Jak trup! :-/
   • mmk9 Re: Odcinki 2346-2348 16.10.12, 10:28
    skrzynia, z którą Arkadiusz wprowadził się do mieszkania. Próbują go wypytać, ale chłopak jest bardzo tajemniczy.

    tego "chlopaka" gra Olbrychski? Ekhm, cóż, to niezły aktor w końcu.
    • j-laki Re: Odcinki 2346-2348 16.10.12, 10:40
     mmk9 napisała:

     > skrzynia, z którą Arkadiusz wprowadził się do mieszkania. Próbują go wypytać, a
     > le chłopak jest bardzo tajemniczy.
     >
     > tego "chlopaka" gra Olbrychski? Ekhm, cóż, to niezły aktor w końcu.

     W takim razie może gra skrzynię?
  • michal_82 Odcinek 2349 18.10.12, 14:03
   We Wszystkich Świętych (czwartek) nie ma zaplanowanego odcinka, ale po opisie wygląda, że odcinek na to święto został nagrany. Miał być w emisji dopiero w poniedziałek 5 listopada. Dodatkowo z powodu wczorajszego meczu "Klan" wyleciał i od dziś właściwa emisja w stosunku do planowej będzie dodatkowo opóźniona o jeden dzień/odcinek.

   ***

   odc. 2349 - WTOREK 06.11.2012

   Grażyna odwiedza grób Ryśka. Surmaczowa przygotowuje obiad dla rodziny; Koziełło wybiera się na mogiły matki i rodziców Anny. Po powrocie stwierdza, że grób rodziców żony nie istnieje, a na ich miejscu pochowani są inni ludzie. Arkadiusz z bólem zęba zjawia się w El-Medzie i pozwala sobie na na niezręczny komentarz w obecności Grażyny. Na cmentarzu Jacek, Agata i Małgosia spotykają dawnego kolegę Boreckiego, który wkrótce otwiera nowy oddział banku.
   • huculeczka Re: Odcinek 2349 18.10.12, 18:31
    Nie wiem czy zauważyliście, ale my JUŻ od jakiegoś tygodnia (wtedy ja to zauważyłam) jesteśmy odcinek do tyłu - pewnie podczas kręcenia nie wiedzieli, że TVP zrezygnuje z emisji w piątki (tak swoją drogą, kto tu się zna - takie decyzje podejmowane są spontanicznie, że nie sposób uprzedzić własnych produkcji o zamiarach???). Widać to było choćby w odcinku z poniedziałku, gdzie Rafał mówił do Oli, że "to co Ci wczoraj powiedziałem o swoich uczuciach", a Grażynka się również wybierała do szkoły Kasi dzień po weekendzie - mimo że bójka miała miejsce w dniu, kiedy były lekcje, i wizyta u dyra była DZIEŃ PÓŹNIEJ - a nie 3 dni później. Tym samym serial emitowany "w czasie rzeczywistym" ma już z tydzień poślizgu.
  • michal_82 Odcinki 2350-2352 25.10.12, 10:14
   odc. 2350 - ŚRODA 07.11.2012 (odcinek na 05.11.2012)

   Norbert prosi Olę, aby skontaktowała go z Rafałem. Nie chce przy tym wyjawić ukochanej, o czym chce z nim rozmawiać. Jacek wybiera się do biura doradców finansowych. Dowiaduje się, że propozycja pracy jest nadal aktualna. Odkrywa przy tym, że firma nie jest w najlepszej kondycji, bo ludzie rezygnują z inwestowania w fundusze. Kasia i Basia próbują znaleźć właściwą salę, po ostatniej zmianie planu. Z powodu wizyty policji nikt nie chce im jednak pomóc. Na domiar złego Jolka i jej koleżanki złośliwie zamykają im szatnię przed lekcją wychowania fizycznego. Agnieszka próbuje namówić koleżankę z Gazety Brukowej, aby zainteresowała się sprawą skwerku i budowy biurowca. Znajoma ją jednak zbywa. Surmaczowa orientuje się, że jej tabletki zostały w salonie sukien ślubnych. Jedzie na swojego sklepu. Tam napada na nią dwóch bandytów. Przerażona kobieta zupełnie traci głos. Norbert przyznaje się Rafałowi, że przeciął mu przewody hamulcowe w samochodzie. Kurator stawia partnerowi Oli warunek.

   ***

   odc. 2351 - CZWARTEK 08.11.2012 (odcinek na 06.11.2012)

   Ola jest dumna z Norberta, który przyznał się do wszystkiego Rafałowi. W sądzie dziękuje kuratorowi, że nie zawiadomił policji. Koziełło wraz z żoną odwiedzają laryngologa, aby dowiedzieć się, dlaczego Anna straciła nagle głos. Lekarz wyklucza chorobę i podejrzewa uraz psychiczny. Przepisuje pacjentce środki na wyciszenie. Niedługo później Tadeusz informuje ją, że w trosce o jej zdrowie odwołał zaplanowane przyjęcie urodzinowe. Jacek przyjmuje klienta i przekonuje go, aby nie rezygnował z usług ich biura doradztwa finansowego. Olaf jest zadowolony, że zatrudnił Boreckiego. Kasia i Basia skarżą się, że po awanturze z Jolką klasa się od nich odwróciła. Bożena radzi im, aby mimo wszystko porozmawiały z wychowawczynią. Do Grażyny przychodzi Arkadiusz, aby podpisać umowę najmu kawalerki. Bożena, Maciek i Kasia witają się z nim i szybko wracają do swoich pokojów. Zakłopotana wdowa próbuje wytłumaczyć się gościowi.

   ***

   odc. 2352 - PONIEDZIAŁEK 12.11.2012 (odcinek na 07.11.2012)

   Grażyna jest zła na dzieci za ich wczorajsze zachowanie względem Arkadiusza. Kasia oświadcza matce, że nie lubi nowego lokatora, choć prawie go nie zna. Surmaczowa próbuje w ramach prezentu urodzinowego dla męża zaśpiewać mu piosenkę. Z powodu problemów z głosem ostatecznie jednak wręcza mu tekst utworu na kartce. Błażej pojawia się przed uczelnią Kamili. Ma pretensje do zaskoczonej dziewczyny o jej kontakty z Bartkiem. Jacek uprzedza Agatę, że wróci później, bo ma wieczorem klienta. Agnieszka zostawia Zosię u rodziców i rusza zbierać podpisy wśród okolicznych mieszkańców. Pawełek sugeruje jej, aby zbadała sobie migdałki. Surmaczowa odbiera swoje dokumenty, które ktoś przyniósł na policji. Zauważa, że brakuje wśród nich zdjęcia Iwonki. Boreckiego podczas wizyty u klienta dopada straszny ból głowy.
   • nioma Re: Odcinki 2350-2352 25.10.12, 11:37
    no tak, biedny Jacek bedzie miał guza mózgu
    • capraia Re: Odcinki 2350-2352 25.10.12, 12:33
     ooo nieźle, to potem wróci na tapetę tata Piotr, a może nawet Beatka sie pojawi, bo chyba kariery nie zrobiła?
     • karolina.delila Re: Odcinki 2350-2352 25.10.12, 17:06
      Ja pierniczę i Oleńka będzie dalej siedziec ze świrem i chuliganem, co jej znajomym z roboty niszczy samochód??? Ona chyba jest pie...ięta i niespełna rozumu. Kto normalny byłby w związku z kimś takim?
      • eo_wina Re: Odcinki 2350-2352 25.10.12, 17:36
       Zauwaz, ze go kocha! :-)
       Mnie tez zastanawia ten ich zwiazek. Zadziwia wrecz, ze jest z niego dumna, ze sie przyznal. No rychlo w czas. Ciekawe, czy bylaby tez taka dumna, gdyby kurator Rafal albo ktos inny stracil zycie, bo jelop Norbi jest zazdrosny.
       Ja tylko czekam az on jej przylozy kiedys...
       • capraia Re: Odcinki 2350-2352 25.10.12, 18:04
        miejmy nadzieję, że Norbi po prostu sfałszował jakieś papiery i na tej podstawie otrzymał to mieszkanie asystenckie, bo w to że dostał naprawdę pracę na uczelni, to nie uwierzę!!!
        • eo_wina Re: Odcinki 2350-2352 25.10.12, 18:18
         Dostal, dostal - pokazali jak ten jego profesor zleca mu prowadzenie nawet nie cwiczen, ale wykladow pod jego nieobecnosc.
  • michal_82 Odcinki 2353-2355 27.10.12, 11:37
   odc. 2353 - WTOREK 13.11.2012 (odcinek na czwartek 08.11.2012)

   Po wczorajszym zasłabnięciu u klienta Jacek zgłasza się na badania do Grażyny i umawia się na tomografię komputerową. Przed Elmedem Agnieszkę zaczepia Furtecka, która próbuje wypytać się, jak poszła jej rozmowa z Januszem. Córka Pawła zdradza, że mężczyzna był bardzo uprzejmy i obiecał nawet przyjść na manifestację. Nadchodzi dzień wyprowadzki Oli i Norberta. Para przygotowuje pożegnalne przyjęcie. Feliks doprowadza do końca swój pierwszy poważny transfer zawodnika. Chwali się Monice wynagrodzeniem i mówi, że chciałby przeznaczyć je na sportowy samochód. Ola próbując przesunąć skrzynię urywa kłódkę. Arkadiusz tłumaczy jej, że to była tylko atrapa, a w nagrodę za brak wścibstwa sam pokazuje im zawartość tajemniczego pakunku. Jacek dowiaduje się od lekarza, że ma guza mózgu. Doktor pociesza go jednak, że nowotwór jest mały i może zostać łatwo usunięty zabiegiem chirurgicznym. Borecki kłamie zaniepokojonej Agacie, że nic mu nie dolega.

   ***

   odc. 2354 - ŚRODA 14.11.2012 (odcinek na poniedziałek 12.11.2012)

   Jacek stara się ukryć informacje o swojej chorobie przed Agatą. Umawia się na spotkanie z Elżbietą, której zdradza, że ma guza mózgu. Chojnicka przekonuje go do pójścia na operację. Informuje też Jerzego, że to oni sfinansują zabieg. Tłumaczy zaskoczonemu mężowi, że Małgosia nie może stracić drugiego z rodziców. Arkadiusz zostawił poza Warszawą klucze do mieszkania i zagląda w tej sprawie do Grażyny. Maciek zauważa trzymany przez niego futerał na skrzypce. Chce, aby mężczyzna coś na nich zagrał. W zamian proponuje, że on zaprezentuje coś na klawiszach. Feliks szuka dla siebie odpowiedniego auta. Testując jeden z samochodów z komisu zatrzymuje się na stacji benzynowej. Tam poznaje tajemniczego mężczyznę, który składa mu pewną propozycję. Rafalski odbiera telefon z przychodni i dowiaduje się, że szuka go dziennikarka. Zgadza się, aby recepcjonistka podała jej jego domowy adres. Niedługo później w mieszkaniu zjawia się jego żona, Barbara.

   ***

   odc. 2355 - CZWARTEK 15.11.2012 (odcinek na wtorek 13.11.2012)

   Jasiek wypytuje ojca o dług, o którym wczoraj mówiła Barbara. Domyśla się, że dorośli nie chcieli o tym przy nim rozmawiać. Rafalski jedzie do okazałego domu Barbary, gdzie dowiaduje się, że żona chce oddać mu wszystkie pieniądze wraz z odsetkami. Kobieta wspomina też o rozwodzie. Feliks namawia Monikę, aby spotkała się z jego nowym znajomym, który wydaje przewodnik kulinarny. Ross zdecydowanie odmawia i radzi Nowakowi, aby zaczął przykładać się do pracy intendenta. Elżbieta odwiedza Jacka w jego nowym miejscu pracy. Wręcza mu zebrane informacje o nowej metodzie usuwania guzów i informuje, że chce zabieg w całości sfinansować. Grażyna postanawia zaprosić Arkadiusza na rodzinną kolację. Dzieci stanowczo się jednak temu sprzeciwiają. Wdowa prosi więc Bożenę, aby przynajmniej zaniosła muzykowi kawałek ciasta. W swoim mieszkaniu Arkadiusz pyta córkę Grażyny, czy ona naprawdę go nie lubi. Agnieszka z Karosem spotykają się na skwerku przed Elmedem, gdzie miała się odbyć demonstracja. Są wyraźnie zawiedzeni, że frekwencja nie dopisała. Niespodziewanie podjeżdża mały bus z Januszem i protestującymi.
   • ami_lii Re: Odcinki 2353-2355 27.10.12, 13:51
    Skąd ten guz mózgu? Przecież Pawełek nic takiego nie przewidywał ;) W ogóle, sceny z Pawełkiem - jasnowidzem mnie rozwalają : mówi staremu Lubiczowi że ma problemy z kręgosłupem, Lubicz na to "Ale mnie nic nie boli!" a Pawełek głosem rodem ze "Lśnienia" Kinga mówi że "jeszcze nie", po czym Lubicz nadwyręża sobie kręgosłup podnosząc jakieś pudła :D

    Poziom Klanu zaczyna przypominać "Trudne sprawy" albo inną "Ukrytą Prawdę". Nawet nieźle by to w napisach wyglądało :

    Krystyna Lubicz, lat X : Syn przewidział że rozboli ją ząb.
    Stefania Malec, lat X : Czy synek jej pracodawców ma zdolności paranormalne?

    Jerzy Chojnicki, lat X : Sąsiad sprowadził mu wielbłąda do ogrodu!
    Elżbieta Chojnicka, lat X : pokochała Wielbłąda sprowadzonego przez nowego sąsiada.

    Maciej Lubicz, lat X : Chce ożenić się z Martynką.
    Matka Martyny, lat X : Chce zrobić na miłości Macieja.

    Norbert Piątkowski, lat X : z zazdrości przeciął przewody hamulcowe w samochodzie znajomego Oli.
    Ola Lubicz, lat X : jest dumna że Norbert przyznał się znajomemu do uszkodzenia jego samochodu

    Anna Surmacz, lat X : po napaści straciła głos.
    Tadeusz Koziełło, lat X : Czy utrata głosu przez jego żonę jest spowodowana traumą po napaści?

    Kasia Lubicz, lat X : koleżanki podejrzewają ją że sfałszowała autograf znanego piosenkarza.
    Jolka, lat X : Celowo zniszczyła najlepszą bluzkę Kasi.

    • ami_lii Re: Odcinki 2353-2355 27.10.12, 13:52
     Miało być "Chce zarobić na miłości Macieja" :)
     • madi138 Re: Odcinki 2353-2355 27.10.12, 16:54
      lubie to! :)
      • aga_ata Re: Odcinki 2353-2355 27.10.12, 18:40
       Powrót żony Rafalskiego, no tego to się mniej spodziewałam niż odwiedzin wielbłąda u Chojnickich :p

       Za to Feliks jak zawsze ma "szczęście". Gdzie się nie pojawi, zawsze znajdzie się ktoś, kto ma do niego jakiś interes/pomysł/plan/inspirację.
     • the_accidental Re: Odcinki 2353-2355 27.10.12, 22:22
      Super! Umiliłaś mi wieczór :-))
      • the_accidental Re: Odcinki 2353-2355 27.10.12, 22:23
       Chodzi mi o te Trudne sprawy, oczywiście :-)
  • krzysiekm20 Odcinki 2356-2357 01.11.12, 20:24
   odc. 2356 - PONIEDZIAŁEK 19.11.2012

   Akcja protestacyjna Agnieszki wywołuje ogromne poruszenie w krajowych mediach. Nie wiadomo jednak, kto zapłaci za 6 zniszczonych samochodów i podpalenie włosów Janusza. Jacek dziękuje Elżbiecie za okazane wsparcie. Teściowa przypomina mu o obowiązkowej wizycie u Pawełka, który odkrył niedawno nową metodę leczenia. Wiesław odwiedza Stasię i Jeremiasza i przy okazji zaprasza ich do siebie, gdzie zamierza im przedstawić najważniejszą jemu osobę. Czesia przygotowuje dla Darka romantyczną kolację. Krystyna zastanawia się nad otworzeniem prywatnego gabinetu Pawełka w klinice męża. Niestety nie wie jak syn pogodzi to z obowiązkami szkolnymi. Postanawia zasięgnąć porady u wuja Stefana.

   odc. 2357 - WTOREK 20.11.2012

   Krystyna nie może dodzwonić się do wuja Stefana. Paweł, który dowiaduje się o pomyśle żony sięga po młotek by wybić jej ten pomysł z głowy. Krzysztof prosi Jerzego o kilkudniową opiekę nad jego szczurami Franiem i Manią. Czesia opowiada Grażynce o wczorajszej upojnej nocy z mężem. Teraz jest pewna, ze mąż jej nie zdradza. Rozmowie przysłuchuje się Arkadiusz, który pisze na ten temat wiersz. Wiesław przedstawia Stasi swojego syna Borata z Kazachstanu. Jerzy ma coraz bardziej dość nowego sąsiada. Elżbieta dowiaduje się, ze wuj Stefan przeszedł na emeryturę. Norbert zdobywa bilety na koncert popularnej piosenkarki Wadele. Jednak Ola nie jest tym zachwycona. Agnieszka odwiedza w szpitalu poszkodowanych w ubiegłotygodniowej demonstracji.
   • pawel-strzalka Re: Odcinki 2356-2357 02.11.12, 17:51
    słabe
    • the_accidental Re: Odcinki 2356-2357 02.11.12, 20:59
     A mnie się podoba :-)
   • opuszczam_galoty Re: Odcinki 2356-2357 07.11.12, 16:09
    a to dostrzegliscie? "Pawełek rozmawia z ojcem. Przyznaje, że przestał widzieć u ludzi choroby".
    Szybko sie wycofali z tego idiotyzmu. Ciekawe, czy ten scenarzysta jeszcze dla nich pracuje:)?
  • michal_82 Odcinki 2356-2359 06.11.12, 10:14
   odc. 2356 - PONIEDZIAŁEK 19.11.2012 (odcinek na środę 14.11.2012)

   Zadowolona Agnieszka pokazuje Maksowi gazetę z opisem wczorajszej demonstracji. Mężczyzna jest jednak zainteresowany głównie obecnością Janusza na proteście. Do córki Pawła dzwoni Rutka, który proponuje spotkanie. Biznesmen zdradza, że jest głównym inwestorem w biurowiec obok Elmedu. Proponuje przelanie na konto fundacji pieniędzy w zamian za rezygnację z dalszych akcji. Arkadiusz spotyka się z Grażyną. Opowiada jej o wczorajszej rozmowie z Bożeną, która powiedziała mu, że sama chciałaby zamieszkać w kawalerce. Kobieta zapewnia muzyka, że nie musi się nigdzie wyprowadzać. Jacek informuje szefa, że ma guza mózgu. Pracodawca zapewnia go, że poczeka aż wyzdrowieje. Wkrótce Borecki dowiaduje się, że metoda nieinwazyjnego usunięcia nowotworu jest w jego przypadku niemożliwa. Feliks zaprasza krytyków kulinarnych do Rosso. Płaci zaliczkę za ich usługi. Po wykwintnym obiedzie Halszka nagle odbiera mężczyznom pieniądze, nazywa ich oszustami i grozi, że wezwie policję.

   ***

   odc. 2357 - WTOREK 20.11.2012 (odcinek na czwartek 15.11.2012)

   Monika ma pretensje do Feliksa, że znowu dał się podejść oszustom i gdyby nie Halszka to straciłby pieniądze na rzecz fikcyjnej firmy kulinarnych ekspertów. Mężczyzna tłumaczy, że kobieta była w stanie ich rozpoznać dzięki swojej kryminalnej przeszłości. Rozmowie Ross z partnerem przysłuchuje się Bolek, który potem wypytuje Nowaka o Halszkę. Oburzona Agnieszka opowiada o wczorajszej rozmowie z Rutką Maksowi. Jakiś czas później Karos dzwoni do przedsiębiorcy i proponuje mu spotkanie. Czesia przypomina Darkowi, że zbliża się termin spłaty debetu na koncie. Nalega, aby mąż odebrał zaległe pensje w pracy. Kurzawski jedzie do firmy, gdzie spotyka zdenerwowaną księgową, która wyznaje mu, że od miesięcy nie otrzymała wynagrodzenia. Barbara odbiera Jasia ze szkoły. Wypytuje go o rodzinę i Jacka. Arkadiusz proponuje Grażynie i jej dzieciom wspólne wyjście do filharmonii. Z pomysłu cieszy się wyłącznie Maciek. Darek późno wraca do domu. Mówi Czesi, że Karolina zniknęła i nie można się do niej dzwonić.

   ***

   odc. 2358 - ŚRODA 21.11.2012 (odcinek na poniedziałek 19.11.2012)

   Czesia wciąż złości się na męża, że dał się oszukać Karolinie. Opowiada o całej sytuacji Grażynie. Darek w firmie dowiaduje się, że pracodawczyni nie tylko jego oszukała. Kasia jest przeziębiona i matka pozwala jej zostać w domu. Maciek na miejsce siostry zaprasza do filharmonii Martynę. Max spotyka się z Rutką. Tłumaczy mu, że Agnieszka nie ma doświadczenia w negocjacjach i jej odmowa nie była stanowiskiem całej fundacji. Proponuje Igorowi, że w zamian za konkretne wsparcie na inne cele jego organizacja jest w stanie zrezygnować z ochrony skwerku przy Elmedzie. Elżbieta wypytuje Jacka, czy umówił się na operację. Borecki tłumaczy, że nie miał jeszcze czasu z powodu dużej liczby zajęć. Świadkiem ich rozmowy jest Agata. Grażyna chce podziękować Arkadiuszowi za bilety i wspólne wyjście do filharmonii. Zastaje go w mieszkaniu w kiepskim nastroju nad kieliszkiem wina.

   ***

   odc. 2359 - CZWARTEK 22.11.2012 (odcinek na wtorek 20.11.2012)

   Do Grażyny dzwoni Arkadiusz, który prosi wdowę o pomoc. Sąsiad źle się czuje z powodu wypitego wczoraj alkoholu. Agata układa Jackowi plan dnia i deklaruje, że przyjedzie po niego do pracy, aby zabrać go do lekarza. Borecki trochę komplikuje jej plany i wychodzi później z biura. Tłumaczy, że musiał poradzić Czesi i Darkowi, którzy nie mają z czego spłacać kredytu. Agnieszka rozmawia z Maksem o dalszych planach działań w obronie skwerku. Karos radzi jej na razie wstrzymać się i skupić na innych ważnych kwestiach. Rozczarowana córka Krystyny postanawia działać na własną rękę. Spotyka się z koleżanką z Brukowej i prosi ją o miejsce na artykuł o fundacji ekologicznej. Lekarz chce zostawić Jacka w szpitalu, ale mężczyzna umawia się dopiero na jutro rano. Wieczorem przeprowadza jeszcze poważną rozmowę z córką. Pawełek rozmawia z ojcem. Przyznaje, że przestał widzieć u ludzi choroby.
   • aga_wer Re: Odcinki 2356-2359 06.11.12, 12:38
    Darek późno wraca do domu. Mówi Czesi, że Karolina zniknęła i nie można się do niej dzwonić.

    :-) :-) :-)
    • aga_ata Re: Odcinki 2356-2359 06.11.12, 18:36
     Coś jakby drgnęło.

     Oczywiście Lesień okaże się okey, a ten z fundacji nie całkiem. Wszak Lesień to kolejny wujek Zosi, nie? ;-) Rutka widzę wszędzie ma swoje macki, nawet do El-medu go wsadzili, wow.

     aga_wer napisała:
     > :-) :-) :-)
     Oszustwo Karoliny nie wymaga komentarza :-D
     • forumowicz_czwa Re: Odcinki 2356-2359 06.11.12, 21:34
      Darek jeleń jeden znów dał się zrobić bez mydła Karolinie, paprok jeden :D hahahahahaha
  • ami_lii Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 07.11.12, 16:20
   Tak a propos Dareczka :

   Autor: ami_lii 01.09.12, 14:59

   Wiedziałam! Ten Darek to jest jednak totalny idiota. Karolinka z pieniędzmi zwieje, firma upadnie a Dareczek zostanie bez pracy za to z pokaźnym kredytem.


   Normalnie mam zdolności przewidywania bliskie Pawełkowi :D

   • eo_wina Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 07.11.12, 17:39
    Oj tam, przyznaj sie, ze wspolscenarzystka jestes :-))))))
    A na powaznie, ja nie wierze po prostu, ze istnieja w zyciu realnym tak naiwni durnie jak malzenstwo Kurzawskich.
    • mysliwiecki Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 07.11.12, 18:33
     istnieją, nawet durniejsi:)))
  • michal_82 Odcinki 2360-2363 12.11.12, 08:01
   odc. 2360 - PONIEDZIAŁEK 26.11.2012 (odcinek na środę 21.11.2012)

   Stenia chce konieczne odprowadzić Pawełka do szkoły. Liczy, że chłopiec przy okazji odwiedzi jej chorą znajomą i ustali, co jej dolega. Syn Lubicza wyjawia jej, że już nie widzi chorób innych ludzi. Arkadiusz odwiedza Grażynę, aby podziękować jej za pomoc. Dzięki niej udało mu się wykurować na ważne spotkanie, na którym dostał propozycję zawodową. W ramach wdzięczności muzyk zaprasza wdowę na kolację. Kobieta mu jednak odmawia. Rutka znajduje w gazecie artykuł Agnieszki. Sądzi, że Maks chce w ten sposób podbić cenę za współpracę. Zgłasza sprawę na policję. Surmaczowa z powodu problemów z gardłem traci klientkę w ciąży, która opuszcza salon w obawie przed złapaniem podobnej infekcji. Jacek czeka w szpitalu na zabieg. Jest w fatalnym nastroju. Prosi Agatę, aby w razie niepowodzenia operacji zajęła się Małgosią.

   ***

   odc. 2361 - WTOREK 27.11.2012 (odcinek na czwartek 22.11.2012)

   Agata i Małgosia odwiedzają Jacka w szpitalu. Lekarz tłumaczy im, że mężczyzna nie został jeszcze wybudzony po operacji i powinny przyjść jutro. Zniechęcona do życia i przeziębiona Surmaczowa zostaje w domu. W radiu słyszy zapowiedź konkursu SMS-owego, w którym można wygrać duże pieniądze. Postanawia spróbować swoich sił. Jakiś czas później budzi ją telefon z rozgłośni. Prowadzący zadaje bardzo proste pytanie, na które Anna zna odpowiedź. Nie jest jednak w stanie jej głośno wyartykułować i traci szansę na nagrodę. Na Sadybę przychodzi Julia, która kilka lat temu była stażystką w aptece "Pod modrzewiem". Właśnie wróciła do kraju i szuka teraz nowego mieszkania. Przyznaje Chojnickiej, że myśli o otworzeniu własnej apteki. Pyta ją, czy nie chciałaby sprzedać swojej firmy. Koziełło wraca z pracy i zastaje żonę w fatalnym nastroju. Surmaczowa w rozpaczy wykrzykuje mu, że chce umrzeć. Maks wpada w zastawioną przez policję i Rutkę pułapkę. Funkcjonariusze wkraczają też do siedziby fundacji.

   ***

   odc. 2362 - ŚRODA 28.11.2012 (odcinek na poniedziałek 26.11.2012)

   Agnieszka dowiaduje się od współpracowników z fundacji, że Max wyszedł z aresztu po czterdziestu ośmiu godzinach. Przekonana, że Karos został wrobiony przez Rutkę jedzie do biznesmena. Na miejscu Igor pokazuje jej nagranie z ukrytej kamery. Surmaczowa po odzyskaniu głosu jest w znakomitym nastroju. Planuje remont domu i zmianę wystroju. Koziełło jest przerażony i opowiada o wszystkim Pawłowi. Jerzy przekonuje żonę, że sprzedaż apteki to dobry pomysł. Chojnicka chce jednak zatrzymać firmę, która jest w rodzinie od pokoleń. Podczas spaceru Elżbieta spotyka Krzysztofa, któremu opowiada o swoich wątpliwościach. Sąsiad mówi jej, że sam przeżył podobną sytuację, gdy musiał oddać swój cyrk. Pociesza znajomą, że na emeryturze wciąż można pożytecznie spędzać czas. Barbara prosi Rafalskiego o wizytę. Ojciec Jaśka przyjeżdża do jej domu. Na miejscu drzwi otwiera mu jej syn, Pedro.

   ***

   odc. 2363 - CZWARTEK 29.11.2012 (odcinek na wtorek 27.11.2012)

   Jasiek martwi się dziwnym zachowaniem ojca. Podejrzewa, że za wszystkim stoi Barbara. Rafalski spotyka się z żoną i wypytuje ją, czy Pedro jest jego synem. Kobieta nie chce mu odpowiedzieć. Elżbieta opowiada Jerzemu o rodzinnej sytuacji Julii, której małżeństwo się rozpada. Chojnicki obawia się, że żona będzie próbowała ingerować w jej życie. Agnieszka pokazuje współpracownikom z fundacji materiał otrzymany od Rutki. Karos tłumaczy, że nagranie zostało sfabrykowane. Pracownicy organizacji mu jednak nie wierzą. Bolek chce, aby Halszka wzięła udział w konkursie dla szefów kuchni. Oboje próbują przekonać Monikę, aby ją zgłosiła. Rutka informuje Martę, że niedługo czeka ich udział w telewizyjnej dyskusji na temat ekologii i biznesu. W tej samej sprawie do Agnieszki dzwoni Mały. Jasiek przychodzi na Sadybę i opowiada o problemach Rafalskiego. Elżbieta postanawia z nim porozmawiać.
   • aga_ata Re: Odcinki 2360-2363 12.11.12, 15:00
    No to mamy dwójkę nowych bohaterów: Julię i Pedro.
    Julię chyba nawet pamiętam z apteki, ale nie znam nazwiska aktorki...

    Rozwijanie wątku żony Rafalskiego jest dziwne. Ale wolę to niż np. otwarcie zoo w ogrodzie na Sadybie:p
    • mmk9 Re: Odcinki 2360-2363 12.11.12, 16:37
     Julię chyba nawet pamiętam z apteki, ale nie znam nazwiska aktorki...
     >

     Dorota Lanton
     • eo_wina Re: Odcinki 2360-2363 12.11.12, 20:04
      No i jeszcze tajemniczy "Maly", ktory dzwoni do Agnes....
      • sandra1301 Aldona Orman znowu w Klanie 15.11.12, 17:59
       ło jesooooo, ale nabotoksowana lala! fuj, uszami się wylewa
       • capraia Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 09:06
        może jeszcze trupiej głowce uda się przed śmiercią, kolejny raz zaliczyć Barbarę? :)
        • karolina.delila Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 15:31
         Brzydka, nabotoksowana, poliki jak u chomika i sztuczna jak drewniana lala. Ja mam pytanie- dlaczego scenarzyści zapomnieli o fascynującym romansie Rafalskiego z Donatką ? W ogóle gdzie jest Donatka???
         • mysliwiecki Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 16:53
          Rutka i Agnes? tego wariantu nie rozpatrujecie:)? Rozgryzł Karosa....:))
          • eo_wina Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 18:31
           O tak, tak! Juz widze oczami wyobrazni konfrontacje Agnes z Herbus :-)
           A Barbara.....Boszszsz, Orman wydawala mi sie kiedyc piekna kobieta. Kiedys!
           I wlasnie, co z Donka?
           • ruski99 Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 22:25
            Ta napompowana to Orman? Szok. Nie poznałem, tylko jakies takie przebłyski miałem. Który chirurg tak robotę spierdzielił.
            • capraia Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 22:44
             w sumie to na ekranach ją niewiele widać, znana głównie z roli Barbary w Klanie, oraz tego że pokazała cycki w Quo Vadis :)
             • pawel-strzalka Re: Aldona Orman znowu w Klanie 16.11.12, 23:31
              Śmiało można wysnuć tezę, że w tym przypadku cycki mają większy dorobek od reszty ciała.
  • michal_82 Odcinki 2364-2367 17.11.12, 10:05
   odc. 2364 - PONIEDZIAŁEK 03.12.2012 (odcinek na środę 28.11.2012)

   Rutka przed wylotem do Mediolanu w sprawach służbowych zapewnia Martę, że zdąży wrócić na wieczorny program telewizyjny. Paweł przekonuje Agnieszkę, że występ w imieniu fundacji po ostatnich wydarzeniach z udziałem jej szefa, jest błędem. Córka mówi mu jednak, że to dobra okazja, aby odciąć się od pojedynczego przypadku Karosa i wyciągnąć na światło dzienne grzechy inwestorów i deweloperów. Elżbieta opowiada Rafalskiemu o obawach Jasia. Mężczyzna obiecuje z nim porozmawiać. Do leżącego w szpitalu Jacka przychodzi Barbara. Wypytuje go, kiedy wyjdzie do domu i zdradza, że chciałaby go z kimś poznać. Monika daje się w końcu namówić na zgłoszenie Halszki do konkursu szefów kuchni. Zachwycony Bolek zabiera kucharkę, aby omówić szczegóły udziału w programie. Krzysztof zbiera prezenty dla dzieci z domów dziecka. Elżbieta oddaje mu ubranka i zabawki, których nie używają już bliźniacy. Po powrocie ze szkoły chłopcy stwierdzają, że bardzo potrzebowali zabranych rzeczy.

   ***

   odc. 2365 - WTOREK 04.12.2012 (odcinek na czwartek 29.11.2012)

   Rafalski tłumaczy Jaśkowi czemu pojechał wczoraj do ciotki Barbary. Halszka rozmawia z Moniką na temat potraw przygotowanych na konkurs dań z drobiu. Wnuki Elżbiety segregują zabawki, które mają przeznaczyć dla podopiecznych domu dziecka. Kobieta odkrywa, że wybrali oni tylko jedną rzecz. Zdenerwowana z powodu egoizmu chłopców, postanawia dać im nauczkę i kupuje mnóstwo nowych zabawek dla wychowanków Krzysztofa. Rutka dzwoni z Mediolanu z informacją, że z powodu strajku na lotnisku nie zdąży na nagranie programu. W telewizji reprezentuje ich Marta, która mówi, że ruch ekologiczny Karosa oparty jest na nieuczciwych praktykach. W odwecie Agnieszka wspomina o Rutce, który za oszustwo w innej branży ma wyrok w zawieszeniu.

   ***

   odc. 2366 - ŚRODA 05.12.2012 (odcinek na poniedziałek 03.12.2012)

   Janusz gratuluje Agnieszce występu w telewizji. Marta jest z kolei bardzo niezadowolona ze swojego udziału w programie. Elżbieta próbuje namówić Jerzego, żeby przebrał się za św. Mikołaja i rozdał prezenty podopiecznym domu dziecka. Ten zdecydowanie odmawia, zmienia jednak zdanie po rozmowie z Krzysztofem. W Rosso trwa wybieranie potraw na konkurs kucharzy. Ku niezadowoleniu Halszki i Bolka do rywalizacji włącza się Adam. Przy wyjściu ze szpitala Jacek spotyka Barbarę, nie chce jednak z nią rozmawiać. Kobieta prosi go, żeby odebrał od niej pocztę mailową. W przesłanym nagraniu przedstawia mu swojego syna, Pedra.

   ***

   odc. 2367 - CZWARTEK 06.12.2012 (odcinek na wtorek 04.12.2012)

   Jacek pokazuje Agacie film otrzymany od Barbary i sugeruje, że Pedro rzeczywiście może być jego synem. Kobieta jest wstrząśniętą tą wiadomością. Surmaczowa zaprasza Lubiczów na zaległe urodziny Tadeusza. Krystyna nie wie co kupić jubilatowi i prosi o pomoc Pawła. Ten po rozmowie z Miłoszem decyduje, że najlepszym prezentem dla przyjaciela będzie kurs na barmana. Michał odbiera dzieci ze szkoły i odwozi je na Sadybę. Tam spotyka Julię, kobietę, którą poznał kiedyś aptece Elżbiety. Proponuje jej pomoc przy porządkowaniu ogrodu.
   • aga_ata Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 10:17
    > Jacek pokazuje Agacie film otrzymany od Barbary i sugeruje, że Pedro rzeczywiście może być jego synem.
    Wow.
    Swoją drogą wydawało mi się, że żonę Rafalskiego grała inna aktorka, ale chyba przeoczyłam fakt, że podczas rotacji romansowych swego czasu między Jacku a Rafalskim, ten drugi wziął z Orman ślub. Cóż, już nie ta pamięć:p

    >>Ten po rozmowie z Miłoszem decyduje, że najlepszym prezentem dla przyjaciela będzie kurs na barmana.
    What?!
    >>Michał odbiera dzieci ze szkoły i odwozi je na Sadybę. Tam spotyka Julię, kobietę, którą poznał kiedyś aptece Elżbiety. Proponuje jej pomoc przy porządkowaniu ogrodu.
    No i będą z Zytką kwita! Tu romans, tam romans.
    • capraia Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 12:01
     Hehe, masakra, jeśli dobrze rozumiem to Koziełło bedzie robił kurs barmana?:) Będzie mógł wstrząsać drinki swoim roztargnieniem:)

     A jeszcze druga sprawa - ile było wymian partnerów, tak że zostało "wszystko w rodzinie"?

     Na razie wychodzi mi, że najpierw Michał + Kinga, a potem Kinga z Oskarem (czyli jego wujkiem).
     Potem Jacek + Barbara, a następnie Rafaliski wział sobie Barbarę za żonę? I jeszcze w między czasie zaliczył Donatkę Jackową, chyba że mi się coś pokręciło?

     • eo_wina Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 17:10
      Nie zapominaj o Karol - corce Rafalskiego, ktora bzyknal Trupia Glowka!
      A jesli Kurde wda sie w romans z ta nowa-stara aptekarka Julia - to moze i beda kwita z Zycia, ale na pewno nie w jej oczach i oczach jej mamuni!
      • forumowicz_czwa Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 20:24
       Buahahahahahahahaha
       • forumowicz_czwa Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 20:24
        Polska Moda na sukces!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • thaures Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 20:58
         A co z Donatą? Rafalski się z nią rozstał? Ja dopiero mam problemy z pamięcią....
     • wolne_tory Re: Odcinki 2364-2367 17.11.12, 22:54
      > Potem Jacek + Barbara, a następnie Rafaliski wział sobie Barbarę za żonę? I jes
      > zcze w między czasie zaliczył Donatkę Jackową, chyba że mi się coś pokręciło?

      I jeszcze przecież Beatka krążyła między Rafalskim i Jackiem. Widocznie Ci dwaj lubią dzielić te same baby. Jacku zaliczył też Rafalskiego córę, więc musimy jeszcze poczekać aż Małgosia dorośnie i wtedy to już będzie pełna wymiana ;-)
     • ollus Re: Odcinki 2364-2367 18.11.12, 21:42
      no i jeszcze pierwsza żona Rafalskiego została zaopiekowana przez brata Jacka
      • kopytkowiec_niski Re: Odcinki 2364-2367 19.11.12, 16:03
       mnie sie podoba Ola od pewnego czasu
       musi być smaczniutka, nie dziwie sie temu kuratorowi, że chce wyrwać ją z łap schizola.
  • pacjent8 Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 20.11.12, 17:20
   To wszystko staje się logiczne. Scenarzysci chcą nas przygotować na powrot Beaty i jednoczesnie powoli usmiercają Boreckiego.

   Nastapi wymiana rodzicow i znow Malgocha i Jasiek bedą sie klocic o kazdą bzdure. A Beatka bedzie ich godzic.
  • pawel-strzalka Re: Klan - omówienia odcinków 2012/2013 22.11.12, 19:09
   Czy mi się zdaje, czy firma Karoliny i siedziba fundacji "cośtam oddech miasta" to ten sam barak?