Dodaj do ulubionych

Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie???

07.04.10, 20:32
Moje miasto będzie niedługo przeprowadzać akcję bezpłatnych szczepień
przeciwko pnemokokom wśród dzieci urodzonych w 2007 roku. Akcja taka
przeprowadzana była już też w poprzednich latach.Nie wiem jak jest w innych
miastach, ale może warto się zorientować? Dowiadywałam się w swojej
przychodni, że taka szczepionka kosztuje około 250 złotych, więc akcja dająca
możliwość darmowego zaszczepienia dziecka jest wg mnie czymś pozytywnym. Wiem,
że są wśród nas zwolenniczki i przeciwniczki szczepień, ale ja chyba
zaszczepię swoje dziecko zwłaszcza, że od września rusza do przedszkola. A co
Wy sadzicie o takiej akcji i o szczepieniu przeciwko pneumokokom???
Obserwuj wątek
    • lullanka07 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 20:46
      gdy u nas byly za darmo-zaszczepila bym.
      nasza lekarka mowila zeby zaszczepic jak mala bedzie szla do przedszkola.
      musze nad tym pomyslec,ale gdyby byle darmowe chyba bym sie nie wahala
      • alcea3 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 20:51
        Ja zaszczepiłam we wrzesniu tamtego roku.
        Jak dla mnie szczepionka warta uwagi(przeciw głównym winowajcom miedzy innymi
        zapalenia ucha, zapalenia pluc), ja placiłam 270.
        Jak masz mozliwosc za darmo to szczep.
        • e1w2ewa Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 20:58
          Zapomniałam dodać, że chodzi o Lublin:-)
    • guciowamama Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 20:59
      U nas (Szwecja) szczepienia przeciwko pneumokokom sa ujete w
      kalendarzu szczepien i w zwiazku z tym sa darmowe. Czy to jest
      jednoroazowe szczepienie? Bo tutaj podaje sie 3 dawki.
      • alcea3 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:07
        jednorazowe szczepienie jest po 2rż.
        • guciowamama Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:13
          Aaa teraz rozumiem - nasz maluch byl szczepiony w 1 roku zycia
          dlatego byly 3 dawki.
          Gdybym miala mozliwosc wyboru to tez bym zaszczepila - coreczka
          moich przyjaciol (3 latka) zachorowala na sepse - w ostatniej chwili
          ja odratowano.
      • joasia83m Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:08
        hmm, a kiedy i jak sie do tego zabrac? mam isc do swojej przychodni i pytac czy
        sa juz darmowe szczepionki, czy to w jakichs wybranych punktach mozna zaszczepic?
        • e1w2ewa Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:26
          joasia83m ja pytałam w swojej przychodni, ale oni oczywiście nic na ten temat nie wiedzą, może zapytaj w swojej.Grzebałam też necie, poczytaj sobie:

          lublin.naszemiasto.pl/artykul/302696,dla-kogo-bezplatne-szczepienia,id,t.html
          natknęłam się też na to: lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,7707134,Odwolany_konkurs_na_szczepienie_lublinian.html

          i sama już nie wiem od kiedy akcja ruszy.W każdym bądź razie będę śledzić temat w necie i na stronie Urzędu Miasta. Jak dowiem się czegoś więcej dam znać na forum:-)


          • joasia83m Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:34
            e1w2ewa, dziekuje Ci bardzo za informacje, obawiam sie, ze szansa na
            zaszczepienie przejedzie mi kolo nosa, bo malo dzieci ma w ogole szanse, ale moze...
            jak sie dowiesz wiecej, krzycz:)
            p.s. masz juz mieszkanie?? jak tak to gdzie? my coraz powazniej myslimy o budowie..
            • e1w2ewa Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:46
              joasia83m dam znać i może nie będzie tak źle i uda nam się załapać?

              Ps. mieszkanie już jest i coraz bliżej:-)Nie chcę zapeszać, ale jak wszystko
              pójdzie po naszej myśli przeniesiemy się na Rudnik (okolice Spółdzielczości
              Pracy):-)No to nie trzeba myśleć za długo i zacząć działać,zazdroszczę
              możliwości budowy własnego domku, fajnie:-)
              • joasia83m Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:50
                to bedziecie mieli blisko do ikei:) z ta budowa nie tak kolorowo, bo na razie
                dzialka jest w szczerym polu, wiec i o pozwolenia nie bedzie łatwo.. kupiliscie
                w koncu od dewelopera? ile metrow? troche z tematu zboczyłam ;)
    • f3f Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:21
      Ja nie szczepie. Rozważałam to szczepienie przed przedszkolem ale zrezygnowałam. W opracowaniach medycznych szczpienie to jest zalecane dla osób z niedoborami odporności, czyli nie dla przeciętnie "zdrowych" dzieci, gdyż tak naprawdę szczepionka chroni głównie przed ogólnoustrojową chorobą pneumokokową (czyli sepsą). Natomiast jej skuteczność w ochronie przed zapaleniem ucha czy płuc jest o wiele niższa. Zwłaszcza, że choroby te sa wywoływane nie tylko przez pneumokoki.
    • solaris31 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 07.04.10, 21:44
      ja mam ostrożny stosunek do szczepień a już na pewno nie jestem
      osobą szczepiącą co chwilę na wszystko. ale nad pneumokokoami bym
      się nie zastanawiała. Emilka przeszła w wieku 8 miesięcy
      pneumokokowe zapalenie płuc. najgorszemu wrogowi nie zyczę. to był
      koszmar. pneumokoki to niebezpieczne bakterie, bardzo niebezpieczne.
      a skutki tej infekcji odczuwamy do dzisiaj.

      szczepią pewnie prevenarem - warto wiedzieć, że jego zaletą jest to,
      że znosi ewentulane nosicielstwo, ale wadą jest to, że ma tylko 8
      szczepów z dobrych conajmniej kilkudziesięciu.

      ja bym się nie zastanawiała. po tej infekcji Milki liczyłam każdy
      dzień, żeby móc ją zaszczepić.
      • f3f solaris 07.04.10, 22:04
        ale to, że ta szczepionka chroni przed zakażeniem płuc to pneumokokowym to jest chwyt marketingowy...
        poczytaj sobie TU

        A tu fragment bedący podsumowaniem przywołanego artykułu:

        "Przedstawione powyżej wyniki badań klinicznych oraz obserwacje epidemiologiczne dowodzą, że duża skuteczność 7-walentnej skoniugowanej szczepionki przeciwko pneumokokom dotyczy zapobiegania inwazyjnej chorobie pneumokokowej. Szczepionka ta zapobiega także zachorowaniom na zapalenie płuc i ucha środkowego, jednak ze względu na znacznie mniejszą skuteczność w tym zakresie wskazania te nie zostały ujęte w żadnych rekomendacjach. Opracowanie takich zaleceń wymaga przeprowadzenia dodatkowych analiz farmakoekonomicznych, chociaż bardzo ograniczona skuteczność oraz wysoka cena szczepionki nie przemawiają za rozszerzeniem już istniejących wytycznych. Coraz szersze stosowanie 7-walentnej skoniugowanej szczepionki pneumokokowej wymaga uczciwego przedstawienia, zarówno rodzicom kupującym te szczepionki dla swoich dzieci, jak i decydentom przeznaczającym na zakup szczepionek środki publiczne, aktualnych i wiarygodnych danych dotyczących skuteczności preparatu, z podkreśleniem, że jej duża efektywność dotyczy tylko zapobiegania inwazyjnej chorobie pneumokokowej."
        • ankas4 ja tez za szczepieniem 07.04.10, 23:19
          Uwazam, ze to jedna z najwazniejszych szczepionek, i jak jestem wielką
          zwolenniczką szczepien to gdybym miala wybierac to ta bylaby na jednym z
          pierwszych miejsc, chocby dlatego wlasnie, ze nasze dzieci zawsze moga załapac
          niską odporność a te szczepionka jest bardzo przebadana i w zasadzie w
          wiekszosci krajow ujęta jest jako szczepienie darmowe,ktore przysługuje kazdemu
          dziecku, wiec szczep jak masz mozliwosc.
        • solaris31 Re: solaris 08.04.10, 08:02
          ale to, że ta szczepionka chroni przed zakażeniem płuc to
          pneumokokowym to jest
          > chwyt marketingowy...

          ja to wszystko wiem. dlatego zawsze piszę, że pneumokoków jest
          conajmniej kilkadziesiąt jak nie powyżej setki, a szczepów w
          prevenarze tylko 8. z tego powodu nie szczepiłam Milki w 1 roku
          zycia.

          a le po chorobie którą przeszła i której nikomu nie życzę - nie mam
          wątpliwości, że gdybym mogła cofnąć czas, nie wahałabym się ani
          sekundy. Emilka ledwie przezyła to zapalenie, szczepionka może by
          zapobiegła chorobie. tego nikt nie wie, to dzisiaj wróżenie z fusów.
          nie zapomnę nigdy nieprzytomniej od gorączki Emilki, która lała mi
          się przez ręce, nie zapomnę nigdy, jak lekarz mi powiedział, że nie
          wiadomo, czy zareguje na antybiotyk i czy przezyje...

          oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że piszę pod wpływem emocji
          osobistych - ale piszę po to, żeby choroby pneumokokowe nie
          kojarzyły się wam li tylko z reklam. one są i są bardzo groźnie. im
          mniejsze dziecko tym groźniejsze.

          Eli szczepić nie będę, jest już na tyle duża, że poradzi sobie z
          ewentualną infekcją.
      • e1w2ewa Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 19.05.10, 10:45
        Zwłaszcza do dziewcząt z Lublina:


        www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100518/LUBLIN/652712362
    • maadga Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 08:11
      Moje miasto sponsporowało meningo i pneumokoki właśnie dla naszych
      naszych maluchów zaszczepiłam :D
      Dodatkowo starszakowi sami wykupiliśmi meningokoki albo penumokoki
      ale teraz mam taki zawrót głowy że nie pamietam którą wiem że
      pediara stwierdziła wtedy że dla prawie 4,5latka jedna z tych
      szczepionek jest bez sensu i nie ma sensu szczepić. Jak będę w domu
      sprawdzę o którą chodziło.
    • maniulka_25 Też chciałabym zaoszczędzic 250 zł ;-) 08.04.10, 10:26
      Ja bym zaszczepiła.
    • lipiec_2007 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 10:28
      pod koniec ubieglego roku wprowadzono nowa szczepionke na
      pneumokoki. ta nowa ma szersze spektrum razenia. nie pamietam, ilo-
      walentna jest ta szczepionka.

      ciekawa jestem, ktorymi beda szczepic dzieci. moze wyzbywaja sie
      starych zapasow tych starszych szczepionek?
      • zabka11 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 10:49
        Ja zaszczepiłam, bo Janek jest/był? nosicielem, wyszło z wymazu.
        Dostał 2 szczepionki, bo było to przed 2 rokiem życia. Płaciłam, bo
        nie było wyboru, ale jak bym miała za darmo mozliwośc, i Janek byłby
        do tej pory nie szczepiony, to bym go na 100% zaszczepiła. I nie
        chodzi tu o ochrone przed zapaleniem ucha czy płuc, choć to tez
        groźnie, ale przede wszystkim, tak w skrócie, przed "sepsą".

        Ta nowa szczepionka nazywa się Synflorix, chroni przed 10 szczepami
        pneumokoków, a ta starsza, Prevenar przed 7 szczepami. Ale tu bym
        juz nie marudziła, jak dają, brałabym:)
        Pozdrawiam
        • boazeria Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 10:54
          kurcze, pytalam lekarza pracujacego w szpitalu

          zaszczepil swoja corke i uwaza ze nie warto a wrecz corka ma od
          tamtej pory taka niska odpornosc ze ciagle choruje i on wiaze to z
          podaniem szczepionki.........
      • qwoka lipiec_2007 08.04.10, 11:02
        Wydaje mi się że darmowy mam byc prevenal, ale nie jestem na 100%
        pewna. Czekam na konkretne informacje kiedy i jakie bedą te
        bezpłatne szczepionki, ale jeśli okaże się, że te nowsze szczepionki
        sa płatne, to pewnie zapłace. W końcu to tylko jedna dawka wiec i
        koszt nie jakiś wielki.
        • maniulka_25 Jest jeszcze nowsza szczepionka ! 08.04.10, 13:21
          U nas szczepią Preverem 13 (działa przeciw 13 szczepom - jest to
          najnowsza szczepionka). W środę będę szczepic Julę. Miałam już
          wcześniej to zrobic ale Hanutka chorowała.
          • solaris31 Re: Jest jeszcze nowsza szczepionka ! 08.04.10, 13:57
            a ja bym nie zaszczepiła nową szczepionką... nie wiem, wolałabym
            taką, która jest na rynku już jakiś czas.
    • a_beatle Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 19:02
      Ja szczepiłam Maję, jak skończyła rok (2 dawki) i dodatkowo przeciw
      meningokokom. Ale mnie szczepienia w ogóle nie przerażają, nie miałabym
      wątpliwości, chyba że miałabym chore czy alergiczne dziecko.
    • metanira Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 19:07
      Ja zaszczepiłam Konrada przeciwko pneumokokom w pierwszym roku życia. Teraz,
      przed przedszkolem, zastanawiam się jeszcze nad meningokokami.
      • alcea3 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 08.04.10, 19:12
        Tez bym nie szczepila ta nowa,\Jak szczepilam włąsnie wszedl Synflorix(dobra
        nawa-nie pamietam doklandie) na 10 szczepow mimo to zaszczepilam prevenarem na 7
        bo jest juz na rynku jakis czas.
        • metanira Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 09.04.10, 10:28
          Ja też szczepiłam Prevenarem, 3 dawki co 6 tygodni + dawka przypominająca po,
          zdaje się, pół roku od tamtych. Prevenar jest niby dla dzieci do 2 lat, ale
          nasza pediatra zaszczepiła swoja córkę w wieku 5 lat (chorowała, wychodziły jej
          jakieś pneumokoki w wymazach), bo uważa, że jest lepszy, niż ta szczepionka dla
          starszych dzieci.
          • alcea3 Re: Pneumokoki-szczepienie-co sadzicie??? 09.04.10, 21:44
            a i najwazniejsze!v bSynflorixem mozna szczepic TYLKO DO 2RZ
    • maniulka_25 Dzisiaj Julkę zaszczepiłam :-) 14.04.10, 19:10

      I wszystko jest o.k.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka