Dodaj do ulubionych

alimenty - dziadkowie

IP: *.68.67.31.kutno67.tnp.pl 28.12.04, 19:30
mam problem, mój były mąż nie płaci mi alimentów, czy mogę ubiegać się o
alimenty od jego rodziców
Obserwuj wątek
    • inna-bajka Re: alimenty - dziadkowie 28.12.04, 19:50
      A co staruszkowie są winni, że synalek wyrósł im na egoistę i sknerę.
      Znam taki przypadek, na Twoim miejscu podałabym gnoja do sądu, a nie nachodziła
      jego rodziców. Może oni cierpią z powodu swojego błędu "wychowawczego".
    • Gość: prawnik Re: alimenty - dziadkowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.04, 20:43
      nie do konca znam Twoja sytuacje, w mojej ocenie najpierw powinnas wystapic na
      droge egzekucji przymusowej, zajecie pensji itp
      nie wiem jak jest uregulowana kwestia obecnie funduszu alimentacyjnego / zostal
      zlikwidowany jednakze sa prace nad jego przywroceniem, fundusz byl powolany w
      celu wyplaty alimentow gdy nie mozna ich bylo uzyskac od zobowiazanych/
      Załaczam ponizej fragment z komentarza:
      W cytowanej wyżej uchwale SN z 1987 r. zostało też omówione zagadnienie
      uzupełniających alimentów od dziadków. Zapis brzmi tak: "W sytuacji gdy dziecko
      pobiera świadczenia z funduszu alimentacyjnego wobec niemożności wyegzekwowania
      alimentów zasądzonych od jego ojca, a mimo to jego usprawiedliwione potrzeby
      nie są zaspokojone, nie ma przeszkód, ażeby dochodziło ono uzupełniających
      alimentów od dziadków na podstawie art. 132 k.r.o. Zasądzenie jednak alimentów
      od dziadków powinno nastąpić w takiej wysokości, aby w związku z art. 5 ust. 1
      pkt 2 ustawy o funduszu alimentacyjnym małoletni nie został pozbawiony
      świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Ustawa z dnia 18 lipca 1974 r. o funduszu
      alimentacyjnym wprowadziła nową zasadę, że w razie bezskuteczności egzekucji w
      całości lub w części uprawnionemu do alimentacji przysługuje świadczenie z
      funduszu alimentacyjnego, ale nie uchyliła art. 132 k.r.o. ani nie wprowadziła
      do niego żadnych zmian. Prowadzi to do wniosku, że uprawniony do alimentacji,
      posiadający tytuł wykonawczy i nie mogący go zrealizować, może według swojego
      wyboru ubiegać się zarówno o świadczenia z funduszu alimentacyjnego, jak i o
      zasądzenie alimentów od osób zobowiązanych do alimentacji w dalszej kolejności".

Polecam Ci strone www.poradaprawna.pl tam opisz blizej sytuacje i na pewno
      uzyskasz pomoc,
      powodzenia
      i na pohybel byłemu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka