Dodaj do ulubionych

MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!!

29.07.11, 19:35
WITAM!!! jestem ciekawa jak wiele mieszkańców Maciołek boryka się z problemem PODTOPIENIA POSESJI I PIWNIC A MOŻE NAWET I MIESZKAŃ!!!??? na ul.Szerokiej ten problem zaczął się od tamtego roku jesienią . I niestety nasze kochane władze miasta aby nam pomóc zabronili straży wypompowywania wody w skrajnych przypadkach bo jak tłumaczą ZA DUŻE KOSZTY!!! A WIĘC CO ...??? OCZYWIŚCIE ŻE PO GŁOWIE OBERWIE PRZECIĘTNY MIESZKANIEC. MILI INTERNAUCI CZY SA OSOBY KTÓRE USŁYSZAŁY W URZĘDZIE MIASTA ŻE NIESTETY SAMI MAMY SOBIE Z TYM RADZIĆ !!! PANIE BURMISTRZU PROSZĘ ZAŁOŻYĆ KALOSZE I ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA MALOWNICZEJ DZIELNICY MACIOŁEK!!! OD DAWNA MAM WRAŻENIA ŻE O NAS NIKT JUŻ NIE PAMIĘTA!!!
Obserwuj wątek
  • gucio327 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 30.07.11, 14:29
   Jak to każdy burmistrz,tylko przed wyborami sieje populistyczne hasła,a jak już jest na stołku władzy ,to prawda jest taka jak pani widzi tj.ma nas wszystkich w du....Robi tylko wtedy ,kiedy ma w tym interes
   • kinga738 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 31.07.11, 19:51
    gucio327 napisał:

    > Jak to każdy burmistrz,tylko przed wyborami sieje populistyczne hasła,a jak już
    > jest na stołku władzy ,to prawda jest taka jak pani widzi tj.ma nas wszystkich
    > w du....Robi tylko wtedy ,kiedy ma w tym interes


    PRAWDA PRAWDA!!!!
    DASZ W ŁAPĘ TO ZAŁATWISZ SPRAWĘ NIE MASZ NIE DAJESZ I NIC NIE ROBIĄ TYLKO W FOTELE PIERDZĄ!!!
    TAK TO JEST U NAS TYLKO RYBY NIE BIORĄ!!!
    • balbi_na Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 17:58
     trochę chyba przesadziłeś z tym dawaniem w łapę.
     Ponadto nawet gdybyś dał i miałby kto wziąć to i tak byłyby to zmarnowane pieniądze. Woda wróciłaby prędzej niż byś się obejrzał.
     Pamiętaj, że do takiego stanu doszło jeszcze za rządów poprzedniego burmistrza, tak nagle nie pozasypywano rowów w całym mieście, ale fakt faktem, że samowolne podnoszenie gruntów przez mieszkańców powinno być lepiej kontrolowane.


  • tu-brzoza Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 30.07.11, 18:43
   U mnie już nawet było niedawno sucho w piwnicy przez prawie 2 miesiące, ale jak popadało przez tydzień non stop, to woda wróciła. I tak już prawie 2 lata mam wodę w piwnicy, codziennie pompuję...
   Zabawne, bo tu nigdy nie było wody, a dom stoi od ponad 20 lat.
   No ale może gdyby ludzie nie zakopywali rowów, nie podwyższali bez zgody terenu i nie wykładali wszystkiego kostką...
   Jedyne, co możemy zrobić, to na własny koszt wyizolować piwnice i zrobić odwodnienia na działkach. Na miasto nie ma co liczyć, tutaj się wałki kręci, a nie pracuje dla mieszkańców.
   • balbi_na Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 31.07.11, 07:58

    Jestem w identycznej sytuacji. Dom ponad 20 lat, od dwóch lat woda po pachy. Zimą lodowisko nie mniejsze niż to w Wołominie - jedyna korzyść :))).
    Mieszkam tylko z drugiej strony Kobyłki. Nie rozumiem tylko dlaczego do tej pory nikt nie nakazał urzędowo odkopania zakopanych samowolnie rowów.
    I prawdę mówiąc nie mam pomysłu co z tym robić. Rozpatrywałam już wykopanie stawu rybnego na podwórku, bo oczko wodne to za mało ................... :)))
    • tu-brzoza Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 31.07.11, 12:16
     balbi_na, bo na tych rowach stoją domy :/ jakiś kretyn urzędnik wydał zgodę na budowę nie sprawdzając mapy, na której są rowy. Teraz się tłumaczą, że domów nie zburzą. Ale przecież mogliby takim delikwentom nakazać odtworzyć te rowy 4 metry dalej, tak? Nie rozumiem, przecież ci urzędnicy, burmistrz - wszyscy mieszkamy w Kobyłce i wszyscy mamy ten problem :(
     Koło mojego domu były i rowy i staw odwadniający, ale pewien pan stwierdził, że zarzuci odpadami budowlanymi ten staw. Nie zareagował ani wydział ochrony środowiska ani ci od rowów.
     Też myslałam o stawie, ale że mam małą działkę, to by mi raczej wyszła fosa ;-)) No i komary się strasznie lęgną, jak jest mokro ;-)
     • balbi_na Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 17:38
      hehe, fosa dobra rzecz :)
      Wczoraj to już tak nas zalało jak nigdy dotąd. Ponad 1000 m2 wody.
      Myśleliśmy o uszczelnieniu piwnicy, ale praktycznie od dwóch lat nie możemy jej wysuszyć. Właśnie nam się udało trochę w tym roku - i znowu woda. A naszą pompką (pompeczką,) to do zimy nie wypompujemy.
   • tu-brzoza POTRZEBNA POMOC! 31.07.11, 17:19
    Czy ktos z was zna bezposredni tel do kogos ze strazy? Mam zalana cala dzialke po dzisiejszej ulewie, zaraz znow sie rozpada, bo grzmi, nie nadazam z pompowaniem. Straz nie chce przyjechac, bo zalalo szpital w Wolominie, no ale do cholery! czy tylko jeden woz strazacki jest?????
    Cala woda z sasiednich dzialek splywa do mnie, wszyscy maja podwyzszony teren, a ja nie, mam 40 cm wody!!!
    • kinga738 Re: POTRZEBNA POMOC! 31.07.11, 19:47
     tu-brzoza napisała:

     > Czy ktos z was zna bezposredni tel do kogos ze strazy? Mam zalana cala dzialke
     > po dzisiejszej ulewie, zaraz znow sie rozpada, bo grzmi, nie nadazam z pompowan
     > iem. Straz nie chce przyjechac, bo zalalo szpital w Wolominie, no ale do choler
     > y! czy tylko jeden woz strazacki jest?????
     > Cala woda z sasiednich dzialek splywa do mnie, wszyscy maja podwyzszony teren,
     > a ja nie, mam 40 cm wody!!!


     MAM ZŁE WIADOMOŚCI!!!
     NIESTETY NIKT NIE PODEJMIE SIĘ WYPOMPOWANIA WODY Z POSESJI ZE WZGLĘDU NA DUŻE KOSZTY PRZEDSIĘWZIĘCIA . NIE KAŻDY Z NAS MA TO SZCZĘŚCIE!!!
     BO JAK INACZEJ TO NAZWAĆ !!! 30 MIN. TEMU BYŁAM ŚWIADKIEM JAK W ZIELONCE STRAŻ WYPOMPOWYWAŁA WODĘ Z POSESJI I NAWET P.WYSZYŃSKI ZAGOŚCIŁ Z KAMERĄ ABY TO UWIECZNIĆ!!!
     WIDOCZNIE W ZIELONCE MIESZKAŃCY MAJA WIĘCEJ SZCZĘŚCIA NIŻ MY W KOBYŁCE!!!
     TAK BLISKO A TAK DALEKO !!!
  • kopyto44 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 10:02
   Mareta pozostaje w sąsiedztwie i ma te same problemy, powstaje pytanie ? jak długo będziemy bierni wobec naszych Włodarzy ? Przybywa mieszkańców, domów i problemów. Aktualni Nasi wybrańcy nie najlepiej sobie radzą z problemami życia mieszkańców. Więc maja choćby to Forum zacznijmy się organizować i DZIAŁAĆ !!! Na początek wspólnie ustalmy jakie mamy problemy i przekażmy je NASZYM RADNYM. Jestem do dyspozycji jako społecznik i bardzo zainteresowany co dalej ??? Pozdrawiam Kobyłczanin z ul. A>Mickiewicza.
   • kinga738 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 17:43

    PODPISUJE SIĘ POD TYM W 100%!!!! TAK SIĘ DALEJ NIE DA ŻYĆ !!!


    kopyto44 napisał:
    > Mareta pozostaje w sąsiedztwie i ma te same problemy, powstaje pytanie ? jak dł
    > ugo będziemy bierni wobec naszych Włodarzy ? Przybywa mieszkańców, domów i prob
    > lemów. Aktualni Nasi wybrańcy nie najlepiej sobie radzą z problemami życia mies
    > zkańców. Więc maja choćby to Forum zacznijmy się organizować i DZIAŁAĆ !!! Na p
    > oczątek wspólnie ustalmy jakie mamy problemy i przekażmy je NASZYM RADNYM. Jest
    > em do dyspozycji jako społecznik i bardzo zainteresowany co dalej ??? Pozdrawia
    > m Kobyłczanin z ul. A>Mickiewicza.
  • kopyto44 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 11:57
   Genialni Włodarze ,,, komunikat na stronie miasta : Komunikat ws. podtopień
   Podtopienia działek w naszym mieście to bardzo ważny problem...../.../
   Czyż to nie praktyczne i z "głowy problem" .... wiadra i łopaty w ruch ... a już myślałem że hasła "do roboty..." odeszły wraz z system ... człowiek uczy się całe życie !
   • tu-brzoza Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 12:07
    Wczoraj czekałam prawie 6 godzin na strażaków. Worki z piaskiem we własnym zakresie. Dziś mi powiedziano, że straż już nie przyjedzie, bo gminy na to nie stać. Mam pół metra wody na działce, woda nie ma gdzie odpłynąć. Cały czas pompuję z piwnicy, ale pompa nie jest przemysłowa i musi odpoczywać. Póki będzie woda na działce, nie pozbędę się wody z piwnicy. A instalacje mam nisko, wczoraj zalało mi piec i hydrofor.
    Podziękować można urzędnikom, którzy mają gdzieś, że ludzie nasypują sobie teren, utwardzają i kładą na niego kostkę. Woda z całej ulicy dzięki temu spłynęła do mnie.
    Gdybym tylko miała pieniądze na prawnika, pozwałabym miasto. O zakopanych rowach już nawet nie wspomnę. Mój dom był jednym z pierwszych w tej części ulicy Wesołej. Ponieważ nie jestem bezmyślną idiotką, nie nasypywałam terenu, a dom nie był wcześniej w dołku.
    W literze prawa wszyscy moi sąsiedzi z bezprawnie podwyższonym terenem powinni właśnie zrzucać się na osuszanie mojego domu i działki :(
    Gówno w tym kraju można zrobić, państwo nie pomaga! Jestem załamana :( Pękają ściany w moim domu przez wodę!
    • kinga738 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 17:39
     DZIŚ DO MICH SĄSIADÓW PRZYJECHAŁ SAM BURMISTRZ I CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO !!! ABY OCENIĆ SYTUACJE NA UL.SZEROKIEJ!!! JEDNAK KIEDY DO NICH PODESZŁAM STWIERDZONO ŻE JESTEM SZCZĘŚCIARĄ PONIEWAŻ TYLKO PIEC MI ZALAŁO I PIWNICĘ WIĘC NIE MA SENSU POMPOWAĆ BO I TAK BĘDZIE TO SAMO !!! A WODA CAŁY CZAS SIĘ PODNOSI!!! WIĘC GDZIE TU MOJE SZCZĘŚCIE!!!! DRODZY MIESZKAŃCY PROPONUJE NAPISAĆ PETYCJĘ I POZBIERAĆ PODPISY DO WOJEWODY MAZOWIECKIEGO O UDROŻNIENIE ROWÓW MELIORACYJNYCH !!!BO JAK MY SIĘ TYM NIE ZAINTERESUJEMY TO NIKT NAM NIE POMOŻE!!!!
   • kinga738 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 17:50
    WIECIE CO W TYM WSZYSTKIM JEST NAJLEPSZE...??? DO TEJ PORY MYŚLAŁAM ŻE MOI SĄSIEDZI SĄ OK!!! DO CZASU GDY POJAWIŁ SIĘ PROBLEM Z WODĄ I PODTOPIENIAMI!!! NOTORYCZNIE JESTEM BLUZGANA I GOŚCI U MNIE POLICJA ZE WZGLĘDY NA TO ŻE ZALEWAM MOICH SĄSIADÓW!!!!
    CZYM PYTAM!!!! NA DODATEK ONI MAJĄ DZIAŁKĘ WYŻEJ NIŻ JA I TAK TO JA ICH ZALEWAM POMIMO ŻE U NICH SUCHO A U MNIE KACZKI MOŻNA ZACZĄĆ CHOWAĆ W STAWIE!!!!
    OSTATNI TAK SOBIE POMYŚLAŁAM ŻE TO JA ZALEWAM CAŁE MACIOŁKI!!!!
    A BURMISTRZ APELUJE O SOLIDARNOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ!!!
    DOPRAWDY ŚMIESZNE!!!
    • tu-brzoza Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 20:53
     Kinga, u mnie jest to samo, tylko jeszcze policji nie wzywają. Baba pokazuje mi pole zalane za swoim domem, kilka tysięcy m2 i twierdzi, że to ja zalałam. Gdzie mam pompować się pytam? Na działki sąsiadów wokół? Mogę tylko na ulicę!!!
     Jedna rada, stój twardo na swoim!
     Pretensje niech twoi sądziedzi mają do tych, co podwyższyli sobie teren. Więcej betonu i kosti brukowej, a na pewno nikogo nie zaleje!

     MAM NADZIEJĘ, ŻE ZAPAMIĘTACIE SOBIE, JAK BURMISTRZ NAM "POMAGA" I NA KOGO BĘDZIECIE GŁOSOWAĆ!

     MIASTO JEST ZADŁUŻONE DZIĘKI TAKIM KACYKOM I NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE RZECZY.

     JEST ZA TO NA JAKIEŚ WIEŚNIACKIE FESTYNY, KTÓRE KOSZTUJĄ MIASTO MILIONY!!!!!!!!!!!

     • kinga738 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 01.08.11, 22:18
      JA JESZCZE DO TEGO DOSTAŁAM PISMO Z URZĘDU PRZY WSPÓŁPRACY MOICH SĄSIADÓW ŻE WODA W PIWNICY TO PROBLEM WŁAŚCICIELA I SAMA MAM SIĘ Z TYM UPORAĆ NA WŁASNY KOSZT BECZKOWOZEM!!!! ŚMIESZNE ALE PRAWDZIWE!!!      tu-brzoza napisała:

      > Kinga, u mnie jest to samo, tylko jeszcze policji nie wzywają. Baba pokazuje mi
      > pole zalane za swoim domem, kilka tysięcy m2 i twierdzi, że to ja zalałam. Gdz
      > ie mam pompować się pytam? Na działki sąsiadów wokół? Mogę tylko na ulicę!!!
      > Jedna rada, stój twardo na swoim!
      > Pretensje niech twoi sądziedzi mają do tych, co podwyższyli sobie teren. Więcej
      > betonu i kosti brukowej, a na pewno nikogo nie zaleje!
      >
      > MAM NADZIEJĘ, ŻE ZAPAMIĘTACIE SOBIE, JAK BURMISTRZ NAM "POMAGA" I NA KOGO BĘDZI
      > ECIE GŁOSOWAĆ!
      >
      > MIASTO JEST ZADŁUŻONE DZIĘKI TAKIM KACYKOM I NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE RZE
      > CZY.
      >
      > JEST ZA TO NA JAKIEŚ WIEŚNIACKIE FESTYNY, KTÓRE KOSZTUJĄ MIASTO MILIONY!!!!!!!!
      > !!!
      >
    • kinga738 DOBRA WIADOMOŚĆ MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 03.08.11, 16:57
     DOBRA WIADOMOŚĆ !!!!
     W KOŃCU COŚ SIĘ RUSZYŁO !!!! DZIŚ ZOSTAŁY ROZPOCZĘTE PRACE UDRAŻNIAJĄCE ROWU MELIORACYJNEGO NA MACIOŁKACH!!! SŁUŻBY OCZYSZCZAJĄ RÓW ZE ŚMIECI I WYCINAJĄ DRZEWA ORAZ WYCIĄGAJĄ WORKI Z PIASKIEM KTÓRYMI BYŁ POZATYKANY MOSTEK KTÓRY ODPROWADZA WODĘ DO GLINIANEK!!! PONIEWAŻ BURMISTRZ ZIELONKI W POPRZEDNICH KADENCJACH ZATKAŁ TYMI WORKAMI ODPŁYW ABY WODA NIE UCHODZIŁA DO GLINEK!!!
     GRATULUJEMY POMYSŁOWOŚCI!!!
  • tym2011 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 04.08.11, 12:58
   Witam,

   moja działka (na Maciołkach) jest również zalana wodą. Przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna:

   NIEDROŻNE ROWY MELIORACYJNE

   Nasz teren jest dość specyficzny, pod warstwą humusu i luźnego piasku, na głębokości ok. 60cm zaczyna się glina. Glina nie przepuszcza wody, więc woda nie ma gdzie wsiąknąć. Dlatego też powstały dawno temu rowy melioracyjne aby dało się jakoś normalnie żyć. Wiele lat zaniedbań, ostatnimi czasy opadów jakby mniej, więc problem został przez władze totalnie zbagatelizowany. Obecnie rowy prawie w ogóle nie spełniają swojej funkcji - są pozatykanie i niedrożne.

   Rekordowo mokry lipiec w tym roku (najwięcej opadów od 140 lat czyli od czasu, gdy są zbierane dane meteorologiczne) spowodował wręcz katastrofę dla mieszkańców. Jeśli rowy nie zostaną udrożnione, czeka nas bardzo ciężkie życie.

   My, mieszkańcy, musimy wywrzeć presję na Burmistrza i władze aby udrożniły rowy melioracyjne.

   Proponuję wysłać (zanieść) pismo do Burmistrza z opisem sytuacji i prośbą o wyznaczenie terminu udrożnienia rowów melioracyjnych. Ja już to zrobiłem, załączyłem również wydrukowane zdjęcia z mojej zalanej działki. Jeśli Burmistrz dostanie kilkadziesiąt takich listów, musi zacząć działać! Oczywiście takie pisma będę wysyłał aż do skutku, pewnie co miesiąc.

   Jeśli ktoś nie ma możliwości zrobienia zdjęć i ich wydrukowania - służę pomocą. W takim wypadku proszę o kontakt (tutaj na forum lub przez e-mail tym2011@gazeta.pl). Bardzo chętnie zrobię zdjęcia i wydrukuję.

   Jeśli ktoś ma inne pomysły w jaki sposób wywrzeć presję na Burmistrza aby udrożnić rowy, piszcie.
   • babel_30 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 08.08.11, 10:57
    Przepraszam ale co można się spodziewać z UM skoro kasa pusta.
    Jednym słowem mieszkańcy bierzcie łopaty w dłoń i kocie sami sobie rowy by was nie zalało by 'my - UM' wam nie pomożemy - tak można odebrać komunikat ze stron UM Kobyłka.

    Pan Burmistrz tylko potrafi ładnie mówć i składać obietnice bez pokrycia - nie jednokrotnie słyszałem jak obiecywał i co? i brak efekty bo nie ma kasy w UM i nie można zrealizować albo coś im blokuje prace.

    Ludzie sami wybraliśmy takich ludzi do władz miast wiec teraz nie można narzekać trzeba było zastanowić się na krzyżykiem podczas wyborów a nie narzekać teraz.
    Zapewne ktoś może powiedzieć co by zrobił ten drugi - może nic a może coś teraz można gdybać i płakać że kogoś zalało bo nie ma rowu - a dlaczego nie ma rowu - bo sam zasypał lub ktos przed nim to zrobił i teraz ma problem i szuka pomocy w UM który nie pilnował i nie pilnuje by rowy melioracyjne były czyste i niepozasypywane.

    Ludzie łopaty w dłoń i do rowów odkopywać - by żyło się lepiej
    • tym2011 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 14.08.11, 23:17
     babel_30 napisał:

     > Przepraszam ale co można się spodziewać z UM skoro kasa pusta.
     (...)
     > Ludzie łopaty w dłoń i do rowów odkopywać - by żyło się lepiej

     To nie są duże koszty. Koszt pracy koparki to ok. 100zł za godzinę. Za kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy złotych można udrożnić wiele kilometrów rowów melioracyjnych. Gorzej jeśli tych rowów nie ma wcale - np. zostały zasypane przez mieszkańców...
     • balbi_na Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 15.08.11, 09:17
      TEz wydaje mi się, że koszt udrożnienia rowów nie jest aż taki duży. A tam gdzie meiszkańcy zakopali - wg mnie powinien być urzędowy nakaz odkopania rowów pod groźbą obciążenia kosztami. Przecież niektóre rowy nie zakopały się trzydzieści lat temu. Sama pamiętam, że jeszcze były.
      • kopyto44 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 15.08.11, 12:30
       Wspólne działania : czyli UM i Społeczności mogą w miarę szybko zmienić stan rzeczy, lecz trzeba chcieć i DZIAŁAĆ !?! od biadolenia nic nam nie ulegnie zmianie. Jeśli przy mojej posesji zostanie wykopany rów melioracyjny likwiduję kwiatki i trawniki a wodę z posesji odprowadzę na własny koszt !!! ... do tego rowu !!!
  • tym2011 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! - 3 lata później 07.08.14, 15:23
   Witam,

   w to wyjątkowo suche lato (czekam z utęsknieniem na deszcz, bo mi trawa schnie) chciałbym przypomnieć problem, który nas spotkał 3 lata temu a mianowicie bardzo deszczowe lato i podtopienia. Pamiętamy o tym, nawet teraz gdy jest susza.

   Ja rozumiem, że schemat postępowania jest następujący: najpierw wystąpią zalania, potem tymczasowe działania i obietnice Burmistrza o konieczności poprawy infrastruktury odwadniającej, dużo szumu w mediach, potem stopniowe zapominanie o problemie...

   Czy taki schemat wydarzeń nam odpowiada?

   Dlaczego rowy nie są udrażniane? Dlaczego nie widać działań Burmistrza w sprawie zabezpieczenia mieszkańców przed zalaniami i podtopieniami?
  • kaku25 Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 08.08.14, 08:25
   Trzeba stworzyć wizerunek Maciołek zalanych wodą! Tak ludzie robili w Ząbkach. Pływali na kajakach, pontonach i wrzucali do internetu, najlepiej na Fejsa. Perkowski wariował i zaraz były efekty w postaci naprawy ulicy albo wypompowanie. Ps. Zapraszam po deszczu na Malinową w stronę Jagodowej przy warsztacie...!!!
   • tu-brzoza Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 13.08.14, 20:32
    Składałam razem z moją mamą petycję do burmistrza w sprawie naprawy nawierzchni przy ulicy Malinowej. Rzeczywiście po deszczu nie da się tam przejść, jeśli nie jest się w wysokich kaloszach. Może wy też napiszcie do burmistrza?
    • anna-tur Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 23.10.14, 21:41
     Dostałam odpowiedź na złożoną petycję w sprawie naprawy ul. Malinowej . Do Pani Anna Turowska ,
     Kierownik Działu Infrastruktury Elżbieta Szymanowska odpowiedziała mi:
     Odpowiadając na pismo z nn. 27.06.2014 Urząd Miasta Kobyłka informuje, że wniosek Pani w sprawie naprawienia nawierzchni ulicy Malinowej został umieszczony w planie budżetowym na 2015. rok. Planowane jest wykonanie odwodnienia ul. Malinowej z włączeniem do istniejącego kanału w ul. Truskawkowej. Po zakończeniu tych prac zostanie wykonana nakładka asfaltowa na istniejącą nawierzchnię ul. Malinowej.
     • anna-tur Re: MACIOŁKI ZALANE WODĄ !!! 23.10.14, 22:01
      Budowa placu zabaw w ulicy Dworkowej

      Napisałam petycję do burmistrza w sprawie placu zabaw. Cytuje :
      W ostatnich miesiącach w związku z budową kościoła przy ul. Szerokiej i przebudowy ul. Ceramicznej zlikwidowany został świetnie prosperujący plac zabaw dla dzieci. Obecnie dzieci z dzielnicy Maciołki nie mają już swojego placu zabaw i skazane są na korzystanie z placu wybudowanego przy Gliniankach przez miasto Zielonka. Niestety zielonkowski plac nie jest korzystnie zlokalizowany i przez to wielu rodziców boryka się z brakiem bezpiecznego miejsca do zabawy dla swoich pociech.
      Dlatego my, mieszkańcy Maciołek , domagamy się, przywrócono plac zabaw w nieznacznie zmienionej lokalizacji-proponujemy rejony ulicy Dworkowej. Jest to najbardziej korzystne położenie zarówno dla mieszkańców osiedli wybudowanych w okolicy ulicy Ceramicznej, Czereśniowej, Podleśnej ,Poziomkowej, Malinowej, Wesołej, Jagodowej, Wrzosowej, Paproci, Dworkowej, część Szerokiej, Mareckiej czy Ketlinga.
      Bardzo proszę zainteresowanych o podpis petycji.

      Proszę zgłaszać się do warsztatu samochodowego przy ulicy Szerokiej 3A. Sprawa bardzo pilna. Ja co prawda podpisów trochę zebrałam ale jest ich ciągle mało. Anna Turowska
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka