malop 16.02.02, 22:27 jEDNYM Z PIĘKNIEJSZYCH MIEJSC w Małopolsce jest Bukowno Bukowno leży wśród lasów u żródeł rzeki Sztoły . Bukowno ma tradycje uzdrowiska. Zapraszam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
malopolanin Re: ******BUKOWNO*** 17.02.02, 11:37 Wiem, bo czytałem o tym kiedyś w dodatku o powiecie olkuskim w Gazecie, a poza tym w Internecie. Szkoda tylko, że to miasto chce się od Małopolski odłączyć :( Odpowiedz Link Zgłoś
malop Re: ******BUKOWNO*** 19.02.02, 01:47 To miasto się chciało od Małopolski odłączyć . Dziś nawet referendum nikt nie chce inicjować . Odpowiedz Link Zgłoś
malopolanin Re: ******BUKOWNO*** 19.02.02, 09:06 Czemu nikt nie chce robić referendum, jeśli wolno zapytać ? Odpowiedz Link Zgłoś
malopolanin Re: ******BUKOWNO*** 19.02.02, 20:37 A przypomniałem sobie - w Bukownie chyba już było referendum i większośc opowiedziała się za Śląskim, podobnie jak w Sławkowie. Odpowiedz Link Zgłoś
malop Re: ******BUKOWNO*** 19.02.02, 21:28 1)Większość mieszkańców jest za Małopolską 2) Była "konsultacja" społeczna nie referendum 3) Dziś w Bukownie Śląsk stracił znacznie na swoim blasku i brak chętnych aby przyłączać się do Śląska Odpowiedz Link Zgłoś
malopolanin Re: ******BUKOWNO*** 19.02.02, 21:34 To bardzo się cieszę. Ale martwi mnie chęć Dąbrowy Górniczej utworzenia z Bukowna, Sławkowa i Bolesławia powiatu ziemskiego. Mam nadzieję, że lobby śląskiemu nie uda się tego zrobić. Bo byłaby to wielka strata dla Małopolski. Słyszałeś, że dzisiaj otworzyli nową salę gimnastyczną w Sławkowie, zdudowaną za pieniądze Małopolski ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malop Re: ******BUKOWNO*** IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 20.02.02, 22:40 Tak salę wybudowano za pieniądze urzędu małopolskiego Poniżej artykuł z Trybuny Śląskiej SŁAWKÓW: Hala została wybudowana kosztem 4,5 mln zł Sportowe marzenie Trafi, czy nie? Trafił! To dobry znak - tak komentowano udany rzut do kosza w wykonaniu burmistrza Henryka Drzewieckiego, który w ten oryginalny sposób postanowił w sobotę oficjalnie oddać do użytku nową halę sportową wybudowaną przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławkowie. Budowa hali rozpoczęła się trzy lata temu. Projektanci z rozmachem założyli nie tylko umieszczenie w niej pełnowymiarowego boiska do siatkówki i koszykówki, lecz także trybun ze 160 miejscami siedzącymi. Wygospodarowano też miejsce na szatnie, toalety i pomieszczenia gospodarcze. W podpiwniczeniu w najbliższym czasie ma powstać gabinet odnowy biologicznej, siłownia, sauna, a nawet barek kawowy. Łącznie budowa pochłonęła prawie 4,5 mln zł, a pieniądze pochodziły z budżetu miasta, małopolskiego urzędu marszałkowskiego oraz Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. - Bardzo się cieszę, że w końcu nasza młodzież nie będzie musiała na lekcje wychowania fizycznego chodzić na salę do szkoły podstawowej. To było dość kłopotliwe pod względem układania siatki godzinowej. Liceum męczyło się pięć lat, a teraz dodatkowo doszło nam gimnazjum i sytuacja na prawdę była niewesoła. Za to teraz mamy obiekt wręcz idealny - mówi zadowolona Teresa Wódkowska, dyrektor szkoły. Według nowej siatki godzinowej zajęcia wychowania fizycznego odbywać się mają do godz. 15. Później prawo korzystania z hali, ale już odpłatnie, będą miały kluby sportowe. ? ps Odpowiedz Link Zgłoś