Dodaj do ulubionych

Piltza - inwestycja

29.10.07, 11:23
Dopiero teraz jest jasno określone, że spółdzielnia musi rozliczać inwestycje
mieszkaniowe po kosztach. Ustawa została przyjęta i podpisana przez prezydenta
09-07-2007.

orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/0/DAA1BCE50E7FA82FC12571AA0024B91D?OpenDocument
Obserwuj wątek
    • zoc-hna Re: Piltza - inwestycja 29.10.07, 23:04
      Czy mógłbyś napisać w kilku zdaniach o co to bedzie oznaczało dla
      tej inwestycji. Czy orientujesz się kiedy i czy dostana pozwolenie
      na budowę. Jeśli tak to jakie będą ceny mieszkań? Mam wpłaconą kwotę
      rezerwacyjną i nie wiem co robić. Rezygnować i szukać czegoś innego
      czy czekać? Pozdr
      • ks666 Re: Piltza - inwestycja 05.11.07, 11:20
        To oznacza, że mieszkania będą sprzedawane przez spółdzielnię po kosztach
        budowy. Spółdzielnia nie może doliczać zgodnie z prawem żadnego zysku.

O terminie uzyskania pozwolenia na budowę to spółdzielnia chyba pisała o tym na
        swojej stronie i będzie to prawdopodobnie na wiosnę, ale najlepszym źródłem
        odpowiedzi na to pytanie jest spółdzielnia (prezesi).

Co do cen to chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć jakie będą gdyż dopiero o
        tym będzie można powiedzieć po przeprowadzonych przez spółdzielnię przetargach
        na wybudowanie nieruchomości.

Co do rad co robić to jestem daleki od ich udzielania.
      • laki98555 Re: Piltza - inwestycja 10.03.08, 23:43
        CO sądzicie o nowym projekcie inwestycji na Piltza?
        Dla mnie pierwotny projekt był o wiele bardziej fajniejszy i mi się
        podobał, ten nowy jest okropny taki klocek, bardziej kojarzy mi się
        z budownictwem socjalnym lub komunalnym. Zastanawiam się co robić bo
        spółdzielnia odstawiła lipę.
          • laki98555 Re: Piltza - inwestycja 04.06.08, 10:12
            Z tego co wiem wczesnej się mówiło ze miejsca parkingowe mają być wliczone w
            cenę a po za tym w tej inwestycji nie będzie komórek w piwnicach. Te 4600zl
            brutto z m2 co podają to też nie jest ostateczna cena tak jak napisali na
            stronie bo nie są w niej uwzględnione wszystkie koszty. Ostatecznie może wyjść
            ponad 5000 za m2
          • laki98555 Re: Piltza - inwestycja 04.06.08, 10:42
            Z tego co pamiętam to Salwator zrobił promocje "oferta miesiąca" os. W.A Mozarta
            gotowe mieszkania 88,01m2 cena m2 4999zl/m2 i 92,62m2 4999zl/m2 wpłata na
            rachunek powierniczy. Nie wiem czy jeszcze jest aktualna ta promocja.

Widziałem też reklamy nowej inwestycji osiedle mały przewóz ceny mieszkań od
            4925/m2

Najbardziej razi mnie wygląd tych budynków po zmianie, wcześniej był ok podobał
            mi się i dlatego zdecydowałem się na tą inwestycje na plitza a po zmianie już
            nie za bardzo.

Mają także ponad rok opóźnienia czekając na wz.

Powyższe ceny to są ceny brutto. Dlatego cena mieszkań spółdzielni nie jest zbyt
            atrakcyjna jak to pierwotnie miało być.
            • zoc-hna Re: Piltza - inwestycja 04.06.08, 15:32
              Chyba nie jest aktualna bo nie ma info na stronie. Ale w Salwatorze
              do tego obowiązkowo trzeba wykupić miejsce postojowe, które jest
              dość drogie. Jeśli masz drugi samochód to musisz mieć dwa miejsca bo
              nie wiedziesz nim na osiedle, a znajomi gdy Cię odwiedzą tez nie
              mają wiazdu chyba że wykupisz sobie jeszcze jedno miejsce na
              zewnątrz budynków a jeśli nie to parkują poza osiedlem.
              Osiedle Przewóz to ceny od 4900 do 7000 z czymś, więc pewnie po tej
              nizszej cenie to jedno mieszkani na parterze :) a i lokalizacja nie
              jest ciekawa.
              Pozdrawiam
    • karolkademolka Re: Piltza - inwestycja 06.06.08, 12:05
      Jakoś nie wierzę że da się kopić w Krakowie mieszkanie poniżej ceny 5000 za metr
      kw. No chyba że parter o powierzchni ze 100 metrów to może jakieś pojedyncze
      mieszkania które trudno sprzedać o nieciekawym rozkładzie itp. Niby ceny trochę
      spadły ale przecież żaden deweloper nie sprzeda po kosztach a te 5000 za metr to
      realny koszt budowy metra mieszkania plus infrastruktura plus działka projekty
      papiery i zarządzanie. Miało być taniej szkoda że nie jest, jednak moim zdaniem
      to i tak najtaniej jak można kopić na Ruczaju. Nie to bym kogoś namawiała bo i
      nie ma na co mieszkań wolnych brak. Ja swoje biorę trafił mi się fajny układ,
      piętro i kilka innych walorów a wiadomo że im mieszkanie atrakcyjniejsze tym
      cena wyższa. Nie jestem zachwycona elewacja i wyglądem budynku ale nie stać mnie
      dać ze 100000 więcej na mieszkanie bo blok ładniejszy.
          • laki98555 Re: KOLEKTORY SłONECZNE 17.10.08, 17:23
            Witam jestem ciekaw jak zachowają się ceny mieszkań w obliczu kryzysu, czy ta
            "okazyjna" cena inwestycji będzie wciąż konkurencyjna ceny już spadły o 10-15%
            na europejskim gdzie jest wyższy standart można kupić mieszkanie od 6000zl
            jeszcze jakiś czas temu ceny nie schodziły poniżej 7000zl za m2 i na to wygląda
            że wciąż będą spadać po ograniczeniu kredytów hipotecznych przez banki i
            zbliżającej się recesji. Developerzy robią promocje np: polana borkowska ceny
            już od 5134zl brutto i to na pierwszym piętrze.
            A co ciekawe inwestycja S.M.Staszica na Turonia zaczynali podobnie jak u nas też
            mieli problemy z planem zagospodarowania ale uzyskali pozwolenie w terminie i
            już kończą inwestycje nie podnieśli im ceny pozostali na 4000zl/m2 i 1500zl/m2
            za miejsce postojowe.
            A przecież budowali tą inwestycje podczas największego boomu na ceny materiałów
            budowlanych które teraz staniały.
            Coraz bardziej jestem przekonany że ta inwestycja nie będzie zbyt udana do tego
            jeszcze ten kiepski i brzydki projekt budynków.
            Ciekawe ile ludzi zrezygnuje z tych mieszkań.
        • laki98555 Re: Piltza - inwestycja 17.10.08, 17:34
          Witam jestem ciekaw jak zachowają się ceny mieszkań w obliczu kryzysu, czy ta
          "okazyjna" cena inwestycji będzie wciąż konkurencyjna ceny już spadły o 10-20%
          na europejskim gdzie jest wyższy standart można kupić mieszkanie od 6000zl
          jeszcze jakiś czas temu ceny nie schodziły poniżej 7000zl za m2 i na to wygląda
          że wciąż będą spadać po ograniczeniu kredytów hipotecznych przez banki i
          zbliżającej się recesji. Developerzy robią promocje np: polana borkowska ceny
          już od 5134zl brutto i to na pierwszym piętrze i nie ma chętnych.
          Sprzedaż mieszkań prawie całkowicie siadła.
          A co ciekawe inwestycja S.M.Staszica na Turonia zaczynali podobnie jak u nas też
          mieli problemy z planem zagospodarowania ale uzyskali pozwolenie w terminie i
          już kończą inwestycje nie podnieśli im ceny pozostali na 4000zl/m2 i 1500zl/m2
          za miejsce postojowe.
          A przecież budowali tą inwestycje podczas największego boomu na ceny materiałów
          budowlanych które teraz staniały.
          Coraz bardziej jestem przekonany że ta inwestycja nie będzie zbyt udana do tego
          jeszcze ten kiepski i brzydki projekt budynków.
          Ciekawe ile ludzi zrezygnuje z tych mieszkań.
          • ks666 Re: Piltza - inwestycja 20.10.08, 14:55
            Jak się popatrzy pod zakładkę Zarząd Spółdzielni SM.Staszica można tam
            znaleźć Panią Agnieszkę Skrzypulec jako obsługę prawną spółdzielni i jest to
            chyba również nasza pani Radca Prawny.
            • laki98555 Re: Piltza - inwestycja 24.10.08, 01:56
              Jestem tylko ciekawy jak będzie z tymi mieszkaniami bo z czasem coraz mniej
              opłaca się ta inwestycja, tym bardziej że 2 lata temu ceny na OE były w
              zbliżonym poziomie co teraz oferuje nam spółdzielnia, wynosiły 4800zł BRUTTO
              nawet taniej bo w spółdzielni obligatoryjnie trzeba wykupić miejsce postojowe w
              garażu za 20000zl brutto i najlepsze że to nie jest stała cena może się zmienić
              czyli być jeszcze wyższa.
              Gdzie się nie pójdzie to można bez problemu wytargować 10-15% upustu na wstępie,
              podejrzewam jeśli by się płaciło od razu za mieszkanie gotówką w całości to
              upuścili by więcej a kryzys w nieruchomościach po ograniczeniu kredytów i
              wymaganiu wkładu własnego, załamaniu się złotówki to na prawdę ceny mogą spaść i
              to bardzo. Wtedy okaże się cena 5000zł za m2 z garażem wyższa od konkurencji,
              już w NH są apartamenty z ochroną ogrodzone budynek 3 piętrowy za z windą 4999zl
              za m2 i podejrzewam że można jeszcze coś urwać z tego a miejsca postojowe w
              garażu podziemnym od 7000zł CENY BRUTTO tym bardziej że jeśli ktoś dysponuje
              gotówką kilka set tysięcy zł to propozycja spółdzielni blado wypada.

Zastanawia mnie tylko fakt że developerom opłaca się budować za 5000zł i budują
              to na kredyt z marżą większa niż 10% a tu spółdzielnia nie może wybudować
              poniżej kosztów które oscylują wokół 5000zl/m2 to znaczy że maja albo bardzo
              drogiego wykonawce lub przepłacili baaardzo za działkę, tym bardziej jak się
              orientowałem to lokalizacja jest kiepska mieszkania są bezpośrednio przy
              cmentarzu, a inwestycja znajduje się bardzo blisko szpitala psychiatrycznego.

• janson7 Re: Piltza - inwestycja 02.11.08, 12:01
            "na europejskim gdzie jest wyższy standart można kupić mieszkanie
            od 6000zl"

BYŁEŚ KOLEGO NA EUROPEJSKIM? od strony technicznej, staranności i
            jakości wykonania to osiedle odstaje od SM DDM o jakieś 100 lat
            świetlnych. Może elewacja jest ciekawa, ale co z tego jak się sypie??
            • laki98555 Re: Piltza - inwestycja 05.11.08, 00:46
              Tak inwestycje sddm są lepiej wykonane???
              Chyba nie byłeś na szwai i nie widziałeś pękających ścian na klatkach schodowych
              i w mieszkaniach. Piwnice nawet nie mają tynków na ścianach tylko gołe pustaki.
              Jeszcze bym zapomniał o psujących się bramach wejściowych, nie rzetelnie
              wykonanych oknach które się nie domykały po odbiorach mieszkań, odrapanych
              ścianach, mam jeszcze wymieniać?
              Nie wspominając już o gorszych materiałach w wykończeniach elewacji czy klatek
              schodowych w porównaniu do OE.
              Jeśli inwestycja na piltza będzie miała taki sam standard jak na szwai i
              wykończenie to lipa nie wiem za co te podwyżki ceny.
              Pierwotnie miały być ogrody zimowe i tarasy zamiast małych balkonów.
              Został obniżony standard w porównaniu do pierwotnego projektu i podwyższyli cenę.
              Jak decydowałem się ponad 2 lata temu na tą inwestycje to miało to inaczej
              wyglądać niż teraz!!!
              Czuje się trochę oszukany.
              Dziś widziałem reklamę osiedla na ul. bartla ceny już od 4800zł
              jestem ciekaw czy są to ceny wyjściowe do negocjacji.
              Reklama też była promocji do 30 listopada dają upust w postaci 7% vatu.
              • dontomasson Re: Piltza - inwestycja 05.11.08, 10:21
                Powinieneś kupić mieszkanie na Bartla. Cena lepsza, jeszcze ją będziesz
                negocjował, nie zapłacisz vatu i co najważniejsze nie będziesz się czuł
                oszukany. A tak to jeszcze swój dysonansik poznawczy będziesz musiał jakoś
                "rozchodzić"...
              • janson7 Re: Piltza - inwestycja 06.11.08, 21:32
                Drogi laki98555
                "Dziś widziałem reklamę osiedla na ul. bartla ceny już od 4800zł"
                To polecam Ci dorgi sąsiedzie odwiedzić inwestycje na Klinach Bartla
                19 25 22 20 oddane kilka lat temu. lub nowsze ul. soroki, butrymów
                korpala.....wzdłuż ul. Bartla
                TU DOPIERO ZOBACZYSZ STANDART!!! udanej wycieczki!!! Jak sąsiad
                kichnie w nocy na parterze to się na trzecim piętrze
                wystraszysz...ściany jak z papieru...a drzwi wejściowe - koń by się
                uśmiał!!! DZIKI ZACHÓD
                POZDRAWIAM
                POLECAM POLECAM -oczywiście wycieczke
              • soto74 do laki98555 11.11.08, 13:30
                na pewno masz na myśli budynek przy ul. Szwai 7? Bo chyba myslimy o innych lokalizacjach. Mieszkam w tym bloku od momentu oddania I etapu budynku i jakoś nie mam tak krytycznego spojrzenia na swoje mieszkanie. Co więcej-osoby profesjonalnie zwiazane z budownictwem również wypowaiadały sie pozytywnie nt naszego bloku. Zachwycasz sie jakością wykonania bloków OE- poczytaj Ich forum, chyba nie wszyscy wpadają tam w taki zachwyt.
                P.S. Może złóż ofertę zakupu mieszkania w nowym budynku przy al. Kijowskiej (leopard), z pewnością znajdziesz duzo chetnych do odstapienia lokalu w tym prestiżowym projekcie.
                pozdrawiam współmieszkańców Szwai7 i 7A
              • mariusz-net Re: Piltza - inwestycja 13.11.08, 11:06
                > Tak inwestycje sddm są lepiej wykonane???
                > Chyba nie byłeś na szwai
                Bylem bo mieszkałem tam 2 lata.

>i nie widziałeś pękających ścian na klatkach schodowyc
                > h
                > i w mieszkaniach.
                U siebie nie widziałem. U koleżanki owszem ale nie przesadzałbym. pękło,
                zagipsowali, spokój.

>Piwnice nawet nie mają tynków na ścianach tylko gołe pustaki.
                Okropne. Powinien być marmur. Przed zona do piwnicy uciekasz? Czy może masz tak
                wymagające ziemniaki? ;-) Na pocieszenie: na Piltza piwnic nie będzie :-)

> Jeszcze bym zapomniał o psujących się bramach wejściowych, nie rzetelnie
                > wykonanych oknach które się nie domykały po odbiorach mieszkań,
                Na okna jest gwarancja. Trwa to chwile ale okna wymieniają. Sam z gwarancji
                korzystałem (iskry ze szlifierki porysowały mi szybę jak panowie robili balkon)
                i żadnych problemów nie było. Na początku spróbowałbym jednak wyregulować (jeden
                plaski klucz).

> odrapanych
                > ścianach,
                Jak budynek był oddany do użytku to zadrapań nie było. Powstały w czasie
                wprowadzania się mieszkańców. Sam za parę odpowiadam. Ale nie przesadzaj, jest
                ich niedużo. Jak przeszkadzają to można usunąć - koszt nie wielki tylko trzeba
                samemu a nie: "ktoś to powinien zrobić".

> mam jeszcze wymieniać?
                Dawaj. Moze w końcu trafisz na rzeczywiste wady - ktore na Szwai występują
                (innych inwestycji nie widzialem). Tak, tak nie przeczytałeś się: są wady.

> Nie wspominając już o gorszych materiałach w wykończeniach elewacji czy klatek
                > schodowych w porównaniu do OE.
                Osiedle europejskie widziałem tylko z zewnątrz wiec klatek nie porównuje.
                Wygląda ładnie ale budynek na Szwai tez mi się podoba.

> Jeśli inwestycja na piltza będzie miała taki sam standard jak na szwai i
                > wykończenie to lipa nie wiem za co te podwyżki ceny.
                Pytanie do prezesa. Z rozmów wynika, ze standard ma być wyższy, a co z tego
                wyjdzie - zobaczymy.

> Pierwotnie miały być ogrody zimowe i tarasy zamiast małych
                > balkonów.
                Zgoda ale możesz zrezygnować. BTW Ja mam 2 całkiem spore balkony.

> Został obniżony standard w porównaniu do pierwotnego projektu i podwyższyli cen
                > ę.
                Tu się zgadzam. standard został obniżony ale powtarzam do znudzenia: bez
                przesady, można zrezygnować.

> Jak decydowałem się ponad 2 lata temu na tą inwestycje to miało to inaczej
                > wyglądać niż teraz!!!
                Zgoda. Ale w każdej chwili możesz zmienić decyzje/zrezygnować bez straty kasy -
                wiec o co chodzi?

> Czuje się trochę oszukany.
                Tak czujesz ale prawda jest taka ze podpisałeś umowę - którego z pkt umowy druga
                strona nie dotrzymała?

> Dziś widziałem reklamę osiedla na ul. bartla ceny już od 4800zł
                > jestem ciekaw czy są to ceny wyjściowe do negocjacji.
                > Reklama też była promocji do 30 listopada dają upust w postaci 7% vatu.
                To nie biadol tylko zadzwoń i zapytaj. Jak cena i mieszkania lepsze to rezygnuj
                ze mieszkania w spółdzielni i kup tam. Nie zapomnij pochwalić się na forum.
                Szczerze życzę powodzenia.

Ps. A może jesteś z listy rezerwowej i wykruszasz konkurencje? :-)

Pozdr,
                Mariusz

• plumplum8 Re: Piltza - inwestycja 17.12.08, 09:56
      Tak sie sklada ze codziennie przejezdzam obok inwestycji na Piltza i
      choc nie z bliska to jestem w stanie dostrzec cos na budowie. Pisze,
      bo zastanawiam sie jak to jest, ze rano 8-9 nie widac jakiegokolwiek
      ruchu na budowie, dzwigi stoja, nic sie tam nie dzieje, a w
      wieczorami wprost przeciwnie. Czy oni aby nie buduja za ekstra kase
      po godzinach, a w normalnych godzinach ekipy siedza na innej budowie
      tego wykonawcy? Ile to bedzie kosztowac, takie budowanie po nocy?
      Bylem kiedys w piatek o 20 i koparki pracowaly. Nie zamierzam
      wybulic zadnej dodatkowej kasy za te koszty! Niech buduja w dzien!
      Pozdrawiam sasiadow!
      • muniekstaszek000 Re: Piltza - inwestycja 19.12.08, 03:01
        Dla spółdzielni jest na rękę jak są wyższe koszty tzn zawyżone więcej może
        sobie przyciąć.
        Koszty zawsze można zawyżyć i tak zapłacą za to kupujący bo niby po kosztach a
        rozliczenie dostaniesz dopiero po zakończeniu inwestycji czyli po fakcie. Nie
        ma generalnego wykonawcy spółdzielnia ma bez pośrednio podpisane umowy z
        podwykonawcami. Oczywiście nie ma się wglądu do kosztorysu.
        Podejrzewam że podniesienie ceny jest wynikiem zawyżonych kosztów.
        Bo standard budynku został obniżony.
    • inwestycjapiltza Piltza- inwestycja-rozliczenia-zawyżone koszty 07.10.09, 19:13
      Szanowni współinwestujący !!! - na ostatnim wrześniowym zebraniu w
      sprawie Inwestycji przy ulicy Piltza radca prawny spółdzielni Dom
      dla Młodych Pani Skrzypulec poinformowała, że z chwilą podpisania
      aktu notarialnego wygasają roszczenia dotyczące rozliczenia wkładu
      mieszkaniowego. I miała rację. Jednakże pragnę ze swej strony
      poinformować Was, że taką umowę można bardzo prosto unieważnić na
      podstawie błędu oświadczenia woli, który może zostać udowodniony np.
      w postępowaniu karnym. Mozna potem dochodzić odszkodowania na drodze
      postępowania cywilnego. Sąd cywilny jest w 100% związany wyrokiem
      Sądu karnego !!! To taka moja mała wskazówka dla bardziej
      dociekliwych, którzy mimo wszystko nie zgadzają się z niekorzystnymi
      dla inwestujących działaniami Pana Prezesa Jarosława Łazarskiego
      stojącego na czele Spółdzielni, a który to w ramach obowiązujących
      przepisów w sposób nieuzasadniony cenami rynkowymi w chwili
      ogłaszania przetargu zawyżył cenę m2 w kosztorysie inwestorskim, na
      którego podstawie przetarg wygrała zaprzyjaźniona firma budowlana -
      jako jeden jedyny oferent.
      pozdrawiam
      członek-inwestujący