annb 05.03.08, 08:07 beet rose wysokość w kłebie 40-6- najpierw kupiła pozniej pomysłala co robic? donica jaka?ziemia jaka? i czy na balkon czy pozegnac sie z pomyslem i poszukac jej dobrego domu gdzies na wsi? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ioki9 Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 05.03.08, 08:32 Nie mam pojęcia o różach, ale chętnie poczytam bo też się czaję ) Odpowiedz Link
awok Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 05.03.08, 12:27 Ja w ubiegłym roku kupiłam sobie w Auchan pnącą różę, w dodatku angielską, czyli o olbrzymich, piwoniowatych kwiatach... a co mi tam, tania była W ubiegłym roku dużo nie urosła, ale ewidentnie się przyjęła, bo miała piękne kwiaty. Na zimę nie była zabezpieczona (cały czas monitorowałam "brak zimy"), a teraz już coś tam na niej odbija. Jest w dość sporej donicy, będę ją zasilała... Nawet jak nie przetrwa na wieki to i tak warto, bo chyba dałam za nią jakieś 5zł. Odpowiedz Link
yoma Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 05.03.08, 12:35 O, cześć annb Miałam różę miniaturkę w normalnej zewnętrznej skrzynce i w normalnej ziemi ogrodowej, na stanowisku słonecznym. Nie zabezpieczyłam jej na zimę i padła (to było parę lat/zim temu, gdy zima była luta), ale póki nie padła, to rosła. Kup swojej po prostu głęboką donicę i powodzenia Odpowiedz Link
annb Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 05.03.08, 12:51 obie miniaturki padly a tę wybralam niską-ze do 60 cm to zobaczymy bo byly jeszcze takie do 3 metrow no to lekka przesada bo balkon ma tylko 2,50 kupie glebokoa donice...koty beda mialy na czym siedziec Odpowiedz Link
annb kupiłam ziemie i donice 07.03.08, 08:31 jutro bede sadzic nie dzisiaj bo dzisiaj now czyli ubywa a ja chce aby mi przybylo Odpowiedz Link
usianka Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 07.03.08, 09:21 Nie kojarze jaka to odmiana, ale to bez wiekszego znaczenia. Spokojnie sadź - duza donica, zwykła ziemia do roslin balkonowych, nawozy do róż i będzie Ci ładnie rosła (zakładając ze masz słoneczny balkon). Niestety na balkonie róże są bardziej podatne na przędziorki i mszyce. 2 lata temu ledwo odratowalam swoją od przędziorka, rok temu masowo atakowały ją mszyce, ale przezyła. Odpowiedz Link
nastja Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 07.03.08, 14:22 kurde też chce róże... ale sie boje że Belweder zje On obżera wszystko ci wygląda na zielone - ale kocia trawa fuj! czy ty anng tą różę czymś zabezpieczysz?? Odpowiedz Link
kasiatt Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 07.03.08, 14:45 Ja juz mialam kilka odmian roz.Piewwsza byla piekna pnaca z pieknymi kwiatami, niestety nie przezimowala.Nastepne to juz same porazki. A i jeszcze moje roze to istne legowisko mszyc.Nic tylko musialam je pryskac roznymi swinstwami.W tym sezonie mam jeden krzaj rozy ale nie wiem czy odbije. Odpowiedz Link
annb Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 07.03.08, 19:24 kupilam niska do 60 cm co do obzerania to nie ruszaly w zeszlym roku miniaturek, wiec tej tez nie powinny za to nie udala mi sie werbena-posadzilam a kota pryzszla i wyciorala pysk w tym co wykielkowalo i to bylo na tyle zawsze sprawdzam czy to co chce posadzic nie jest trujace, kobei nie ruszaly, za to bardzo lubia patrzec jak sadze i przesadzam Odpowiedz Link
annb pokrecilam wszystko 08.03.08, 10:22 beet rose to roza rabatowa a nazwa rozy to golden brinde niestety googiel wyrzuca zegarki nie roze Odpowiedz Link
annb Re: pokrecilam wszystko 08.03.08, 13:38 literowka bridge no ale na zdjeciu wyglada ładnie wsadzilam zobaczymy co dalej Odpowiedz Link
annb Re: pokrecilam wszystko 08.03.08, 16:14 i zdjecie www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de38cf8fc7ebda54.html ciekawe czy mi sie uda osiagnac taki efekt Odpowiedz Link
freebutterfly Re: pokrecilam wszystko 13.03.08, 19:19 Ja ma od zeszłego roku róże miniaturową na balkonie.. Na zimę przykryłam ziemię korą.. Orzeżyła zimę i wygląda jak by było z nią wszystko ok.. Pod koniec miesiąca będę ja przycinać i mam nadzieje, że zakwitnie.. Powodzenia w uprawie.. Pozdrawiam.. Odpowiedz Link
daria_nowak Re: pokrecilam wszystko 16.03.08, 16:19 Dzielna jesteś. Mnie dwie padły, więc teraz nie mam już takich ambicji. Przerzucam się na proste i rosnące na akord. Może daturę se rąbnę Odpowiedz Link
lablenka_x Re: pokrecilam wszystko 01.04.08, 22:18 Mam na balkonie - wystawa wschodnio-południowa pięknie kwitnąca i pachnąca zółtą różę.Rośnie w dużej donicy. Latem podsypuję nawozu do róż.Na zimę donicę i krzew okrywam kartonem , ale dbam o to by ziemia w donicy była wilgotna -czyli np wrzucam do niej snieg zgarnięty z podłogi.Na wiosnę nie przycinam - czekam aż odbiją pędy -przez to, jest wysoka i ma dużo gałązek z kwiatami.Jesli chodzi o mszyce - od samego początku , jak tylko pojwaią sie pierwsze - zgarniam je ,wilgotną ściereczką , nawet kilka razy dziennie.No i znoszę biedronki , na jedzonko. Odpowiedz Link
sylwia.ax Re: nie miała baba kłopotu kupiła sobie róże 04.04.08, 10:20 Tez kupiłam, szczepioną na pniu, odmiana excelsa czy jakoś tak. I zobaczymy co będzie dalej Odpowiedz Link
sylwia.ax mszyce 04.04.08, 12:00 Wyczytałam własnie, ze dobrze jest podsadzić rożę lawendą, bo ponoć lawenda odstrasza mszyce. Próbował ktoś z tą lawendą? Bo własnie tak chciałam zrobić. Niestety wyczytałam tez ze odmiana excelsa, którą kupiłam, jest podatna na mączniaka Odpowiedz Link
kasiatt Re: mszyce 05.04.08, 14:56 I ja uleglam i kupilam róże pnącą zobaczymy co z niej wyrośnie. A co do mszyc to ja już dwa sezony wsadzam czosnek do wszystkich skrzynek i powiem, że pomaga a i mam rosnący czosneczek hihihi. Odpowiedz Link
mm224 Re: mszyce 25.04.08, 15:42 Ten czosnek jesz później? Bo różę chyba zasilasz? Tak pytam, bo pomysł dobry ale... A może to czosnek ozdobny? Odpowiedz Link
kasiatt Re: mszyce 25.04.08, 15:57 Czosnek zwykly wsadzam po pare ząbków na skrzynke.Jest on przede wszystkim od odstraszania mszyc) Ale czasami używam to zielone co wyrosnie do różnych potraw. Odpowiedz Link