Dodaj do ulubionych

Do właścicieli psów

17.04.11, 12:05
Drodzy państwo- dlaczego nie sprzątacie po swoich psach!!!!!Czy w Wieliczce jest inne prawo niz w całej Polsce??? Psie kupska sa dosłownie wszędzie. Zapaskudzone sa trawniki, place zabaw, chodniki , wejścia przed klatkami do bloków itd....Przecież tak nie można . Apeluje o elementarne zasady kultury. Czy jak wasz pies narobi wam na dywan też nie sprzątacie?
Obserwuj wątek
  • czoobek Re: Do właścicieli psów 18.04.11, 10:44
   Super, fajnie, tylko jakoś nie widać stosownych pojemników na psie kupy. Może to raczej postulat najpierw do włodarzy miasta, a dopiero potem do posiadaczy psów?
   • hogama Re: Do właścicieli psów 19.04.11, 16:57
    Do władz miasta w ubiegłym roku pisałam dwa razy- odpowiedzi żadnej. Tylko czy to zwalnia posiadaczy psów z odpowiedzialności za nie?????
    W sezonie średnio raz na dwa tygodnie koszę trawnik. Wcześniej jednak muszę posprzatac wszystkie psie kupy jakie na nim sie znajdują ( trudno potem czyścić z tego kosiarkę- blllle ).
    Dlaczego to ja mam sprzatać po cudzym psie?????!!!! Przeciez to nie mój pies je zostawił!!!!
    Za swój trawnik płace podatek, jesli go nie wykoszę to straż m sie czepia .
    Tylko , no.... dlaczego wasze psy na moim prywatnym terenie brudzą!!!!! Bo niby miasto coś zaniedbało?
    Na wszystko jest jakaś rada, na to też.
    • czoobek Re: Do właścicieli psów 19.04.11, 23:40
     Sorry, ale kolejny argument nietrafiony. Od posiadania psa również się płaci podatek. Poza tym z jakiej racji mam po psie sprzątać, skoro za to płacę? Bo zakładam, że właśnie na usuwanie takich rzeczy powinny iść pieniądze płacone z racji posiadania czworonoga.
     • hogama Re: Do właścicieli psów 20.04.11, 10:21
      Zgodnie z przepisami, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności; a w szczególności drogę, ulicę, ogród, trawnik lub zieleniec podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany. Mówi o tym art. 145 Kodeksu wykroczeń(Dz.U. Z 2010r. Nr 46, poz.275 ze zm.).
      Właściciel( posiadacz) czworonoga, który dopuszcza do tego, by jego pies zostawiał nieczystości w miejscu publicznym i nie sprząta po nim, popełnia wykroczenie.
     • kaania80 Re: Do właścicieli psów 20.04.11, 21:15
      Czoobek, każdy z nas płaci podatki, może masz zatem (tak jak wobec psa) gdzieś ukryte pretensje również o to, że nie możesz się za przeproszeniem załatwiać na środku chodnika?? Masz żal? Cóż... Co raz więcej jest tak głupich i prymitywnych wypowiedzi i podejścia ludzi jak twoje w naszym społeczeństwie. Uważasz, że ktoś powinien być zatrudniony np. na osiedlu, całą dobę chodzić po trawniku i po każdym psie zbierać kupę?! Bo szanowna pani/pan nie może gówienka podnieść po swoim pupilu i wrzucić do kosza? Jestem za pojemnikami na psie odchody, ale bez przesady... I też mnie to wkurza, bo mam małe dziecko i idę z nim na spacer z nosem prawie przy ziemi bo co rusz to niespodzianka :/ Nie mam ochoty walczyć później z glistami czy innymi pasożytami, bo oczywiście 90% posiadaczy psów nie odrobacza nawet twierdząc, że pieski zdrowe jak ryba. Taa... Zwłaszcza zdrowe po tym, jak dorwą się do nieposprzątanej kupki innego pieska.

      Przepraszam jeśli ktoś coś teraz je :)

      I proszę nie kasować mojego wpisu moderatorze :)
      • czoobek Re: Do właścicieli psów 21.04.11, 09:15
       kaania80 napisała:

       > Czoobek, każdy z nas płaci podatki, może masz zatem (tak jak wobec psa) gdzieś
       > ukryte pretensje również o to, że nie możesz się za przeproszeniem załatwiać na
       > środku chodnika?? Masz żal? Cóż... Co raz więcej jest tak głupich i prymitywny
       > ch wypowiedzi i podejścia ludzi jak twoje w naszym społeczeństwie.

       Wybacz, ale nie mam zamiaru dyskutować z Twoją, tak kuriozalną, interpretacją tego co napisałem w jednym z powyższych postów. Uważam, że skoro jest wyznaczona opłata za posiadanie psa, to pewnie na coś te pieniądze idą. Nie jestem w stanie zrozumieć, na co mogły by iść poza sprzątaniem na osiedlach.


       > I proszę nie kasować mojego wpisu moderatorze :)

       Póki co nie mam zamiaru, w końcu każdy ma prawo do własnego zdania, o ile nie obraża innych, prawda? :)
       • kaania80 Re: Do właścicieli psów 22.04.11, 16:55
        Hm... Kuriozalna interpretacja... Z tego co się orientuję - podatek to kwestia groszowa w skali roku. Akurat na pojemniki na kupki :D Wstydzisz się posprzątać po swoim psie? To go sprzedaj i problem z głowy. To tak jak z samochodem - nie myję go na osiedlu tylko płacę na myjni i tam myję bo komuś może przeszkadzać woda lejąca się co dwa tygodnie pod blokiem. Choć woda szybko wyschnie, nie zalega tak jak śmierdząca kupa :)
        • czoobek Re: Do właścicieli psów 22.04.11, 18:07
         kaania80 napisała:

         > Akurat na pojemniki na kupki :D

         Pojemniki których, jak wszyscy wiemy, jest wszędzie pełno. Z mojej strony wszystko w tym temacie. Wesołych świąt :)
         • kaania80 Re: Do właścicieli psów 23.04.11, 18:18
          No może się wkrótce pojawią :) Miejmy nadzieję - my wszyscy posiadacze dzieci nie psów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka