07.09.17, 09:47
Bardzo mila niespodzianka, swoj chlopak ;'))

2 zlamania nadgarstka, 4 operacje i jednak GRA!
Obserwuj wątek
    • shachar Novak 04.01.22, 15:25
      dostał przepustkę zdrowotną na Australian Open, będzie grał bez szczepień.

To mi się podoba , zaraz po Świętach dzień się wydłuża, sezon tenisowy zaczyna...idzie wiosna !
      • elissa2 Re: Novak 05.01.22, 12:24
        shachar napisała:

> dostał przepustkę zdrowotną na Australian Open, będzie grał bez szczepień.
        >
        Ciekawe, na jakiej podstawie? w ciąży jest? smile
        On dobrze gra, ale to straszny kmiot. Gdy tak zrobić porównanie - Djokovic a Federer smile

W NL twardy lockdown (do 15 stycznia lub dłużej) i sobie idioci wymyślili, że nie można grać debla
        • shachar Re: Novak 05.01.22, 22:54
          Ja bym jednak nie oceniała, że to kmiot.
          Na pewno był jednym z najbardziej radosnych graczy, kiedy był młodszy, bardzo fajnie parodiował style gry innych zawodników, był zawsze pełen uznania, przyklaskiwał dobrym zagraniom przeciwników, cieszył się samym sportem. A potem się ożenił, jak mówi mój mąż big_grin
          Rzeczywiście tam były jakieś domowe przeboje, jakie nie doczytywałam.
          Poza tym od dość długiego czasu ma on potężne parcie, aby pobić wszystkie rekordy świata w tym sporcie i przez to wydaje się deczko twardy i nieprzyjemny.
          No a poza tym Federer jest tylko jeden, drugiego takiego nie było i nie będzie. Mamy szczęście, że ogladamy wszystkie legendy w jednym czasie; Ferdek, Novak, Nadal, Zwerev, Tsitsipas i masa innych baaardzo utalentowanych zawodników. Każdy sezon jest fenomenalny. Zawsze jest ten jeden mecz męczony 6 godzin gdzie przeciwnicy mordują się nawzajem .
          • kalllka Re: Novak 06.01.22, 13:54
            Ooo właśnie! Męczenie tenisem to jakis nowy sport międzynarodowy.
            Ja to normalnie widze od jakiegoś czasu ,ze wszyscy napinają rakiety… chiciaz nie każdy ma do tego jelita. Normalnie mr.Replay, bo król bez szat sie przejadł..,
            No i każden musieć miec wannę na stylowych nóżkach albo przynajmniej kort osiedlowy.
        • jan_stereo Re: Novak 06.01.22, 20:02
          Gdyby zrobic porownanie Djokovic vs Federer to by wyszlo ze Szwajcar chyba nigdy nie skomplementowal (jak jeszcze byl na topie) swojego przeciwnika po przegranym meczu, zawsze cos 'sam zepsul' co stwierdzal ze skwasniala mina, podczas gdy Djokovicovi przychodzi to dosc latwo, choc nie tak czesto, bo rzadko przegrywa ;')

Za wzor zachowania sie na korcie i caloksztalt postawilbym raczej Nadala albo wlasnie Del Potro ;')
      • elissa2 Re: Novak 06.01.22, 21:40
        Znając surowe przepisy sanitarne w Australii, kto mu dał wizę, a teraz komedia z zabieraniem wizy, przetrzymywaniem w izolacji...
        Istna komedia.
        A jego ojciec nazwał go... Spartakusem współczesnego świata.
        Spartakusem??? Przecież Spartakus był niewolnikiem, przywódcą największego buntu niewolników, który się nie udał, a Spartakus zginął.

A swoją drogą... Jest bardzo dobrym tenisistą, wygrywa i zarabia kupę kasy... nie boi się, że przez durny upór, przez niezaszczepienie się, może umrzeć? (czego mu oczywiście nie życzę)
        Covid już zabił tylu znanych ludzi... Np wybitny koreański reżyser Kim-Ki-duk
        • rzeka.suf Re: Novak 07.01.22, 15:10
          Nie, myślę, że się nie boi covida. Bardziej - szczepionki. W jego bance funkcjonują inne niż w twojej fakty. Ty ignorujesz ich wszechświat intelektualny, oni - Twój. Od dwóch intensywnych lat. Cokolwiek mówią main stream owe media, to klamstwa, alternatywna banka ma własne media, własnych ekspertów, newsy, interpretacje, analizy i prognozy. Nadzieje i lęki.
          Bardzo mnie ciekawi co dalej w sprawie novaxa jezusa djerkovica się zadzieje.
          • jan_stereo Re: Novak 07.01.22, 17:02
            Wynika z tego ze sztab madyczny Nadala i Federera to kmioty i maja slaba wiedze dlatego Nadal sie zaszczepil juz dwokrotnie. Widze ze ze nie kumasz Rzeka dlaczego Djokovic nie chce sie zaszczepic. On zwyczajnie uwaza ze to jest jego prywatna sprawa, to wszystko (nawet gdyby sie zaszczepil to nie okazalby zaswiadczenia, tak to kiedys ujal). Poza tym on jest 'ozdrowiencem', ale to tutaj nie ma zadnego znaczenia, Djokovic wykonuje protest przeciwko obowiazkowym wymaganiom szczepionkowym i to nie od tego tygodnia tylko juz od kilku miesiecy, bo taka ma wizje.
            • jan_stereo Re: Novak 07.01.22, 17:04
              A w sprawie Novaka zadzieje sie zapewne dalej to, ze pewnie pojedzie w poniedzialek do domu, no chyba ze wyciagnie oficjalne zwolnienie ze ma problemy sercowqe itp. zwlaniajace ze szczepienia...
              • jan_stereo Re: Novak 07.01.22, 19:35
                Duzo ludzi sie buntuje przeciwko szczepieniom, w tym wielu oszolomow, ale ludzie sie buntuja z natury, chociazby przeciwko prawom kobiet, przeciwko podatkowm itp. nie musze wcale sie nad tym jakos strasznie glowic, tak juz jest.

Mnie bardzo teraz bawi fakt, jak rok temu taka Janda zalatwila sobie bez kolejki szczepienie, malo jej katolicka czesc kraju nie zajebala w mediach za to samolubne wykroczenia, ta sama masa ludzka na nia naskoczyla co teraz pluje na sama mysl szczepienia sie. Taka jest natura ludzka. Jakby oglosili w mediach ze szczepionki beda juz tylko dla wysokich notabli, to bylby taki rwetes i szczekanie juz nie mowiac o nawalnicy chetnych po szczepionke.

• jan_stereo Re: Novak 07.01.22, 20:45
                Ale jak maja byc koniecznie powody to moga byc takie:
                - Djokovic juz przechodzil CV i pewnie uwaza ze kolejne zachorowanie bedzie rownie latwo odbywal,
                - Jest w takiej sytuacji ze gdyby nawet doszlo do hospitalizacji to w kazdej chwili bedzie go stac na najlepsza opieke medyczna, jak jakis minister UK, dla niego aparatury i czujnych pielegniarek nie zabraknie nigdy,
                - I teraz najwazniejsze, w jego krwi serbskiej nie lezy aby dzialac pod nakazem, zwlaszcza, jesli da sie to ominac, on lubi stawiac na swoim, w sposob niezalezny, z takiego tez powodu chcial uniezaleznienia od obecnego zwiazku tenisa i zalozyc wlasny, ale Nadal i Federer go nie poparli,
                - no i niejako do powyzszego, on sie nie zgadza aby szczepienia mialy byc ogolnie obowiazkowe i daje temu dowod medialny, walczy o swoje przekonania i slusznie.
        • shachar Re: Novak 07.01.22, 19:19
          Eliska, to wszystko jest tak proste i oczywiste.
          Okazuje się, że zaszczepieni chorują i to już po raz drugi ( u nas w pracy znam dużo przypadków pracowników, którzy przeszli kovid w pierwszej fazie w 2020, zaszczepili się - wielu, żeby móc dalej pracować, a teraz zachorowali ponownie). Te szczepionki jak na razie wiemy, nie chronią przed chorobą, nie chronią zaszczepionych przed nimi samymi ( u nas ponad 60% zaszczepionych i centrum światowe covidu, to samo w Australii), więc kwestia Novaka to nie jest kwestia, że przyjedzie taki i wszystkich pozaraża, tylko jego osobistego wyboru, czy chce on zachorować na covid nieszczepiony, czy po szczepionce. Nam się wydaje, że 'po' jest lepiej, ale jemu pewnie wydaje się zupełnie na odwrót. Ludzie zaszczepieni w Australii, tak na logikę, nie powinni się bać Novaka, jeśli te szczepionki działają.

Moim zdaniem niech każdy choruje na co chce, jeśli nie chce stosować profilaktyki. W końcu przemysły tytoniowy, gorzelniany i cukierniczy mają się dobrze, mimo produktu, który ewidentnie szkodzi zdrowiu.

Może niezaszczepionych i chorych z covidem powinni odsyłać na koniec kolejki w szpitalach i kazać płacic 100% leczenia, bo na razie niewpuszczanie do restauracji jest za malym bodźcem? Nie wiem.

Skłonna byłabym także zgodzić się z tezą, że kiedy raz pozwoli się WŁADZY na tego typu kontrolę, że ustala się co jakiś czas jakieś wytyczne ( maski nie pomagaja, nie nośmy masek! Maski ratują zycie, wszyscy nosimy maski! Wszyscy muszą się zaszczepić, co najmniej 2 x, za chwilę będzie 3 i 4), to po pierwsze tworzy się precedens nakazywania, który potem może już stać się rutynowym działaniem i to w przypadkach, kiedy cel będzie bardziej wątpliwy, a po drugie, daje władzy zbyt dużo do powiedzenia, przy tej samej władzy niewiedzy co do dalekosiężnych skutków owych zarządzeń.
          Jak z historii wynika nakazy odgórne bez indywidualnych modyfikacji, nie są niczym dobrym.
          Gdyby tak było, wszyscy pisalibyśmy prawą ręką, jedli schabowego z boczniaka i wyrabiali 200% jakiejś normy.
          Wiem , że powtarzam argumenty stokrotnie już przytaczane, ale z którymi trudno jest się nie zgodzić.

• jan_stereo Re: Novak 07.01.22, 19:55
            Kilka rzeczy. W moim rozumieniu obecne szczepienia nie maja chronic przeciwko zachorowaniu ale jesli juz to lagodzic jego objawy (zeby bylo mniej hospitalizacji, zwlaszcza kiedy nie ma byc juz lockdownow), tak jak w przypadku szczepienia na chorobe Heinego-Medina (Polio).

Australijczycy nie boja sie samego zachorowania, od Novaka, ich wkurwia to, ze jako prosci obywatele musieli sie miesiacami stosowac do rygorystycznych zarzadzen, niemoznosc odwiedzin bliskich, pogrzebu, jesli byl w innym stanie itp. no i teraz kiedy widza ze osoba z wyzszych sfer sportowych moze omijac te same obostrzenia ktore oni musza przestrzegac to ich krew zalewa, w tym jest problem i zapewne tez polityczny. Tutaj Novak zagral va bank.

Mowimy teraz o odgornych nakazach nakladanych na ludzi masowo, znacznie bardziej szkodliwe jest przyznawanie roznych zapomog socjalnych, drukowanie kasy na potege (inflacja, spadek realnej wartosci pieniadza, zatem nasz wysilek idzie sie jebac) i tutaj powinni ludzie isc i protestowac, ale wielu widzi krotko, jest 500plus, zatem super.

Natomiast jasnym jest ze wolnosc nasza najwazniejsza, nie powinno byc przymusu szczepienia, ale takie zasady trzeba konsekwentnie od poczatku wprowadzac, a nie sie chwiac jak wiatr polityczny zawieje.
          • elissa2 Re: Novak 07.01.22, 22:57
            shachar napisała:

> Eliska, to wszystko jest tak proste i oczywiste.
            > Okazuje się, że zaszczepieni chorują i to już po raz drugi ( u nas w pracy znam
            > dużo przypadków pracowników, którzy przeszli kovid w pierwszej fazie w 2020, z
            > aszczepili się - wielu, żeby móc dalej pracować, a teraz zachorowali ponownie).
            >
            Oczywiście, że nie chronią przed zarażeniem się i rozwojem choroby. Chronią przed ciężkim przebiegiem i śmiercią.
            O ile się nie mylę to nie ma szczepionek, które chronią przed zarażeniem się. Mam tu na myśli cały wachlarz szczepionek, które musisz sobie dać zaaplikować wybierając się w egzotyczne regiony świata, szczególnie gdy nie zamierzasz przez cały czas siedzieć na (zamkniętym) terenie hotelu.

Od niedawna są szczepionki przeciw malarii i one chronią zaszczepionego jedynie przed ciężkim przebiegiem choroby.
            • shachar Re: Novak 08.01.22, 01:59
              Tak, to prawda, żeby pojechać gdzieś, lepiej się zaszczepić przeciwko żółtej febrze, Wielkiej Sraczce i paroma pomniejszymi schorzeniami. Nie wiem ,jak to jest bezpieczne, lub niebezpieczne dla człowieka.
              Jestem bardzo ciekawa w sprawie covidowych szczepionek, kiedy bedziemy mieli już 30 lat doświadczenia i badań, co okaże się prawdą z tego całego galimatiasu, czy szczepionki te były wielkim wynalazkiem, bo inaczej wytłukłoby 40% populacji światowej, czy najgorszą rzeczą, bo w długiem okresie naruszającą system immunologiczny i zwiększającą jakoś tam podatność na alergie wszelkiego rodzaju.

Słyszałam i taki poglad, to dotyczy szybkości wynalezienia szczepionki, że pracowano nad nią już od paru dobrych lat, bo wirus też był stworzony parę lat do tyłu. To dla tych, którzy wierzą w laboratoryjny wyciek wirusa, a jest takich już chyba ze 95% ( dane wyjęte z kapelusza mojego smile
              Frustrujące jest to, że parę osób zna prawdę, a ja wiem, że jestem w czarnej dupie jeśli chodzi o możliwości dowiedzenia się czegokolwiek.

Tak na logikę, to ludzkości powinno zależeć, jesli chce się przedłużyć istnienie rasy ludzkiej na tej planecie, żeby jednak 40% szlag trafił. Kierunek w jakim sprawy idą, powinien był zachęcić rządy, aby sprawy zostawić swojemu biegowi ( zmniejszona populacja,= ochrona zasobów danego kraju/ planety i zwłaszcza osób starszych= mniejsze obciążenie dla pracujących) i ukryć to pod płaszczykiem wolności osobistych dla lepszego PR. Ciekawe, jak to by wpłynęło na morale, zachowania społeczne. Czy nastąpiłoby pełne zrozumienie, że to byla jedna z radykalnych i skutecznych metod, aczkolwiek kontrowersyjnych, dla zatrzymania destrukcyjnych procesów w świecie, czy raczej nastąpiłaby pełna anarchia/ niedowierzanie władzom w czymkolwiek?
              • rzeka.suf Re: Novak 08.01.22, 04:54
                to zalezy kto by zostal wytypowany na te 40 procent. ty i twoi bliscy czy jacys kompletnie obcy ci, a moze nawet wstretni jacys ludzie.
                rownie dobrze troska o dobrostan, dobre zdrowie ludzkosci moze byc takim plaszczykiem pr.
              • elissa2 Re: Novak 08.01.22, 11:44
                shachar napisała:
                >
                > Jestem bardzo ciekawa w sprawie covidowych szczepionek, kiedy bedziemy mieli ju
                > ż 30 lat doświadczenia i badań, co okaże się prawdą z tego całego galimatiasu,
                > czy szczepionki te były wielkim wynalazkiem, bo inaczej wytłukłoby 40% populacj
                > i światowej, czy najgorszą rzeczą, bo w długiem okresie naruszającą system immu
                > nologiczny i zwiększającą jakoś tam podatność na alergie wszelkiego rodzaju.
                >
                A dlaczego szczepionki przeciw covid miałyby w przyszłości znacznie naruszyć system immunologiczny. Czy szczepienia przeciw polio, gruźlicy, ospie sprawiły, że jesteśmy mutantami w porównaniu do naszych przodków?
                >
                > Słyszałam i taki poglad, to dotyczy szybkości wynalezienia szczepionki, że prac
                > owano nad nią już od paru dobrych lat, bo wirus też był stworzony parę lat do t
                > yłu.
                >
                Nad technologią mRna i nad tymi szczepionkami pracowano od dawna (gdy jeszcze nikomu się nie śniła pandemia covid). Nie pamiętam, czy chodziło o nowe warianty-mutanty ptasiej grypy czy o ebolę lub nawet hiv.
                Więc gdy pojawił się cov-sars, waksynolodzy nie zaczynali pracy od zera.
                >
                >
                To dla tych, którzy wierzą w laboratoryjny wyciek wirusa, a jest takich ju
                > ż chyba ze 95% ( dane wyjęte z kapelusza mojego smile
                >
                Wybitna holenderska prof. Marion Koopmans (wirusolog z kilkoma specjalizacjami w tej dziedzinie) jedna z 12-tu osób z międzynarodowej grupy ekspertów z ramienia WHO, która ponad rok temu prowadziła badania w Chinach. Jej konkluzje są jednoznaczne. Wirus jest pochodzenia naturalnego i nie został wyhodowany w laboratorium. Najwyraźniej bardzo nie podoba się to antyvaxom bo zasypywali ja pogróżkami, że teraz musi mieć ochronę.
                M.K.: "Het is extreem onwaarschijnlijk dat het virus uit een laboratorium in de Chinese stad Wuhan is gelekt." - Wielce nieprawdopodobne, że wirus wyciekł z chińskiego laboratorium w mieście Wuhan.
                >
                > Frustrujące jest to, że parę osób zna prawdę, a ja wiem, że jestem w czarnej du
                > pie jeśli chodzi o możliwości dowiedzenia się czegokolwiek.
                >
                Szczerze mówiąc, to niezbyt mnie obchodzi (skoro zwykły zjadacz chleba i tak nie dowie się prawdy), czy to celowe działanie czy też matka natura nam pogroziła. Liczy się zastana sytuacja i żeby chronić się przed tą zarazą i jakoś przeżyć tę pandemię do czasu jej wygaśnięcia, a wszystko wskazuje na to, że proces wygasania już się rozpoczął.
                Jedynie smutna konkluzja, że w XXI wieku takie zidiocenie. Dla mnie zaskakujące. Covid zabił ok 5 mln ludzi, a ciemnota nadal wierzy różnym teoriom spiskowym i woli grać w rosyjską ruletkę niż się zaszczepić jak kiedyś przeciw ospie, gruźlicy czy polio.

• rzeka.suf Re: Novak 08.01.22, 14:21
                  Ciekawy artykuł na guardianie czytałam, odnośnie profilu antyszczepów. Po parodniowym przeżuwaniu go, przychylam się do tezy, że to niekoniecznie zidiocenie jest powodem oporu, ale raczej nieufnosc wobec intencji władz, nieufnosc nabyta poprzez doświadczenia. Oczywiście, idiotow, ludzi których myślenie boli, czy nie za bardzo wychodzi, również jest w tej grupie ogrom. Ale nie można tego uznac to czynnik decydujący, jako że w przeciwstawnej grupie zwolennikow szczepień, jest takich kretynow mnóstwo 😏
      • jan_stereo Re: Novak 09.01.22, 12:28
        Zatem tak, Novak dostal zwolnienie ze szczepienia umozliwiajace mu wjazd do Australii ale od tamtejszego Zwiazku Tenisowego i w oparciu o byle juz zsady. Tenze zwiazek zostal jednak poinfiormowany (zanim jeszcze wydal to zwolenienie) przez instytucje rzadowe o nowych zasadach, ale jakos do Zwiazku nie dotarlo ;'))

I teraz tak, najwiekszy blad jaki popelnil obecnie Novak to ze oglosil szeroko medialnie ze On nadchodzi na turniej i ze ma Zwolnienie. Postawil tym samym w trudnej sytuacji politykow w Australii, ktorzy nie mogli udawac ze sa te same zasady dla wszystkich i tym samym odpowiedzieli ze jak najbardziej, niech przyjezdza ale oni sie dobrze przyjrza jego zwolnieniu, no i wyszlo ze jest niewazne w swietle oficjalnego prawa.

I teraz tak, takie samo zwolnienie, przez Zwiazek Tenisa, dostalo tez kilkoro innych, pomniejszych graczy, ale oni cicho i grzecznie wsiedli do samolotu, wylegitymowali sie na lotnisku i poszli w teren, bez wejscia typu Krolowa Angielska obwieszcza Swiatu.

Pasuje tutaj stare rosyjskie powiedzenie: tisze jediesz dalsze budiesz ;'))
          • rzeka.suf Re: Novak 09.01.22, 14:43
            Już znalazłam.
            czyli nadal mogę emocjonowac się meczem djokovic - związek tenisowy - Australia - lud.
            Choć kiedy wszystkie strony ściemniają, to jakoś mnie zniechęca i tracę zainteresowanie.
            • jan_stereo Re: Novak 09.01.22, 16:28
              Obecnie jest to juz konflikt czysto polityczny bez jakiegokolwiek zdrowego rozsadku. Djokovic powinien miec zwyczajnie test na CV przy wjezdzie, jesli wynik negatywny to powinien normalnie wjechac i ewentualnie izolowac sie w swoim hotelu (nie jakims zakladzie kryminalnym) i miec drugi test kilka dni pozniej.
              • rzeka.suf Re: Novak 10.01.22, 11:28
                Przykro patrzeć na ten pokazowy proces.
                Jeśli dopuszcza go do udziału w ao i wygra, to będę naprawdę pełna podziwu dla wytrzymałości psychicznej. Ale wątpię, że go dopuszcza, to niedopuszczalne 😜. I wątpię aby był w stanie wygrać po takim pokazowym procesie, stresie psychicznym i przy nagłej zmianie diety. Może zaczadzona jestem, ale po prostu mu współczuję. I nie widzę powodów aby miał system przekręcać po cichu. Bo przecież nie chodzi tu chyba o przekręcanie systemu?
    • krytyk2 Re: del Potro 11.01.22, 23:07
      A jednak nasz mistrzunio kłamał.Znajac jego arogancję,megalomanię wcale mnie to nie zdziwiło.On ma w nosie wszystkich i wszystko
      www.onet.pl/sport/onetsport/novak-djokovic-wszystkich-oszukal-sledztwo-go-calkowicie-demaskuje/jv9tw31,d87b6cc4
      • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 00:20
        nie znam go wcale, wiec trudno mi powiedziec, czy klamal. czy wymyslil to sam, czy jakis spec mu takie rozwiazanie zaoferowal a novax skorzystal. to zreszta malo wazne. nie wiem czy istnieje prawna mozliwosc, aby australia zweryfikowala rewelacje spiegla. co do hiszpanii, to ta oznajmia, ze nie ma informacji o pobycie novaxa na jej terytorium w danym terminie. co jest bardzo ciekawe, skoro stad lecial. ale nie dziwi mnie jakos wcale, nie takie rzeczy gina w tym burdelu.
        przy okazji tej sprawy okazalo sie, ze jestesmy z novaxem sasiadami prawie big_grin mistrz swiata w rzucie beretem, przy dobrym wietrze, dorzucilby z mojego balkonu na balkon novaxa, beretem.
        jesli novax rzeczywiscie swiadomie wzial udzial w takiej intrydze, to smieszo/oburzajaco/zalosne. takie zwykle i male, szczyt wysilku intelektualnego cwanego idioty. oczywiscie, Novak jest tenisista i ma dobrze grac na korcie a nie fantastycznie myslec, ale do opisu jezusa ani spartakusa tez juz raczej nie pasuje. jesli zapomnial o zasadach fair play, to fair byloby, aby mu o nich przypomniano.
        • krytyk2 Re: del Potro 12.01.22, 08:49
          nie trzeba osobiście znać kogoć ,żeby móc zorientować się z jakim typem człowieka mamy do czynienia.Presja ,jaką wywiera na kogoś bycie osoba publiczną,"dociska" go w wystarczający sposób do ściany ,zeby nie wyszły jego prawdziwe cechy,intencje czy sposby radzenia sobie ze stresem.
          Nie przyjmuję hipotezy ,ze właścicel zarzadzajacy całym tym kramem-menedżerów,masażystów, trenerów,specjalistów od wizerunku,itp ,nie wiedział co się dzieje z jego statusem w tak ważnej kwestii jak udział w AO.Zreszta -podstawowy argument mój jest taki:jezeli ktoś jest antyszczepionkowcem i toczy /ukrytą bądż jawną -gdy może sobie na to pozwolić/wojnę z opcją przeciwną,proszczepionkową,to użyje wszelkich możliwych chwytów ,ażeby postawić na swoim.Dla niego po prostu argumenty,ze trzeba się zaszczepić ,żeby móc grac wielkiego szlema sa bzdurne.I tak to postanowił obejść.
          • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 13:00
            Ludzie, którzy mnie dobrze znają, orzekli, że akurat w kwestii oceny innych ludzi mam tendencje do naiwności, niedowidzenia.
            Co do tego, że mógł nie wiedzieć JAK jego sztab osiąga cel zwolnienia go z obowiązku szczepień, to wydaje mi się bardzo prawdopodobne. Ktoś mu powiedział, że da się i że załatwi, i 'zostaw to nam', to się ucieszył i zostawił. Pisałam wcześniej że to nieważne, czy sam to wykombinował, czy ktoś za niego. I podtrzymuje: to Novax sygnuje to wszystko swoim imieniem i nazwiskiem, a nie jest upośledzony intelektualnie w stopniu na tyle ciężkim, żeby nie ponosić za swoje decyzje konsekwencji.
            Jednakże bzdura wielka jest wg mnie teza, że antyszczepionkowosc świadczyć musi o czyimś niskim morale. To równie wysublimowane wnioskowanie jak pamiętne 'bo to pijak, i złodziej, bo każdy pijak to zlodziej'.
            • krytyk2 Re: del Potro 12.01.22, 13:19
              ja natomiast -w drugą stronę i niestety, po latach nawet ,niektórzy przyznają mi rację.
              Odnośnie moralności antyszczepionkowców.Skoro powiedziałaś,ze Djokovića raczej trudno uznać za debila,to podaj mi jakiś choć jeden realny dowód na to ,że szczepionki przynoszą więcej strat niz korzysci-bo dotąd nauka sie na ten temat nie wypowiedziała.
              Wg mnie antyszczepionkowiec jest typem wolnościowo nastawionego krnąbca,który na dodatek będąc nie naznaczonym dotychczas żadną większą chorobą i narzuconym przymusem,uważa ,że śmierc i choroba dotykać moga wszystkich innych tylko nie jego.Jest to dla mnie mimo wszystko jakiś defekt moralny ,który każe siebie ustawiac poza resztę społeczeństwa i do pewnego stopnia jest oznaką niespójnego myslenia nt rzeczywistości(w tym sensie co np u psychopaty brak empatii nie pozwala na dostrzeżenie,że inni realnie cierpia i odczuwaja ból)
              • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 13:43
                Zaraz, muszę wreszcie umyć włosy, może mnie to nieco orzeźwi. Na ten czas zarzucę Wam serbskie nuty, których tyle się nasłuchałam w pracy, że aż mi się zaczęły podobać wink m.youtube.com/watch?v=GXt2pUJyLbU;;GXt2pUJyLbU;;https://i.ytimg.com/vi/GXt2pUJyLbU/default.jpg;;RELJA - MADE IN BALKAN (OFFICIAL VIDEO)
              • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 15:10
                Po pierwsze, argumenty za koniecznością szczepienia w celu grania w ao, są - z czysto medycznego punktu widzenia - bzdurne. Argumentacja za taka koniecznością opiera się na odwołaniu do kolektywizmu. Jak już Jan lub Shachar pisali, nie można nawet oskarżyć Novaka o to, że tylko i wyłącznie z racji braku szczepienia, zablokuje system zdrowia publicznego. Nie, jego stać na prywatna opiekę lekarska. Pozostaje więc tylko to, o czym pisała Eliza: zły przykład, i wkurw ludu na kulaka, który ma czelność chcieć stać ponad zasadami jakim zmuszeni są poddać się maluczcy. Zapluty karzeł zarazy, jak to ktoś napisał.
                • elissa2 Re: del Potro 12.01.22, 18:10
                  Zły przykład też, ale skoro jakiś kraj ma takie czy inne przepisy, to trzeba się do nich dostosować. Tym bardziej, że w Australii było kilka przypadków, gdy obywatele tego kraju mieszkający gdzieś w Tajlandii, Indonezji, Kostaryce itp, nie zostali wpuszczeni by być przy śmiertelnie chorych bliskich lub na ich pogrzebach.
                    • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 20:38
                      moglby byc novak spartakusem tych ludzi, tych z nich, ktorzy udowodniliby ze stac ich na ewentualne prywatne leczenie, i tych, ktorzy przekonaliby rzadzacych, ze nie roznia sie w zaden istotny sposob od wszystkich tych, ktorzy podejmuja zyciowe dzialania obarczone duzym ryzykiem bycia ciezarem dla sluzby zdrowia.
                      moglby, gdyby nie poszedl droga sciemniania.
                      ale naprawde nie jest wina novaka, ze maluczcy cierpia z powodu obostrzen pandemicznych.
                    • jan_stereo Re: del Potro 12.01.22, 20:44
                      to akurat latwe. Powiedzmy ze ktos zapomnial sie rozliczyc z podatku na czas i trafil w nagrode do pierdla, no i tam w pierdlu widzi w tv ze krolowa angielska tez sie nie rozliczyla ale poza wzmianka w prasie temat gladko ucichl. taki odsiadujacy raczej nie poczuje ze nie ma rownych i rowniejszych i ze prawo dopada tylko najbiedniejszych, choc tak akurat jest ale czasami zbyt wymownie.
                      • jan_stereo Re: del Potro 12.01.22, 20:48
                        jeszcze przyklade z UK. Byl lockdown, ludzie mieli siedziec na dupie w domach, zadnych wizyt, nawet pogrzebowych, no i wyszlo ze w tym czasie jakis minister pojechal sobie autem przez caly kraj az do Szkocji na wczasy, bo taka mial fantazje i nie czul sie zobligowany z racji swego stanowiska. zawrzalo w mediach i musial potem ustapic, choc teoretycznie tym co siedzieli w domach tez to nie pomoglo.
                        • elissa2 Re: del Potro 12.01.22, 22:32
                          jan_stereo napisał:

> jeszcze przyklade z UK. Byl lockdown, ludzie mieli siedziec na dupie w domach,
                          > zadnych wizyt, nawet pogrzebowych, no i wyszlo ze w tym czasie jakis minister p
                          > ojechal sobie autem przez caly kraj az do Szkocji na wczasy, bo taka mial fanta
                          > zje i nie czul sie zobligowany z racji swego stanowiska. zawrzalo w mediach i m
                          > usial potem ustapic, choc teoretycznie tym co siedzieli w domach tez to nie pom
                          > oglo.
                          >
                          Premier! Tłumaczy się, że suto zakrapiane imprezki były roboczymi naradami. smile
                          Ale stracił już zaufanie 60% społeczeństwa. I na nic jego przeprosiny, przedstawiciel opozycji grzmiał: "Albo wyleci ze swojego stanowiska albo partia go wyrzuci ze swoich szeregów!"

www.youtube.com/watch?v=EOtNsQDwWKw
                          A tak na marginesie... Może ktoś jest w stanie zaspokoić moją ciekawość? Co jest z jego fryzurą? Jest coraz bardziej dziwaczna.
                      • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 21:24
                        bledne porownanie, minister bowiem mogl pozarac jakichs nie zaszczepionych, NIEZASZCZEPIALNYCH jeszcze wowczas, niezamoznych ludzi. przestrzeganie lockdownu bylo jedynym sposobem nieroznoszenia wirusa.
                        obecnie wymaganie od innych, aby sie szczepili ma inne powody, nie-medyczne, no pisalam juz.

co do krolowej, to akurat przypadek z hiszpanii, z tym ze chodzi o krola emeryta.
                        otoz, ten biedak w pierdlu ma tyle czasu, ze moze sobie uswiadomic, ze krolowa czy krol i tak do pierdla nie trafia, gdyz stac ich na splate dlugu wraz z odsetkami i kara, i w ogole jaki mialoby to miec sens, zeby jeszcze podatnicy ich utrzymywali w wiezieniu?

• jan_stereo Re: del Potro 12.01.22, 21:28
                          Porownanie jest trafne bo ja nie mowie tutaj o ryzyku zarazenia sie wirusem czy innych antychrystem w swoich odniesieniach, a odpowiadam na Twoje zasadnicze pytanie. Jak niewpuszczenie Novaka mialoby pomoc innym niewpuszczonym, Australijczykom. Odpowiedz jest bowiem taka, ze tym innym jesli by nie ulzylo to ujrzeliby przynajmniej, ze nie ma tutaj nierownosci w traktowaniu obywateli i to bez wzgledu na ich status majatkowy czy medialny, przynajmniej oficjalnie.

• rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 21:46
                            z kolei wpuszczenie novaka daloby australijczykom okazje do przemyslen na temat zasadnosci przepisu o niewpuszczaniu niezaszczepionych, a to wcale nie takie nic, to piekny prometejski dar wink
                            • jan_stereo Re: del Potro 12.01.22, 22:07
                              Ja mysle ze Australijczycy juz maja wyrobione zdanie na ten temat bo raczej latwo sie z tym nie pogodzili, zwlaszcza jesli ich to dotknelo, musieli sie sami zastanawiac nad uzasadnieniem. Co innego jednak kiedy rozgrywa sie akcja w prasie/tv (Novak), wowczas roznica jest taka ze konkluzje z tych przemyslen moga dotrzec do wiekszej liczny ludzi, o ile media zechca to zrobic ;')

Mnie rozbawilo stwierdzenie ze obecnie na trybunach moga zasiadac tylko zaszczepienie, po to aby potencjalnie ogladac niezaszczepionego gracza ;'))
                              • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 22:50
                                tak samo ma byc we francji, z tym ze nie pamietam, czy francuscy tenisisci maja byc szczepieni czy tylko publika.
                                ogolnie to mnie to nie bawi, no nie widze w tym zadnej smiesznej sprzecznosci czy zgrzytu.
                                nie wiem czy wiesz, ale w hiszpanii jest tak, ze to klienci knajp musza byc szczepieni lub ozdrowiali lub negatywni. pracownicy nie musza big_grin

a teraz ide spac, a kiedy wstane to juz powinni wreszcie zdecydowac o nastepnym ruchu na szachownicy.
                    • elissa2 Re: del Potro 12.01.22, 22:47
                      W NL jakoś latem 2020, gdy pandemia się rozkręcała, był całkowity zakaz odwiedzin m.in. w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Wielu ludzi umierało w samotności, a ich bliscy nie mogli ich odwiedzić, pożegnać się z nimi. Tak było z matką premiera NL. Nie poszedł, choć mogli go zapakować w kombinezon, rękawice, maski i przyłbice. Dostawał setki listów od ludzi, którzy zapewniali go, że nie będą mu mieli za złe, jeśli pójdzie. Tak samo ludzie pytani w sondach ulicznych. Nie poszedł. Solidaryzował się z innymi "towarzyszami niedoli", czym zdobył sobie dużo punktów w swoim kapitale politycznym. Złośliwi twierdzili, że właśnie zbijanie tego kapitału było jego głównym celem, tym bardziej, że jego matka od pewnego czasu już nie kontaktowała.

W przypadku Djokovica ponoć też coś takiego jest na rzeczy ponieważ premier Australii wykorzystał sytuację i ostro zareagował, żeby podreperować swój nadwątlony kapitał polityczny.
                • elissa2 Re: del Potro 12.01.22, 18:45
                  Wchodząc do ortodoksyjnego klasztoru w Grecji, nie można mieć szortów lub t-shirt z krótkim rękawami. W Singapurze za narkotyki można dostać nawet karę śmierci, a za wyplucie na ulicy gumy do żucia wysoki mandat (do kilku tysięcy dolarów USA). W Arabii Saudyjskiej za maszerowanie z butelką piwa, wina czy whisky 50 batów, a w Afganistanie za to samo talibowie zetną głowę... itd itd
                  Są 2 wyjścia: albo nie jechać tam albo dostosować się do wymogów
                  • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 21:53
                    wezmy inne przyklady: bycie homoseksualista w wielu krajach jest niedozwolone, a nawet karalne. nie pamietam gdzie i jak ciezko, ale jest.
                    w wielu krajach rowniez obowiazuja surowe wytyczne co do prowadzenia sie kobiet.
                    a w takiej korei polnocnej, o tam to dopiero jest dla nas, poki co, egzotycznie. no dobra - dla mnie.
                    wziawszy pod uwage poszerzony wachlarz przykladow, zastanowmy sie, czy aby nie powinnismy rozwazyc dodania trzeciej opcji : kontestacji pewnych systemow prawnych.
              • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 15:16
                Po drugie, nie uważam, żeby głupota była defektem moralnym. Ani nawet, jak chciał Sokrates, jedynym źródłem defektów moralnych.Istnieje korelacja pomiędzy głupota a demoralizacja, ale można być głupim, a mimo tego przestrzegać norm moralnych czy społecznych. Bezpośredni związek występuje raczej między konformizmem a przestrzeganiem norm społecznych. Konformizm nie jest natomiast zależny od poziomu inteligencji.
        • jan_stereo Re: del Potro 12.01.22, 15:37
          rzeka.suf napisała:

> przy okazji tej sprawy okazalo sie, ze jestesmy z novaxem sasiadami prawie big_grin m
          > istrz swiata w rzucie beretem, przy dobrym wietrze, dorzucilby z mojego balkonu
          > na balkon novaxa, beretem.

Te, przeprowadzilas sie do Monaco ? Moze wez trzasnij jakis krotki opis z pobytu plus fotki w Miastach Swiata ;')
      • shachar Re: del Potro 12.01.22, 01:52
        Ja nie wiem, od czego to zależy, żebym mu/jej dała całkowity pass na całe to zamieszanie okołowirusowe. Myślę, że od mojego widzimisię, od mojej politologii. Trumpowi nigdy bym nie popuściła, a Djokovicia przepuściła łatwo.
        • shachar Re: del Potro 12.01.22, 08:50
          No i za to go wyoutują, choć to nie ma znaczenia dla jego możliwości zarażenia kogokolwiek na dziś. Latać z rodziawioną japą po świecie, w momencie kiedy się wie, że jest się pozytywnym, to jest poważne naruszenie norm publicznych. I cudaczenie w papierach. Byłem/nie byłem w innym kraju przed podróżą do was, to nie to samo, co mam/nie mam kiełbasy w bagazu.
          A może to samo? Jak szanowna redakcja uważa? jacyś przemytnicy kiełbasy tu są? smile

Djokovic Admits False Statement on Australia Travel Document

The tennis star also said he had participated in an interview and a photo shoot even after testing positive for the coronavirus, in an apparent violation of rules in his native Serbia.

MELBOURNE, Australia — Novak Djokovic, the top-ranked men’s tennis player, acknowledged on Wednesday that a travel document he presented to Australian border officials last week contained false information, as the country’s authorities continued to investigate whether he should be deported.

Mr. Djokovic also said that he had participated in an interview and a photo shoot last month in his native Serbia even after testing positive for the coronavirus, in an apparent breach of the country’s rules for infected people. Australian officials have said they are looking into whether Mr. Djokovic, who is unvaccinated, poses a risk to public health.
          • krytyk2 Re: del Potro 12.01.22, 11:34
            jak byś wiozła wieprzowinę ukrytą w walizce do krajów arabskich albo do Norwegii(która ma hopla na punkcie obniżania jej wysokich cen przez ewent kontrabandę),to byłaby to poważna sprawa wink
            Ale mówiąc serio:jak mielibyśmy zareagować na sytuację ,w której większość tych osób,z którymi Djoković obcował będąc zarażonym,rozchorowałyby sie szpitalnie i obłożnie?A potem kilka by zmarło?
            No mówię o teoretycznie realnych konsekwencjach postępowania tego pana.

Ja też mam kilka typów sportsmenek,którym wybaczyłbym wszystko...
          • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 12:37
            Nie, kielbasa śmierdzi i szkodzi i w ogóle nie jest jakaś szczególnie fajna, zatem rachunek zysków i strat wypada na niekorzyść dla przemytu kiełbasy.
            Natomiast przemyciłam pierogi z serem oraz serek wiejski. Pierogi dotarły ze mną do and aluzji, a co, niech zobaczą trochę świata. Serek wiejski natomiast tylko do Holandii doleciał, zawsze to się trochę wyrwał z tej polski.
            Jeśli chodzi o mięso, to przemycam z pracy resztki dla kotów. Liczę się z tym, że mogą mi one zostać komisyjnie odebrane na granicy, jako że to wwóz do Unii z państwa trzeciego, ale podejmuje to ryzyko, gdyż uważam że warto. Radość dzieci szczęściem matki. Nie przemycam już kalamarow ani żadnych innych stworów z tej rodziny. Radość dzieci z kalamara jest wielka, ale ten zapach, kiedy kalmar jednak się otworzy i wyleje swój zracy sok w plecaku, to przerażające. Nadmienię, iż wszystkie te 'produkty' i tak pochodzą z Unii.
              • rzeka.suf Re: del Potro 12.01.22, 13:23
                Serek to było taki kuszący prawnie przypadek, takie prawne limbo. No bo czy serek wiejski to produkt o konsystencji stałej czy jednak zawiera ponad 100ml płynu?
                Ale zeżarłam serek w czasie przesiadki, bo prawdopodobne było, że z racji wysokich temperatur nie będzie już później zdatny do spożycia. Poza tym tam bardzo trzepali na tym lotnisku, którego nazwy nie pamiętam i ta luka w pamięci mnie martwi. O już sprawdziłam i czuje się lepiej: Eindhoven.
                Bardzo bardzo bardzo naprawdę chciałam przemycić dwie torebki przepisowe kosmetyków. Oraz nóż. Taki mały, owocowy, ale w pięknym kolorze. No niestety poszły do kosza big_grin holenderscy strażnicy totalitarnego systemu, tak niewrażliwi na wartości estetyczne!
          • elissa2 Re: del Potro 12.01.22, 14:27
            shachar napisała:

> to nie to samo, co mam/nie mam kiełbasy w bagazu.
            > A może to samo? Jak szanowna redakcja uważa? jacyś przemytnicy kiełbasy tu są?
            > smile
            >
            > Australia ma bardzo surowe przepisy sanitarne. Kiedyś był w tv taki australijski cykl o kontrolach na lotniskach. Jakie ludzie mają kłopoty bo czasem zwyczajnie zapominają, że coś mają w walizce i nie wpisują w deklaracji. Tak było w przypadku starszego małżeństwa z UK. On przez pomyłkę wrzucił do walizki 2 jabłka i 2 banany, które mieli zjeść w czasie podróży. Owoce poleciały do kosza a oni zapłacili kilkaset dolarów kary, co sprawiło, że stracili znaczną część swojego "kieszonkowego". Natomiast Azjaci przemycający jakieś "smakołyki", to już inna opowieść. Tak samo Australijczycy lub inni próbujący przemycić jakieś dopalacze czy narkotyki.
            Kilka lat temu kuzynka mojego męża została obdarowana w Polsce słoiczkami marynowanych prawdziwków i rydzów, kabanosami i wyrobami z Wedla. Wszystko zadeklarowała i nie zabrali jej ponieważ wszystko było zapakowane.
    • rzeka.suf Re: del Potro 13.01.22, 15:52
      Dziś któryś z tenisistów oznajmił ze nieprzestrzegający reguł Novak sprawia, że przestrzegający wyglądają na głupców.
      Logika godna idioty.
      Jeśli przestrzegasz głupich reguł, to odsetek twoich wspolprzestrzegaczy nie ma wpływu na określenie twojej inteligencji.
      Załóżmy, że Australia wprowadza regułę, że wjazd mają tylko osoby skaczące na prawej nodze. Wszyscy dobrzy ludzie zaczynają zatem przemieszczać się skacząc na prawej nodze. Nikt nie kwestionuje zasadności tego prawa, dura lex sed lex itd. (Btw: duralex to marka naczyń) I oto zjawia się jakiś typ, który ma czelność nie skakać na prawej, na lewej chuj skacze! A może nawet na obu, albo, o rany, chodzi jak gdyby nigdy nic! Co za bezczelność, co on sobie wyobraża, ludzie tak się poświęcają, a on co myśli, że może inaczej?!
      Sprawiedliwość wymaga, aby skakał jak wszyscy.
      To przyniesie ulgę reszcie społeczeństwa.
      Najlepiej byłoby uciąć mu lewa nogę, podpowiadam. Choć można by gniew przekierować na tych, którzy wprowadzili nakaz skakania na prawej. A najlepiej po prostu zastanowić się jak to skakanie na prawej ma skaczącym pomoc w życiu.
      A teraz idę, z wiadrem i pod wiatr, jak to mowia
      m.youtube.com/watch?v=zco39I-_wL0
      • rzeka.suf Re: del Potro 13.01.22, 19:23
        I żeby jeszcze Djokovic, jak angielska królowa czy ten tam minister co pojechał do waliina wakacje, publicznie afirmowal akcje szczepień i segregacji sanitarnej, walił slogany 'skacz na prawej nodze, save lives'. Wówczas tłum mógłby wiwatować, kiedy by hipokrytę ukarano. Ale on nic takiego nie robił, z tego co wiem.
        Dopiero teraz ostatnio postawil na taktyke biednego misia, przestał kontestować i zaczął próbować udowadniać ze gra według kontestowanych wcześniej zasad. Nieudolnie, trzeba zaznaczyc.
    • jan_stereo Re: del Potro 16.01.22, 13:55
      Z najnowszych ciekawostek tenisowych, akurat w odniesieniu do Novaka ale nie tylko. Minister sportu we Francji, Roxana Maracineanu, wlasnie oglosila ze kazdy tenisista bedzie dopuszczony do udzialu w tegorocznym French Open, bez wzgledu na status szczepienia (jego brak), w tym oczywiscie i Novak.
    • krytyk2 Re: del Potro 20.01.22, 12:58
      Obejrzałem mecz Hurkacza z francuzem i ręce mi opadły.Ten człowiek wyobraża sobie, że pokona kogokolwiek z pierwszej setki na stojąco?Ciągle powracają mentalne braki Polaków w meczach o jakąś stawkę.Co z tego że potencjał wielki jak z głową coś nie ten teges..
        • krytyk2 Re: del Potro 20.01.22, 14:25
          Dlatego powinien się ruszać i ustawiać do inaczej bitych piłek.Mam wrażenie,że H całkiem polega na swoim cudownym serwisie i jest zdziwiony,że ktoś go odbierze i pośle w niechcianym dla niego kierunku.H nie jest uniwersalnym -na razie-bojownikiem
          • jan_stereo Re: del Potro 20.01.22, 22:20
            On przede wszyswtkim nie ma agresywnosci w ataku, takie plasowane rekreacyjnie pilki wiecznie sle az przeciwnik sie znudzi i mu posle rakiete w odwecie i wowczas sie konczy wymiana.
            • krytyk2 Re: del Potro 20.01.22, 23:04
              H bywa agresywny,również w ataku.On wg mnie grzeszy brakiem odporności psychicznej,brakiem elastyczności i brakiem ruchliwości.Wszystkie te braki w jednym dają taki efekt,że zamiast szybko zmienić taktykę ,kiedy dotychczasowa zawiodła,trwa w jakimś stuporze psychicznym powtarzając nieefektywne zachowania.Czyli ,ostatecznie sztywność psychiczna blokuje taktyczna elastyczność i zmiennośc zagrań
              • jan_stereo Re: del Potro 23.01.22, 12:58
                Ogladalem dzisiaj w nocy znowu troche tenisa na zywo w Australii i jednak na tle tych graczy Hurkacz zdecydowanie nie posiada w swoim arsenale tak zwanych 'uderzen konczacych', co ja widze jako mala agresywnosc w ataku kiedy gracz nie potrafi w dogodnej sytuacji zakonczyc wymiany jednym uderzeniem tylko koncentruje sie na przebijaniu na druga strone.
                • shachar Re: del Potro 23.01.22, 18:22
                  Oglądałam dziś pierwszego seta meczu Nadala z Mannarino, o którym to graczu w życiu nie słyszałam i był to taki znakomity set! Myślałam, że Nadal przepieprzy, mimo, że grał na max swoich możliwości. No ale wygrał morderczego tie breaka i potem Mannarino siadł psychicznie i fizycznie. Ale ten pierwszy set, kiedy wszystko było możliwe.....!
                  • jan_stereo Re: del Potro 23.01.22, 18:57
                    A wyobraz sobie ze sie zbudzilem o 4:30 nad ranem, patrze na telefonie jaki jest wynik (bo mnie to interesowalo) i widzac ze 6:6 w gemach i 10:10 w tiebreaku pofatygowalem sie do komputera i obejrzalem az do poczatku 3 seta, potem poszedlem dosypiac.

Mannarino moze i nie jest jakos znany ale ma swoja gre, choc tez i sklonnosci do urazow, przeciez w zeszlym roku o malo nie wyeliminowal Federera w pierwszej rundzie Wimbledonu, Szwajcara uratowalo tylko to, ze Francuz zlapal kontuzje i musial poddac mecz ktory prowadzil juz 2:0 w setach.

A teraz odpadl tez Zverev, ciekawie sie to zapowiada, pewnie w finale bedzie Medvedev vs Shapovalov (choc po stronie Rosjanina moze tez zrobic niespodzianke Cilic i to on dojsc do finalu, jesli bedzie tak gral jak z Rublevem).
        • elissa2 Re: del Potro 24.01.22, 13:11
          No. smile moja ulubienica Iga Świątek wygrała.
          Strasznie na nią naburczałam, gdy chrzaniła grę w pierwszym secie i chyba dotarło smile
          Dobra jest. Może się lepiej skoncentruje w kolejnym pojedynku.
            • elissa2 Re: del Potro 27.01.22, 14:19
              Taaa. Chyba powinna przepędzić tę swoją psycholog.
              Waląca na chybił trafił Amerykanka ją rozniosła. sad

Mmmmm, Kornwalia... Takiemu to dobrze...
              Takie piękne miejsca masz tak blisko. Shropshire całkiem bliziutko. Malvern Hills, Wye Valley, Cotswolds, Walia...
              • kalllka Re: del Potro 27.01.22, 14:36
                Kurna… ja tez mam! Niby na wyciągnięcie ręki ale te Kornwalie Shropszajery,
                to prospekty biur. Zeby wstać dupe - znaleźć jakąś takąs fajna marszrutę weekendowke, z noclegiem/ wcale nie łatwo.

A w Polsce… śnieg prószy. W moich okolicach- wszystkie górskie ścieżki to takze rowerowe. Szaleństwo zjechać na łeb na szyje np z Wielkiej Sowy. Agroturystyka dostarcza absolutnie zmysłowe pomysły na spędzanie- np. banie! Siedzi sie pod gwiazdami mróz rznie do tego lub tamtego stopnia,.. a pano-panie w banie!
                Karkonosze zapraszają!
                    • jan_stereo Re: del Potro 28.01.22, 05:34
                      W lutym to przeciez nie ma zadnych problemow z hotelami i B&B w Szkocji, wiem bo sam niedawno rezerwowalem i wybor byl spory. Namiot jest na okresy nawalu turystow (choc ja bylem pod koniec pazdziernika zeszlego roku). Mowiaz inaczej, nie ma co robic wymowek tylko trza chciec jechac ;'))
                      • kalllka Re: del Potro 28.01.22, 19:29
                        Jacieniepiernicze!
                        Właśnie, chciecie jest, ale nie jechania w prospekty. Ja jestem zadaniowa mnie namiot nie zniechęca… zniechęca mnie wymyślanie siebie / i sobie/ No to pomóż:
                        i weź przepisz jakis swój (typowy) plan podróży dka przykładu; co, gdzie, ile kilosow w te i nazad, chcesz zaliczyć, to od razu będzie wiadomo jak sie taka pasje robi.
                        • jan_stereo Re: del Potro 28.01.22, 22:31
                          Przeciez to dosc proste, zwlaszcza dla osoby poslugujacej sie biegle klawiatura.

Kupujesz na amazonie dedykowana mape okolicy, w zaleznosci gdzie wyobraznia niesie (Brecon Beacons, Snowdonia, LD, Szkocja), pozniej sobie wystukujesz w google zapytanie o popularne trasy dla tej okolicy, pozniej szukasz sobie tez w google pole namiotowe dle tej okolicy czy tam B&B na jakims bookingu, a na koniec sie pakujesz i jedziesz. Oczywiscie, ja robie to z kilkudniowym wyprzedzeniem bazujac na prognozach pogody. Mozna tez nabyc jakies przewodniki i sobie poczytac o roznych trasach, sa zdjecia, opisy, czasowki, latwo zdecydowac gdzie i na ile, ale to samo z grubsza mozna tez i wygoglowac, choc akurat taki przewodnik warto w domu miec fizycznie, to samo mapy.

Wybierzesz sobie taki marsz odleglosciowy jaki uznasz wlasciwy dla swojej kondycji.

• rzeka.suf Re: del Potro 21.04.22, 17:25
      Niecałe trzy miesiące później a zamiast bana dla djokovicia, doczekaliśmy się wimbledonowego bana dla Rosjan i Białorusinów. Bardzo dziwny ten nowy świat, ale generalnie ten zakaz wydaje mi się jakoś bardziej sensowny, lub - mniej bezsensowny- od covidowego. Biorąc pod uwagę poparcie jakim cieszy się Putin wśród Rosjan, i relatywnie mało agresywna naturę takiego zakazu, to jest akurat taka forma dyskryminacji, która, uważam, może przynieść więcej pozytywnych skutków niż jej brak. Mimo tego, wyobrażam sobie ze Miedwiediew, czy jak on tam się nazywa, który już wcześniej utyskiwal na bycie wygwizdywanym jako Rosjanin, nie czuje się obecnie dobrze.
      • jan_stereo Re: del Potro 22.04.22, 00:47
        Widac ze sport nie jest ponad podzialami i ze to pusty slogan. Zakaz gry dla tenisistow z wymienionych krajow to troche jak karanie ludnosci cywilnej podczas walki z wojskami danego kraju, co zdaje sie UK krytykuje ale samo jednoczesnie uskutecznia, jesli chce wymierzac wojenne kary w cywilow-sportowcow. Swiat zdurnial do reszty...
        • shachar Re: del Potro 22.04.22, 00:52
          Jest naturalne, że jeśli jesteś obywatelem jakiegoś kraju, to masz mózg zlasowany w kierunku nadziei, że twój naród jest w prawie, że jest sprawiedliwy.
          • jan_stereo Re: del Potro 23.04.22, 19:11
            Wyobrazam sobie z latwoscia jak Jarek Kaczynski zakazuje trzymac sie za rece/calowac homoseksualnym parom w miejscach publicznych, w odzewie na taka ustawe, mocno przeczulony na punkcie rownosci seksualnej zachod wymierza Polsce kare w postaci zbanowania Hurkacza i Swiatek w imprezie US Open. Nastepnie BBC wyjasnia narodowi ze Hurkacz i Swiatek ponosza zasluzona odpowiedzialnosc za przesladowcza polityke ich narodowej partii, PiSu.
            • rzeka.suf Re: del Potro 23.04.22, 19:28
              Nietrafione porównanie, zresztą niepotrzebne. Rosja od dawna potępia homoseksualizm, a mimo tego, reprezentujący ja sportowcy nie mieli zakazu udziału w imprezach sportowych. Prawidłowe porównanie to gdyby polska napadł zbrojnie na Słowację, powiedzmy, i za to hurczak i Świątek nie mogliby grać w wimbledonie.
              • jan_stereo Re: del Potro 23.04.22, 20:21
                Porownanie jest poprawne logicznie, a czy dobre czy niedobre to juz nie mnie oceniac. Karani sa sportowcy za decyzje podejmowane przez osabe rzadzaca danym krajem i to jest trzon myslowy. Rownie dobrze ja moglbym wytknac ze Twoje porownanie jest bledne, bo USA napadlo na Irak a ich sportowcy nie byli zbanowani podczas Wimbledonow.
                • rzeka.suf Re: del Potro 23.04.22, 20:47
                  Nie jest poprawne, nie ma tu analogii. Przeslanki w obu przypadkach maja odmienny ciężar moralny. Jeśli są, jak błędnie sądzisz, analogiczne, to równie dobrze można zabronić występów wszystkim sportowcom pochodzącym z krajów o prawie i obyczajach odmiennych od brytyjskich.
                  Ja uważam, że mam rację nie stawiając znaku równosci między ciężarem obyczaju picia herbaty z mlekiem a agresja na suwerenny kraj.
                  Co tam mówią nt na konfederackich filmikach, to mało ważne, bo mało poważne.
                  • jan_stereo Re: del Potro 23.04.22, 21:03
                    Wchodzisz w detale a umyka Ci sedno. Juz chyba uzgodnilismy ze napasc na suwerenny kraj nie byla do tej pory wystarczajaczym czynnikiem moralnym (Libia, Irak), stalo sie tak dopiero teraz i to w odniesieniu do sportowcow i to jest nowum i zdaje sie decydujaca jest nie tyle moralnosc co, jak podkreslaja angielskie media, potencjalna niezrecznosc dla Kate Middelton aby nie musiala byc w 'niekomfortowej' sytuacji wreczania nagrody gdyby sie takiemu tenisiscie udalo wygrac cos w Londynie.

ps. poprosilbym Cie tez o zrobienie listy ciezarow morlanych od najlzejszego do najciezszego, bardzo jestem ciekaw jak to teraz wyglada.

• rzeka.suf Re: del Potro 23.04.22, 23:40
                      MI umyka sedno?
                      Jest dosc oczywiste, ze sukcesy sportowcow beda wykorzystane przez rosyjska propagande. Takze uscisk dloni angielskiej ksieznej.
                      Zakaz wystepow rosyjskich sportowcow jakos ta propaganda bedzie musiala rosjanom wytlumaczyc.
                      Naprawde nie dostrzegasz, ze intencja uk jest tu zmuszenie rosjan, tak sportowcow, jak i publiki, do wyrwania ich ze strefy komfortu intelektualnego, zmuszenie do postawienia pytan o powody takiego zakazu?
                      Twoj bunt jest jakis taki makabryczny, jakbys krzyczal, ze to niesprawiedliwe, ze nie moga grac w tenisa rosyjscy mordercy, ze skoro amerykanscy mogli, to i rosyjscy powinni moc. Swiat na opak, imo.
                      • jan_stereo Re: del Potro 24.04.22, 00:00
                        Twierdzisz zatem ze Rublev i Medvedev to sa mordercy poniewaz sa z urodzenia Rosjanami ?

Najlepsze ze nawet ukrainskie tenisistki (Elina Svitolina) sa przeciwko tej decyzji uwazajac ja za bledna. Widze ze wszyscvy glupieja jak leci, szkoda chyba dalszej rozmowy jesli mialaby byc na takim poziomie.
                        • rzeka.suf Re: del Potro 24.04.22, 01:59
                          widze, ze bardzo kreatywnie podchodzisz do przekazywania tutaj informacji:
                          'ukrainskie tenisistki' to tak naprawde Elina Svitolina, liczba pojedyncza, a jej 'bycie przeciw decyzji wimbedonu', to w rzeczywistosci bardziej rozbudowane stanowisko:
                          Ukrainian tennis star Elina Svitolina has made it clear that she and the rest of Ukrainian players are not calling for Russian players to be banned completely from competing but admitted they would like to see Russian players make their position clear regarding Russia's actions in Ukraine.

On Wednesday, Wimbledon confirmed Russian and Belarusian players won't be allowed to compete at The Championships this year. Svitolina, the biggest name in the Ukrainian tennis, was asked to give her thoughts on Wimbledon's decision.

“We don’t want them banned completely,” Svitolina said on BBC Radio 5 Live Breakfast. “If players don’t speak out against the Russian government then it is the right thing to ban them. “We just want them to speak up, if they are with us and the rest of the world or the Russian government.

This is for me the main point. “If they didn’t choose, they didn’t vote for this government, then it’s fair they should be allowed to play and compete”.

Svitolina wants Russian, Belarusian players to answer three questions
                          Several Russian players have called for peace since the start of the war.

However, Svitolina says more needs to be done as simply stating "no wars" is not enough. “We demand that the WTA, ATP and ITF make sure that players who represent Russia and Belarus answer the following questions," the message Svitolina posted on her Twitter read.

“1. Do you support Russia’s and Belarus invasion in Ukraine’s territory and as a result of that the war started by those countries?” “2. Do you support Russia’s and Belarus military activities in Ukraine?” “3.

Do you support [Russian President Vladimir] Putin’s and [Belarus President Alexander] Lukashenko’s regime?” “If applicable, we demand to exclude and ban Russia and Belarusian athletes from competing in any international event, as Wimbledon already done. “There comes a time when silence is betrayal, and that time is now”.

Jesli by przystac na propozycje Svitoliny, to mysle, ze i ksiezna nie mialaby zadnych PRowych oporow przed uscisnieciem reki ewentualnemu rosyjskiemu zwyciezcy wimbledonu. Mialaby bowiem wowczas niemal pewnosc, ze ow rosjanin nie popiera morderczej polityki putina, nie nalezy do tych 80 procent rosjan, ktorzy popieraja te wojne i polityke putina na ukrainie, ze tylko przypadkowo, z urodzenia, jest to rosjanin-morderca.

Pomysl Svitoliny jest calkiem ok, taki dosyc fair, choc w sumie wymaga od chetnych go zrealizowac sportowcow tyle samo, jesli nie wiecej, odwagi, niz emigracja z rosji i zrzeczenie sie rosyjskiego obywatelstwa.

Masz racje, ze to glupia przesada nazywac Miedwiediewa czy Rublowa mordercami. Jednakze w obecnej sytuacji jakichs poswiecen sie od nich domagac, nie jest przesada, relatywnie wobec tego, na jakie cierpienia skazuje ukraincow putin i wyborcy putina. Idealnie byloby gdyby podobne standardy stosowano wobec wszystkich narodow.

Poza tym wielu ekspertow twierdzi, ze zadne sankcje nie sprawia, ze rosjanie zmienia zdanie co do zasadnosci rosyjskiego imperializmu, zbuntuja sie przeciw putinowi i opowiedza za zachodem. Raczej, niestety, odniesie to skutek przeciwny do zakladanego i jedynie skonsoliduje zgnebionych, upodlonych, rzuconych na kolana rosjan, wokol cara-ojca-wodza.
                          co zatem robic? ja nie wiem.
                          • jan_stereo Re: del Potro 24.04.22, 11:01
                            Ta agumentacja o intelektualnym pobudzaniu Rosjan jest nietrafiona jak sie zastanowisz nad tym co napisalas poprzednio. Po pierwsze, Rosjanie graja pod 'neutralna' flaga, zatem chyba samo to bardziej byloby zastanawiajace dla widza dlaczego ich zawodnik nie gra pod rosyjska flaga tylko reprezentuje samego siebie?

Kolejna rzecz, zarowno Medvedev jak i Rublev (innych nie sledze, wiec nie wiem) powtarzali wielokrotnie na konferencji po meczu, ze sa za pokojem i przeciwko wojnie, Rublev nawet niedawno napisal po meczu na kamerze 'Please peace, no war' to myslisz ze pozbawianie widza rosyjskiego takich wystapien podczas Wimbledonu rowniez jest korzystne ? Byc moze to UK nie chce aby ludzie mysleli ze Rosjanie potrafia byc sympatyczni i ze nie sa wcale wszyscy za polityka zbrojna Putina, tak samo jak nie wszyscy Polacy sa za polityka PiSu.

Nastepnie, jesli tak sie obawiamy uzycia wygranej przez rosyjskiego zawodnika do propagandy Putina to rownie mocno mozna sie obawiac ze uzyta zostanie nieobecnosc wspomnianych Rosjan, jako dowod na przesladowania cywilow rosyjskich przez zachod i wieksze zagrzewanie do walki. Jest to wiec bledna uliczka.

Finalnie, jesli uda ci sie obejrzec ten wywiad ktory teraz dodalem do watku obok (wywiad z Noamem) to zapewne uznasz ze te roztrzasania o imperializmie rosyjskim i buntowaniu sie przeciwko niemu obywateli rosyjskich jest najmniejszym z problemow i tak naprawde jakby nietrafionym argumentem. Z wywiadu plynie jasny przekaz (niestety dosc przygnebiajacy), US nie chca dopuscic i to za wszelka cene aby doszlo do pokoju, Ukraina wydaje sie byc wystawiona do zniszczenia (walka do ostatniego Ukrainca).

Sam nie wierze ze to pisze, ale jedyna osoba ktora sie moze tutaj wykazac zdrowym rozsadkiem i zmienic przebieg spraw jest Zelensky.
                              • jan_stereo Re: del Potro 25.04.22, 16:28
                                Troche w temacie wczesniejszym:

''Andrey Rublev has proposed donating all his Wimbledon prize money to “humanitarian causes” as a compromise to allow him to play the grass-court Grand Slam.

Rublev, who wrote “No War Please” on a TV camera after reaching the final in Dubai in February, said: “What Wimbledon has proposed, I hope they reflect on it and at least give us the chance to choose to play or not. If we had to sign a declaration to give all our prize money to humanitarian causes, it would be around €1m. In this way, they would take all the glory and respect.''

“At the end, what we want is to be able to compete. I am Russian, I was born in Russia, I have lived all of my life in Russia and I would like to show that we are good people.”

Tekst linku

Mysle ze Wimbledon/UK zdania nie zmieni.
                                • rzeka.suf Re: del Potro 25.04.22, 19:34
                                  Pomysł Svitoliny wydaje mi się lepszy, akcentuje podstawowy problem z polityką, ustrojem rosji: opowiedajac się przeciw wojnie z Ukraina i wprost przeciw putinowi, sportowcy ryzykowaliby - wg tego, co mówią zachodnie media - wiele. Byliby w Rosji uznani za zdrajców, groziłyby im nieprzyjemne konsekwencje. Musiałabym doczytać, jakie, czy na pewno więzienie, nie jestem pewna.
                                  I to jest chyba jedna z istotniejszych różnic między imperializmami, nie uważasz?
                                  • jan_stereo Re: del Potro 25.04.22, 19:55
                                    Akurat ci konkretni tenisisci nigdy w zadnym wywiadzie nie popierali Putina i jego dzialan wojennych, wrecz przeciwnie, wiec ja bym sie ich nie czepial jakimis dalszymi oswiadczeniami.

Bylaby to jak najbardziej istotna roznica gdyby faktycznie Medviedev i Rublev poszli siedziec u siebie w Rosji a taki Julian Assange i Edward Snowden mogli dla odmiany bezpiecznie zyc i nie byli scigani przez US chcacych ich zapakowac do ciupy do konca ich dni.
                                    • rzeka.suf Re: del Potro 25.04.22, 20:19
                                      Z tym że Assange'a i Snowden można oskarżać o ujawnianie tajemnic państwowych, zaś pomysł Svitoliny zupełnie nic choćby podobnego nie postuluje.
                                      • jan_stereo Re: del Potro 25.04.22, 20:24
                                        Tyle ze te 'tajemnice panstwowe' to ordynarna inwigilacja wlasnych i obcych obywateli, lamanie poszanowania ich prywatnosci i wrecz samej konstytucji, zatem jesli ujawnienie tego grozi wiezieniem i oswiadczenie ze panstwo ma prawo robic co tylko zechce, nie brzmi jakos zbyt etycznie.
                                      • jan_stereo Prywatnosc 25.04.22, 20:35
                                        Millions of Americans struggling to get health insurance through Obamacare’s new health exchanges are entering some of their most intimate details into computer systems.

The technology they rely on to keep that information secure — along with their emails, online shopping, banking and more — is encryption. But your data may not be as secure as you might hope.

Encrypting a message involves scrambling it through a combination of a randomly-generated key and mathematical jumbling. The NSA and its UK counterpart GCHQ regard this as the biggest threat to their ability to view the vast quantities of communications data they collect.

Internet companies have given assurances to their users about the security of communications. But the Snowden documents reveal that US and British intelligence agencies have successfully broken or circumvented much of online encryption.

Much of this, the documents reveal, was not done through traditional code-cracking, but instead by making deals with the industry to introduce weaknesses or backdoors into commercial encryption – and even working to covertly undermine the international standards on which encryption relies.

Computer security experts say that by doing this in their quest to access ever more data, the intelligence agencies have compromised the computers of hundreds of millions of ordinary internet users, and undermined one their other key priorities – protecting the US and UK from cyberattacks.

Tekst linku

Jestem pewien ze duze firmy ubezpieczeniowe, farmaceutyczne wczesniej czy pozniej (albo juz to sie stalo) kupia lub wejda po znajomosci w posiadanie takich informacji.

Ja przykladowo przestalem uzywac google i przeszedlem na Tor.
                                        • rzeka.suf Re: Prywatnosc 26.04.22, 02:06
                                          Powiem tylko tyle, ze w rosji strona tora zostala zablokowana kilka miesiecy temu.
                                          A juz wczesniej warunkiem dzialania vpnow ustanowiono blokowanie dostepu do stron, ktore w rosji podlegaja cenzurze.
                                          Jesli wolisz byc bity dlonia bez bialych rekawiczek, to faktycznie w rosji nadzieja.
                                          No i w atomie, po, to juz nawet za otwarcie brutalny ruski mir bedzie slodkim wspomnieniem o rozkoszach cywilizacji.

• jan_stereo Re: del Potro 30.04.22, 20:25
      Boris Becker idzie odsiadywac 2.5roku kary za chowanie pucharow wimbledonskich przed urzedem podatkowym...straszna chujnia zyciowa. Jak chcial grac poza prawem to powinien zostac politykiem, bylby nietykalny a i pieniadze by sie znalazly.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka