Dodaj do ulubionych

renta socjalna

30.01.13, 12:17
siemka
mam pytanie czy nalezy mi sie renta socjalna, jestem po operacji na serce - na zastawke i mam orzeczenie praca lekka, zadnej grupy nieposiadam prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • 1wiki2206 Re: renta socjalna 02.02.14, 09:42
      Witam,ja jestem przed operacją. Mam wrodzoną wadę serca. Nigdy nie starałam się o świadczenia ZUS -owskie, a tak jak Ty miałam zakazy ciężkich wysiłków fizycznych itd. dużo wszelkich zakazów- jedynie lekka. Co tu wiele mówić- z pracą było ciężko.
      Po kilku latach bezskutecznego poszukiwania pracy złożyłam wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności i otrzymałam stopień umiarkowany-praca tylko w zakładach pracy chronionej- ale i tam z moimi przeciwwskazaniami odsyłali mnie z kwitkiem. Kolejnym krokiem był ZUS i starania o rentę socjalną. Otrzymałam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy na czas jednego roku z możliwością przedłużenia (bo nie zawsze operacja przywraca całkowitą zdolność) jak to lekarze mówią "podreperują" nasze chore serduszko.
      Wszystko też zależy od wykształcenia i zawodu(wiadomo, ciężka praca nie wchodzi w grę) i od tego czy całkowita niezdolność pozostaje w związku z naruszeniem sprawności organizmu powstałym przed ukończeniem 18roku życia bądź w trakcie nauki do ukończenia 25lat.
      Jeśli spełniasz te wymogi śmiało możesz składać wniosek na rentę socjalną.Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka