madohora Re: Miasteczko Śląskie 03.10.17, 12:24 Jak poinformował mnie ktoś z miejscowych, około 1 km drogi za kościołem znajduje się kamieniołom (jest widoczny z drogi prowadzącej w kierunku Częstochowy, Lublińca), w którym znaleziono kość dinozaura. Na dzień, w którym byłam w Żyglinie trwały badania nad autentycznością kości oraz wykopaliska. Odpowiedz Link
madohora Re: Miasteczko Śląskie 03.10.17, 15:40 SPICHLERZ DWORSKI Z 1795 ROKU (Obecnie w budynku mieści się hotel i restauracja) Odpowiedz Link
madohora Re: Miasteczko Śląskie 03.10.17, 15:53 WPADKA SYTUACYJNA: Od spichlerza musiałam kawałek dojść do przystanku autobusowego w Miasteczku Śląskim. Droga prowadziła mnie tuż przy lesie. Dość często jeżdżę tą drogą ze znajomym samochodem (stąd wiedziałam o co chodzi), w pewnym momencie zmęczona, bo dzień był upalny zdjęłam plecak, wyjęłam kanapkę i termos z herbatą. Usiadłam na ławeczce i zaczęłam się posilać, po czym po chwili zorientowałam się...co to za ławeczka. Na tej ławeczce od czasu do czasu panienki czekają na klientów. Za trzy minuty byłam na przystanku i tam już dokończyłam "piknik". Odpowiedz Link