madohora Mieszkańcy kilku miast będą mieli kłopoty z wodą 03.11.11, 13:22 Mieszkańcy kilku miast będą mieli kłopoty z wodą wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,10484869,Slaskie__Mieszkancy_kilku_miast_beda_mieli_klopoty.html Odpowiedz Link
madohora Nasze rzeki to katastrofa 03.11.11, 13:26 Nasze rzeki to katastrofa slask.naszemiasto.pl/artykul/1135601,nasze-rzeki-to-katastrofa-dopuszczalne-normy-przekroczone,id,t.html Odpowiedz Link
balzack Prokuratura zajmie się Boliną 06.11.11, 12:38 Prokuratura zajmie się Boliną katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10583196,Prokuratura_zajmie_sie_zatruta_Bolina.html Odpowiedz Link
balzack Śledztwo w sprawie zanieczyszczenia potoku 06.11.11, 12:44 Śledztwo w sprawie zanieczyszczenie potoku polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/katowice/news/sledztwo-ws-zanieczyszczenia-potoku,1717301,3321 Odpowiedz Link
balzack Nie będzie więcej rowerów do wypożyczania 12.11.11, 20:17 Nie będzie więcej rowerów do wypożyczania slask.naszemiasto.pl/artykul/1140197,nie-bedzie-wiecej-rowerow-do-wypozyczania-w-metropolii,id,t.html Odpowiedz Link
balzack Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 12.11.11, 20:23 Nie będzie więcej rowerów do wypożyczania w metropolii. Zostanie tylko 40 katowickich 2011-10-28, Aktualizacja: 2011-10-28 16:25 Dziennik Zachodni Justyna Przybytek 4000 osób wypożyczyło czarne holendry z biura ESK - dziś Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. 1500 spośród nich w czasie Off Festiwalu i imprezy Tauron Nowa Muzyka. Holendry to 40 miejskich rowerów, które jeszcze w ubiegłym roku zakupiło biuro. a początku sierpnia w dwóch kontenerach - na rynku i pl. Sejmu Śląskiego - uruchomiło pierwsze w stolicy województwa wypożyczalnie rowerów, które podbiły serca katowiczan. Obie będą działały tylko do niedzieli. Z tej okazji Miasto Ogrodów zaprasza na wycieczkę podsumowującą sezon - oczywiście rowerową (start o godz. 18 z katowickiego rynku). W przyszłym roku wypożyczalnie prawdopodobnie znów pojawią się w centrum Katowic. Ceny mają być podobne do tegorocznych: godzina jazdy 2 zł, 3 godz. - 5 zł, miesięczny karnet - 35 zł. Po zimie powrócą także wycieczki organizowane na miejskich holendrach. W tym roku odbyło się ich kilkanaście, w sumie wzięło w nich udział około 170 osób. - Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na Nikiszowiec i trasą katowickiego street artu - wyliczają w biurze. Wygląda jednak na to, że kontenerowe wypożyczalnie nadal będą jedynymi w Katowicach. Kilka miesięcy temu Górnośląski Związek Metropolitalny ogłosił, że chce budować w aglomeracji sieć wypożyczalni miejskich rowerów. Związek rozmawiał m.in. z firmą m-bike, która sieć pod nazwą Nextbike uruchomiła we Wrocławiu. Scenariusz śląski zakładał, że już we wrześniu tego roku w 18 miastach aglomeracji pojawi się ok. 700 punktów, w których będzie można wypożyczyć w sumie 5000 rowerów. Jest październik, rowerów nie ma. - Uruchomienie wypożyczalni jest jednym z trzech priorytetowych zadań Związku - zapewnia Krzysztof Mejer, rzecznik prasowy GZM. Ale na tym kończą się konkrety. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wypożyczalnie będą działały. - Musimy ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji całego systemu, potem dopiero przetarg na realizację - dodaje Mejer. Koncepcja, w której wyjaśniłaby się kwestia kosztów projektu, miałaby dopiero zostać poddana konsultacjom z władzami miast Związku. We Wrocławiu sieć wypożyczalni Nextbike, firma m-bike uruchomiła w tym roku. Od 8 czerwca w mieście działa 17 stacji, w których można wypożyczyć 140 rowerów. System się spodobał - w Nextbike zarejestrowano do dziś 110 tys. wypożyczeń. A sieć czeka rozbudowa - przybędzie 18 stacji i 200 rowerów. Jak to działa? 20 minut rowerem jedziemy za darmo. Wypożyczalniami, jak dowiedzieliśmy się w m-bike, zainteresowane jest kilkanaście nowych miast, m.in. Łódź, Poznań, Wodzisław Śląski i Rybnik. LOTA slask.naszemiasto.pl/artykul/1140197,nie-bedzie-wiecej-rowerow-do-wypozyczania-w-metropolii,id,t.html Odpowiedz Link
madohora Pożar w Szopienicach 13.11.11, 22:10 Pożar w Szopienicach katowice.naszemiasto.pl/tag/pozar-w-szopienicach.html Odpowiedz Link
madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 13.11.11, 22:21 Płonie dach byłej dyrekcji huty w Szopienicach. Pożar wybuchł około godz. 17.45. Strażacy nadal walczą z ogniem i na razie nie zapowiada się na jego ugaszenie. Akcja może potrwać nawet kilka kolejnych godzin. Płonie dach byłej dyrekcji huty w Szopienicach. Pożar wybuchł około godz. 17.45. Strażacy nadal walczą z ogniem i na razie nie zapowiada się na jego ugaszenie. Akcja może potrwać nawet kilka kolejnych godzin. - To opuszczony budynek, wiec mamy nadzieję, że nikogo nie było w środku. Wszystko okaże się po ugaszeniu ognia. Bądźmy jednak dobrej myśli - Andrzej Płócieniczak, rzecznik PSP w Katowicach. Ogień objął dawny budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej nieistniejącej już Huty Metali Nieżelaznych. Nie ma zagrożenia dla ludzi. Jak poinformowała rzeczniczka śląskich strażaków Aneta Gołębiowska, płomienie objęły duży obiekt przy ul. Woźniaka o wymiarach 150 na 120 na 30 metrów. Pożar nie został w ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut akcji opanowany, jednak nie ma zagrożenia dla ludzi ani dla sąsiednich obiektów. Zgłoszenie napłynęło do straży pożarnej po godzinie 18. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, płomienie zdążyły objąć już częściowo drewnianą konstrukcję dachu obecnie nieużytkowanego budynku. Wiadomo, że do obiektu nie były podciągnięte instalacje - ani gazowa, ani elektryczna. W pobliżu nie ma obiektów, które mogłyby być zagrożone. Na miejsce ściągnięto dotąd 14 jednostek straży pożarnej z Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Chorzowa www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/471945,pozar-w-katowicach-szopienicach-plonie-straznica-huty,5,23,id,t,sm,sg.html#galeria-material Odpowiedz Link
madohora Pożar w Szopienicach 13.11.11, 22:26 Pożar w Szopienicach tvp.info/informacje/polska/pozar-na-terenie-dawnej-huty-w-szopienicach/5663768 Odpowiedz Link
madohora Re: Pożar w Szopienicach 13.11.11, 22:30 Pożar w Szopienicach wiadomosci.wp.pl/title,Pozar-na-terenie-dawnej-huty-w-Szopienicach,wid,13981474,wiadomosc.html?ticaid=1d607 Odpowiedz Link
madohora W Katowicach na budowie przewrócił się dźwig 15.11.11, 22:01 www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/472443,katastrofa-na-budowie-dworca-w-katowicach-przewrocil-sie,id,t.html Odpowiedz Link
balzack Wypadek w koplani Knurów Szczygłowice. 27.11.11, 11:54 Wypadek w koplani Knurów Szczygłowice polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/news/tragiczny-wypadek-w-kopalni-knurow-szczyglowice,1726996 Odpowiedz Link
balzack Spadek chroniony dedykacją 27.11.11, 12:00 Spadek chroniony dedykacją www.nettg.pl/To-i-owo/Hanysy-i-Gorole,31038,1 Odpowiedz Link
balzack Zabytkowa elektrociepłownia ma służyć kulturze 27.11.11, 12:09 Zabytkowa elektrociepłownia ma służyć kulturze wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/zabytkowa-hala-elektrocieplowni-ma-sluzyc-kulturze,1,4932518,region-wiadomosc.html Odpowiedz Link
balzack Pożar w stolarni w Katowicach 27.11.11, 12:12 Pożar w stolarni w Katowicach wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/pozar-stolarni-w-katowicach,4933130,0,fotoreportaz-maly.html Odpowiedz Link
balzack Pożar Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu 27.11.11, 12:19 Pożar Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu www.dziennikzachodni.pl/slask/476389,zabrze-pozar-muzeum-gornictwa-weglowego-nie-ma-ofiar,id,t.html Odpowiedz Link
madohora W Nikiszowcu świąteczny Jarmark będzie dwudniowy 29.11.11, 23:51 W Nikiszowcu świąteczny Jarmark będzie dwudniowy katowice.naszemiasto.pl/artykul/1163629,w-nikiszowcu-swiateczny-jarmark-bedzie-dwudniowy-mieszkancy,id,t.html?kategoria=678 Odpowiedz Link
madohora Następny weekend z Jarmarkiem na Nikiszu 29.11.11, 23:54 Następny weekend z Jarmarkiem na Nikiszu katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10718715,Nastepny_weekend_z_jarmarkiem_w_Nikiszu.html Odpowiedz Link
madohora Jarmark na Nikiszu i Staromiejskiej 30.11.11, 00:01 Jarmark na Nikiszu i Staromiejskiej katowice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1167181,2-grudnia-rusza-swiateczny-jarmark-na-ul-staromiejskiej-w,id,t.html?kategoria=678 Odpowiedz Link
madohora Na Nikiszu znowu jak w bajce 30.11.11, 00:02 Na Nikiszu znowu jak w bajce insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10439/5/Na_Nikiszu_znowu_jak_w_bajce_Tegoroczny_Jarmark_rozpocznie_sie_3_grudnia Odpowiedz Link
madohora Nikiszowiec zaprasza na Jarmark 30.11.11, 18:43 Nikiszowiec zaprasza na Jarmark cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10736597,Nikiszowiec_zaprasza_na_jarmark.html Odpowiedz Link
madohora Oferta przetargu na siedzibę orkiestry PRiT 01.12.11, 21:45 Oferta przetargu na siedzibę orkiestry Polskiego Radia i Telewizji www.rynekbudowlany.com/19109/Otwarto-oferty-w-przetargu-na-wykonawce-siedziby-Narodowej-Orkiestry-Symfonicznej-Polskiego-Radia.shtml Odpowiedz Link
madohora Nikiszowiec zaprasza na Jarmark 01.12.11, 21:55 Nikiszowiec zaprasza na Jarmark cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10736597,Nikiszowiec_zaprasza_na_jarmark.html Odpowiedz Link
madohora Barbórka 2011 zdjęcia 05.12.11, 23:52 Barbórka 2011 Nie ma Barbórki bez orkiestry. Dęta orkiestra górnicza zagrała tradycyjnie w Katowicach na Nikiszowcu wcześnie rano, budząc mieszkańców. Orkiestra przeszła z Nikiszowca do Korei i Janowa, by powrócić na Nikiszowiec i dać koncert przed dyrekcją kopalni. Zobaczcie zdjęcia. www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/479311,barborka-2011-orkiestra-gornicza-na-nikiszowcu-zdjecia-i,id,t.html Odpowiedz Link
madohora Barbórka górników węglowych 05.12.11, 23:55 Barbórka górników węglowych www.wiadomosci24.pl/artykul/barborka_gornikow_weglowych_zzg_wybil_specjalna_monete_1_218999.html Odpowiedz Link
madohora Re: Barbórka górników węglowych 06.12.11, 00:02 Barbórkowa pobudka Zgodnie z barbórkową tradycją Ślązaków obudziła dzisiaj gra górniczych orkiestr dętych. W katowickiej dzielnicy Nikiszowiec zagrała orkiestra kopalni Wieczorek, która jak co roku przypomniała o tej tradycji mieszkańcom i dyrekcji kopalni tuż po godzinie 7:00 rano. - W ostatnich latach tylko raz nie było górniczej pobudki - tłumaczy kapelmistrz Andrzej Pisarzowski. A co o górniczej pobudce sądzą mieszkańcy Nikiszowca? O to pytał nasz reporter, Marcin Rudzki. Po porannej pobudce mieszkańcy Nikiszowca, górnicy i ich rodziny tradycyjnie uczestniczą w mszy świętej-barbórkowej w kościele św. Anny. To właśnie tutaj powstało "Miejsce Pamięci" poświęcone górnikom tragicznie zmarłym podczas pracy. www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=20669&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=e8a9bf19c3 Odpowiedz Link
madohora Orkiestra z fajnymi numerami ma juz 100 lat 06.12.11, 00:05 Orkiestra z fajnymi numerami ma już 100 lat katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,10754423,Orkiestra_z_fajnymi_numerami_ma_juz_100_lat.html Odpowiedz Link
madohora Ostatnia Barbórka Anny 06.12.11, 00:11 Ostatnia Barbórka Anny www.tvn24.pl/12690,1726676,0,1,ostatnia-barborka-anny,wiadomosc.html Odpowiedz Link
madohora Nikiszowiec pachniał grzanym winem i świętami 06.12.11, 00:25 Nikiszowiec pachniał grzanym winem i świętami katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10757579,Nikiszowiec_pachnial_grzanym_winem_i_swietami.html Odpowiedz Link
madohora Nikiszowiec zaparasza na Jarmark 06.12.11, 11:14 Nikiszowiec zaprasza na Jarmark www.mmsilesia.pl/394233/2011/11/30/nikiszowiec-zaprasza-na-jarmark?category=news Odpowiedz Link
madohora Jarmark na Nikiszu 06.12.11, 11:19 Jarmark na Nikiszu www.silesiafreetime.pl/home/item/1732-jarmark-na-nikiszu-2011 Odpowiedz Link
madohora Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:22 Na Nikiszu znowu jak w bajce insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10439/5/Na_Nikiszu_znowu_jak_w_bajce_Rozpoczal_sie_tegoroczny_jarmark Odpowiedz Link
madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:25 Jarmark na Nikiszu insilesia.pl/multimedia/artykul/707/10/Jarmark_na_Nikiszu_2011_niedziela Odpowiedz Link
madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:32 Nikisz zaprasza na Jarmark katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10755528,Nikisz_zaprasza_na_Jarmark__Czekaja_smakolyki_i__Magiel_.html Odpowiedz Link
madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:36 Jarmark na Nikiszowcu sakralna.silesia.travel/pl/aktualnosci/pokaz/507/Jarmark_na_Nikiszowcu_juz_w_najblizszy_weekend_ Odpowiedz Link
madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:38 samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=panorama_metropolii&dep=100275&data=&_CheckSum=1937893106 Odpowiedz Link
madohora Jarmark na Nikiszu zakończony 06.12.11, 11:40 Jarmark na Nikiszu zakończony www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/479438,jarmark-na-nikiszowcu-zakonczony-zdjecia-i-wideo,1,id,t,sm.html#galeria-material Odpowiedz Link
madohora Re: Jarmark na Nikiszu zakończony 06.12.11, 11:42 Jarmark na Nikiszu www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews%5Btt_news%5D=20624&tx_ttnews%5BbackPid%5D=14&cHash=dd027bbf1e Odpowiedz Link
madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 21.04.16, 17:41 2 URODZINY CENTRUM ZIMBARDO - Dziennik Zachodni - 18.04.2016 Odpowiedz Link
madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:51 Jarmark na Nikiszu zachwycił już po raz czwarty insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10614/7/Jarmark_na_Nikiszu_zachwycil_juz_po_raz_czwarty Odpowiedz Link
madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:53 Jarmark na Nikiszu www.esil.pl/jarmark-na-nikiszu,wiadomosci,e,26375.html Odpowiedz Link
madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:55 Jarmark na Nikiszu mojekatowice.pl/i,jarmark-na-nikiszu,297230,374001.html Odpowiedz Link
madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:57 wmateusiak.blogspot.com/2011/12/jarmark-na-nikiszu-2011.html Odpowiedz Link
madohora Pierwszy dzień Jarmarku 06.12.11, 12:00 Pierwszy dzień Jarmarku www.mmsilesia.pl/395693/2011/12/4/pierwszy-dzien-jarmarku-na-nikiszu-w-obiektywie-tomasza-kawki?category=photos Odpowiedz Link
madohora Re: Pierwszy dzień Jarmarku 06.12.11, 12:03 katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10755528,Nikisz_zaprasza_na_Jarmark__Czekaja_smakolyki_i__Magiel_.html Odpowiedz Link
balzack Nikiszowiec liczy utarg z Jarmarku 07.12.11, 21:47 Nikiszowiec liczy utarg z Jarmarku katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10770429,Nikiszowiec_liczy_utarg_z_Jarmarku.html Odpowiedz Link
madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 09.12.11, 12:02 Nikiszowiecki świąteczny Jarmark co roku jest bardziej okazały i atrakcyjny. Czwarta edycja odbyła się w miniony weekend i przyciągnęła na to zabytkowe osiedle nie tylko mnóstwo katowiczan, ale i mieszkańców ościennych miast oraz obcokrajowców.Plac przed kościołem Świętej Anny zapełnił się kramami ze świątecznymi rozmaitościami. Można było kupić stroiki na stół, ręcznie robione kartki =, biżuterię, pierniki a nawet...budki dla ptaków. Swoje obrazy wystawili też śląscy artyści. Można było zjeść coś dobrego, napić się grzanego wina, zrobić sobie zdjęcie z zabytkowym wozem strażackim albo pojeździć na karuzeli. KAP "Dziennik Zachodni" Odpowiedz Link
balzack Premier Tusk wreszcie dotrzymał słowa 22.12.11, 10:29 Premier Tusk wreszcie dotrzymał słowa wyborcza.pl/1,75248,10851765,Premier_Tusk_wreszcie_dotrzyma_slowa__Dzis_zje_obiad.html Odpowiedz Link
balzack Donald Tusk w Katowicach -to będzie smutna Wigilia 22.12.11, 10:34 Donald Tusk w Katowicach - to będzie smutna Wigilia insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10906/7/Donald_Tusk_w_Katowicach_to_bedzie_smutna_wigilia_dla_polskiego_wojska Odpowiedz Link
balzack Pan Czesław się doczekał 22.12.11, 10:38 Pan Czesław się doczekał www.tvn24.pl/0,1728838,0,1,pan-czeslaw-sie-doczekal-zjadl-z-tuskiem-kapuste-z-grochem,wiadomosc.html Odpowiedz Link
balzack Premier spełnił przed wyborczą obietnicę 22.12.11, 10:44 Premier spełnił przed wyborczą obietnicę wiadomosci.wp.pl/title,Premier-spelnil-przedwyborcza-obietnice-spotkal-sie-z,wid,14103839,wiadomosc.html?ticaid=1d9a3 Odpowiedz Link
balzack Re: Premier spełnił przed wyborczą obietnicę 22.12.11, 10:54 wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10856196,Karp__barszcz_i_ciasta___premier_spotkal_sie_z_panem.html Odpowiedz Link
balzack Re: Premier spełnił przed wyborczą obietnicę 22.12.11, 10:57 katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10857565,Donald_Tusk__Czlowiek_zle_sie_czuje__kiedy_nawali.html Odpowiedz Link
balzack Tam mieszkam 23.12.11, 14:29 Tam mieszkam www.bankier.pl/wiadomosc/Tam-mieszkam-Katowice-2441272.html Odpowiedz Link
balzack Pan Czesław w końcu zje roladę z premierem 23.12.11, 14:46 Pan Czesław w końcu zje roladę z premierem www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/503869,Pan-Czeslaw-zje-w-koncu-rolade-z-premierem Odpowiedz Link
balzack Re: Pan Czesław w końcu zje roladę z premierem 23.12.11, 14:49 www.polskatimes.pl/artykul/485814,katowice-premier-tusk-zjadl-obiad-z-panem-czeslawem-zdjecia,id,t.html Odpowiedz Link
balzack Premier odwiedził "Rybkę" 23.12.11, 14:51 Premier odwiedził "Rybkę" www.nettg.pl/Aktualnosci/Strona%20g%C5%82%C3%B3wna/Kraj/Katowice:-premier-odwiedzil-%E2%80%9ERybke%E2%80%9D,23568,1500,1 Odpowiedz Link
balzack Premier zjadł obiad z p.Czesławem 23.12.11, 14:53 Premier zjadł obiad z p.Czesławem tvp.info/informacje/polska/premier-zjadl-obiad-z-p-czeslawem/5977113 Odpowiedz Link
balzack Giszowiec - Konkurs kolęd dla przedszkolaków 23.12.11, 14:56 Giszowiec - Konkurs kolęd dla przedszkolaków www.radio.katowice.pl/index.php?id=117&tx_ttnews[tt_news]=21177&tx_ttnews[backPid]=13&cHash=6c69b3e3f6 Odpowiedz Link
balzack Podpisano umowę na budowę nowej siedziby orkiestry 15.02.12, 17:45 Podpisano umowę na budowę nowej siedziby orkiestry insilesia.pl/aktualnosci/artykul/11639/5/Podpisano_umowe_na_budowe_nowej_siedziby_NOSPR_w_Katowicach Odpowiedz Link
balzack Nowa siedziba orkiestry jest umowa 15.02.12, 17:49 Nowa siedziba orkiestry jest umowa dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/nowa;siedziba;orkiestry;jest;umowa,30,0,1025054.html Odpowiedz Link
madohora Art Naif Festiwal zaprasza do kina: już od piątku 11.07.12, 10:30 Art Naif Festiwal zaprasza do kina: już od piątku „Afrykamera”! insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14090/5/Art_Naif_Festiwal_zaprasza_do_kina_juz_od_piatku_Afrykamera Odpowiedz Link
madohora Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 11.07.12, 10:37 Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11982061,Naukowiec_z_Katowic_gwiazda__Dzien_dobry_TVN_.html Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 23.03.18, 00:53 MIESZKANIA PLUS TYLKO DLA TYCH, KTÓRZY TUTAJ PŁACĄ PODATKI - Wyborcza - 09.03.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 27.03.18, 16:32 OFF FESTIWAL NOWE GWIAZDY FESTIWALU - Onet.pl - 27.03.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 05.04.18, 20:09 SILESIA MARATON SPOSOBEM NA WYLUDNIAJĄCE SIĘ KATOWICE - Wyborcza - 05.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 11.04.18, 16:05 ATAK NOŻOWNIKA W SZOPIENICACH - Radio Piekary - 11.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 14.04.18, 14:02 SZOPIENICE NIE MIAŁY SZCZĘŚCIA. MIEJSCOWOŚĆ ŻYŁA W CIENIU TRUJĄCEJ HUTY - Wyborcza - 14.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 19.04.18, 17:15 W LIKWIDOWANEJ KOPALNI TRWA INWENTARYZACJA. MIASTO JEST ZAINTERESOWANE SZYBEM PONIATOWSKI - Wyborcza - 19.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 23.04.18, 22:15 MUZEUM ŚLĄSKIE DO ZAMKNIĘCIA - Wyborcza - 23.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 23.04.18, 22:47 To jest most przy wjeździe z Korei na Giszowiec. Wszyscy kpią, że jest to najdłuższa budowa nowoczesnej Europy Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 25.04.18, 16:44 ZBIÓRKA KSIĄŻEK. ZA KSIĄŻKĘ BILET DO TEATRU - e-teatr.pl - 25.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 30.04.18, 16:06 POŻAR W SZOPIENICACH - Dziennik Zachodni - 30.04.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 15.05.18, 00:24 PALMY WRÓCIŁY NA RYNEK W KATOWICACH - Dziennik Zachodni - 14.05.2018 Odpowiedz Link
madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 18.05.18, 17:13 Do Pszczyny planuję dwa wyjazdy - jeden do żubrów a drugi do parku w Pszczynie Ale jak będzie pięknie, bo z tego co wiem to w żubrowisku można utknąć na kilka godzin (jeździ tam autobus albo z Tych albo z Tamtych(z Bierunia)) Odpowiedz Link
madohora Drogowcy zdenerwowani: "Będziemy przeczesywać pobl 11.07.12, 10:43 Drogowcy zdenerwowani: "Będziemy przeczesywać pobliskie ogródki" katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12016936,Drogowcy_zdenerwowani____Bedziemy_przeczesywac_pobliskie.html Odpowiedz Link
madohora Gazownicy wspierają budowę nowej zastawki serca. 11.07.12, 10:44 Gazownicy wspierają budowę nowej zastawki serca katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12017687,Gazownicy_wspieraja_budowe_nowej_zastawki_serca.html Odpowiedz Link
madohora Wmurują kamień pod osiedle w Dolinie Trzech Staw 11.07.12, 10:52 Wmurują kamień pod osiedle w Dolinie Trzech Stawów katowice.gazeta.pl/katowice/1,73757,12099940,Wmuruja_kamien_pod_osiedle_w_Dolinie_Trzech_Stawow.html Odpowiedz Link
madohora Albo publiczność się śmieje, albo reżyser płacze 11.07.12, 11:10 Albo publiczność się śmieje, albo reżyser płacze film.interia.pl/gwiazdy/gwiazda/jerzy-domaradzki/wywiady/news/wywiad,9846,1815828 Odpowiedz Link
madohora Induustriada udany debiut browaru w Cieszynie 11.07.12, 11:27 Induustriada udany debiut browaru w Cieszynie gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/industriada-2012-udany-debiut-browaru Odpowiedz Link
madohora Śląskie. 62 tys. osób na sobotniej Industriadzie 11.07.12, 11:29 Śląskie. 62 tys. osób na sobotniej Industriadzie wyborcza.pl/1,91446,12058765,Slaskie__62_tys__osob_na_sobotniej_Industriadzie.html Odpowiedz Link
madohora Tego na Industriadzie nie możesz przegapić 11.07.12, 11:30 Tego na Industriadzie nie możesz przegapić cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/56,104386,12030470,Tego_nie_mozesz_przegapic_na_Industriadzie.html Odpowiedz Link
madohora Coraz większe rzesze miłośników zabytków techniki 11.07.12, 11:33 Coraz większe rzesze miłośników zabytków techniki forum.gazeta.pl/forum/s,49353,135633537.html?t=1&a=135633537&rep=1 Odpowiedz Link
madohora święto Szlaku Zabytków Techniki 11.07.12, 11:34 święto Szlaku Zabytków Techniki wyborcza.pl/1,91446,12037039,Slaskie__Industriada___swieto_Szlaku_Zabytkow_Techniki.html Odpowiedz Link
madohora Ponad 60 tys. osób wzięło udział w Industriadzie 11.07.12, 11:37 Ponad 60 tys. osób wzięło udział w Industriadzie katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12056521,Ponad_60_tys__osob_wzielo_udzial_w_Industriadzie.html Odpowiedz Link
madohora Familok na Nikiszu zakryty 11.07.12, 11:39 Familok na Nikiszu zakryty wiadomosci.wp.pl/gid,14720072,kat,7631,title,Familok-na-Nikiszu-zakryty,galeria.html?ticaid=1ec93 Odpowiedz Link
madohora Familok na Nikszu zakryją plażowe piłki 11.07.12, 11:41 Familok na Nikszu zakryją plażowe piłki katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12033445,Familok_na_Nikiszu_zakryja_plazowe_pilki.html Odpowiedz Link
madohora Katowice: Na Nikiszowcu zdemontowano instalację ar 11.07.12, 11:43 Katowice: Na Nikiszowcu zdemontowano instalację artystyczną Sałajewskiej i Motyla katowice.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/1462873,katowice-na-nikiszowcu-zdemontowano-instalacje-artystyczna,galeria,id,t,tm.html Odpowiedz Link
madohora Industriada 2012 11.07.12, 11:45 Industriada 2012 www.dziennikzachodni.pl/artykul/608325,industriada-2012-nikiszowiec-czyli-zabawa-i-wiedza-zdjecia,id,t.html Odpowiedz Link
madohora Industriada 11.07.12, 11:47 Industriada wyborcza.pl/1,75475,12028051,Industriada_2012__Wszystkie_swiatla_na_zabytki_techniki.html Odpowiedz Link
madohora Industriada 2012 11.07.12, 11:54 Industriada 2012 Tegoroczne święto zabytków techniki będzie obchodzone 30 czerwca w 36 lokalizacjach, rozrzuconych w 22 miastach całego województwa śląskiego. Każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie - zachęcamy do udziału w licznych koncertach, warsztatach, grach miejskich i wydarzeniach sportowych, zachęcamy do zwiedzania wystaw, oglądania rajdów i pokazów teatralnych. "Nasze Katowice" lipiec 2012 Odpowiedz Link
madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 11.07.12, 12:05 Dotknij Śląskiej Historii - Indistriada Święto Szlaku Zabytków Techniki W XIX i XX wieku rozwój obszarów obecnego województwa śląskiego był napędzany przez intensywnie powstające obiekty przemysłowe. Dziś choć dawne fabryki i kopalnie zmieniają swój charakter to nadal ich znaczenie jest duże. 36 takich obiektów znalazło się na Szlaku Zabytków Techniki i można je odwiedzać przez cały rok. Bezpośredni kontakt z działającymi maszynami i urządzeniami pozwala nieomal dotknąć historii. W czasie wizyty w obiektach można usłyszeć szum silników, stukot maszyn, poczuć zapach drewna, chłód podziemii, dotknąć metalu... To najlepszy sposób na poznanie industrialnego dziedzictwa regionu. Do jego szerszej promocji została powołana Industriada. Tegoroczna, trzecia edycja podobnie jak dwie pozostałe, służy budowaniu społeczności osób, które stają się naturalnymi ambasadorami Śląska. Industriada 2012 jest świętem przygotowanym przez prawie 50 podmiotów w 36 lokalizacjach w 22 miastach całego województwa śląskiego. Każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania może znaleźć tu coś dla siebie. Tegoroczna edycja ma dwa nieco odmiennie oblicza. Odsłona dzienna wypełniona jest zabawami z nauką i techniką, warsztatami, pokazami, grami i sportem. W programie nocnym zaś dominują koncerty, multimedia i widowiska z wykorzystaniem światła. Kto 30 czerwca odwiedzi (odwiedził) obiekty Szlaku Zabytków Techniki lub dwa obiekty i skorzysta z bezpłatnego transportu pomiędzy zabytkami na terenie Metropolii Silesia, a tym samym zbierze pieczątki, otrzyma jedną z 5 000 industriadowych opasek. Uprawniają one do korzystania z e zniżek i specjalnych ofert przygotowanych przez obiekty na Szlaku oraz partnerów zewnętrznych. Ze zniżek można będzie korzystać do 8 lipca włacznie Nasze Miasto - lipiec 2012 Odpowiedz Link
madohora Nikiszowiec - Miejsce Światłoczułe 11.07.12, 12:19 Nikiszowiec - Miejsce Światłoczułe Na rynku i jednym z podwórek powstaną dwie strefy - Strefa Słoneczna dla dzieci i Strefa Księżycowa dla dorosłych. W przestrzeni rynku znani artyści - Matylda Sałajewska i Wojciech Kucharczyk zaprojektują specjalne instalacje świetlne i dźwiękowe. Instalacje dźwiękowe będą tworzyć na żywo muzycy poukrywani w różnych zakamarkach dzielnicy, W programie Industriady dla Nikiszowca znalazły się wystawy sztuki współczesnej, wykorzystującej motyw światła 0 malarstwa, ceramiki, fotografii. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie śląskiego designu - tym razem będzie to wystawa lamo. Jednym z ważniejszych punktów dnia a właściwie już nocy industriadowej będzie pokaz specjalnych animacji w 3D wykorzystującej architekturę osiedla. Nie zabraknie też występów, nie tylko muzycznych. Teatr Gry i Ludzie przedstawi spektakl dla dzieci - "Koty", godzinę później będzie koncert Drekoty, Asi Mina. Później wystąpi orkiestra górnicza z Dj'em, zespół Biff, który wykona pieśni śląskie w nowych aranżacjach. Medulla zagra z muzykami AUSKO. A na zakończenie Lech Janerka ze specjalnym udziałem śpiewaczki operowej. W strefie dziecięcej pojawi się plac zabaw "Eugeniusz", któremu można będzie wejść do nosa, poczochrać mu włosy (tor przeszkód), pomalować usta (warsztaty malarstwa emocjonalnego). W ustach Eugeniusza ukryje się warsztat lomografii (fotografia analogowa), a w uchu zamieszka muzyka oraz słuchowisko dla dzieci o sztuce współczesnej. Dzieci i dorosłych zachęcamy również do udziału w licznych warsztatach min. naukowych z zakresu fizyki światła, przybliżających pojęcia związane ze światłem malowaniu światłem. warsztatów ratownictwa medycznego, obserwowaniu plam na słońcu, ozdabianiu świec. Będzie też okazja do zwiedzenia dzielnicy, z wejściem na wieżę oraz udział w lekcjach gwary śląskiej. Nasze Miasto Lipiec 2012 Odpowiedz Link
madohora Nowe pomysły poczty. 11.07.12, 12:37 Pocztę Polską zatrudniającą ponad 90 tys. osób czeka długa i ciężka restrukturyzacja. Za jej przeprowadzenie odpowiada od marca ub. Jerzy Jóźkowiak. Zamierza z powrotem przyciągnąć na pocztę młodych ludzi, bo teraz zjawiają się tylko wtedy, gdy odbierają paczki kupione przez Internet. Jak to zrobić? Chcemy im dać coś, czego potrzebują, Choćby konta bankowego do płacenia za przesyłki zamówione przez sieć. NIe pasuje im jakość i terminowość? Na pocztach będą strefy 24 godzinne, tak by klient mógł odebrać przesyłkę z automatu przez całą dobę - opowiada. Strefy w godzinach pracy urzędów będą czynne maksymalnie przez trzy miesiące aż operator przetestuje nowe urządzenie czyli kiosk pocztowy i listomat. Klienci mają samodzielnie nadać tam paczki, listy, skorzystać z internetu oraz wpłacić i wypłacić pieniądze. Jóźkowiak podkreśla, że nie da się zmienić molocha w kilkanaście miesięcy. I jednocześnie obiecuje, że niedługo 26 tys. listonoszy zacznie przynosić klientom paczki do domu. Dziś często noszą awiza. Poczta pracuje też nad innym projektem. Właśnie powołała specjalną spółkę do usług internetowych i elektronicznych. Chodzi o to, żeby można było wysłać list lub kartkę z życzeniami przez sieć. Później będzie ona drukowana i doręczona. Ewentualnie ktoś będzie mógł wysłać list pocztą tradycyjną a poczta dostarczy go elektronicznie. Taki projekt ma być wdrożony w ciągu kilku miesięcy. Kolejnym etapem powinna być internetowa skrzynka pocztowa, na którą trafiałyby listy z sądów i urzędów oraz z której moglibyśmy wysyłać listy polecone w sposób elektroniczny - snuje plany prezes Jóźkowiak Metro.pl 9.07.2012 Odpowiedz Link
madohora Jak przygotować koszerną czekoladę? Dowiecie się w 11.07.12, 12:52 Jak przygotować koszerną czekoladę? Dowiecie się w Katowicach www.wprost.pl/ar/328606/Jak-przygotowac-koszerna-czekolade-Dowiecie-sie-w-Katowicach/?N=1 Odpowiedz Link
madohora Art Naif Festiwal wychodzi na ulice - ArtJarmark j 11.07.12, 12:54 Art Naif Festiwal wychodzi na ulice - ArtJarmark już w niedzielę! insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14252/5/Art_Naif_Festiwal_wychodzi_na_ulice__ArtJarmark_juz_w_niedziele Odpowiedz Link
madohora Katowice powinny zostać stolicą absurdu 11.07.12, 13:03 Katowice powinny zostać stolicą absurdu forum.gazeta.pl/forum/w,760,137321944,,Katowice_powinny_zostac_Europejska_Stolica_Absu_.html Odpowiedz Link
madohora Katowice nie będą młodzieżową stolicą kultury 11.07.12, 13:43 Katowice nie będą młodzieżową stolicą kultury Europejskie Forum Młodzieży z siedzibą w Brukseli ogłosiło krótką listę kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2015 roku. Wybór jurorów konkursu padł na litewskie Wilno, rosyjskie Iwanowo, bułgarską Warnę i rumuńskie Cluj - Napcę - poinformował Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów. Odpadnięcie z wyścigu nie oznacza jednak końca już rozpoczętych projektów w ramach starań o ESM. Ciąg dalszy będzie miał tytuł "Kamienica Młodzieży" którego celem jest powołanie miejsca stworzonego przez młodzież i dla młodzieży na wzór ośrodka działającego w londyńskiej dzielnicy Lewisjam. Nadal realizowany jest projekt "Start w kulturę", który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez wolontariat w instytucjach kultury oraz pozyskiwanie w ten sposób przez instytucje potencjalnych nowych odbiorców ich oferty. Nasz udział w konkursie kosztował 500 tys. zł. O tym czy Katowiczanie zdecydują się po raz drugi przedstawić swoją kandydaturę dowiemy się jesienią, a decyzję podejmie sama młodzież. Nominowane do krótkiej listy Iwanowo startowało w konkursie wielokrotnie Echo Miasta 09.07.2012 Odpowiedz Link
madohora GZM: we Francji o terenach zielonych i podmiejskic 12.07.12, 12:40 GZM: we Francji o terenach zielonych i podmiejskich lasach insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14271/4/GZM_we_Francji_o_terenach_zielonych_i_podmiejskich_lasach Odpowiedz Link
madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 30.04.16, 18:23 W TRASĘ RUSZYŁ POWSTAŃCZY TRAWAJ - Nasze Miasto - 29.04.2016 Odpowiedz Link
madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 21.08.17, 19:26 LOTNISKA I DROGI KONTRA ZANIEDBANE PODWÓRKA Odpowiedz Link
balzack Raj nieutracony 23.12.11, 15:19 Raj nieutracony www.radio.katowice.pl/index.php?id=117&tx_ttnews[tt_news]=20961&tx_ttnews[backPid]=13&cHash=4daf08afbf Odpowiedz Link
balzack Re: Raj nieutracony 23.12.11, 15:24 Raj nieutracony - w Muzeum Sląskim wyborcza.pl/1,91446,10830377,W_Muzeum_Slaskim_ogrody_w_plastyce_nieprofesjonalnej.html Odpowiedz Link
balzack Naiwni wierzą w ogrody 23.12.11, 15:26 Naiwni wierzą w ogrody cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10805517,Naiwni_wierza_w_ogrody.html Odpowiedz Link
balzack Raj nieutraciny - czyli o ogrodach 23.12.11, 15:28 Raj nieutracony poland-art.com/index.php/wystawy/katowice/muzeum-slaskie/5592-raj-nieutracony-czyli-o-ogrodach Odpowiedz Link
balzack Marcin Wyrostek w Katowicach czuję się jak... 31.12.11, 15:29 Marcin Wyrostek w Katowicach czuję się jak... slask.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1214257,marcin-wyrostek-w-katowicach-czuje-sie-jak-ryba-w-wodzie,id,t.html Odpowiedz Link
balzack Zabytki techniki pod lupą kontrolera 31.12.11, 15:41 Zabytki techniki pod lupą kontrolera katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10884874,Zabytki_techniki_pod_lupa_kontrolera__Nie_obylo_sie.html Odpowiedz Link
madohora Historia Szopienic równana z ziemią - 16.12.2011 06.01.12, 21:00 Historia Szopienic równana z ziemią katowice.gazeta.pl/katowice/1,73757,10832963,Historia_Szopienic_rownana_z_ziemia__ZDJECIA_.html Odpowiedz Link
madohora RAŚ zbiera podpisy za Szombierkami i Szopienicami 06.01.12, 21:02 RAŚ zbiera podpisy za Szombierkami i Szopienicami - 28.12.2011 katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10879570,RAS_zbiera_podpisy_za_Szombierkami_i_Szopienicami.html Odpowiedz Link
madohora Noworodek znaleziony w Rawie -3.01.2012 06.01.12, 21:12 Noworodek znaleziony w Rawie- 03.01.2012 www.polskatimes.pl/artykul/489909,noworodek-znaleziony-w-rawie-w-szopienicach,id,t.html Odpowiedz Link
madohora Szopienice szukają kupca na halę-04.01.2012 06.01.12, 21:15 Szopienice szukają kupca na halę -04.01.2012 www.parkiet.com/artykul/7,1175718-Spolka-Hutmenu-wyprzedaje-majatek-Huta-Szopienice.html Odpowiedz Link
madohora Cudze chwalicie, swego nieznacie-04.01.2012 06.01.12, 22:04 Cudze chwalicie, swego nieznacie www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed201152&nr=33 Odpowiedz Link
madohora Koncerty Filharmonii Śląskiej-29.12.2011 06.01.12, 22:12 Koncerty Filharmonii Śląskiej-29.12.2011 Z okazji Sylwestra i Nowego Roku Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego przygotowała serię koncertów w katowickiej dzielnicy Giszowiec. Utwory, które zostaną wykonane podczas koncertu wybrano na życzenie słuchaczy. Podczas występu będzie można usłyszeć operowo-operetkowe utwory, a także musicalowe przeboje przeplatające się z rytmami latyno-amerykańskimi i neapolitańskimi. Koncert poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk, a na scenie pojawią się znakomici tenorzy: Adam Zdunikowski, Dariusz Stachura i Paweł Skałuba. Koncerty filharmonii Śląskiej odbędą się dziś oraz jutro o godzinie 17:00 i 20:00 w sali widowiskowej w Giszowcu. www.radio.katowice.pl/index.php?id=117&tx_ttnews[tt_news]=21308&tx_ttnews[backPid]=13&cHash=b81c22656c Odpowiedz Link
madohora Re: Koncerty Filharmonii Śląskiej-29.12.2011 06.01.12, 22:21 katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10869775,_Rybka__otworzy_kawiarnie_na_Giszowcu.html Odpowiedz Link
madohora Dzisiaj na Jantorze mecz przyjaźni-05.01.2012 07.01.12, 14:57 Dzisiaj na Jantorze mecz przyjaźni - 05.10.2012 www.chorzowianin.pl/niebiescy-zakladaja-lyzwy-wnbspsobote-mecz-przyjazni,n-2388.html Odpowiedz Link
madohora Piłka rze Ruchu w roli Hokeistów 07.01.12, 15:00 Piłkarze Ruchu w roli hokeistów www.polskatimes.pl/artykul/490845,pilkarze-ruchu-chorzow-w-roli-hokeistow-zagraja-dla-wosp-z,id,t.html Odpowiedz Link