Dodaj do ulubionych

Nikiszowiec - artykuły i publikacje

    • madohora Mieszkańcy kilku miast będą mieli kłopoty z wodą 03.11.11, 13:22
      Mieszkańcy kilku miast będą mieli kłopoty z wodą

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,10484869,Slaskie__Mieszkancy_kilku_miast_beda_mieli_klopoty.html
      • madohora Nasze rzeki to katastrofa 03.11.11, 13:26
        Nasze rzeki to katastrofa

        slask.naszemiasto.pl/artykul/1135601,nasze-rzeki-to-katastrofa-dopuszczalne-normy-przekroczone,id,t.html
    • balzack Prokuratura zajmie się Boliną 06.11.11, 12:38
      Prokuratura zajmie się Boliną

      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10583196,Prokuratura_zajmie_sie_zatruta_Bolina.html
      • balzack Śledztwo w sprawie zanieczyszczenia potoku 06.11.11, 12:44
        Śledztwo w sprawie zanieczyszczenie potoku

        polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/katowice/news/sledztwo-ws-zanieczyszczenia-potoku,1717301,3321
    • balzack Nie będzie więcej rowerów do wypożyczania 12.11.11, 20:17
      Nie będzie więcej rowerów do wypożyczania

      slask.naszemiasto.pl/artykul/1140197,nie-bedzie-wiecej-rowerow-do-wypozyczania-w-metropolii,id,t.html
    • balzack Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 12.11.11, 20:23
      Nie będzie więcej rowerów do wypożyczania w metropolii. Zostanie tylko 40 katowickich
      2011-10-28, Aktualizacja: 2011-10-28 16:25
      Dziennik Zachodni Justyna Przybytek
      4000 osób wypożyczyło czarne holendry z biura ESK - dziś Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. 1500 spośród nich w czasie Off Festiwalu i imprezy Tauron Nowa Muzyka. Holendry to 40 miejskich rowerów, które jeszcze w ubiegłym roku zakupiło biuro.
      a początku sierpnia w dwóch kontenerach - na rynku i pl. Sejmu Śląskiego - uruchomiło pierwsze w stolicy województwa wypożyczalnie rowerów, które podbiły serca katowiczan.
      Obie będą działały tylko do niedzieli. Z tej okazji Miasto Ogrodów zaprasza na wycieczkę podsumowującą sezon - oczywiście rowerową (start o godz. 18 z katowickiego rynku).
      W przyszłym roku wypożyczalnie prawdopodobnie znów pojawią się w centrum Katowic. Ceny mają być podobne do tegorocznych: godzina jazdy 2 zł, 3 godz. - 5 zł, miesięczny karnet - 35 zł. Po zimie powrócą także wycieczki organizowane na miejskich holendrach. W tym roku odbyło się ich kilkanaście, w sumie wzięło w nich udział około 170 osób.
      - Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na Nikiszowiec i trasą katowickiego street artu - wyliczają w biurze. Wygląda jednak na to, że kontenerowe wypożyczalnie nadal będą jedynymi w Katowicach. Kilka miesięcy temu Górnośląski Związek Metropolitalny ogłosił, że chce budować w aglomeracji sieć wypożyczalni miejskich rowerów.
      Związek rozmawiał m.in. z firmą m-bike, która sieć pod nazwą Nextbike uruchomiła we Wrocławiu.
      Scenariusz śląski zakładał, że już we wrześniu tego roku w 18 miastach aglomeracji pojawi się ok. 700 punktów, w których będzie można wypożyczyć w sumie 5000 rowerów. Jest październik, rowerów nie ma.
      - Uruchomienie wypożyczalni jest jednym z trzech priorytetowych zadań Związku - zapewnia Krzysztof Mejer, rzecznik prasowy GZM. Ale na tym kończą się konkrety. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wypożyczalnie będą działały. - Musimy ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji całego systemu, potem dopiero przetarg na realizację - dodaje Mejer. Koncepcja, w której wyjaśniłaby się kwestia kosztów projektu, miałaby dopiero zostać poddana konsultacjom z władzami miast Związku.
      We Wrocławiu sieć wypożyczalni Nextbike, firma m-bike uruchomiła w tym roku.
      Od 8 czerwca w mieście działa 17 stacji, w których można wypożyczyć 140 rowerów. System się spodobał - w Nextbike zarejestrowano do dziś 110 tys. wypożyczeń. A sieć czeka rozbudowa - przybędzie 18 stacji i 200 rowerów. Jak to działa? 20 minut rowerem jedziemy za darmo. Wypożyczalniami, jak dowiedzieliśmy się w m-bike, zainteresowane jest kilkanaście nowych miast, m.in. Łódź, Poznań, Wodzisław Śląski i Rybnik. LOTA

      slask.naszemiasto.pl/artykul/1140197,nie-bedzie-wiecej-rowerow-do-wypozyczania-w-metropolii,id,t.html
    • madohora Pożar w Szopienicach 13.11.11, 22:10
      Pożar w Szopienicach

      katowice.naszemiasto.pl/tag/pozar-w-szopienicach.html
    • madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 13.11.11, 22:21
      Płonie dach byłej dyrekcji huty w Szopienicach. Pożar wybuchł około godz. 17.45. Strażacy nadal walczą z ogniem i na razie nie zapowiada się na jego ugaszenie. Akcja może potrwać nawet kilka kolejnych godzin.
      Płonie dach byłej dyrekcji huty w Szopienicach. Pożar wybuchł około godz. 17.45. Strażacy nadal walczą z ogniem i na razie nie zapowiada się na jego ugaszenie. Akcja może potrwać nawet kilka kolejnych godzin.
      - To opuszczony budynek, wiec mamy nadzieję, że nikogo nie było w środku. Wszystko okaże się po ugaszeniu ognia. Bądźmy jednak dobrej myśli - Andrzej Płócieniczak, rzecznik PSP w Katowicach.
      Ogień objął dawny budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej nieistniejącej już Huty Metali Nieżelaznych. Nie ma zagrożenia dla ludzi. Jak poinformowała rzeczniczka śląskich strażaków Aneta Gołębiowska, płomienie objęły duży obiekt przy ul. Woźniaka o wymiarach 150 na 120 na 30 metrów. Pożar nie został w ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut akcji opanowany, jednak nie ma zagrożenia dla ludzi ani dla sąsiednich obiektów.
      Zgłoszenie napłynęło do straży pożarnej po godzinie 18. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, płomienie zdążyły objąć już częściowo drewnianą konstrukcję dachu obecnie nieużytkowanego budynku.
      Wiadomo, że do obiektu nie były podciągnięte instalacje - ani gazowa, ani elektryczna. W pobliżu nie ma obiektów, które mogłyby być zagrożone. Na miejsce ściągnięto dotąd 14 jednostek straży pożarnej z Katowic, Sosnowca, Mysłowic i Chorzowa

      www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/471945,pozar-w-katowicach-szopienicach-plonie-straznica-huty,5,23,id,t,sm,sg.html#galeria-material
      • madohora Pożar w Szopienicach 13.11.11, 22:26
        Pożar w Szopienicach

        tvp.info/informacje/polska/pozar-na-terenie-dawnej-huty-w-szopienicach/5663768
        • madohora Re: Pożar w Szopienicach 13.11.11, 22:30
          Pożar w Szopienicach

          wiadomosci.wp.pl/title,Pozar-na-terenie-dawnej-huty-w-Szopienicach,wid,13981474,wiadomosc.html?ticaid=1d607
    • madohora W Katowicach na budowie przewrócił się dźwig 15.11.11, 22:01

      www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/472443,katastrofa-na-budowie-dworca-w-katowicach-przewrocil-sie,id,t.html
    • balzack Wypadek w koplani Knurów Szczygłowice. 27.11.11, 11:54
      Wypadek w koplani Knurów Szczygłowice

      polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/news/tragiczny-wypadek-w-kopalni-knurow-szczyglowice,1726996
      • balzack Spadek chroniony dedykacją 27.11.11, 12:00
        Spadek chroniony dedykacją

        www.nettg.pl/To-i-owo/Hanysy-i-Gorole,31038,1
        • balzack Zabytkowa elektrociepłownia ma służyć kulturze 27.11.11, 12:09
          Zabytkowa elektrociepłownia ma służyć kulturze

          wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/zabytkowa-hala-elektrocieplowni-ma-sluzyc-kulturze,1,4932518,region-wiadomosc.html
          • balzack Pożar w stolarni w Katowicach 27.11.11, 12:12
            Pożar w stolarni w Katowicach

            wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/pozar-stolarni-w-katowicach,4933130,0,fotoreportaz-maly.html
            • balzack Pożar Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu 27.11.11, 12:19
              Pożar Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

              www.dziennikzachodni.pl/slask/476389,zabrze-pozar-muzeum-gornictwa-weglowego-nie-ma-ofiar,id,t.html
    • madohora W Nikiszowcu świąteczny Jarmark będzie dwudniowy 29.11.11, 23:51
      W Nikiszowcu świąteczny Jarmark będzie dwudniowy

      katowice.naszemiasto.pl/artykul/1163629,w-nikiszowcu-swiateczny-jarmark-bedzie-dwudniowy-mieszkancy,id,t.html?kategoria=678
      • madohora Następny weekend z Jarmarkiem na Nikiszu 29.11.11, 23:54
        Następny weekend z Jarmarkiem na Nikiszu

        katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10718715,Nastepny_weekend_z_jarmarkiem_w_Nikiszu.html
        • madohora Jarmark na Nikiszu i Staromiejskiej 30.11.11, 00:01
          Jarmark na Nikiszu i Staromiejskiej

          katowice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1167181,2-grudnia-rusza-swiateczny-jarmark-na-ul-staromiejskiej-w,id,t.html?kategoria=678
          • madohora Na Nikiszu znowu jak w bajce 30.11.11, 00:02
            Na Nikiszu znowu jak w bajce

            insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10439/5/Na_Nikiszu_znowu_jak_w_bajce_Tegoroczny_Jarmark_rozpocznie_sie_3_grudnia
    • madohora Nikiszowiec zaprasza na Jarmark 30.11.11, 18:43
      Nikiszowiec zaprasza na Jarmark

      cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10736597,Nikiszowiec_zaprasza_na_jarmark.html
    • madohora Oferta przetargu na siedzibę orkiestry PRiT 01.12.11, 21:45
      Oferta przetargu na siedzibę orkiestry Polskiego Radia i Telewizji

      www.rynekbudowlany.com/19109/Otwarto-oferty-w-przetargu-na-wykonawce-siedziby-Narodowej-Orkiestry-Symfonicznej-Polskiego-Radia.shtml
    • madohora Nikiszowiec zaprasza na Jarmark 01.12.11, 21:55
      Nikiszowiec zaprasza na Jarmark

      cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10736597,Nikiszowiec_zaprasza_na_jarmark.html
    • madohora Barbórka 2011 zdjęcia 05.12.11, 23:52
      Barbórka 2011

      Nie ma Barbórki bez orkiestry. Dęta orkiestra górnicza zagrała tradycyjnie w Katowicach na Nikiszowcu wcześnie rano, budząc mieszkańców. Orkiestra przeszła z Nikiszowca do Korei i Janowa, by powrócić na Nikiszowiec i dać koncert przed dyrekcją kopalni. Zobaczcie zdjęcia.

      www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/479311,barborka-2011-orkiestra-gornicza-na-nikiszowcu-zdjecia-i,id,t.html
      • madohora Barbórka górników węglowych 05.12.11, 23:55
        Barbórka górników węglowych

        www.wiadomosci24.pl/artykul/barborka_gornikow_weglowych_zzg_wybil_specjalna_monete_1_218999.html
        • madohora Re: Barbórka górników węglowych 06.12.11, 00:02
          Barbórkowa pobudka

          Zgodnie z barbórkową tradycją Ślązaków obudziła dzisiaj gra górniczych orkiestr dętych. W katowickiej dzielnicy Nikiszowiec zagrała orkiestra kopalni Wieczorek, która jak co roku przypomniała o tej tradycji mieszkańcom i dyrekcji kopalni tuż po godzinie 7:00 rano.
          - W ostatnich latach tylko raz nie było górniczej pobudki - tłumaczy kapelmistrz Andrzej Pisarzowski.
          A co o górniczej pobudce sądzą mieszkańcy Nikiszowca? O to pytał nasz reporter, Marcin Rudzki.
          Po porannej pobudce mieszkańcy Nikiszowca, górnicy i ich rodziny tradycyjnie uczestniczą w mszy świętej-barbórkowej w kościele św. Anny. To właśnie tutaj powstało "Miejsce Pamięci" poświęcone górnikom tragicznie zmarłym podczas pracy.

          www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=20669&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=e8a9bf19c3
          • madohora Orkiestra z fajnymi numerami ma juz 100 lat 06.12.11, 00:05
            Orkiestra z fajnymi numerami ma już 100 lat

            katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,10754423,Orkiestra_z_fajnymi_numerami_ma_juz_100_lat.html
            • madohora Ostatnia Barbórka Anny 06.12.11, 00:11
              Ostatnia Barbórka Anny

              www.tvn24.pl/12690,1726676,0,1,ostatnia-barborka-anny,wiadomosc.html
              • madohora Nikiszowiec pachniał grzanym winem i świętami 06.12.11, 00:25
                Nikiszowiec pachniał grzanym winem i świętami

                katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10757579,Nikiszowiec_pachnial_grzanym_winem_i_swietami.html
                • madohora Nikiszowiec zaparasza na Jarmark 06.12.11, 11:14
                  Nikiszowiec zaprasza na Jarmark

                  www.mmsilesia.pl/394233/2011/11/30/nikiszowiec-zaprasza-na-jarmark?category=news
                  • madohora Jarmark na Nikiszu 06.12.11, 11:19
                    Jarmark na Nikiszu

                    www.silesiafreetime.pl/home/item/1732-jarmark-na-nikiszu-2011
                    • madohora Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:22
                      Na Nikiszu znowu jak w bajce

                      insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10439/5/Na_Nikiszu_znowu_jak_w_bajce_Rozpoczal_sie_tegoroczny_jarmark
                      • madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:25
                        Jarmark na Nikiszu

                        insilesia.pl/multimedia/artykul/707/10/Jarmark_na_Nikiszu_2011_niedziela
                        • madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:32
                          Nikisz zaprasza na Jarmark

                          katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10755528,Nikisz_zaprasza_na_Jarmark__Czekaja_smakolyki_i__Magiel_.html
                          • madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:36
                            Jarmark na Nikiszowcu

                            sakralna.silesia.travel/pl/aktualnosci/pokaz/507/Jarmark_na_Nikiszowcu_juz_w_najblizszy_weekend_
                            • madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 06.12.11, 11:38
                              samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=panorama_metropolii&dep=100275&data=&_CheckSum=1937893106
                              • madohora Jarmark na Nikiszu zakończony 06.12.11, 11:40
                                Jarmark na Nikiszu zakończony

                                www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/479438,jarmark-na-nikiszowcu-zakonczony-zdjecia-i-wideo,1,id,t,sm.html#galeria-material
                                • madohora Re: Jarmark na Nikiszu zakończony 06.12.11, 11:42
                                  Jarmark na Nikiszu

                                  www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews%5Btt_news%5D=20624&tx_ttnews%5BbackPid%5D=14&cHash=dd027bbf1e
                      • madohora Re: Na Nikiszu znowu jak w bajce 21.04.16, 17:41
                        2 URODZINY CENTRUM ZIMBARDO - Dziennik Zachodni - 18.04.2016
    • madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:51
      Jarmark na Nikiszu zachwycił już po raz czwarty

      insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10614/7/Jarmark_na_Nikiszu_zachwycil_juz_po_raz_czwarty
      • madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:53
        Jarmark na Nikiszu

        www.esil.pl/jarmark-na-nikiszu,wiadomosci,e,26375.html
        • madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:55
          Jarmark na Nikiszu

          mojekatowice.pl/i,jarmark-na-nikiszu,297230,374001.html
          • madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 06.12.11, 11:57
            wmateusiak.blogspot.com/2011/12/jarmark-na-nikiszu-2011.html
            • madohora Pierwszy dzień Jarmarku 06.12.11, 12:00
              Pierwszy dzień Jarmarku

              www.mmsilesia.pl/395693/2011/12/4/pierwszy-dzien-jarmarku-na-nikiszu-w-obiektywie-tomasza-kawki?category=photos
              • madohora Re: Pierwszy dzień Jarmarku 06.12.11, 12:03
                katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10755528,Nikisz_zaprasza_na_Jarmark__Czekaja_smakolyki_i__Magiel_.html
    • balzack Nikiszowiec liczy utarg z Jarmarku 07.12.11, 21:47
      Nikiszowiec liczy utarg z Jarmarku

      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10770429,Nikiszowiec_liczy_utarg_z_Jarmarku.html
    • madohora Re: Nikiszowiec - artykuły i publikacje 09.12.11, 12:02
      Nikiszowiecki świąteczny Jarmark co roku jest bardziej okazały i atrakcyjny. Czwarta edycja odbyła się w miniony weekend i przyciągnęła na to zabytkowe osiedle nie tylko mnóstwo katowiczan, ale i mieszkańców ościennych miast oraz obcokrajowców.Plac przed kościołem Świętej Anny zapełnił się kramami ze świątecznymi rozmaitościami. Można było kupić stroiki na stół, ręcznie robione kartki =, biżuterię, pierniki a nawet...budki dla ptaków. Swoje obrazy wystawili też śląscy artyści. Można było zjeść coś dobrego, napić się grzanego wina, zrobić sobie zdjęcie z zabytkowym wozem strażackim albo pojeździć na karuzeli. KAP
      "Dziennik Zachodni"
    • balzack Premier Tusk wreszcie dotrzymał słowa 22.12.11, 10:29
      Premier Tusk wreszcie dotrzymał słowa

      wyborcza.pl/1,75248,10851765,Premier_Tusk_wreszcie_dotrzyma_slowa__Dzis_zje_obiad.html
      • balzack Donald Tusk w Katowicach -to będzie smutna Wigilia 22.12.11, 10:34
        Donald Tusk w Katowicach - to będzie smutna Wigilia

        insilesia.pl/aktualnosci/artykul/10906/7/Donald_Tusk_w_Katowicach_to_bedzie_smutna_wigilia_dla_polskiego_wojska
        • balzack Pan Czesław się doczekał 22.12.11, 10:38
          Pan Czesław się doczekał

          www.tvn24.pl/0,1728838,0,1,pan-czeslaw-sie-doczekal-zjadl-z-tuskiem-kapuste-z-grochem,wiadomosc.html
          • balzack Premier spełnił przed wyborczą obietnicę 22.12.11, 10:44
            Premier spełnił przed wyborczą obietnicę

            wiadomosci.wp.pl/title,Premier-spelnil-przedwyborcza-obietnice-spotkal-sie-z,wid,14103839,wiadomosc.html?ticaid=1d9a3
            • balzack Re: Premier spełnił przed wyborczą obietnicę 22.12.11, 10:54
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10856196,Karp__barszcz_i_ciasta___premier_spotkal_sie_z_panem.html
              • balzack Re: Premier spełnił przed wyborczą obietnicę 22.12.11, 10:57
                katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10857565,Donald_Tusk__Czlowiek_zle_sie_czuje__kiedy_nawali.html
    • balzack Tam mieszkam 23.12.11, 14:29
      Tam mieszkam

      www.bankier.pl/wiadomosc/Tam-mieszkam-Katowice-2441272.html
    • balzack Pan Czesław w końcu zje roladę z premierem 23.12.11, 14:46
      Pan Czesław w końcu zje roladę z premierem

      www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/503869,Pan-Czeslaw-zje-w-koncu-rolade-z-premierem
      • balzack Re: Pan Czesław w końcu zje roladę z premierem 23.12.11, 14:49
        www.polskatimes.pl/artykul/485814,katowice-premier-tusk-zjadl-obiad-z-panem-czeslawem-zdjecia,id,t.html
        • balzack Premier odwiedził "Rybkę" 23.12.11, 14:51
          Premier odwiedził "Rybkę"

          www.nettg.pl/Aktualnosci/Strona%20g%C5%82%C3%B3wna/Kraj/Katowice:-premier-odwiedzil-%E2%80%9ERybke%E2%80%9D,23568,1500,1
          • balzack Premier zjadł obiad z p.Czesławem 23.12.11, 14:53
            Premier zjadł obiad z p.Czesławem

            tvp.info/informacje/polska/premier-zjadl-obiad-z-p-czeslawem/5977113
            • balzack Giszowiec - Konkurs kolęd dla przedszkolaków 23.12.11, 14:56
              Giszowiec - Konkurs kolęd dla przedszkolaków

              www.radio.katowice.pl/index.php?id=117&tx_ttnews[tt_news]=21177&tx_ttnews[backPid]=13&cHash=6c69b3e3f6
            • balzack Podpisano umowę na budowę nowej siedziby orkiestry 15.02.12, 17:45
              Podpisano umowę na budowę nowej siedziby orkiestry

              insilesia.pl/aktualnosci/artykul/11639/5/Podpisano_umowe_na_budowe_nowej_siedziby_NOSPR_w_Katowicach
            • balzack Nowa siedziba orkiestry jest umowa 15.02.12, 17:49
              Nowa siedziba orkiestry jest umowa

              dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/nowa;siedziba;orkiestry;jest;umowa,30,0,1025054.html
            • madohora Art Naif Festiwal zaprasza do kina: już od piątku 11.07.12, 10:30
              Art Naif Festiwal zaprasza do kina: już od piątku „Afrykamera”!

              insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14090/5/Art_Naif_Festiwal_zaprasza_do_kina_juz_od_piatku_Afrykamera
            • madohora Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 11.07.12, 10:37
              Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN

              katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11982061,Naukowiec_z_Katowic_gwiazda__Dzien_dobry_TVN_.html
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 23.03.18, 00:53
                MIESZKANIA PLUS TYLKO DLA TYCH, KTÓRZY TUTAJ PŁACĄ PODATKI - Wyborcza - 09.03.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 27.03.18, 16:32
                OFF FESTIWAL NOWE GWIAZDY FESTIWALU - Onet.pl - 27.03.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 05.04.18, 20:09
                SILESIA MARATON SPOSOBEM NA WYLUDNIAJĄCE SIĘ KATOWICE - Wyborcza - 05.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 11.04.18, 16:05
                ATAK NOŻOWNIKA W SZOPIENICACH - Radio Piekary - 11.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 14.04.18, 14:02
                SZOPIENICE NIE MIAŁY SZCZĘŚCIA. MIEJSCOWOŚĆ ŻYŁA W CIENIU TRUJĄCEJ HUTY - Wyborcza - 14.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 19.04.18, 17:15
                W LIKWIDOWANEJ KOPALNI TRWA INWENTARYZACJA. MIASTO JEST ZAINTERESOWANE SZYBEM PONIATOWSKI - Wyborcza - 19.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 23.04.18, 22:15
                MUZEUM ŚLĄSKIE DO ZAMKNIĘCIA - Wyborcza - 23.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 23.04.18, 22:47
                To jest most przy wjeździe z Korei na Giszowiec. Wszyscy kpią, że jest to najdłuższa budowa nowoczesnej Europysad
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 25.04.18, 16:44
                ZBIÓRKA KSIĄŻEK. ZA KSIĄŻKĘ BILET DO TEATRU - e-teatr.pl - 25.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 30.04.18, 16:06
                POŻAR W SZOPIENICACH - Dziennik Zachodni - 30.04.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 15.05.18, 00:24
                PALMY WRÓCIŁY NA RYNEK W KATOWICACH - Dziennik Zachodni - 14.05.2018
              • madohora Re: Naukowiec z Katowic gwiazdą Dzień Dobry TVN 18.05.18, 17:13
                Do Pszczyny planuję dwa wyjazdy - jeden do żubrów a drugi do parku w Pszczyniesmile Ale jak będzie pięknie, bo z tego co wiem to w żubrowisku można utknąć na kilka godzin (jeździ tam autobus albo z Tych albo z Tamtych(z Bierunia))
            • madohora Drogowcy zdenerwowani: "Będziemy przeczesywać pobl 11.07.12, 10:43
              Drogowcy zdenerwowani: "Będziemy przeczesywać pobliskie ogródki"

              katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12016936,Drogowcy_zdenerwowani____Bedziemy_przeczesywac_pobliskie.html
            • madohora Gazownicy wspierają budowę nowej zastawki serca. 11.07.12, 10:44
              Gazownicy wspierają budowę nowej zastawki serca

              katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12017687,Gazownicy_wspieraja_budowe_nowej_zastawki_serca.html
            • madohora Wmurują kamień pod osiedle w Dolinie Trzech Staw 11.07.12, 10:52
              Wmurują kamień pod osiedle w Dolinie Trzech Stawów

              katowice.gazeta.pl/katowice/1,73757,12099940,Wmuruja_kamien_pod_osiedle_w_Dolinie_Trzech_Stawow.html
            • madohora Albo publiczność się śmieje, albo reżyser płacze 11.07.12, 11:10
              Albo publiczność się śmieje, albo reżyser płacze

              film.interia.pl/gwiazdy/gwiazda/jerzy-domaradzki/wywiady/news/wywiad,9846,1815828
            • madohora Induustriada udany debiut browaru w Cieszynie 11.07.12, 11:27
              Induustriada udany debiut browaru w Cieszynie

              gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/industriada-2012-udany-debiut-browaru
            • madohora Śląskie. 62 tys. osób na sobotniej Industriadzie 11.07.12, 11:29
              Śląskie. 62 tys. osób na sobotniej Industriadzie

              wyborcza.pl/1,91446,12058765,Slaskie__62_tys__osob_na_sobotniej_Industriadzie.html
            • madohora Tego na Industriadzie nie możesz przegapić 11.07.12, 11:30
              Tego na Industriadzie nie możesz przegapić

              cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/56,104386,12030470,Tego_nie_mozesz_przegapic_na_Industriadzie.html
            • madohora Coraz większe rzesze miłośników zabytków techniki 11.07.12, 11:33
              Coraz większe rzesze miłośników zabytków techniki

              forum.gazeta.pl/forum/s,49353,135633537.html?t=1&a=135633537&rep=1
            • madohora święto Szlaku Zabytków Techniki 11.07.12, 11:34
              święto Szlaku Zabytków Techniki

              wyborcza.pl/1,91446,12037039,Slaskie__Industriada___swieto_Szlaku_Zabytkow_Techniki.html
            • madohora Ponad 60 tys. osób wzięło udział w Industriadzie 11.07.12, 11:37
              Ponad 60 tys. osób wzięło udział w Industriadzie

              katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12056521,Ponad_60_tys__osob_wzielo_udzial_w_Industriadzie.html
            • madohora Familok na Nikiszu zakryty 11.07.12, 11:39
              Familok na Nikiszu zakryty

              wiadomosci.wp.pl/gid,14720072,kat,7631,title,Familok-na-Nikiszu-zakryty,galeria.html?ticaid=1ec93
            • madohora Familok na Nikszu zakryją plażowe piłki 11.07.12, 11:41
              Familok na Nikszu zakryją plażowe piłki

              katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12033445,Familok_na_Nikiszu_zakryja_plazowe_pilki.html
            • madohora Katowice: Na Nikiszowcu zdemontowano instalację ar 11.07.12, 11:43
              Katowice: Na Nikiszowcu zdemontowano instalację artystyczną Sałajewskiej i Motyla

              katowice.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/1462873,katowice-na-nikiszowcu-zdemontowano-instalacje-artystyczna,galeria,id,t,tm.html
            • madohora Industriada 2012 11.07.12, 11:45
              Industriada 2012

              www.dziennikzachodni.pl/artykul/608325,industriada-2012-nikiszowiec-czyli-zabawa-i-wiedza-zdjecia,id,t.html
            • madohora Industriada 11.07.12, 11:47
              Industriada

              wyborcza.pl/1,75475,12028051,Industriada_2012__Wszystkie_swiatla_na_zabytki_techniki.html
            • madohora Industriada 2012 11.07.12, 11:54
              Industriada 2012

              Tegoroczne święto zabytków techniki będzie obchodzone 30 czerwca w 36 lokalizacjach, rozrzuconych w 22 miastach całego województwa śląskiego. Każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie - zachęcamy do udziału w licznych koncertach, warsztatach, grach miejskich i wydarzeniach sportowych, zachęcamy do zwiedzania wystaw, oglądania rajdów i pokazów teatralnych.

              "Nasze Katowice" lipiec 2012
            • madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 11.07.12, 12:05
              Dotknij Śląskiej Historii - Indistriada Święto Szlaku Zabytków Techniki

              W XIX i XX wieku rozwój obszarów obecnego województwa śląskiego był napędzany przez intensywnie powstające obiekty przemysłowe. Dziś choć dawne fabryki i kopalnie zmieniają swój charakter to nadal ich znaczenie jest duże. 36 takich obiektów znalazło się na Szlaku Zabytków Techniki i można je odwiedzać przez cały rok. Bezpośredni kontakt z działającymi maszynami i urządzeniami pozwala nieomal dotknąć historii. W czasie wizyty w obiektach można usłyszeć szum silników, stukot maszyn, poczuć zapach drewna, chłód podziemii, dotknąć metalu...
              To najlepszy sposób na poznanie industrialnego dziedzictwa regionu. Do jego szerszej promocji została powołana Industriada. Tegoroczna, trzecia edycja podobnie jak dwie pozostałe, służy budowaniu społeczności osób, które stają się naturalnymi ambasadorami Śląska. Industriada 2012 jest świętem przygotowanym przez prawie 50 podmiotów w 36 lokalizacjach w 22 miastach całego województwa śląskiego. Każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania może znaleźć tu coś dla siebie. Tegoroczna edycja ma dwa nieco odmiennie oblicza. Odsłona dzienna wypełniona jest zabawami z nauką i techniką, warsztatami, pokazami, grami i sportem. W programie nocnym zaś dominują koncerty, multimedia i widowiska z wykorzystaniem światła.
              Kto 30 czerwca odwiedzi (odwiedził) obiekty Szlaku Zabytków Techniki lub dwa obiekty i skorzysta z bezpłatnego transportu pomiędzy zabytkami na terenie Metropolii Silesia, a tym samym zbierze pieczątki, otrzyma jedną z 5 000 industriadowych opasek. Uprawniają one do korzystania z e zniżek i specjalnych ofert przygotowanych przez obiekty na Szlaku oraz partnerów zewnętrznych. Ze zniżek można będzie korzystać do 8 lipca włacznie

              Nasze Miasto - lipiec 2012
            • madohora Nikiszowiec - Miejsce Światłoczułe 11.07.12, 12:19
              Nikiszowiec - Miejsce Światłoczułe

              Na rynku i jednym z podwórek powstaną dwie strefy - Strefa Słoneczna dla dzieci i Strefa Księżycowa dla dorosłych. W przestrzeni rynku znani artyści - Matylda Sałajewska i Wojciech Kucharczyk zaprojektują specjalne instalacje świetlne i dźwiękowe. Instalacje dźwiękowe będą tworzyć na żywo muzycy poukrywani w różnych zakamarkach dzielnicy,
              W programie Industriady dla Nikiszowca znalazły się wystawy sztuki współczesnej, wykorzystującej motyw światła 0 malarstwa, ceramiki, fotografii. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie śląskiego designu - tym razem będzie to wystawa lamo. Jednym z ważniejszych punktów dnia a właściwie już nocy industriadowej będzie pokaz specjalnych animacji w 3D wykorzystującej architekturę osiedla. Nie zabraknie też występów, nie tylko muzycznych. Teatr Gry i Ludzie przedstawi spektakl dla dzieci - "Koty", godzinę później będzie koncert Drekoty, Asi Mina. Później wystąpi orkiestra górnicza z Dj'em, zespół Biff, który wykona pieśni śląskie w nowych aranżacjach. Medulla zagra z muzykami AUSKO. A na zakończenie Lech Janerka ze specjalnym udziałem śpiewaczki operowej.
              W strefie dziecięcej pojawi się plac zabaw "Eugeniusz", któremu można będzie wejść do nosa, poczochrać mu włosy (tor przeszkód), pomalować usta (warsztaty malarstwa emocjonalnego). W ustach Eugeniusza ukryje się warsztat lomografii (fotografia analogowa), a w uchu zamieszka muzyka oraz słuchowisko dla dzieci o sztuce współczesnej.
              Dzieci i dorosłych zachęcamy również do udziału w licznych warsztatach min. naukowych z zakresu fizyki światła, przybliżających pojęcia związane ze światłem malowaniu światłem. warsztatów ratownictwa medycznego, obserwowaniu plam na słońcu, ozdabianiu świec.
              Będzie też okazja do zwiedzenia dzielnicy, z wejściem na wieżę oraz udział w lekcjach gwary śląskiej.

              Nasze Miasto Lipiec 2012
            • madohora Nowe pomysły poczty. 11.07.12, 12:37
              Pocztę Polską zatrudniającą ponad 90 tys. osób czeka długa i ciężka restrukturyzacja. Za jej przeprowadzenie odpowiada od marca ub. Jerzy Jóźkowiak. Zamierza z powrotem przyciągnąć na pocztę młodych ludzi, bo teraz zjawiają się tylko wtedy, gdy odbierają paczki kupione przez Internet. Jak to zrobić? Chcemy im dać coś, czego potrzebują, Choćby konta bankowego do płacenia za przesyłki zamówione przez sieć. NIe pasuje im jakość i terminowość? Na pocztach będą strefy 24 godzinne, tak by klient mógł odebrać przesyłkę z automatu przez całą dobę - opowiada. Strefy w godzinach pracy urzędów będą czynne maksymalnie przez trzy miesiące aż operator przetestuje nowe urządzenie czyli kiosk pocztowy i listomat. Klienci mają samodzielnie nadać tam paczki, listy, skorzystać z internetu oraz wpłacić i wypłacić pieniądze. Jóźkowiak podkreśla, że nie da się zmienić molocha w kilkanaście miesięcy. I jednocześnie obiecuje, że niedługo 26 tys. listonoszy zacznie przynosić klientom paczki do domu. Dziś często noszą awiza.
              Poczta pracuje też nad innym projektem. Właśnie powołała specjalną spółkę do usług internetowych i elektronicznych. Chodzi o to, żeby można było wysłać list lub kartkę z życzeniami przez sieć. Później będzie ona drukowana i doręczona. Ewentualnie ktoś będzie mógł wysłać list pocztą tradycyjną a poczta dostarczy go elektronicznie. Taki projekt ma być wdrożony w ciągu kilku miesięcy. Kolejnym etapem powinna być internetowa skrzynka pocztowa, na którą trafiałyby listy z sądów i urzędów oraz z której moglibyśmy wysyłać listy polecone w sposób elektroniczny - snuje plany prezes Jóźkowiak

              Metro.pl 9.07.2012
            • madohora Jak przygotować koszerną czekoladę? Dowiecie się w 11.07.12, 12:52
              Jak przygotować koszerną czekoladę? Dowiecie się w Katowicach

              www.wprost.pl/ar/328606/Jak-przygotowac-koszerna-czekolade-Dowiecie-sie-w-Katowicach/?N=1
            • madohora Art Naif Festiwal wychodzi na ulice - ArtJarmark j 11.07.12, 12:54
              Art Naif Festiwal wychodzi na ulice - ArtJarmark już w niedzielę!

              insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14252/5/Art_Naif_Festiwal_wychodzi_na_ulice__ArtJarmark_juz_w_niedziele
            • madohora Katowice powinny zostać stolicą absurdu 11.07.12, 13:03
              Katowice powinny zostać stolicą absurdu


              forum.gazeta.pl/forum/w,760,137321944,,Katowice_powinny_zostac_Europejska_Stolica_Absu_.html
            • madohora Katowice nie będą młodzieżową stolicą kultury 11.07.12, 13:43
              Katowice nie będą młodzieżową stolicą kultury

              Europejskie Forum Młodzieży z siedzibą w Brukseli ogłosiło krótką listę kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2015 roku. Wybór jurorów konkursu padł na litewskie Wilno, rosyjskie Iwanowo, bułgarską Warnę i rumuńskie Cluj - Napcę - poinformował Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów.
              Odpadnięcie z wyścigu nie oznacza jednak końca już rozpoczętych projektów w ramach starań o ESM. Ciąg dalszy będzie miał tytuł "Kamienica Młodzieży" którego celem jest powołanie miejsca stworzonego przez młodzież i dla młodzieży na wzór ośrodka działającego w londyńskiej dzielnicy Lewisjam. Nadal realizowany jest projekt "Start w kulturę", który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez wolontariat w instytucjach kultury oraz pozyskiwanie w ten sposób przez instytucje potencjalnych nowych odbiorców ich oferty. Nasz udział w konkursie kosztował 500 tys. zł. O tym czy Katowiczanie zdecydują się po raz drugi przedstawić swoją kandydaturę dowiemy się jesienią, a decyzję podejmie sama młodzież. Nominowane do krótkiej listy Iwanowo startowało w konkursie wielokrotnie

              Echo Miasta 09.07.2012
            • madohora GZM: we Francji o terenach zielonych i podmiejskic 12.07.12, 12:40
              GZM: we Francji o terenach zielonych i podmiejskich lasach

              insilesia.pl/aktualnosci/artykul/14271/4/GZM_we_Francji_o_terenach_zielonych_i_podmiejskich_lasach
            • madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 27.08.12, 13:36
            • madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 30.04.16, 18:23
              W TRASĘ RUSZYŁ POWSTAŃCZY TRAWAJ - Nasze Miasto - 29.04.2016
            • madohora Re: Premier zjadł obiad z p.Czesławem 21.08.17, 19:26
              LOTNISKA I DROGI KONTRA ZANIEDBANE PODWÓRKA
    • balzack Raj nieutracony 23.12.11, 15:19
      Raj nieutracony

      www.radio.katowice.pl/index.php?id=117&tx_ttnews[tt_news]=20961&tx_ttnews[backPid]=13&cHash=4daf08afbf
      • balzack Re: Raj nieutracony 23.12.11, 15:24
        Raj nieutracony - w Muzeum Sląskim

        wyborcza.pl/1,91446,10830377,W_Muzeum_Slaskim_ogrody_w_plastyce_nieprofesjonalnej.html
        • balzack Naiwni wierzą w ogrody 23.12.11, 15:26
          Naiwni wierzą w ogrody

          cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10805517,Naiwni_wierza_w_ogrody.html
          • balzack Raj nieutraciny - czyli o ogrodach 23.12.11, 15:28
            Raj nieutracony

            poland-art.com/index.php/wystawy/katowice/muzeum-slaskie/5592-raj-nieutracony-czyli-o-ogrodach
    • balzack Marcin Wyrostek w Katowicach czuję się jak... 31.12.11, 15:29
      Marcin Wyrostek w Katowicach czuję się jak...

      slask.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1214257,marcin-wyrostek-w-katowicach-czuje-sie-jak-ryba-w-wodzie,id,t.html
    • balzack Zabytki techniki pod lupą kontrolera 31.12.11, 15:41
      Zabytki techniki pod lupą kontrolera

      katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10884874,Zabytki_techniki_pod_lupa_kontrolera__Nie_obylo_sie.html
    • madohora Historia Szopienic równana z ziemią - 16.12.2011 06.01.12, 21:00
      Historia Szopienic równana z ziemią

      katowice.gazeta.pl/katowice/1,73757,10832963,Historia_Szopienic_rownana_z_ziemia__ZDJECIA_.html
      • madohora RAŚ zbiera podpisy za Szombierkami i Szopienicami 06.01.12, 21:02
        RAŚ zbiera podpisy za Szombierkami i Szopienicami - 28.12.2011

        katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10879570,RAS_zbiera_podpisy_za_Szombierkami_i_Szopienicami.html
        • madohora Noworodek znaleziony w Rawie -3.01.2012 06.01.12, 21:12
          Noworodek znaleziony w Rawie- 03.01.2012

          www.polskatimes.pl/artykul/489909,noworodek-znaleziony-w-rawie-w-szopienicach,id,t.html
          • madohora Szopienice szukają kupca na halę-04.01.2012 06.01.12, 21:15
            Szopienice szukają kupca na halę -04.01.2012

            www.parkiet.com/artykul/7,1175718-Spolka-Hutmenu-wyprzedaje-majatek-Huta-Szopienice.html
    • madohora Cudze chwalicie, swego nieznacie-04.01.2012 06.01.12, 22:04
      Cudze chwalicie, swego nieznacie

      www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed201152&nr=33
      • madohora Koncerty Filharmonii Śląskiej-29.12.2011 06.01.12, 22:12
        Koncerty Filharmonii Śląskiej-29.12.2011

        Z okazji Sylwestra i Nowego Roku Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego przygotowała serię koncertów w katowickiej dzielnicy Giszowiec.
        Utwory, które zostaną wykonane podczas koncertu wybrano na życzenie słuchaczy. Podczas występu będzie można usłyszeć operowo-operetkowe utwory, a także musicalowe przeboje przeplatające się z rytmami latyno-amerykańskimi i neapolitańskimi.
        Koncert poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk, a na scenie pojawią się znakomici tenorzy: Adam Zdunikowski, Dariusz Stachura i Paweł Skałuba. Koncerty filharmonii Śląskiej odbędą się dziś oraz jutro o godzinie 17:00 i 20:00 w sali widowiskowej w Giszowcu.

        www.radio.katowice.pl/index.php?id=117&tx_ttnews[tt_news]=21308&tx_ttnews[backPid]=13&cHash=b81c22656c
        • madohora Re: Koncerty Filharmonii Śląskiej-29.12.2011 06.01.12, 22:21
          katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,10869775,_Rybka__otworzy_kawiarnie_na_Giszowcu.html
    • madohora Dzisiaj na Jantorze mecz przyjaźni-05.01.2012 07.01.12, 14:57
      Dzisiaj na Jantorze mecz przyjaźni - 05.10.2012

      www.chorzowianin.pl/niebiescy-zakladaja-lyzwy-wnbspsobote-mecz-przyjazni,n-2388.html
      • madohora Piłka rze Ruchu w roli Hokeistów 07.01.12, 15:00
        Piłkarze Ruchu w roli hokeistów

        www.polskatimes.pl/artykul/490845,pilkarze-ruchu-chorzow-w-roli-hokeistow-zagraja-dla-wosp-z,id,t.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka