Dodaj do ulubionych

Wybrano projekt pomnika ofiar WTC

IP: *.client.attbi.com 07.01.04, 01:03
Ale obciach. Zblaznili sie wybierajac dwa ogromne zbiorniki
kanalizacyjne. No,no, Ameryka.
Obserwuj wątek
    • Gość: B.L. Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 01:21
      a mi się podoba
    • Gość: gerth hehe, fakt, wyglada jak odstojnik oczyszczalni sciekow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 01:27
    • Gość: jastrzab Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.arc.nasa.gov 07.01.04, 01:45
      wcale tak zle nie wygladaja. Ja nie widze zadnego zwiazku z kanalizacja.
      Fakt jest ze bez wzgledu na projekt zawsze beda krytykanci - temat jest za
      bradzo kontrowersyjny. Ja na przyklad bym wybudowal pomnik .. w postaci
      dokladnej kopii poprzednich budynkow (z pelna ich uzywalnoscia). Poprzednie
      budynki byly najpiekniejsze i wybrany projekt na odbudowe wcale mi sie tak nie
      podoba.
    • Gość: janbar Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.arbuzowa.2a.pl 07.01.04, 01:51
      Gość portalu: as napisał(a):

      > Ale obciach. Zblaznili sie wybierajac dwa ogromne zbiorniki
      > kanalizacyjne. No,no, Ameryka.

      Zbraklo Ci literki w nicku - powinno byc ass...

      Pozdrawiam,

      janbar.:))
      • Gość: as te janbarsral IP: *.client.attbi.com 07.01.04, 09:09
        czy ja cie juz gdzies nie widzialem? Walnij sie chlopie w oko, i popatrz na te
        kanalizacyjne scieki i napisz co widzisz. A jak nic nie widzisz to geba w kubel
        i ucz sie od tych co maja cos do powiedzenia.
      • Gość: vertigo Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.tarnobrzeg.sdi.tpnet.pl 07.01.04, 12:34
        brakuje jeszce hole czyli asshole
    • Gość: U Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.75.169.65.Dial1.Boston1.Level3.net 07.01.04, 04:29
      Pomnik moze byc wzniesiony za malenki ulamek kosztow tego przyjetego.Dwa
      okraglaki okolo 3 metry wysokosci po wkopaniu ,polaczone pozioma kwadratowa
      ,10x10 cm belka.Z belki zwisa 10(a moze 20 stryczkow) dla neoliberatorow.
      • Gość: Zenon Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 09:28
        Wyczuwam w koledze mentalnosc czekisty.
    • Gość: marek Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: ns1:* / 192.168.1.* 07.01.04, 08:25
      lubie ta poezyje: "niepokoj pustki", "perfekcja geometrii" i do tego
      nieoczekiwanie, jakze konkretnie: "minimalizm"...
      To jest rownie glebokie (przepraszam za mimowolny kalambur) jak
      porownywanie pomnika do osadnika kanalizacyjnego (tak napisal jeden z
      czytelnikow)
      Oczywiscie kazdy ma prawo do dowolnych wyobrazen ale niema obowiazku
      aby powiadamiac o nich caly swiat.
      Zamiast impresji na temat pomnika, wskazane bylyby rzeczowe informacje,
      ktorych braklo
      • Gość: as Te sfirek! IP: *.client.attbi.com 07.01.04, 09:01
        Jak cie to tak interesuje to wrzuc sobie na wyszukiwarke "WTC Memorial" i
        wszystkiego sie dowiesz. A wybrany projekt to wlasnie sa dwa ogromne scieki
        kanalizacyjne. Ogromna hanba na wieki dla ameryki, i na pochybel 13 osobowej
        komisji skladajacej sie z idiotow, miedzy innymi tej rury Maya Lin, co wygrala
        20 lat temu projekt na pomnik poleglych w wojnie wietnamskiej. Jej pomnik to
        jedna dluga sciana z 50 tysiacami nazwisk poleglych. W tych wybranych sciekach
        sa tez pod ziemia dlugie sciany z nazwiskami ofiar. Po prostu obciach. A
        minimalizm to kierunek w sztuce ktory sie juz dawno przejadl ale jest bardzo
        bliskim wszystkim orientalnym dupkom. Cala ich filozofia to minimalizm, czyli
        prostota i asceza. Zygac sie chce. Hanba, i jesze raz hanba.
    • Gość: herbat dwa baseny i szeroka trybuna IP: 170.64.122.* 07.01.04, 08:54
      A gdzie amerykanska gigantomania? Przeciez u nich wszystko jest
      najwieksze!
      • Gość: nona Najważniejsze że projekt będzie tani IP: *.topole.waw.pl 07.01.04, 09:20
      • Gość: Zenon Re: dwa baseny i szeroka trybuna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 09:31
        Pomylily ci sie Stany z niegdysiejszym ZSRR.
    • Gość: marioosh hmmm... takie sobie :/ IP: *.chello.pl 07.01.04, 09:21
      raczej prostackie w formie a nie proste.

      jak na "perfekcje geometrii i minimalizm" dzieje się
      zdecydowanie za dużo.

      jak na indywidulany twórczy pomysł zdecydowanie za mało.
    • Gość: k dlaczego tego projektu nie ma wśród finalistów??? IP: *.provider.pl 07.01.04, 09:32
      • Gość: marcin kaniewski WSPANIAŁY WYBÓR ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY PROJEKT Z 8 IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 07.01.04, 09:45
        finałowych i do tego bardzo dobrze komponuje się z koncepcją
        Libeskinda
    • Gość: kawaii/tokio Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.net.external.hp.com 07.01.04, 10:39
      do wszystkich duskutujacych o obciachowosci, beznadziejnosci i prostactwie
      projektu, ktory zwyciezyl.
      obciachem jest wasza dyskusja na ten temat, dywagacje co byloby bardziej
      odjazdowe, cool czy XXL, bo zapominacie ze LICZY SIE PAMIEC. pamiec o ludziach,
      ktorzy zgineli w tym miejscu.
      zamiast siedziec bezuzytecznie na sieci, pomodlcie sie lub pomedytujcie za
      ofiary.

      nie pozdrawiam
      kawaii
      • Gość: kurgan Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.konin.tvknet.pl / 80.51.40.* 07.01.04, 15:00
        Popieram głos Kawaii.Odpierdolcie się od takiej,czy innej koncepcji
        Pomnika.Zapomnieliście już Ten dzień ? Chmura płomieni wyrzucająca ludzkie
        szczątki z ogromnej konstrukcji zostanie w mojej pamięci do końca.Wspomnijcie
        miasto Bam.I miejcie szacunek dla Tych którzy cierpieli.Myślę,że wielu z nas
        zachowa pamięć...
    • Gość: Qavtan Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 10:50
      wg mnie dobrym projektem były by wieże podobne do zburzonych
      to byłoby wyzwanie
      pokazanie jakiejś potęgi USA, że są twardsi i lepsi
      jakby postawili podobne drapacze to można by skożystać
      a to jeżeli ma być wypoczynkowo upamiętniające to troche mało
      zieleni
      i faktycznie trochę to przypominać może wessawki
      są gusta i nieguścia...
      może się podobać lub nie, ale jak dla mnie to trochę odbiega od
      wizji potęgi USA
      • Gość: Londynczyk Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.homechoice.co.uk 07.01.04, 11:51
        www.wtcsitememorial.org/fin7.html
        To jest miejsce tragicznej smierci kilku tysiecy ludzi.

        Chcialbym wystrzegac sie od porownan, ale czy ktokolwiek
        proponowalby budowanie sklepow na grobach swoich bliskich, nie
        mowiac juz o budowaniu fabryki w miejscach bylych obozow zaglady?

        Oprocz jednej wypowiedzi na tym forum, cala reszta jest
        nacechowana znieczulica i brakiem wyobrazni. Wspolczuje i Wam,
        ze tacy jestescie i sobie, ze musze brac w tym udzial.
    • Gość: muka! Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.chello.pl 07.01.04, 12:04
      Mam pomysł pomnika, który najwyraźniej zaspokoi oczekiwania i gusta większości
      tych, którzy się tu wypowiadają!!!

      Forma: coś na kształt "czterech śpiących" (czyli pomnika wdzięczności Armii
      Radzieckiej) w Warszawie. Tyle że dużo większa. Na ogromnym, co najmniej 50-
      metrowym cokole ustawiona grupa amerykańskich marines. Pięknych, potężnych,
      muskularnych, o surowych obliczach. Jeden z nich będzie wygrażał pięścią na
      wschód. A u podstawy cokołu pomniki ofiar. Strażaka i policjanta. Biznesmena z
      teczką. I koniecznie matki tulącej swe dziecko do piersi. Co, że tam raczej nie
      było matek z dziećmi, bo to biurowiec? No i co z tego, ale za to jaka
      dramaturgia!

      Dla najbardziej zagorzałych krytyków minimalizmu mam jeszcze wersję ekstra, w
      której na cokole w różnych odległościach od ziemi znalazłyby się figury
      spadających postaci. Wzrok dziki, włos rozwiany, co najmniej taki wyraz twarzy,
      jak u warszawskiej Nike. Symbolizowałyby tych, którzy skakali z okien płonących
      wieżowców.

      No i jak, zadowoleni?
    • Gość: Piotreq Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.04, 14:30
      JAkie zbiorniki. To są dziury w ziemi - pustka po 2 budynkach. Nikt tego nie widzi?
    • Gość: bk Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.minntech.com 07.01.04, 16:19
      a kiedy pomnik wojny z teroryzmem?, proponuje odlany z brazu posag Adolfa Busha
      w stroju lotnika, blogoslawiacego zolnierzy "wolnosci" pieczonym indykiem.
      • Gość: wosq brawo bk! IP: 150.254.99.* 07.01.04, 18:00
        "zwierciadło nieobecnośi"?- niech się dżordżu w nim przejrzy i zobaczy jaki
        jest głupi a tak w ogóle to szkoda, że na tym pomniku będzie brakowało jego
        nazwiska, tak jak wolfowitza,cheneya,kondolizy ryż i wielu innych...
    • Gość: eric Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.nyc.rr.com 07.01.04, 18:34
      no ale oczywiscie z 5000 projektow tylko projekt zydka jest najlepszy tak samo
      z projektem wiez o dziwo tez izrealita okupacja ameryki przez izrealitow
      trwa.!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka