Gość: as IP: *.client.attbi.com 07.01.04, 01:03 Ale obciach. Zblaznili sie wybierajac dwa ogromne zbiorniki kanalizacyjne. No,no, Ameryka. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: B.L. Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 01:21 a mi się podoba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gerth hehe, fakt, wyglada jak odstojnik oczyszczalni sciekow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 01:27 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jastrzab Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.arc.nasa.gov 07.01.04, 01:45 wcale tak zle nie wygladaja. Ja nie widze zadnego zwiazku z kanalizacja. Fakt jest ze bez wzgledu na projekt zawsze beda krytykanci - temat jest za bradzo kontrowersyjny. Ja na przyklad bym wybudowal pomnik .. w postaci dokladnej kopii poprzednich budynkow (z pelna ich uzywalnoscia). Poprzednie budynki byly najpiekniejsze i wybrany projekt na odbudowe wcale mi sie tak nie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janbar Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.arbuzowa.2a.pl 07.01.04, 01:51 Gość portalu: as napisał(a): > Ale obciach. Zblaznili sie wybierajac dwa ogromne zbiorniki > kanalizacyjne. No,no, Ameryka. Zbraklo Ci literki w nicku - powinno byc ass... Pozdrawiam, janbar.:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as te janbarsral IP: *.client.attbi.com 07.01.04, 09:09 czy ja cie juz gdzies nie widzialem? Walnij sie chlopie w oko, i popatrz na te kanalizacyjne scieki i napisz co widzisz. A jak nic nie widzisz to geba w kubel i ucz sie od tych co maja cos do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vertigo Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.tarnobrzeg.sdi.tpnet.pl 07.01.04, 12:34 brakuje jeszce hole czyli asshole Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.75.169.65.Dial1.Boston1.Level3.net 07.01.04, 04:29 Pomnik moze byc wzniesiony za malenki ulamek kosztow tego przyjetego.Dwa okraglaki okolo 3 metry wysokosci po wkopaniu ,polaczone pozioma kwadratowa ,10x10 cm belka.Z belki zwisa 10(a moze 20 stryczkow) dla neoliberatorow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 09:28 Wyczuwam w koledze mentalnosc czekisty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: ns1:* / 192.168.1.* 07.01.04, 08:25 lubie ta poezyje: "niepokoj pustki", "perfekcja geometrii" i do tego nieoczekiwanie, jakze konkretnie: "minimalizm"... To jest rownie glebokie (przepraszam za mimowolny kalambur) jak porownywanie pomnika do osadnika kanalizacyjnego (tak napisal jeden z czytelnikow) Oczywiscie kazdy ma prawo do dowolnych wyobrazen ale niema obowiazku aby powiadamiac o nich caly swiat. Zamiast impresji na temat pomnika, wskazane bylyby rzeczowe informacje, ktorych braklo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Te sfirek! IP: *.client.attbi.com 07.01.04, 09:01 Jak cie to tak interesuje to wrzuc sobie na wyszukiwarke "WTC Memorial" i wszystkiego sie dowiesz. A wybrany projekt to wlasnie sa dwa ogromne scieki kanalizacyjne. Ogromna hanba na wieki dla ameryki, i na pochybel 13 osobowej komisji skladajacej sie z idiotow, miedzy innymi tej rury Maya Lin, co wygrala 20 lat temu projekt na pomnik poleglych w wojnie wietnamskiej. Jej pomnik to jedna dluga sciana z 50 tysiacami nazwisk poleglych. W tych wybranych sciekach sa tez pod ziemia dlugie sciany z nazwiskami ofiar. Po prostu obciach. A minimalizm to kierunek w sztuce ktory sie juz dawno przejadl ale jest bardzo bliskim wszystkim orientalnym dupkom. Cala ich filozofia to minimalizm, czyli prostota i asceza. Zygac sie chce. Hanba, i jesze raz hanba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: herbat dwa baseny i szeroka trybuna IP: 170.64.122.* 07.01.04, 08:54 A gdzie amerykanska gigantomania? Przeciez u nich wszystko jest najwieksze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nona Najważniejsze że projekt będzie tani IP: *.topole.waw.pl 07.01.04, 09:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Re: dwa baseny i szeroka trybuna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 09:31 Pomylily ci sie Stany z niegdysiejszym ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh hmmm... takie sobie :/ IP: *.chello.pl 07.01.04, 09:21 raczej prostackie w formie a nie proste. jak na "perfekcje geometrii i minimalizm" dzieje się zdecydowanie za dużo. jak na indywidulany twórczy pomysł zdecydowanie za mało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k dlaczego tego projektu nie ma wśród finalistów??? IP: *.provider.pl 07.01.04, 09:32 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin kaniewski WSPANIAŁY WYBÓR ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY PROJEKT Z 8 IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 07.01.04, 09:45 finałowych i do tego bardzo dobrze komponuje się z koncepcją Libeskinda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kawaii/tokio Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.net.external.hp.com 07.01.04, 10:39 do wszystkich duskutujacych o obciachowosci, beznadziejnosci i prostactwie projektu, ktory zwyciezyl. obciachem jest wasza dyskusja na ten temat, dywagacje co byloby bardziej odjazdowe, cool czy XXL, bo zapominacie ze LICZY SIE PAMIEC. pamiec o ludziach, ktorzy zgineli w tym miejscu. zamiast siedziec bezuzytecznie na sieci, pomodlcie sie lub pomedytujcie za ofiary. nie pozdrawiam kawaii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kurgan Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.konin.tvknet.pl / 80.51.40.* 07.01.04, 15:00 Popieram głos Kawaii.Odpierdolcie się od takiej,czy innej koncepcji Pomnika.Zapomnieliście już Ten dzień ? Chmura płomieni wyrzucająca ludzkie szczątki z ogromnej konstrukcji zostanie w mojej pamięci do końca.Wspomnijcie miasto Bam.I miejcie szacunek dla Tych którzy cierpieli.Myślę,że wielu z nas zachowa pamięć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qavtan Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.04, 10:50 wg mnie dobrym projektem były by wieże podobne do zburzonych to byłoby wyzwanie pokazanie jakiejś potęgi USA, że są twardsi i lepsi jakby postawili podobne drapacze to można by skożystać a to jeżeli ma być wypoczynkowo upamiętniające to troche mało zieleni i faktycznie trochę to przypominać może wessawki są gusta i nieguścia... może się podobać lub nie, ale jak dla mnie to trochę odbiega od wizji potęgi USA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Londynczyk Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.homechoice.co.uk 07.01.04, 11:51 www.wtcsitememorial.org/fin7.html To jest miejsce tragicznej smierci kilku tysiecy ludzi. Chcialbym wystrzegac sie od porownan, ale czy ktokolwiek proponowalby budowanie sklepow na grobach swoich bliskich, nie mowiac juz o budowaniu fabryki w miejscach bylych obozow zaglady? Oprocz jednej wypowiedzi na tym forum, cala reszta jest nacechowana znieczulica i brakiem wyobrazni. Wspolczuje i Wam, ze tacy jestescie i sobie, ze musze brac w tym udzial. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: muka! Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.chello.pl 07.01.04, 12:04 Mam pomysł pomnika, który najwyraźniej zaspokoi oczekiwania i gusta większości tych, którzy się tu wypowiadają!!! Forma: coś na kształt "czterech śpiących" (czyli pomnika wdzięczności Armii Radzieckiej) w Warszawie. Tyle że dużo większa. Na ogromnym, co najmniej 50- metrowym cokole ustawiona grupa amerykańskich marines. Pięknych, potężnych, muskularnych, o surowych obliczach. Jeden z nich będzie wygrażał pięścią na wschód. A u podstawy cokołu pomniki ofiar. Strażaka i policjanta. Biznesmena z teczką. I koniecznie matki tulącej swe dziecko do piersi. Co, że tam raczej nie było matek z dziećmi, bo to biurowiec? No i co z tego, ale za to jaka dramaturgia! Dla najbardziej zagorzałych krytyków minimalizmu mam jeszcze wersję ekstra, w której na cokole w różnych odległościach od ziemi znalazłyby się figury spadających postaci. Wzrok dziki, włos rozwiany, co najmniej taki wyraz twarzy, jak u warszawskiej Nike. Symbolizowałyby tych, którzy skakali z okien płonących wieżowców. No i jak, zadowoleni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotreq Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.04, 14:30 JAkie zbiorniki. To są dziury w ziemi - pustka po 2 budynkach. Nikt tego nie widzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bk Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.minntech.com 07.01.04, 16:19 a kiedy pomnik wojny z teroryzmem?, proponuje odlany z brazu posag Adolfa Busha w stroju lotnika, blogoslawiacego zolnierzy "wolnosci" pieczonym indykiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wosq brawo bk! IP: 150.254.99.* 07.01.04, 18:00 "zwierciadło nieobecnośi"?- niech się dżordżu w nim przejrzy i zobaczy jaki jest głupi a tak w ogóle to szkoda, że na tym pomniku będzie brakowało jego nazwiska, tak jak wolfowitza,cheneya,kondolizy ryż i wielu innych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eric Re: Wybrano projekt pomnika ofiar WTC IP: *.nyc.rr.com 07.01.04, 18:34 no ale oczywiscie z 5000 projektow tylko projekt zydka jest najlepszy tak samo z projektem wiez o dziwo tez izrealita okupacja ameryki przez izrealitow trwa.!!! Odpowiedz Link Zgłoś