Dodaj do ulubionych

Dmitrij Rogozin dał głos

30.06.11, 21:02
Rosja ostrzega Polskę. "Będzie odpowiedź"

Projekt tarczy antyrakietowej ma szanse na sukces wyłącznie, jeśli będzie realizowany z Rosją - oznajmił stały przedstawiciel tego kraju przy NATO Dmitrij Rogozin. Zapowiedział, że w przeciwnym wypadku będzie odpowiedź na rozmieszczenie elementów tarczy w Polsce.
...
Podczas konferencji prasowej Rogozin ostrzegał, że elementy te mogą być potencjalnym celem dla tych, którzy chcieliby je zniszczyć. - Myślę, że takich dodatkowych przygód nie należy szukać. Trzeba sobie powiedzieć i przyznać, że zagrożenie z Bliskiego Wschodu to jest bajka, a tak naprawdę chodzi o zagrożenie ze strony Rosji. Ale bardzo byśmy nie chcieli wierzyć, że chodzi właśnie o to - mówił dyplomata.

wiadomosci.onet.pl/kraj/rosja-ostrzega-polske-bedzie-odpowiedz,1,4778026,wiadomosc.html
Obserwuj wątek
    • przyjacielameryki Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 21:33
      No cóż, Rosja ostrzegała przed rozszerzeniem NATO, przed rozszerzeniem UE ale zrobiliśmy swoje i jest to korzystne dla wszystkich. Teraz też ostrzega a faktycznie blokuje stworzenie tego systemu, który jest potrzebny i Europie i USA. Czy jak Rosja rozmieszczała swoje antyrakiety, swoje wyrzutnie rakiet to robiła to wspólnie z NATO, coś proponowała NATO - nie bardzo mogę sobie przypomnieć ???? Nie wiem czy śmiać się czy płakać!!!!! Żałosne te strachy! Róbmy swoje, z Rosją jakoś trzeba próbować się dogadać ale jak nie będzie chciała to nie! I tyle!
      • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:01
        przyjacielameryki napisał:

> Róbmy swoje, z Rosj
        > ą jakoś trzeba próbować się dogadać ale jak nie będzie chciała to nie! I tyle!
        >
        Amerykanie chcą nakręcić sobie koniunkturę gospodarczą kolejnym wyścigiem zbrojeń. Ich rozumiem, choć osobiście uważam, że nie tędy droga. Ale co z tego będzie miała Polska, że tak wielu zwolenników ma "tarcza"?

PS. Zagrożeniem obecnie nie jest słaba gospodarczo i militarnie Rosja a z terrorystami tarczą się nie powalczy. Największe zagrożenie to Chiny. Tylko ślepy tego nie widzi. Jednak Amerykanie nie ośmielą się kąsać ręki, która ich karmi.
        • wojciech.2345 Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:06
          vladexpat napisał:
          > Zagrożeniem obecnie nie jest słaba gospodarczo i militarnie Rosja a z terrorystami tarczą się nie powalczy.
          ------------------------------------
          Rosja czekała na moment zamieszania (wybory prezydenckie w USA)
          i zaatakowała Gruzję.

Ciekawe czy planują zaatakowanie kogoś przy następnych wyborach w USA?
          • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:13
            wojciech.2345 napisał:

> vladexpat napisał:
            > > Zagrożeniem obecnie nie jest słaba gospodarczo i militarnie Rosja a z te
            > rrorystami tarczą się nie powalczy.
            > ------------------------------------
            > Rosja czekała na moment zamieszania (wybory prezydenckie w USA)
            > i zaatakowała Gruzję.
            >
            > Ciekawe czy planują zaatakowanie kogoś przy następnych wyborach w USA?

Saaka wprowadził wojska na teren rosyjskiego protektoratu i ty to nazywasz atakiem Rosjan? To Rosjanie zostali zaatakowani przez faceta z przerośniętym ego i po prostu odpowiedzieli równie subtelnie.
            Czyżbyś sugerował, że Saaka uzgodnił termin ataku z Rosjanami?
            BTW.
            Gdyby nagle Litwini najechali na Suwałki to jaka powinna być odpowiedź Polski?
            • wojciech.2345 Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:17
              vladexpat napisał:
              > Saaka wprowadził wojska na teren rosyjskiego protektoratu i ty to nazywasz atakiem Rosjan?
              ------------------------------
              Sorry, ale Rosjanie sukcesywnie prowokowali Gruzinów.

Dziwię się, że przechytrzyli Gruzinów.
              Zwykle Gruzini byli sprytniejsi.
              • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:31
                wojciech.2345 napisał:

> vladexpat napisał:
                > > Saaka wprowadził wojska na teren rosyjskiego protektoratu i ty to nazywas
                > z atakiem Rosjan?
                > ------------------------------
                > Sorry, ale Rosjanie sukcesywnie prowokowali Gruzinów.
                >
                > Dziwię się, że przechytrzyli Gruzinów.
                > Zwykle Gruzini byli sprytniejsi.

Prowokacje były wzajemne a przechytrzyć Gruzinów wcale nie tak trudno. Naród to cudny, niezwykle muzykalny i gościnny ze smykałką do przekrętów ale na poważnie to oni niewiele potrafią, niestety.

Wracając do meritum: Co Polska zyskuje dzięki tarczy? Bo nawet technicznie nie jest ona przeznaczona (z tego co czytałem) do obrony terytorium Polski? W offset nie uwierzę, bo to już przerabialiśmy.
                • wojciech.2345 Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:38
                  vladexpat napisał:
                  > Prowokacje były wzajemne a przechytrzyć Gruzinów wcale nie tak trudno. Naród to cudny, niezwykle muzykalny i gościnny ze smykałką do przekrętów ale na poważnie to oni niewiele potrafią, niestety.
                  ----------------------
                  Ich historia jest starsza od historii EUROPY.
                  Trochę umiaru please.
                  ---------------------
                  > Wracając do meritum: Co Polska zyskuje dzięki tarczy? Bo nawet technicznie nie
                  > jest ona przeznaczona (z tego co czytałem) do obrony terytorium Polski? W offset nie uwierzę, bo to już przerabialiśmy.
                  --------------------
                  Nie ładnie pytaniem odpowiadać na pytanie, ale odpowiem Ci tak.
                  Szwajcarzy nie dadzą Ci zezwolenia na budowę domu, jeśli nie będzie
                  w projekcie schronu.
                  Wariaci?

Czy nie mamy prawa myśleć o własnej obronie????
                  • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 22:52
                    wojciech.2345 napisał:

> vladexpat napisał:
                    > > Prowokacje były wzajemne a przechytrzyć Gruzinów wcale nie tak trudno. Na
                    > ród to cudny, niezwykle muzykalny i gościnny ze smykałką do przekrętów ale na p
                    > oważnie to oni niewiele potrafią, niestety.
                    > ----------------------
                    > Ich historia jest starsza od historii EUROPY.
                    > Trochę umiaru please.
                    I najlepsze czasy mają widocznie za sobą. Ale krajobrazów to im zazdroszczę!

> ---------------------
                    > > Wracając do meritum: Co Polska zyskuje dzięki tarczy? Bo nawet techniczni
                    > e nie
                    > > jest ona przeznaczona (z tego co czytałem) do obrony terytorium Polski? W
                    > offset nie uwierzę, bo to już przerabialiśmy.
                    > --------------------
                    > Nie ładnie pytaniem odpowiadać na pytanie, ale odpowiem Ci tak.
                    > Szwajcarzy nie dadzą Ci zezwolenia na budowę domu, jeśli nie będzie
                    > w projekcie schronu.
                    > Wariaci?
                    >
                    > Czy nie mamy prawa myśleć o własnej obronie????

O własnej obronie bezwzględnie trzeba myśleć, ale przecież tarcza nie nadaje się do strącania pocisków atakujących Polskę. Ja dziękuję za taką obronę! To tak jakby Szwajcar budował schron ale nie dla siebie a dla sąsiada i do tego dalekiego za świadomością, że w razie czego nie będzie miał do niego wstępu.
                      • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 23:01
                        wojciech.2345 napisał:

> Rosja uważa, że może straszyć słabsze kraje.
                        > Zatem, mamy powody by myśleć jak się zabezpieczyć
                        > przed napastnikiem.
                        >
                        > To zupełnie racjonalne.

Ja o zupie a ty o doopie. Tarcza nie zabezpiecza Polski a USA. Czy zabezpieczając USA i wystawiając gołe podbrzusze dbamy o siebie? Czy na prawdę uważasz, że ten altruizm ktoś (szczególnie znienawidzona przez ciebie Rosja) doceni?
                          • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 23:09
                            wojciech.2345 napisał:

> Rosja nas straszy nas (a także Litwę, Estonię, ...).
                            > Podejmujemy kroki, które uważamy za stosowne.
                            >
                            > Musimy tłumaczyć?

Rosji nie, ale własnym obywatelom warto. A może obywatele na wiarę mają wszystko przyjmować? Tak było za komuny, teraz chyba coś się zmieniło, nieprawdaż?

Dlatego jeszcze raz stawiam pytanie - jak tarcza wpływa na obronność Polski, nie jako członka sojuszu a jako konkretne terytorium od Bugu do Odry.
                              • vladexpat Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 23:17
                                wojciech.2345 napisał:

> A dlaczego mają fruwać jakieś rakiety wrogiego państwa
                                > na polskim niebie. Nie chcemy tego.
                                >
                                > A gdzie one lecą?
                                > Nie wiemy.
                                > Trudno odczytać adres.

Znaczy racjonalnych argumentów brak. Ale jesteś pełny wiary w intencje sojuszników, a wiara to wspaniały dar. Gratuluję.
                                • wojciech.2345 Re: Dmitrij Rogozin dał głos 30.06.11, 23:20
                                  vladexpat napisał:
                                  > Znaczy racjonalnych argumentów brak. Ale jesteś pełny wiary w intencje sojuszników, a wiara to wspaniały dar. Gratuluję.
                                  -----------------------------------------
                                  Proponujesz byśmy wyprodukowali własny system antyrakietowy?
                                  To bardzo drogie.

Będziemy strącali te same rakiety, które chcą strącać Amerykanie.
                                  Czy wtedy wszystko będzie OK?
                                  • romrus Re: Dmitrij Rogozin dał głos 01.07.11, 00:03
                                    wojciech.2345 napisał:

> Będziemy strącali te same rakiety, które chcą strącać Amerykanie.
                                    > Czy wtedy wszystko będzie OK?

Nie bedzie OK.
                                    Spadna cie na glowe.
                                    Naiwyzsza pora kopac shron)))))))))))
        • pijatyka Re: Dmitrij Rogozin dał głos 11.05.14, 16:49
          A nawet całe pudła z głosami ;->

W sobotę na lotnisku w Kiszyniowie skonfiskowano pudła z podpisaną petycją, którą Rogozin chciał zabrać do Rosji.
          Mołdawskie MSZ poinformowało, że zbada te materiały.

wyborcza.pl/1,75248,15940603,Moldawia__Wicepremier_Rosji_chcial_wywiezc_podpisy.html
    • polski_francuz By zrozumiec Rosjan 30.06.11, 21:54
      trzeba sie popatrzec na bardzo pouczajace wpisy Igora: dla tych co nie sa po jego mysli wpisy sa bezczelne, chamskie i obrazliwe. Tak jakby chcial pokazac, ze Rosjanin moze rzadzic Polakami. I wielu sie na to daje nabrac, bo mysli ze moze on jest wywiadowca FSB? Moze szpieguje forumowiczow? Moze GW don nalezy? Moze Polon po zlaczach internetu puszcza?

A przeciez to wszystko jest blef, oszukiwanie, pokazywanie sie inteligentniejszym niz sie naprawde jest. I w gruncie rzeczy konczy sie na logicznej ocenie ukladu sil.

Nie najgorszej w obecnym momencie dla Polski.

PF
      • wojciech.2345 Re: By zrozumiec Rosjan 30.06.11, 22:02
        Generalnie Kreml i forumowa jaczejka nie przyjmują do wiadomości
        rozpadu Związku Radzieckiego. Uważają, że jakoś da się w jakiejś
        postaci tego trupa zreanimować.
        Uważają, że są bystrzakami, że mogą kłamać, a i tak będzie się z nimi
        rozmawiać.

Jedyna rada - egzekwować od nich prawdę.
        Tu są słabi.
          • wojciech.2345 Re: Tu nie chodzi o prawde 30.06.11, 22:15
            polski_francuz napisał:
            > tu chodzi o "ile dywizji ma Watykan?".
            >
            > czyli o stosunek sil.
            ----------------------------------------
            Co roku ubywa ludzi znających język rosyjski.
            Co roku ubywa w krajach postkomunistycznych
            generałów wykształconych w Moskwie.

Jest trochę kremlowskich kacyków lub dzieci tych kacyków
            szalejących np. na forach dyskusyjnych.

Generalnie słabną w oczach.
            • polski_francuz Tys prawda 30.06.11, 22:28
              Igor jest z naszej generacji.

Mlodsi sa rozsadniejsi. Na ostatniej konferencji na ktorej bylem, mlody Rosjanin rozpytywal mnie o to jak robic na zachodzie kariere. Ja mu tlumaczylem, ze kazda kariera na obczyznie jest o wiele trudniejsza niz u siebie. A on mi na to, ze jestem dla niego przykladem tego sukcesu, ktory mozna osiagnac.

Zobaczyl o wiele wiecej niz bylo na rzeczy. Ale nie widzial we mnie wroga. A raczej czlonka jakiejs wspolnoty: slowianskiej ? (nie sadze), krajow ciut opznionych w rozwoju? (chyba tak) i krajow jeszcze nie na tapecie? (na pewno).

PF
        • igor_uk Genieralnie bystrzaki. 30.06.11, 22:34
          Nie przyjmuja do wiadomosci,ze ZSRR nie istnieje od 20 lat i ze dzisiejsza Rosja,to jest absolutnie co innego. Rowniez bystrzaki nie potrafia zrozumiec tego,ze wszystkie winy Gruziana-Stalina,Polaka-Dzierzynskiego,pol Zyda-Beria,jak rowniez wielu innych ,tak bliskich waszemu sercu,ale nie bedacych Rosjanami,my nie uwazamy za swoich i dla tego za ich dzialania moralnej odpowiedzialnosci nie chcemy niesc.ostatecznie,to wlasnie Rosjanie zaplacili za wyczyny waszych ulubiencow najwieksza cene.
          • wojciech.2345 Re: Genieralnie bystrzaki. 30.06.11, 22:41
            igor_uk napisał:
            > Nie przyjmuja do wiadomosci,ze ZSRR nie istnieje od 20 lat i ze dzisiejsza Rosja,to jest absolutnie co innego.
            ------------------------
            Obserwując retorykę Kremla czasami się odnosi wrażenie, że to tylko
            zmiana makijażu.

Najazd na Gruzję otworzył nam oczy.
          • johnny-kalesony Re: Genieralnie bystrzaki. 01.07.11, 16:30
            igor_uk napisał:

> Rowniez bystrzaki nie potrafia zrozumiec tego,z
            > e wszystkie winy Gruziana-Stalina,Polaka-Dzierzynskiego,pol Zyda-Beria,jak rown
            > iez wielu innych ,tak bliskich waszemu sercu,ale nie bedacych Rosjanami,my nie
            > uwazamy za swoich i dla tego za ich dzialania moralnej odpowiedzialnosci nie ch
            > cemy niesc.

Stara śpiewka: "żadnej odpowiedzialności" za czyny poprzedniej władzy. Po rewolucji Lenin tak samo tłumaczył odmowę zwrotu mienia zagranicznym inwestorom. To się nazywa bodaj myśleniem w stylu "spalonej ziemi" i charakteryzuje kraje niedojrzałe, które nie potrafią zachować ciągłości tożsamości państwowej, niezależnie od panującego porządku ustrojowego.
            A swoją drogą - Igor, to co z was za nacja, skoro pozwalacie obcym bandytom i dewiantom sobą rządzić? Skoro nie możecie zaprowadzić normalnej władzy u siebie, skoro nie potraficie rządzić swoim krajem w sposób dojrzały i samodzielny?
            I jak wy możecie pretendować w ogóle do posiadania jakiś tam "stref wpływu"?
            Igor, czy nie lepiej by było, gdybyście sami stali się strefą wpływu bardziej dojrzałego kraju?
            Byłeś kiedyś w Chinach?

Pozdrawiam
            Keep Rockin'
            • przyjacielameryki Krętacz! 01.07.11, 17:27
              Johny zadał Tobie niezwykle ważne pytanie:
              "I jak wy możecie pretendować w ogóle do posiadania jakiś tam "stref wpływu"?
              Igor, czy nie lepiej by było, gdybyście sami stali się strefą wpływu bardziej dojrzałego kraju?
              Byłeś kiedyś w Chinach? "

Krętacz, jeszcze nie jest za póżno, jeszcze możecie wybierać czyją strefą wpływu będziecie. Ale musicie się pospieszyć bo za 10-15 lat już nie będzie wyboru.
              • igor_uk dupolizek. 01.07.11, 17:40
                Nie kazdy czerpie satysfakcje z lizania cudzych dup.Ty to lubisz,ja nawet nie dopuszczam takiej mysli do siebie.
                Nie porozumiemy sie w tym.
                • johnny-kalesony Re: dupolizek. 01.07.11, 17:48
                  Dziwny jesteś Igor ... To znaczy że ci, którzy defilowali przed Stalinem np. 1 maja takiej satysfakcji nie mieli? Zauważ - przyjmuję twoje rozumowanie o Stalinie jako o obcym ...

Pozdrawiam
                  Keep Rockin'
                  • igor_uk Re: dupolizek. 01.07.11, 18:10
                    kalesony,Historia mojego Kraju byla trudna,czasami tragiczna.W niej bylo wszystko.Ty wybrales fragment,ktory w skale historycznej jest tylko sekunda.
                    • przyjacielameryki Re: dupolizek. 01.07.11, 18:42
                      igor_uk napisał:

> kalesony,Historia mojego Kraju byla trudna,czasami tragiczna.W niej bylo wszyst
                      > ko.Ty wybrales fragment,ktory w skale historycznej jest tylko sekunda.

Krętacz, szybko szukajcie cywilizowanego protektora bo Chiny już czekają. Już przegonili Was cywilizacyjnie a militarnie to tylko kwestia czasu.

wyborcza.pl/1,112353,9878193,Chinczycy_otworzyli_najdluzszy_morski_most_swiata.html
                      • igor_uk Re: dupolizek. 01.07.11, 18:47
                        Dupolizek,nie mamay przez ciebie szans,dla szukania tylka do lizania.Kazdy mniej wiecej atrakcyjny jest przez ciebie zajety.tak coo my juz jakos saame sprobujemy sobie poradzic.OK?
      • igor_uk Re: By zrozumiec Rosjan 30.06.11, 22:29
        pefcia,wlasnie takie glupi wpisy wysmiewam,a przedewszystkim ich autorow.A wiesz kto mnie temu nauczyl?Wy,bystrzaki forumowe,ktore mnie zaatakowali z pierwszych moich wpisow,nazywajac agentem,niedoukiem,ze nie jestem na rsukim forum i wiele,wiele podobnego.
        Kto do mnie odzywa sie normalnie,nie produkuje glupot,z tymi rozmowiam normalnie ,za przyklad moga sluzyc moi wymiany zdan z felusiakiem (rzadko zgadzam sie z nim,ale widze u niego wlasne myslenie) ,jak rowniez z malkontentem zawsze rozmowiam "na poziomie".
        Z toba,pefcia,nadmuchanym balonem,rozmowiac powaznie ciezko,poniewaz nie reprezentujesz soba niczego,a udajesz madrala,ktory zjadl wszystkie rozumy.
        Speram sie w dyskusji ze wszystkimi,jak z Ewa,tak i z majka.Jak z pimpusem,tak i z jk2007.Niewaznie dla mnie,kto jaka opcje polityczna wyznaje,jakie sympatii ma.Dla mnie najwazniejsze jest tylko to,co czlowiek ma do powiedzenia.
        Ty,pewfcia,nie masz nic do powiedzenia,tylko nadymasz sie.
          • igor_uk Re: By zrozumiec Rosjan 30.06.11, 22:39
            widzisz li wojtek,zaden indukcjonizm,nie zastapi wiedzy,a z tym u pefci jest kiepsciutko,zreszta i tobie ,wojtek,ja by wiele w tym temacie zyczylem.

co dotyczy indukcjonizma u pefcia,to potraktuje to jako zart.przyklademzlego rozumowania u pefcia,jest ocena mojej osoby i na podstawie jej,ocena calego narodu.
            • wojciech.2345 Re: By zrozumiec Rosjan 30.06.11, 22:46
              igor_uk napisał:
              > widzisz li wojtek,zaden indukcjonizm,nie zastapi wiedzy,a z tym u pefci jest ki
              > epsciutko,zreszta i tobie ,wojtek,ja by wiele w tym temacie zyczylem.
              -------------------------------
              To jest obcy styl myślenia Wschodowi.
              Robi się to tak. Nie myślisz o dobrych 100 krokach.
              Myślisz o 10. Rozglądasz się jakie jest najlepsze następne 10, ... .
              Wy tego nie potraficie.
              > co dotyczy indukcjonizma u pefcia,to potraktuje to jako zart.przyklademzlego rozumowania u pefcia,jest ocena mojej osoby i na podstawie jej,ocena calego narodu.
              Licz się ze słowami.
              PF to dinozaur tego forum i guru.

Starzy forumowicze szanują się.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka