felusiak1 26.10.11, 22:36 piszesz, że my nic nie rozumiemy i jesteśmy pocieszni. piszesz dużo. tak sobie pomyslałem.... czy mogłabyś wszystki niegramotnym wyjaśnić jak ma wygladać to ratowanie euro, skąd mają się wziąć pieniądze i kto ma je dostać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
j-k Dostac je maja Francuzi. 26.10.11, 22:42 W koncu Niemcy musza skads brad prad. Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 mam prosbe felusiak 26.10.11, 22:50 na sasiednim watku eva15 opowiada (prowadzona w blad przez polskiego dzeinnikarza idiote), ze Rosja przescignela w produkcji zboz. Moglbys podac link do strony zawierajacej zestawienie produkcji zboza w USA w roku 2010, najlepiej w rozbiciu na poszczegolne rodzaje zboz. Ja mam dzisiaj b. malo czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: mam prosbe felusiak 26.10.11, 23:18 To może i lepiej, że masz mało czasu. Teff , włośnica i sorgo nie zostaną przeanalizowane. Bogu dzięki. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: mam prosbe felusiak 26.10.11, 23:56 no to mnie zadaaś na podwieczorek. Jęczmień - 155 mln buszli czyli 3370 tys, ton (48lbs?bushel) Żyto - 6,3 mln buszli czyli 160 tys. ton (56 lbs/bushel) Pszenica - 2008 mln buszli czyli 54.5 mln ton (60 lbs/bushel) Owies - 54 mln buszli czyli 1272 ty. ton (32 lbs/bushel) Kukurydza - 12.4 mld buszlo czyli 314 mln ton (56 lbs/bushel) Ryż - 18.6 mld funów czyli 8.47 mln ton (cwt=centum weight=100 funtów) str. 27 usda01.library.cornell.edu/usda/current/CropProd/CropProd-10-12-2011.pdf www.unc.edu/~rowlett/units/scales/bushels.html Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 Re: mam prosbe felusiak 27.10.11, 00:11 dzieki, mam nadzieje, ze podwieczorek jednak zjadles(?). Odpowiedz Link Zgłoś
br0fl0vski Re: mam prosbe felusiak 27.10.11, 05:31 mara z pewnoscia pieczesz dobre serniki. podsylam link z samego zrodla PRAWDY www.usda.gov/oce/commodity/wasde/latest.pdf co z niego chcesz wywrozyc? do wrozenia dobra jest herbata i lub fusy z kawy. nie zapominaj podczas tej doglebnej analizy ze handel zarciem jest w rekach 5-6 miedzynarodowych molochow Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 26.10.11, 23:15 Nie wiem, jak innym niegramotnym, ale tobie, jak widzę, nie da rady NIC wyjaśnić. A przecież na innym wątku próbowałam. Dałam ci definicję lewarowania, dałam ci linki do poważnych ekonomicznych gazet pokazujących, jak to lewarowanie ma w eurolandzie wyglądać. I co? Ano, NIC. Stworzyłeś nowy wątek, że nic nie kumasz. I co? Myślisz, że ja zacznę znów od poczłtku? Przecieniasz moją cierpliwość. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Dureń nic nie kuma - czy to jest śmieszne? 26.10.11, 23:54 Z drugiej strony dyżurna tuta defetystka: Eva, kultywuje właściwy dla niej ego trip, u której można konsultować najbardziej złożone problemy epoki - póki jej oczywiście starczy cierpliwości. Śmiech może zdrowie dać, jak jest się z czego śmiać. Tutaj w każdym razie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Dureń nic nie kuma - czy to jest śmieszne? 27.10.11, 00:10 A co słychać u Sarrazina? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Dureń nic nie kuma - czy to jest śmieszne? 27.10.11, 00:23 Sobie jaja robisz? Przecież to Twój idol! Ach, napisz coś o nim. Ojczyzna wzywa, to taki (światły) patriota nie może chyba pozostać biernym - nawet jakby musiał te jego teorie nieco zmodernizować i uzupełnić. Kanaken za niego tego nie zrobią! Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 26.10.11, 23:59 powiedz mi skąd mają pochodzić pieniadze na ratunek i kto ma je dostać to wszystko. o lewarowaniu już wiem. linki otworzyłem i nawet przeczytałem guglowe tłumaczenie ale nadal nie wiem skąd pieniadze i dla kogo. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:09 Feluś, trudno traktować cię serio, bo gdybyś pisał fachowo i serio, to znałbyś to z prasy anglosaskiej. NIC się w eurolandzie nie dzieje bez mądrych doradców zza oceanu, więc gdzie problem ze zrozumieniem? To wszystko jest publikowane w waszych mediach, czemu ja cię mam zastąpić w szukaniu materiałów źródłowych? Pierwotne pieniądze, jak pisałam 450 mld euro (czy później planowane 750) pochodzą z eurolandu (czyli w prawie w 30% z Niemiec). Reszta to ma być lewar do ca 1,2-2 bln euro. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:26 ewa ja znam to nowomowę na pamięć. jestem niepoważny, pocieszny i nie piszę fachowo. poprostu jestem głupi i niegramotny. dlatego proszę ciebie o wyjasnienie mi skad mają pochodzić pieniądze, kto ma je dostać. i nie pisz mi tu banialuk o lewarach i pochodzeniu z eurolandu. kto ile ma dać do kapelusza i ile komu z kapelusza sie wypłaci? czy ty mówisz, że 440 mld pochodzi z niemiec? 750 mld ma pochodzić z niemiec? a kto ma zatem pożyczyć kapeluszowi pozostałe pieniądze (te brakujace do 1.2-2 bln.)? widzę, że brniesz po pachy w bagnie. tak sie składa, że ja doskonale znam lewarowanie po angielsku leverage. i nie wciskaj tu kitu. wszystko co z twoich złotych ust płynie to frustracyjna sieczka. nie potrafisz wyjaśnić o co chodzi, jak to ma działać i jak ma zapobiec upadkowi euro. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:29 Feluś nie czytasz ze zrozumieniem, co piszę i to na 2. wątkach. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:32 rzecz w tym, że to co piszesz pozbawione jest treści. zlepek przypadkowych słów, bezsens. ale pozwól, że ci pomogę. nie jesteś w stanie napisać o co chodzi bo nie masz najmniejszego pojecia. odbierasz medialny szum i kierowana frustracją puszczasz tu mydłane bańki. pytanie, które zadałem jest proste. wiem, że nie potrafisz odpowiedzieć i nie potrafisz sie do tego przyznać. bóg z tobą. pluj się dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:30 Feluś, twoją wrodzoną ignorancją tylko wkur...sz ludzi. Tępy jesteś chłopcze i nic ci na to nie poradzę. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:34 no to wyjasnij tepemu felusiakowi bo efka nie potrafi. wątpię czy ty potrafisz. no ale tak prawdę mówiąc to wolę być tepy niż intylygjentny jak ty i efka. o zapomniałem, zawołajcie goldmańkę na pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:39 Feluś, rzeczywiście nic nie rozumiesz i Majka też tu nie pomoże. Szkolono cię na szeregowca, a starasz się dyskutować o planach sztabowych. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:42 A co ja z tego będę miał? W szkole to bym cię wytresował od razu - rżnięcie głupa nie uchodziłoby ci tak łatwo, albo wysłał do innej, gdzie dają żółte świadectwa. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:59 Felus, jak ja mam tu pomoc jak ty slowa czytanego nie rozumiesz. W twoim przypadku to trza by zaczac od alfabetu. A tak naprawde to problem jest jeszcze wiekszy wrecz nie do przeskoczenia. Bo przedewszystkim musialbys sie przyznac do anafabetyzmu. A z tym u ciebie najtrudniej. Pierwszy krok do wiedzy to poznanie wlasnej ignorancji jak mawial Sokrates. W twoim przypadku przegrodka nie do przeskoczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 01:02 korekta: mialo byc slowa pisanego. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 jestem analfabetą 27.10.11, 01:33 i proszę od jakiegoś czasu aby efka wyjaśniła mi po prostemu, tak jak wyjaśnia się ciołkowi z zabitej deskami wioski o co chodzi. kto daje pieniadze i ile. i kto te pieniadze dostanie. skąd maja sie wziąć pieniądze aby dobić do docelowegj sumy 750 mld. i na te proste pytania nie mogę uzyskać odpowiedzi. w zamian wyjasnia sie mi, że jestem głupi, analfabeta, nic nie rozumiem itd. a przecież to takie proste. ktoś tak inteligentny i pełen wiedzy jak efka albo mańka i pimpus zamiast wyzywać mnie od głupoli mogliby napisać kilka zdań i oświecić ciemniaka. nie robią tego ograniczajac się do kpin. a może ci oświeceni nie wiedzą? chyba, że nie chcą się zbłźnić swą wiedzą i erudycją przed wsiowym wsiokiem. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: jestem analfabetą i pieniaczem 27.10.11, 01:41 Dostaleś i odpowiedź i linki pogłębiające temat. Ale z jednym trzeba ci przyznać rację - faktycznie jesteś analfabetą i to z gatunku tych odpornych na wiedzę, bijących pianę. . Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: jestem analfabetą 27.10.11, 01:42 Felus, gdyby to tylko bylo szczere. Ale nie jest, wiem to z doswiadczenia. Dlatego od dawna nie traktuje cie jako powaznego rozmowce. I nie mam czasu ani ochoty wdawac sie z toba w glupie przepychanki . Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 zadam ci bardzo konkretne pytanie 27.10.11, 02:09 czy fundusz EFSF to gotówka czy jedynie gwarancja? Ile zadeklarowali niemcy do EFSF? mam nadzieję, że na te pytania nie bedziesz miała truności odpowiedzieć. a jeśli napiszesz, że to wszystko już napisałeś to daj mi link do tego napisania. dziekuję serdecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
br0fl0vski uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pytanie 27.10.11, 06:32 czy fundusz EFSF ta finansowa fikcja m jakiz zwiazek z chamam/podatnikiem? jesli tak to jaki? Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 08:17 zapytaj efki, ona wie ale nie chce powiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
br0fl0vski Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 14:39 wdzisz kolku litery znasz , nawet je zgrabnie do kupy potrafisz ulozyc a;le juz pojac nie potrafisz. cham/podatnik jest zyrantem tych wszystkich eksperymentow finansowych. bez chama ta zabawa nie ma sensu bo w koncu cham dostanie za wszystko rachunek , wlaczajac takich ludzi jak ty, Odpowiedz Link Zgłoś
ostrygojadek Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 15:12 Problem polega na tym, że jeżeli ten rachunek będzie za duży, to wtedy załamie się wzrost gospodarczy, czyli cham/podatnik/żyrant też zbankrutuje. Co wtedy? Odpowiedz Link Zgłoś
br0fl0vski Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 15:23 chamowi da sie szanse . bedzie mogl zapie...c za friko i zgodzi sie na wszystko. i o to chodzi, i o to chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 15:23 br0fl0vski napisał: > wdzisz kolku litery znasz , nawet je zgrabnie do kupy potrafisz ulozyc a;le juz > pojac nie potrafisz. cham/podatnik jest zyrantem tych wszystkich eksperymentow > finansowych. bez chama ta zabawa nie ma sensu bo w koncu cham dostanie za wszy > stko rachunek , wlaczajac takich ludzi jak ty, Broff, Ty i Eva15(pseudo Borne Sulinowo) jesteście w jednej brygadzie? Widać podobieństwa, przeszliście to samo szkolenie? Odpowiedz Link Zgłoś
br0fl0vski Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 15:28 idz do lekarza zbadac sobie glowe Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: uczony w pismie zadam ci bardzo konkretne pyt 27.10.11, 16:59 br0fl0vski napisał: > idz do lekarza zbadac sobie glowe na końcu powinno być bystrzaku. Cha!, cha! Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re:Ty felus efki nie laskocz! 27.10.11, 17:57 Odpowiedz mi tylko na ciagle zadaWANE PYTANIE.2cO MA PRZEDSIEBIORSTWO Z TEGO ZE JEGO AKCJE SIE NA GIELDZIE WAhaja? Czy z tych roznic moze kupic wiecej maszyn? Jak nie potrafisz odpowiedziec to jestes tylko durniem nie ekonomista. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:27 Feluś, do szkoły, wsioku, a nie tu ekpertom dupę zawracać. Słaby tam poziom w tej Hameryce. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: efka wyjaśnij niegramotnym. Nie da rady. 27.10.11, 00:30 Jak rzadko, przyznam Ci rację, rzeczywiście słaby. Odpowiedz Link Zgłoś
surfer_dude Re: efka wyjaśnij niegramotnym 26.10.11, 23:16 Ewka ma racje, jak zwykle. To wyglada na Stalingrad. "The Plan" jeszcze nie na papierze, a juz wiadomo, ze do kasy nikt sie nie dolozy. Reszte trzeba bedzie dodrukowac. www.bloomberg.com/news/2011-10-25/eurozone-collapsed-euro-will-disappear-finansinvest-ceo-says.html www.nu.nl/economie/2651208/investering-china-in-noodfonds-niet-concreet.html www.ftd.de/politik/international/:euro-schuldenkrise-brasilien-pfeift-auf-bonds-aus-europa/60120913.html Odpowiedz Link Zgłoś