Dodaj do ulubionych

USA bez cenzury

10.12.12, 19:51
W podobny sposób zakończył się ostatni „spektakl” Jamie Dimona, dyrektora wykonawczego JPMorgan Chase & Co., który dwukrotnie zeznawał przed Kongresem, że – pomimo, iż główne biuro inwestycyjne banku wystawiło na ryzyko 350 mld USD z depozytów swoich klientów i straciło 3 mld USD poprzez pasmo ryzykownych transakcji na marnych, nieatrakcyjnych kontraktach derywatywów – wszystko działa teraz dobrze i elegancko, bo nieuzasadniony hazard został zdławiony w zarodku.
Oczywiście mniej więcej to samo usłyszeliśmy po upadku rynku śmieciowych obligacji w latach 80., upadku rynku ofert publicznych spółek internetowych w latach 90., upadku rynku długu telecomów po 2000 roku , nie wspominając już o skandalach wokół wzlotów i upadków IPO i tych związanych z handlem korzystnymi badaniami na temat korporacji i honorariów w bankowości inwestycyjnej.

forsal.pl/artykuly/629726,dlaczego_wall_street_zmierza_w_kierunku_bankructwa.html
Obserwuj wątek
    • kstmrv Re: USA bez cenzury 12.12.12, 17:16
      HSBC to jeden z największych europejskich banków z siedzibą w Londynie. Bank powiadomił we wtorek, że dogadał się z amerykańskim ministerstwem sprawiedliwości w sprawie zarzutów prania brudnych pieniędzy i robienia interesów z Iranem i Sudanem. HSBC zapłaci rekordowe 1,9 mld dol. kary.
      wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,13028759,HSBC_zaplaci_1_9_mld_dol__kary_za_pranie_brudnych.html
      Pranie pieniędzy w Deutsche Bank. Pół tysiąca policjantów w biurach
      www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/pranie-pieniedzy-w-deutsche-bank-pol-tysiaca-policjantow-w-biurach,294090.html
    • kstmrv Re: USA bez cenzury 14.12.12, 00:15
      Bank UBS zapłaci ponad 1 mld dol. kary w ramach ugody pozasądowej w związku z manipulowaniem stopą kredytu międzybankowego Libor - podał "Financial Times".
      forsal.pl/artykuly/668711,ubs_zaplaci_1_mld_dol_za_manipulacje_stopa_libor.html
    • felusiak1 To dobrze czy źle? 14.12.12, 06:24

      • 5magna Re: To dobrze czy źle? 14.12.12, 07:34
        Zapytaj Malkontenta, on wie. A moze ty stary trepie jestes tu nie tylko felusiakiem ale i malkontentem....Cuchniesz na 3 mile....
        • felusiak1 Re: To dobrze czy źle? 14.12.12, 08:25
          Bogu dzieki, że kurtuazja i kultura.
    • kstmrv Kryzys? Jaki kryzys? 14.12.12, 14:12
      Jak firmy nie płacą podatków:
      biznes.onet.pl/jak-nie-placic-podatkow-oni-maja-na-to-sposob,18491,5326987,0,fotoreportaze-detal-galeria
      Rynek towarów luksusowych dynamicznie się rozwija:
      forsal.pl/artykuly/667400,luksus_kryzysu_sie_nie_boi_raport_rynek_dobr_luksusowych_w_polsce_2012.html
      Oczywiście niektórzy jednak mają prze***ane:
      forsal.pl/artykuly/668427,rozkwit_branzy_fast_food_nie_wplynal_na_zarobki_pracownikow_mcdonald_s.html
    • kstmrv Japonia bez cenzury 17.12.12, 18:41
      Premierem prawdopodobnie zostanie Shinzo Abe, który nawoływał do drukowania nieograniczonej ilości jenów
      wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,13063487,Wybory_w_Japonii_wygrali_konserwatysci__Bedzie_dodruk.html#BoxBizTxt
      • elka-sulzer Re: HSBC 18.12.12, 02:28
        kolejnym dowodem na to, ze w USA sprawiedliwosc jest prawdziwie slepa (sarkazm)
        Gdyby felus poszedl z giewara do banku to z cala pewniscia nie moglby sie wykrecic jakas lapowka jak to HSBC uczynil.
        • 5magna Re: HSBC 18.12.12, 03:18
          Jaka recesja? Depresja....

          theeconomiccollapseblog.com/archives/category/the-next-great-depression
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka