Dodaj do ulubionych

Ceny ropy będą spadać.

13.03.15, 13:15
www.defence24.pl/news_ceny-ropy-nadal-beda-spadac-poziom-30-za-barylke-jeszcze-mocniej-uderzy-w-rosje

To znak, że trzeba wymienić Putina na nowy model. Nie uważam tak, bo jestem cięty na tego typa, tylko dlatego bo Zachód nie chce z nim współpracować a współpraca w takich okolicznościach jest FR potrzebna, jeśli chce przetrwać.
Obserwuj wątek
   • wasyl_szuja Następca. 13.03.15, 13:27
    Następcą będzie kolejna osoba namaszczona przez służby. Jej celem będzie poprawa relacji z Zachodem i uśpienie jego czujności. Kontakty handlowe będą miały za cel pozyskanie technologii, dzięki którym Rosja uniezależni się od Zachodu na tyle, by wtopa Putlera nie powtórzyła się. Następnie rosyjskie politykiery znowu zaczną odpierd@lać neoimperialne harce.
    • borrka Dokladnie tak sadze. 13.03.15, 16:27
     Zachodnie eunuchy zawsza biora sie na takie tanie numery i teraz znowu zacznie sie chodzenie na saune.
     No, ciekawe jednak, jak poradza sobie z wojna ukrainska.
     Ale najciekawsze i tak, jak zareaguje "nasza" web brygada:)
     --
     Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
     • stop_pis Re: Dokladnie tak sadze. 19.03.20, 10:06
      <No, ciekawe jednak, jak poradza sobie z wojna ukrainska.>

      Dokładnie tak samo, jak sobie poradzili swego czasu z gruzińską.

      To kwestia czasu, kiedy Europie znudzi się podtrzymywanie przy życiu żywego trupa - Ukrainy. Wtedy dość szybko dojdzie do zmiany kursu w tym państwie, ewentualnie rozpadnie się ono na kilka mniejszych państewek i będzie "po ptokach".
  • mlodavy Re: Ceny ropy będą spadać. 13.03.15, 13:30
   wasyl_szuja napisał:

   www.defence24.pl/news_ceny-ropy-nadal-beda-spadac-poziom-30-za-barylke-jeszcze-mocniej-uderzy-w-rosje
   >
   > To znak, że trzeba wymienić Putina na nowy model.

   ceny ropy są od dwóch miesięcy w trendzie bocznym z Putinem, ma to luźny związek, sugerujesz nie będzie Putina ropa będzie po 100$?, to absurd, choć może i będzie ropa jeszcze po 100$, a może i będzie po 30$ Brent Oil Future (SC.F)

   putin wiecznie żywy
   --
   A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy po łacinie i niemiecku nie gęgają, iż swoje nazwy mieczy, szabli mają, polska karabela (sanskryt 'karavāla' znaczy miecz, lub bułat, litewski 'kalavijas' miecz) oboczności dźwięczności v-b, r-l, takie same jak – polska szabla – po czesku to 'šavle' – angielsku 'sabre'.
    • stop_pis Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 10:05
     <No, ciekawe jednak, jak poradza sobie z wojna ukrainska.>

     Dokładnie tak samo, jak sobie poradzili swego czasu z gruzińską.

     To kwestia czasu, kiedy Europie znudzi się podtrzymywanie przy życiu żywego trupa - Ukrainy. Wtedy dość szybko dojdzie do zmiany kursu w tym państwie, ewentualnie rozpadnie się ono na kilka mniejszych państewek i będzie "po ptokach"...
     • herr7 Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 10:25
      Na Kremlu sr.ją teraz w gacie, gdyż te 550 mld $ to jedynie zapis elektroniczny w MFW a nie żywa gotówka w moskiewskich sejfach. Poza tym na jak długo tych pieniędzy starczy kiedy rubel leci na łeb? Prognozy, że Rosja może przetrwać kilka lat nie mają odniesienia do rzeczywistości. Kiedy zabraknie dochodów z ropy i obniżą się dochody ze sprzedaży innych surowców to być może starczy tych pieniędzy do końca tego roku. A co potem? Rosjanie liczą, że jak w 2009 r Chiny wyciągną światową gospodarkę na prostą?
      • stop_pis Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 10:41
       "sr.ją teraz w gacie" to raczej w "Białym Domu", bo sytuacja z koronawirusem jest tam dużo poważniejsza niż w Rosji. Wachania cen na ropę, to jest pikuś w porównaniu z tym co się potem zacznie. Obserwujemy właśnie kolaps światowej ekonomiki globalnej i gdy już pył opadnie latem-jesienią, okażemy się w zupełnie innym świecie...
       • herr7 Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 11:04
        Przeceniasz ich możliwości. A przede wszystkim zapominasz, że ZSRR rozpadł się w skutek zdrady Jelcyna, których chcąc obalić Gorbaczowa postanowił dać Rosji niezależność... od Ukrainy, Kazachstanu i innych radzieckich republik. Jeżeli jest to dla ciebie zbyt skomplikowane to wyobraź sobie, że w Polsce jakiś polityk dla zdobycia władzy chce oddzielić od Polski tzw. Ziemie Odzyskane. Nie nazwałbyś tego zdradą?

        Tyle, że decydując się na zniszczenie ZSRR Jelcyn nie brał pod uwagę, że tym samym zadaje śmiertelny cios nie tylko ZSRR, ale również Rosji, która wówczas podobno uzyskała niepodległość. Gdyby w USA jakiś prezydent zgodził się na oddanie choćby jednej wyspy na Hawajach to nieuchronnie czekałby go impeachment o ile nie śmierć jako zdrajcy. Mnie jedynie zastanawia, gdzie w 1991 r była owa "mighty" KGB i inne służby, a także armia? To pokazuje jedynie, że w czasach chaosu, które nastąpią szefowie obecnego FSB będą przede wszystkim ratować własne tyłki.
        Piszesz, że rządząca elita odrobiła lekcję z końca lat 80-tych. Wszystkie fakty temu przeczą, gdyż po 20 latach rządów najwyraźniej nie potrafią odmłodzić kremlowskiej wierchuszki i polegają na zużytym moralnie Putinie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że Putin jest gwarantem ich bogactwa. I to się jedynie na Kremlu liczy. Liczą na to, że Gwardia Narodowa, FSB i policja ich obronią przed gniewem ludu. Jeżeli w Rosji zacznie się głód to mogą jednak stracić kontrolę nad państwem i wszyscy wówczas z Rosji uciekną.
        • stop_pis Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 11:40
         Mocno upraszczasz sprawę. Wtedy oprócz zdrady Jelcyna i kryzysu gospodarczego, w którym niemałą rolę odegrali przecież amerykanie, była zupełnie inna sytuacja w społeczenstwie. Przede wszystkim zdecydowana większość ludzi już nie wierzyła w komunizm ani w sam projekt pt. "ZSRR". Były też duże napięcia między ówczesnymi republikami ze względu na od lat narastające różnice w poziomie życia i jakości zaopatrzenia w podstawowe dobra konsumpcyjne. Zapleśniała, stetryczała elita partyjna, nie była w stanie zapobiec krachu tego systemu, jedyde co można było zrobić, to zniwelować, złagodzić jego skutki. Przede wszystkim chodziło o to, aby nie dopuścić do wojen domowych, totalnego chaosu i masakry jak było później w Jugosławii. I to, trzeba przyznać Jelcynowi i spółce się udało.

         A teraz powiedz mi jakie to regionalne "miejscowe elity", chciałyby oddzielić się od Rosji jeśli po pierwsze - w tych regionach mieszkają prawie sami rosjanie (przynajmniej tak zdecydowana większość deklaruje), i po drugie - te "miejscowe elity" są wybierane i sterowane z Kremla?

         <<Wszystkie fakty temu przeczą, gdyż po 20 latach rządów najwyraźniej nie potrafią odmłodzić kremlowskiej wierchuszki>>

         To że ty akurat nie znasz nikogo z młodszego pokolenia ludzi z "kremlowskiej wierchuszki", nie znaczy, że ich nie ma. Ulegasz najwyraźniej zachodniej propagandzie i ich rosyjskiej 5-tej kolumnie, która twierdzi, że władza w dzisiejszej Rosji to tylko Car-batiuszka Putin i stetryczała kleptokratyczna grupa jego przyjaciół-oligarchów.
  • smuta2015 Re: Ceny ropy będą spadać. 13.03.15, 13:58
   Ten artykuł w defense24.pl jest napisany bardzo radośnie i nie przecyzyjnie. Cena 30$ za baryłkę jest raczej mało prawdopodobna, ale takie wahnięcie może się zdarzyć. Kilka dni temu Bloomberg opublikował prognozę, że ceny zejdą z powrotem do 40-50$ za beczkę ze względu na olbrzymie zapasy i wiosnę na półkuli północnej.
   W listopadzie i grudniu 2014 na zachodnich giełdach zawierano kontrakty spekulacyjne na ropę w cenie 35$ z dostawą do grudnia 2015 - też czekam niecierpliwie i myślę ze taki dołek na krótko, ale powstanie:)

   --
   Putinocchio
   Smuta 2015
  • j-k Ceny ropy NIE będą spadać. 13.03.15, 14:06
   ponizej 50 US $ per barrel - poniewaz ponizej tej ceny nie oplaca sie wydobywac ja z lupkow
   i jej podaz zacznie spadac - co GLUKOM tluke na tym foro od miesiecy.

   Ponadto wzrastajace gospodarki Chin i Indii w takiej sytuacji beda przecvhodzic z wegla na rope.

   Dr. J.K.
   chemik i ekonomista.
   • 5magna Re: Ceny ropy będą spadać. 13.03.15, 16:10
    Zwalniaja jak diabli. 2 dni temu 1000 pracownikow w Ft McMurray dostalo kartki aby nie przychodzili do pracy na nastepny dzien. Maja nawet problem odebrac swoje smiecie z terenu wytworni ropy z piaskow. Nastepna firma splajtowala i 200 robotnikow siedzi w lesie bo samolot po nich nie przylecial (drogi niema). Maja wyslac samolot wynajety przez rzad. Tak tu sie zwalnia ludzi. Przy amerykanskich shale oil duze zwolnienia. Ludzie traca dobrze platna prace a to co sie otwiera teraz w US to na part time gowno platne uslugi .
   • 5magna Re: na moje oko 13.03.15, 16:29
    www.calgaryherald.com/news/edmonton/Sudden+layoffs+1000+oilsands+construction+workers+tough+thing/10884114/story.html
    Saudi wykoncza kogo maja wykonczyc I ceny poszybuja do gory.....PS. Przestraszyli sie tych bzdurnych elektrycznych samochodow?
  • br0f Re: Ceny ropy będą spadać. 13.03.15, 16:28
   moj drogi tak to juz jest niskie ceny gryza wszedzie a to dlatego ze zyjemy w depresji ktora dla zmylenia chamow nazywa sie wielka recesja. nic nie wrozy na ppoprawe
   zachecam do przejzenia ponizszych linkow

   --
   www.investmenttools.com/futures/bdi_baltic_dry_index.htm
   www.shadowstats.com/
   i.imgur.com/IeLIA.jpg
   moneymorning.com/jim-rickards-coming-great-depression/
  • monalisa2016 Re: Ceny ropy będą spadać. 18.03.20, 23:13
   Arabia Saudyjska i Rosja mają wspólny interes w niskiej cenie ropy na dluższą metę, o tym donosiły (16 marca br.) media zza wielkiej wody.
   Nie wiem czy odbyło się kryzysowe spotkanie w Wiedniu zaplanowane na dziś (18.03.br.) czy nie, ponieważ Arabia Saudyjska odmówiła wcześniej wysłania swojego przedstawiciela na tę konferencję.

   --
   Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
   www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
   • boavista4 Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 03:44
    spadna , a potem pojda do nieba.
    wszystko zalezy co sie stanie z ekonomia w konsekwencji wirusa. Obecnie lotniska i transport sa w zastoju. Nastapi perestrojka handlu, globalizm upadnie, a rowniez ropa sie skonczy. W tej chwili lichwa zrzucila ceny ropy na dno, ale tak dlugo nie moze trwac.
    • tbernard Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 08:06
     Bo ceny ropy nawet jak były wysokie, to i tak za niskie i wynikały z gospodarki rabunkowej, która ową ropę dostarcza na rynek. To jakaś patologia, że 90% jak nie więcej produkcji światowej upakowano do Chin i potem te towary po świecie są rozwożone. Bo tak ekonomiści rabusie policzyli, że się bardziej opłaca.
  • herr7 Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 09:31
   Wymiana Putina na jakiegoś Putina-bis nic Rosji nie da. Państwo to jest od dawna w kryzysie, z którego nie wyjdzie i się po prostu rozpadnie. Wielu ludzi na Kremlu w to nie wierzy, ale kraj ten znajduje się obecnie w sytuacji ZSRR pod koniec rządów Gorbaczowa. Tak jak obecnie, niewielu ludzi na Kremlu w 1987 r przewidywało, że kraj ten przestanie w 1991 r istnieć. Powód jest ten sam - na Kremlu rządzą ludzie całkowicie oderwani od rzeczywistości, a lokalne elity nie chcą być gorsze od elit rządzących w 1991 r Ukrainą, Białorusią, czy Gruzją.

   Putin jako przywódca okazał się człowiekiem słabym, leniwym i głupim, a przy tym aroganckim. Rosjanie zaczynają rozumieć, że Putina interesuje jedynie on sam oraz jego najbliższe otoczenie wywodzące się głównie z dawnej kooperatywy "Ozero". Pokazuje to choćby epidemia koronowirusa, która jest niby zwalczana, ale w realu poza Moskwą niewiele się robi. To jest jedna z przyczyn, która pogrąży ten skorumpowany reżim.
   O "mądrości" Putina świadczy jego konflikt z Saudami, który doprowadził do załamania cen ropy. Szef Rosnieftu Sieczyn chciał obniżyć cenę ropy do poziomu, który jest nieopłacalny dla amerykańskich firm wydobywających ropę z łupków. W zamian uzyskał ceny poniżej 30 $ za baryłkę i zapowiedź i dalszego spadku do poziomu 20 $, tj. do ceny która nie daje Rosji żadnego zysku. Ten fakt jedynie pokazuje jacy idioci tym państwem rządzą, czego obecnie nie sposób skryć przed Rosjanami.
   • stop_pis Re: Ceny ropy będą spadać. 19.03.20, 10:29
    Tak tak, masz rację, tylko rozpad ich uratuje... :)))

    Zapominasz, że oni odrobili już lekcje z lat 90-tych i schyłku ZSRR i doskonale wiedzą co ich czeka w przypadku takiego rozpadu. Jeśli w dwóch słowach - NIC dobrego.

    Dlatego będzie walka do upadłego z takimi procesami i ludźmi którzy popierają taki scenariusz. A sił i środków, obecna Rosja, ma o wiele wiele więcej niż ZSRR w 1990 roku. Poza tym nawet jeśli będzie zmiena władzy, to kryzys polityczny potrwa nie dłużej niż parę lat, ale jest mało prawdopodobne aby w jego rezultacie zaczął się rozpad państwa jak w Ukrainie.
   • stop_pis Re: Ceny ropy będą spadać. 20.03.20, 23:45
    Zapominasz, że oni odrobili już lekcje z lat 90-tych i schyłku ZSRR i doskonale wiedzą co ich czeka w przypadku takiego rozpadu. Jeśli w dwóch słowach - NIC dobrego.

    Dlatego będzie walka do upadłego z takimi procesami i ludźmi którzy popierają taki scenariusz. A sił i środków, obecna Rosja, ma o wiele wiele więcej niż ZSRR w 1990 roku. Poza tym nawet jeśli będzie zmiana władzy, to kryzys polityczny potrwa nie dłużej niż parę lat, ale jest mało prawdopodobne aby w jego rezultacie zaczął się rozpad państwa jak w Ukrainie.
    • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 09:12
     forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1462457,kryzys-na-rynku-ropy-wsj-usa-rozwazaja-sankcje-przeciwko-rosji.html
     Pod presją swoich firm naftowych Waszyngton rozważa wywarcie dyplomatycznej presji na Rijad i Moskwę; wobec Rosji przygotowywane są ewentualne sankcje - piszą na łamach "Wall Street Journal" Timothy Puko i Rebecca Elliot.

     Pozmieniało się, CPN zwany potocznie USA, denerwuje się nisko ceno ropy. Chory kraj

     --
     borrka napisał:

     > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
     • senioryta13 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 13:18
      Putin wlasnie powiedzial, (wiadomosc zostala podana w piatek okolo 1-2 pm ) ze nie zamierza dzwonic pierwszy do OPEC w sprawie cen ropy i jej wydobycia.
      Chwalil sie , ze ma ZBIORNIKI przygotowane na ewentualnosc kryzysu, wlasnie z jakim mamy do czynienia,
      i watpi, czy Arabia Saudyjska jest na taki kryzys przygotowana.
      Putin mowi , ze przetrwa i do nikogo dzwonic nie bedzie. Ostatnia nadzieja Wall Sreet momentalnie polegla w gruzach, market polecial w dol.
      Jak Rijad chce rozmawiac, niech dzwoni, a z czym to sie je, kazdy powinien wiedziec, z WARUNKAMI jakie postawi wlasnie Moskwa. Zaszachowala barylka caly swiat.
      Tru.mp rowniez rozwaza telefon do Moskwy, ciekawe tylko jakie warunki TEN bedzie musial spelnic .
      Pewnie drugi impeachment bedzie szybko w drodze.
      Zadna Corona nie jest odpowiedzialna za ten swiatowy, tak olbrzymi kryzys, tylko MOSKWA. to jak gra w szachy nie przewidziano kolejnego ruchu przeciwnika i lekcewazenie Rosji przez poprzedni rzad.
      Putin z pewnoscia z gory w tej chwili spoglada na swiat, jak jakis jego wladca, prawdopodobnie
      podsmiewujac sie.
      Tak , komunisci sa zdolni do takich zabaw.

      ---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
       • senioryta13 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:00
        amunicyjny1 napisał(a):

        > Po co dzwonić, niech USA zmniejszy wydobycie, proste...


        niby proste, ale mase ludzi pojdzie na bruk, wiele kampani zbankrutuje.
        Czemu w takim razie Europa leci w dol, powinna sie przeciez cieszyc z niskich cen, a jest dokladnie odwrotnie.
        Te wstepne zawirowania na rynku juz swiatowym niczego dobrego nie wroza dla nikogo,
        oprocz oczywiscie Moskwy. Moskwa i tak oblozona sankcjami, w towarzystwie zawsze razniej.


        ---
        -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
        -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
        • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:05
         Czy mi się zdaje, czy tę metodę stosowano zawsze wobec Rosji. Martwienia się o ludzi nie przypominam sobie

         --
         borrka napisał:

         > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
         • senioryta13 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:09
          amunicyjny1 napisał(a):

          > Czy mi się zdaje, czy tę metodę stosowano zawsze wobec Rosji. Martwienia się o
          > ludzi nie przypominam sobie

          a czy Putin martwi sie o swoich ludzi, czy raczej okrada ich ?

          ---
          -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
          -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
          • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:20
           senioryta13 napisał:

           > amunicyjny1 napisał(a):
           >
           > > Czy mi się zdaje, czy tę metodę stosowano zawsze wobec Rosji. Martwienia
           > się o
           > > ludzi nie przypominam sobie
           >
           > a czy Putin martwi sie o swoich ludzi, czy raczej okrada ich ?
           >
           > ---
           Co ma do tego Putin,. Martwisz się ponoć o ludzi.... Więc cie pytam, martwiłaś się o Rosjan, gdy wobec nich stosowano tę metodę.Wątpię

           > -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
           > -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
           --
           borrka napisał:

           > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
           • senioryta13 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:28
            amunicyjny1 napisał(a):


            > Co ma do tego Putin,. Martwisz się ponoć o ludzi.... Więc cie pytam, martwiłaś
            > się o Rosjan, gdy wobec nich stosowano tę metodę.Wątpię

            alez oczywiscie i nie tylko o Rosjan, ale o caly swiat.
            nie odwracaj kota ogonem.
            Skoro Prezydent nie dba o swoich obywateli, tylko ich okrada, az strach pomyslec, do czego jeszcze moze byc zdolny.
            tak piszesz, jakbys zaprzeczal, ze komunizmu , to nigdy w Polsce nie bylo.

            ---
            -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
            -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
            • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:40
             senioryta13 napisał:

             > amunicyjny1 napisał(a):
             >
             >
             > > Co ma do tego Putin,. Martwisz się ponoć o ludzi.... Więc cie pytam, mart
             > wiłaś
             > > się o Rosjan, gdy wobec nich stosowano tę metodę.Wątpię
             >
             > alez oczywiscie i nie tylko o Rosjan, ale o caly swiat.
             > nie odwracaj kota ogonem.
             > Skoro Prezydent nie dba o swoich obywateli, tylko ich okrada, az strach pomysle
             > c, do czego jeszcze moze byc zdolny.
             > tak piszesz, jakbys zaprzeczal, ze komunizmu , to nigdy w Polsce nie bylo.
             >
             O czym ty pi.... To jest kalizm My obniżamy ceny dobrze. Ktoś źle

             Zmniejszcie wydobycie i nie straszcie innych. Tydzień temu jeszcze wszyscy podskakiwali ha ha ha Rosja znowu dostała po d.. , a tu zonk i płacz teraz, nie dobra Moskwa......

             > -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
             > -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
             --
             borrka napisał:

             > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
             • senioryta13 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 15:31
              amunicyjny1 napisał(a):
              > My obniżamy ceny dobrze. Ktoś źle
              >
              > Zmniejszcie wydobycie i nie straszcie innych. Tydzień temu jeszcze wszyscy pods
              > kakiwali ha ha ha Rosja znowu dostała po d.. , a tu zonk i płacz teraz, nie dob
              > ra Moskwa......

              piszac 'My', 'ktos', kogo masz na mysli ?
              Zupelnie nie rozumiesz tematu.
              dlaczego w takim razie notowania w Europie leca na leb w dol ?
              przy twoim rozumowaniu, powinny bic rekordy w gore.

              ---
              -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
              -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
              • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 17:05
               dlaczego w takim razie notowania w Europie leca na leb w dol ?
               przy twoim rozumowaniu, powinny bic rekordy w gore.


               Z powodu wirusa, i związanych z tym problemow.....? Ale nie należy do nich na pewno tania ropa

               --
               borrka napisał:

               > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
               • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 21:07
                Zaczęło się od tego radosnego artykułu

                www.defence24.pl/news_ceny-ropy-nadal-beda-spadac-poziom-30-za-barylke-jeszcze-mocniej-uderzy-w-rosje


                Nagle okazało się że to nie dobrze.. bo po kieszeni dostaje nie tylko Rosja. I płacz w USA. A miało być tak miło, tak się dziennikarzyna starał

                --
                borrka napisał:

                > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
            • amunicyjny1 Re: Ceny ropy będą spadać. 22.03.20, 14:41
             senioryta13 napisał:

             > amunicyjny1 napisał(a):
             >
             >
             > > Co ma do tego Putin,. Martwisz się ponoć o ludzi.... Więc cie pytam, mart
             > wiłaś
             > > się o Rosjan, gdy wobec nich stosowano tę metodę.Wątpię
             >
             > alez oczywiscie i nie tylko o Rosjan, ale o caly swiat.
             > nie odwracaj kota ogonem.
             > Skoro Prezydent nie dba o swoich obywateli, tylko ich okrada, az strach pomysle
             > c, do czego jeszcze moze byc zdolny.
             > tak piszesz, jakbys zaprzeczal, ze komunizmu , to nigdy w Polsce nie bylo.
             >
             > ---
             > -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
             > -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
             --
             borrka napisał:

             > Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka