Dodaj do ulubionych

Rosja między dżumą a cholerą

22.05.20, 13:22
Cala propaganda Kremla jest nastawiona na propagowanie obrazu Rosji jako glownego, swiatowego przeciwnika USA.
Pojawia sie wiele materialow wychwalajacych sile bojowa armii RF.
Czesto jest odnosnik do miedzynarodowych rankingow

U Rosjan pojawia sie iluzja ze ich kraj jest drugim "rozdajacym" na swiecie (po USA).
Krzewi to imperialne ambicje wsrod narodu i umacnia poparcie dla wladz.

Jednak prawda jest taka ze w obecnym swiecie decydujacym argumentem na arenie miedzynarodowej staje sie nie ilosc rakiet, ale potencjal gospodarczy.
Przykladem moze byc USA na progu WW2.
Latem 1940 roku USA posiadaly 400 lekkich czolgow.
22 czerwca 1941 roku ZSRR posiadal 27 000 sztuk broni pancernej (2 000 T-34, КВ-1,КВ-2)
W rezultacie, za okres WW2 ZSRR wyprodukowal prawie 100 000 jednostek broni pancernej, a USA - 276 000
Oczywiscie, ZSRR musial organizowac produkcje na Uralu, a w USA po prostu zamiast samochodow zaczeto produkowac czolgi.

Podobnie jest obecnie. Rosja liczy swoje rakiety i (oficjalnie) ignoruje Chiny.
W rzeczywistosci obecna polityka na arenie swiatowej rozgrywa sie miedzy USA i Chinami, a RF jest "panna na wydaniu" ktora nie moze sie zdecydowac, pod kogo sie podlozyc.
Ja nie mam wgladu do kremlowskich korytarzy wiec o bataliach w kregach wladzy moge sadzic tylko na podstawie odglosek tych zdarzen w mediach.
Juz od jakiegos czasu slyszalem pogloski ze Rosja na arenie miedzynarodowej dziala w interesach Chin (nawet jesli to wbrew Rosji).
Podobno zawalenie cen ropy Rosja sprowokowala na polecenie Chin.
Ale dopiero pandemia koronki jawnie obnazyla walki miedzy "wiezami Kremla" o wybor kierunku polityki: w interesach USA czy Chin.

Oto kilka wydarzen udokumentowanych oficjalnymi mediami Kremla:
Kiedy w USA pojawily sie glosy oskarzenia laboratorium z Chin jako zrodla koronki
z powodu artykulu Nature
Zhengli-Li Shi - Key Laboratory of Special Pathogens and Biosafety, Wuhan Institute of Virology, Chinese Academy of Sciences, Wuhan, China
(Obama zabronil eksperymentow z wirusami SARS, MERS i grypy i czesc uczonych przeniosla prace do Wuhan),
To Lawrow (MSZ RF) jednoznacznie wystapil w obronie Chin.
МОСКВА, 14 апр - РИА Новости. Глава МИД РФ Сергей Лавров назвал недопустимым предъявление претензий Китаю из-за коронавируса, от озвученных в некоторых странах идей волосы встают дыбом.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow uznał za niedopuszczalne składanie roszczeń w stosunku do Chin z powodu koronawirusa, od pomysłów wyrażonych w niektórych krajach, „włosy wstają na głowie”

Czyli "Chinska" wieza Kremla publicznie i jednoznacznie wystapila po stronie swojego "patrona".

Ale juz po 6 dniach "Amerykanska" wieza Kremla uderzyla "z grubej rury" i w najpopularniejszym propagandowym programie na kanale "Россия 1" -
Wieczor z Wlodzimierzem Solowiowym, jednoznacznie oskarzyla Chiny o stworzenie hybrydy wirusa.

Вечер с Владимиром Соловьевым

Wystepowali tacy eksperci jak dyrektor Instytutu Dalekiego Wschodu Posyjskiej Akademii Nauk -
Маслов Алексей Александрович
Cytowano
Luc Montagnier
Нобелевский лауреат считает, что коронавирус был создан в лаборатории laureat nagrody Nobla uwaza ze koronawirus byl stworzony w laboratorium
Нобелевский лауреат заявил об искусственном происхождении коронавируса
Wiodacy jednoznacznie wystepowal oskarzajac Chiny i krytykowal gosci ktorzy powatpiewali w sztuczne pochodzenie wirusa.

Ale "chinska" wieza Kremla odpowiedziala jeszcze silniej:

Генпрокуратура признала фейком сообщения об искусственном создании коронавируса Prokuratura generalna uznala za fake wiadomosci o sztucznym pochodzeniu koronawirusa
Вирусные фейки: Генпрокуратура признала ложной информацию об искусственном создании COVID-19
Ale zeby nikomu nie przyszlo do glowy pisac cos podobnego, to wprowadzono paragraf z ktorego mozna dostac mandat, a nawet trafic do wiezienia
Вводится наказание за распространение фейков о коронавирусе Wprowadzono kare za rozglaszanie fake o koronawirusie

Pikanterii dodaje osoba:
Tedros Adhanom (dyrektor WHO)
Polska wersja wiki na jego temat jest bardzo skapa.
Angielska nie ma oddzielnego rozdzialu krytyki tego pana z powodu koronki.
Ale rosyjska wersja posiada rozdzial - Критика о реакции на коронавирус
I tam jemu wypominaja wszystkie klamstwa:
15 stycznia WHO stwierdzila ze nie ma zadnych dowodow na zarazenie koronki od czlowieka do czlowieka. Ale 6 grudnia "Lancet" juz pisal o zarazie ktora sie pojawila w polowie listopada i ze moze byc zarazliwa. W koncu grudnia Tajwan poprosil WHO sprawdzic zarazliwosc koronki, ale organizacja zignorowala prosbe.
WHO niejednokrotnie potwierdzala ze nie ma potrzeby wprowadzac kwarantanne ograniczenia w stosunku do Chin.
"Zle jezyki" (злые языки) twierdza ze Tedros Adhanom to marionetka Chin. A Chiny po katastroficznym spadku PKB z powodu koronki, zdecydowaly zrobic wszystko zeby taki sam spadek wywolac na calym swiecie i w ten sposob nie zmieniac proporcji PKB Chin \ PKB swiata.

Sadzac z argumentow zastosowanych przez jedna i druga "wieze Kremla", prochinska grupa to "silowiki" a prozachodnia to "liberaly".
Silowiki stosuja paragrafy, policje i prokurature, a liberalowie - media.

A narod patrzy w rozterce i nie wie co wybrac: dzume czy cholere?

--
Amicus Plato, sed magis amica veritas
Arystoteles
"Do tego ja sadze ze Putin to taki co zadnych przyjaciol nie ma. ZERO. Sa tacy ludzie, ja na przyklad jestem taki."
(c) jorl
Obserwuj wątek
    • borrka Będę uparty 22.05.20, 14:02
      To wszystko wynika z imperialnego charakteru Rosjan.
      Albo "tylko Ameryka jest dla nas partnerem" versus banialuki Dugina o wojnie cywilizacji atlantyckiej i kontynentalnej.
      --
      Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
      • denirus Re: Będę uparty 22.05.20, 14:10
        Imperium jest na potrzeby miejscowej propagandy.
        A w rzeczywistosci Rosja kladzie sie pod Chiny albo USA.

--
        Arystoteles
        "Do tego ja sadze ze Putin to taki co zadnych przyjaciol nie ma. ZERO. Sa tacy ludzie, ja na przyklad jestem taki."
        (c) jorl
    • wykrywacz_klamcow wieża "amerykańska" miała ostatni głos ;) 22.05.20, 14:17
      Jak podaje CNN, Rosja przyłączyła się do około 100 krajów, które podczas Światowego Zgromadzenia Zdrowia wezwą do wszczęcia niezależnego dochodzenia w sprawie pandemii koronawirusa. Opracowana przez Unię Europejską rezolucja jest wynikiem nacisku Australii, która jeszcze w kwietniu zaczęła domagać się międzynarodowego śledztwa ws. wirusa wykrytego w Wuhan.

--
      sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
      potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
    • herr7 Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 14:44
      To są dane dotyczące produkcji samolotów. Amerykanie najwięcej wyprodukowali shermanów - ok. 50 tys. Więcej czołgów nie potrzebowali, gdyż w wojnie na Pacyfiku były one nieprzydatne.

Poza tym nie ma co porównywać ZSRR - państwo w pełni suwerenne z obecnym tworem noszącym nazwę Federacja Rosyjska. Twierdzenie, że Rosji jako państwa już nie ma jest najbliższe prawdy. Pozostają jedynie relikty dawnej świetności, ale one nie mają realnego znaczenia - służą jedynie mąceniu ludziom w głowach, żeby im do głowy nie przyszło, że ich krajem bez mała 30 lat rządzą "własowcy" - marionetki z obcego nadania.

To co mówi Ławrow nie ma żadnego znaczenia. Równie dobrze to może zrobić władca Monako, czy Andory.
      • denirus Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 14:58
        Bron pancerna, samoloty, okrety.

Co do reszty, raczej prawda.

--
        Arystoteles
        (c) jorl
    • lubat Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 16:49
      denirus napisał:

> Cala propaganda Kremla jest nastawiona na propagowanie obrazu Rosji jako glowne
      > go, swiatowego przeciwnika USA.

Nawciskałeś do swojego postu wszystko, co wiesz i nie wiesz o Rosji i okolicach, ale zatrzymam się tylko na wyżej zacytowanym zdaniu.
      To nieprawda. To nie propaganda Kremla przekonuje cały "wolny" świat, że Putin za pomocą swoich hakerów wybrał Trumpa na fuchę prezydenta USA i to nie rosyjska propaganda przekonuje cały Zachód, że we wszystkim, co się złego tam dzieje odpowiada Putin osobiście. To media amerykańskie, a za nimi wszystkie zachodnie - jak niegdyś Trybuna Ludu, Neues Deutschland i Rude Pravo za "Prawdą" - powtarzają w kółko, że Rosja jest zagrożeniem dla świata. Można wyliczać dalsze absurdy, ale skoro powyższych nie zauważyłeś, to i innych nie przyjmiesz.
      • denirus Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 17:22
        Ja moge nie wiedziec, co jest na swiecie. Ale dokladnie wiem jak jest w Moskwie. Wystarczy wyjrzec przez okno..
        Nienawisc spoleczenstwa do wladz jest tak jawna ze najdrobniejszy powod owocuje stekiem wyzwisk pod adresem jej przedstawicieli.
        Bylem w szoku jak poczytalem komentarze pod wiadomoscia o tym ze Nawka juz wypisana ze szpitala, a Pieskow nadal choruje
        Nie bede tu przytaczac najostrzejszych. Ale i tak jest oczywiste co mysla ludzie.

--
        Arystoteles
        (c) jorl
        • herr7 Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 18:09
          Szkoda zwykłych Rosjan ale dostali się w łapy bezwzględnych gangsterów. Z drugiej strony, na bagnetach ludzi Zołotowa długo siedzieć nie sposób. Jak sądzę, w łonie elity toczą się spory czy zostawić u władzy bezprespektywicznego czekistę, czy poszukać jakiś młodszy wariant. Z tym, że to niewiele zmieni, gdyż Rosja potrzebuje wymiany elity a nie politycznego face liftingu. Kraj się zapewne rozleci i nikt go nie będzie bronić, jak nikt w 1991 r nie bronił ZSRR. I pomyśleć, że ten kraj zwyciężył Hitlera?!
          • zigzaur Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 18:19
            Że jak proszę??? Kacapy zwyciężyły Hitlera? Kacapy połuczyły od niego łomot na 37 mln sztuk gruzu 200. Tak mało, bo Niemcy walczyły też na innych frontach (gdzie potrzebne były samoloty i u-booty a nie tylko piechurzy) a do tego Japonia, Chiny i Turcja zachowały neutralność. A jeszcze USA przesyłały pomoc.
            Zatem te 37 mln sztuk gruzu 200 to raczej spadnięcie na cztery łapy. W razie następnej wojny kacapy nie będą mieć tak cieplarnianych warunków i tyle szczęścia.

--
            Dla niewpuszczanych do MediaMarktu: www.youtube.com/watch?v=4MyLoeJocLs
            podrygi konającej ostrygi: www.ruvr.ru/index.php?lng=pol
            smuta zdechłego mamuta: www.russiatoday.com
            • denirus Re: Rosja między dżumą a cholerą 23.05.20, 08:02
              Ma pan duzo racji, ale trzeba uscislic:
              - Japonia nie napadla na ZSRR bo 1. dostala lomot w 1939 2. potrzebowala surowcow ktorych na dalekim wschodzie ZSRR nie bylo, a Indochiny byly w zasiegu reki , a Singapur poddal sie prawie bez boju.
              - Chiny byly sojusznikiem, a ZSRR wysylal bron i dla Mao, i dla Czenkajszy
              - Turcja byla pod wplywami GB i wyuczyla lekcje WW1.
              A jesli chodzi o ogromne straty w armii, szczegolnie w 1941r. , trafnie to okreslil Веллер:
              "Со времен Ксеркса известно что армия рабов сражается крайне неэффективно"

--
              Arystoteles
              (c) jorl
    • stop_pis Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 16:54
      Rosja w tej chwili jest zajęta zwalczaniem koronawirusa i ratowaniem gospodarki. Co się tyczy Chin i USA to najwyraźniej czeka nas eskalacja ich konfrontacji, chociaż na dobra sprawę nikomu z nich to niepotrzebne bo sa od siebie mocno zależni. Rosja w tym konflikcie jest naturalnie po stronie Chin - nie dlatego, że się ich boja, czy ktoś im tak przykazał, ale dlatego, że USA od dłuższego czasu ich wQrwiaja i brużdza im na wszelkie sposoby.
      To jest klasyczna amerykaska metoda. Jak nie daja rady ograć konkurenta/przeciwnika w ramach fair-play, to zaczynaja faulować. Zaczynaja cię dla przykładu obrzucać bezpodstawnie guanem, nastrajać przeciw tobie twoich partnerów, albo robić ci dywersję przy pomocy wynajętych bandziorów. To jest właśnie praktyczna realizacja doktryny "America first!" Trudno oczekiwać, żeby ich za taka strategię lubiano czy sznowano...
      • denirus Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 17:40
        Panie kochany!
        Jesli by tak bylo..
        to dlaczego tyle rodziny mieszka na tym zgnilym zachodzie?
        I to sa dane sprzed 5 lat. Teraz mozna dodac jeszcze wiecej nazwisk i posiadlosci.
        swiezsze dane
        Rzecznik Pu, Pieskow: jego syn jest obywatelem GB. Jego corka mieszka w Paryzu, jego zona - obywatelka USA.
        Najwiekszy propagandysta Kremla ma kilka will w polnocnych Wloszech. Prokurator Moskwy ma nieruchomosci w Hiszpanii i na Balkanach. Glowny Edinoros Moskwy ma hotele w Austrii.
        I o tym wie cala Rosja. Narod to wszystko widzi i milczy. Wyczekuje odpowiedniego momentu..

--
        Arystoteles
        (c) jorl
    • zigzaur Re: Rosja między dżumą a cholerą 22.05.20, 18:13
      Kto pisze o jakiejś tam "rozgrywce między USA a Chinami", powinien wziąć pod uwagę Japonię. Japonia to kraj:
      - z ludnością ultranacjonalistyczną a jednocześnie dobrze wykształconą, zdyscyplinowaną, pracowitą i ambitną,
      - z armią o tradycjach waleczności, ofiarności, ślepego posłuszeństwa i niesamowitego okrucieństwa,
      - polujący na surowce mineralne,
      - narzekający na ciasnotę i zagrożenie sejsmiczne a do tego brak ornej ziemi - Japonia to w zasadzie łańcuch górski wyrastający z oceanu,
      - druga potęga gospodarcza i naukowo-techniczna świata
      - druga flota wojenna świata
      - kraj bardzo ludny ale mający dużo starych ludzi - przydaliby się niewolnicy do tyrania na nich na miskę ryżu a przecież Japończycy raczej nie będą tolerować gastarbeiterów.

Japończycy pamiętają też II wojnę światową. Gorzko żałują, że:
      - zaatakowali USA - państwo o nieograniczonych zasobach i wolnych rękach
      - zaniechali zaatakowania Sojuza w grudniu 1941
      - za mało bili Chińczyków.

--
      Dla niewpuszczanych do MediaMarktu: www.youtube.com/watch?v=4MyLoeJocLs
      podrygi konającej ostrygi: www.ruvr.ru/index.php?lng=pol
      smuta zdechłego mamuta: www.russiatoday.com
    • denirus Re: Rosja między dżumą a cholerą 23.05.20, 08:06
      A poza tym to nie jest kraj suwerenny.

I to jest najwazniejsze!

--
      Arystoteles
      (c) jorl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka