Dodaj do ulubionych

Musk przeciw AI

30.03.23, 16:19
next.gazeta.pl/next/7,151243,29611452,elon-musk-i-spolka-apeluja-o-powstrzymanie-rozwoju-ai-zagrozenie.html#do_w=52&do_v=478&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizImg12&do_upid=478_ti&do_utid=29611452&do_uvid=1680112231199


Elon Musk i znane postacie świata IT apelują w liście otwartym do wstrzymania prac nad rozwojem sztucznej inteligencji. Autorzy uważają, że proces rozwoju systemów wykorzystujących uczenie maszynowe jest zbyt szybki i AI może wkrótce wymknąć się spod kontroli.

*****

Kto by się spodziewał tego po Elonie Musku akurat
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Musk przeciw AI 30.03.23, 16:51
      Za duzo chodzi do kina?
    • prze.nick Re: Musk przeciw AI 30.03.23, 17:10
      Co jest tak zaskakującego w słowach Muska?
      On o tych sprawach mówi od dawna. "Foliarz"?
      tech.wp.pl/jeden-z-amerykanskich-bankow-twierdzi-ze-zyjemy-w-komputerowej-symulacji,6040016726934657a
      • szwampuch58 Re: Musk przeciw AI 30.03.23, 17:18
        Nastepny kinoman
        www.filmweb.pl/film/Player+One-2018-719889
        • prze.nick Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 14:51
          www.scientificamerican.com/article/confirmed-we-live-in-a-simulation/
          Sam jesteś kinomanem zapewne i jak pokażą coś w filmie science fiction to uważasz, że to tylko fantazja, podczas gdy w filmach science fiction ujawniają sporo prawdy.
          • szwampuch58 Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 18:27
            Julius Verne byl pierwszym wizionerem,serial Star Treck tez miala akcenty wizjonerskie reszta nawalanki z Alliens
            • prze.nick Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 20:38
              kolejny "foliarstwo"
              geekweek.interia.pl/raport-kosmos/news-hawking-kontakt-z-kosmitami-moze-okazac-sie-tragiczny,nId,2280719
              geekweek.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-pentagon-znowu-o-ufo-statek-matka-kosmitow-moze-wysylac-sond,nId,6658718
      • melikles Re: Musk przeciw AI 30.03.23, 20:33
        A ty którą pigułkę wziąłeś? Niebieską czy czerwoną?


        prze.nick napisał:

        > Co jest tak zaskakującego w słowach Muska?
        > On o tych sprawach mówi od dawna. "Foliarz"?
        > tech.wp.pl/jeden-z-amerykanskich-bankow-twierdzi-ze-zyjemy-w-komputerowej-symulacji,6040016726934657a
        • prze.nick Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 14:55
          Nawiązujesz zapewne do filmu Matrix. Scena z pigułkami jest symboliczna i oznacza wybór pomiędzy wyborem życia w iluzji lub przebudzenia duchowego. Wiadomo co należy wybrać.
          • szczypawka.jadowita Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 16:49
            Tak to prawda. W PISie już wybraliście i macie premiera i prezydenta. I żadnych wspomnień.
      • szczypawka.jadowita Re: Musk przeciw AI 30.03.23, 22:29
        Co, boisz się, że rozwój AI nie pozwoli wam kraść tak jak dotychczas. I znikąd ratunku.
        Pójdziesz siedzieć, to już pewne.
        Ja to wiem.
    • pies.na.czarnych Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 01:07
      Świat nie jest wstanie zapewnić zajęcia dla setek milionów ludzi, którzy nagle mogą zostać zastąpieni przez AI. Wiadomo przecież, ze w czasie deszczu dzieci się nudzą, a jak nudzą się to...

      Setki biznesmenów, inwestorów i ekspertów od sztucznej inteligencji, w tym między innymi Elon Musk, wezwało we wspólnym liście do przynajmniej sześciomiesięcznej przerwy w rozwijaniu systemów AI zdolniejszych od opublikowanego w marcu GPT-4. Sygnatariusze ostrzegają przed nieprzewidywalnymi skutkami wyścigu o tworzenie coraz potężniejszych modeli.

      Sztuczna inteligencja może zastąpić równowartość 300 milionów miejsc pracy na świecie - wynika z raportu banku inwestycyjnego Goldman Sachs, który opisuje BBC. Jednocześnie w analizie zauważono, że to narzędzie może także stworzyć nowe miejsca pracy i przyczynić się do wzrostu wydajności.
      tvn24.pl/biznes/ze-swiata/sztuczna-inteligencja-a-rynek-pracy-raport-goldman-sachs-300-milionow-miejsc-pracy-pod-znakiem-zapytania-6874681
      • mozart Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 17:49
        Dlatego potrzebna jest III WS!
        • szczypawka.jadowita Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 18:03
          Pedofile i Sodomici już na niej zarabiają.
          • mozart Re: Musk przeciw AI 31.03.23, 19:41
            Pozostaje nakłonić AI żeby stała się konsumentem. Wtedy gatunek ludzki będzie mógł pójść w PiSdu.
          • pies.na.czarnych Re: Musk przeciw AI 01.04.23, 13:21
            szczypawka.jadowita napisała:

            > Pedofile i Sodomici już na niej zarabiają.
            >

            I glosno się tym chwalą.
            tvn24.pl/polska/mateusz-morawiecki-w-siemianowicach-slaskich-ukraina-zamowila-w-polsce-100-rosomakow-6880642
            • storima Re: Musk przeciw AI 02.04.23, 22:30
              pies.na.czarnych napisała:

              > szczypawka.jadowita napisała:
              >
              > > Pedofile i Sodomici już na niej zarabiają.
              > >
              >
              > I glosno się tym chwalą.
              > tvn24.pl/polska/mateusz-morawiecki-w-siemianowicach-slaskich-ukraina-zamowila-w-polsce-100-rosomakow-6880642
              >


              Ponownie pies.na.czarnych CELOWO zastępuje agresora tymi którzy bronią nękaną i mordowaną Ukrainę.

              Rosja płaci ponad 3 tys. dolarów za mordowanie Ukraińców

              Członkowie tzw. batalionów ochotniczych w Rosji, którzy zgodzili się na wyjazd na potrzeby wojny na Ukrainie otrzymują wynagrodzenie w wysokości ponad 3 tys. dolarów miesięcznie.

              www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36916561-rosja-placi-ponad-3-tys-dolarow-za-mordowanie-ukraincow
    • ivergon protestuję GePeTo jest fajny, ale jeszcze słaby 04.04.23, 14:32
      bmc3i napisał:

      > Elon Musk i znane postacie świata IT apelują w liście otwartym do wstrzymania p
      > rac nad rozwojem sztucznej inteligencji. Autorzy uważają, że proces rozwoju sys
      > temów wykorzystujących uczenie maszynowe jest zbyt szybki i AI może wkrótce wym
      > knąć się spod kontroli.
      >
      > *****
      >
      > Kto by się spodziewał tego po Elonie Musku akurat

      Stanowczo protestuję AI nie jest za bardzo rozwinięta, popełnia mnóstwo dziecinnych błędów, arytmetycznych, rzeczowych, logicznych, dlatego trzeba ją rozwijać, a nie blokować rozwój. Jest to na razie jak pisałem w wątku który założyłem o testowaniu GPT, średnio sprawny bot konwersacyjny - model językowy, choć budujący zdana dość sprawnie i jest jednocześnie dużo lepszym translatorem, jeśli chodzi o transliteracje, niż Google.

      No i kto nadaje się do jakiejś dyskusji o "Królu Duchu", choć trzeba go prostować i kierować, by napisał coś z sensem, jeszcze je trzeba te akapity selekcjonować, bo bywają on sprzeczne ze sobą, ale nie jest to jakiś generator losowy gotowych zdań, dyskusja jest dłuższa początkowo Król Duch to postać zmyślona, potem po kilku korektach, staje się postacią co najmniej mityczną, czyli już ugruntowaną w kulturze i legendach.

      to...wp.pl "Znasz dzieło historiozoficzne Słowackiego "Króla Ducha"?

      GePeTo
      Tak, znam dzieło historiozoficzne Juliusza Słowackiego zatytułowane "Król-Duch". Jest to poemat epicki, który został opublikowany po raz pierwszy w 1838 roku.

      "Król-Duch" opowiada historię legendarnego króla Zygmunta III Wazy, który został uwikłany w spisek przeciwko swojemu panowaniu i został zamordowany. Jego duch powraca z zaświatów, aby zemścić się na swoich wrogach i przywrócić swoje królestwo do dawnej świetności.

      Dzieło to zawiera wiele wątków filozoficznych i religijnych, takich jak rozważania nad losem jednostki i narodu, rolą władzy i sprawiedliwością. Słowacki porusza także kwestie dotyczące wolnej woli, przeznaczenia oraz wpływu człowieka na bieg historii.

      "Król-Duch" jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł literackich romantyzmu polskiego oraz za jedno z największych osiągnięć literatury polskiej.


      to...wp.pl
      Zygmunata III? Co ma ów Zygmunt, do króla ducha który kroczy po kurhanach, oraz swoją płomienną koroną trwoży upiory?


      GePeTo
      Przepraszam za pomyłkę, moja odpowiedź była nieprecyzyjna. W poemacie "Król-Duch" Juliusz Słowacki wykorzystał postać króla Zygmunta III Wazy jako swojego bohatera, który stał się inspiracją dla fikcyjnej postaci Króla Ducha. Król-Duch jest zmyśloną postacią, która powstała w wyobraźni Słowackiego, a historia Zygmunta III Wazy została użyta tylko jako tło dla fabuły.

      Król-Duch w poemacie Słowackiego to duch króla, który powraca na ziemię, aby walczyć z potęgą zła i przywrócić sprawiedliwość. Jego postać symbolizuje siłę i wolę ducha ludzkiego, który walczy z przeciwnościami losu. Kurhany, o których wspominasz, to miejsca, gdzie spoczywają bohaterowie, którzy stanowią niezłomną i niezniszczalną część polskiej historii i kultury.


      to...wp.pl
      Ostanie akapity nawet poprawnie, pewnie odnoszą się do obłąkanego ducha - przeciwnika Króla Ducha, niszczącego polską historię, ale który nie zniszczył wiecznych kurhanów. Czy jednak Król Duch tak jak kurhany nie jest z czasów przedchrześcijańskich i nie ma nic wspólnego z Zygmuntem III?


      "GePeTo
      (...)Król Duch to postać MITYCZNA, która łączy w sobie cechy bohatera i boga, stojącego na straży polskiej historii i kultury.

      Z kolei "obłąkany duch", o którym mowa w cytacie, to postać negatywna, przedstawiana jako przeciwnik Króla-Ducha, który chce zniszczyć polską historię i tradycje. W poemacie Słowackiego jest to postać negatywna, która działa na szkodę Polski i jej kultury.

      Kurhany, z kolei, to prehistoryczne groby ziemne, spotykane w różnych krajach Europy, także w Polsce. W kontekście cytatu, kurhany są traktowane jako symbol wieczności i niezniszczalności polskiej kultury i historii, ponieważ wskazują na długą historię i tradycje Polski, które przetrwały wiele przemian i trudnych momentów.
      • pies.na.czarnych Re: protestuję GePeTo jest fajny, ale jeszcze sła 04.04.23, 14:51
        Ha, ha! www.bbc.com/news/uk-england-york-north-yorkshire-65126772
        • ivergon Re: protestuję GePeTo jest fajny, ale jeszcze sła 04.04.23, 16:49
          pies.na.czarnych napisała:

          > Ha, ha! www.bbc.com/news/uk-england-york-north-yorkshire-65126772
          >
          No dobra co w tym śmiesznego.

          „Pomyślałam „och, nie potrzebuję tego dobrze, jestem studentką ”, ale próba wyrażenia tego, co chciałam powiedzieć, była dość trudna, więc pomyślałam, że po prostu zobaczę, czy ChatGPT może to zrobić za mnie.

          „Podałem wszystkie szczegóły dotyczące tego, gdzie i kiedy to się stało, dlaczego to było złe i moje odniesienie do grzywny, i wróciłem z tą doskonale sformułowaną spersonalizowaną odpowiedzią w ciągu kilku minut”.

          W konwencjonalnych typowych sprawach, też administracyjnych, jak wyżej odwołanie od mandatu samochodowego, może być dość sprawny, czyli potrafi napisać wstęp, rozwinięcie, uzasadnienie, zakończenie, jeśli ma dobrze opisany zadany temat, to jak widać się sprawdza i pisze do rzeczy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka