Dodaj do ulubionych

Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje

27.05.05, 18:59
Kiedy tez rezim upadnie... :(
Obserwuj wątek
    • yokel Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 19:00
      Kiedy tez rezim w koncu upadnie... :(
    • kamyk39 Re: Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 19:12
      yokel napisał:

      > Kiedy tez rezim upadnie... :(

      Ktory? (Coz to jest rezym?)
      Lukaszenko jest wynikiem blednej polityki RP.
      Zwalanie winny na niego jest co najmniej nietaktem.
      • dzikamalpa Re: Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 19:33
        kamyk39 napisał: Lukaszenko jest wynikiem blednej polityki RP.
        > Zwalanie winny na niego jest co najmniej nietaktem.

        pewnie duzo filozofujesz... rzeczywiscie teoria geopolityczna najwyzszej
        klasy... nie czytaj tyle dmowskiego, bo to szkodzi
        • kurtho Re: Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 22:44
          dzikamalpa napisał:

          > kamyk39 napisał:
          >Lukaszenko jest wynikiem blednej polityki RP

          > pewnie duzo filozofujesz...

          To najprawdopodobniej agent. Jego poglady z pewnoscia nie sa wynikiem
          intensywnego myslenia :->
    • gm polityka lagodnosci bledem sposob na typa prosty 27.05.05, 21:46
      obalic go moga tylko zwykli ludzie i to ich trzeba zmusic zdopingowac do tego
      zeby go wywiezli wyniesli wysadzili to ci zwykli zjadacze chleba musza odczuc
      co to znaczy lukaszenjka a nie otwierac im granice zatrudniac i ulatwiac bo
      inaczej bedziemy to wrzodem na tylku ile bozia da mu zdrowia

      jestem przekonany na 100% ze permamentna izolacja lacznie z zamknieciem granic
      i wciagu miesiaca wybucha rewolucja ktora zmiata tego typa
      • adas313 Re: polityka lagodnosci bledem sposob na typa pro 28.05.05, 00:32
        > jestem przekonany na 100% ze permamentna izolacja lacznie z zamknieciem
        > granic i wciagu miesiaca wybucha rewolucja ktora zmiata tego typa

        Dobry pomysł, tyle że Białoruś i tak jest we względnej izolacji, a 100% się nie
        będzie dało wprowadzić dopóki facet ma Putina za plecami (od którego kupuje
        ropę i gaz po preferenycjnych cenach).

        Moim zdaniem trzeba by oprócz tego stworzyć Radio Wolna Białoruś, i silne
        probiałoruskie (i prodemokratyczne) lobby na bazie Polski, Litwy i Ukrainy
        robiące. Plus potężna kampania propagandowa w internecie pokazująca/chwaląca
        perspektywy życia w demokratycznej Europie.

        Trzeba po prostu pokazać - w jak najmniej nachalny sposób - że są lepsze
        pomysły na ustrój kraju niż Białoruś. Tak! Namawiam do manipulacji ;-)

        Choć i tak nie wiadomo co to da, Łukaszenko prawdopodobnie jest dużo
        niebezpieczniejszy od Kuczmy, a białoruska opozycja - w przeciwieństwie do
        ukraińskiej z 2004 roku - jest w rozsypce.

        No ale może do następnych wyborów coś się uda sklecić. O ile będą.
        • gm Re: polityka lagodnosci bledem sposob na typa pro 28.05.05, 03:36
          bialorusini musza sami podjac dzialania trzeba ich do tego zmusic musza odczuc
          tak naprade co to lukaszenka dolary czy tworzenie radia itp obawiam sie ze nic
          nie da bo tam zmiany moga sie jedynie dokonac poprzez bunty spoleczne on
          napewno sam nie ustapi a zzeby do tego doszlo to ludzie musza "dostac po dupie"
          • adas313 Re: polityka lagodnosci bledem sposob na typa pro 28.05.05, 13:17
            Czy tam ludzie dostają od reżimu? Tak, ale nie wszyscy. Ci co siedzą cicho -
            mają spokój i jakoś tam sobie żyją. Ci co się wychylają mają problemy, ale są
            to pojedyncze jednostki. A prasa dba o to by nikt o tym nie wiedział.

            Do wywołania udanego pokojowego przewrotu potrzebnych jest kilka rzeczy:

            1. Powszechna świadomość że jest o co walczyć.
            2. Powszechna pewność że się uda.
            3. Silne poczucie więzi między buntującymi się.
            4. Presja z zagranicy
            5. Organizacja
            6. Pieniądze.

            Obawiam się że na Białorusi nie ma niczego z ww. To niestety nie Ukraina. Ta
            ostatnia przed PR była jako tako otwarta i dlatego polscy (i nie tylko polscy)
            politycy przyjeżdżający na Majdan byli witani jako przyjaciele chcący pomóc. W
            Mińsku będą to ludzie z innej planety.

            Opozycja była zorganizowana i silna do tego stopnia że parę lat temu tworzyła
            rząd. Dzięki temu liderzy pomarańczowych - Juszczenko, Tymoszenko to byli
            ludzie znani w Europie. Gdy Kuczma przymknął Julkę to nie zamknął jakiejś tam
            aferzystki, ale byłą wicepremier i deputowaną do Parlamentu, co się odbiło
            stosownym echem w Europie. Z kolei bardzo mocne było poparcie w społeczeństwie,
            które wiedziało czego chce.

            Po trzecie Łukaszenko to znacznie gorszy przypadek niż Kuczma, który w
            krytycznym momencie zrobił krok do tyłu, ale za cenę zmiany konstytucji
            osłabiającej Juszczenkę. On może nie mieć oporów przed urządzeniem powtórki z
            Tiananmem, a jeśli podtruty kontrkandydat wyleci się leczyć do Austrii - to po
            prostu nie zostanie wpuszczony przy powrocie. Na Ukrainie manipulacje wyborcze
            sięgały 5-7 punktów procentowych, na Białorusi szacuje je się na ok 20-25.
            Niewielką pociechą jest fakt, że Putin będzie znacznie mniej zdeterminowany niż
            w wypadku Ukrainy.

            Boję się że na Białorusi po prostu nie ma na razie fundamentów pod obalanie
            Łukaszenki.
      • qwer10 Jestem za 28.05.05, 08:27
    • elf19pl Wojna 27.05.05, 21:52
      • naf-naf Re: Wojna 27.05.05, 22:48
        Mysle, ze pisanie w GW nazwiska i imienia Rosjanina Wiktora Golowanowa jak "Wiktar Halawanau" wzbudzi dodatkowa przyjazn do Polski na Bialorusi! Wiec wysilki beda mieli skutki!
    • rbrbr dobra rada 28.05.05, 00:32
      Wycofać nasze siły z Iraku i zaatakować nimi zachodnie rubieże Białorusi.
      • naf-naf Re: dobra rada 28.05.05, 00:39
        I Bialorus przylaczy Bialystok, Suwalskie i Augustowskie.Bo wojsko ma dobre,a Rosja zabiezpieczy neutralnosc "sojusznikow" Polski...
        • ubu66 co do sojuszników to "za rzadka w krzyżu". HWDŁ ! 28.05.05, 15:26
    • gm Re: msz popelnia blad 28.05.05, 01:44
      bialorusini musza zdecydowac czy chca tolerowac lukaszenke a jak widac jedyna
      mozliwoscia zmian bedzie droga buntu spolecznego
      nie ma sie co cackac koniec polityku lagodnosci nie tylko dla rezimu co nie
      odnosi totalnie zadnego skutku a dla zwyklych ludzi zamknac granice pernamenta
      izolacja zobaczymy jak dlugo z nim wytrzymaja
      jestem niemal pewien ze lukaszenka zniknal by szybko
    • ktos1958 Czy ktos wie, dlaczego wladze bialoruskie uznaly 28.05.05, 05:40
      ten ostatni zjazd polskich bialorusinow (czy bialoruskich Polakow)
      za nielegalny ??
      • raffmo Re: Czy ktos wie, dlaczego wladze bialoruskie uzn 28.05.05, 23:52
        Jeszcze nie wiesz ?

        Bo przydupasy Łukaszenki nie rządzą Związkiem Polaków na Białorusi.
        Bo to jedyna jeszcze największa organizacja na którą Łukaszenko nie ma wpływu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka