yokel 27.05.05, 18:59 Kiedy tez rezim upadnie... :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
yokel Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 19:00 Kiedy tez rezim w koncu upadnie... :( Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 19:12 yokel napisał: > Kiedy tez rezim upadnie... :( Ktory? (Coz to jest rezym?) Lukaszenko jest wynikiem blednej polityki RP. Zwalanie winny na niego jest co najmniej nietaktem. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikamalpa Re: Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 19:33 kamyk39 napisał: Lukaszenko jest wynikiem blednej polityki RP. > Zwalanie winny na niego jest co najmniej nietaktem. pewnie duzo filozofujesz... rzeczywiscie teoria geopolityczna najwyzszej klasy... nie czytaj tyle dmowskiego, bo to szkodzi Odpowiedz Link Zgłoś
kurtho Re: Związek Polaków na Białorusi walczy o swoje 27.05.05, 22:44 dzikamalpa napisał: > kamyk39 napisał: >Lukaszenko jest wynikiem blednej polityki RP > pewnie duzo filozofujesz... To najprawdopodobniej agent. Jego poglady z pewnoscia nie sa wynikiem intensywnego myslenia :-> Odpowiedz Link Zgłoś
gm polityka lagodnosci bledem sposob na typa prosty 27.05.05, 21:46 obalic go moga tylko zwykli ludzie i to ich trzeba zmusic zdopingowac do tego zeby go wywiezli wyniesli wysadzili to ci zwykli zjadacze chleba musza odczuc co to znaczy lukaszenjka a nie otwierac im granice zatrudniac i ulatwiac bo inaczej bedziemy to wrzodem na tylku ile bozia da mu zdrowia jestem przekonany na 100% ze permamentna izolacja lacznie z zamknieciem granic i wciagu miesiaca wybucha rewolucja ktora zmiata tego typa Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: polityka lagodnosci bledem sposob na typa pro 28.05.05, 00:32 > jestem przekonany na 100% ze permamentna izolacja lacznie z zamknieciem > granic i wciagu miesiaca wybucha rewolucja ktora zmiata tego typa Dobry pomysł, tyle że Białoruś i tak jest we względnej izolacji, a 100% się nie będzie dało wprowadzić dopóki facet ma Putina za plecami (od którego kupuje ropę i gaz po preferenycjnych cenach). Moim zdaniem trzeba by oprócz tego stworzyć Radio Wolna Białoruś, i silne probiałoruskie (i prodemokratyczne) lobby na bazie Polski, Litwy i Ukrainy robiące. Plus potężna kampania propagandowa w internecie pokazująca/chwaląca perspektywy życia w demokratycznej Europie. Trzeba po prostu pokazać - w jak najmniej nachalny sposób - że są lepsze pomysły na ustrój kraju niż Białoruś. Tak! Namawiam do manipulacji ;-) Choć i tak nie wiadomo co to da, Łukaszenko prawdopodobnie jest dużo niebezpieczniejszy od Kuczmy, a białoruska opozycja - w przeciwieństwie do ukraińskiej z 2004 roku - jest w rozsypce. No ale może do następnych wyborów coś się uda sklecić. O ile będą. Odpowiedz Link Zgłoś
gm Re: polityka lagodnosci bledem sposob na typa pro 28.05.05, 03:36 bialorusini musza sami podjac dzialania trzeba ich do tego zmusic musza odczuc tak naprade co to lukaszenka dolary czy tworzenie radia itp obawiam sie ze nic nie da bo tam zmiany moga sie jedynie dokonac poprzez bunty spoleczne on napewno sam nie ustapi a zzeby do tego doszlo to ludzie musza "dostac po dupie" Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: polityka lagodnosci bledem sposob na typa pro 28.05.05, 13:17 Czy tam ludzie dostają od reżimu? Tak, ale nie wszyscy. Ci co siedzą cicho - mają spokój i jakoś tam sobie żyją. Ci co się wychylają mają problemy, ale są to pojedyncze jednostki. A prasa dba o to by nikt o tym nie wiedział. Do wywołania udanego pokojowego przewrotu potrzebnych jest kilka rzeczy: 1. Powszechna świadomość że jest o co walczyć. 2. Powszechna pewność że się uda. 3. Silne poczucie więzi między buntującymi się. 4. Presja z zagranicy 5. Organizacja 6. Pieniądze. Obawiam się że na Białorusi nie ma niczego z ww. To niestety nie Ukraina. Ta ostatnia przed PR była jako tako otwarta i dlatego polscy (i nie tylko polscy) politycy przyjeżdżający na Majdan byli witani jako przyjaciele chcący pomóc. W Mińsku będą to ludzie z innej planety. Opozycja była zorganizowana i silna do tego stopnia że parę lat temu tworzyła rząd. Dzięki temu liderzy pomarańczowych - Juszczenko, Tymoszenko to byli ludzie znani w Europie. Gdy Kuczma przymknął Julkę to nie zamknął jakiejś tam aferzystki, ale byłą wicepremier i deputowaną do Parlamentu, co się odbiło stosownym echem w Europie. Z kolei bardzo mocne było poparcie w społeczeństwie, które wiedziało czego chce. Po trzecie Łukaszenko to znacznie gorszy przypadek niż Kuczma, który w krytycznym momencie zrobił krok do tyłu, ale za cenę zmiany konstytucji osłabiającej Juszczenkę. On może nie mieć oporów przed urządzeniem powtórki z Tiananmem, a jeśli podtruty kontrkandydat wyleci się leczyć do Austrii - to po prostu nie zostanie wpuszczony przy powrocie. Na Ukrainie manipulacje wyborcze sięgały 5-7 punktów procentowych, na Białorusi szacuje je się na ok 20-25. Niewielką pociechą jest fakt, że Putin będzie znacznie mniej zdeterminowany niż w wypadku Ukrainy. Boję się że na Białorusi po prostu nie ma na razie fundamentów pod obalanie Łukaszenki. Odpowiedz Link Zgłoś
naf-naf Re: Wojna 27.05.05, 22:48 Mysle, ze pisanie w GW nazwiska i imienia Rosjanina Wiktora Golowanowa jak "Wiktar Halawanau" wzbudzi dodatkowa przyjazn do Polski na Bialorusi! Wiec wysilki beda mieli skutki! Odpowiedz Link Zgłoś
rbrbr dobra rada 28.05.05, 00:32 Wycofać nasze siły z Iraku i zaatakować nimi zachodnie rubieże Białorusi. Odpowiedz Link Zgłoś
naf-naf Re: dobra rada 28.05.05, 00:39 I Bialorus przylaczy Bialystok, Suwalskie i Augustowskie.Bo wojsko ma dobre,a Rosja zabiezpieczy neutralnosc "sojusznikow" Polski... Odpowiedz Link Zgłoś
gm Re: msz popelnia blad 28.05.05, 01:44 bialorusini musza zdecydowac czy chca tolerowac lukaszenke a jak widac jedyna mozliwoscia zmian bedzie droga buntu spolecznego nie ma sie co cackac koniec polityku lagodnosci nie tylko dla rezimu co nie odnosi totalnie zadnego skutku a dla zwyklych ludzi zamknac granice pernamenta izolacja zobaczymy jak dlugo z nim wytrzymaja jestem niemal pewien ze lukaszenka zniknal by szybko Odpowiedz Link Zgłoś
ktos1958 Czy ktos wie, dlaczego wladze bialoruskie uznaly 28.05.05, 05:40 ten ostatni zjazd polskich bialorusinow (czy bialoruskich Polakow) za nielegalny ?? Odpowiedz Link Zgłoś
raffmo Re: Czy ktos wie, dlaczego wladze bialoruskie uzn 28.05.05, 23:52 Jeszcze nie wiesz ? Bo przydupasy Łukaszenki nie rządzą Związkiem Polaków na Białorusi. Bo to jedyna jeszcze największa organizacja na którą Łukaszenko nie ma wpływu. Odpowiedz Link Zgłoś