Dodaj do ulubionych

Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszenie...

18.07.05, 00:18
Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszenie kontyngentu w Iraku
_____________________________________-

Pewnie dlatego, ze sytuacja sie stabilizuje i jest coraz mniej zamachow.
Obserwuj wątek
    • kropekuk A przypadkiem nie powiedzial KIEDY? 18.07.05, 00:29

    • schlagbaum Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 00:31
      eva15 napisała:

      > Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszenie kontyngentu w Iraku
      > _____________________________________-
      >
      > Pewnie dlatego, ze sytuacja sie stabilizuje i jest coraz mniej zamachow.

      To, ze premier sie schowal a kontyngent sie zmniejszy nie powinno byc w zaden
      sposob wiazane z zamachem w Londynie.
      Londyn sie podda a tylko przejsciowo wycofa na z gory upatrzone pozycje.
    • rs_gazeta_forum Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 01:58
      eva15 napisała:
      > Pewnie dlatego, ze sytuacja sie stabilizuje i jest coraz mniej zamachow.

      Zamachów w Londynie jest od niedawna jakby mniej rzeczywiście...
      • kropekuk Ale ci zamachowcy akurat nie maja nic wspolnego 18.07.05, 02:08
        z Irakiem: sprobuj sam wskazac jakikolwiek logiczny zwiazek pomiedzy Murzynem z
        Jamajki a wojna w Iraku.
        • rs_gazeta_forum Re: Ale ci zamachowcy akurat nie maja nic wspolne 18.07.05, 03:01
          Może wystarczy wspólna religia?
          • kropekuk Tys to powiedzial!!! 18.07.05, 03:15

            • rs_gazeta_forum Re: Tys to powiedzial!!! 18.07.05, 03:24
              A co to ma do (sugerowanego) wpływu zamachów w Londynie na wypowiedź
              angielskiego ministra?
              • kropekuk Nic. Juz PRZED zamachem planowano wycofanie 18.07.05, 11:27
                wojsk w koncu 2006 roku. I o tym w tym artykule - "rozpoczecie wycofywania w
                ciagu najblizszych 12 miesiecy". A eva sie tym niezdrowo ekscytuje.
                • rs_gazeta_forum Re: Nic. Juz PRZED zamachem planowano wycofanie 18.07.05, 12:12
                  Pewnie formalnie masz rację (co do tego "nic", o ekscytacjach evy nic nie wiem :-)).
                  Ale wypowiedź taka zaraz po zamachach wywołuje wrażenie powiązania z nimi - bo
                  jeśli było wiadomo, to po co o tym mówić?
                  W dodatku (to już czyste czepialstwo) termin określony jako "w ciagu
                  najblizszych 12 miesiecy" może oznaczać już jutro...
                  • kropekuk Te wypowiedz zamieszczono w GAZECIE WYBORCZEJ 18.07.05, 23:03
                    Wskaz mi jej odpowiednik w mediach brytyjskich:)))))))
                    • rs_gazeta_forum Re: Te wypowiedz zamieszczono w GAZECIE WYBORCZEJ 19.07.05, 02:07
                      Sugerujesz, że prasa brytyjska jest cenzurowana? :-))
                      • kropekuk Sugeruje, ze GW odgrzala jak zwykle stara wiadomos 19.07.05, 02:09
                        w sobie tylko wiadomych celach - to juz nie po raz pierwszy.
                        • rs_gazeta_forum Re: Sugeruje, ze GW odgrzala jak zwykle stara wia 19.07.05, 12:42
                          Cała wiadomość:
                          "W ciągu najbliższych 12 miesięcy Wielka Brytania może zacząć zmniejszać
                          rozmiary swojego kontyngentu w Iraku - powiedział w niedzielę brytyjski minister
                          obrony John Reid. Reid udzielił wywiadu telewizji CNN."
                          Źródło: PAP 17-07-2005, ostatnia aktualizacja 17-07-2005 20:31

                          Ta niedziela to też 17.07, więc wiadomość nie jest odgrzewana, brak jej w
                          brytyjskich mediach (nie czytuję ich, sugeruję się Twoją wcześniejszą uwagą)
                          mogę sobie tłumaczyć kompletnym brakiem znaczenia dla Brytyjczyków mało
                          konkretnym powtórzeniem wcześniejszych ustaleń, zresztą być może wyrwanym z
                          kontekstu. Drugim, mało dla mnie atrakcyjnym tłumaczeniem jest spisek (cicha
                          zmowa powiedzmy) brytyjskich meediów w tej sprawie - bo niby czym uzasadniany?

                          Dziennikarz (?) GW oczywiście mógł nawet nie wiedzieć o wcześniejszych
                          ustaleniach, GW ostatnio strasznie nawala oszczędzając na redaktorskich
                          wynagrodzeniach (przecież student na zlecenie zrobi to samo taniej). To pewnie
                          jest przyczyną tych "sobie tylko wiadomych celów". ;-))

                          Ale p. minister wypowiadając takie zdania zaraz po zamachach w Londynie musi
                          liczyć się z tym, że nawet stare ustalenia będą odczytywane w nowym kontekście -
                          i być może użyć takich sformułowań, by nawet dziennikarze (?) GW zrozumieli jego
                          wypowiedź.
                          • skipper_ Re: Sugeruje, ze GW odgrzala jak zwykle stara wia 19.07.05, 12:51
                            coz... niestety nie moge znalesc tego wywiadu w CNN,
                            ale z BBC jest:

                            "Mr Reid's statement insisted no decisions had been made.

                            "We have always said that it is our intention to hand over the lead in fighting
                            terrorists to Iraqi security forces as their capability increases," he said. "

                            i przede wszytskim chodzi o CZESCIOWE wycofanie,
                            a calkowite...

                            news.bbc.co.uk/1/hi/uk/4668661.stm

      • eva15 Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 15:07
        A wojsko brytyjskie okupuje Londyn?? Bez okupacji widac nawet we wlasnym kraju
        zdzierzyc nie potrafi.
        • rs_gazeta_forum Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 17:33
          eva15 napisała:
          > A wojsko brytyjskie okupuje Londyn?? Bez okupacji widac nawet we wlasnym kraju
          > zdzierzyc nie potrafi.

          Evo, napisałem "od niedawna", by ktoś mógł przeczytać "w ciągu ostatniego
          tygodnia"... - choć może nie wypada tej tragedii używac w takim kontekście, to
          jak tak przeczytasz, może się okazać, że nie musisz ze mną polemizować.
    • yurek11111 A gdzie krzykacze, ktorzy po zamachach w Hiszpanii 18.07.05, 03:14
      ...Zapatero i Hiszpanow od tchorzy wyzywali,za decyzje(zgodna z wola
      spoleczenstwa hiszpanskiego)wycofania wojsk hiszpanskich z Iraku...
      <>Mozecie "ulzyc se" na Bliarze(lgarzu i oszuscie) i Angolach...
      <>Nie pasuje do swiatopogladu i gloszonych teorii? :-)))
      • kropekuk I co? Wojska wycofane? Jak dlugo czekala z tym 18.07.05, 03:16
        Hiszpania? To koniec 2006 jak bylo planowane. Sam zobaczysz:))))))))))
    • skipper_ Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 11:19
      tak sie sklada, ze Reid gada o tym juz od paru ladnych
      miesiecy... problem ten poruszany byl dosc szeroko
      w trakcie kampanii wyborczej (kwiecien, maj 2005)

      poza tym "redukcja i wycofanie" od poczatku calego
      konfliktu stanowilo oficialna polityke zarowno
      UK, jak i USA... w miare "opanowywania" sytaucji
      oraz tworzenia sil irackich - sily koalicyjne
      beda redukowane... jesli ktos na prawde interesuje sie
      sprawa Iraku powinien o tym wiedziec...

      ponad to proponowal bym zwrocic uwage,
      ze nie padly zadne daty, cale stwierdzenie
      dotyczy MOZLIWOSCI i nie jest to oficialny
      komunikat rzadu...


      • spacerowicz Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 11:26
        skipper_ napisał:


        > poza tym "redukcja i wycofanie" od poczatku calego
        > konfliktu stanowilo oficialna polityke zarowno
        > UK, jak i USA... w miare "opanowywania" sytaucji
        > oraz tworzenia sil irackich - sily koalicyjne
        > beda redukowane... jesli ktos na prawde interesuje sie
        > sprawa Iraku powinien o tym wiedziec...

        No to z innego artykulu:

        "Sekretarz obrony USA Donald Rumsfeld wyznał niedawno, że poskromienie
        rebeliantów w Iraku może zająć 12 lat. Na razie chaos ogarnia nawet relatywnie
        spokojne południe kraju. W niedzielę strajkowało tam 15 tys. pracowników
        przemysłu naftowego domagających się podwyżek. Cały eksport irackiej ropy
        stanął. Północne rurociągi prowadzące do Turcji są systematycznie wysadzane w
        powietrze przez rebeliantów i niedrożne od wielu miesięcy.
        Iracki rząd nie może poradzić sobie militarnie z rebeliantami, stara się więc
        przynajmniej uderzyć w nich propagandowo. Wczoraj ogłosił, że prokuratura
        postawiła pierwsze zarzuty Saddamowi Husajnowi, a lada dzień zostanie ogłoszona
        data rozpoczęcia jego procesu."
        • skipper_ Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 18.07.05, 11:54
          i niby czego maja dowodzic te fakty pomieszane z komentarzem,
          co ostatnio stanowi norme w GW, a jest zaprzeczeniem
          rzetelnego i wolnego dziennikarstwa???
    • aby Zamachy w Londynie a polityka rządu Blaira 18.07.05, 22:53
      Najpoważniejszy niezależny instytut spraw międzynarodowych Royal Institute of
      International Affairs (znany również pod nazwą Chatham House) ogłosił raport,
      którego główną tezę tak streszcza The Guardian:
      Chatham House and another think-tank, the Economic and Social Research Council,
      said the situation in Iraq had given "a boost" to the al-Qaida network's
      ability to recruit and raise money.
      The Chatham House report, written by Frank Gregory, of the University of
      Southampton, and Professor Paul Wilkinson, of the University of St Andrews,
      said: "There is no doubt that the situation over Iraq has imposed particular
      difficulties for the UK, and for the wider coalition against terrorism."
      They added: "The UK is at particular risk because it is the closest ally of the
      United States."
      Their findings contradict the prime minister, Tony Blair, who insisted on
      Saturday that the fanatics who struck in London and launched other attacks
      around the world were driven by an "evil ideology" rather than opposition to
      any policy, and that it would be a "misunderstanding of a catastrophic order"
      to think that if we changed our behaviour they would change theirs.
      Całość, patrz:
      www.riia.org/pdf/research/niis/BPsecurity.pdf
      • kropekuk Lepiej byloby, gdybys podal link do Al Guardian:) 18.07.05, 23:04

      • kropekuk Lub do Chatnam (home) pdf sie paskudnie otwiera 18.07.05, 23:06

      • skipper_ Re: Zamachy w Londynie a polityka rządu Blaira 18.07.05, 23:46
        i znow mamy doczynienia z niezrozumieniem sytuacji
        jaka istnienie w cywizlizowanym, zachodnim spoleczenstwie...

        czyli wolnosci slowa...

        owszem, pare osob z "Chatham House" wyglosilo
        cytowane opinie, ale jakos szerszego odzewu owe texty
        nie maja, szczegolnie iz nie sa poparte zadnymi danymi,
        a jedynie "przemysleniami" zwanymi szumnie analiza...

        pozyjemy troche, poczekami, pojawia sie inne "raporty"
        nawet z tego samego osrodka...
    • aby Raport Chatham House 19.07.05, 00:19
      Wiadomość o raporcie Chatham House jest na pierwszych stronach brytyjskich
      gazet. Poniżej dwa linki do Timesa, ten drugi to strona debaty, otwartej
      specjalnie do tego artykułu.
      www.timesonline.co.uk/article/0,,22989-1698780,00.html
      www.timesonline.co.uk/article/0,,564-1698827,00.html
      Independent (news.independent.co.uk/uk/politics/article299886.ece)
      dorzuca nastepujący akapit:
      "The Government faced more embarrassment when it emerged that it is trying to
      block the publication of a bookby Sir Jeremy Greenstock, the UK ambassador to
      the United Nations at the time. He describes the US decision to go to war as
      "politically illegitimate" and says UN negotiations "never rose over the level
      of awkward diversion for the US administration". The book, The Cost of War, also
      discloses private conversations that Sir Jeremy had with Tony Blair and the
      Foreign Secretary, Jack Straw.

      Na temat raportu Chatham House program Today (Radio 4) przeprowadził dziś rano
      wywiad z ministrem obrony Johnem Reidem. Głos zabrał również Jack Straw, "Straw
      rejects war link to bombings", patrz The Guardian
      www.guardian.co.uk/attackonlondon/story/0,16132,1531005,00.html
      • kropekuk Re: Raport Chatham House 19.07.05, 00:29
        Bardzo rzetelne info:))))) Pdf lepiej unikac, bo szlag moze trafic, nim sie
        otworzy (a mnie sie jeszcze zglosilo nowe Adobe do instalu).
      • skipper_ Re: Raport Chatham House 19.07.05, 10:53
        i znow mamy doczynienia z niezrozumieniem sytuacji
        jaka istnienie w cywizlizowanym, zachodnim spoleczenstwie...

        czyli wolnosci slowa...

        oraz prasy, ktora musi mies "sensacje",
        zeby sprzedac naklad...

        owszem, pare osob z "Chatham House" wyglosilo
        cytowane opinie, ale jakos szerszego odzewu owe texty
        nie maja, szczegolnie iz nie sa poparte zadnymi danymi,
        a jedynie "przemysleniami" zwanymi szumnie analiza...

        pozyjemy troche, poczekami, pojawia sie inne "raporty"
        nawet z tego samego osrodka...
    • kyle_broflovski Re: Brytyjski minister obrony: możliwe zmniejszen 19.07.05, 00:34
      www.rense.com/1.imagesH/voters.jpg
      • kropekuk Dobre!!! Ale z rense.com stanowczo wole to: 19.07.05, 02:04
        www.rense.com/general67/clips.htm
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka