Dodaj do ulubionych

Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazowym

03.01.06, 20:04
Początek wojny rosyjsko europejskiej
Obserwuj wątek
    • zigzaur Re: Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazo 03.01.06, 20:09
      Skoro Ukraina prosi o pomoc UE, to Rosja nie ma wyjścia. Musi poprosić USA o pomoc.
      • thannatos Re: Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazo 03.01.06, 20:45
        zigzaur napisał:

        > Skoro Ukraina prosi o pomoc UE, to Rosja nie ma wyjścia. Musi poprosić USA o
        po
        > moc.

        Myslisz, ze USA tym razem przehandluje Ukraine za Iran, tak jak to bylo z
        Czeczenia i Irakiem? W sumie zostanie jeszcze Polska - po co dwa wasale w
        jednym barszczu, nie?
        • vertigo.seb całkiem możliwe 03.01.06, 20:53
          thannatos, być może pamiętasz, jak nie tak dawno USA upominało Polskę, aby
          dbała o dobre stosunki z Rosją... ;)
          • gekon1979 i dbamy?? ;)))))))))) 03.01.06, 20:56


          • zigzaur Re: całkiem możliwe 03.01.06, 21:47
            Moja wypowiedź była żartem.

            To do tych, którzy się nie domyślili.
            • che.guevara Wszystkie twoje wypowiedzi to żarty, chyba że 03.01.06, 22:15
              piszesz ze szpitala dla obłąkanych.
    • marcus_crassus jeszcze w kwestii umowy gazowej 03.01.06, 20:29
      Andrei Illarionov, dismissed from the post of economic adviser to Vladimir Putin in late December, told Ekho Moskvy radio on Monday, Gazprom had no right to cut off gas supplies to Ukraine on January 1 because an earlier agreement with Ukraine’s Naftogaz made it impossible for Gazprom to force a price rise to $230 per 1,000 cubic meters.

      “Today’s prices, $50 per 1,000 cubic meters, were set by a supplementary agreement to a contract between Gazprom and Naftogaz which was signed on Aug. 8, 2004. The contract, according to the text of the supplementary agreement, is to be in effect for five years, up to 2009. The supplementary agreement states that the price of $50 per 1,000 cubic meters is fixed. For those who don’t fully understand the meaning of the Russian word fixed, it says two lines further down that these prices are not changeable,” Illarionov told Ekho Moskvy on Monday.

      The former Kremlin adviser first denounced Russia’s tactics on Saturday, after Russia’s state-owned gas monopoly, OAO Gazprom, had threatened to cut supplies to Ukraine Sunday morning if Kiev did not agree to pay $230 per 1,000 cubic meters of gas — more than four times the current price.
      • kerryman to wszystko sie nie trzyma kupy 03.01.06, 20:48
        Gdyby to bylo takie proste jak powiedzial cytowany Andrei Illarionov, Rosja
        bylaby zwyczajnie bezczelna. A moze faktycznie szykuja prowokacje i wlasciwie
        kazdy powod, nawet byle jaki jest dobry. Nie mieszkam w Rosji, nawet nie sledze
        postepowan putina zbyt dokladnie. Nie mniej jednak widze jak bardzo sa
        bezczelni, cokolwiek sie dzieje - Kursk, Bieslan, teatr w moskwie itd. Maja sie
        caly czas za najwieksze imperium ktoremu wszystko wolno i to oni stanowia co
        jest ok a co nie. Tym bardziej jesli parszywy zachod twierdzi inaczej.

        marcus_crassus napisał:

        > Andrei Illarionov, dismissed from the post of economic adviser to Vladimir Puti
        > n in late December, told Ekho Moskvy radio on Monday, Gazprom had no right to c
        > ut off gas supplies to Ukraine on January 1 because an earlier agreement with U
        > kraine’s Naftogaz made it impossible for Gazprom to force a price rise to
        > $230 per 1,000 cubic meters.
        >
        > “Today’s prices, $50 per 1,000 cubic meters, were set by a suppleme
        > ntary agreement to a contract between Gazprom and Naftogaz which was signed on
        > Aug. 8, 2004. The contract, according to the text of the supplementary agreemen
        > t, is to be in effect for five years, up to 2009. The supplementary agreement s
        > tates that the price of $50 per 1,000 cubic meters is fixed. For those who don&
        > #8217;t fully understand the meaning of the Russian word fixed, it says two lin
        > es further down that these prices are not changeable,” Illarionov told Ek
        > ho Moskvy on Monday.
        >
        > The former Kremlin adviser first denounced Russia’s tactics on Saturday,
        > after Russia’s state-owned gas monopoly, OAO Gazprom, had threatened to c
        > ut supplies to Ukraine Sunday morning if Kiev did not agree to pay $230 per 1,0
        > 00 cubic meters of gas — more than four times the current price.
        >
        • janek-007 A ja mysle ze ta hece z zakrecaniem gazu... 03.01.06, 23:22
          dla Ukrainy wymyslil zrobil jakis dobry Rosjanin ktoremu zalezy na interesach
          Europy jako calosci oraz Europy Srodkowej. Chce on w ten sposob, bardzo
          inteligentny zreszta, uswiadomic Swiatu i Europie azeby otworzyli oczy i zdali
          sobie w koncu sprawe jakie konsekwencje bedzie mial dla Europy przyszly
          gazociag po dnie Baltyku. Gazociag po dnie Baltyku z Rosji do Niemiec teaz
          bedzie bardzo ale to bardzo dobrze przeanalizowany i wydaje mi sie ze jaego
          szanse budowy zblizaja sie do 0 (zera). Putin jak zwykle dal sie wrobic w hece
          z gazem swoim przydupasom a szkoda bo to bardzo madry prezydent.
    • dox1 [...] 03.01.06, 20:29
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • thannatos [...] 03.01.06, 20:41
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • vertigo.seb sąd arbitrażowy 03.01.06, 20:50
          Rosja tuż przed wyborami podpisała z Ukrainą umowę (bodajże na 5 lat), w której
          utrzymała w mocy ceny na poprzednim poziomie - 50 dol., pytanie co zrobi Putin,
          dla mnie to mały manipulant, który nie wiadomo do końca co zrobi. W tej
          sytuacji sąd arbitrażowy przyzna Ukrainie rację, a Ukraina - moim zdaniem -
          może "podbierać gaz" w końcu w gazie Rosja płaci jej za przesył
          • gekon1979 ukraincy im nie popuszcza ;) 03.01.06, 20:52
            kacapy knuly ustawic janukowicza, ludzie znow to uslysza
            a do tego kacapy, wyzywaja ich od chochlow, a oficjalnie od narkomanow i zlodziei, ja bym juz nie popuscil
          • cgr KGB-zimna voina z Ukraina 03.01.06, 20:59
            Teraz Ukraina na varte Evropy.Kedy upadne,vtedy upadne Polska z Evropa.Slava
            Ukraini!
      • jardo-g Re: Raczej rosyjsko ukrainskej i polskekiej 04.01.06, 00:18
        Dox, z której cześci Azji pochodzisz? Z Moskwy?
    • vertigo.seb rosyjska kontrabanda 03.01.06, 20:43
      podobała mi się odpowiedź Ukrainy na zarzut ze strony Rosji o kradzież gazu, że
      to Rosja uprawia kontrabandę, nielegalnie (nie ma podpisanej umowy na przesył)
      przesyłając gaz na zachód :D
      to będzie niezła lekcja europejskiej odpowiedzialności, mam nadzieję, że dla
      swojego dobra zachowamy póki co stanowisko obserwatora niech unijni komisarze
      przejmą pałeczkę
    • kupsztajn ukraińcy chyba oszaleli 03.01.06, 20:52
      nie znają swojej najnowszej historii??!!! Czego się spodziewają?
      • semeon1 Re: ukraińcy chyba oszaleli 03.01.06, 21:02
        A może oswiecisz?. Ukraincy tworzą najnowszą historiję i szansa Polski jest w
        tym rzeby sobie i im pomoc.Wcągajc do proektu Norweskiego. Putin tego chyba nie
        bral pod uwage rozpoczynając rozdanie"Janukowycz-Wybory 2006".
        • gekon1979 Re: ukraińcy chyba oszaleli 03.01.06, 21:04
          mowiac o projekcie norweskim
          a co z morzem czarnym, przeciez i przez nie mozna pociagnac nitke, bez kacapow, mozna przez Turcje, i tu z Ukraina wspolpraca bylaby swietna, moze kaspijskie, tez tam sa inne kraje od bolszewii, i te kraje maja juz bolszewii dosyc
    • agatazofia Re: Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazo 03.01.06, 20:58
      To jsst wojna!! o odnowienie imperium rosyjskiego której kluczem jest ukraina.
      Jeżeli ona przegra reszta to pestka i wtedy drżyj EUROPO lub teraz pomóż
      ukrainie i sobie bo rusjanie po raz drugi tego samego błedu nie popełnią
      • meerkat1 Co powiedzial Lenin o "uzytecznych idiotach" 03.01.06, 21:40
        "Pewnego dnia zachodni imperialisci sprzedadza na z radoscia sznur, na ktorym
        ich powiesimy."

        Tym sznurem jest teraz niezaleznosc energetyczna Jewropejskiej Dysunii.

        A co ta Dysunia tera zrobi?

        Ano DA DOOPY niedzwiedziowi. Jak zwykle! ;-(((
    • dudzon Żadnych złudzeń panowie 03.01.06, 21:46
      Jej wysokość Europa jak zwykle wydyma maluczkiego. UE nie zareagowała na zakaz
      importu żywnośći na teren Rosji nałożonego na jeden z krajów członkowskich UE,
      to ma zareagować na prośbę kraju o którym "wizjonerzy" z Berlina , Paryża czy
      Londynu niewiele wiedzą? Smutna prawda jest taka, że z Ukrainą i jej
      postulatami, nikt się nie na Zachodzie nie liczy , tak jak się nie liczą z
      naszymi ostrzeżeniami wobec Rosji. Nie wiem co się musi stać, żeby pacyfistyczne
      europejskie koła polityczne otwarły oczy na grożące całej Europie brunatne
      zagrożenie ze wschodu. W latach trzydziestych nic politykom zachodnioeurpejskim
      nie przeszkadało w Hilerze, to teraz ma byc inaczej? Car Wołodia musi strzelić
      wielkiego samobója, żeby Europa zmądrzała. Jedyna nadzieja w Stanach, no ale
      Bush, ten homofob, rasista,kłamca, terrorysta, wierzący chrześcijanin,morderca
      niewinnych, nie jest ulubionym bohaterem dla oświeconej Europy.
      • zigzaur Re: Żadnych złudzeń panowie 03.01.06, 21:51
        Akurat rosyjskie blokady importu żywności z Polski wcale Polsce nie zaszkodziły.
        Wręcz przeciwnie:
        1. Spadły ceny na rynku krajowym, więc zyskał polski konsument.
        2. Mniej zwrotów VAT (a być może wyłudzeń) z tytułu eksportu (albo "eksportu")
        czyli korzyść dla polskich finansów publicznych.
        3. Mniej wysłano do Rosji skradzionych samochodów zapakowanych w kontenerach z
        "żywnością".
    • wasylzly Re: Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazo 03.01.06, 21:51
      jakzesz smieszne jest podpinanie odwetu za Majdan, pod sprawe gazu. Jakzesz ciezko myla sie ci, ktorzy twierdza, ze Rosja chce
      gazem zmusic Ukraine do powrotu do WNP.
      Oczywiscie tak nie jest, w nastepnych 10-15 latach wszystkie kraje Europy beda zabiegac o wstapienie od Klubu Rosyjskiego, tak jak
      dzsiaj zabiegaja o wstep do Unii Europejskiej, kto nie rozpoznal sygnalu z 01.01.06, jest slepy jak nowonarodzone kocie.
      • gekon1979 bosh teraz tu spamujesz?? 03.01.06, 21:54


        • wasylzly Polska przyjela stanowisko Unii 03.01.06, 21:56
          bo jest czlonkiem Unii i nie ma innego wyjscia. To bardzo jest rozsadne, ze polscy politycy nie zabieraja glosu, na temat wewnetrznego problemu dwoch braci rosysjkich.
          • gekon1979 Re: Polska przyjela stanowisko Unii 03.01.06, 22:04
            braci rosyjskich?? ciebie juz bardziej powalilo
            genetycznie to ukraincom chyba blizej do polakow wlasnie, a nie do polmongolow
            a co do stanowiska unii to popatrz co pisza ich gazety
          • seawolfie Re: Polska przyjela stanowisko Unii 03.01.06, 22:11
            Jakby jeden z tych "braci rosyjskich", czyli Ukraińcy, zwłaszcza "zapadniki" to
            usłyszał, to musiałbys nieżle kłusować, by ujść cało. Reprezentujesz typowy
            wielkoruski imperializm. Znam to , bo mam kolegów i Rosjan i Ukraińców. Pewnie
            my tez "rosyjski brat", co, wasyl? Kurica , nie ptica?
    • demokrex Re: Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazo 03.01.06, 22:02
      Gdyby świat przestał bać sie Putina,wiecej by na tym zyskał.poza tym to świat
      sponsoruje putina a nie na opak.dlatego sądze że możemy sie znim cackać tylko
      wprowadzić EMBARGO (to każdego rozmiękczy)
      • gloginn Re: Kijów apeluje do UE o pomoc w konflikcie gazo 03.01.06, 23:55
        Najbardziej skuteczne będzie embsrgo na mięso!
    • wojtek2784 Re: Gdzie bracia się kłócą nikomu nic do tego... 03.01.06, 23:29
      Jak powiedział Leoinid Breżniew ukrainski przywódca na Kremlu. O tym trzeba
      pamiętać.
    • olex5 MARIONETKA AMERYKANSKA CHCE WCIAGNAC EU 03.01.06, 23:46
      marionetka amerykanska probuje wciagnac w swoje rozgrywki EU.Niech idzie po
      pomoc do swojego Pana za oceanem.
    • 444a Mamy nowego Hitlera, a Europa znów mu ulega 03.01.06, 23:55
      Imperium Zła kontraatakuje...

      Posłuchajcie tego co mówią rosyjskie gazety, media, to język chorej nienawiści
      jak za Hitlera.
      • gloginn Re: Mamy nowego Hitlera, a Europa znów mu ulega 04.01.06, 00:22
        A Ty jesteś pewny,że wszystko dobrze rozumiesz po rosyjsku??
        Nie zapomnij posłuchć polskich komentarzy. W sumie nic nowego zwykła wojna
        propagandowa.
      • herr7 masz rację 04.01.06, 00:24
        Hitler nie chciał sponsorować Czechy!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka