Dodaj do ulubionych

Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i Fra...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.03, 17:49
No tak, niby bracia, ale jak co do czego, to sie chowają za
Niemców.
Obserwuj wątek
    • Gość: Franz artykul w orginale i komentarze slowackiego forum IP: *.remote.ualberta.ca 17.12.03, 18:25
      SME PRINT / KOMENTÁRE
      formát článku pre tlač
      odporučiť tento článok e-mailom
      diskusia k článku
      vytvoriť záložku

      Nadháňači a pritakávači

      Inzercia


      Na vyhrážku Jacquesa Chiraca, že po krachu európskej ústavy sa
      niektoré štáty môžu dohodnúť na „užšej spolupráci", premiér
      Dzurinda obratom vyhlásil, že „Slovensko chce byť medzi nimi".
      Nasadil tým korunu servilnému nadbiehaniu Francúzom a Nemcom. To
      bolo síce neoficiálnou, ale najvýraznejšou prioritou
      slovenskej „pozície" v rokovaniach o ústavnej zmluve.

      Ani parlament, ani vláda nerozhodli o stanovisku Slovenska k
      alternatíve „dvojrýchlostnej Európy". Ale Dzurinda asi pokladal
      za svoju vlasteneckú povinnosť podraziť Poliakov. Neurobil to
      prvýkrát: po stretnutí so Schröderom vyjadril „porozumenie" pre
      nemeckú pozíciu v otázke kvalifikovanej väčšiny, hoci predtým na
      summite v Dobříši sa premiéri V 4 dohodli na vzájomnej podpore.
      Dzurindova obhajoba, že Poľsko sa nesprávalo lojálne k
      visegrádskym partnerom na summite v Kodani, je scestná. Poliaci
      síce rokovali sólovo, ale to, čo individuálne dosiahli, si
      napokon pochvaľovali všetci - viď 55-percentné dorovnanie
      platieb poľnohospodárom. Aj v Bruseli bojovali Poliaci za celú V
      4; ak Dzurinda tvrdí, že pre Slovensko by bola „vynikajúca"
      ústava aj s hlasovaním z Nice, ale aj s jeho zrušením, tak
      zavádza. Udržanie väčšiny z Nice je výhodné pre všetky malé
      štáty - na toto poznanie stačí kalkulačka, menej servilnosti a
      odporučenia slovenského parlamentu, ktorý vládu žiadal „o zmenu
      smerom k zachovaniu váhy menších štátov". Dzurinda s Kukanom sa
      však nechali podplatiť Nemcami, ktorí za zradu Poliakov sľúbili
      podporu v priorite „jedna krajina-jeden komisár". Podpásová hra
      slovenského tímu vyvrcholila pred Bruselom, keď poľské
      stanovisko otvorene kritizovali, čím Millerovu pozíciu
      oslabovali. Dzurinda s Kukanom nefungovali ako slovenskí
      vyjednávači, ale francúzsko-nemeckí nadháňači a pritakávači.

      Spravodlivá odmena ich ale neminula: Paríž a Berlín si vybrali
      do „užšej spolupráce" Maďarsko. Oportunistov bez chrbtice si
      veru nevážia ani formáty, akými sú Chirac a Schröder.





      PETER SCHUTZ

      [17. 12. 2003]





      Reakcia k článku: Nadháňači a pritakávači

      Priama reakcia | Formát reakcie pre tlač

      RE: len tak dalej peter,len sa pust do nich........
      neviem [IP:195.113.69.26][17. 12. 2003 0:25:30]



      RE: Komentar je zjednoduseny,
      ostatne ako mnohe, ktore pochadzaju od pana Schutza. Odporucam
      precitat si trochu iny pohlad na vec:

      http://zpravy.idne
      s.cz/mfdnes.asp?r=Azesvetaa&c=zesvetaa_10_1

      Toto ukazuje, ze oficialny postoj SR ma svoje racionalne
      opodstatnenie.
      PO [IP:24.189.236.60][17. 12. 2003 1:50:21]



      RE: Čo sa tým článkom zmenilo na princípe, že Nemci s Francúzmi
      chápu EÚ ako prostriedok modernej kolonizácie?
      Jednoducho ukázali Poliakom, kto je tu silnejší pes. Držte hyby
      a krok.
      Flip [IP:147.175.2.2][17. 12. 2003 14:49:38]



      RE: v tejto GeoPolitics Slovensko
      nema co ROBIT... je to uplne jedno, mame len 2% obyvatelstva z
      EU, a tak tych 98% bude rozhodovat ako budu chciet...Slovac,
      sustredte sa na budovanie ekonomie a produktivitu Slovenska!
      z USA [IP:68.5.164.89][17. 12. 2003 3:59:33]



      RE: Vám sa dobre hovorí...
      Dobre, ale najprv pozvite do USA Dzurindu a Kukana a nech tam
      ostanú. Nechcete ??? Správne. Takých riťoryťov nechce nikto.

      c [IP:213.81.195.104][17. 12. 2003 6:35:59]



      RE: neviem ci tu mame vobec na vyber .
      ked sa pridame k svatej trojke a prejde ich navrch ustavy , tak
      trojka dostane vacsie pravomoci a budeme zas len satelitmi . ak
      sa zas zastaneme poliakov , tak sa vytvori bozske jadro . no a
      potom sme zas len v riti .

      vkazdom pripade EU zacina byt tym cim bola storocia predtim .
      bojom o rovnovahu cim straca svoj zmysel . s tym rozdielom , ze
      vojenske vypravy teraz nahradzaju ekonomicke .

      pocinanie poliakov sa mi osobne pacilo . uz len preto ze
      bojovali o svoje zaujmy . naopak sa mi nepacil postoj ceska .
      pretoze vyhlasenia tipu :" pre nas su prijatelne oba cesty ,ale
      polska je nam blizsia ". hovori zas len o vyckavacej taktike a
      pridanie sa k vitaznemu stanovisku .

      poliaci si na zradu asi musia zviknut . nie je to prvykrat .
      vid. rozdelenie medzi r-u,prusko a rusko . pritom ked nas tu
      niekto zuzoval tak vzdy sa behalo pre prvu pomoc tam .

      co sa tyka madarov , tak asi zabudli na 56-ti rok . ked
      poliaci , ako jedini otvorene vyjadrili svoje sympatie ( ked uz
      nemohli priamo pomoct )a to tym , ze vyhlasili celonarodne
      darcovstvo krvy pre krvacajuce protokomunisticke povstanie . o
      symbolickom vyzname krvy myslim nemusim blabolit .

      nesuhlasil som s klausovym nazorom o V4 , ale nakoniec bude mat
      pravdu . ze je to len vykecavaci kruzok .

      je smutne , ze francuzi zas len vydieraju a nemci im v tom
      sekunduju .
      mongol [IP:62.153.140.90][17. 12. 2003 6:42:05]



      RE: VÝBORNE
      Vždy a zásadne proti!
      Keby sa bol Dzurinda postavil v jednom šíku s Poliakmi,ah, ako
      by ho pán Shutz zvozil.
      Ani nie je ťažké byť novinárom. Stačí byť proti!
      FUJ.
      ABC [IP:195.12.141.178][17. 12. 2003 7:59:12]



      RE: Sme takí akí sme..
      Je smutné keď sa zásadou stane bezzásadovosť a keď sa
      zo "schopných" stanú schopní všetkého.
      Dovolím si malú exkurziu do histórie. Dva zakomplexované národy
      sa spojili v Československu. Tí prví boli bití od Bielej hory,
      tí druhí od Veľkej Moravy.
      Bolo to manželstvo ukrivdených, ktoré aj tak dopadlo. Dnes
      obidvaja poklonkujú Nemcom. Tí prví pretože to robili celú
      históriu. No a tí druhí to robia preto, že Nemci sú mocnejší a
      sú ďalej ako Maďari. Obaja ale dúfajú, že im z toho niečo
      kvapne. Aspoň niečo!
      Pokiaľ ide o Maďarov tí sú s určitých príčin jednotní, ich
      národnostné menšiny vonku sú lojálne a emigrácia ta kope za
      starú vlasť.
      Poliaci sú hrdý aj keď viackrát prevalcovaný národ. Národ ktorý
      sa kedysi dokázal rovnocenne postaviť aj Rusom a Nemcom. A
      naviac majú historicky dobré vzťahy s Francúzskom. UK a USA. Tím
      že bojujú za seba bojujú aj za nás.
      A tie "podpásovky"? Oni ich prežijú ale nám a Čechom ich ale
      nezabudnú ani tí pre ktorých potešenie sme ich robili.

      Darmo ukrivdení aj keď oprávnene alebo nie, sú schopní veľa
      špinavostí len aby to tým druhým "ukázali". "Ukrívdenosť" je
      vlastná sestra závisti a obe sú rodina so zákernosťou.

      Berme si teda prosím príklad z Fínov Nórov alebo aj z Poliakov.
      České alebo ukrajinské príklady sú k ničomu.

      Fuj to som sa ale rozkecal.

      Cicero [IP:195.168.27.222][17. 12. 2003 8:12:00]



      RE: Vaznost SR je vo svete nulova,
      lebo je priamo umerna jej ekonomickej vykonnosti a aj inym
      faktorom,ani v jednom nevynikame.Problem je,ze sa rozdelili tie
      dva zakomplexovane narody,lebo spolu mali vahu,aj politicku,aj
      ekonomicku aj geopoliticku.Ceskoslovensko bolo zname a
      uznavane,Slovensko?To je kde,na balkane?Asi tak nas v EU vnimaju
      a nerobme si iluzie,ze je to inac.Rozdelenie nas posunulo dozadu
      a Cesi sa striasli pritaze,stratili aj na vahe ale stale su na
      tom o skoro 40% lepsie.Aspon ekonomicky,to ostatne uz bude
      nasledovat.Preboha kto zo sudnym rozumom na zapade by dnes bral
      Schustera lovca anakond prepiteho drienkovicou zo sposobmi
      horala z vychodu alebo Dzurindu otvoreneho klamara a obkydavaca
      americkeho velvyslanca klamstvami vazne po tom,ako nas stat
      vyzera?To si fakt namyslate,ze niekto berie uplne vazne
      exkomancov zo SR?
      Viktor [IP:24.4.18.44][17. 12. 2003 8:27:39]



      RE: uz davno som tu hovoryl ze lyzacstvo sa neoplaca zapad to
      nema rad lepsie stat na svojom stanovisku .Miki sa odpisal pri
      iraku ked liezol do diery a chirack ma dobru pamet aj to jeho
      predvadzanie sa a s Aznarom tiez ho zviditelnilo ale vzlom
      svetle.Najlepsie by urobil keby to zbalil pokial je cas.
      bodliak [IP:81.166.47.191][17. 12. 2003 8:17:53]



      RE: Neviem neviem
      -ci zvyseni
      • Gość: fritz Re: artykul w orginale i komentarze slowackiego f IP: *.solnet.ch 17.12.03, 18:32
        Co za fantastyczny jezyk. Tylko trzeba czytac na glos aby zrozumiec. I niektore
        wyrazenia. Jestem ciekawy, czy Polski jest dla Slowakow tak samo smieszny jak
        slowacki dla Polakow.
    • Gość: fritz Re: Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i F IP: *.solnet.ch 17.12.03, 18:27
      Gość portalu: beheMod napisał(a):

      > No tak, niby bracia, ale jak co do czego, to sie chowają za
      > Niemców.

      Przeciez im teraz nikt nie grozi. A wiec nie chowaja sie za Niemcow tylko pod
      Niemcow. Na nu, przypominaja sobie stare czasy.

      Ale w jednym punkcie maja racje: Polska rzeczywiscie nie trzymala sie tej w
      Kopnehadze umowionej lini ( niezaleznie od tego, czy wszyscy na tym pozniej
      skorzystali czy tez nie.

      A zawdzieczamy to szanownej gni..., minister Hübner.
      W ostatnim tygodniku Wprost, artykul pod tytulem "Praktyczna Pani " zajmuje sie
      tym problemem.

      >>>> www.wprost.pl/ar/?O=53655&C=57
    • Gość: w. Re: Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i F IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.03, 18:51
      A nie dopuszczasz mysli, ze czesc Slowakow moze po prostu nieco
      inaczej widziec rzeczywistosc niz my?
      • Gość: obcy solidarnosc IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 17.12.03, 19:00
        Gość portalu: w. napisał(a):
        > A nie dopuszczasz mysli, ze czesc Slowakow moze po prostu
        nieco
        > inaczej widziec rzeczywistosc niz my?
        ---a czy to mysmy wznosili karpaty?
        Niech zapomna, ze bedziemy ich popierac w jakimkolwiek zatargu
        z wegierska mniejszoscia.
        • Gość: w. Re: solidarnosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.03, 19:25
          Wejdz tu:
          www.sme.sk/koment.asp?id=1206933
          przeczytaj komentarze - nie jest trudno zrozumiec - i przekonaj
          sie czy Dzurinda reprezentowal wszystkich Slowakow.
          • Gość: obcy Re: solidarnosc IP: 5.2.1R1D* / *.ym.rnc.net.cable.rogers.com 17.12.03, 20:13
            Dziekuje za ciekawy link.
            Kazdy krytykuje swoj rzad, a to co przeczytalem jest raczej budujace.
            Pozdrawiam.
            M.
          • Gość: Janek Re: solidarnosc IP: *.sympatico.ca 18.12.03, 03:03
            Gość portalu: w. napisał(a):

            > Wejdz tu:
            > www.sme.sk/koment.asp?id=1206933
            > przeczytaj komentarze - nie jest trudno zrozumiec - i
            przekonaj
            > sie czy Dzurinda reprezentowal wszystkich Slowakow.
            To nie wazne czy reprezentowal wszystkich czy nie, liczy sie
            efekt takeigo sobie wybrali i oni wszyscy za niego odpowiadaja.
        • ping-pong Megalomania 18.12.03, 00:41
          Gość portalu: obcy napisał(a):

          > Gość portalu: w. napisał(a):
          > > A nie dopuszczasz mysli, ze czesc Slowakow moze po prostu
          > nieco
          > > inaczej widziec rzeczywistosc niz my?
          > ---a czy to mysmy wznosili karpaty?
          > Niech zapomna, ze bedziemy ich popierac w jakimkolwiek zatargu
          > z wegierska mniejszoscia.

          Po pierwsze: niby dlaczego mieliby nas prosic o poparcie.
          Po drugie: jesli by poprosili to dlaczego mamy popierac Slowakow a nie Wegrow.
          Po trzecie: Polska proponowala pomoc w posrednictwie miedzy rzadem a opozycja
          na Ukrainie i zostala zignorowana przez obie strony.
          Po czwarte: jest to kolejny przyklad polskiej megalomanii.
          • Gość: obcy A jak nie poskutkuje to ... IP: 5.2.1R1D* / *.ym.rnc.net.cable.rogers.com 18.12.03, 02:20
            ... przestaniemy sie do nich odzywac i nie bedziemy sie usmiechac.
    • Gość: Krzysztof K. Re: Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i F IP: *.fema.pl / 192.168.2.* 17.12.03, 21:14
      No właśnie, zachowanie Czechów i Słowaków wobec Polski bywa
      czasami żenujące. Kompletny brak lojalnosci, jakieś takie
      śmieszne kunktatorstwo, podlizywanie się "starszym braciom".
    • ping-pong Na zlosc mojej mamie nich mi uszy odmarzna 18.12.03, 00:49
      "Lecz Dzurinda chyba uważał za swój patriotyczny obowiązek, by
      zaszkodzić Polakom."

      Na zlosc Polsce niech Niemcy zniszcza moj kraj. Naprawde watpie
      zeby Slowacy rozumowali w ten sposob.
    • Gość: Peter Re: My Slováci!! IP: *.mistral.cz 18.12.03, 14:18
      Obyčajný ľud Slovenský má veľmi dobré vzřahy s Poliakmi a za seba vravím že náš
      premiér je prisluhovač a nevolilo ho tolko ľudí kvoli tomu že on je ok ale
      preto aby nebol Mečiar!Ale to čo spravil že sa otočil chrbtom ku Poliakom je ZLé
      On nieje Slovák...Pekný deň.
    • Gość: Edward Re: Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i F IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.12.03, 18:06
      Słowacy to złośliwcy!!!Dają dupy niemcom i francuzom i to tylko po to,
      aby zrobić no złość polakom. Ciekowe jak my wyglądamy w oczach opinii
      światowej, gdy bez reszty oddajemy się amerykanom.Wystarczy klepnięcie
      Buscha po ramieniu kwacha, a ten od razu doznaje orgazmu.
      A to złośliwcy ci słowacy. Przestaniemy im mówić dzień dobry.
      • Gość: kaczor. Inteligentne i malointeligentne narody. IP: *.telia.com 18.12.03, 18:55
        najblizej szwedow leza inne narody skanynawskie jak norwegowie, dunczycy i
        finowie jak i islndczycy ( podobny jezyk) . Szwed zawsze wezmie w obrone
        innego skandynawa w dyskusji z obcymi. Szwed wie ze powiedzic zle slowo na
        norwega to osrac siebie. To jest inteligentny narod. Potrafia sie organizowac
        i bronic swoich interesow wspolnie. Maly narod , jest ich 9 milionow a
        trzymaja sie z innymi i bronia swoich interesow konsekwentnie. Na pytanie w
        gazecie kogo widza za najsympatniejszy narod i najblizszy sobie odpowiadaja
        Norwegow, dunczykow. Podobne pytanie zadano kilka lat temu Polakom i
        odpowiedzieli Wlochow, amerykanow. Polacy i Czesi to genetycznie ten sam
        narod, ten sam jezyk te same obyczaje. Prawie ich trudno rozroznic. Zamiast
        bronic swoich interesow wspolnie daja sie rozpraszac i szczekaja na siebie.
        Bardziej inteligienten narody wykorzystuja to podpowiadajac im , kloccie sie,
        kloccie sie , damy wam cokierka albo cocacole i oni to robia. To sa
        malointeligienten narody. Nie ma porzadku politycznego, nie potrafia bronic
        swych interesow wspolnie, potrafia tylko u tych inteligintniejszych generacja
        za generacja pracowac jako najemni robotnicy bez praw socjalnych. Taka jest
        prawda.
        • Gość: Peter Re: Inteligentne i malointeligentne narody. IP: *.mistral.cz 19.12.03, 01:07
          Škoda že Slovania ako
          Poliaci,Češi,Slováci,Srbi,Chorváti,Slovinci nedržia spolu ako
          bratia aj keď obyčajný ľud určite by držal spolu ,ale sa stale
          hadajú a správajú ako nepriatelia!to by sme mali všetci
          Slovania "Bratský SLOVANIA! držať spolu ako jeden.Peťo...
          • Gość: George Re: Inteligentne i malointeligentne narody. IP: *.dip.t-dialin.net 19.12.03, 16:31
            Peto, nejaky panslavismus vubec nema cenu. Prece vidis, jaky
            maji Polaci mineni o nas, trpi nacionalismem, megalomanii,
            mesianstvim. Spis bych rekl, je to vemi podivne vysvetlovani
            historie. Pokud jim neco vysvetlis, jejich odpoved bude, to jsme
            se ve skole neucili. Jinak samozrejme Cechy a Polsko jsou zcela
            diametralne jine staty. Cechy (industrielni) - Polsko ( 27%
            rolnicke), Cechy (atheisticke) - Polsko (hluboce katolicke) aj.
            Z tohoto nahledu ma asi Slovensko k Polsku bliz. Vubec me to
            spis rozesmiva, myslim ty jejich nahledy, jez se tykaji napr.:
            vztahu Nemecka vs. Cechy.
        • Gość: Janek Re: Inteligentne i malointeligentne narody. IP: *.sympatico.ca 19.12.03, 01:34
          Gość portalu: kaczor. napisał(a):

          > najblizej szwedow leza inne narody skanynawskie jak
          norwegowie, dunczycy i
          > finowie jak i islndczycy ( podobny jezyk) . Szwed zawsze
          wezmie w obrone
          > innego skandynawa w dyskusji z obcymi. Szwed wie ze powiedzic
          zle slowo na
          > norwega to osrac siebie. To jest inteligentny narod. Potrafia
          sie organizowac
          > i bronic swoich interesow wspolnie. Maly narod , jest ich 9
          milionow a
          > trzymaja sie z innymi i bronia swoich interesow konsekwentnie.
          Na pytanie w
          > gazecie kogo widza za najsympatniejszy narod i najblizszy
          sobie odpowiadaja
          > Norwegow, dunczykow. Podobne pytanie zadano kilka lat temu
          Polakom i
          > odpowiedzieli Wlochow, amerykanow. Polacy i Czesi to
          genetycznie ten sam
          > narod, ten sam jezyk te same obyczaje. Prawie ich trudno
          rozroznic. Zamiast
          > bronic swoich interesow wspolnie daja sie rozpraszac i
          szczekaja na siebie.
          > Bardziej inteligienten narody wykorzystuja to podpowiadajac
          im , kloccie sie,
          > kloccie sie , damy wam cokierka albo cocacole i oni to robia.
          To sa
          > malointeligienten narody. Nie ma porzadku politycznego, nie
          potrafia bronic
          > swych interesow wspolnie, potrafia tylko u tych
          inteligintniejszych generacja
          > za generacja pracowac jako najemni robotnicy bez praw
          socjalnych. Taka jest
          > prawda.
          Piszesz,"Polacy i Czesi to genetycznie ten sam
          narod, ten sam jezyk te same obyczaje" to wszystko prawda. Ale
          to sa mutanty i tak juz zostanie, na wieki wiekow Amen. Na nich
          nie ma co liczyc. Oni by sobie predzej jaja ogolili i poszli do
          przedszkola anizeli poparli Polakow.
        • Gość: w. Wielce inteligentny Kaczorze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.03, 20:24
          Jestes lepszy niz Cesare Lombroso! Powinienes poszerzyc swoje
          badania o antropometrie. Proponuje objecie katedry w najblizszej
          jednostce psychiatrycznej opieki zdrowotnej.
    • Gość: Antoni B A dlaczego?! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 18.12.03, 18:42
      Czesi i Słowacy zawsze byli pro niemieccy i zdecydowanie
      antypolscy, a jak nie pro niemieccy, to pro rosyjscy (może nie
      całe narody ale rządzący). To jest prawda, z którą należy się
      pogodzić, ich święte prawo do wyboru. My też nie traktowaliśmy
      ich śmiertelnie poważne ponadto Zaolzie, czy też udział w
      Inwazji z 1968 także rzutują na stosunek do nas w nowożytnej
      historii. Natomiast zastanawiające jest bezmyślne akceptowanie
      stanowiska Niemców czy też Francuzów, którzy zaczynają Europę
      traktować troche jak kolonizatorzy. Pogodzenie się z rolą
      ogona, który jest merdany przez psa jest dosyć krótkowzroczne,
      bowiem w perspektywie może oznaczać utratę suwerenności na
      rzecz silniejszych.
      • Gość: Janek Re: A dlaczego?! IP: *.sympatico.ca 19.12.03, 01:39
        Gość portalu: Antoni B napisał(a):

        > Czesi i Słowacy zawsze byli pro niemieccy i zdecydowanie
        > antypolscy, a jak nie pro niemieccy, to pro rosyjscy (może nie
        > całe narody ale rządzący). To jest prawda, z którą należy się
        > pogodzić, ich święte prawo do wyboru. My też nie traktowaliśmy
        > ich śmiertelnie poważne ponadto Zaolzie, czy też udział w
        > Inwazji z 1968 także rzutują na stosunek do nas w nowożytnej
        > historii. Natomiast zastanawiające jest bezmyślne akceptowanie
        > stanowiska Niemców czy też Francuzów, którzy zaczynają Europę
        > traktować troche jak kolonizatorzy. Pogodzenie się z rolą
        > ogona, który jest merdany przez psa jest dosyć krótkowzroczne,
        > bowiem w perspektywie może oznaczać utratę suwerenności na
        > rzecz silniejszych.
        Przestan sie maltretowac z Zaolzie, to juz bylo tak dawno ze juz
        prawie nieprawda. A ze sa falszywi to prawda i tak pozostanie.
        Ktos mi kiedys powiedzial i bardzo mi sie to spodobalo ze "jak
        czech przysiadzie pod drzewkiem to na tym miejscu przez siedem
        lat nic nie urosnie". Moj rozmowca trafil w dziesiatke i nie
        mogl bym sie bardziej zgodzic. Pozdrawiam.
        • Gość: Peter Re: A dlaczego?! IP: *.mistral.cz 19.12.03, 08:40
          Nechapem prečo tak rozpravate o Slovákoch a Čechoch ,ale
          pamatajte ze my sme VAm bližšie ako Američania!!!A politici sú
          všade rovnaký aj v Polsku aj na Slovensku!!! :)
    • Gość: rt Re: Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i F IP: *.sympatico.ca 19.12.03, 02:07
      spawdzilem w slowniku:
      premier to po slowacku kokot.
      • Gość: Peter Re: Słowacki dziennik o nadskakiwaniu Niemcom i F IP: *.mistral.cz 19.12.03, 08:42
        Také slovo nieje v slovníku ako Kokot!My sme tiež dosť kultúrny
        národ a takto sa hovorí iba v krčme!!!!
    • Gość: JBS - Canada Czesi i Slowacy to jak choragiewka na wietrze. IP: 199.243.5.* 19.12.03, 05:01
      Jak ktos mocniej tupnie to oni ogon pod siebie i udaja
      niewinnych.
      • Gość: Jan Re: Czesi i Slowacy to jak choragiewka na wietrze IP: *.jinonice.cuni.cz 19.12.03, 16:40
        Polaci, Vy jste ZAKOMPLEXOVANY narod az po usi. Mavate flaga a mate holou
        prdel. Pro nas jste NULY, my se z Vas neposereme. Hrajete si na Ameriku a mate
        hovno. Hlavne ze jste nejmoudrejsi. Muzete akorat tak krast samochody a
        chlastat vodku. Ahoj Jan
        • Gość: obcy Co cie tak boli Jan? IP: 5.2.1R1D* / *.ym.rnc.net.cable.rogers.com 19.12.03, 19:17
          Po co sie denerwujesz, mnie bardzo cieszy, ze Was tyle interesuje
          i ze nie jestescie obojetni. Jestescie bezpieczni dlatego spokojni.
          Schowani za czechy i za karpaty mozecie sobie piwko popijac i czekac
          i patrzyc na innych, my tego luksusu nie mamy no i nerwow tez juz nie.
          Cokolwiek nie robimy, nawet to z ameryka to i tak wam sie przyda
          predzej lub pozniej, wiec nie wybrzydzaj, bo z nas macie tylko pozytek.
          M.
        • Gość: w. Re: Czesi i Slowacy to jak choragiewka na wietrze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.03, 20:19
          Gość portalu: Jan napisał(a):

          > Polaci, Vy jste ZAKOMPLEXOVANY narod az po usi. Mavate flaga a
          mate holou
          > prdel. Pro nas jste NULY, my se z Vas neposereme. Hrajete si
          na Ameriku a mate
          > hovno. Hlavne ze jste nejmoudrejsi. Muzete akorat tak krast
          samochody a
          > chlastat vodku. Ahoj Jan

          E tam. Ani wy takie choragiewki ani my przy was taki znow zera.
          Po co dajesz sie prowokowac glupakom i rownasz poziom w dol? Tez
          jestes glupak? Przeciez gdybys nas tak nie lubil to z pewnoscia
          nie czytalbys Wybiorczej, prawda? Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka