Dodaj do ulubionych

Na Banacha będzie ogromna zmiana

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.09, 23:46
Mi się nie bardzo podoba :)
Obserwuj wątek
    • Gość: le ming Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.aster.pl 24.09.09, 23:51
      "Waltz niszczysz miasto!"

      Nie niszczy, tylko - wyjatkowo - tworzy miasto. Bo na razie to przy Banacha
      jest wies.
      • Gość: F Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 00:26
        Gość portalu: le ming napisał(a):

        > "Waltz niszczysz miasto!"
        >
        > Nie niszczy, tylko - wyjatkowo - tworzy miasto. Bo na razie to przy Banacha
        > jest wies.

        przy Banacha jest wieś, bo jest tam bazar ?

        Bazar był tam od zawsze - także wtedy, kiedy Warszawa rzeczywiście była miastem
        ( do 1944 ), a nie zlepkiem wiosek (zarówno architektonicznie, jak i pod
        względem składu społecznego, jak teraz

        a projekt JEMS ? - blok, jak blok, trochę fantazji z prześwitami, a poza tym
        pełnymi garściami czerpanie z projektu JEMS blokowiska dla JWConstruction wzdłuż
        torowiska między Górczewską a Olbrachta

        jednym zdaniem - nic nadzwyczajnego - za 10 lat będzie wyglądał na takie samo
        g...no jak sąsiadujące stojące wzdłuż Grójeckiej płyciaki

        • Gość: F Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 00:27
          tylko wieśków przy Banacha przybędzie - jak to w tbsie

          ale taki już los stolic
      • Gość: Lion Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:03
        Dopiero teraz bedzie wieś jak TBS stanie , sami nowobogaccy się w
        prowadzą o kulturze buraka.
        To moje zdanie. Zykly Kowalski z mgr - na pensji panstwoej nie kupi
        tam mieszkania.
        Ciekawe mądrlo gdzie kupisz świerze i ladne owoce i warzywa? Czyżby
        Biedronka byla szczytem twoich marzeń w tym temacie? Tak?- to
        gratuluje glupoty
        • Gość: Glonojad Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: 217.17.35.* 02.10.09, 08:38
          W warzywniaku na rogu Częstochowskiej i Białobrzeskiej. Dużo większy wybór, niż
          na straganach na Banacha.
    • Gość: Taa Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.09, 23:52
      Wielkomiejska skala to jest to czego najbardziej potrzeba naszemu małemu miastu.
      Budujmy na placach wielkości chusteczki do nosa olbrzymie drapacze chmur,
      wciskajmy je wszędzie, a na pewno miasto będzie ładniejsze, a nam wszystkim
      będzie się w nim żyło milej i wygodniej.
      • Gość: Pędzich Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:04
        Zgadzam się robi się badno a nie urnanizacja planowa miasta.
    • Gość: gość portalu Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: 64.69.195.* 24.09.09, 23:56
      Trochę przypomina Simmons Hall na MIT (też 9 pięter) :)
    • perepere8 Na Banacha będzie ogromna zmiana 25.09.09, 01:12
      teraz tylko do roboty i nie dac sie zastraszyc grupce kupcow-krzykaczy. miasto musi sie rozwijac i ladniec bo na razie to warszawa jest najbrzydsza stolica europy i to wlasnie miedzy innymi przez to, ze mamy tyle niezabudowanych terenow "zagospodarowanych" przez bazarowych sprzedawcow.
      • Gość: Lion Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:06
        A Ty gdzie pracujesz?
        No?Bazar to miejsca pracy dla innych.

        Nie wmawiaj mi iz koszmarna bryła TBS jest ka urodziwa iż warszawie
        szarej i betonowej doda uroku, bo pęknę ze śmiechu.
    • Gość: Gość Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 01:48
      Mieszkam na Ochocie od kilku lat. Uważam, że bazar powinien zostać.
      Należy go jedynie zmodernizować tak, by nabrał większego ładu.
      Koncepcja zmiejszenia bazaru i wybudowania TBS-a mi się nie podoba.

      Dziś oglądałam w tvn Warszawa reportaże na temat likwidacji bazaru.
      Wypowiadał się burmistrz Ochoty, wypowiadali się kupcy i mieszkańcy
      Ochoty. Padł argument, że bazar stoi przy drodze wlotowej do
      Warszawy i że przyjezdni nie mogą być narażeni na widok bazaru bo to
      niby jest widok nieładny. Kolejnym argumentem przeciwko bazarowi
      było, że korzystają z niego tylko ludzie starsi, biedni i
      niewyształceni a młodszym bądź lepiej sytuowanym osobom nie jest on
      potrzebny.
      Nie zgadzam się z żadnym z tych argumentów. Po pierwsze sama mam 30
      lat i wyższe wykształcenie. Na biedę nie narzekam, choć bogaczem nie
      jestem. A z bazaru korzystam. Podam przykład: mam swój ulubiony
      produkt, na bazarku Banacha kosztuje on 18 zł. Ten sam produkt na
      stoisku (nie w sklepie) usytuowanym w galerii handlowej kosztuje już
      35 zł. Dla mnie sprawa jest prosta - idę na Banacha. Mam i bliżej i
      taniej. Takich produktów jest więcej.
      Wiele stoisk na Banacha oferuje produkty skierowane do młodszej
      części populacji i stoiska te funkcjonują od lat - więc jak widać
      młodzi również korzystają z bazaru (no chyba, że 80 letnie, troszkę
      już niedołężne babcie zaczęły chodzić w koronkowych stringach i
      pończochach. Ale kto wie :)).
      Co do argumentu, że bazar może się nie podobać przejeżdzającym
      tamtędy gościom z innych miast: By bazar się podobał wystarczy go
      zmodernizować, uporządkować, itp. W Warszawie jest teraz pęd na
      robienie wizytówek: z centrum, Nowego Światu, Krakowskiego
      Przedmieścia itp. OK, ale pamiętajmy, że tu żyją ludzie i miasto ma
      być dla ludzi. To nie muzeum, tylko miejsce życia wielu osób. Ochota
      nie była projektowana jako pokazowe centrum, nie musi wyglądać jak z
      żurnala. Nie musi podobać się wszytskim przyjeżdżającym. Na Ochocie
      mieszkają ludzie, którzy mają prawo normalnie żyć, a nie martwić się
      o to czy komuś-tam jadącemu z Krakowa bazar się podoba. Co nie
      znaczy, że bazar ma być brudny i "straszący". Moim zdaniem da się
      załatwić by bazar pozostał i ładnie się prezentował. Dodam też, że
      projektowany TBS jest według mnie brzydki :) Kolejny klocek, jakich
      ostatnio na ochocie wiele się buduje bez ładu i składu.
      Na zakończenie dodam, że kiedy kilka lat temu mieszkałam w innej
      dzielnicy Warszawy, również lubiłam przyjeżdzać na bazarek na
      Banacha. Niedługo wyprowadzam się z Warszawy (za głośno tu dla
      mnie :) ) i nie mam bezpośredniego interesu by "walczyć o bazar".
      Ale i tak uważam, że nie powinno się go zmniejszać, przesuwać i
      zabudowywać TBS-em.
      • perepere8 Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana 25.09.09, 01:54
        no i otoz to. jesli warszawa jest za glosna to trzeba sie z niej wyniesc a nie robic a miasta wies. kropka
        • Gość: Gość Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 02:28
          Hmm, ale bazar nie równa się wieś. Dzikiemu handlowi ulicznemu mówię
          nie, ale bazar to forma zorganizowana, a w każdym razie powinna być
          zorganizowana. Dlatego napisałam, że na Banacha potrzebna jest
          modernizacja. W wielu miastach na świecie bazary isnieją, działają,
          mają się dobrze i są wręcz sercem niejedniej dzielnicy. Na przykład
          w Paryżu. A swoją drogą w ciągu ostatnich kilku lat miałam okazje
          odwiedzić kilka naszych polskich małomiasteczkowych bazarów. Nie
          wszystkie, ale wiele z nich miało się lepiej od warszawskich. Były
          ładniejsze, czyściejsze itp. I obowiązywały na nich pewne przepisy i
          co więcej: te przepisy były przestrzegane. Po prostu sprzedawcy
          dbali o wygląd swoich stoisk i miejsca wokół nich. Wieczorem po
          zwinięciu bazaru nie było najmniejszych śladów po handlarzach.
          Wszysko uprzątnięte. Tylko jak widać tam ktoś chciał, zaprowadził
          porządek a teraz go egzekwuje. I taki bazar według mnie jest jak
          najbardziej OK.
          • perepere8 Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana 25.09.09, 03:57
            alez oczywiscie, ze i w paryzu sa bazarki i nawet w nowym jorku i w wielu innych metropoliach swiata. problem w tym, ze tam sa one czescia zabudowanej ulicy lub placu i bardzo dobrze pasuja do otoczenia, sa male i glownie sprzedaje sie tam owoce i warzywa. u nas bazar to jakies monstrum, ktore rozlewa sie na okolice, bo nie ma naturalnych dla wielkomiejskiej zabudowy granic.
            bardzo bym chcial zobaczyc warzywne markety nawet w samym centrum miasta. jest jeden tylko warunek: najpierw musi byc te miasto...
            • Gość: xx Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.aster.pl 25.09.09, 05:59
              A dlaczego na czas budowy mają się przenosić na teren miasteczka ruchu
              drogowego?Gdzie dzieciaki będą uczyć się na kartę drogową i poznawać przepisy
              ruchu drogowego?Między straganami?O tym jakoś nikt nie pomyślał-liczą się tylko
              kupcy?!
              • Gość: Lion Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:09
                jak mi widomo szkoły mają boiska ....
            • Gość: podróżniczka Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 08:44
              W Londynie zobaczysz bazary, przysięgam!
      • 902a Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana 25.09.09, 07:19
        Podpisuję się pod tą wypowiedzią. Jest miejsce i na "ładniejszą" Warszawę i na
        targowiska, z których chętnie korzystają mieszkańcy. To tylko kwestia dobrej
        organizacji. Ale władzom miast nie o estetykę i organizację chodzi lecz
        wspieranie dużych galerii handlowych, bo to im się opłaca - stąd ta wojna z
        targowiskami.
    • aurita Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana 25.09.09, 06:10
      szkoda bazarku, kolejne gmaszysko-upiorek :(
      • Gość: Lion Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:10
        Swiete słowa.
    • Gość: wojtek Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 06:35
      TEn teren to glownie handel i uslugi. Ten wiezowiec zasloni gmach
      liceum Hugona Kollataja ktory jest zabytkiem. W tym miejscu byl
      Zieleniak miejsce nie tylko handlowe ale i swiete dla Warszawiakow.
      Budowa nowego wiezowca w tym miejscu to straszna pomylka. No ale dla
      BURAKOW z Ratusza to normalka. Moga byc zolte tramwaje to reszta
      sie nie liczy.
    • Gość: Ochotnik Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 07:00
      W tym rejonie Ochoty (między ul. Banacha, a torami kolejowymi w wykopie -
      granicą Ochoty i Włoch) są d w a bazary: 1/ na rogu Grójeckiej i Banacha i
      2/ przy ul Mołdawskiej, u zbiegu z Racławicką. Oba są zagrożone, co dla
      mieszkańców tej części Miasta jest wyjątkowo dotkliwą stratą. Bazar przy
      Grójeckiej/Banacha swymi początkami sięga prawie 100 lat (jeśli nie więcej).
      Teren ten był zapleczem gospodarczym Szpitala Dziecięcego. Tu funkcjonował
      targ warzywny Agrilu. Dlatego jego likwidacja (skąd inąd konieczna) jest
      swoistym wandalizmem władz Miasta i Dzielnicy. Dlatego władze te powinny
      szybko zdecydować, gdzie byłoby możliwe zlokalizowania funkcji obu bazarów i
      zaaranżować je na cywilizowanych warunkach. Nie nadaje się do tego przykład b.
      Bazaru przy ul Polnej. Może czysto ale nudno. Moim zdaniem można by z tego
      punktu widzenia brać pod uwagę teren po zdewastowanych przez władzę ludową
      wałach między ul. Korotyńskiego i ul. Bogdanowicza, przylegający do ul
      Grzeszczyka - u wylotu z ul Pawińskiego. Zajęcie części tego terenu na bazar
      warzywny złagodziło by istniejące konflikty na bazarach likwidowanych, a z
      drugiej strony pomogło by mieszkańcom Ochoty w zaopatrzeniu. Tutaj dojazd
      doskonały, odległości od domów mieszkalnych dostateczne. Konieczna była by
      tylko podstawowa infrastruktura: prąd, woda, utwardzenie terenu i jednolite
      zadaszenie (wiaty z boksami dla kupców). Lokalizacja czasowa - do 10 lat.
      Podatki i opłaty targowe szybko zwrócą nakłady, jeśli cały ten interes
      zostanie w ręku Miasta/Dzielnicy.
      • Gość: Lion Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:16
        Bazar przy ul Mołdawskiej u zbiegu z Racławicką to już denat, mao
        kto i malo co jest kupowane i sprzedawane- jego świetność to raczej
        okes do 10 lat wstecz, teraz to resztka wyrtwalych handlowców- a
        przecież można by coś z tym zrobić i miejsca pracy dla ludzi
        stworzyć.
    • Gość: Waszawiak Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: 85.222.87.* 25.09.09, 07:26
      No proszę, pan Majewski podskoczył na krześle. Coś niesłychanego. A pan Majewski intyeresował się wcześniej historią i podłożem konfliktu?
      Skąd pomysł na ten budynek TBSu?
      Niech sobie poszuka w Internecie (jak potrafi) na przykład na stronach Informatoia Włoch i Ochoty.

      Tu nie chodzi op estetykę, nie chodzi o zniesmasoczonych widokiem bazaru przyjeznych (jak to się od pewnego czasu włązi w dupę przyjkezdnym! Czy ktoś zauważył? zniżki, przywileje, dbałość o ich wrażenia estetyczne. i..t.d.).
      Tu chodzi o kasę, którą wyrwać ma z tej budowy małżeństwo wysokiego urzędnika Zarządu Gospodarki Komunalnej i prezesa TBSu mającego wybudować budynek przy Hali Banacha.
      Proszę sobioe poczytać:
      www.infochoty.waw.pl/554/2.html
      I to jest sedno sprawy zamaskowane całą tą gadaniną o estetyce i przyjezdnych.

      A pan Jerzy Stanisław Majewski niech nie podskakuje na krześle, bo jeszcze z niego spadnie i kto będzie wypisyswał kolejne ochy i achy na zamówienie GW, choć nie zawsze dobrze przemyślane i przygotowane?.

      Historia walki i zadymy wokół bazaru przy Banacha:
      42.pl/u/1N7r
      CIekawym są obietnice wyborcze pani HGW, któa zapewniała, że bazar pozostanie w miejscu, w którym stał od dziesięcioleci.





    • Gość: Aneta Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.128.75.234.static.crowley.pl 25.09.09, 07:46
      ja wolę kupować na bazarku niż w markecie i obawiam się że niestety ale
      pawilon w nowym budynku zmieni wszystko - będzie towar jak z marketu i
      droższy. Powiedzcie mi, gdzie Włochy i Ochota mają robić zakupy spożywcze? Czy
      nie da się w tam tym miejscu zrobić hali targowej urokliwszej z zewnątrz.
      Bazary to miejsca, gdzie można dostać produkty lepsze od przetworzonych
      sztucznie. Czy naprawę chcecie jeść marketowe jedzenie? ja nie mam czasu
      jeździć za miasto po dobre produkty, wolę żeby przyjechały do mnie. i nie
      znoszę pieczywa, mięsa, warzyw i owoców z marketów! w markecie nie znajdziecie
      nawet prawdziwego miodu! A poza tym czy markety wyglądają piękniej? Czemu ich
      nie likwidujecie, jakieś hangary fabryczne! pozdrawiam Hanie za decyzje
      niszczące to co dobre.
      • Gość: xxx Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 07:53
        > Powiedzcie mi, gdzie Włochy i Ochota mają robić zakupy spożywcze?
        Przy Hali Kopińskiej albo w tym nowym sklepie z ekologicznym żarciem, co go
        wczoraj GW reklamowała.
        A dla mnie nie ulega wątpliwości, że bazar przy Halach Banacha powinno się
        ucywilizować.
    • Gość: archiwistka Tak, tak, tak, budujcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.09.09, 08:10
      jak najszybciej!
    • Gość: Gość Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.awf.edu.pl 25.09.09, 08:38
      Następny beznadziejny pomysł beznadziejnej ekipy Gronkiewicz-Waltz. Najwyższy czas wywalić tę bandę niekompetentnych rozdawców miejskiego majątku.
      • Gość: Lion Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.ibb.waw.pl 29.09.09, 12:18
        Po jakie licho na tą babę glosowalm nie wiem. Do dziś mi aż glupio z
        tego powodu
    • sanmartino Ładny projekt 25.09.09, 08:38
      Zmiana na Banacha jest konieczna i zwycięski projekt jest naprawdę fajny. Oby
      się powiódł. Razem z inwestycjami UW Banacha może stać się piękną nowoczesną
      częścią miasta.
      Trochę smuci mnie jednak, że miasto rzadko zauważa konieczność zachowania
      tradycyjnych bazarów, ale oczywiście uporządkowanych, bez dzikiego handlu, z
      systemów zachowania higieny itp.
    • gene_raptor Bazar ma zostać przerobiony na lodziarnię dla 25.09.09, 08:59
      państwa K. - on szefuje skompromitowanemu wieloma przekretami
      praskiemu TBS, ona jest szefem ZGN, który administruje bazarem.
      Czyli układ doskonały - zarobić krocie kosztem i mieszkańców
      Warszawy (bo na Banacha robią zakupy mieszkańcy wielu innych
      dzielnic - ceny są tu o 10 - 15% niższe niż gdzie indziej, a to tez
      boli lodziarzy z PO, bo bazar jest konkurencją dla ich interesów).
      Pani klozetowa dorzuciła państwu K. sześć milionów na rozruch
      przekretu, widocznie podoba jej sie pogarszanie warunków zyciowych
      warszawiaków, bo według niej, Warszawa ma być "salonem" dla
      przyjezdnych, a nie miastem - bo idea miasta - organizmu, w którym
      ludzie żyją i pracują jest kompletnie obca tej pani i jej partyjnym
      kolegom o prostackiej mantalności prymitywnego geszefciarza.
    • Gość: Prahnitz Świetnie - dość już syfu w centrum Ochoty! IP: 212.244.73.* 25.09.09, 09:08
      • Gość: ania Re: Świetnie - dość już syfu w centrum Ochoty! IP: 80.50.234.* 25.09.09, 09:11
        Czy Hale Banacha zostają, czy też będą zlikwidowane. Jeżeli Hale zostaną to i
        tak ładnie i estetycznie nie będzie.
    • Gość: CEF Sokołowska IP: 87.105.182.* 25.09.09, 09:25
      www.gant.pl/CMS/planowane_inwestycje/warszawa.html
      • Gość: Medicorr Re: Sokołowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.15, 15:36
        Serdecznie zapraszamy wszystkich "Sąsiadów" i nie tylko na kompleksową pielęgnację twarzy, dłoni, stóp, ciała oraz włosów :) Wszystko to w jednym, wyjątkowym miejscu :)
        Odwiedź nas już dziś! Jesteśmy dla Ciebie pn-sob 9.00 - 21.00

        Medicorr
        Centrum Fryzjerstwa, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej
        Sokołowska 7 (Warszawa-Wola)
        22/ 881 85 51 mobile 602 860 290[/b]
      • Gość: Medicorr Re: Sokołowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.15, 15:37
        Serdecznie zapraszamy wszystkich "Sąsiadów" (i nie tylko ;)) na kompleksową pielęgnację twarzy, dłoni, stóp, ciała oraz włosów :) Wszystko to w jednym, wyjątkowym miejscu :)
        Odwiedź nas już dziś! Jesteśmy dla Ciebie pn-sob 9.00 - 21.00

        Medicorr
        Centrum Fryzjerstwa, Kosmetyki i Medycyny Estetycznej
        Sokołowska 7 (Warszawa-Wola)
        22/ 881 85 51 mobile 602 860 290
    • Gość: katolik Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.09, 09:31
      Nareszcie koniec bazarku Banacha!Dostanę tam mieszkanie z TBS!Będzie
      pięknie! P.S Pan Burmistrz Dariusz Kałwajtys własciciel kilku boksów
      na Banacha
      Protestuje a jak brał mieszkanie kwaterunkowe 3 pokojowe to nie
      Protestował??
      • Gość: kixx Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 17:49
        nie pitol
        nie ma trzypokojowego mieszkania
    • Gość: M. Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: 83.238.103.* 25.09.09, 09:41
      Jako mieskaniec budynku obok mam kilka uwag:
      1. Bazarek spożywczy jest potrzebny jako miejsce zaopatrzenia w
      świerze warzywa i owoce: tak jest on traktowany. Ale jednak należy
      go przebudować: obecnie warunki (szczególnie po deszczu) są fatalne.

      2. Budynki hal są miejscem zakupów dla wielu okolicznych
      mieszkańców. Jest tam po prostu taniej (często taniej również, niż w
      budach przybazarkowych). Z jednej strony przy przebudowie ich
      pozostawienie będzie i tak szpecić okolicę, z drugiej zlikwidowanie
      będzie wygnaniem ludzi na zakupy do okolicznych supermarketów
      (głównie Carrefour w Reducie).

      3. Los bazarka "przemysłowego" mnie niezbyt interesuje, ponieważ
      chińska tandeta jest wszędzie i nie będzie większej straty. Zresztą
      i tak jest to bazar, gdzie pracują ludzie właśnie tej narodowości,
      więc argument zlikwidowania miejsc pracy dla Polaków jest mało
      trafny.

      4. Zupełnie nie rozumiem, jak i dlaczego w dość centralnym i
      prestizowym miejscu buduje się TBS. Zawsze wydawało mi się, że jest
      to coś, gdzie z założenia są ubożsi mieszkańcy. A dla takich chyba
      nie są mieszkania w centrach?

      Tak więc z jednej strony popieram, ale z drugiej mam sporo
      wątpliwości.
    • Gość: MM Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.aster.pl 25.09.09, 09:56
      ten projekt jest obrzydliwy. miniaturowe okienka sprawia,że w środku będzie ciemno jak u ...w ...
    • Gość: Agi "Obskurne budy"? IP: *.134.155.3.static.crowley.pl 25.09.09, 10:17
      W tych "obskurnych budach" kupują ludzie, których nie będzie stać na zakupy w
      wypasionej "części handlowej apartamentowca". Redaktorzy z GW chyba już
      kompletnie stracili kontakt z rzeczywistością. To jest miasto, proszę Państwa,
      tutaj mieszkają LUDZIE!!! Ludzie, którzy muszą jeść i muszą to jedzenie gdzieś
      kupić. Co z tego, że będzie "część handlowa", skoro będą w niej tylko butiki,
      salon telefonii komórkowej, i ewentualnie jakieś kosmicznie drogie delikatesy?
      Stragany były brzydkie? OK, to zróbmy tak, żeby były ładne! To jest możliwe,
      naprawdę. Można zaprojektować estetyczne, czyste targowisko. Ale nieeee, no
      jak to, kartofle sprzedawać tak na widoku? Fuj, krzywią się noski eleganckich
      państwa z GW. Przestańcie się krzywić i popukajcie się w głowę!
      Doprowadziliście do wyrzucenia "obskurnych bud" z Marszałkowskiej i ze
      Starówki i skutek jest taki, że człowiek bez grubo wypchanego portfela nie ma
      tam nawet co zjeść (no, chyba że hamburgera w McDonaldzie). Nawet głupie wózki
      z bajglami wywaliliście! Dajcież wreszcie ludziom żyć!!!
      • Gość: Rychu Re: "Obskurne budy"? IP: *.spray.net.pl 27.09.09, 10:48
        > W tych "obskurnych budach" kupują ludzie, których nie będzie stać na
        > zakupy w wypasionej "części handlowej apartamentowca".

        Ble ble ble. Na Banacha jest baaardzo drogo.
    • autotaks kto buduje TBS-y w takich punktach???????? 25.09.09, 10:19
      czy z definicji jest tbs? a no są to mieszkania dla biedniejszych
      ludzi, którzy nie maja dobrych warunków mieszkaniowych a
      jednocześnie ich sytuacja finansowa nie pozwala na zaciągnięcie
      najmniejszego nawet kredytu zeby jakos sfinansować zakup mieszkania
      na normalnym rynku. To ja sie pytam kto takie mieskania dla takich
      ludzi buduje w najlepszym punkcie dzielnicy i w jednym z lepszych
      punktów Warszawy???? Takie lokale powinny powstawac na peryferiach
      miasta tworząc coś na kształt dzielnic dla biedniejszej części
      społeczeństwa na zasadzie nie masz kasy? jesteś nieudaczny? bierz to
      co ci dają...i nie wybrzydzaj......ale u nas jest wszystko na łbie
      postawione i tam gdzie powinnna kwitnac działalnośc ludzi
      pzredsiebiorczych( oczywiście w lepszych niz teraz warunkach)
      powstają mieszkania dla biedoty......o ile tacy ludzie bedą w tych
      tbs mieszkać...bo tak coś czuje że ta "biedota" garażu pod tym tbs
      niczym ponizej nowej X5 nie zapełni.....buhahahah
      • gene_raptor Ten, kto zamierza na nich dobrze zarobić. 25.09.09, 13:37
        TBS-y MIAŁY być dla ludzi "biedniejszych", problem w tym, że udział
        własny (30% wartosci lokalu) sprawia, że są one dla nich absolutnie
        niedostępne. Za to są dostępne dla cwaniaków potrafiących
        dostarczyć "właściwe" zaświadczenia o dochodach - najczęściej wraz z
        odpowiednim załącznikiem, pozwalającym na znalezienie się na liście
        członków TBS. To pierwsze zyski z budowy TBS, a perspektywy są
        jeszcze bardziej zachecające - lobby lodziarzy walczy o mozliwość
        wykupu lokali TBS po preferencyjnych cenach... tak jak lokali
        komunalnych. I taki "niezamożny" lokator TBS zbudowanego w 70% z
        publicznych środków, czeka, żeby wpłacić jeszcze 5-10% wartości
        mieszkania i zostać jego włascicielem. I to są te lody TBS... I
        dlatego potrzebne są atrakcyjne lokalizacje...
      • Gość: binoolo Re: kto buduje TBS-y w takich punktach???????? IP: *.146.46.38.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.07.10, 19:04
        TBS nie jest dla biedoty !!! ,
        dla normalnych ludzi i to takich co mają w głowie poukładane ,a nie dla takich
        co mają olej w głowie....
    • Gość: :-P Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.chello.pl 25.09.09, 14:30
      projekt - wizualizacja sobie, rzeczywistość sobie,
      ciekawe gdzie zginęły tory tramwajowe?? pomnik barykada jest akurat
      między torami, tu jakoś dziwnie znalazł sie przy budynkach (??) te
      bydynki będą stały na środku Grójeckiej??
      zieleniak na Banacha to jedyne takie miejsce w całym
      rejonie gdzie jescze można kupiś PRAWDZIWE normalne jabłka, które
      mają swoją nazwę gatunkową, a nie nazwę "jabłko", najprawdziwsze
      warzywa, maliny, polskie truskawki a nie jakies europejskie ablo
      chińskie dziadarstwo składające się tylko z nawozów i pestycydów!
      to jedyne miejsce gdzie spokojnie mogą pójsc osoby starsze - onie
      nie poruszają się samochodami, nie dojadą do zadnej "galerii"!!!
      hale Banacha, choć drogie, są całkiem dobrze zaopatrzone. to będzie
      koszmar dla mieszkańców - wszyskie ceny pójdą w górę
    • Gość: :-P Na Banacha będzie ogromna zmiana IP: *.chello.pl 25.09.09, 14:37
      i jeszcze jedno: g.... mnie obchodzi czy przyjezdnym się podoba czy
      nie!! to jest moje miasto i mojej rodziny od pokoleń> ja tu żyję a
      nie przyjezdni i to MNIE i takich jak JA powinny sie ta władze pytac
      o zdanie a nie wsioków co chcą, alboe nie chcą ale muszą tu
      przyjeżdzać. niech nie patrzą jak im sie Warszawa nie podoba! i tsk
      już betonowych kurników nawstawiali i wmawiają ze to wielkomiejskie
      nowoczesne budownictwo, tylko sami mieszkają w domkach daleko od
      miast.
      • gzeju Re: Na Banacha będzie ogromna zmiana 25.09.09, 20:06
        a najlepsze są te zapewnienia, że bazar zostanie, zniknie tylko ta część gdzie jest syf... przecież cały bazar i tak się wylewa na zewnątrz i ci ludzie gdzieś na pewno się przeniosą, pewnie niezbyt daleko.

        A zaraz wprowadzą się mieszkańcy i zacznie im przeszkadzać -że śmierdzi, że handlują im pod klatką i w ogóle że syf jest. Wtedy dopiero będzie jazda.

        Trochę rozumiem że handel uliczny się wyrzuca z centrum i co bardziej reprezentacyjnych miejsc, ale w tym miejscu bazar jest względnie mało uciążliwy, a różnica w cenie i jakości produktów znaczna.

        No i warto zauważyć, że w wielu krajach się oszczędza takie miejsca i traktuje wręcz jako atrakcję turystyczną. Ale nikt nie będzie inwestował w bazar i jego lekką modernizację, skoro można szybko zarobić na "tanich" mieszkankach.
    • Gość: spacemarine Plac Szembeka-można? Można! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 20:58
      Pewnie że wszystko nie jest skończone, jasne że bazar jednak wylewa się na
      jezdnię, pewnie że wokół szaleje nielegalny handel, oczywiście że projektowi
      można wiele zarzucić, ale pokazuje on jedno: możliwe jest stworzenie w warszawie
      miejsca w którym handel żywnością nie będzie wyglądał jak w Indiach.
      www.centrumszembeka.pl/
      Na Ochocie o tym jednak nie pomyślano-będą TBS-y dla krewnych i przyjaciół
      królika, a sąsiednie uliczki będą rozjeżdżane przez dostawców i klientów. Nad
      tym miastem ciąży fatum.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka