Dodaj do ulubionych

Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie

IP: 213.77.28.* 25.09.09, 09:36
A ile kosztuje poród w 'normalnym' szpitalu?
Tzn. ile płaci za to NFZ?
Obserwuj wątek
    • Gość: kasia Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie IP: *.chello.pl 25.09.09, 09:56
      Ceny bardzo przyzwoite moim zdaniem
    • Gość: Ania Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie IP: 94.75.94.* 25.09.09, 10:08
      Chodzi Ci o sam poród (z cesarką, znieczuleniem...) czy też te
      warunki (jednoosobowy pokój, jedzenie....)?
      • Gość: phos4 Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie IP: 213.77.28.* 25.09.09, 10:13
        Nie, chciałbym wiedzieć ile szpital dostaje od NFZ za usługę (poród).

        Ceny szpitali 'dla klientów' za poród i dodatki znam. ;]
        • agatsu Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie 25.09.09, 10:55
          Gość portalu: phos4 napisał(a):

          > Nie, chciałbym wiedzieć ile szpital dostaje od NFZ za usługę (poród).

          Ta informacja nie jest miarodajana. Z jednej strony NFZ placi za usluge, ale za
          remonty szpitala idzie nie z tych pieniedzy, ale osobno z gminy. Dlatego
          porownywanie stawek nfz z prywatnymi jest naprawde trudne. Sprytne, prawda? Nikt
          na wszelki wypadek nie publikuje rzeczywistych kosztow leczenia w publicznej
          sluzbie zdrowia. Tez podejrzewam, ze wyniki bylyby zaskakujace - czyzby prywatne
          bylo lepiej zarzadzane? ;-)))))))))
          • Gość: niko Cytat z prasy IP: 87.204.55.* 25.09.09, 11:26
            Narodowy Fundusz Zdrowia jest winny Szpitalowi Powiatowemu w Myszkowie prawie 470 tysięcy złotych. To pieniądze za ponadlimitowe urodzenia i opiekę nad noworodkami. NFZ płaci tylko za wynegocjowane kontrakty.

            Nie przewidziano w nich "wysypu" dzieci i na taką sytuację fundusz pieniędzy nie ma. W tym roku w myszkowskiej porodówce przyjdzie na świat ponad 10 proc. maluszków więcej niż przed rokiem. Każdego miesiąca rodzi się tam ok. 50 dzieci . To o połowę więcej niż zakładał NFZ podpisując z lecznicą kontrakt na ten rok. Tymczasem do Myszkowa przyjeżdżają rodzić nie tylko mieszkanki tego powiatu, ale i powiatów zawierciańskiego i częstochowskiego. Zdarzają się także mamy ze Śląska, a nawet z woj. świętokrzyskiego. Najwięcej zaległości finansowych jest w szpitalach powiatowych

            Za pracę porodówki w tym roku (w rozliczeniu do końca sierpnia) NFZ jest winny szpitalowi za opiekę nad noworodkami "ponadlimitowymi" ponad 430 tys. zł i 35 tys. zł za porody. W zeszłym roku nie było problemów związanych z tego typu płatnościami. Teraz regulowane są tylko należności za porody i opiekę nad noworodkami w podstawowym limicie. Na resztę pieniędzy przyjdzie szpitalowi poczekać nawet do marca przyszłego roku.

            - Podczas jednego ze spotkań z przedstawicielami NFZ była mowa, że rachunki zostaną uregulowane pod koniec roku. Później dostaliśmy informację, że po zakończeniu roku obrachunkowego, który mija z końcem lutego - mówi Sławomir Czajkowski kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w szpitalu w Myszkowie.

            NFZ ma także nieuregulowane podobne zobowiązania w stosunku do szpitala w Lublińcu. Dyrektor tej lecznicy, Jerzy Tomanek nie chce jednak informować o wysokości tych należności. W Częstochowie sytuacja jest lepsza, ale szpital wojewódzki na Tysiącleciu ma ponad 30 tys. zł niedoborów z tytułu porodów.

            - W tym kwartale rodzi się więcej dzieci niż przewidziano w rozliczeniach z NFZ - tłumaczy Agnieszka Zasada, rzeczniczka szpitala na Tysiącleciu. - Dlatego po zakończeniu tego kwartału wystąpimy do NFZ o zwrot pieniędzy.
            • Gość: kzet69 Re: Cytat z prasy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 12:26
              za nadwykonania za 8 miesięcy NFZ zalega Parkitce 22 miliony.... w
              tym także za noworodki i intensywna terapię noworodka a zamiast
              przepiórek problemem się staje najprostszy lek dla dzieci, nio tak
              to nie są dzieci ambasadorów...
          • Gość: niko i kolejny cytat: IP: 87.204.55.* 25.09.09, 11:30
            System finansowego rozliczania za opiekę nad noworodkami jest skomplikowany. Noworodki zostały zakwalifikowane przez NFZ do Jednorodnej Grupy Pacjentów. Za opiekę nad zdrowym dzieckiem przyznawanych jest 20 punktów kontraktowych czyli około 1000 złotych. Noworodek z tzw. nadzorem czyli ten, który zostaje objęty dodatkową opieką związaną np. z fototerapią czy innymi zabiegami, to już 50 pkt. czyli ponad 2500 zł. Niektóre noworodki należą natomiast do tzw. grupy wymagającej, o wartości sięgającej 90 punktów, a to już 4500 zł. Za początkową opiekę nad noworodkami, które muszą, ze względu na zły stan zdrowia, zostać przewiezione do szpitali ze specjalistycznymi oddziałami, szpital dostaje 12 pkt. czyli 60 złotych.
    • Gość: Marcin Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie IP: 94.75.94.* 25.09.09, 10:12
      Zawsze się zastanawiałem "w Wilanowie" czy "na Wilanowie"?

      Która forma jest poprawna?
      • aardvaark Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie 25.09.09, 10:28
        Ja skłaniałbym się ku "na Wilanowie", bo to jednak jest dzielnica Warszawy, a
        nie wioska pod miastem jak dawniej.
        Ale nie bierzcie sobie tego zbyt do serca - ja jestem Warszawianin, Słoik, czy
        jak tam prawdziwi Warszawiacy nazywają tych napływowych, co to im pracę
        zabierają. ;)

        Młyn w Trudnej - odpocznij od miasta w lesie.
        • ola Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie 25.09.09, 11:34
          "na Wilanowie"?!
          No proszę Cię!
          • horpyna4 Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie 25.09.09, 11:45
            "Na Wilanowie" będzie się mówić, jak wymrą wszyscy mówiący "w
            Wilanowie". Mam nadzieję, że nie dożyję też mówienia "na Powsinie"
          • aardvaark Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie 25.09.09, 12:17
            > "na Wilanowie"?!
            > No proszę Cię!

            Proś autora artykułu. Ja mówiłem od siebie do użytkownika forum, a on zatruwa
            umysły tysięcy czytelników gazeta.pl! :D

            Młyn w Trudnej - odpocznij od zgiełku miasta.
            • Gość: miu Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 13:15
              Ostatnio "warszawiak" z redakcji Rzepy upstrzyl serie
              artylulow o warszawskim rynku nieruchomosci tymi: "na Wilanowie". Az
              mi zeby zgrzytaly, a do umierania "z urzedu" mam jeszcze
              kilkadziesiat lat.
        • Gość: wars w wilanowie! IP: *.134.130.147.static.crowley.pl 25.09.09, 12:26
          a ja mysle, ze wszytsko jest kwestia uzusu.

          ale wazne jest ze wszystkie centralne stare dzielnica maja NA.
          nowe dzielnice powstale znikad maja NA (na bemowie, na bialolece, na ursynowie,
          na jelonach, na goclawku). czyli komponuja sie z miastem.
          dzielnice majace jakies znaczenie historyczne W Wilanowie, istniejace osobno
          jako odrebne miejscowosci W Ursusie, We Wlochach. No i W Wawrze. jako ciekawostka.
          jedziemy na bemowo, mokotow,

          ale jedziemy do wilanowa, do mlocin, do wawra, do wesolej.

          uzus jezykowy panie, uzus.
          • Gość: mk3000 Re: w wilanowie! IP: 193.111.166.* 25.09.09, 15:33
            Czyli " NA śródmieściu" ???? :)
    • Gość: kzet69 Re: Przepiórki w szpitalnym menu na Wilanowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.09, 12:23
      800-1000 PLN w zależności od województwa
      • Gość: mmmm a wracajac do uslug medicover IP: *.134.130.147.static.crowley.pl 25.09.09, 12:27
        mnie specjalista z medicover na zapalenie woreczka dawal nospe.
        dobrze, ze pojechalem sam do szpitala, bo bym sie chyba przekrecil.
    • elzbietawypych A Szpitala Południowego nie ma 03.10.09, 16:03
      Mamy najgorszą służbę zdrowia w Europie. To co się dzieje to
      ludobójstwo. elzbieta wypych. blog. onet. pl

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka