Dodaj do ulubionych

Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum

19.02.05, 00:26
Kolejne pokolenie kocha Krecika, który tak fantastycznie dziwił się "Joooo" i
posiadał wszystkie cechy charakteru, które powinny stanowić dla naszych
milusińskich wspaniałe wzorce :)
Obserwuj wątek
    • Gość: mikulasz Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum IP: *.kosson.com 19.02.05, 12:39
      Krecik zawsze wzrusza i bawi. Uczy łagodności. To jest wychowanie. Na szczeście
      pochodzę z pokolenia, które wychowywało się na Kreciku, Żwirku i Muchomorku, a
      najwięcej przemocy było w "Pszczółce Mai". No ale to już był film z Niemiec ;-)
      • rubeus Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum 19.02.05, 12:50
        Nie do końca - trafił do nas z Niemiec, ale rodowód ma inny :-)

        Krecik jest najlepszy :-)

        No i inne czeskie 'dobranocki' - 'Rumcajs', 'Żwirek i Muchomorek'... też są
        super :-)))
        • sebpl Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum 19.02.05, 12:58
          Pszczółka to międzynarodowa kooperacja. Rysy twarzy wzięła z wzorców
          japońskiego anime. Tytuł oryginału: Die Bajne Maja, reż.: Hiroshi Saito
          Ale faktem jest, że w oryginale przewodnią piosenkę śpiewał Karol Gott, po
          niemiecku :)
          • pra_gosia Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum 19.02.05, 13:31
            Krecik ma najsłodszy "dobranockowy" głosik.
            Ale ja lubię też Reksia i Filemona.
            • Gość: Roxie Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum IP: *.ny325.east.verizon.net 20.02.05, 04:48
              Filemona nie znosze. Kretik je ale fajn. Podobnie Pomyslowy Dobromir i
              Zaczarowany Olowek. Ale w tamtych czasach (70/80) wydaje mi sie ze wiekszosc
              dzieci wolala Nu pagadi, Bolka i Lolka, i bajki z USA (byla taka o podwodnych
              mutantach - z takim robo-pieskiem - co potrafili sie zamienic w trabe
              powietrzna).
    • rudy102_t_34_85 COPYRIGHT..?! 19.02.05, 16:40
      Jak nam wiadomo KRECIK firmuje budowę naszego metra.Ja się pytam czy to legalne?
      Przy rysunku krecika z łopatą nie ma żadnego "C" w kółku.Czy to nie narusza
      praw autorskich p.Zdenka Millera? Za komuny "bratnie kraje" otrzymały od
      sowietów rozkaz aby za wszelką cenę popierać tow.Jaruzelskiego,więc Miller
      musiał trzymać gębę na skobel-ostatecznie warszawskie metro było właśnie
      inicjatywą Jaruzela o wyrażnym zabarwieniu propagandowym.Ale co będzie teraz..?
      Czy metro nie będzie musiało zmienić swojego godła?
      Jeśli tak,to proponuję na jego miejsce afrykańskiego Golca-Kretoszczura co
      byłoby aluzją do poziomu finansowania inwestycjii (bardzo łysego) ew.
      dżdżownicę pociętą na kawałki i stopniowo odrastającą (cienko i
      fragmentarycznie).
      Krecik zaś doskonale pasowałby na godło IPN-u,tylko co to miałoby wspólnego z
      dobrym wychowaniem..?
      • grecz Re: COPYRIGHT..?! 19.02.05, 18:54
        a jeszcze krecik "firmuje" metro warszawskie?bo a pamietam z dziecinstwa
        krecika polaczonego z metrem a teraz to juz zdaje sie nie widze ich razem...
        • rubeus Re: COPYRIGHT..?! 20.02.05, 01:12
          krecik z łopatą i w kasku górniczym - przypomniający oryginalego czeskiego -
          jest związany ze społecznym komitetem budowy metra, a nie z instytucją 'Metro
          Warszawskie' jako takie... A symbol graficzny został zaprojektowany przez
          polskiego plastyka [był nawet tekst w Stołecznej w tej materii, bo jakiś spór
          pomiędzy autorem projektu a komitetem powstał ]
    • Gość: Jeż Jerzy Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 17:56
      A ja zapraszam wszystkich do prowadzonego przeze mnie wirtualnego "Muzeum
      dobranocek PRL-u" gdzie znajdziecie również Krecika:
      republika.pl/policjainaczej/prl/
      Miłego zwiedzania!
      • grecz Re: Wystawa o Kreciku w Czeskim Centrum 24.02.05, 18:48
        :)))))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka