Dodaj do ulubionych

O zabójstwie młodego Belga

29.04.06, 10:21
Stała się tragedia i to w wyniku przestępczego działania dwóch Romów (
cyganów) pochodzących z Polski.
Proszę zauważyć, że Romowie nigdy a nigdy nie utożsamiali się z Polakami.
Publicznie to podkreślają swoją odrębność na każdym kroku. Nawet dzieci nie
posyłają do polskich szkół bo to polskie. Maja odrębne zwyczaje i obyczaje,
swoje wewnętrzne prawo, swój język, a nawet swoje ubiory. Uważają pomimo
posiadania polskich dowodów osobistych, że nazywanie ich Polakami jest
bluźnierstwem.
Pytam więc, dlaczego w naszych mediach z uporem maniaka cały czas podkreśla
się, że zbrodni w Brukseli dokonali dwaj Polacy, skoro mija się to z prawdą.
Powinno być : zbrodni dokonali dwaj Romowie ( cyganie) z obywatelstwem
polskim. Takie postawienie sprawy byłoby uczciwe. Nie dziwię się prasie i
mediom zachodnim, mogą nie być zorientowani. Naszym mediom się dziwię, to
slandal.
Obserwuj wątek
    • umfana Dlaczego wladze Romów milczą w Polsce ??? 29.04.06, 19:48
      Dziwne że król Romów polskich nie zabiera głosu w tej sprawie!
      To właśnie sami Romowie polscy powinni pierwsi zająć stanowisko w tej sprawie.
      Polakom nie wypada (zostalibyśmy okrzyknięci za rasistów).
      Czemu teraz Romowie milczą? Zależy im w tym konkretynym przypadku na naszym
      obywatelstwie, etc?
      W innych sytuacjach odrzucają je tak samo, jak nasze prawo i obyczaje, kulturę!
      • Gość: Uff Re: Dlaczego wladze Romów milczą w Polsce ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.06, 21:12
        Cyganowi udowodnisz, że popełnił przestępstwo, a on w żywe oczy będzie Ci
        zaprzeczał. Cyganka na Twoich oczach ukradnie z kieszenie portfel i będzie Ci
        wpierała, że to nieprawda, ze żle widziałać.
        Niestety taki to naród, z taką moralnością kształtowana wiekami przez klany
        rodowe. U nich nie jest człowiek złodziejem jak kradnie, a dopiero jak jest na
        kradzieży złapany. To dopiero moralność, to dopiero kultura.
        • umfana Dlaczego władze obciążają Polaków tą zbrodnią? 29.04.06, 22:14
          To jakaś paranoja.
        • Gość: fish&chips Re: Dlaczego wladze Romów milczą w Polsce ??? IP: *.eranet.pl 29.04.06, 23:06
          Gość portalu: Uff napisał(a):
          U nich nie jest człowiek złodziejem jak kradnie, a dopiero jak jest na
          > kradzieży złapany.

          Nie jest zlodziejem, jesli okrada gadziow [nie-Romow]. Jest, jezeli okrada swoich.
          Co nie znaczy, ze to w porzadku.
          • Gość: koi Re: Dlaczego wladze Romów milczą w Polsce ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.06, 08:09
            Gość portalu: fish&chips napisał(a):
            > Nie jest zlodziejem, jesli okrada gadziow [nie-Romow]. Jest, jezeli okrada
            swoich.
            > Co nie znaczy, ze to w porzadku.
            ------------------------------------------------------
            No to jeszcze gorzej.
            Pewnie zaraz odezwą się głosy zamydlające sedno sprawy,
            że jacyś rasiści założyli ten temat i dyskutują. :(



            • umfana milczenie króla polskich Romów tylko pogłebia 30.04.06, 12:40
              ... problem!!!
              Gdy przedstwaiciele Romów polskich zabrali jasno głos w tej sprawie to sytuacja
              ozdrowiłaby się. Niestety tak mogą powstać niepotrzebne niesnaski na tle
              etnicznym!!!
    • pam_pa_ram_pam Trzeba szybko skończyć ten nonsens 29.04.06, 22:42
      Póki co, wszystko idzie tak, jak powinno.
      Bandytę złapano. Aresztowano. Teraz trzeba go a.s.a.p. odstawić do Belgii i
      niech tak mu postawią zarzuty. Nie widzę powodu, dla którego polski rząd miałby
      zajmować się tym bandytą więcej, niż to absolutnie niezbędne dla zapewnienia
      Polsce statusu państwa prawa. I tu już widać, że sprawy idą w złym kierunku, bo
      jacyś prawni puryści zaczynają rozważać legalność ekstradycji. Uważam, że to
      poważny błąd.
      • eradeus Re: Trzeba szybko skończyć ten nonsens 30.04.06, 11:09
        No tak, a w Konstytucji RP - art. 55 stanowi :

        1. Ekstradycja obywatela polskiego jest zakazana.
        2. Zakazana jest ekstradycja osoby podejrzanej o popełnienie bez użycia
        przemocy przestępstwa z przyczyn politycznych.
        3. W sprawie dopuszczalności ekstradycji orzeka sąd.

        W tym przypadku była przemoc, nie było podtekstów politycznych a jedynie zwykły
        bandytyzm.
        • Gość: lekarz Re: Trzeba szybko skończyć ten nonsens IP: *.dsl.club-internet.fr 07.05.06, 15:57
          Mylisz sie to byl czyn rasistowski bo OFIARA byla innej NACJi
          widac jestes poprawnie politycznie poprawny
          jak bialy napadnie na kolorowego to RASIZM
          jezeli odwrotnie to mial trudne dziecinstwo kolonializm faszyzm wyzysk klasowy
          i niema problemu nawet gazety nie MRU MRU
          • Gość: Sisi Re: Trzeba szybko skończyć ten nonsens IP: *.dhcp.mdsn.wi.charter.com 07.05.06, 23:52
            Tak to prawda . Np. w Californii , w niektorych szkolach , biali sa
            mniejszoscia , i sa dyskryminowani przez kolorowych , a w prasie ani slowa o
            tym..........
    • Gość: zoltek Re: O zabójstwie młodego Belga IP: *.ip.fastwebnet.it 30.04.06, 13:32
      uhu pewnie, bo "prawdziwi polacy" (tak, z malej) to nikogo nie zabijaja, tylko
      jacys wstretni Cyganie ktorych nie godzi sie nazywac Polakami... zapewne
      wszystkie morderstwa w Pl to wina Cyganow, moze jeszcze Zydow, Ruskich.. i
      pewnie PO
      • umfana Wracaj do Wietnamu jak Ci się tutaj nie podoba! 30.04.06, 13:35
        Widzę że masz jakieś kompleksy... Jeteś żałosny!
        • Gość: zoltek Re: Wracaj do Wietnamu jak Ci się tutaj nie podob IP: *.ip.fastwebnet.it 30.04.06, 16:04
          a dlaczego do Wietnamu? akurat moj nick nie ma zwiazku z kolorem skory ;PPP
          rasistko
      • Gość: Uff Co ty powiesz ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.06, 14:38
        Tuptuś,
        tu chodzi o konkretną sprawę i o konkretny przekaz.
    • umfana mentalnośc romska 30.04.06, 23:17
      Zwalić na Polaków zbrodnię:
      "Jednocześnie chcielibyśmy zaapelować do mediów,
      aby nie utożsamiały popełnionego przestępstwa z narodowością sprawcy.
      Sprawą najważniejszą jest określenie winy sprawcy,
      a dodatkowe nakładanie etykiety narodowościowej,
      w tym przypadku powoduje napiętnowanie całej społeczności romskiej,
      która z tą zbrodnią nie ma żadnego związku.
      Romowie są obywatelami państwa polskiego,
      podobnie jak Ślązacy czy Kaszubi.
      Zwracamy się z zapytaniem czy prasa użyła by terminu
      Polski Ślązak lub Góral?
      Zbrodni dokonał obywatel Polski
      i jako taki powinien zostać osądzony za popełnione czyny.

      2006-04-27

      Zarząd Główny SRwP

      Prezes Roman Kwiatkowski"

      www.stowarzyszenieromow.hg.pl/
      • Gość: Uff A cóż to za porównanie ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 10:41
        Ślązacy czy Kaszubi dbają o to, aby dzieci zdobywały wykształecenie, a ponadto
        zawsze uczciwie pracowali dla dobra Polski.
        Jeśli nie widzicie różnicy między Romami a innymi polskimi grupami etnicznymi,
        to nie ma sensu prowadzić tej dyskusji. Czym społecznośś Romaska się zajmuje w
        naszym, kraju, jakie wyznaje wartości oraz jak wychowuje swoje dzieci nie
        trzeba nikomu tłumaczyć. Każdy to widzi i wie nierzadko z autopsji !!!
      • umfana rodzina mordercy obraża Polaków i Zamordowanego! 01.05.06, 11:56
        Siedemnastoletni Adam Giza mieszkał z rodzicami w Legionowie pod Warszawą. Trzy
        lata temu rodzina kupiła okazały dom przy ul. Hetmańskiej.

        - W zimie dom był zawsze zamknięty. Tylko w lecie od czasu do czasu ktoś się
        pojawiał - mówi Krystyna Płomińska, najbliższa sąsiadka rodziny Gizów.

        Adam skończył w Legionowie szkołę podstawową i na tym edukację zakończył. Zaczął
        wyjeżdżać razem z matką do Belgii. Spędzali tam większą część roku.

        - Pracowaliśmy na czarno. Sprzątaliśmy mieszkania, robiliśmy remonty, pieliliśmy
        ogródki. Nie gardziliśmy żadną pracą - mówi Katarzyna Giza, matka Adama.
        Zbałamuciła go Polka

        Kiedy dowiedziała się o poszukiwaniach syna, Katarzyna ukryła się w domu brata.
        W grubym swetrze, długiej spódnicy w kwiaty siedzi przed pałacykiem w typowym
        dla cyganów stylu. Płacze.

        - Miałam dobre dziecko. Zbałamuciła mi go Polka. Życie mu złamała - mówi kiwając
        się.

        Opowiada o swoim dobrym synu, który nie wychodził z domu, nie miał z nikim
        zatargów. Aż do czasu, gdy poznał polską kobietę.

        - To już nie było to dziecko. Znikał z domu. Nie mówił, gdzie chodzi.
        Dowiedziałam się, że spędza czas na siłowni. Kupuje tam narkotyki. One mu mózg
        zniszczyły. Przestał jeść. Wszystkiego zapominał. Nie spał - tłumaczy kobieta.

        Marek Giza, ojciec Adama, zobaczył kiedyś, jak syn wstrzykuje sobie coś pod skórę.

        - Nakrzyczałem na niego. Wtedy mi się przyznał, że to sterydy. Ale ta cała
        tragedia to myślę dlatego, że nie pozwoliliśmy mu być z tą dziewczyną -
        przyznaje ostrożnie.
        Taka miłość bez akceptacji

        Kilka tygodni temu Adam przyszedł do matki i powiedział jej, że kocha Polkę.
        Usłyszał, że jeżeli natychmiast nie zerwie z nią kontaktów, musi odejść z domu.
        Na zawsze. Adam tego dnia usłyszał jeszcze, że żadna kobieta, która nie jest
        Cyganką, nigdy nie przekroczy progu domu jego rodziny. Że matka woli go stracić,
        niż zaakceptować Polkę.

        - Nie przyznajemy członkom rodziny praw do wiązania się z Polakami - wyjaśnia
        pospiesznie Jan Kwiatkowski.

        Na dowód opowiadają o Dawidzie, starszym bracie Adama Gizy. Związał się z Polką,
        więc rodzina zerwała z nim wszystkie kontakty. Musiał opuścić kraj.

        Adam też ponad dwa tygodnie temu zniknął. Matka bała się, że został porwany.
        Kiedy mieli już zawiadamiać policję, syn zadzwonił. Poprosił, żeby go nie
        szukać, bo wyjechał z dziewczyną.
        Pozwól mi z nią żyć

        Nieoczekiwanie pojawił się w Legionowie w ostatni wtorek. Poprosił matkę, żeby
        pozwoliła mu żyć z tą Polką, bo ją kocha. Kiedy odmówiła, wyszedł.

        W środę do Jana Kwiatkowskiego, wujka Adama, zadzwonili policjanci z sekcji
        kryminalnej w Legionowie. Poprosili o spotkanie. Zapytali, czy rozpoznaje
        chłopaka na zdjęciu. Powiedzieli, o co jest podejrzewany.

        - To był szok, przecież my nie wiedzieliśmy nawet, że Adam był w Belgii -
        tłumaczy Kwiatkowski.

        Zadecydował, że trzeba wezwać Artura, starszego brata Adama, który na stałe
        mieszka w Anglii. Rodzina wyznaczyła mu zadanie - odnaleźć brata, dowieźć na
        policję.
        Matka nie wierzy

        - Adam, gdy się dowiedział, o co jest oskarżony, podobno powiedział tylko, że
        nic z pobytu na dworcu nie pamięta. Ale przecież nie mógł zabić, bo nigdy nie
        nosi przy sobie noża. Wspomniał też, że ten drugi coś mu podawał. Może narkotyki
        - zastanawia się Kwiatkowski.

        Adam trafił do aresztu razem z Arturem.

        - Artur przyjechał, żeby pomóc, a teraz oskarżają go, że pomagał bratu w
        ukrywaniu się - płacze matka.

        Nie może zrozumieć, jak mogło dojść do morderstwa.

        - Nie poszedł celowo zabić. Przecież to był środek dnia, dookoła setki ludzi. I
        miałby zabić dla tego odtwarzacza wartego 20 euro? Przecież on ma sprzęt za 50
        tysięcy złotych. Może to była bójka? Może się musiał bronić? - zastanawia się.
        autor: Edyta Paradowska
        tinyurl.com/kw4tl
        • Gość: Uff Re: rodzina mordercy obraża Polaków i Zamordowane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 13:05
          A no własnie Ślązaczy czy Kaqszubi nie zabraniają zawirać związki małżeńsie
          swoim dzieciom z Polkami czy Polakami w odróżnieniu do Romów. Jest to odrębna
          grupa ludzi, która nie chce nic mieć wspólnego z polskością i to jest oczywiste.
          Żyją w Polsce , niech żyją. Nikt im tego nie zabrania. Skoro mają obywatelstwo
          polskie niech to uszanują. Ktoś napisał, że maja takie same prawa jak wszyscy
          obywatele RP zgodnie z Konstytucją - zgoda, ale trzeba pamiętać, że również na
          nich spoczywają takie same obowiązki. Czy je realizują, niech każdy sam sobie
          odpowie.
          • facefinder Re: rodzina mordercy obraża Polaków i Zamordowane 03.05.06, 23:15
            Mamy tu podobna sytuacje do jak ta z "polskimi obozami koncentracyjnymi.
            Znam na przyklad sytuacje w Holandii gdzie jest problem z marokanczykami
            posiadajacymi holenderskie paszporty.
            Skoro Romowie nie uwazaja sie za polakow to czemu teraz chowaja glowy w piasek???
            • umfana Oświadczenie Stowarzyszenia Romow w Polsce 04.05.06, 00:04

              Stowarzyszenie Romów w Polsce pragnie złożyć
              wyrazy ubolewania w związku z tragicznym wydarzeniem
              do jakiego doszło przed dwoma tygodniami w Brukseli.
              W jego wyniku niewinna osoba,
              17 letni Joe Van Holsbeeck poniosła śmierć,
              w związku tym składamy wyrazy kondolencji dla rodziny ofiary.

              Z informacji prasowych wynika,
              że sprawcą morderstwa jest obywatel polski
              pochodzenia romskiego, 17 letni Artur G.
              Takie sugestie o romskim pochodzeniu oprawcy
              powodują poważne implikacje, sprawiają bowiem,
              że odpowiedzialnością za tą zbrodnie pośrednio obarczona zostanie
              mniejszość romska w Polsce.

              Jako największa romska organizacja działająca na terenie RP,
              Stowarzyszenie Romów w Polsce ,
              jest za zastosowaniem w tym przypadku właściwych procedur
              prawnych odpowiadających czynowi jaki został popełniony.
              W przypadku udowodnienie dokonania zbrodni
              sprawca powinien zostać osądzony zgodnie
              z jurysdykcją obowiązującą w Belgii.

              Jednocześnie chcielibyśmy zaapelować do mediów,
              aby nie utożsamiały popełnionego przestępstwa z narodowością sprawcy.
              Sprawą najważniejszą jest określenie winy sprawcy,
              a dodatkowe nakładanie etykiety narodowościowej,
              w tym przypadku powoduje napiętnowanie całej społeczności romskiej,
              która z tą zbrodnią nie ma żadnego związku.
              Romowie są obywatelami państwa polskiego,
              podobnie jak Ślązacy czy Kaszubi.
              Zwracamy się z zapytaniem czy prasa użyła by terminu
              Polski Ślązak lub Góral?
              Zbrodni dokonał obywatel Polski
              i jako taki powinien zostać osądzony za popełnione czyny.

              2006-04-27

              Zarząd Główny SRwP

              Prezes Roman Kwiatkowski
              www.stowarzyszenieromow.hg.pl/*************************************************************************

              Żałosne...
              • umfana poprawiony link do oświadczenia 04.05.06, 00:05
                www.stowarzyszenieromow.hg.pl/
                • Gość: Sisi Re: Oswiadczenie Stowarzyszenia Romow w Polsce IP: *.dhcp.mdsn.wi.charter.com 04.05.06, 02:06
                  Ho ho ho .....teraz to lepiej przykleic sie do Polski.....
                  Panie Prezesie Romanie Kwiatkowski , jezeli spolecznosc romska ( jak Pan
                  pisze ) nie ma z ta zbrodnia nic wspolnego , i nie chce byc za to
                  napietnowana , to niech mi Pan odpowie , ktora spolecznosc ma byc za to
                  odpowiedzialna , i napietnowana !!!!????? Polska !!!????

                  Dzisiaj w USA , za udzial w terrorystycznym ataku , sept.11. zostal skazany na
                  dozywocie obywatel francuski, Moussaoui. Cala prasa pisze o nim , ze jest on
                  Frenchman of Maroccan descent . Jest to przynajmniej uczciwe postawienie
                  sprawy , i nikt za niego , nie opluwa Francuzow !
                  • Gość: Jalik A czego po cyganach można się spodziewać ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.06, 11:08
                    No właśnie. A tu sytuacja zupełnie inna. Nasze media powiadają, że to Polak,
                    ponieważ ma dokumenty polskie. Powiadają ponadto, że inaczej sprawy stawiać nie
                    można, poniważ będziemy posądzeni o rasizm. Paranoja, paranoja i jeszcze raz
                    paranoja. Kwiatkowski, nie bądź tchórzem, to nie nas przepraszaj, a wystosuj
                    oficjalny list do Belgów i rodziny zamordowanego chłopca. Napisz w nim, że to
                    wy Romowie (Cyganie), przepraszacie za mord dokonany przez jedniego z członków
                    waszej społeczności. Nie chowaj głowy w pisek oświadczeniami w prasie polskiej.
                    Dotychczasowe wasze zachowanie i rodziny wszego bandyty jest skandaliczne.
                    • pam_pa_ram_pam Re: A czego po cyganach można się spodziewać ? 05.05.06, 15:21
                      Problemem jest sposób myślenia w Polsce - "obywatel polski = Polak". Wynika to
                      z faktu, że po 1945 roku właściwie nie mamy w Polsce mniejszości. Przed wojną
                      zawsze podawano, kto-zacz coś zrobił: Polak, Żyd, Ukrainiec, Białorusin,
                      Niemiec, Czech, Litwin, Tatar, Cygan... i dlatego (poza Polakami) te
                      mniejszości "stawały na uszach", żeby nie dawać powodów do pisania o nich źle.
                      Pilnowali "swoich". Dziś nie ma na to "mody". Wszyscy są "Polakami" (więc:
                      katolikami, antykomunistami, itd itp) i każdy się może za tę tarczę schować.

                      W Szkocji bycie rudym, jasnookim i pryszczatym to powód do dumy - jest
                      sie "highlanderem", nawet jak się nie nosi kiltu. Czarnowłosi potomkowie
                      Normanów są w mniejszym poważaniu...
                      • umfana Re: A czego po cyganach można się spodziewać ? 08.05.06, 00:00
                        Belgowie nie określają Muzułmanów Belgami, lecz Arabami, etc...
                        Polacy mają dziwne kompleksy na punkcie poprawności politycznej w
                        przeciwieństwie do krajów zachodniej Europy.
        • shelmahh Re: rodzina mordercy obraża Polaków i Zamordowane 04.05.06, 11:26
          W Legionowie mlodzi Cyganie zajmuja sie handlem amfetamina i stad te dziury w
          pamieci i niespanie..

          czytac nie potrafia ale cpaja na ostro - i mowie tu o mlodych,wsrod ktorych
          problem narkomanii a szczegolnie cpania amfetaminy jest widoczny i pewnie znany
          komendzie w legionowie

          tu nie ma miejsca na honor i zachowania okreslone kodeksem Romskim..jak sie nie
          ma kasy na upragniona sciezke to okrada sie nawet sasiadow

          a generalnie Legionowo to stolica polskiej amfetaminy,w ktora mocno wkrecili
          sie Cyganie i tutaj bym szukal roznych ciekawych patologii,ktore prowadza potem
          do takich a nie innych zachowan..w tymze Legionowie jest rowniez Centrum
          Szkolenia Policji a efektow jakos specjalnie nie widac

          mnie osobiscie interesuje jak z pielenia ogrodka w Belgii mozna zbudowac dom w
          Legionowie na ulicy Polnej przy przejezdzie kolejowym (zameczek gargamela jak
          sie masz) gdzie na podjezdzie stoja eleganckie fury na belgijskich blachach?
          warto to zobaczyc..
          • facefinder [...] 05.05.06, 14:36
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Ali_Bebe Re: O zabójstwie młodego Belga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.06, 20:12
      No to wszystko jasne !
      Belga zabił Polak, który przebrał się za Roma :(
      Hitler tez rodzine miał w Polsce,
      a babka Mussoliniego pochodziła z Zakopanego.
      Stalin zostałspłodzony na Syberii przez zesłańców z Polski
      i Polacy zmusili niemców do wybudowania polskich obozów zagłady.
      Kod genetyczny ptasiej grypy ułożyli naukowcy polscy,
      a biednym cyganom, którzy garną się do wiedzy nie stworzono warunków do nauki.
      jedno jest pewne, że Polacy porzucili pogańską wiarę swoich przodków i
      zaprzedali się diabłu przyjmujac religię żydowskiego meczennika.
      Nie ma co wiecej na ten temat pisać,
      bo naprawdę głowę może człowiekowi rozsadzić nadmiar wymyślanych bzdur przez
      różnych 'intelektualistów'.
      Temat powinien trafić do kosza.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka