Gość: Polak IP: *.flashnet.pl 11.04.07, 07:58 Polacy nie mają prawa czcić pamieci pomordowanych rodaków, przynajmniej wedłyg red. Fusieckiego z Wybiórczej, przyjaciela radnego Szostakowskiego z PO, którego zona kieruje Związkiem Ukraińców. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: arnione Re: Decyzja w sprawie pomnika ofiar UPA przełożon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.07, 13:56 A gdzie w tym artykule wyczytałeś Polaku, że czcić nie można? hmmm aż sprawdziłem. Nie ma nikogo o tym nazwisku ani w składzie zarządu głównego (tinyurl.com/2ponse) ani też w radzie głównej (tinyurl.com/2maln6) Związku Ukrainców. Skąd ta informacja o małżonce redaktora? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Żona używa nazwiska Berdychowska......... IP: *.chello.pl 11.04.07, 22:15 I jest jedna z pierwszyxch która podpisała sie przeciwko pomnikowi. Aktywnie tez działa na rzecz Ukrainców , którzy w naszy,m kraju utrzymywani sa za pieniądze polskich podatników. A w zamian gryząc reke ich zywi, atakuja polska pamięć usiłując dyskredytować historie i męczeństwo Polaków. Szostakowski zas na sesjach (pokazywanych w internecie) wygłaszał antypolskie tyrady odmawiające nam prawa do prawdy i pamięci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borys kto IP: *.aster.pl 12.04.07, 10:03 dyskredytuje historie???!?!??!?! Jezeli nie umiesz czytac czy rozumiec to co bylo napisane to moze nie zabierac glosu. To byla tylko opinia przeciw pomnikowi a nie dyskredytowanie (mam watpliwosc czy to slowo moze byc nawet w tej formie w tym komentarzu) histori. Ludzie, przeczytaj uwaznie, zastanow sie a pozniej napisz cos sensownego Prawo do pamieci i prawdy nikt Tobie nie zabiera!!!! To sa opinie, zdania Zabierz sie do roboty a nie mecz sie tutaj z tymi ciezkimi myslami To forum staje sie dnem chyba juz. Ten lokalny polski patriotyzm, chec umeczania siebie. traktowania siebie jako narod wybrany, umeczony jak zaden inny na calym swiecie, brak tolerancji nawet dla innych opini jest zalosny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X-man Borys wracaj na Ukrainę (tylko wschodnia)... IP: *.chello.pl 12.04.07, 22:15 i daj sobie spokój z tymi żałosnymi komentarzami, to ,ze Państwo Polskie zywi cię z pieniędzy polskich podatników to jeszcze nie powód byś gryzł rekę dajaca ci jeśc. A nie podoba ci sie wPolsce to spadaj jest sporo krajów gdzie takich jak ty napewno przyjma.... polofobie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borys :) IP: *.aster.pl 13.04.07, 08:04 Chlopie to ja utrzymuje Panstwo Polskie :)))))))))))) to z moich pieniedzy moze nawet Ciebie utrzymuje z moich podatkow, ktore sa bardzo wysokie i ktore place. Masz racje "spadam" z Polski :) ale nie na Wschod poniewaz wlasnie finalizuje kontrakt i przeprowadzam sie do Paryza :) ale nawet wtedy bede placicl na nieroby z moich podatkow :) Nie martw sie nie bede szkalal Polski. polskiej histori tylko zadufanych polskich homofobow, braku tolerancji i tych wszystkich "naszych" cech narodowych :) jak slepego zapatrzenia na historie i poczucia krzywdy i braku realistycznego podejscia do rzeczywistosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: :) IP: *.chello.pl 23.04.07, 00:11 Daj spokój, Borys - to debile. Wg nich Ukraińcy w Polsce nie płacą podatków (także na panią Borys z Białorusi oraz ukrainożercze Radio Maryja, które otrzymuje dotacje państwowe na szkółkę czegoś i czegoś), a Berdychowska rządzi Związkiem Ukraińców. Nie mają pojęcia o Berdychowskiej - nie jest nawet funkcyjnym członkiem warszawskiego koła Związku Ukraińców, nie mówiąc o Zarządzie Głównym... W ogóle o niczym nie mają pojęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chacha Re: :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.07, 21:45 Podziwiam jesteś mocarzem , Ty jeden utrzymujesz Państwo Polskie ....To moze ze swoimi braćmi pojechłbys na Ukrainę i pomógł w rozwiązaniu spraw finansowo gospodarczych tego kraju.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: War A to Borys jeszcze homo jest i Ukrainiec..... IP: *.chello.pl 23.04.07, 23:18 To nic dziwnego, że do Paryża do jakiegos przyjaciela zmykasz....taki ukraiński nacjonalista napewno znajdzie sponsora... no cóż pewnikeim za mało dokładamy do cie bie w Polsce a i polscy geje pewnie za bardzo homofobiczni dla takiego euro-pejczyka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maria Decyzja w sprawie pomnika ofiar UPA przełożona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.07, 11:33 Zle się stało , że decyzja w sprawie budowy pomnika została przełożona Pomnik powinien powstać jak najszybciej ,celem upamiętnienia mordów na bezbronnej ludności Polskiej przez siepaczy i ludobójców z OUN-UPA. ......że co ???? - forma drastyczna --a mordowanie kobiet i dzieci NIE BYŁO DRASTYCZNE. Przywiązywanie żywych dzieci do drzewa a pózniej ich zarzynanie to co to jest ?? - tak było ---moja mama widziała to na własne oczy.....Pan red. Fusiecki ,Pan radny Szostakowski z PO niech sobie działają (korzystając z demokracji w Polsce ) na rzecz Związku Ukraińców w Polsce .My Polacy mówmy o mordach Ukraińskich Nacjonalistów na LUDNOŚCI POLSKIEJ.Pomnik winien powstac w proponowanej przez Zwoleników jego budowy formie "drzewa prawdy " ,ponieważ odzwierciedla rzeczywistość. Trzymam kciuki za jego budowę . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.chello.pl 23.04.07, 12:32 ......że > co ???? - forma drastyczna --a mordowanie kobiet i dzieci NIE BYŁO > DRASTYCZNE. Przywiązywanie żywych dzieci do drzewa a pózniej ich zarzynanie to > > co to jest ?? - tak było ---moja mama widziała to na własne oczy.... Taaa... A w Auschwitz trzeba postawić interaktywny pomnik z palonymi Żydami. Wycieczki będą mogły na pamiątkę kupić sobie worek popiołu albo puszeczkę z napisem "Cyklon B". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maria Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.07, 21:41 Nikt nie mówi żeby glorifikować śmierć ,lecz nalezy jednak żyjącym przekazać informację o mordach na ludnośći Polskiej dokonanych przez OUN i UPA .Mordy na Kresach Wschodnich na Polakach są pierwszymi tak okrutnymi w swojej skali ,a trzecimi co do wielkości . I co udać że ich n ie było , pomniki OUP i UPA są stawiane w całej Polsce ( co mi się np. osobiście nie podoba) więć chcę by powstał ten w kształcie "drzewa prawdy ".Przeciez ponoć wszystkim zależy na tym by mówic cała prawdę o przeszłośći a nie ukazywać ją wybiórczo.Tak należy przestrzegać przed śmiercią w której giną niewinni ,po to by nigdy więcej człowiek człowiekowi nie zgotował takiego losu.Trzymam kciuki za pomnik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.chello.pl 23.04.07, 22:16 pomniki OUP i UPA są > stawiane w całej Polsce Prosze o trzy przykłady pomników OUN z trzech różnych regionów Polski. Inaczej uznam, że robi pani z gęby cholewę, z forumowiczów durniów, a z prawdy ściereczkę do kurzu... > Nikt nie mówi żeby glorifikować śmierć ,lecz nalezy jednak żyjącym przekazać > informację o mordach na ludnośći Polskiej dokonanych przez OUN i UPA .Mordy na > Kresach Wschodnich na Polakach są pierwszymi tak okrutnymi w swojej skali ,a > trzecimi co do wielkości Prawdę o zbrodni można przekazać na sto innych sposobów. Jeszcze raz mówię - czy zastanowiła się pani, dlaczego w Auschwitz nie ma pomnika, na którym SS-man roztrzaskuje żydowskie dziecko o budynek, robi zastrzyk z fenolu w serce Kolbemu, rozdeptuje krtań Polakowi? Ew. dlaczego ktoś się nie rzuca na drtuy? To byłoby takie prawdziwe, malownicze - stereo i w kolorze. I jeszcze ten wrzask z taśmy. A w Warszawie proponuje jeszcze basenik z krwią i podświetlenie całości na purpurowo - przecież z tych przybitych dzieci wyciekło dobrych 10 litrów krwi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maria Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.07, 22:33 Prosi Pan o trzy przykładay - Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.chello.pl 23.04.07, 23:29 Gość portalu: Maria napisał(a): > Prosi Pan o trzy przykładay - Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alicja Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.07, 23:15 250 - 300 000 OFIAR band UPA, zamordowanych w sposob niezwykle bestialski, w sposob, ktory mogl sie zrodzic tylko i wylacznie w chorych z nienawisci do czlowieka mozgownicach. Te liczby krzycza, te liczby wystarcza za cala polemike jaka Pan prowadzi z tymi dla ktorych upamietnienie ofiar "orgii" mordu jest najwyzsza koniecznoscia. Hanba i wstydem jest to,iz, do tej pory nie stanal w Polsce pomnik upamietniajacy gehenne Kresowiakow na ich wlasnej ziemi w ich OJCZYZNIE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X-man Gen Franco uratował Hiszpanie...... IP: *.chello.pl 23.04.07, 23:24 oni mieli to szczęście, którego my nie mieliśmy.... komuna doprowadziła do tego ,że nawet odmawia nam sie prawa do pamięci o naszych ofiarach. A tacy nacjonaliści ukraińscy jak Boprys czy taki jeden, albo Szostakowski z P.O. drwią w żywe oczy i atakuja Polskę.... Hańba, szkoda ,że minęły czasy kiedy za zdradę stanu była stosowna kara ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: Gen Franco uratował Hiszpanie...... IP: *.chello.pl 23.04.07, 23:34 > oni mieli to szczęście, którego my nie mieliśmy.... komuna doprowadziła do > tego ,że nawet odmawia nam sie prawa do pamięci o naszych ofiarach Myli się pan - nie było gorszego wroga dla komuny niż ukraińscy nacjonaliści. Owi ukraińscy nacjonaliści to wschodnia mutacja pańskich ulubieńców z Hiszpanii. Proszę myśleć logicznie... A tacy > nacjonaliści ukraińscy jak Boprys czy taki jeden, albo Szostakowski z P.O. > drwią w żywe oczy i atakuja Polskę.... Hańba, szkoda ,że minęły czasy kiedy za > zdradę stanu była stosowna kara ... Nie zauważyłem, aby atakował Polskę. Wydrwiłem kilku durniów, zapewne Polaków jak i ja, zapewne obywateli polskich jak i ja. Natomiast mam dla pana złą wiadomość: Polska jest krajem demokratycznym i jeśli marzy pan o kulce w łeb za poglądy niezgodne z pańskimi, to nazizm i komunizm zniknęły z polskiej ziemi i proszę nie czekać, że wrócą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.chello.pl 23.04.07, 23:31 Gość portalu: Alicja napisał(a): > 250 - 300 000 OFIAR band UPA, Można prosić o źródełko tych liczb? Bo zaraz napiszę, że Niemcy zabili 18 mln. Żydów - i będzie to taka sama prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alicja Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.07, 19:53 To Pana pytanie mowi o Panu wiecej, niz by sam Pan chcial. Pan sie mieni redaktorem??????? toz to zgroza, jak czlowiek, ktory winnien pisac i glosic prawde i sama prawde nie zna historii w koncu tak bliskiej wlasnego N A R O D U !!!!!! H A N B A !!!!!! MOglabym Panu podac zrodlo wiadomosci o tej olbrzymie liczbie w bestialski sposob zamordowanych, ale nie zrobie tego celowo, niech Pan sam postara sie do tych oczywistych faktow dotrzec poprzez zglebianie historii wlasnego Kraju poprzez czytanie i jeszcze raz czytanie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Rozmawiała gęś z prosięciem... IP: *.chello.pl 25.04.07, 01:04 1. Pan sie mieni > redaktorem??????? Do kogo ta mowa, pani szanowna? Gdzie w swoich postach twierdzę, że jestem redaktorem? 2. toz to zgroza, jak czlowiek, ktory winnien pisac i glosic > prawde i sama prawde nie zna historii w koncu tak bliskiej wlasnego N A R O D > U !!!!!! H A N B A !!!!!! Każdy powinien pisać prawdę, nie tylko dziennikarze. Np. pani -a tymczasem brzydko pani kłamie. 3. MOglabym Panu podac zrodlo wiadomosci o tej olbrzymie > > liczbie w bestialski sposob zamordowanych Już raz o to prosiłem -czekam z niecierpliwością. 4. > ale nie zrobie tego celowo Powiedzmy prawdę, całą prawdę i tylko prawdę - nie zrobi pani tego, bo jest to NIEMOŻLIWE. Ani jedna książka (opracowanie) historyczna, np. autorstwa Grzegorza Motyki, Ryszarda Torzeckiego, Andrzeja Chojnackiego, Władysława Serczyka, Tadeusza Andrzeja Olszańskiego (historyk-amator) NIE WYMIENIA liczby 300.000 Polaków zamordowanych przez UPA, więc proszę nie konfabulować. Multiplikowanie liczy ofiar nie służy rzetelnej dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alicja Re: Rozmawiała gęś z prosięciem... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.07, 21:31 Zalosna ta Pana cala wiedza o wlasnej Ojczyznie!!!!! "Perly przed wieprze", ani mysle z Panem dalej dyskutowac po prostu nie ten poziom!!!!! Jak Pan sie oswieci to wowczas mozna podyskutowac!!! Radze czytac, czytac i jeszcze raz czytac !!!!! A pomnik stanie czy sie to Panu podoba czy nie!!!! Prawda o bestwialstwie nigdy nie minie i zawsze bedziemy o niej pamietac oraz ja przekazywac ku przestrodze przyszlych pokolen!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Mówił dziad do obrazu,a obraz do niego ani razu... IP: *.chello.pl 25.04.07, 21:45 Gość portalu: Alicja napisał(a): > Zalosna ta Pana cala wiedza o wlasnej Ojczyznie!!!!! "Perly przed wieprze", ani > > mysle z Panem dalej dyskutowac po prostu nie ten poziom!!!!! Raz mnie pańcia nazywasz redchtórem, a raz wieprzem - fakt, nie ten poziom. Ani żem dziennikarz, ani tucznik... Jak Pan sie > oswieci to wowczas mozna podyskutowac!!! Radze czytac, czytac i jeszcze raz > czytac !!!!! Proszęż szanownej pani - ja nic innego nie robię, tylko czytam. Właśnie przygotowuję habilitację, więc czytania mam od groma. Natomiast nie doczekałem się adresu bibliograficznego ANI JEDNEJ naukowej pozycji, gdzie przeczytałbym o 300.000 ofiar UPA. Dlatego proponuję - to od dziś mówmy, że Niemcy wymordowali 18 mln. Żydów. I też będzie gites. I na koniec radzę - mniej emocji, więcej wiedzy. A pomnik nie stanie, bo warszawiacy z pl. Grzybowskiego nie chcą mieć rzeźni przed oczami. Pani może go sobie sama postawić w ogrodzie, tuż obok krasnala z Poczdamu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gośka Re: Mówił dziad do obrazu,a obraz do niego ani ra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.07, 22:48 Ile razy czytam Pana posty mam noc " z głowy". Rozumiem nawet Pana ,ma Pan swoje zdanie na tematOUP i UPA ,ja swoje. Tak sie skałada ,że cała rodzina mojej mamy pochodzi z Podola a ludobójczą działalność band UPA przeżyli tylko nieliczni. Była to formacja zbrojna ,która realizowała ideologiczne załozenia programowe OUN ,dokonywała planowej eksterminacji ludności polskiej obojga płci przy stosowaniu okrutnych sposobów morderstw - najbardziej barbażyńskich tortur - wzorując sie na tyradycjach hajmackich ( rabanie ofiar siekierami,wrzucanie rannych do studzień wydłubywanie oczu rozpruwanie brzuchów itd.Takic barbarzyńskich czynów Niemcy a nawet Sowieci nie dokonywali.Jak Pan wie , Polacy byli obiektem ludobójstwa w róznych postaciach i rozmiarach niemieckiego ,sowieckiego i ukrańskiego Dwa pierwsze są dobrze udokumentowane , ludobójstwo ukraińskie jak dotąd nie.grzegorz Motyka ,Ryszard Torzecki itd utozsamiają interesy zbrodnicze OUN z interesami narodu ukraińskiego i bezzasadnie kwalifikuja struktury OUN jako ruch niepodległosciowy Narodu Ukraińskiego , a przecież nacjonalizm ukraiński reprezentowany przez OUN był nacjonalizmem typu faszystowskiego,tożsamym faszyzm włoskim , nazizm niemieckim, chorwackimi ustaszami.Jakoś nie przekonuje mnie ani Pan Grzegorz Motyka czy Pan Ryszard Torzecki którzy pisza ,że celem ukraińskich nacjonalistów nie była fizyczna eksterminacja ludnosci polskiej lecz jej zastraszenie i zmuszenie do ucieczki.Z tych to powodów o których napisałam winien stanąć pomnik ( drzewo prawdy),nawet jeżeli jest straszny w swojej formie .wszystko to co przeżyła moja mama wiernir oddają : Władysław i Ewa Siemiaszko , Wiktor Poliszczuk itd. Na marginesie w Oświęcimiu nie stoi żaden pomnik ponieważ cały obóz to jeden wielki pomnik.Liczby o które Pan pyta znajdzie Pan w pracach w/w .Pozdrawiam .Nie będę więcej pisać ,bo za dużo mnie to kosztuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: Mówił dziad do obrazu,a obraz do niego ani ra IP: *.chello.pl 27.04.07, 16:45 1. Nie kwestionuję zbrodni popełnionych na Polakach, więc proszę tu nie opisywać nieprzespanych nocy z mojego powodu, bo ja sie nie poczuwam do winy. Ani mnie wtedy nie było na świecie, ani nie usprawiedliwam zbrodniarzy, ani nawet nie jestem Ukraińcem. 2. Torzecki i Motyka to historycy z prawdziwego zdarzenia, a Poliszczuk to dziennikarz, publicysta, politolog "od ukraińskiego nacjonalizmu" (nie ma takiej dyscypliny badawczej). Rozumiem, że przekonuje panią stary stalinowski prokurator i działacz banderowskiej diaspory w Kanadzie, obecnie udający polskiego historyka (na polecenie Prowodu OUN?), czyli Poliszczuk, bo on szkli dość barwnie. Problem w tym, że przesadzając z ilościa ofiar, wcale nie pomagamy ich pamięci. Przeciwnie - to paradoksalny dowód niewiary w straszność tej zbrodni, bo 100.000 wydaje nam się zbyt małe (np. przy 6 mln. Żydów) i dlatego koloryzujemy, żeby "ulepszyć" własną martyrologię. 3. To tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.07, 23:31 Żródełko , prosze bardzo archiwa OUN i UPA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: "Niech żyje śmierć!" (caudillo Franco) IP: *.chello.pl 27.04.07, 16:40 Gość portalu: Aga napisał(a): > Żródełko , prosze bardzo archiwa OUN i UPA I spotkała tam pani 300.000 ofiar? Ciekawe... A co mówi lekarz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek z USA Decyzja w sprawie pomnika ofiar UPA przełożona IP: 69.216.100.* 27.04.07, 06:59 Po obejrzeniu zdjęć polskich dzieci zamordowanych przez Ukraińców, przybitych do drzew i przewiązanych drutem kolczastym ogarnął mnie wielki smutek i gniew. Jestem Wielkopolaninem ale wysłuchałem wielu relacji Kresowian, którzy przeżyli gehennę mordów na polskiej ludności. Gorąco popieram ideę stworzenia pomnika ofiar UPA właśnie w takiej formie. Należy im się pamięć! Nie możemy zapomnieć! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olesia Re: Decyzja w sprawie pomnika ofiar UPA przełożon IP: *.chello.pl 27.04.07, 10:23 to go sobie wybuduj u siebie pod oknem, za pieniądze twojego miasta ja tez gorąco popieram idee budowy pomnika u ciebie na trawniku za twoja kasę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taki jeden Re: Decyzja w sprawie pomnika ofiar UPA przełożon IP: *.chello.pl 27.04.07, 16:38 Gość portalu: Tomek z USA napisał(a): Gorąco popieram ideę stworzenia pomnika > ofiar UPA właśnie w takiej formie. Należy im się pamięć! Nie możemy zapomnieć! Aaaaa, mądrala z USA się odezwała - tam u siebie też masz pan krzesełko elektryczne przed oknem podświetlane 10000-woltową żaróweczką? Odpowiedz Link Zgłoś