Dodaj do ulubionych

Piasek w tryby...

05.07.10, 11:28
Jakos wczoraj musialem troszke pojezdzic. Zajrzalem rowniez na chlube wyjazdu z Warszawy, szose na Bialystok, ktora kilka lat temu poszerzono i obwiedziono w okolicach Radzymina, a teraz wyciagnieto i ominieto Wyszkow. No, Jewropa pelnom gembom. Jedzie wiec sobie rodak z polnocnego wschodu, ostatnie kilkadziesiat kilometrow bez zaciec i stresu i........ No coz, przed Markami, gdzie czesc ruchu moze sie rozjechac w celu oniniecia tego miasteczka, stoi sobie powazna wies. Ma ona dwa skrzyzownia o zageszczeniu ruchu mniej wiecej 1 pojazd na pol godziny w poprzek naszej nowoczesnej krajowki. No i te swiatla, tak liberalne dla tubylcow, niwecza wszelkie zyski z rozbudowy szosy do Wyszkowa. Korek na oko na pol godziny na dwoch pasach. Swiatla tak "odcedzaja" ruch, ze w Markach korka nie uswiadczysz. Tylko czy na pewno wlasnie o to chodzi i czy aby te jedne swiatla nie przekreslaja nakladow poniesionych na rozbudowe szosy?
Obserwuj wątek
    • wolfgang87 Re: Piasek w tryby... 05.07.10, 11:45
      No nie wiem, nie wiem... tak się złożyło, że wczoraj po raz pierwszy stałem w korku na tej ekspresówcem jeszcze w Radzyminie. Też miałem nadzieję, że ruch będzie odcedzony przez te dziwne światła w polu, ale niestety. Marki to był jeden wielki korek i durślag nie pomógł nic a nic.
      • edek40 Re: Piasek w tryby... 05.07.10, 11:52
        > No nie wiem, nie wiem... tak się złożyło, że wczoraj po raz pierwszy stałem w k
        > orku na tej ekspresówcem jeszcze w Radzyminie. Też miałem nadzieję, że ruch będ
        > zie odcedzony przez te dziwne światła w polu, ale niestety. Marki to był jeden
        > wielki korek i durślag nie pomógł nic a nic.

Ja znam te rejony na tyle dobrze, ze, jesli bede wiedzial o korku, to smigne
        jeszcze w Radzyminie, na taka szose, co jej nawet na dokladnych sztabowkach nie
        ma (przesadzam, ale ladnie brzmi). Pozostaje problem tych, co rejonow nie znaja,
        a jada np. na Goclaw czy w kierunku Nieporetu czy Legionowa. Ci smialo moga
        uciec z Marek. Wczoraj po poludniu rowniez mogli. Po odstaniu swojego w Slupnie,
        wsi kluczowej dla przejezdnosci. Moze zamontowano tam swiatla akomodacyjne ino
        akomuduja sie one na os krajowki, ale steruja zielonym dla szosy lokalnej. Przez
        pomylke...
        • rekrut1 Re: Piasek w tryby... 05.07.10, 12:51
          edek40 napisał:Pozostaje problem tych, co rejonow nie znaja

Nie prawda,problemem jest armia ludzi bezpodstawnie uprawniona do
          grzebania na(przy)drodze.Kumoterstwo,kolesiostwo,posiadanie dziwnych
          wpływów na decyzje,to jest problem.A najbardziej dziwne jest to że
          udało się nas przekonać(widać to wpisach na tym forum)iż ta armia
          urzędnicza jest nieomylna i do każdej nawet najbardziej durnej
          decyzji znajdzie grono popleczników.
          Niebawem tak jak "gierkówkę" ci nieomylni większość dróg
          ekspresowych sprowadzą do rangi dróg drugiej kategorii lokalnej.I
          tak kolejne wpływy z takim mozołem zbierane ze zdjęć zostaną
          zmarnowane.
          Pozd.
    • rapid130 Re: Piasek w tryby... 05.07.10, 17:38
      Ten sam syndrom dokuczał latami, gdy jechało się DK nr 8 z Wrocławia
      do Kępna.

Co z tego, że leciałeś 30 km dwupasmówką, gdy nagle, po jej
      zakończeniu, cały ruch zamierał w szczerym polu?

Daleeeeeeeeko na horyzoncie było widać Oleśnicę.
      Nie było widać jednego jedynego (ongiś) skrzyżowania ze światłami w
      centrum -> wyłącznej przyczyny postoju.

Dopóki zamiast stawiać sygnalizatory i budować ronda, nie
      przebolejemy wydawania potężnych pieniędzy na skrzyżowania
      bezkolizyjne na najbardziej ruchliwym trasach, dopóty w tym kraju
      nie ma co liczyć na jazdę w przewidywalnym czasie. :-/

Upowszechnienie takich skrzyżowań i budowa siatki tras szybkiego
      ruchu V=110 km/h dałoby lepsze efekty niż oddanie do użytku całej
      planowanej sieci autostrad V=130 km/h.
      • edek40 Re: Piasek w tryby... 06.07.10, 13:46
        > Daleeeeeeeeko na horyzoncie było widać Oleśnicę.
        > Nie było widać jednego jedynego (ongiś) skrzyżowania ze światłami w
        > centrum -> wyłącznej przyczyny postoju.

Olesnica charakteryzuje sie jakas powazniejsza zabudowa i skrzyzowanie dwoch szos, posiadajacych jakies numery. Wspomniane Slupno kolo Radzymina to takie mniejsze osiedle. Nie bagatelizuje tu oczywiscie potrzeb mieszkancow tego siola. Jesli jednak w Legionowie na sobote i niedziele tak przestawia sie swiatla, aby "weekendowcy" dawali rade przejechac, kosztem mieszkancow tego sporego miasteczka, to co stoi na przeszkodzie aby podobny los spotkal mieszkancow kilkunastu domow w Slupnie? Z reszta mieszkancy Legionowa wykorzystuja wiadukt do ominiecia korka na poprzecznych ulicach, a mieszkancy Slupna moga nadlozyc kilometr i dojechac do wiaduktu przy wjezdzie do Radzymina. Budowanie w tym miejscu wiaduktu jest idiotyzmem, bo z uwagi na dlugosc i rozleglosc Marek i tak potrzebna jest obwodnica. Swiatla zas przestawic mozna jednym, przemyslanym, ruchem przy programowaniu cyklu.
        • des4 wieś koło radzymina to pikuś 06.07.10, 14:05
          jeśli chodzi o światła dla lokalsów...

na krajówce nr 17 z Wawy do Lublina, parę km za obwodnica Garwolina
          jest wiocha ze światłami na skrzyzowaniu z lokalną droga dla
          miejscowych...po miłych chwilach na garwolińskiej obwodnicy
          rozpędzony kierowca wjezdza na w miarę przyzwoitą krajówkę z
          szerokimi poboczani i nagle sru...światła, ktorych cykl i dla
          jadacych droga krajową i dla jadacych drogą lokalną trwa tyle samo...
          • emes-nju Re: wieś koło radzymina to pikuś 06.07.10, 14:12
            des4 napisał:

> światła, ktorych cykl i dla jadacych droga krajową i dla jadacych
            > drogą lokalną trwa tyle samo...

I slusznie! Demokracja jest!

A poza tym sprobuj zauwazyc w tym gleboka mysl. Kazde swiatla na bardzo ruchliwej przelotowce beda generowac korki. Wydluzenie cyklu dla kierunku bardziej obciazonego (i to w znacznej czesci samochodami "obcymi") spowoduje korki na drodze lokalnej, a nie poprawi znaczaco sytuacji na drodze glownej. Wybrano wiec mniejsze zlo - jeden korek zamiast dwoch :-P
        • rapid130 Re: Piasek w tryby... 06.07.10, 17:42
          Z Oleśnicą, to chodziło mi o myśl przewodnią.

Czyli, że "stopień przelotowości" trasy X zależy wyłącznie od
          jej "najwęższego gardła", choćby nie wiem jakie wodotryski były
          stosowane na jej innych fragmentach.

Niestety, wydaje się, że zarządcy dróg w PL działają bez planu.
          Wszelkie elementy infrastruktury projektuje się wyłączone z całej
          sieci, niedopasowane, niedostosowane, bez ładu i składu.

Tylko tak mogę sobie wytłumaczyć powód, dla którego jakiś ciężki
          kretyn z dyplomem, pod koniec lat 90. zaprojektował skrzyżowanie
          dróg nr 2 i 24 na nowej obwodnicy Pniew, odbierające pierwszeństwo
          przejazdu kierowcom wcześniej lecącym 3-kilometrowym "lotniskiem"
          trasy nr 2, w środku szczerego pola. A inny debil z dyplomem wyraził
          zgodę na realizację tego qui pro quo. Wskutek czego przez kilka
          kolejnych lat trup słał się w tym miejscu gęsto.
            • rekrut1 Re: Piasek w tryby...(a może w oczy?) 07.07.10, 14:48
              W najbliższym czasie Sejm ma zająć się przepisami regulującymi kto,
              kiedy,dlaczego i jak może ustawić fotoradar.Wygląda na to że miałem
              rację uważając że zbyt duża liczba ludzi(instytucji)jest uprawniona
              do "grzebania" przy drodze.
              Pozdr.
                  • rekrut1 Re: Piasek w tryby...(a może w oczy?) 07.07.10, 15:16
                    Pak Nam Gi był odpowiedzialny za tamtą reformę. Podobno w marcu br.
                    został rozstrzelany na stadionie w Phenianie, wraz z innym
                    działaczem, którego nazwiska nie udało się ustalić - pisze
                    Associated Press.

14 czerwca br. rodziny Paka i innych działaczy, których obarczono
                    odpowiedzialnością za nieudaną reformę, załadowano do wagonu
                    kolejowego i wywieziono do więzienia - twierdzi organizacja Good
                    Friends, powołując się na niewymienionego z nazwiska funkcjonariusza
                    północnokoreańskiego resortu bezpieczeństwa.

Tak sobie nieśmiało pomyślałem, a może i u nas wprowadzić taką
                    zasadę?
                    Wprawdzie mało demokratyczna ale może była by skuteczna?
                    Pozdr.
                    • edek40 Re: Piasek w tryby...(a może w oczy?) 07.07.10, 15:49
                      > Tak sobie nieśmiało pomyślałem, a może i u nas wprowadzić taką
                      > zasadę?
                      > Wprawdzie mało demokratyczna ale może była by skuteczna?

Z uwagi na to, ze koszta (bezskutecznej, jak widac) nauki sztuki zarzadzania
                      drogami ponosza miliony obywateli, sugerowana kara wydaje sie adekwatna. Mozna
                      oczywiscie uspokoic sumienie i nie mordowac naszych urzedasow tylko wysylac do
                      Korei, aby tam sie wykazali :) Z reszta moze nawet przezyliby ten eksperyment z
                      uwagi na to, ze ww kraju jest zarejestrowanych mniej wiecej tyle samochodow, co
                      w Polsce w mojej malutkiej wsi wiec ich malutkie rozumki i dwie raczki do
                      robienia symulacji resorakami wystarcza...
                      • rekrut1 Re: Piasek w tryby...(a może w oczy?) 07.07.10, 20:40
                        Raport NIK dotyczący stanu dróg,jakości remontów a także sposobu
                        wykorzystania dostępnych środków na ten cel........no może nie tak
                        drastyczne kary ale kamieniołomy(tłuczeń jest przydatny przy budowie)
                        serwował bym bez mrugnięcia okiem.
                        Pozdr.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka