Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie auta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.08, 20:51
Auto sprowadzone zza granicy, opłaty porobione, dostałem już nowe tablice z
wydziału komunikacji.
Zostało je tylko ubezpieczyć. I tutaj pytanie.
Ile mam czasu na dokonanie ubezpieczenia auta, czy w ogóle jest określony
jakiś czas?
Obserwuj wątek
    • wichura Re: Ubezpieczenie auta 09.02.08, 14:35
      Art. 29. p. 1 Ustawy o ubezp.obow.: Posiadacz pojazdu jest
      obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
      mechanicznych:
      1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego (...)
      Dziwne, że wydali Ci blachy i dowód - w znanych mi urzędach żądają
      okazania polisy OC.
            • tiges_wiz Re: Ubezpieczenie auta 09.02.08, 18:41
              odwpowiedzial ci ... w tym samym dniu co dostales polskie tablice masz juz miec
              ubezpieczenie.

              Opłata (karna) za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia obowiązkowego jest
              nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na podstawie art. 88 ustawy
              o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnymi Polskim
              Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wysokość opłaty obowiązującej w każdym
              roku kalendarzowym, stanowi równowartość w złotych sumy wyrażonej w euro,
              zależnej od rodzaju ubezpieczenia. Dla ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
              mechanicznych, opłata ta jest także zależna od rodzaju pojazdu oraz okresu
              pozostawania posiadacza pojazdu mechanicznego bez ochrony ubezpieczeniowej i wynosi:

              - 20 % odpowiedniej opłaty – w przypadku gdy okres ten nie przekracza 3 dni,
              - 50 % odpowiedniej opłaty – w przypadku gdy okres ten nie przekracza 14 dni,
              - 100 % odpowiedniej opłaty – w przypadku gdy okres ten przekracza 14 dni.

              Wysokość opłaty w euro: 500
      • zgryzliwy1 Re: Ubezpieczenie auta 13.02.08, 01:21
        wichura napisał:

        > Art. 29. p. 1 Ustawy o ubezp.obow.: Posiadacz pojazdu jest
        > obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
        > mechanicznych:
        > 1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego (...)

        OK

        > Dziwne, że wydali Ci blachy i dowód - w znanych mi urzędach żądają
        > okazania polisy OC.

        chyba w Chinach !
      • Gość: ajwenhou Re: Ubezpieczenie auta IP: *.pzuzycie.pl 12.02.08, 15:43
        Jeżeli auto kupił w PL to tak. Jeżeli auto kupił za granicą, to w
        momencie wjazdu do PL ma mieć ubezpieczenie. Nie ważne czy blachy sa
        niemieckie, holenderskie czy polskie. Dostaniesz polisę wystawioną
        na numery niemieckie, polskie czy szwedzkie. A dowód tzw "miekki" to
        niby jaki problem? JEst dlatego że "normalny" drukują w W-wie i
        trzeba czekać, a numery są te same.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka