Dodaj do ulubionych

super trudna zagadka

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.05, 16:26
Następny problem tym razem hiperprzestrzenny

wyobraż sobie mrówki które umieszczone są na każdym rogu N-wymiarowego
hiperczworościanu

Na dany znak zaczynają iść wzdłuż krawędzi do następnego dowolnie wybranego
rogu

Mając na uwadze że mrówki poruszaja sie w stałym tępie ,synchronicznie

oblicz prawdopodobieństwo *niespotkania * sie mrówek w N-wymiarowym
hiperczworościanie??

Obserwuj wątek
    • Gość: Mrówek Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.05, 00:08
      Zero - zawsze któreś sie spotkają.
      • Gość: aa Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 19:25
    • Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.cbk.waw.pl / *.cbk.waw.pl 20.12.05, 18:21
      (1 - 1/N^2) ^ (N * 2^(N-1))

gdzie:
      1/N^2 = prawdopodobieństwo tego że na konkretną krawędź wejdą mrówki z obu stron
      (każda wchodzi na nią z prawd. 1/N),
      N*2^(N-1) = liczba krawędzi sześcianu N-wymiarowego.

nie jestem jednak pewien, czy można tu zastosować iloczyn prawdopodobieństw
      zdarzeń dopeniających (że nie wejdą obie) dla wszystkich krawędzi - czy te
      zdarzenia są niezależne? a to jest przecież warunkiem tego aby mnożenie
      miało sens.
      • Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.cbk.waw.pl / *.cbk.waw.pl 20.12.05, 18:36
        widzę że nie doczytałem dokładnie treści - nie chodzi o sześcian tylko
        o czworościan. ale co to jest czworościan w przestrzeni innej niż 3D ??!

poza tym nie wiem dokładnie czy chodzi o to że mrówki przejdą się raz po
        krawędzi i koniec (tak przyjąłem za pierwszym razem), czy też będą sobie
        chodziły w nieskończoność - w tym przypadku Mrówek ma rację - prawdopodobieństwo
        niespotkania jest zerowe.
        • Gość: Mrówek Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 02:34
          To jest troche inaczej.Mrówki, aby sie nie spotkac, musza iśc po krawedziach
          jednej sciany w zgodnym kierunku, mp zgodnie z ruchem wskazowek zegara, co
          wywołuje ruch przeciwny na sasiednich ścianach o wspólnych krawędziach z
          pierwszą ścianą , a to z kolei zmusza mrówki na pewnej krawedzi do ruchu o
          przeciwnych zwrotach. Ponieważ ida z jednakowa prędkością, to przynajmniej dwie
          spotkają sie w srodku jednej z krawedzi.Dla sześcianu byłoby podobnie.
          Dokładniej : na scianie ABC idą A->B->C->A więc na ścianie ABD musi być A->B->D-
          >A na ścianie BDC B->D->C->B i na ścianie ACD C->A->D->C i mamy przeciwne
          zwroty marszu na krawędzi AD - tam jest spotkanie. W srodku.
          • Gość: Mrówka 3D Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 02:57
            Mogą iść A->B->D->C->A i nigdy - przy stałej prędkości - się nie spotkają. Dla
            sześcianu A->B->C->D->D'->C'->B'->A'->A I TO SAMO. Rozważania Mrówka sa
            poprawne, przy warunku,że mrówki zostaja na swojej ścianie. Te bryły n-
            wymiarowe to niezdefiniowana lipa, chyba,że i mrówki sa n -wymiarowe i wszystko
            jest jak w 3D.
            • Gość: PM Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:12
              Prawdopodobieństwo ,że mrówkina czworościanie 3D nie spotkaja się w czasie
              potrzebnym na pokonanie krawędzi wynosi
              1*2/3 * 1/3 * 1/3 = 2/27 a wiec przeciwne - spotkaja się 25/27. Po n ww
              odcinkach czasu odpowiednie prawd wunoszą (2/27)^n i 1 - (2/27)^n, a wiec prawd
              ze się nie spotkaja dązy do zera
    • Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.cbk.waw.pl / *.cbk.waw.pl 21.12.05, 12:08
      zagadka jest coraz ciekawsza i rzeczywiście trudna.

przyjąłem sobie że:

1) hiperczworościan w N wymiarach ma N+1 wierzchołków i każdy wierzchołek jest
      połączony z każdym innym (tak jest przynajmniej w czworościanie 3D),

2) mrówki spacerują tylko raz po krawędzi i nie mogą się spotkać ani w czasie
      spaceru, ani w wierzchołku docelowym.

wówczas jest tak:

mrówek jest N+1 i każda może zacząć iść do jednego z N wierzchołków, a zatem
      jest (N+1)^N wszystkich możliwości. ta liczba będzie w mianowniku wyrażenia
      na prawdopodobieństwo niespotkania. w liczniku będzie natomiast liczba tych
      przypadków, w których nie dochodzi do spotkania, ani w środku krawędzi ani na
      końcu.

nie dojdzie do spotkania jeśli mrówki będą się poruszać po zamkniętych pętlach
      i każda pętla będzie miała co najmniej trzy krawędzie. dzięki temu że każdy
      wierzchołek ma połączenie z każdym innym można sobie swobodnie wybierać
      podzbiory wierzchołków do budowania pętli.

N+1 wierzchołków można podzielić na podzbiory (pętle) C1+C2+... = N+1. teraz
      trzeba policzyć na ile sposobów można podzielić wierzchołki na takie podzbiory.
      sprawa jest dość prosta gdy wszystkie C[i] są różne - wowczas ta liczba to
      (N+1)! / (C1*C2*...)
      Silnia to liczba permutacji wszystkich wierzchołków, a dzielenie przez C[i]
      wynika z tąd, że C[i] różnych permutacji odpowiada temu samemu cyklowi,
      na przykład permutacje: ABC, BCA i CAB są równoważne.

sprawa się komplikuje gdy mamy więcej pętli o tej samej długości, na przykład
      N+1 = C1 + 2*C2 + C3
      stosując poprzedni wzór dostalibyśmy za dużo, bo następujące przydziały:
      pierwsze C2: ABC, dugie C2: DEF
      oraz
      pierwsze C2: DEF, dugie C2: ABC
      byłyby policzone jako dwa przypadki, a tak na prawdę to jest tylko jeden
      przypadek bo pętle o tej samej długości są nierozróżnialne.

wzór ogólny będzie taki: (N+1)! / (C1*K1! * C2*K2! * ....)
      przy założeniu podziału: N+1 = K1*C1 + K2*C2 + ...
      gdzie K[i] to liczba pętli o długości C[i]. tym razem wszystkie C[i] muszą
      być różne.

teraz trzeba by przeanalizować wszystkie możliwe podziały na pętle
      i zsumować liczby sposobów ich realizacji. chyba umiałbym napisać na to
      program, ale wyprowadzić gotowego wzoru nie umiem.

• Gość: Stawonóg1 Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 15:10
        Czemu zakładasz,że czworościan ma w przestrzeni nD n+1 wierzchółków? Też będzie
        miał cztery, tylko jego wierzchólki będą punktami o n współrzednych i
        długość "Krawędzi" będzie dlugścią wektora o n współrzędnych, czyli pierwiastek
        z sumy kwadratóe tych wspolrzędnych. Niezaleznie od rodzaju przestrzeni liczby
        pozostaja te same i cztery jest cztery. Dopóki nie wprowadzimy definicji"Brył"w
        świecie nD nie bardzo wiadomo, co mamy na mysli. Kula n wymiarowa jest
        zdefiniowana i odpowiednie otoczenia punktu też, ale o wieloscianach jakos nie
        słyszałem .Analogia do 3D nie może być pełna, bo plaszczyznę i prostą można
        odpowiednio definiować przez zmniejszanie wymiarów )n-1)D i (n-2)D, ale co
        dalej? Zostańmy jednak przy 3D - też jest sporo do przemyśleń.
        • Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.cbk.waw.pl / *.cbk.waw.pl 21.12.05, 15:30
          zgadzam się że nie wiadomo dokładnie co to jest hiperczworościan
          (już to zresztą pisałem). w przypadku sześcianu istnieje ogólna zgoda
          co do tego jak go rozumieć w wyższych wymiarach, ale co do innych figur
          to chyba nie.

dla zwykłego czworościanu prawdopodobieństwo niespotkania wyniesie:
          (4! / 4) / 4^3 = 6/64 = 0.09375
          • Gość: Hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.05, 04:48
            Jak narazie daleko od rozwiązania we wszystkich przypadkach
            hehehe ;-)
            • Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.cbk.waw.pl / *.cbk.waw.pl 22.12.05, 11:06
              może zamiast się z nas wyśmiewać ustosunkował byś się chociaż do naszych
              wyobrażeń na temat co to jest hiperczworościan. moim zdaniem jest tu
              za dużo dowolności.
    • Gość: Michał Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.05, 16:23
      Jeżeli rozwiązaniem dla n=3 jest p=2/3, to, moim zdaniem, ten problem jest
      trudny tylko rachunkowo, a nie koncepcyjnie.
    • Gość: bingo Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.05, 17:23
      Mrowisko
    • Gość: high iq man Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.06, 22:37
      no jak narazie nawet nikt nie roziązał tego poprawnie a
      poziom rozumowania jest bardzo niski pozdrawiam
      highiqman
      • Gość: Michał Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.06, 00:36
        Widzę kolego, że grasz na ambicji forumowiczów, ale nie wiem czy masz do
        tego podstawy. Wyjaśnię Ci to na przykładzie. Skoro znasz takie trudne problemy,
        to na pewno wiesz coś niecoś o teorii mnogości czy topologii. Wiesz również na
        pewno, że pojęcia, z którymi mamy do czynienia w przysłowiowym R^3, mają swoje
        uogólnienia w tych działach matematyki. I tak np. na pytanie czy dwa zbiory są
        równoliczne, w "normalnej" rzeczywistości można odpowiedzieć na (chyba) dwa
        sposoby - można policzyć elementy z jednego zbioru, policzyć elementy z drugiego
        zbioru i porównać. Mozna też postąpić inaczej, chytrzej - sprawdzić, czy między
        zbiorami istnieje bijekcja, czyli, mówiąc najprościej, poparować elementy
        jednego zbioru z elementami drugiego zbioru i sprawdzić, czy nie ma elementu bez
        pary. Co się okazuje? Okazuje się, że w ogólności jedynym dobrym sposobem na
        określenie czy zbiory są równoliczne jest znalezienie bijekcji. Innymi słowy,
        proces uszczegóławiania problemu prowadzi do tego, że rozpatrywany obiekt
        zyskuje nowe cechy szczególne - w opisanym przeze mnie przypadku proces
        uszczegóławiania prowadzi do tego, ze równoliczność można określić na więcej niż
        jeden sposobów. Cała zabawa polega więc na wybraniu spośród tych sposobów tego,
        który będzie się sprawdzał w ogólności. Jaki ma to związek z problemem opisanym
        przez Ciebie? Doświadczenie życia codziennego określa cechy czworościanu (a
        także zachowanie mrówek chodzących po jego krawędziach). I tak np. wiemy, że
        kazde trzy jego krawędzie zbiegają sie do wierzchołka. Wiemy, że każda ściana
        jest trójkątem. Wiemy też wiele innych rzeczy. Zadanie jakie przed nami
        postawiłeś polega więc w rzeczywistości na znalezieniu tej jednej cechy, ktora
        będzie prawdziwa w ogólności.

Nie wiem, czy Twoim zamiarem było ukrycie głównej trudności w opisanym przeze
        mnie fakcie. Jeśli tak, to gratuluję pomysłowości. Jeśli jednak założyłeś a
        priori definicję uogólnionego czworościanu, to wydaje mi się ,że to Ty
        popełniłeś błąd.

Co do samej zagadki to mam pomysł (który w idei odwołuje się trochę do pojęć
        graf, pętla). Jest już jednak późno, więc może kiedy indziej:)

pozdrawiam
      • spamik4 Re: super trudna zagadka 08.01.06, 12:22
        Sam sposób wypowiadania się świadczy o poziomie człowieka. O przybranym nicku
        nie mówiąc !. Miałem okazję korespondować z wieloma ludźmi z wysokim IQ i w tej
        grupie ludzi nie spotkałem jeszcze kogoś o tak wybujałym ego. Z reguły sposób
        traktowania własnej osoby jest odwrotnie proporcjonalny do współczynnika
        inteligencji.
        Pozdrawiam zdrową część uczstników tego forum.
        • Gość: highiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.06, 23:52
          jeśli chodzi o tą zagadke nie trzeba wiedzieć o topologi
          jak również nie trzeba sie posługiwać matematyką wychodzącą poza program szkoły
          podstawowej wystarczy konsekwentnie myśleć od najbardziej prostych po badziej
          złożone rzeczy

pozdrawiam
          • Gość: Student Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.06, 01:17
            Je3sli tak, to oznacza,że nie bardzo rozumiesz pojęcia, które wptowadziłes do
            pierwotnego tekstu zaania. Warto jednak zerknąc do pewnych działów matematyki
            wyższej i nie wypisywać bzdur.
    • Gość: highiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.06, 00:28
      podpowiedz :

wyobrażcie sobie trójkąt wiedząc że w każdym wierzchołku umieszcona jest mrówka
      jak myślicie jakie będzie prawdopodobieństwo nie spotkania sie mrówek w
      trojkącie ?

już wam podaje przykład : 2/2^3

biorąc po uwage to żeby mrówki sie nie spotkały musiały by udać sie w lewo lub
      w prawo (najprościej mówiąc )=licznik a możliwości wyboru dróg mrówek każda ma
      z ich dwie co w konsekwencji daje 8 możliwości dla całości czyli
      prawdopodobieństwo niespotkania wynosi 0,25

papa
    • Gość: hiqiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.06, 09:08
      druga podpowiedz :

idzcie dalej teraz popatrzcie na czwrościan i spróbujcie sobie przedstawić
      4wymiarowy czworościan foremny

w ten czas powolizaczynają sie ujawniać wspólne cechy

do studenta :

studiuj pilnie chłopie bo narazie rozumujesz jak przeciętny sześciolatek co
      daje Ci Iq: 6/19-24 x 100
      biorąc pod uwage wiek mentalny który dzisiaj jest już przestarzałą formą
      potocznie zwanego Iq
      • Gość: Kama Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.06, 11:54
        Gość portalu: hiqiqman napisał(a):
        > druga podpowiedz :
        > idzcie dalej teraz popatrzcie na czwrościan i spróbujcie sobie przedstawić
        > 4wymiarowy czworościan foremny
        Problem w tym,że nie można go sobie wyobrazić, podobnie jak kuli
        czterowymiarowej, choć mozna ją opisać analitycznie. Może Ty to opisz słownie,
        a rachunek zostaw nam - pokombinujemy!
        Dla zwykłego czworościanu prawdop. niespotkania się w czasie potrzebnym do
        przejscia jednej krawedzi wynosi 2/27 i maleje do (2/27)^n przy przebyciu przez
        kazdą mrowkę n krawędzi.
    • Gość: Michał Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.06, 18:47

"jeśli chodzi o tą zagadke nie trzeba wiedzieć o topologi
      jak również nie trzeba sie posługiwać matematyką wychodzącą poza program szkoły
      podstawowej wystarczy konsekwentnie myśleć od najbardziej prostych po badziej
      złożone rzeczy"

przepraszam, ale Ty chyba mnie nie rozymiesz. ten wstęp o topologii nie dotyczy
      Twojej zagadki, ale mojego przykładu. mój przykład natomist miał naświetlić jak
      sprawa wygjąda formalnie.

powiedz mi, prosze, ile miejsca zajmuje to rozwiązanie. tak mniej więcej.

pozdrawiam
      • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.06, 20:08
        Drogi Michale
        bardzo mało miejsca

a co do Kamy to zaczyna dobrze kumać;-)( co do czworościanu poszło mu nieżle :)

słuchajcie jeśli ktoś ma niezłe propozycje to piszcie na email

jest to tak fajna i miła zagadka że szkoda żeby każdy znał jej rozwiązanie

na prywatne emaile odpowiem więc jeśli macie jakieś pytanie to dawajcie

quba1979@o2.pl

• Gość: Sutra Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.06, 20:49
          Higmanie!
          Jeśli nie sprawi Ci to nadmiernego klopotu, to opisz prozą ten Twój
          wyimaginowany czworościan, który jednak powinien mieć cztery "sciany", ale co
          do liczby wierzchółków i krawędzi - pewności nie ma.
          • Gość: highiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.06, 21:56
            już i tak jest za dużo podpowiedzi przykro mi ale więcej już nie dam ;-)

pozdrawiam
    • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 22:23
      halo misie kolorowe a co z mrowiskiem ;-)
      • franky_f Re: super trudna zagadka 13.01.06, 16:15
        ej, a jakie ty masz tak w ogóle to iq, można wiedzieć:)?
        • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.06, 21:30
          moje Iq ?;-)

>160 do 169 sd 16 w kilku testach( space time & hyperspace) Cooijmansa
          LIMIT Iq test
          w skali o odchyleniu standardowym 16 w którym poziom mensy to >132 iq

>182 sd 16 potential Iq sigma test 165 in rarity

Raven (test obecnie stosowany przez mense ) 36 /36 <40 min

także we wszystkich testach jakie tylko robiłem a było ich dość sporo moje
          średnie wyniki to od 3,5 sd do 5 sd

czyli od 156 do 180 gdzieś tutaj można znależć to niby Iq

myśle że najbardziej będzie ostrożnie gdy powiem że gdzieś koło 4 odchyleń
          standardowych co daje wynik

w skalach o odchyleniu standardowym 15 = 160
          o sd 16 164

a w skali stosowanej przez mense skali Cattela o odchyleniu 24 gdzieś koło 196

poziom mensy w tej skali wynosi 148

daje mi to w stosunku do rarity około 1 na 35.000 przypadków
          w porównaniu do mensy 1 na 50
          • franky_f Re: super trudna zagadka 13.01.06, 22:21
            co to za sztuka być inteligentnym, wystarczy się takim urodzić. nieprawdaż?;)
            • franky_f Re: super trudna zagadka 13.01.06, 22:24
              ale to jest w sumie ciekawe. mógłbyś opowiedzieć jak to jest?
              • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.06, 22:55
                to tylko malutki wycinek osobowości szczerze powiedziawszy Iq to naprawde nie
                jest takie ważne

odnośnie swojego Iq testy i łamigłówki traktuje to jako dobrą zabawe i nic
                więcej ;-)

niestety znam wiele osób będących w mensie i w innych organizacjach jak
                cerebrals etcetera którzy twierdząc że mają Iq >148 są geniuszami

zresztą można tak powiedzieć im niższa iq organizacja zrzeszająca tym więcej
                członków o wybujałym ego

a najwięcej chyba jest w mensie która w zasadzie jest jedną z org skupiających
                o najmniejszym iq ;-)

niestety wiele jest idiotów na tym świecie i wszędzie ich można znależć

• lapacz_w_zycie Re: super trudna zagadka 13.01.06, 18:56
      Zagadka rzeczywiście ciekawa, ale chyba lepiej byłoby gdyby była sformułowana
      bardziej precyzyjnie - terminami nie nasuwającymi wątpliwości
      interpretacyjnych. Ponieważ google nie znajduje słowa "hiperczworościan" zostaje
      zgadywanie. Wydaje się, że jedyną sensowną interpretracją "N-wymiarowego
      hiperczworościanu" jest ta podana przez grześka tzn. N+1 wierzchołków z których
      każde dwa są połączone krawędzią. Czyli jeśli nie chcemy wyobrażać sobie
      N-wymiarowych konstrukcji możemy to rozumieć jako N+1 wierzchołkowy graf pełny.
      Po wstępnych przemyśleniach sceptycznie podchodzę do możliwości krótkiego
      rozwiązania. Dla N=5 pojawiają się pewne dodatkowe możliwości nieistniejące dla
      mniejszych wymiarów.

Może w weekend coś wyjdzie.

lwz
      • Gość: lowiqman Re: super trudna zagadka IP: *.aster.pl 14.01.06, 17:58
        cyt z highmana " ... jest to tak fajna i miła zagadka że szkoda żeby każdy znał
        jej rozwiązanie na prywatne emaile odpowiem więc jeśli macie jakieś pytanie to
        dawajcie
        quba1979@o2.pl"

Czyżby na supermądry forumuwicz szukał ratunku ?
        • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 18:47
          no faktycznie nie zdawałem sobie z tego sprawy że to tak zabrzmiało

a więc piszcie gdzie chcecie :-)

tylko powiedz mi skąd bym wiedział co może być poprawne a co nie ?

powiem tak, wszystkich znaków w odpowiedzi jest 10

a znakiem może być, np.: "n", "+", "cyfra", "/", "x" ,"^" itp (to ostatnie to
          znak potęgi np żeby zapisać 2 do potęgi 2 można tak 2^2)

PRZYKŁAD: dla wyrażenia "(n+1)/(2-3)" jest znaków 11

więcej już nie powiem to ostatnia podpowiedz i tak ich jest bardzo dużo

• Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.visp.energis.pl 15.01.06, 09:42
      1) Co to jest hiperczworościan?

2) Czy chodzi o niespotkanie mrówek w środku krawędzi, czy również
      na końcu krawędzi?

Bez dookreślenia tych spraw będziemy mieli sytuację w której tylko
      Autor zna zagadkę na którą chce od nas odpowiedzi.
      • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.06, 11:33
        odp1

bardzo dużo jest tego w necie , trzeba troszeczke włożyć wysiłku ;-)

odp2 podałem przykład dla trójkąta tzn jak sie znajdują na jednej i tej samej
        krawędzi to zawsze sie spotkają
    • Gość: grzesiek Re: super trudna zagadka IP: *.visp.energis.pl 15.01.06, 15:27
      Wyjaśnienia Autora są dość niejasne, więc sam sobie dookreślę zagadkę:

1) Mój hiperczworościan ma N+1 wierzchołków i między dowolnymi wierzchołkami
      istnieje krawędź.

2) Interesuje mnie tylko to żeby dwie mrówki nie weszły do tego samego
      wierzchołka. Dopuszczam żeby mrówki minęły się w drodze po krawędzi.

Wówczas prawdopodobieństwo niespotkania wyniesie N! / N^(N+1).
      • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.06, 15:33
        bravo

choć z tyloma podpowiedzi było o wiele łatwiej

pozdrawiam
        • Gość: klarnet Re: super trudna zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 16:34
          Jak z powyższego wynika liczba 4 w hiperprzestrzeni N wymiarowej ma wartośc
          N+1 , to co oznacza 1 i jaki kształt ma mrówka? Tam już jest inna arytmetyka?
          Brawo, Grześku,że intuicyjnie wyczułeś co może mieć hiqman na dosyc dewiacyjnej
          myśli.
          Powinien raczej wprowadzić pojęcie "Najprostszy wielościan foremny n
          wymiarowy"a nie naztwać go czworościanem.Ale dzięki niemu było trochę zabawy.
          • Gość: darkin Re: super trudna zagadka IP: *.mimuw.edu.pl / *.mimuw.edu.pl 15.01.06, 17:57
            Ja raczej gratuluje zgadniecia, ze " *niespotkanie* sie" oznacza, ze mrowki moga
            sie jednak spotkac na srodku krawedzi :).
            A bez tego zalozenia, zadanie robi sie na prawde trudne...
            • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.06, 18:15
              nie moga
              • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.06, 18:48
                ludzie prosze was bez głupich komentarzy

tak jak pisałem na przykładzie trójkąta możliwości może być 8: RRR, LLL,
                RLR ,RRL,LRR,LLR ,LRL, RLL

"R" -oznacza ruch w prawo a "L" w lewo

tylko w dwóch przypadkach mrówki nie mogą się spotkać a przypadków jest 8

dlatego wzór ma 2/8

a wg poprzednika głupigo komentarza to zadanie nie miało by sensu i było by
                samo w sobie głupie

myśle teraz że za bardzo ułatwiłem to zadanie podając ilość znaków

bo mianownik był bajecznie prosty a wiedząc ilość znaków można sie już łatwo
                domyśleć licznika

jeszcze raz prosze bez głupich komentarzy
      • Gość: hiqman Re: super trudna zagadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.06, 18:53
        skoro Grzesiek dopuszcze możliwość minęcia się mrówek na krawędzi
        to prawdopodobnie zgadł to rozwiązanie i dalej go nie rozumie

pewnie spróbował licznika wiedząc ile jest znaków

wiem że to brzmi przewrotnie ale taka jest pewnie prawda po jego komentarzu

• Gość: 2razy2 Re: super trudna zagadka IP: *.acn.waw.pl 21.01.06, 03:37
      a kto wymyslił ta zagadka?
    • quba1979 Re: super trudna zagadka 21.01.06, 14:43
      facet z Madrytu

zagadka była stworzona na podstawie Power testu Hoeflina
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka