Dodaj do ulubionych

LCD vs. Plasma

12.08.05, 16:44
jak uważacie... co jest lepsze ?
JA bym chyba postawił na LCD , bo słyszałem że pplasmy gdy długo się nie
mienia kolor w 1 miejscu to przez jakiś czas pozosaje takie odbicie/kolor :>
Obserwuj wątek
    • Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 10:55
      Obydwa systemy są dobre.
      Można pisać książki . W jednym wątku się nie da.
      mnostwo artukułów . www.hdtv.com.pl www.audiostereo.pl
      i innych portalach.
      Najważniesze jakim sygnałem dysponujesz, jaką odległością od ekranu, jaką
      kasą , jakimi złączami?
      Jeśli będziesz chciał ekran 50 " - Plazma od 17.000 zł LCD trzy razy tyle.
      Plazma wypali się jeśli załączysz program i przez pół roku nie bezdziesz
      zmieniał programu. W domu - nie ma obaw.
      Lcd potrzebuje lepszego sygnału.
      pozdrawiam
      • Gość: normalny Re: LCD vs. Plasma IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.05, 17:22
        pracuje w tej branży i niezgodze sie z przedmówcą gdyż:
        1) lcd jest jednak tańsze gdyż w tej samej cenie i tej samej wielkości kupime
        lcd o większej rozdzielczości niż plazmę czyli powiedzmy za ta samą kasę mamy
        rozdzielczośc w lcd około 1200x800 a w plażnie 800x500
        2) tak samo plazma jak i lcd mają określoną ilośc roboczogodzin (przeważnie
        kilkadziesiąt tysiecy)po przepracowaniu których kończą swój żywot bo sie
        poprostu wypalą
        3) lcd mają żywsze kolory i lepsza jakośc obrazu
        pozdrawiam
        • Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 03:01
          Skoro pracujesz w branży to muszę z przykrością stwierdzi ,że jesteś
          niedoszkolony - sorry
          1." lcd jest jednak tańsze gdyż w tej samej cenie i tej samej wielkości kupime
          lcd o większej rozdzielczości niż plazmę czyli powiedzmy za ta samą kasę mamy
          rozdzielczośc w lcd około 1200x800 a w plażnie 800x500"
          =
          pokaż mi LCD 42" ktory kosztuje tyle samo co plazma - LCD jest droższy i to
          sporo
          pokaż mi LCD 50" ktory kosztuje tyle samo co plazma - Lcd kosztuje kilka razy
          więcej.
          Pokaż mi LCD 37" ktore kosztuje tyle samo co plazma 37"

Więc nie opowiadaj.
          Plazma Pioneera 43 " chodzi znacznie lepiej niż wiele , wiele LCD.

Jeśli pracujesz w branży to wiesz oczywiście ,ze takie rozdzielczości jakie
          podałeś - nie istnieją.

2."tak samo plazma jak i lcd mają określoną ilośc roboczogodzin (przeważnie
          kilkadziesiąt tysiecy)po przepracowaniu których kończą swój żywot bo sie
          poprostu wypalą"

Większych bzdur
        • Gość: WMad Re: LCD vs. Plasma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 14:03
          Witaj : lepiej sie nie przechwalaj o pracy w branży, bo prawda z fałszem ci sie
          klinuje nawzajem. Ceny takie same ? ( sprawdz 40- 80" ), żywotność taka sama???
          lepszy obraz ?? na ekranie o wyższej rozdzielczości który musi emulowac
          rozdzielczość telewizyjną ?
          dawniej mówiono " Duby smalone bredzi"
              • Gość: Mr.S Re: LCD vs. Plasma IP: *.chello.pl 31.08.05, 20:50
                Hmm...
                Znaczenie ma dla mnie lepsza jakosc odbieranego obrazu. Odleglosc od ekranu
                wynosic bedzie 3 metry. Do tej pory mialem telewizor Sony 29" WEGA 100Hz w
                trybie 16:9 wiec wiekszego na mnie wrazenia TV32" w panoramie nie robi...
                Zastanawiam sie nad telewizorem 37"... by wzrok mniej sie meczyl chce za
                telewizorem przymocowac dwie 'jarzeniowki'(wersja przy zakupie plazmy. Co do
                sygnalu to mam Warszawska kablowke ASTERCITY (srodmiescie). Lacza w kompie to
                standartowe wyjscia z notebooka... (RGB i S-Video). Maksymalna jego
                rozdzielczosc to 1024x768 i on wlasnie bedzie do tego oto wyswietlacza
                podlaczony. Sprzet Audio mam Denon (ok.5 letni) Amplituner 1601 9lub 1602), DVD-
                800. Co do preferencji firmy oferta koreanskiego LG wydaje sie byc najbardziej
                atrakcyjna (2-tunery, korektory obrazu, zoom... itp&itd... Model LG RZ-42PX4RV
                cena ok.7.400) niestety jego rozmiary 42" troszeczke mnie zastanawiaja.
                Natomiast model LG LCD 37" ma dla mnie troszke zaporowa cene. Z komercyjnych
                firm znalazlem jeszcze 2 telewizory plazmowe o matrycy 37" (tj. Panasonic,
                Philips) lecz niestety z tego co do tej pory o nich sie dowiedzialem nie maja
                rzadnych dodatkowych specyfikacji... Okejos... Troszke sie rozpisalem. Pytanka
                czy 37"-42" bedzie za duze w moim przypadku? Jak duza bedzie roznica w obrazie
                przy podlaczeniu do LCD i Plazmy nootebooka? Jak telewizor wykorzystuje sygnal
                wysokiej rozdzielczosci z DVD, jakim laczem z DVD? No i najwazniejsze ktory
                model znajac moje preferencje do 7000 pln (sklepy internetowe) mobglbys mi
                polecic? Pozdrawiam serdecznie Sebastian
                • Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 22:08
                  witam
                  dobrze że napisaleś duzo - łatwiej jest podjąc decyzje
                  do 3 metrów w Twoim przypadku lepszym znacznie rozwiazaniem powinno byc 37"
                  Plazma Lub LCD .
                  Ponieważ posługujesz sie złaczami RGB - masz w zadeklarowanej kwocie do wyboru
                  37" Panasonic Pa 50 ok. 6000 zł lub LCD Sharpa 37 P 50 - 7499 zł
                  LCD Sharpa jest wyposazony we wszystkie zlącza i mozliwości odbioru HDTV.
                  Jesli wymienisz kartę i bedzie złącze DVI - znacznie podniesie jakoś odbioru
                  tego ekranu.
                  Plazma LG Px 4 - kosztuje 7300 zł - jutro będziemy ją testowac
                  Sygnal z dvd - 3m nawet przy plazmie bedzie chodzic rewelacyjnie
                  Z tym że większe wrazenie z bliższej odległości robic będzie LCD.
                  Również lepsza współpraca jest po stronie LCD z Komputerem.
                  Lepsze wyposażenie LCD potrafi dłużej cieszyc Cię - z pełnego wykorzystania
                  przez dłuzsze lata ekranu.
                  DVD z LCD najwyższej jakości obraz otrzymasz podłączając złączem HDMI . Ty nie
                  masz w swoich sprzętach , lub komponent - też u Ciebie nie wystepuje.
                  LCD pobiera znacznie mniej energii /163 W Sharp - 270 W - LG/
                  Dużym problemem staje sie duży kontrast plazm.Ponieważ obecnie /uważam za
                  nierozsądne działanie TVP/ nadawany jest na każdym kanale trójkąt oznaczajacy
                  wiek - moze spowodowac wypalenie tego fragmentu na ekranie Plzamy. Na świecie
                  wszystkie stale napisy są rotowane.
                  możesz też poprosi o dostawę do domu obydwóch urządzen i na własne oczy
                  sprawdzic oba ekrany.
                  w sprawie pokazów wejdź na GG.
                  pozdrawiam

• Gość: Mr.S Re: LCD vs. Plasma IP: *.chello.pl 01.09.05, 16:48
                    Witam
                    Bardzo dziekuje za odpowiedz.... Dzisiaj ogladalem LG Px4 i jestem pod jego
                    wrazeniem... Czytalem rowniez Twoj artykul na temat pojawienia sie telewizora
                    Philips 37pf5320 ale niestety jeszcze nie moge go zakupic w Polsce... Z tej
                    firmy mialbym nawet niezly "discount" (znajomy pracuje w Philips Polska) bo az
                    20%. Lecz, hmm... chcialbym poczekac na Twoj test LG Px4 (z nim tez moze cos
                    bym uskrobal z ceny :)). Pytanko jaka jest jakosc obrazu na LG Px4 przy
                    najlepszym mozliwym laczu z komputera, chodzi o ikony i sam text. Ewentualnie
                    gdzie moge znalezc Twoj test tego telewizora gdyz jak wspominales zamierzasz go
                    testowac. Pozdrawiam Sebastian
                    • Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.05, 20:04
                      witam
                      testy robiliśmy z HDTV po komponent i HDMI
                      Pełna paleta barw , dobra jakość przejść, czyste barwy. W testach z LCD -
                      dokopała niektorym wyzej notowanym.
                      Z odległości 3 m z sygnału analogowego przy dobrych kanałach - chodzi
                      dobrze /skay/
                      Z dvd - idzie extra , płynnie przechodzi obraz - bardzo wyrazisty.
                      Duże mozliwości obsługi pip/ kilka rodzajow/
                      Świetnie radzi sobie z HDTV - tzreba nuważać żeby nie przedobrzyć z ostrością.
                      Obecnie dobra cena to- 7300 zł
                      pozdrawiam

• Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.05, 11:47
                        pioneer - znów najlepszy .
                        Plazmy sprzedaż w podobnej ilości jak LCD. Panasonic uruchomil kolejną fabrykę -
                        na 5.000.000 sztuk . Pioneer na targach pokazał trojwymiarową plazmę /Grundig
                        3 D na LCD/
                        www.hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=21
                        foto z targów

www.hdtv.com.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=710
                        idzie nowe
                        pozdrawiam
      • Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.05, 19:39
        Plazmy są w dalszym ciagu w produkcji i czują się dobrze.Plazmy chodzą na gaz ,
        świecą dzięki wybuchom gazowym. LCD matryce z ciekłych kryształów oświetlane
        lampami.
        Za 6500 zł możesz dostać LG, Samsunga
        ale warto dołożyć ciut i masz Panasonica 42" Pa 50
        ale najpierw podaj odleglośść od ekranu, sygnał jaki polączasz i złącza jakie
        masz w sprzęcie.
        Oraz czy masz ulubiona markę ?
        Jesli dasz odpowiedzi zobaczymy czy może lepiej sprawi Ci się LCD.

pozdrawiam
        gg 2868228
          • Gość: locoloco Re: LCD vs. Plasma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 02:29
            www.hdtv.com.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=206&mode=thread&order=0&thold=0

Pioneer wprowadza nowe modele.Więc jednak

Panasonic wprowadza nowe modele -na ktore sporo osób czeka.

www.panasonic.com.pl/oferta.php?sub=239
            Samsunga wprowadza nowe modele.

www.samsung.com/pl/products/television/plasmatv/index.asp
            LG wprowadza nowe modele

pl.lge.com/proddivergent.do?categoryId=0108&modelCategoryId=&parentId=01
            NEC i Toshiba rownież .
            Więc jednak nie jest tak źle.
            Bedę na targach IFA w Berlinie 2-9.09.2005 To powiem Ci wiecej o plazmach.
            Rezygnują Ci ktorzy nie dają sobie rady ze spadającymi cenami.
            pozdrawiam
            • Gość: alef zero Re: LCD vs. Plasma IP: *.trw.com 17.08.05, 17:18
              Panie locoloco, plazmy nie kupie, bo LCD mi sie bardziej podoba - obraz
              jest "miekki", taki bardziej "ludzki" niz w telewizorze plazmowym. DLP
              Samsunga jest tez niezly, ale tam rzeczywiscie jest silna zaleznosc jakosci
              obrazu od kata pod ktorym sie patrzy na ekran.

Ale jak pan jestes taki zorientowany, to mi pan doradz - waham sie miedzy Sharp
              45 cali LCD a Philips 42 cale PF9996 LCD. Ktory lepszy? Philips jest
              troszeczke tanszy, pewnie dlatego, ze mniejszy, ale niewiele. Cena zreszta nie
              bedzie miala znaczenia dla mojej decyzji.

pozdr.
          • Gość: AVDW Re: LCD vs. Plasma IP: 217.153.93.* 17.08.05, 16:24
            DO T-800.
            CO TY ZA BREDNIE WYPISUJESZ CZŁOWIEKU? PRZESTAŃ JUŻ LEPIEJ PRENUMEROWAĆ FAKT I
            ŻYCIE NA GORĄCO BO CI SIE WE ŁBIE POMIESZAŁO OD BREDNI.
            Producenci budują nowe fabryki i nowe linie produkcyjne i wciąż udoskonalają
            technologię kóra nawiasem mówiąc daleko więcej potrafi niż LCD.
            ALE TY CZYTAJ DALEJ FAKT i WYPISUJ BREDNIE - Pzdr
        • Gość: Mag a więc dopowiadam :) IP: 217.153.180.* 17.08.05, 08:50
          Jeśli chodzi o markę, to lg i samsung odpadają. Najbardziej lubię Sony ale też
          odpada bo jest za drogie. Zastanawiam się nad plazmą Panasonic 42 cale (na
          allegro można ją kupić już za 6500) a lcd sharp 32 cale (na allegro od 6000).
          Oczywiście dopuszczam inny wybór ale te dwa telewizory najbardziej mi się
          podobają. Aha, jeśli chodzi o plazmę to zastanawiam się czy ta 42 calowa nie
          będzie jednak za duża i nie wiem czy decydując się właśnie na plazmę nie byłoby
          lepiej wziąć 37 cali, choć różnica cenowa między 37 a 42 calowym telewizorem
          jest niewielka. Pokój telewizyjny jest wprawdzie dość duży (25mkw) - odległość
          od kanapy do telewizora to ok. 4,5 m.) ale mimo wszystko nie jestem pewna czy
          42 calowy telewizor nie będzie wyglądał trochę komicznie, czyt. przerost formy
          nad treścią.
          Jeśli chodzi o sygnał i złącza to niestety jestem w tym ciemna. Mam cyfrę plus,
          to jedyne co wiem;) - ale nadal nie jestem pewna czy o to pytałeś:)
        • gazelot Re: LCD vs. Plasma 17.08.05, 19:15
          Z tymi wybuchami gazu to trochę przesadziłeś. W plaźmie świeci zjonizowany gaz o
          ile mnie pamięć nie myli, zresztą sami sobie poczytajcie:
          www.tomshardware.pl/display/20050309/lcd_vs_plasma-03.html
      • Gość: Moi Re: LCD vs. Plasma IP: *.pool80104.interbusiness.it 16.08.05, 20:58
        Pozwole sobie na komentarz poniewaz posiadam zarowno plazme, jak i LCD
        Philipsa. Porownuje wiec dwa telewizory dzialajace w tej samej sieci. LCD ma
        zywszy i bardziej wyrazisty obraz, ale ... tylko gdy sie patrzy na ekran
        dokladnie z przeciwka. Wystarczy, ze ekran jest przesuniety w prawo, w lewo, w
        gore lub w dol w stosunku do osoby ogladajacej, a obraz staje sie ciemy, a w
        niektorych pozycjach wrecz niewidoczny.
          • Gość: gosc Re: LCD vs. Plasma IP: *.cambridge-18rh16rt-19rh15rt.ma.dial-access.att.net 17.08.05, 16:51
            Jesli chodzi o sygnal HD, to oba rodzaje telewizorow przystosowanych do
            odbierania tego typu sygnalu sa dobre, tak LCD, jak i plasma. Ja jestem w
            posiadaniu 2 roznych TV z LCD displayem: jeden to Sharp Aquos LC-20B6U a drugi
            to Panasonic Viera TC-32LX50. Kolega natomiast jest w posiadaniu televizora
            plasmowego, jest to Panasonic TH-37PX50U. Tak on, jak i ja korzystamy z servisu
            tej samej firmy dostarczajacej program tv (przez kabel) i posiadamy w zwiazku z
            tym identyczne skrzynki przekazujace do naszych telewizorow program w sygnale
            HD. Jesli chodzi o roznice w obrazie przy sygnale HD, to tak moja, jak i kolegi
            opinia jest ze roznicy praktycznie nie ma zadnej, w obu przypadkach obraz jest
            ostry i kolory i odcienie wyraziste (jesli jakies roznice istnieja, to sa one
            dla patrzacego i porownujacego raczej niezauwazalne. Jedyna roznica na korzysc
            plasmy jest przy patrzeniu na ekran z boku pod bardzo ostrym katem gdzie
            widocznosc jest ciut lepsza niz w przypadku ekranu LCD (jakkolwiek przy sygnale
            HD roznica ta w obu typach ekranow jest niewielka). Nie jest natomiast prawda ze
            w tv z ekranem LCD nic nie widac jesli patrzy sie z boku pod ostrym katem,
            roznica w widocznosci polega tu jedynie na tym ze w porownaniu z plasma obraz w
            LCD wydaje sie dla patrzacego jakby w bledszych odcieniach, to wszystko.
            Przeciwko plasmie przemawia to, ze display plasmowy ma to do siebie, ze gdy
            przez dluzszy czas wyswietlany jest obraz na ekranie tv plasmowego to rezultatem
            tego bywa pozostawienie na jego ekranie pozostalosci tego wyswietlanego obrazu
            lub jego konturu lub konturow jego czesci. Jest to spowodowane tym, ze elementy
            (pixels) z ktorych zbudowany jest ekran sa w telewizorach plasmowych budowane sa
            na bazie fosforu ktory pod wplywem emitowanego i padajacego na kolorowe
            fosforowe pixels tworzace ekran swiatla ulegaja fizycznym zmianom polegajacym na
            tym ze zaczynaja wydzielac wlasne swiatlo. Te wlasnie zmiany, ktore sa
            permanentne, sa widoczne jako pozostalosci wyswietlanego na ekranie obrazu
            (swiecenie fosforu wlasnym swiatlem). W przypadku telewizorow z ekranem LCD
            natomiast tego typu rzeczy nie wystepuja, glownie dlatego, ze traktowany
            elektrycznie w celu wykreowania obrazu plynny krysztal nie produkuje, tak jak
            fosfor, wlasnego swialta. Acha, jeszcze jedno: system jaki uzywany jest tu gdzie
            mieszkam to NTSC. Dodam jeszcze, ze tak moje telewizory jak i ten kolegi (jak i
            wszwlki inny sprzet audio-video jaki ja i on posiada) sa MADE IN JAPAN a nie
            zrobione gdzies indziej lub skladane gdzies indziej. Wiele takich samych na oko
            telewizorow, jak i inny sprzet ktory widuje, nie sa 'Made in Japan' tylko albo
            Made in Malaysia, albo Made in... Indonesia, Korea, China lub 'Assembled in
            Mexico.' Osobiscie uwazam, powodowany doswiadczeniem z posiadanym przez lata
            sprzetem audio-video, ze sprzet wykonany w Japonii (Made in Japan) jest
            najlepszy, w sensie ze sie nie psuje i ze nie ma z nim praktycznie zadnych
            problemow. Ten oryginalny Japonski bywa nieco droz$zy niz ten nie-Made in Japan,
            ale oplaci sie, IMO, nieco wiecej zaplacic aby miec porzadny sprzet i nie miec z
            nim problemow.
        • Gość: Mariola Re: LCD vs. Plasma IP: *.chello.pl 18.08.05, 10:38
          właśnie siedzę przy kompie ogądam tv w lcd sony i sama nie wieżę w to co czytam,
          kto powiedział ci że tylko gdy się patrzy na ekran tylko z przeciwka to obraz
          jest si ,
          bo chyba nie z własnych doświadczeń to wiesz, bo byś bzdur nie pisał ,
          obraz jest si z boku ,przodu czy z góry jak byś nie patrzył,
          na szczęście wakacje się kończą i coraz mniej oszołomów będzie się produkować
          na forum.
        • Gość: at Re: LCD vs. Plasma IP: *.net-serwis.pl 18.08.05, 16:22
          Gość portalu: Moi napisał(a):

> Pozwole sobie na komentarz poniewaz posiadam zarowno plazme, jak i LCD
          > Philipsa. Porownuje wiec dwa telewizory dzialajace w tej samej sieci. LCD ma
          > zywszy i bardziej wyrazisty obraz, ale ... tylko gdy sie patrzy na ekran
          > dokladnie z przeciwka. Wystarczy, ze ekran jest przesuniety w prawo, w lewo,
          w
          > gore lub w dol w stosunku do osoby ogladajacej, a obraz staje sie ciemy, a w
          > niektorych pozycjach wrecz niewidoczny.

Przypadłość o której piszesz występuje tylko w przypadku LCD Philipsa
    • Gość: Arturos Re: LCD vs. Plasma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 14:47
      Mam od blisko roku Sony 32 calowy lcd, kąt widzenia jest doskonały, praktycznie
      można oglądać stojąc z boku. Model wybrałem porównując w różnych sklepach (
      różnych sygnałach ) obraz. Po prostu! I to polecam.
      Co do porównań, chyba warto zwrócić uwagę na dwa fakty - TV o tej samej
      przekątnej będzie miało w przypadku plazmy blisko 2 krotne zużycie prądu oraz
      ciężar samego panela, warto zajrzeć w specyfikacje dostępne na stronach
      internetowych, bo w sklepach otwierają buzie i lecą po instrukcje.

Generalnie polecam doszkalanie za pomocą pism i stron fachowych, bo w sklepach
      mimo kilkusetniej marży, żadko można spotkać obiektywną znającą się na rzeczy
      osobę.

Oczywiście coraz rzadziej można spotkać identyczne wymiary obydwu, ale porównać
      nie zaszkodzi. W przypadku 32 cali była to relacja ok. 150 W do 300 W i 20 kg
      do 50 kg ( na ścianie hę ) Musisz sobie również zdawać sprawę że jeżeli
      zawiesisz 42 cale ( a zwykle są sprzedawane bez podstawek - dodatkowy koszt ),
      piękne kable będą ci zwisać ( chyba że rozkujesz ścianę i je upchniesz ).

Zresztą a propo sklepów w niemieckich sklepach internetowych kupisz znacznie
      taniej niż w polskich odpowiednikach, w tej chwili róźnice są mniejsze,ale pod
      koniec zeszłego roku zaoszczędziłem ok. 2000 EUR. Sony za ok. 6000 pln to żaden
      problem, chyba że dla polskich sieci handlowych.

Odsyłam do porównywarki cen: www.idealo.de/
      • ing.elec Objasnij nas maluczkich 17.08.05, 23:32
        Gość portalu: Iwona napisał(a):

> Ja mam LCD i nie narzekam obraz jest krystaliczny i nie ma znieksztalcen obrazu
        > jak plazma...

Jakiez to znieksztalcenia obrazu plazma produkuje?

Pozdr.

I.
    • pati.ps Re: LCD vs. Plasma 18.08.05, 13:07
      Kompletnie nie znam się na telewizorach. Od 10-ciu lat mam Trinitrona Sony. Nic
      nie wskazuje na to by miał się popsuć. Mimo to chciałabym kupić sobie nowy tv.
      Myślałam o Sony KLV-27HR3. Proszę o radę czy warto?
    • loramo Re: LCD vs. Plasma 18.08.05, 14:15
      słuchajcie oszołomy LCD ma wielką przewage nad plazmą bo w ekranie LCD nic nie
      odbija sie tak jak w plazmowym i w zwykłym telewizorze. jezeli ktoś ma ochote
      ogladać wnetrze swojego pokoju i wyrzucać pieniądze na plazme to prosze bardzo.
      a jeśli chodzi o kat patrzenia to różnica jest znikoma na korzysć plazmy ale
      chyba nie bedziecie oglądać filmów zza węgła? :)) a jakość obrazu LCD jest
      wprost nieporównywalna. z 50 metrów rozpoznam czy to plazma czy LCD
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka