04.11.04, 17:08
prosze o pomoc ostatnio okazalo sie ze niektorzy czlonkowie naszej wspolnoty
oraz niezrzeszeni w swoich piwnicach wykorzystuja takie odbiorniki pradowe
jak lodowki i zamrazarki czy jest to dopuszczalne czy sa przepisy regulujace -
zabraniajace korzystania z takich odbiornikow w pomieszczeniach piwnic
prosze o odpowiedz na forum z gory bardzo dziekuje
Obserwuj wątek
    • koza31 Re: piwnice 05.11.04, 15:30
      czy dzialanie osob korzystajacych z lodowek zalaczonych w piwnicach moge
      potraktowac jako kradziez energii, przeciez za zuzycie pradu koszty ponosi caly
      blok, jak ich zdyscyplinowac, ostatnio kilka razy doszlo do uszkodzenia
      bezpiecznikow na klatce co spowodowalo braki w dostawie pradu prawdopodobnie
      wlasnie w wyniku dzialania tych urzadzen w piwnicach - jak rozwiazac ten
      problem - prosze o zainteresowanie tym postem i podpowiedz.
      z gory bardzo dziekuje
      • wladek.bacz Re: piwnice 05.11.04, 17:24
        Witam Istnieje możliwość przeróbki instalacji elektrycznej z 230V na 24V w
        piwnicach i na klatkach schodowych. Koszt takiej przeróbki to ok. 2000zł
        (budynek 6 klatkowy). Niestety żarówki na 24V są droższe dwukrotnie od
        tradycyjnych. Do wykonania tych czynności potrzebna jest uchwała wspólnoty.
        • koza31 Re: piwnice 05.11.04, 17:34
          wladek dzieki
          ale czy to oznacza ze przerobka instalacji to jedyny sposob by odwiesc
          niektorych lokatorow od stosowania takich nie do konca uczciwych praktyk???
          czy ich dzialanie nie podpada pod jakis artykul? czy nie mozna ich pisemnie
          zobowiazac do zaprzestania takich praktyk i postraszyc policja, elektrownia czy
          jakas inna instytucja???
          z gory dziekuje za info.
          • wspolnociarz Re: piwnice 05.11.04, 19:26
            Witam :)
            Do czasu modernizacji oświetlenia w piwnicach tj. zmiany napięcia przemiennego
            ~220 V na bezpieczne stałe =24 V, proponuję wykonać tańszą przeróbkę. W tablicy
            rozdzielczej w obwodzie oświetlenia piwnic zamontować 4-diodowy prostownik
            (odpowiedniej mocy), który zmieni napięcie przemienne ~220 V na pulsujące 220
            V. Wyeliminuje to możliwość pracy silników lodówek, zamrażarek, pił
            elektr.,wiertarek, szlifierek itp. A dotychczasowe żarówki będą swieciły
            normalną mocą.
            • pciucha Re: piwnice 08.11.04, 09:39
              tylko ze w ten sposob pozbawia sie wlascicieli piwnic do zrobienia czegokolwiek
              w piwnicy - nawet regalu na np. przetwory. Bez wiertarki nie przymocuje sie
              regalu do sciany, nie przykreci sie uchwytow na rowery itp.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka