Dodaj do ulubionych

Psi zapaszek

23.10.02, 16:03
Moja psinka ma swoj bardzo pieski zapaszek, który czuć wyraźnie. Piesek jest
samcem rocznym, tydzień temu został wykąpany specjalnym psim szamponem i czy
to możliwe, że mu juz to tak zostanie
Proszę o radę czy można coś z tym zrobić?
pozdrawiam
Lionne
Obserwuj wątek
    • adam.pietron Re: Psi zapaszek 24.10.02, 19:03
      O zapachu już pisałem – ostatnio kilkanaście dni temu – post „brzydki zapach
      psi”
      Przyczyn nieprzyjemnego zapachu może być wiele – ale należy pamiętać że psy
      także wydzielają swoisty zapach tak jak ludzie – one tylko nie zabijają go
      wodami toaletowymi – choć dla psów takowe także istnieją.
      Czasem wydzielina łojowa psa ma nieprzyjemny dla nas zapach pomimo tego że
      wydzielanie łoju skórnego nie jest zaburzone – jest on konieczny dla
      prawidłowego funkcjonowania skóry więc jego ciągłe zmywanie może tylko
      zaszkodzić.
      Jeśli wykluczycie wszystkie przyczyny o których pisałem w przytaczanym poscie –
      a szczególnie zatoki okołoodbytowe to niestety może już tak zostać.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka