Dodaj do ulubionych

Zaparcia u psa

17.01.03, 20:42
Mam suke ponad 16-letnia.Kilka miesiecy temu zmienilam jej diete,bo
przeczytalam,ze psu nie nalezy dawac kaszy.Zaczelam gotowac z ryzem i makaron
(oczywiscie sa i warzywa i mieso ).Oprocz tego dostaje bialy ser ,ktory
bardzo lubi.Jest lakomczuchem to je tez rozne inne rzeczy,ale w ilosciach
symbolicznych-na sprobowanie.Czekolady,cukierkow i innych slodyczy nigdy nie
jadla i teraz tez nie dostaje.Nie wiem czy to jest powodem,ale od czasy tej
zmiany jedzenia piesek ma problemy z wyproznieniem(kal jest twardy i w
mniejszej ilosci).Teraz ma duzo mniej ruchu co zwiazane jest z wiekiem oraz
zimowa aura - niedawno przeszla zapalenie oskrzeli i musimy ograniczac
spacery do minimum zwlaszcza gdy pada lub jest zimno.Moze starego pieska
nalezy karmic zupelnie inaczej? Grazyna
Obserwuj wątek
    • adam.pietron Re: Zaparcia u psa 20.01.03, 18:34
      Spróbuj dodać do diety więcej produktów zawierających błonnik ( warzywa,
      owoce , otręby pszenne , płatki jęczmienne ( namoczone) , suche pełnoziarniste
      pieczywo ( pokruszone )) , lub dodatek łatwostrawnego włókna roślinnego – np.
      gotowane buraki .
      To powinno wspomóc trawienie i pasaż treści jelitowej w przewodzie
      pokarmowym , reszta jest bez zarzutu.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka