Dodaj do ulubionych

GŁówka po kleszczu u psa

19.06.07, 13:03
Niestety przy wyciąganiu kleszca mój piesek złapał mnie za ręke i zwyczajnie
urwałam tego kleszcza a główka została w środku. Zrobiło się takie zgrubienie
i nie wiem co z tym zrobić. Czy powinnam iść do weterynarza? Jak taki zabieg
wygląda. Mój pies panicznie boi się weterynarzy jest bardzo poddenerwowany i
mimo ze to jamnik 2 osoby nie mogą go utrzymać.Dodam jeszcze, że pies czuję
się dobrze, a to niefortunne wyjmowanie kleszcza bylo tydziń temu
Obserwuj wątek
    • carrollina80 Re: GŁówka po kleszczu u psa 19.06.07, 14:49
      Może ktoś miał takie doświadczenia/ poradźcie co robić
    • rezurekcja przeczytaj Netykiete, zwlaszcza poczatek 19.06.07, 21:22
      gdybys przejrzala watki na stronie, zauwazylasbys, ze o kleszczach bylo juz
      dwa razy. Dokladnie na Twoj temat.
      Na wszystkich forach obowiazuje zasada, ze zanim zadasz pytanie, nalezy
      sprawdzic, czy nie istnieje juz na nie odpowiedz. W tym przypadku nie trzeba
      nawet uzywac wyszukiwarki, wystarczy przejrzec watki na jednej stronie.

      Oto one:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=525&w=64366935&v=2&s=0
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=525&w=64124060&v=2&s=0
      Obserwuj psa. Czy jest aktywney, chce chodzic, czy ma apetyt. To wazene, bo
      kleszcz mogl byc zakazony.
      Zalaczam jeszce linke od ogolnego artykulu o kleszczach:
      www.vetserwis.pl/kleszcze.html
      • carrollina80 Re: przeczytaj Netykiete, zwlaszcza poczatek 20.06.07, 14:57
        Co Ty nie powiesz. Tylko, że akurat na pytanie które ja zadałam nie ma
        odpowiedzi. Ale zadzwoniłam do weterynarza i wiem co robić. Dziś mój pies ma
        zabieg, bedzie miał wyjmowaną główkę, za pomocą igły coś jak biopsa.
        • anna.jozwik Re: przeczytaj Netykiete, zwlaszcza poczatek 20.06.07, 15:20
          Tu jest podobny post:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=525&w=64124060&v=2&s=0
          cytuję z mojej odpowiedzi w tamtego wątku:
          "To co zostaje w skórze zwierzęcia to nie są nóżki (czy główka) lecz częśc
          aparatu gębowego
          kleszcza, którym kleszcz wgryza sie w skóre żywiciela. Aparat gębowy jest
          czasem tak silnie zaciśnięty w skórze, że nie da rady go całkiem usunąć. Nie ma
          jednak powodów do zmartwienia - w tym miejscu zazywczaj tworzy sie krosta lub
          strup, który z czasem sam odpadnie razem z ta pozostalością po kleszczu. Jednak
          to miejsce trzeba czesto dezynfekowac."
          Nie trzeba wyjmować tej pozostałości kleszcza w skórze. Organizm sam sobie z
          tym poradzi.
          Zwykle dziennie na forum pojawiaja się dwa, trzy posty z pytaniem co trzeba
          zrobic z pozostałoscia kleszcza w skórze. wystarczy dobrze poszukac.
        • rezurekcja Re: przeczytaj Netykiete, zwlaszcza poczatek 21.06.07, 12:49
          carrollina80 napisała:

          > Co Ty nie powiesz.

          Poinformowalam Cie o zasadach panujacych na forach.

          > Tylko, że akurat na pytanie które ja zadałam nie ma
          > odpowiedzi.

          To znaczy, ze nie przeczytalas podanych watkow lub przeczytalas nieuwaznie.
          TAka sytuacja, jaka sie Tobie przytrafila, jest dosc typowa, tydzien temu
          tez "zaliczylam".
    • poli2003 kleszcz 24.06.07, 11:03
      powinnas obserwowac psa, ja miałam taka sama syt. i tez sie martwiłam ale
      wszystko było ok, w razie czego pędź do wet; ale mysle ze bedzie ok. i stosuj
      srodki przeciw kleszczom, teraz jest ich podobno cały wysyp w polsce. ja
      stosuje w płynie - mam duzego ps a55 kg i spray czy niewygodna ( do tego jest
      alergikiem )dla niej obrózka odpadaja. niestety nie pamietam dokładnie jaki
      preparat kupiam, ale w sklepie zoologicznym i był ok.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka