Dodaj do ulubionych

Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 00:11
No, jak ksiądz popiera, to na pewno dostaniemy.

Czy ktoś z autorów tego pomysłu był kiedyś w mieście, które
zorganizowało olimpiadę? Mam na myśli autostrady, obwodnice, drogi
szybkiego ruchu, drogi bez studzienek i kolein, kolej jadącą
szybciej niż 60 kmh, dworce bez smrodu, lotniska, parkingi, hotele
5, 4, 3, 2, 1 gwiazdkowe?

Nie to, żebym był przeciw, ale może w XXII wieku?
Obserwuj wątek
    • Gość: Ustroniok Re: Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 01:20
      Ja jestem ZA ! Jeżeli do tej olimpiady byłoby 16 lat tak jak jest teraz to czemu
      nie ? przez ten okres czasu pociągi będą jeździły szybciej, drogi bedą na
      poziomie a jeżeli chodzi o bazę noclegową ? W ustroniu 8000 w wiśle coś koło
      9000 jeszcze jest szczyrk, brenna, dodatkowo skoczów, cieszyn, goleszów i pełno
      miejscowości na żywiecczyźnie
      • Gość: frowyz Prosze mnie nie rozsmieszac... IP: 94.42.133.* 05.03.10, 06:39
        I co z tego ze w Wisle i Ustroniu jest 17 tys miejsc noclegowych... jak sa to
        miejsca glownie w prywatnych domach... Gdyby tyle miejsc bylo w hotelach to moze
        byloby o czym rozmawiac. Temat olimpiady zimowej smieszy mnie nieodparcie odkad
        pojawil sie kilkanascie lat temu. Chocby ta olimpiada miala byc u nas za 20 lat
        to i tak nie zdazymy nic zrobic, bo przez 19 lat bedziemy sie wloczyc po sadach
        z zakopianskimi i szczyrkowskimi goralami... Ja jestem ciekaw kiedy oni sie
        opamietaja (w tym sezonie przez okres ferii bylo pustawo na stokach w Szczyrku,
        a Zakopane wg placzu gorali odwiedzilo 25% turystow mniej). Ceny Austriackie
        warunki Kazachskie (nie obrazajac Kazachstanu). Chcialoby sie podejmowac elite
        fiansowa i trzepac dutki ale zainwestowac to juz nie ma komu...
      • artie40 Re: Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też 05.03.10, 08:20
        Gość portalu: Ustroniok napisał(a):

        > Ja jestem ZA ! Jeżeli do tej olimpiady byłoby 16 lat tak jak jest
        teraz to czemu nie ? przez ten okres czasu pociągi będą jeździły
        szybciej, drogi bedą na poziomie a jeżeli chodzi o bazę noclegową ?
        W ustroniu 8000 w wiśle coś koło 9000 jeszcze jest szczyrk, brenna,
        dodatkowo skoczów, cieszyn, goleszów i pełno miejscowości na
        żywiecczyźnie

        Chłopie, zejdź na ziemię, albo się obudź. W 2013 skończą się dotacje
        z EU, więc drogi tylko z kasy własnej, do tego budżet mamy zadłużony
        już na maxa. Od 20 lat słyszę o autostradach, i marnie to idzie. Jak
        do tego dołożyć ekooszołomstwo które potrafi
        uwalić każdą inicjatywę narciarską, biurokratyczną mitręgę plus
        spory góralskie o miedzę - to mówienie o olimpiadzie u nas to bajki.
    • 8pasazer Re: Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też 05.03.10, 01:23
      Co za bełkot, jedyną osobą która wypowiedziała się z sensem jest Zbigniew
      Śliwiński, właściciel hotelu i zajazdu
      -zapewne dlatego, że sam zarabia na
      siebie i wypłaca pensje pracownikom. Reszta to... powiem tylko, że nie wiem co
      brali.

      OK, można sie przymierzać, ale jeśli chce się coś wykręcić na 2026, wypada
      zacząć od zdefiniowania co jest potrzebne, na kiedy musi być, a potem - czego
      potrzebujemy by było gotowe. Myślał któryś w ten sposób? Chyba nie, w związku z
      tym przyłączam się do tych fantazji i proponuję: Wrocław stolicą nauk
      technicznych. W roku 2106.
    • Gość: kuba Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: 96.51.13.* 05.03.10, 02:52
      Widze, ze olimpijski kac jaszce nam nie przeszedl. Ale obudzimy sie
      trzezwi po Mistrzostwach Europy w 2012. Przeciez piec lat na
      przygotowanie Olimpiady to dla Polskiej gospodarki za malo. A
      koszty? Prosze bardzo. Koszty samego tylko bezpieczenstwa w
      Vancouver to bylo okolo 900, slownie dziewiec-set milionow dolarow!
      czy ktos ma jeszcze jakies pytania?
    • aniceman Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też!!!!! 05.03.10, 05:56
      Hurra optymizm bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, ale jestem jak najbardziej
      za. Myślę, że dużym sprawdzianem dla Polski będzie EURO za 2 lata i jeśli to
      będzie sukces materialny i organizacyjny to dlaczego nie myśleć o olimpiadzie.
      Warunki są, a właśnie przyznanie czy nawet staranie się o tak wielką imprezę
      sportową byłoby bodźcem do budowy autostrad czy bazy hotelowej.
      • szabo Re: Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też 08.03.10, 19:02
        Od 30 lat na olimpiadach nikt nie "zarobił", chociaż przyznam, że to
        wieloznaczne słowo. Sukcesem EURO też nie będzie, jeżeli przez sukces rozumieć
        zarobek.

        aniceman napisał:

        > Hurra optymizm bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, ale jestem jak najbardziej
        > za. Myślę, że dużym sprawdzianem dla Polski będzie EURO za 2 lata i jeśli to
        > będzie sukces materialny i organizacyjny to dlaczego nie myśleć o olimpiadzie.
        > Warunki są, a właśnie przyznanie czy nawet staranie się o tak wielką imprezę
        > sportową byłoby bodźcem do budowy autostrad czy bazy hotelowej.
    • Gość: XYZ Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: *.mas.abpl.pl 05.03.10, 06:57
      Boso ale w ostrogach....
    • konrad.ludwik02 Myślenie życzeniowe: Polska potęgą za sprawą 05.03.10, 07:36
      Myślenie życzeniowe: Polska potęgą za sprawą ADAMA i JUSTYNY, no to
      zrobimy u nas Olimpiadę!
    • Gość: Gustlik Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: 188.33.70.* 05.03.10, 07:50
      Za 16 lat pociągi będą jechać do Zakopanego z 10 godzin skoro teraz
      jadą dłużej niz ptrzed wojną.
    • Gość: spoogie Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: *.upc.com.pl 05.03.10, 08:36
      O czy my mówimy... Przecież eko-oszołomstwo nie pozwoli nic wybudować.
      Nie pozwolili przecież odtworzyć Sahary na Szyndzielni bo tam jakiś żuczek czy
      motylek żył/żyje(?). W Szczyrku czy na Pilsku nie można zrobić ośrodka z
      prawdziwego zdarzenia od 20 lat. Wisła w weekendy korkuje się tak, że z
      Czarnego do Ustronia jedzie się dłużej niż z Ustronia do Katowic...
      Z czym do ludzi ;)Czym będą ci sportowcy wjeżdżali orczykami? :D:D

      My tu raczej możemy skansen urządzić nie olimpiade :D
    • teyoo Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też 05.03.10, 08:47
      "To dobra wiadomość także dla beskidzkich miejscowości. "

      Niee.. nie róbmy Igrzysk.. Czyżby Polska już nie miała co z kasą robić? Najpierw zobaczmy, jak nam wyjdzie Euro.
      I w ogóle to śmiech na sali - Beskidy? Nie mamy warunków do organizacji olimpiady. Zapomnijcie.
      • Gość: Rafal Re: Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: 193.24.24.* 05.03.10, 09:17

        Ekooszołomy, koszty - to wszystko pewnie dałoby się pokonać przy
        sprawnej organizacji.. przygotowania do euro to też przecież potężne
        koszty i niemały wysiłek organizacyjny
        Obiekty sportowe i hotele - zapewne można wybudować (kwestia
        kosztów) ale .. jest jeden szkopuł: Gdzie w Beskidach można by
        rozegrać konkurencje zjazdowe (zjazd, superG)? Stok slalomowy -
        pewnie by się dało zmodernizowac do tego Skrzyczne, może na upartego
        gigant by tam też rozegrał, ale na pewno nie zjazd (bo nawet
        Kasprowy się do niego nie nadaje - tzn ma homologację FIS do zjazdu,
        ale tylko kobiet).

        Jedyne trasy zjazdowe w pobliżu PL są na Słowacji - więc olimpiada
        zimowa jedynie mogłaby być zorganizowana razem ze Słowakami (co
        przykład Vancouver / Whistler pokazuje jako możliwe - tam było 180km
        między tymi miastami)


        Łatwiej moim zdaniem byłoby zorganizowac letnią olimpiadę.
    • aga.81 Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też 05.03.10, 09:01
      Rozbawił mnie ten artykuł. Chciałabym igrzyska w Polsce, ale gdzie np. zrobilibyśmy trasy zjazdowe? Przecież ekolodzy nie pozwoliliby zorganizować zawodów w Tatrach. A mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na przebudowę Zakopianki.
    • Gość: dri Igrzyska w Beskidach? Jeśli Kraków, to my też IP: *.171.118.13.static.crowley.pl 05.03.10, 09:49
      Jak słyszę głosy, żeby nie robić, bo nie mamy kasy, to przypominam,
      że nic tak nie napędza gospodarki jak inwestycje...
    • Gość: BAvarian Igrzyska w Beskidach? Jeśli w Kraków, to w Wiśl... IP: 188.110.235.* 05.03.10, 11:43
      Oplulem monitor ze smiechu!
    • Gość: Pudelek buhahaha IP: *.ekspres.net.pl 05.03.10, 16:41
      już widzę te zawody przy pustych trybunach, bo kibice nie zdążyli dojechać,
      stojąc w korku :D

      teraz podczas sezonu zimowego nie ma gdzie auta zaparkować, a oni chcą
      olimpiadę? zawsze twierdziłem że politycy i spora część górali mają nasr... w
      głowach
    • Gość: koborlovag czy ktoś ze sceptyków był choćby w takim Pragelato IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.10, 13:10
      ? Śmieszy mnie to malkontenctwo. Gdy Igrzyska były w Turynie, skoki odbywały
      się w Pragelato. To taka wiocha - 5 domów na krzyż, dwie restauracje trzy
      hotele, nawet Brenna to przy Pragelato metropolia. Wiedzie tam kręta, wąska
      droga, przy której nasze trasy do ze Skoczowa do Wisły czy nawet z BB do
      Szczyrku to prawie autostrady. Czy to Szczyrk, czy Wisła ma bazę hotelową 10
      razy większą od tej wiochy. Samo Orle Gniazdo ma więcej miejsc noclegowych niż
      całe Pragelato.
      Jedyny realny problem naszych beskidzkich skoczni (szczególnie Malinki) to
      brak trybun. Na Olimpiadę w Polsce skocznia powinna przyjąć 50 tys kibiców nie
      5 (Malinka) czy 7 (Skalite).
      Zresztą skoki by by były raczej w Zakopanem, w Beskidach można by zrobić
      biathlon lub biegi. Hokej w Krakowie, Oświęcimiu i Nowym Targu, curling w BB,
      konkurencje alpejskie zarówno w Beskidach jak i Tatrach, tylko torów do
      saneczek i bobslejów nam brakuje. Ale i tak kasy pewnie mniej na to potrzeba
      niż na takie Euro 2012.
      Polska to bagno nie dlatego że naprawdę jest tu kiepsko, tylko dlatego że
      mnóstwo ludzi ma je w głowach (nie uda się, na pewno się nie uda, więc lepiej
      siedźmy na d... i pogrążajmy się w maraźmie bo nie ma co próbować).
      Jeśli poradzimy sobie z Euro, to z zimowymi igrzyskami tym bardziej.
    • kruk51 Igrzyska w Beskidach? Jak w Krakowie, to w Wiśl... 07.03.10, 16:17
      Jedynym moim uspokojeniem jest, że to dopiero 2026 r. Że te sparciałe mózgi
      nie dotrwają do 2015 roku. Że się kompletnie zlasują. Jak dobrze
      trwonić bezkarnie łzy i krew narodu polskiego. Do tego czasu będzie
      jeszcze pięć kryzysów rożnego rodzaju. Politycznych, gospodarczych, spo
      łecznych, kulturowych, wyznaniowych itd. W każdym bądź razie gwiazdą
      Europy się nie okażemy. Inni, nasi przyjaciele o to zadbają. Cieszmy
      się gdy uda nam się poprawić, zarobki, służbę zdrowia, reformę emerytal
      ną, budownictwo mieszkaniowe i inne socjalne sprawy. To będzie wystar
      czające miłosierdzie boskie wobec nas ! Hasłem naszym na najbliższe
      lata to; dość polskiego kretynizmu w polskiej polityce !
      • Gość: goralnizinny Re: Igrzyska w Beskidach? Jak w Krakowie, to w Wi IP: 189.182.30.* 07.03.10, 17:14
        ....dość polskiego kretynizmu w polskiej polityce !...

        Dolaczam sie do tego apelu, aczkolwiek wiem ze to pobozne zyczenie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka