Dodaj do ulubionych

Operacja południe 2011

IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 07.07.11, 16:49
Jak informuję strona kameralnie.com już od 15.07 do 17.07 odbywać się będzie operacja południe więcej tutaj Ja uwielbiam tą imprezę ale coś w tym roku nic nie słyszałem ze żaby umierają. Czyży się wyprowadziły wszystkie żaby, traszki i inne płazy? Panowie zieloni już nie mają problemu? A może nie da się zrobić już na tym show na wołaniu o problemach błotnych zwierzątek.
Obserwuj wątek
          • Gość: Jigoku Re: Operacja południe 2011 IP: *.bielsat.com.pl 17.07.11, 14:39
            Ciekawi mnie tylko czy ludzie dopisali, czy też tak jak ja i wiele aut przede mną (nie tylko na bielskich rejestracjach) odjechali z powodu braku jakiegokolwiek miejsca do zaparkowania pojazdu - co wraz z zakazem wjazdu na ul. Szeroką/Czołgistów nie było chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem.
          • Gość: to_ja Re: Operacja południe 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 20:31
            A wiecie dlaczego sprzętu coraz mniej ? Jak wynajmiecie holownik-lawete i zapłacicie za 550 (ja u mnie) km transportu z własnej kieszeni - zrozumiecie. A jak doliczycie koszt utrzymania pojazdu, koszt transportu ekipy poikazowej, jej umundurowania i wyposażenia, koszt pobytu - wszystko stanie się jasne.
            W Bielsku byłem ze sprzętem po raz bodaj że szósty - i ostatni.
            Czary goryczy dopełnił całkowity bezwład organizacyjny ( na obozowisku nie mieliśmy nawet wody ) i nie trzymanie się programu imprezy. W efekcie, zdenerwowani opóźnieniem (kilkugodzinnym) pokazu, w którym mieliśmy uczestniczyć - wyjechaliśmy przed czasem, bo jeszcze przed południem.
            Najprawdopodobniej już tu nie wrócimy, przynajmniej przy tej formule zlotu. Zlotu - ale nastawionego nie na uczestnika, lech na widza i zarabianie kasy. Jest wiele innyc h imprez, gdzie przyjmą nas z otwartymi ramionami, zapewniając przy okazji choćby wieczorną grochówkę i choćby częściowy zwrot kosztów transportu zespołu.
            • Gość: krzepio Re: Operacja południe 2011 IP: *.cdma.centertel.pl 17.07.11, 23:44
              Ten rok to faktycznie porażka.. Kolumna na Błonia przejechała z prawie 1,5h opóźnieniem. A chaos i nieład organizacyjny przy ATH to już inna sprawa.. Prowadzący byli koszmarni i zawstydzali większość publiczności swoim poziomem erudycji językowej... Pletli głupoty i odnosiło sie wrażenie, że imprezy się im pomyliły, bo nawijke prowadzili, jakby byli na polach grunwaldzkich. Tak fandzolili, jakby byli na.. haju, albo co kolejne wejście byli po... kolejnej 100-czce!! Położyli w dużej mierze atmosfere.. Więcej było straganiarzy i fastfoodowców niź sprzętu.. Impra -zdecydowanie przereklamowana!!! Szkoda, bo jeszcze kilka lat temu było o wiele lepiej.. Nie byłem już parę lat na zlocie, ale raczej już się nie wybiorę, bo to PORAŻKA była w tym roku. A jeśli jeszcze gości/rekonstruktorów tak żałośnie potraktowano to współczuje i pozostawiam to bez komentarza.. ŻAL- tej imprezy.. bo kiedyś była organizowana z należnym rozmachem i fantazją..
              • Gość: wolf Re: Operacja południe 2011 IP: *.devs.futuro.pl 18.07.11, 09:25
                No faktycznie w tym roku porażka. Byłem po raz trzeci w Bielsku i chyba już ostatni.
                Pojazdy jak zawsze są rewelacją ale tak jest, że z roku an rok coraz mniej. Za kilka lat jak się nic nie zmieni to będą fakrtycznie same z rejestracjami SB.
                Grupy reko, szczególnie z II WŚ nie odznaczyły się niczym sczególnym.
                Starym zwyczajem z braku grup, które mają umundurowanie z końca wojny w inscenizacji wystepują chłopaki w mundurach wczesnowojennych i z kalkami na hełmach. Nie dopuszczalne. Ale przecież to profesjonaliści.......................
                • Gość: schrottersburg Re: Operacja południe 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 15:21
                  O przepraszam, wrzucanie wszystkich do jednego worka zakrawa na brak obiektywizmu.Czy kolega wolf przyjrzał się elektrykom którzy zajmowali pozycje na górce przy dole z wodą? Kto z nich miał jakikolwiek element ekwipunku lub umundurowania niezgodny z ówczesnymi realiami?Ja jakoś nie zauważyłem niczego co mogło by psuć ich wizerunek. Inscenizacja odnosiła się do wydarzeń w Normandii a więc "groszki","włoskie camo",oraz "platany"były jak najbardziej na miejscu.
                  Zgadzam się z przedmówcami że organizatorzy poszli w komercję.Jak można trzymać reneactorów w pełnym słońcu, w pełnym ekwipunku bez choćby kropli wody.Co kilkanaście minut przesuwać rozpoczęcie inscenizacji, a na koniec mieć pretensję do uczestników że wystrzelili za dużo amunicji i że nie była ona za ich pieniądze.Rozumiem że ktoś powie"w wojnę było znacznie gorzej"ale my robimy to z pasji i szacunku dla widza który poznaje historię prawie namacalnie. Tak więc reasumując moim zdaniem w tym roku nie było szału i oby organizator wyciągnął z tego jakieś wnioski.
                  Pozdrawiam
                  • Gość: wierny widz Re: Operacja południe 2011 IP: 193.111.174.* 19.07.11, 10:34
                    organizatorzy to co zaprezentowaliście w tym roku to ogromna porażka , inscenizacja ,organizacja i katering ze starą kiełbasą (wydając pozwolenia kontrolujcie jakość uderza to w was) poniżej krytyki a było do tej pory super.szkoda takiej imprezy na której młode pokolenie może zobaczyć kawał historii , wyciągnijcie wnioski .
                    Wasz Wierny widz
                    • Gość: obserwator Re: Operacja południe 2011 IP: *.c198.msk.pl 19.07.11, 18:45
                      Ja też napisze tylko tyle, armagedon, kiedyś to nawet robiłem relacje dla TV internetowej, dziś po prostu nakręcony materiał z góry idzie do kosza, zastąpiono porządnych aktorów kompletnymi amatorami, przerwy długgie że można do domu wrócić i przyjechać zaś, to co było teraz czyli Operacja Południe 2011 można uznać za unieważnione, nawet nie ma co pokazać czy czymś zapromować (materiałem filmowym), ale to tak jest że w Polsce tak zwany SOCJAL idzie kolepletnie na dno, to znaczy wszystko co darmowe dla ludu jest coraz gorszej jakości, począwczy od oferty darmowej DVB-T
                      przez darmowe imprezy które coraz bardziej upadają, to samo sie tyczy pokazów lotniczych, godów żywieckich itp, program identyczny a nawet gorszy, komercja, pieniądz i tylko pieniądz ważny, gdyby polak zapłacił za bilet 100 zł ooo to tak impreza koszerna wówczas, w przeciwnym razie "zwrotów za bilety nie dajemy" jak to powiedział spiker kończąc na socjanej pomocy od państwa, jednym słowe po wprowadzeniu kapitalizmu wszystko popadło w ruinę jak kozubnik, za komuny był pełen socjal i zyło się lepiej to sie zachcicłao demokracyji ludowi no to macie - teraz pracowadcy zabiorą 90 miliardów dla siebie a ludziom dadzą ochłapy. to tyle w tym i innych tematach, aha i prosze nie wciskać kiitu typu polaczki to marudny naród jest, bo z polaczkami trzeba postępować porządnie a wtedy narzekania zanikną, dobranoc.
              • Gość: Komentatorzy Re: Operacja południe 2011 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.11, 10:06
                Gratuluję erudycji - skoro matołku nie widzisz związku między datami, skoro uważasz że położyliśmy imprezę, to proponujemy byś w przyszłym roku sam to poprowadził. Nie dorastamy poziomem edukacji do ciebie - lecz przynajmniej używamy polszczyzny literackiej - z ta u ciebie - jak widać po wpisie krucho. Może na Śląsku się pije w pracy, lecz my z Małopolski podchodzimy do naszych obowiązków nieco inaczej - i zapewniamy że aluzje o byciu pod wpływem zostawiamy bez należnego - soczystego komentarza. Błędy się zdarzają przy organizacji każdej imprezy. Merytoryczne uwagi są zawsze cenne - ale podkreślamy MERYTORYCZNE. Bełkot w tym stylu jest jedynie żałosny.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka