Dodaj do ulubionych

Leon Tarasewicz ozdobi centrum handlowe

IP: 62.87.186.* 12.05.09, 13:36
Ale kicha... Mialem nadzieje, ze to bedzie naprawde dzielo sztuki
widoczne z daleka... Ze zdjecia widac ze Tarasiewicz szkicuje na
scianie podziemnego parkingu... Z Bora-Komorowskiego to bedzie
ledwie widoczne... Zal mi artysty, ktory zdecydowal sie na
eksponowanie dziela w tak marnym miejscu... Rozmienia sie na
drobne... A Gemini tez ma bielszczan za idiotow... Szkoda ze nie
wybrali wewnetrznej sciany podziemnego parkingu...
Obserwuj wątek
    • Gość: pomagier Re: Leon Tarasewicz ozdobi centrum handlowe IP: 78.8.107.* 12.05.09, 23:00
      Dzieło będzie w miarę dobrze widoczne z głównej ulicy, a jeszcze lepiej z idącej
      równolegle ścieżki rowerowej. Mimo wszystko, dzieło ożywi sztuczną, nowoczesną i
      chłodną fasadę (obawiam się ogromnych reklam Cinema City, które wszystko
      zepsują) poprzez inteligentne i piękne malarstwo. Ale Gemini ma uzasadniony
      stosunek do bielszczan (niektórych), jako idiotów: słyszałem zdania rodzaju:
      "Kto to k***a wymyślił??? musiał mieć nieźle naje*ane w głowie" (jeden z
      budowlańców), czy "taki Pikaso, tylko bardziej zje*any"- jak powiedział inny
      robotnik patrząc na "zręby kompozycji"
      • Gość: fenspiryd Re: Leon Tarasewicz ozdobi centrum handlowe IP: *.acn.waw.pl 13.05.09, 00:04
        Właśnie wy tam w Bielsku macie taką sztukę na jaką zasługujecie. W kółko tylko
        mówicie, że prześladują was, albo Katowice, albo Kraków, ale w rzeczywistości
        nie potraficie stworzyć nic sami, albo utrzymać to co już jest w szacunku. Mam
        wrażenie, że mentalność zacytowanych budowlańców to 80 % waszej społeczności.
        Jakie priorytety ma wasze miasto ? Macie prezydenta z kosmosu, takich
        europejczyków to można spotkać na wschód od Siemiatycz. A swoją drogą może ktoś
        przypomni jakim postanowieniem sądu zakończyła się sprawa zniszczenia mozaiki
        Bieńka ?? 2, 3 lata w zawieszeniu ?? Jedni barbarzyńcy budowlańcy zniszczyli
        dzieło artysty, a teraz dziwicie się po co komu takie bohomazy.
        • Gość: frowyz Re: Leon Tarasewicz ozdobi centrum handlowe IP: 62.87.186.* 14.05.09, 06:50
          Moze nastepnym razem czytaje ze zrozumieniem? Czy ktos sie oburza na
          to, ze Tarasiewicz robi mural (nie liczac robotnikow, ktorzy w lwiej
          czesci sa przyjezdni)? Ja mam tylko pretensje, ze Gemini po szumnych
          zapowiedziach zdecydowalo sie dzielo uznanego w swiecie artysty
          umiescic na scianie podziemnego parkingu... I wcale nie bedzie ono
          dobrze widoczne z ulicy Bora-Komorowskiego, bo jest po prostu duzo
          nizej... A co do sciezki rowerowej to kolejna kpina. Gemini mialo
          uporzadkowac teren lasku Szczygowskiego, a obecnie nie dosc, ze nie
          ma przejscia to jeszcze walaja sie tam odpady z budowy...
        • m_n_m_s Re: Leon Tarasewicz ozdobi centrum handlowe 07.08.09, 09:27
          Co do Bielskich twórców to akurat bielszczanie mogą się pochwalić
          jednym z najciekawszych polskich "muralizatorów" jakim jest Darek
          Paczkowski. Porusza ważne tematy, w swoim osobliwym, łatwym do
          rozpoznania stylu. Dziwię się, że w tym artykule nie ma mowy o nim
          tylko o importowanym artyście, który na dodatek maluje na zlecenie
          hipermarketu... Jeśli miałbym poszukiwać murali, które miałyby
          reprezentować to miasto, z pewnością wybrałbym prace Darka. Cały ten
          szum wokół pracy Tarasewicza był tylko po to, żeby wyciszyć sprawę
          zniszczonej mozaiki, którą inwestor ponoć zobowiązał się zachować. To
          nie pierwsza taka samowola, ze strony "galeriowców handlowych". W
          centrum miasta miały również ostać się stare budynki fabryczne
          poprzez wpisanie ich w bryłę hipermarketu (celowo nie używam słowa
          galeria), tymczasem zostały zrównane z ziemią i postawione na nowo.
          Jest kasa, wszystko da się załatwić. Na miejscu Tarasewicza nie
          zabrałbym się za ten malunek.

          Fenspiryd w Bielsku ludzie tworzą i raczej nie czują się
          prześladowani :)
          Pozdrawiam!
      • Gość: ck Re: Leon Tarasewicz ozdobi centrum handlowe IP: 79.97.147.* 14.05.09, 20:02
        To ,,dzieło'' to poprostu kupa pasków? Co prawda studiowałem
        historię sztuki, ale jeśli tak to będzie wyglądać to zainteresuje
        się tym ,,dziełem'' tylko grupka zapaleńców - fanów malarstwa
        nowoczesnego. Reszta, tak jak ja (nie tylko budowlańcy !), wogóle
        nie odnajdzie w tym nic ciekawego, a nawet może nie pozna, że to
        dzieło sztuki ;)
        Z drugiej strony co można było oczekiwać po artyście pałającym się
        malarstwem abstrakcyjnym, no chyba tylko tego, ze robota zajmie mu
        pare dni ;)...ZDECYDOWANIE LEPSZE są bielskie graffiti (takie jak te
        pod zamkiem i koło pubu przy moście na Stojałowskiego- jeden
        artysta, graffiti na muzeum techniki, czy na ulicy Grażyńskiego w
        pobliżu Befamy).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka